صفحه 8 از 36 نخست ... 56789101118 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 356

موضوع: شرکت توليد نيروي برق دماوند (دماوند)

عضو عادی
    تشکر شده 18 بار در 8 ارسال

پاسخ : شرکت توليد نيروي برق دماوند (دماوند)

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام

یکی از دوستان نکته ای گفته بود که جالب است.

7000 میلیارد ریال
    مطالبات از دولت. سهمی 15217 ریال
    8980 میلیارد ریال
    سود انباشته. سهمی 19522 ریال

مجموعا 35000 ریال برای هر سهم.

اگر قیمت الان سهم 78000 ریال باشد با کسر این مبلغ،
    قیمت هر سهم می شود 43260 ریال.

ای پی اس سال بعد 9477 ریال است. 43260 ریال تقسیم بر 9477 ریال می شود 4.56 یعنی
    الان نماد دارد با پی بر ای 4.5 معامله می شود (به شرط پرداخت مطالبات و استفاده از انباشته). که به نظر من خوب است. (به خصوص اینکه اعتقاد دارم به تدریج تعدیل مثبت و افزایش نرخ فروش خواهد گرفت)
    با تشکر واقعا تحلیل خوبی کردید بله این سهم ارزندهای است وباید در پرتو داشته باشی واقعا ارزشمند است

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید *مرتضی * از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال milad97 آواتار ها
    تشکر شده 14,317 بار در 2,526 ارسال

لا اله الا انت سبحانک انى کنت من الظالمین

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام

یکی از دوستان نکته ای گفته بود که جالب است.

7000 میلیارد ریال
    مطالبات از دولت. سهمی 15217 ریال
    8980 میلیارد ریال
    سود انباشته. سهمی 19522 ریال

مجموعا 35000 ریال برای هر سهم.

اگر قیمت الان سهم 78000 ریال باشد با کسر این مبلغ،
    قیمت هر سهم می شود 43260 ریال.

ای پی اس سال بعد 9477 ریال است. 43260 ریال تقسیم بر 9477 ریال می شود 4.56 یعنی
    الان نماد دارد با پی بر ای 4.5 معامله می شود (به شرط پرداخت مطالبات و استفاده از انباشته). که به نظر من خوب است. (به خصوص اینکه اعتقاد دارم به تدریج تعدیل مثبت و افزایش نرخ فروش خواهد گرفت)
    دوست عزیز این مطالبات از دولت قاعدتا در اجزای صورتهای مالی که منجر به اون مقدار سود انباشته شده موجود هست دیگه،

پس جمع زدن دوباره اون با سود انباشته درست نیست به نظر من !

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    دوست عزیز این مطالبات از دولت قاعدتا در اجزای صورتهای مالی که منجر به اون مقدار سود انباشته شده موجود هست دیگه،

پس جمع زدن دوباره اون با سود انباشته درست نیست به نظر من !
    نخیر مطالبات در سود انباشته لحاظ نمیشه و در اون دخیل نیست و هر دو جداگانه هستن

شرکت‌ها بخشی از سود خالص خود در پایان سال مالی را به عنوان سود نقدی به سهامداران پرداخت می­ کنند و بخش دیگری را تحت عنوان سود انباشته در شرکت نگه می­ دارند که در حساب سود انباشته در قسمت حقوق صاحبان سهام قرار می­ گیرد که این مبلغ صرف سرمایه گذاری­ های شرکت می شود.

بنابراین سود انباشته بخشی از سود خالص شرکت است که به سهامداران پرداخت نمی­ شود و در هر سال با مبالغ انباشته سال­ های قبل جمع می­ شود.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط American Sniper نمایش پست ها
    نخیر مطالبات در سود انباشته لحاظ نمیشه و در اون دخیل نیست و هر دو جداگانه هستن

شرکت‌ها بخشی از سود خالص خود در پایان سال مالی را به عنوان سود نقدی به سهامداران پرداخت می­ کنند و بخش دیگری را تحت عنوان سود انباشته در شرکت نگه می­ دارند که در حساب سود انباشته در قسمت حقوق صاحبان سهام قرار می­ گیرد که این مبلغ صرف سرمایه گذاری­ های شرکت می شود.

بنابراین سود انباشته بخشی از سود خالص شرکت است که به سهامداران پرداخت نمی­ شود و در هر سال با مبالغ انباشته سال­ های قبل جمع می­ شود.
    مطالبات از دولت بابت چی هست ؟ قطعا یه خدماتی به دولت داده که هنوز بابتش پولی دریافت نکرده، اما در صورتهای مالی که لحاظ میشه این خدمات ارایه شده ! و مبلغش !

مثلا اگر برق فروخته به دولت یا شرکتهای دولتی، مقدار برق فروخته شده و مبلغ اون در صورتهای مالی منعکس میشه ! اما هنوز دریافت نشده !

پس این مطالبات در دل صورتهای مالی موجود هست، که در نهایت در سود شرکت لحاظ شده، چه انباشته چه غیر انباشته !

البته یک بحث دیگری در مورد جریمه برای این مطالبات مطرح هست که بعیده بتونن از دولت جریمه بگیرن !

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

مطالبات از دولت بابت چی هست ؟ قطعا یه خدماتی به دولت داده که هنوز بابتش پولی دریافت نکرده، اما در صورتهای مالی که لحاظ میشه این خدمات ارایه شده ! و مبلغش !

مثلا اگر برق فروخته به دولت یا شرکتهای دولتی، مقدار برق فروخته شده و مبلغ اون در صورتهای مالی منعکس میشه ! اما هنوز دریافت نشده !

پس این مطالبات در دل صورتهای مالی موجود هست، که در نهایت در سود شرکت لحاظ شده، چه انباشته چه غیر انباشته !

البته یک بحث دیگری در مورد جریمه برای این مطالبات مطرح هست که بعیده بتونن از دولت جریمه بگیرن !

دقیقا نکته همینه چون فروش شرکت به صورت نسیه بوده شرکت اون رو به عنوان سود محاسبه نمی کند و در ذیل حساب های دریافتنی خواهد اومد و جزء داراییهای شرکت محسوب می شود

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

دقیقا نکته همینه چون فروش شرکت به صورت نسیه بوده شرکت اون رو به عنوان سود محاسبه نمی کند و در ذیل حساب های دریافتنی خواهد اومد و جزء داراییهای شرکت محسوب می شود

این درسته که بعنوان حسابهای دریافتنی درج میشه، اما اسناد حسابهای دریافتنی درواقع سندی هست که به یک فروش یا ارایه خدماتی اشاره میکنه که در صورت سود و زیان لحاظ شده،

اینطور نیست که چیزی در خرید و فروش شرکت یا به عبارتی صورت سود و زیان شرکت منتشر نشه ! اما در اسناد دریافتنی و پرداختنی وجود داشته باشه !

قطعا در صورت سود و زیان اومده که در اسناد دریافتنی و پرداختنی به اون اشاره شده

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

این درسته که بعنوان حسابهای دریافتنی درج میشه، اما اسناد حسابهای دریافتنی درواقع سندی هست که به یک فروش یا ارایه خدماتی اشاره میکنه که در صورت سود و زیان لحاظ شده،

اینطور نیست که چیزی در خرید و فروش شرکت یا به عبارتی صورت سود و زیان شرکت منتشر نشه ! اما در اسناد دریافتنی و پرداختنی وجود داشته باشه !

قطعا در صورت سود و زیان اومده که در اسناد دریافتنی و پرداختنی به اون اشاره شده
    اجازه بدهید با یه مثال خدمت شما عرض کنم (البته این فقط یه مثال هست و در مثال جای مناقشه نیست)

فرض کنید شرکت دماوند یه زمین میخره 100 تومن و 20 تومن هم هزینه بنگاه و ثبت و اینا رو میده(دقیقا مثل خرید مواد اولیه و....شرکت و هزینه های شرکت...) بعد یه مدت قیمت این زمین میشه 200 تومن ولی شرکت هنوز اون رو نفروخته (دقیقا مثل فروش نسیه که هنوز پولی دست شرکت نگرفته) ایا این 80 تومنی که رفته رو قیمت این زمین جزء سود شرکت هست خیر...بلکه اینها جزء دارایی شرکت هست تا زمانی که نقد بشه و بفروش بره(نسیه شرکت نقد بشه) و ربطی به سود زیان شرکت نداره

فروش نسیه هم همینطوره تا زمانی که نقد نشه جزء دارایی شرکت هست(مثل همون زمین)و کل این فروش نسیه ربطی به سود و زیان شرکت نداره ....چون هنوز معلوم نیست چه مقدار پول دست شرکت میگره

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

اجازه بدهید با یه مثال خدمت شما عرض کنم (البته این فقط یه مثال هست و در مثال جای مناقشه نیست)

فرض کنید شرکت دماوند یه زمین میخره 100 تومن و 20 تومن هم هزینه بنگاه و ثبت و اینا رو میده(دقیقا مثل خرید مواد اولیه و....شرکت و هزینه های شرکت...) بعد یه مدت قیمت این زمین میشه 200 تومن ولی شرکت هنوز اون رو نفروخته (دقیقا مثل فروش نسیه که هنوز پولی دست شرکت نگرفته) ایا این 80 تومنی که رفته رو قیمت این زمین جزء سود شرکت هست خیر...بلکه اینها جزء دارایی شرکت هست تا زمانی که نقد بشه و بفروش بره(نسیه شرکت نقد بشه) و ربطی به سود زیان شرکت نداره

فروش نسیه هم همینطوره تا زمانی که نقد نشه جزء دارایی شرکت هست(مثل همون زمین)و کل این فروش نسیه ربطی به سود و زیان شرکت نداره ....چون هنوز معلوم نیست چه مقدار پول دست شرکت میگره
    بله این مثال شما درسته، چون در مورد خرید و فروش دارایی هست، نه خدمات شرکت

بعید میدونم مطالبات دماوند از دولت بابت فروش دارایی و املاک باشه !

حالا من یک مثالی میزنم برای شما، اگر همین دماوند برای شما یک قبض برق صادر کنه مثلا، یعنی از خدمات و فروش اصلی شرکت، بعد شما این قبض رو به هر دلیلی پرداخت نکنی ! یا دیرتر از موعد پرداخت کنی،آیا رقم این قبض جزو درآمدهای فروش شرکت در صورت سود و زیان درج میشه یا نه ؟

تا اونجایی که من میدونم بر اساس استاندارد حسابداری تعهدی این ثبت میشه در صورت سود و زیان، و بعد در اسناد دریافتنی اشاره میشه که این مقدار هنوز دریافت نشده !

یعنی در واقع این رقم در تشکیل سود یا زیان نهایی حاصله در صورت سود و زیان نقش داشته،اما هنوز عملا از مشتری دریافت نشده !

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

بله این مثال شما درسته، چون در مورد خرید و فروش دارایی هست، نه خدمات شرکت

بعید میدونم مطالبات دماوند از دولت بابت فروش دارایی و املاک باشه !

حالا من یک مثالی میزنم برای شما، اگر همین دماوند برای شما یک قبض برق صادر کنه مثلا، یعنی از خدمات و فروش اصلی شرکت، بعد شما این قبض رو به هر دلیلی پرداخت نکنی ! یا دیرتر از موعد پرداخت کنی،آیا رقم این قبض جزو درآمدهای فروش شرکت در صورت سود و زیان درج میشه یا نه ؟

تا اونجایی که من میدونم بر اساس استاندارد حسابداری تعهدی این ثبت میشه در صورت سود و زیان، و بعد در اسناد دریافتنی اشاره میشه که این مقدار هنوز دریافت نشده !

یعنی در واقع این رقم در تشکیل سود یا زیان نهایی حاصله در صورت سود و زیان نقش داشته،اما هنوز عملا از مشتری دریافت نشده !
    دقیقا نکته همین جاست که بحث ما در مورد سود انباشته بود که این سود انباشته در اصل سودی است که نقد بوده ولی شرکت اون رو تقسیم نکرده بین سهامداران
    بله حرف شما درست است در سود و زیان نهایی نقش داره ولی نه در سود انباشته چون سود انباشته بخشی از سود هست که نقد بوده ولی تقسیم نشده

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 36 نخست ... 56789101118 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)