صفحه 16 از 52 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 511

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

?دلائل حذف ٥٠ درصد فعالين اقتصادي از فضاي كسب و كار طي سه سال آينده - دکتر محمد حسین ادیب

? سيستم مغازه داري سنتي ايران مبتني است بر فروش اندك و سود بسيار ، اين سيستم تا سه سال آينده به ميزان ٥٠ درصد ، با سيستم ديگري جايگزين ميشود كه مبتني است بر فروش بسيار و سود اندك.

? به حسب تحقيق انجام شده بوسيله تيم تحت نظارت نگارنده ، سود عمده فروش و خرده فروش در خصوص ١٠٠ كالاي پر مصرف ٣٠ درصد است ، اما تعدادي از فعالين اقتصادي موفق شده اند سود عمده فروشي و خرده فروشي را در مجموع به متوسط ٢٠ درصد كاهش دهند، اكنون در تهران هر كسي كالاهاي مصرفي خود را مَي تواند ده درصد ارزان تر از مغازه داران سنتي از سيستم جديد فروش مثل هايپر ها ، فروشگاههاي ديجيتالي و ... تهيه كند ، سيستم جديد فروش ، كالاها را بطور متوسط ده درصد ارزان تر از مغازه داران سنتي به دست مصرف كننده نهائي مَي رساند ، سيستم جديد فروش فقط شامل فروشگاههاي بزرگ و فروش هاي ديجيتالي نيست و تنوع شگفت انگيزي دارد كه در آينده تنوع آن تشريح ميشود.

? پنجاه درصد از مغازه داران سنتي بوسيله فعاليني كه ده درصد ارزان تر از آنها مَي فروشنده تا سه سال آينده از بازار حدف ميشوند

? اين گروه ٥٠ درصدي ، اكنون كم فعال شده اند اما كم فعال بودن خود را به ركود نسبت مَي دهند، ضمن اينكه ركود هست اما علت كم فعال شدن آنها تشديد رقابت است، براي اين گروه ٥٠ درصدي گران فروش، با ورود اقتصاد ايران به فاز رونق نيز ، رونقي در پيش نخواهد بود ، مشكل اين گروه ركود نيست نداشتن مزيت قيمتي است.
    ===============

چند وقت پیش به این مورد بالا اشاره کردیم... مسئله ی دیگر که به آن اشاره کردیم و عرض کردیم باید در تصمیم گیری های بلند مدت و در دور اندیشی های خودمان مد نگر داشته باشیم حذف شدن شغل ها است.
    حالا این شغل مغازه داری و خرده فروشی احتمالا زودتر از سایر شغل ها از بین خواهد رفت. (که در ایران هم الی ما شاء الله زیاد هستند!) ولی من دارم به مورد دیگری اشاره می کنم...
    همان طور که پیش تر گفتم امکان دارد تا 10 سال آینده شغلی به نام دندانپزشکی وجود نداشته باشد! (چون ماشین راحت می تواند جای یک دندانپزشک را بگیرد و با هزینه ی کمتر و کیفیت به مراتب بالاتر کار کند) حالا با این اوصاف آیا درست است مثلا ما فرزندمان را تشویق به رشته دندانپزشکی کنیم؟ (که الان جزء تاپ ترین ها هم هست!) یعنی 7 سال دیگر که فرزندمان پس از کلی درس خواندن می خواهد به یکی از بهترین نقاط شغلی در ایران برسد احتمالا بدترین سرنوشت شغلی (بی شغلی) در انتظارش است!

خیلی از جاها هستند که ماشین راحت می تواند جای انسان را بگیرد... آن رفتگری و دندانپزشکی که گفتیم نمونه ای از انبوه شغل هایی بود که راحت می توانند به ماشین سپرده شوند... (نمونه های دیگر: جراحی، پزشکی عمومی و سپس پزشکی تخصصی، انبار داری، نگهبانی، پلیس، آتش نشان، کل ارتش و نیروهای نظامی، منشی گری، فروشندگی (یعنی تمامی انواع پرسنل فروش، دقیقا به همان علت هایپرمارکت و دیجی کالا و شیپور)، شغل های درون رستوران های سطح متوسط و پایین (همین الان هم غذای آماده از سوپر مارکت زیاد شده)، چاپ روزنامه، تولید کاغذ، بانکداری فیزیکی! و و و البته برخی احتمالا تغییر شکل می دهند... مثلا ممکن است ارتش به صورت پیاده نظام حذف شود ولی باز دوره ی آموزشی در کشورهای مختلف احتمالا می ماند)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اردوغان در تهران
    ========

خبر مهمی که این چند وقت بود عرضه ی اولیه ی های وب بود... بد نیست چند کلام اینجا در باره اش بنویسم...
    پیش از آن این خبر را هم در پیرو اخباری که از ترکیه دنبال می کردیم اینجا قرار دهم:
    اردوغان به تهران آمد.
    چندی پیش هم رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه تهران بود.

===============

قائله های وب
    =======

• به قول نیما آزادی شرکتی را سراغ نداریم که در عرض 4 سال درآمدش 200 برابر شده باشد!
    • شرکت فوق العاده بزرگ است.
    • انگار ما در ایران هم باید یواش یواش شاهد نمونه های استارتاپی باشیم که یک شبه ره صد ساله را می روند... به خصوص در صنعت رایانه... مانند گوگل و مایکروسافت و آمازون و ای بی و علی بابا و و و (ان شاء الله یک روزی خودمان در بخش بورس بتوانیم یک همچین چیزهایی درست کنیم...)
    • سازمان بورس مصاحبه کرده بود که اینها بازارگردان خواهند داشت.
    • سر خطی های عجیب با حجم 3 میلیارد سهم و ارزش 13500 میلیارد ریال!!! برایش می چیدند!
    • مدیرعامل دو سه بار مصاحبه کرد که صف خرید را ذوب می کنیم و نیز پیش از ورود به بورس گفته بود اجازه ی سفته بازی در این نماد را نخواهیم داد.
    • صف خرید تنها با فروش 40 میلیون از بین رفت!
    • بعدا کاشف به عمل آمد که مدیر عامل نه تنها نفروخته بلکه حسابی در آن روز خرید هم کرده!
    • دوباره روز بعدش صف خرید شد.
    • اما چیزی که برای ما در این جستار مهم است نقش و تاثیر آن بر روی بازار بود: ابتدا در روز اول مقداری بازار را منفی کرد. بعد در روزی که می خواست متعادل شود حسابی کل بازار را قرمز بلکه سیاه پوش کرد! به گونه ای که از تمام نمادها پول خارج و به های وب وارد می شد... وضع به گونه ای بود که وقتی نقشه ی بازار را می دیدی ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس و حتی سته ها و حتی اوراق و صندوق ها به اندازه ی ارزش داد و ستد های وب بود! یعنی نیمی از کل بازار را گرفته بود. و در نهایت یکی دو روز بعد بازار متعادل شد.

این را در نگر داشته باشیم چون قرار است چند هولدینگ بزرگ شستا و آسیاتک و از همه مهمتر ایرانسل به بورس بیایند...

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همان گونه که عرض کردم برجام دارد شکل می گیرد... (البته تازه بعد از پنج سال) (و همان گونه که عرض کردم اخبار برای ما اقدامات عملی محکم و غیر قابل بازگشت است. نه حرف)

بعد از خبر بسیار عالی و مهم فاینانس 1 میلیارد دلاری یکی از بانک های اروپا (و البته 10 و 8 میلیاردی چین و کره جنوبی) امروز این خبر آمد:

نقل قول نوشته اصلی توسط mkamyab نمایش پست ها
    bbc:

هلگا اشمید در سخنرانی خود وعده داد که اتحادیه اروپا به نشانه اعتماد خود به ایران به زودی اجازه خواهد داد بانک سرمایه‌گذاری اروپا در ایران فعالیت کند.
    پیش از این هم مقام‌های اروپایی گفته بودند شروع فعالیت بانک سرمایه‌گذاری اروپا در دستور کار این اتحادیه قرار گرفته است.
    با وجود رفع تحریم‌های بین‌المللی بعد از اجرای برجام، هنوز بانک‌های بزرگ غربی به دلیل نگرانی از تحریم‌های ثانوی آمریکا و مسائلی مانند پولشویی از همکاری با ایران خودداری می‌کنند.
    خانم اشمید همچنین گفت که ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا از پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی حمایت می‌کنند. ایران حدود ۲۰ سال پیش برای عضویت در سازمان تجارت جهانی درخواست داده اما به دلایلی از جمله مخالفت شدید آمریکا این موضوع هنوز در شورای عمومی این سازمان مطرح نشده است.

اردوغان هم که خوب بود... (جالب بود... شهادت امام حسین(ع) را هم تسلیت گفت! و شاه مردان علی(ع) را هم نام برد!)

رییس جمهوری ترکیه در تهران: مدیران بانک های مرکزی ایران و ترکیه قرارداد همکاری امضا می کنند / شعب بانک هایمان را در هر دو کشور بزنیم

۱۲ مهر

راهکار اردوغان برای نجات روابط اقتصادی ایران و ترکیه از فشار بازار ارز رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در سخنانی با بیان اینکه من مطمئن هستم با افزایش حجم روابط و نیز نزدیکی بیش از حد ایران و ترکیه در دوران اخیر، سیر روابط دو کشور در یک محور مثبت به سرعت ادامه خواهد یافت و...
    بورس 24: رییس جمهوری ترکیه با بیان اینکه عصر امروز - چهارشنبه - پس از دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران و امضای تفاهم نامه های دو جانبه در نشستی خبری با بیان اینکه امروز به دعوت جناب آقای روحانی برادر عزیز و محترمم در تهران در حضور شما هستیم، افزود: در اینجا لازم می دانم از میزبانی و مهمان نوازی دوستان ایشان تشکر و قدردانی کنم.
    وی ادامه داد: اینجا در حضور شما عزیزان لازم می دانم خدمت جناب آقای روحانی برادر عزیزم به دلیل موفقیت و پیروزی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری که با مشارکت وسیع مردمی برگزار شد و برای دومین بار مردم وی را به عنوان رییس جمهوری خود انتخاب کردند، تبریک بگویم و بدین وسیله خدمت جناب آقای روحانی و دوستان و همراهان و هیات دولت ایران، آرزوی موفقیت می کنم.

رییس جمهوری ترکیه خاطر نشان کرد: در ابتدای سخنانم از جناب حق آرزو و تمنا می کنم که ماه مبارک محرم که حضرت محمد (ص) از آن به عنوان شهر الله یعنی نام خدا نام برده بود برای اسلام و برای ما سبب خیر باشد.

اردوغان افزود: در 1378 امین سالگرد شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران ایشان که در سال 60 هجری صورت گرفت، تسلیت عرض می کنم و بدین وسیله از حضرت حسین (ع) که در عرش ملکوتی قبه خاص خود را دارند و نیز حضرت علی (ع) به عنوان شیر خدا و پدر امام حسن و حسین یاد کرده و سلام و احترام خود را خدمت این عزیزان عرض می کنم.

وی اضافه کرد: از خداوند می خواهم که این روزهای مبارک را باعث تقویت وحدت، اخوت و برادری بین مسلمانان و دنیای اسلام واقع نماید. امروز همراه با رییس جمهوری ایران علاوه بر ملاقات دوجانبه، چهارمین نشست شورای عالی همکاری های راهبردی میان دو کشور را نیز به شکل بسیار مفید برگزار کردیم.

اردوغان ادامه داد: در چارچوب این مذاکرات، تمامی ابعاد روابط دو جانبه اعم از سیاسی، نظامی، اجتماعی و گردشگری را بطور وسیع و بطور مفید مورد بحث و بررسی قرار دادیم. وی خاطر نشان کرد: در چارچوب این دیدار و این سفر ، وزاری دو کشور نیز به طور دوجانبه موضوعات مربوط به خود را مورد بحث و بررسی قرار دادند و همانطور که گفتم وزرای دو کشور در رابطه با موضوعات مربوط به خود و مسایل موجود در حوزه خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رییس جمهوری ترکیه ادامه داد: من مطمئن هستم با افزایش حجم روابط و نیز نزدیکی بیش از حد ایران و ترکیه در دوران اخیر ، سیر روابط دو کشور در یک محور مثبت به سرعت ادامه خواهد یافت و البته پیش از این همراه با دوست عزیزم جناب آقای روحانی برای ارتقای حجم مبادلات و روابط تجاری ترکیه و ایران به میزان 30 میلیارد دلار به توافق رسیده و این هدف را تعیین کرده بودیم اما متاسفانه طی سال های اخیر سطح مبادلات و روابط تجاری دو کشور در میزان 10 میلیارد دلار باقی مانده است.

وی ادامه داد: لذا در چهارمین نشست شورای عالی همکاری های راهبردی دو کشور نیز هدف 30 میلیارد دلار و روش و نقشه راه دستیابی به این هدف موضوع اصلی دستور کار را تشکیل داد و در چارچوب این نشست، فعالیت های دوستان خود و وزرای دو کشور در زمینه ها و بخش های مختلف اعم از انرژی، گردشگری و حمل و نقل زمینی و حتی صنایع دفاع مطرح و توصیه های لازم از طرف ما به وزرای مربوطه انجام شد.

اردوغان خاطر نشان کرد: در ضمن، تصمیم گرفتیم با همکاری بانک های مرکزی دو کشور و نیز همکاری بین بانک های دیگر ایران و ترکیه، بخش تامین مالی دو کشور و همکاری بیشتر را در این بخش احیا کرده و روبه افزایش ببریم و برای نجات روابط اقتصادی خود از فشار بازار ارز ، تصمیم گرفتیم مبادلات تجاری و اقتصادی خود را با استفاده از پول ملی و محلی دو کشور انجام دهیم.

وی گفت: همانطور که جناب آقای روحانی مطرح کردند، مسئولان بانک مرکزی دو کشور در یک گردهمایی، قرارداد همکاری بانک های مرکزی را امضا خواهند کرد. وی ادامه داد: علاوه بر این، تصمیم گرفته شد برای احداث شعب بانک های ایران در ترکیه و بطور متقابل، احداث شعب بانک های ترک در ایران، مراکز و بخش های ذیربط تشویق شوند.

اردوغان اظهار داشت: در ضمن با اراده قاطع برای تقویت هر چه بیشتر روابط دو کشور در زمینه انرژی نیز تصمیم گرفته شد؛ لذا همکاری های تنگاتنگ در زمینه انرژی دو کشور از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود.

رییس جمهوری ترکیه تاکید کرد: همانطور که عرض کردم افزایش و تقویت همکاری ها بین وزیران گردشگری و فرهنگ دو کشور نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

اردوغان تصریح کرد: ما به ویژه خواستار به اشتراک گذاشتن خود در زمینه گردشگری با کشور دوست و برادر ایران هستیم. وی ادامه داد: من مطمئن هستم که با انجام همکاری ها و تقویت آنها در زمینه گردشگری، از ترکیه ده ها هزار شهروند ما برای بازدید از ایران به عنوان کشوری که از تمدن دیرینه برخوردار است، خواهند آمد.

رییس جمهوری ترکیه گفت: البته میزان سفرهای شرکت های هواپیمایی ترکیه به ایران در حال حاضر رقم بالایی است که خود حاکی از اهمیتی است که ما در این زمینه برای کشور ایران قایل هستیم.

اردوغان افزود: ما اربابان بخش سرمایه گذاران گردشگری ترکیه را برای سرمایه گذاری در ایران همواره تشویق کردیم و از این به بعد نیز تشویق خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

من این گشایش های اخیر را بسیار مثبت ارزیابی می کنم و این ها را مصداق های واقعی شروع برجام قلمداد می کنم... البته در حقیقت آخرش هم برجام نشد... عملا آمریکا کنار گذاشته شد... در حالی که اینها از همان اول رفته بودند با کدخدا مذاکره کنند! کاش این کارها را چهار پنج سال پیش می کردند... البته شاید زمان می خواست... ولی شاید اگر آگاه تر و سیاست مدار تر بودند می توانستند همین دستاورد ها را پنج سال پیش ببرند... البته من در حدی نیستم که بخواهم از دید آنها مسائل را بررسی کنم... شاید امکانش وجود نداشته...
    «محمد حسین» هستم.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

ولی شاید اگر آگاه تر و سیاست مدار تر بودند می توانستند همین دستاورد ها را پنج سال پیش ببرند.

باید مسیر های فعلی طی میشد تا بتواند مرحله اولیه را فراهم کنند که تازه شروع کاره !! مسایل سیاسی بزرگ خیلی پیچیدگی داره !!!
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

این هم خبری که مدت ها است داریم رصدش می کنیم ولی انگار تا الان نمی خواسته عملی شود...

اعلام شرایط جدید وام مسکن/بازپرداخت ۱۵ ساله، نرخ سود ۸ درصد

مهر - مشاور وزیر راه و شهرسازی با اعلام جزئیات اعطای وام‌های جدید مسکن، گفت: بازپرداخت این وام‌ها ۱۵ ساله و نرخ سود آن، ۸ درصد است.مهم ترین مزیت این وام‌ جدید، افزایش زمان بازپرداخت مسکن از ۱۲ به ۱۵ سال و همچنین کاهش سود تسهیلات از نه و نیم به ۸ درصد است؛ ضمن اینکه متقاضی دیگر نیازی نیست یک سال برای دریافت وام منتظر بماند؛ بلکه در یک دوره ۱۰ ماه (دو دوره ۵ ماهه) می تواند پرونده دریافت وام تشکیل دهد.

اگر اشتباه نکنم این همان مسکن یکم است که دو سه صفحه پیش در رابطه با آن صحبت کردیم.
    در عمل که تا کنون اجرایی نشده بود. تا ببینیم این دفعه چه می شود.
    اگر خوب (زیاد) وام بدهند و همین طور قیمت مسکن افت نکند و همین طور نرخ تورم از این نرخ 8 درصد کمتر نشود حسابی به بازار (انبوه سازی و سیمانی و فولاد و شیشه و کاشی و ...) حال می دهد. (اگر حرف نباشد و عمل باشد!)
    «محمد حسین» هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

eps

هیئت دولت مصوب کرد
    انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی توسط وزارت اقتصاد + سند
    شناسه خبر: 1538798 سرویس: اقتصادی
    ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
    اسناد خزانه اسلامی
    بر اساس مصوبه هیئت دولت، وزارت اقتصاد مجاز به انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آیین نامه اجرایی بند ز تبصره 5 قانون بودجه سال 96 توسط یئه دولت تصویب شد. در بند ز تبصره مذکور امده است: به منظور استمرار جریان پرداخت‌های خزانه‌داری کل کشور، به دولت اجازه داده می‌شود تا مبلغ یکصد هزار میلیارد (100/000/000/000/000) ریال اسناد خزانه اسلامی منتشر و اسناد مزبور را صرف تخصیص‌های اولویت‌دار ابلاغی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور موضوع این قانون کند و پرداخت این اسناد را قبل از پایان سال، از محل اعتبارات دستگاه مزبور تسویه نماید. این اسناد از مالیات معاف بوده و در بورس اوراق بهادار قابل داد و ستد می‌باشد.
    تسویه این اسناد در سررسید، مقدم بر تمامی پرداخت‌های خزانه‌داری کل کشور می‌باشد و تسویه آن قبل از سررسید توسط خزانه مجاز است. انتقال تعهدات مربوط به اسناد منتشره به سال بعد ممنوع است.

در ماده 2 آیین نامه اجرایی مورد اشاره تصریح شده که انتشار اسناد خزانه مذکور تا سقف 10 هزار میلیارد تومان با سر رسید یک ساله و توسط وزارت اقتصاد انجام خواهد شد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نقشه بازار به ما می گوید..
    ==============

https://vgy.me/yyUCcF.png

1- های وب خدا را شکر کوچک شده
    2- ریشمک چقدر بزرگ شده! به هیچ وجه حدسش را هم نمی زدم! فردا برای این نماد خیلی مهم است.
    3- بزرگ شدن نمادهای عرضه اولیه احتمالا به خاطر کوچک شدن سایر نمادها است! یعنی بازار کوچک شده است.
    4- بالاخره حرکتی که از کرمان خودرو می خواستیم زده شد!

البته از پیش حدسش را می زدیم که دولت برای خواباندن حباب پس از اینکه شیر سپرده های بانکی را باز کرد یک مقدار در بورس عرضه کند و حباب را خالی کند...
    ولی دیگر انصافا این گونه اش را انتظار نداشتیم...
    دولت دارد ابتدا می زند تو سر بورس و بعد می خواهد بگذارد سر جایش... (اگر بگذارد... و البته امکانش هست سپرده ها هیچ گاه به این سمت نیایند... به خصوص با توجه به انتشار چندین باره ی اوراق خزانه...)
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی سیروس احمدی آواتار ها
    تشکر شده 1,071 بار در 251 ارسال

برجام هیچ وقت به نتیجه نخواهد رسید.مشکلات ایران و ایالات متحده ربطی به مباحث اتمی نداره.اینها از همون اول هم بهانه ای بود برای آمریکا تا سر اختلافات غیر هسته ای به ایران فشار بیاره.البته اینکه تو این اختلافات کی مقصره بماند.به همین دلیل برجام از این دید که یک عقب نشینی آبرومند برای ایران بود و میتوانست به نوعی وقت کشی برای بر هم خوردن اتحاد طرف های مقابل با گذشت زمان باشد امری درست بود.اما با توجه به اختلافات عمیق بین ایران و کشورهای غربی بعیده این قرداد در عمل اجرا بشه.بنظرم خود اروپایی ها نیز سر زمان پاره کردن برجام با آمریکا اختلاف دارند.البته سیاستمداران ایرانی نباید طرف مقابل رو سرزنش کنند از قدیم گفتن تو دعوا حلوی خیر نمیکنند.نمیشه ادعای نابودی غرب داشت بعد باهاشون برین ماه عسل.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید سیروس احمدی از ایشان تشکر کرده اند:

داستان عرضه های اولیه و پیشبینی گرفته شدن نای بازار
    ============================

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

"کاوه" آماده عرضه اولیه 700 میلیون سهم شد/ زمان معرفی شرکت 700 میلیاردی
    فولاد کاوه جنوب کیش که سال گذشته با سرمایه ۷۰۰ میلیارد تومانی در بورس درج نماد شده ، زمان جلسه معارفه را مشخص کرد تا آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام (۷۰۰ میلیون سهم) شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فولاد کاوه جنوب کیش بعد از درج نماد در شهریور 93 و عدم عرضه اولیه سهام ، دوم بهمن سال گذشته برای دومین بار در بورس درج شد و به گفته مسئولان آن ، قرار بود سهام آن قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال جاری عرضه اولیه شود که تا کنون چنین اتفاقی رخ نداده است.

این شرکت که با نماد "کاوه" در بازار اول معاملات بورس اوراق تهران حضور خواهد داشت ، ساعت 14 شنبه آینده 22 مهر ماه اقدام به برگزاری جلسه معارفه در سالن کوه نور هتل پارسیان اوین با حضور مدیران می کند تا آماده عرضه اولیه 10 درصد سهام (700 میلیون سهم) شود.

فولاد کاوه جنوب کیش سال 85 با سرمایه اولیه یک میلیارد تومانی تاسیس و بعداز طی فرایند تکامل و تبدیل شدن به شرکت سهامی عام با سرمایه اسمی 600 میلیارد تومانی، دو سال پیش درج نماد شده بود اما این شرکت با افزایش سرمایه 16.6 درصدی ، 700 میلیارد تومانی شده است.

در ترکیب سهامداری این شرکت ،گسترش صنایع معدنی کاوه پارس ،بنیاد مستضعفان و سرمایه گذاری سینا به ترتیب با 51 ، 37.9 و 10 درصد حضور دارند.

انتهای پیام
    باز هم دولت دارد حسابی عرضه اولیه می کند.
    این عرضه اولیه ی 700 میلیونی باز دوباره تا چند وقت می تواند حال بازار را خراب کند.
    حسابی هم می تواند خراب کند.

یک نفر نیست بگوید آخر عزیز، آن قبلی هایی که زدی، لا اقل بگذار جایش خوب شود... بعد دوباره بزن...

به هر حال... انگار همین جور پشت سر هم عرضه اولیه داریم...

من کاری به ترامپ و اراجیفی که قرار است بگوید ندارم. (البته این جور که معلوم است می خواهد همان گونه که در مورد کره شمالی گفت در باره ایران هم صحبت کند و فایر/فیوری کند... و بعد هم بسپرد دست کنگره یا دوباره 90 روز دیگر بیاید فایر/فیوری کند...)
    ولی این عرضه اولیه ها از صد تا بمب هسته ای هم برای بازار بد تر است...

حالا فولاد کاوه که خوب است...

من دارم به هلدینگ های شستا و ایرانسل و آسیاتک و آن دانه درشت ها می اندیشم... که اگر یک باره یا حتی خرد خرد بخواهد بیاید به بازار (و از آن سمت هم نقدینگی جدید تزریق نشود) بازار بی شک از بین خواهد رفت. و دست کم تا چند ماه نباید به فکر خرید بود.

بنده درصد زیادی نقد هستم (البته اکثرش که مسدود است... ولی آنهایی که مسدود نیست را بسیاری اش را فروخته ام. حتی سجام نازنینم را هم دادم رفت...) و این جوری اگر بخواهد پیش برود مجبورم همین جور نقد بمانم. (یا این که به شیوه ی بزن در رویی سریع وارد یک نمادی بشوم و دو روزه بفروشم و نقد بمانم.)

از آن سمت هم بحث افزایش دلار هست و بالتبع یک مقدار پول از بازار خارج می شود... تنها امید برای کوتاه مدت صندوق حمایت از بازار است... و بخش نامه هایی که برای بازارگردان ها می گذارند است (که مثلا شرکت هایی بیایند تحت عنوان بازارگردانی پول به چرخه ی داد و ستدها وارد کنند) و البته سپرده بانکی...
    و ما منتظر می مانیم ببینیم چه می شود...
    و مهم هم اقدام عملی است! نه حرف.
    «محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

این تقریبا همان مقاله ای است که می خواهم...
    در ارسال بعد نگر خودم را پیرو این موضوع عرض می کنم.

بورس۲۴ : در دنیای امروز با پیشرفت سریع تکنولوژی و ایجاد ابزارهای نوین روبرو هستیم به طوری که امروز دنیای تکنولوژی از فردای آن عقب تر است این پیشرفت در تمام ابعاد در حال رشد است و دنیای مالی هم از این پهنه عظیم عقب نمانده است. در روزگاری این موضوع که هر فرد خود بتواند معامله گر خود باشد شبیه رویا بود و امروز چندین هزار معامله گربرخط وجود دارد، این موضوع که معامله گر بی نیاز از ماشین حساب و نرم افزارهای تحلیل باشد شاید غیر ممکن به نظر می رسید اما امروز ابزارهایی که کارگزاران برای معامله گران بر خط خود ایجاد کردند بسیار متفاوت شده است و یک معامله گر بر خط در لحظه گراف ها، تحلیل ها اخبار و محاسبات را در صفحه مرورگر خود دارد.

در این دنیای روبه پیشرفت با مقوله جدید به نام الگوریتم هاروبرو هستیم و این موضوع نیز به کمک معامله گران آمده است و بازار را به سمتی می برد که هر معامله گر را هر چند آماتور دلداده سرمایه گذاری در بورس می کند، رشد توسعه معاملات بر مبنای الگوریتم ها با سرعت در حال سرایت است و به زودی هر معامله گری که از این امکان استفاده نکند از دنیای سرمایه گذاری علمی در بورس عقب می ماند .

امید موسوی مدیرعامل شرکت الگوریتمی تحلیلگر امید در خصوص این نوع از معاملات و تکنولوژی هایی که در 5 سال آتی به بازار اضافه خواهد شد به بورس۲۴ گفت: قاعدتا 5 سال بعد همه چیز در بازار عادی است اما یک عادی جدید!

موسوی گفت: قطعا همه چیز عادی است و شرکت ها در تلاش اند تا در بازار سرمایه پذیرش شوند، سرمایه‌گذاران سهام مختلف را تحلیل می کنند تا یک شرکت مناسب جهت سرمایه گذاری پیدا کنند و سرمایه گذاران خرد نیز برای گرفتن نوسان‌ها در پیچ و تاب روند ها هستند.

شیوه های معاملاتی تغییر خواهد کرد...
    وی ادامه داد: تاثیر تکنولوژی در بازار به مرور نمایان خواهد شد. با گسترده شدن صنعت IT منتظر تغییرات در جنبه‌های مختلف انتخاب سهام، تحلیل، بهینه‌سازی و اجرا خواهیم بود. حتی هر فرد می تواند به راحتی از طریق گفتگو با siri به معاملات سهام مورد علاقه اش بپردازد. ابزارهای هوشمند زیادی که هر کدام برای غلبه بر یکی از محدودیت‌های روش‌های سنتی معاملاتی طراحی شده‌اند.
    موسوی گفت: جملات تبلیغی برای 5 سال بعد احتمالا به این شکل خواهد بود

• با یک کلیک معامله کنید.
    • بدون جلب توجه بازار معامله کنید.
    • با خیال آسوده مسافرت کنید، ربات برای شما معامله می‌کند.
    • احساسات و تعصب را از معاملات خود حذف کنید.
    • روزانه هزاران ترید انجام دهید.

آینده بازار در اختیار تکنولوژی های جدید است...

وی گفت: آینده بازار سرمایه ایران همچون بازارهای مالی دنیا پر است از تکنولوژی‌هایی که ما را هیجان‌زده و معاملات را متحول خواهند کرد. اطمینان دارم که مزایای استفاده از این ابزارها سرمایه‌گذاران را شگفت‌زده خواهد کرد.
    موسوی در ادامه به موضوع الگوریتم‌ها پرداخت و گفت: با توجه به نیاز سرمایه‌گذاران، الگوریتم‌ها از روابط بسیار ساده (مانند خرید و فروش بین دو قیمت مشخص و اجرای مکرر آن برای نوسان‌گیری) تا الگوریتم‌های به شدت پیچیده (مانند پیش بینی روند بازار سهام و جابجایی به موقع بین بازار بدهی و سهام و استفاده از تحلیل داده‌های حجیم برای آنالیز داده ها و متغیرهای اقتصادی) متغیر خواهند بود. به طور کلی می‌توان تاثیر تکنولوژی را در تصویر زیر مشاهده کرد! (اولین ستون بعد از ستون آبی وضعیت امروز معاملات و ستون بعدی وضعیت آتی معاملات)

وضعیت به نحوی خواهد شد که معامله‌گران، تحلیلگران، سبدگردانان و کارگزاران با ربات‌های معامله‌گری که مستقیما از سرمایه‌گذار دستور می‌گیرند جایگزین خواهند شد. هوش مصنوعی به‌راحتی تحلیل و پردازش اطلاعات مالی را به صورت شخصی سازی شده انجام و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهند داد و روش‌های آزمون و خطا جهت بهینه‌سازی معاملات، جای خود را به یادگیری ماشین (machine learning) و آنالیز داده‌های حجیم (big data analyzing) خواهند داد.

هر تغییری با مقاومت هایی روبرو است...

موسوی در بخشی از صحبت‌های خود به مقاومت در برابر تغییر اشاره کرد و گفت: معمولا شاهد مقاومت‌هایی در برای تغییرات هستیم اما استفاده از معاملات الگوریتمی در بورس‌های دنیا به قدری توسعه یافته که غالب حجم معاملات را طی کمتر از 5 سال دربرگرفته است. در حال حاضر تقریبا تمام بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران بزرگ در دنیا یک پلتفرم اختصاصی الگوریتمی مخصوص به خود دارند. قاعدتا برای عقب نماندن از این دریای عظیم ورود به این عرصه اجتناب ناپذیر است.

مدیران ارشد سرمایه گذاری دنیا به سمت الگوریتم ها رفته اند...
    موسوی برای تکمیل توضیحات خود درباره معاملات الگوریتمی به نظرات مدیران مطرح فعال در حوزه بازار سرمایه پرداخت و گفت: پاول داوونی (Paul Downie) مدیر معاملات گروه شل، اینگونه الگوریتم‌ها را توصیف می‌کند: "راهکاری برای بهبود مستمر معاملات"
    جناتان ویکس (Jonathan Wykes) از مدیران سرمایه‌گذاری Bank of America می‌گوید: بعد از شرکت‌ها، تقاضای استفاده از الگوریتم‌ها توسط سرمایه‌گذاران بالاگرفت. آن‌ها الگوریتم‌های اجرای معاملات را برای اجرای خرید و فروش با استراتژی شخصی از پیش تعریف شده خود و یا برای خروج از معامله یک روش حرفه‌ای و ماشینی می‌خواستند.
    پیتر بوندسون (Peter Bondesen) از مدیران شرکت الگوریتمی FlexTrade در انگلیس می‌گوید: "به طور کلی، بازار به سمت اجرای هوشمندتر معاملات حرکت می‌کند، بزرگترین استقبال مشتریان ما، از سوی مدیران دارایی‌ها است".

بازار ناچار به پذیرش الگوریتم هاست...

وی در ادامه گفت: حقیقت این است که تا یکی دو سال آینده الگوریتم‌ها به بازی ارکان بازار تبدیل خواهند شد. ما هم اکنون در تحلیلگر امید بیش از 5 نوع خدمات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران به مشتریان ارایه می‌دهیم.

• مشاوره و اجرای بهینه استراتژی‌های معاملاتی (سرمایه‌گذار حقیقی)
    • اجرای بهینه معاملات (شرکت‌های سرمایه‌گذاری)
    • خدمات الگوریتمی (کارگزاران)
    • اجرای الگوریتمی بازارگردانی (صندوق‌های بازارگردانی یا بازارگردانان)
    • خرید و فروش الگوریتمی اوراق و سهام و آربیتراژ در بازارهای مختلف مالی (بانک‌ها و شرکت‌های تامین سرمایه)

تقاضا برای استفاده از خدمات الگوریتمی با نرخ بالایی در ماه رو به افزایش است و به نظر می‌رسد شرکت‌ها به مزایای الگوریتم‌ها پی برده‌اند.

الگوریتم و دیگر هیچ ...

وی در خصوص مزیت‌ها و انتفاع معاملات الگوریتمی برای بخش‌های مختلف گفت: اولین گروهی که از معاملات الگوریتمی بهره‌مند می شوند سرمایه گذاران خواهند بود. الگوریتم‌ها و معاملات الگوریتمی، معامله‌گران را بهره_­ورتر و بازار را عمیق‌تر، کاراتر و منصفانه‌تر خواهند کرد. نتایج اولیه این الگوریتم‌ها بهبود فرآیندهای کشف قیمت، کاهش هزینه‌های معاملاتی به دلیل افزایش عمق و کاهش اسپرد سهام، نوسان پذیری کمتر و تحلیل پذیری بیشتر خواهد بود. بدین ترتیب بازار در یک عادی جدید خواهد بود با این تفاوت که ریسک‌های نقدشوندگی، نوسان‌پذیری و دستکاری در قیمت‌ها برداشته شده است.
    همچنین نهادهای ناظر نیز می‌توانند از افزایش حجم و ارزش معاملات و عمیق شدن بازار برای جذب بهتر سرمایه گذار خارجی استفاده نمایند. علاوه بر آن، بدلیل افزایش کارایی و عمق بازار، مشکلات کمتری در زمان بروز بحران های مالی و یا اخبار منفی مخابره شده متوجه بازار خواهد شد.

زیر ساخت ها باید برای الگوریتم های مهیا شود...
    وی با اشاره به این موضوع که معاملات الگوریتمی نیازمند زیر ساخت‌هایی است گفت: شاید بزرگترین چالش پیش رو، مربوط به هزینه‌های زیرساخت نرم افزاری و سخت افزاری استفاده شده در معاملات الگوریتمی باشد. همچنین باید هزینه های مربوط به طراحی الگوریتم‌ها توسط مهندسین و متخصصین مالی را درنظر گرفت. البته این زیر ساخت‌ها از طریق برخی شرکت ها ارائه می‌شود و تحلیلگر امید هم این امکان را دارد تا در جهت توسعه سریع ابزارهای نوین معاملاتی و تسهیل هر چه بیشتر معاملات در بازار سرمایه، تمامی زیرساخت‌های الگوریتمی را در اختیار فعالان وعلاقه مندان این حوزه قرار دهد.

الگوریتم ‌ ها بازار را متحو ل می ‌ کنند...

وی در پایان گفت: تکنولوژی معاملات الگوریتمی، تحولی بزرگ در بازار سرمایه ایران است. پیش بینی‌ها و آمار ارائه شده درخصوص استفاده از الگوریتم‌ها و راهبردهای الگوریتمی در دنیا، امیدبخش است و از افزایش استفاده از آن ها تا بیش از 80 درصد حجم کل معاملات حکایت دارد.
    درحال حاضر در دنیا کشش هیجان انگیزی به سمت معاملات الگوریتمی، ساخت نرم افزارها و برنامه‌هایی دراین باره وجود دارد که این کشش در حال انتقال به بازار بورس تهران است. لذا در آینده‌ای نزدیک، ممکن است کسانی که به مفاهیم معاملات الگوریتمی آشنایی ندارند، دیگر به راحتی قادر به ادامه فعالیت در بازارهای مالی نباشند!

این مطلب در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۲۲ ساعت ۱۰:۰۷ منتشر شده است.
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فناوری و تاثیر آن بر ما
    ============

پیرو مطالبی که پیش تر در این خصوص داشتیم (حذف برخی شغل ها و تاثیر بر صنعت ها و تغییرات بورسی) و نیز پیرو مطلب ارسال شده در بالا..

خیلی خلاصه اش می کنم:
    1- همین الان بازارگردان ها در ایران فعال شده اند.
    2- بازارگردانی یکی از پر سود ترین فعالیت های حال حاضر بورس های نیویورک و لندن و ... است.
    3- بازارگردانی باعث روان شدن و پر حجم شدن معاملات می شود و یک فعالیت بُرد-برد است. (یعنی نه تنها بازارگردانی که من به او سهم می فروشم خوشحال می شود بلکه من که به او فروخته ام هم خوشحال می شوم چون اگر نبود کسی ازم نمی خرید و مجبور بودم قیمت فروشم را چندین درصد پایین تر بیاورم. همین طور هنگام خرید.)
    4- بازارگردانی باعث بالا رفتن حجم داد و ستدهای روزانه می شود و به همین راحتی باعث بالا رفتن قیمت سهام بورس می شود!!! (یعنی همان طور که عرضه اولیه برای بازار مصیبت است بازارگردانی و استفاده از الگوریتم ها باعث می شود پول به بازار تزریق شود و از آنجا که بازارگردان و کلا داد و ستدهای الگوریتمی همیشه در حال داد و ستد زیاد هستند. این تزریق پول خیلی بهتر از تزریق پول سرمایه گذاران بنیادی کار و نموداری و خرید حقوقی است... هیچ بخشی اش راکد نیست... همه اش پول در گردش است...
    5- همین الان روش هایی در متاتریدر و نرم افزارهای دیگر وجود دارد (منظورم اکسپرت های متاتریدر است) که قادر است وقتی شما در خانه نیستید (حتی در بورس تهران) برای شما خرید و فروش انجام دهد. (و در آینده سایر کارگزاری ها هم مجبور هستند با این نرم افزارها طرح دوستی بریزند.)
    6- ماشین بهتر از انسان است. همان گونه که در مزرعه داری و کارگری و معدن و کلا اکثر جاها ماشین جای آدم را گرفته در داد و ستد کردن هم ماشین جای آدم را می گیرد. و ماشین اسیر احساسات نمی شود و خطا هم نمی کند و همیشه طبق نقشه پیش می رود.
    7- مطمئنا با زیاد شدن داد و ستدهای ماشینی یک وضع خاصی به وجود می آید که اثرش را باید تحلیل و بررسی کنیم. (احتمالا با آمدن اخبار بنیادی خاص سریع داد و ستدها به سمت یک مقطع قیمتی بالاتر یا پایین تر -بسته به خوب بودن یا بد بودن خبر- حرکت می کنند و سریع در آن نقطه بازار را متعادل می کنند... نوسانی متعادل... خدمت دوستانی که از برق و الکترونیک سر در می آورند، عرض کنم که منظورم حالت بسیار سریع میرایی است.
    طبق این تصویر می شود فرومیرایی)
    8- اگر اندکی بیاندیشیم به این نتیجه خواهیم رسید که الگوریتم های بسیار کارآمد نه تنها رایگان دست مردم نخواهد بود بلکه حتی به قیمت های بسیار بسیار بالا هم به احدی فروخته نخواهد شد! پس آنچه رواج پیدا خواهد کرد احتمالا نرم افزارهایی با سودآوری تضمین شده ولی نه چندان زیاد خواهد بود!
    9- به همین دلیل ارائه شده در مورد بالا، احتمالا بساط بانک داری به معنی ای که اکنون داریم کلا برچیده خواهد شد. و مردم سود ثابت تضمین شده با نرخ بهتر را، از شرکت های نرم افزاری در این حوزه خواهند گرفت! (بد نیست اگر کسی این مقاله را می خواند به فکر تاسیس بزرگترین بانک آینده ی ایران بیافتد!)
    10- در آمریکا شرکت های فعال در زمینه ی فناوری اطلاعات سودهای سرشاری نسیب سهامدارانشان کردند (هرچند وارن بافت جزئشان نبود!) بد نیست اگر سرمایه گذار بلند مدت هستیم به این موضوع بیاندیشیم.
    11- موارد گفته شده در بالا برای امروز یا فردا یا ماه آینده یا حتی سال آینده نیست! ولی سرعت این تغییرات بسیار زیاد خواهد بود. اگر می خواهید سرعتش را در یابید یک نگاه کنید به جامعه خودمان که تا دیروز کسی گوشی نداشت و امروز یک باره حرف های خاله زنکی مادرانمان هم با استفاده از گوشی های هوشمند اندرویدی شده است!!! با همین سرعت (اندکی بیشتر) بازار ما هم تغییر خواهد کرد.

«محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 16 از 52 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)