صفحه 163 از 600 نخست ... 63113153160161162163164165166173213263 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,621 به 1,630 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

روز پنجاه و هفتم
    ==========

خوب...
    روزها خیلی سریع دارند می گذرند و مهلت ما هم به میانه رسید...
    و ما همچنان داریم روی سامانه ی بخت کار می کنیم...
    و نشد که به سمت سامانه های دیگر برویم...
    اشکالی هم ندارد...
    همین خوب راه بیافتد راضی ایم...

امروز الحمد لله به دعای دوستان از نظر روحی/بدنی سر حال هستم و آماده برای رفتن به دل مشکلات و حل آنها...

روز پیشین در نتایج یک 37 درصد مشاهده کردم...
    اولین کار امروز این است که ببینم آن 37 درصد واقعی و تکرار پذیر است یا نه؟
    جالب است... آن 40 درصد از ترکیب سه زیان ساخته شده! یعنی هنگامی که سه سرعت متفاوت را که هر کدام زیان ده بودند به تنهایی را با هم قاطی کردم نتیجه اش شد 40 درصد سود! پس از نظر ریاضی از این به بعد هر وقت از شما پرسیدند منفی 55 با منفی 93 با منفی 115 جمعا چقدر می شوند شما بفرمایید مثبت 40! و این همان مطلبی است که در مورد ترکیب نشانگر ها گفتیم و اینکه آدم باید به جای دیدن نتیجه حواسش به فلسفه (فلسفه ی پیدایش نتایج و چرایی و چگونگی رسیدن به نتایج) باشد. که چون زیاد در این باره صحبت شد دیگر کشش نمی دهم...
    اگر 37 درصد (که با میانگین گیری نمایی شده 37 درصد و با میانگین گیری وزنی می تواند به 44 درصد برسد) درست باشد به خودی خود (به نظر من) یک موفقیت محسوب می شود!

مشکل دیگری که وجود دارد و امروز باید حل شود این است که دقیقا برنامه چگونه نوشته شده است و چطور دارد کار می کند... (می دانی؟ آدم بعضی وقت ها یک چیزی خودش در خواب و بیداری می نویسد ولی همچین شفاف نیست! باید برود و کد ها را شفاف کند و وقتی است که اول و آخر باید گذاشت و بخوری پایت است و نخوری هم پایت است! یعنی اگر نکنی بعدا بدتر این وقت در جای دیگر ازت گرفته می شود... پس چه بهتر که آدم همان دفعه ی اول مانند آلمانی ها با نظم و ترتیب کارش را انجام دهد... تا بعدا ساختمانی که به حالت گل و بلبلی ساخته مانند پلاسکو روی سرش خراب نشود...)
    اما اصل مشکل چیست؟ اصل مشکل این است که ترکیب یک جور خاصی است... اگر نشانگر های بلند مدت را با کوتاه مدت قاطی کنی راحت کار انجام می شود ولی اگر نشانگر های کوتاه مدت را ابتدای کار و به عنوان اصل قرار دهی و بعد نشانگر های بلند مدت را اضافه کنی کار درست انجام نمی شود... در صورتی که من فکر می کنم کد هایی که نوشته ام طوری است که باید هر دو یکسان باشند... باید بروم و کد ها را بازرسی و در صورت لزوم اصلاح کنم... و وقتی است که باید بگذارم...

کار دیگری که باید انجام دهم این است که باید بروم با تنظیمات مختلف خروجی کار را بسنجم و با این کار دو هدف را بزنم: 1- ببینم سودها واقعی است؟ یا اینکه تحت شرایطی به خصوص این سود به دست آمده است؟ اگر با تنظیمات مختلف به سودهایی حول و حوش 30 تا 60 درصد رسیدم معلوم می شود که بختکی و چپکی و تحت شرایط خاص آن 37 درصد به وجود نیامده و واقعا حاصل کد های من بوده... 2- ببینم با کدام تنظیمات بهترین نتایج به دست می آید...

خرده کارهایی هم از قبل مانده که باید انجام داد:
    باید کدهای فایل mhj_explore را از فایل mhj_Show حذف کنم.
    باید کدهای مانده در show را مطابق explore کنم.
    باید نتایج کدهای مذکور را با واقعیت تطبیق دهم.
    باید آن تاخیر دومی که درباره اش گفتم را حذف کنم.

در نهایت اگر همه ی این کار ها انجام شد... که بعید می دانم در این دو سه ساعت انجام شود... باید اگر خدا بخواهد بالاخره یک نگاهی هم به حجم بیاندازم...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    البته به نظر من اقا محمد حسین عزیز اگر آدم بنیادی کار حرفه ای باشه میشه به اون مقدار پول رسید، مثلا همین سامان خودمون!! تو این فروم من وقتی به تاپیک مخصوص به خودش رفتم اونجا چند سال قبل شدوص رو معرفی کرد و وقتی گفت از لحاظ بنیادی واقعا خوبه بعد که نگاه کردم در عرض یک سال شدوص ده برابر شده بود! میدونید منظورم چیه یه بنیاد کار حرفه ای که کار درست باشه اگه با همون ده میلیون تومان شروع کنه و سالی همون پول رو 5 برابر کنه ( که دور از ذهن هم نیست)بعد 5 سال پولش به 6 میلیارد میرسه. و مطمئنا کسی که حرفه ای باشه با ده میلیون تومن شروع نمیکنه
    بله...
    روش بنیادی خیلی عالی است...
    ولی چند بار در این جستار ازش صحبت کردیم و گفتیم چرا بنیاد زیاد به کار ما/من نمی آید...
    اگر شد امشب یک بار دیگر دوباره در این مورد نظراتم را می گذارم.
    یک چیزی هم بگویم خدمتتان... سالی 600 درصد کاملا دور از ذهن است. لا اقل دور از ذهن من است... شما از موفق ترین بنیادی کاران (یا اصلا نمودارکاران) حرفه ای بپرسید (اگر پاسختان را بدهند و اگر صادق باشند)
    فکر کنم در بهترین حالت سالی 45 درصد سود کرده باشند (به صورت متوسط! مثلا در 10 سال) دیگر 100 درصد که فوق العاده است... 130 درصد هم رویا است! به خصوص وقتی ارقام بالا می رود... دیگر حتی رسیدن به سود 30 درصدی هم در این اوضاع می شود شاهکار!

(یاد جستار جناب
    "heydar" به خیر... جستاری داشتند به نام آیا می توان تا آخر سال 70 درصد سود کرد؟ جستار فوق العاده زیبایی بود که بنده آن زمان از محضرشان خیلی کسب تجربه کردم... جناب حیدر و جناب ائلشن و جناب zorba و جناب محمد رحمتی و خانم mehrzad و سایر دوستان...)

سفته بازی (به معنی عوامانه اش) یکی دو سالی بود داشت جواب می داد که با کارهایی که جناب شاپور محمدی انجام داد فکر کنم دیگر این روش هم جواب نمی دهد... یعنی تا می آیند پول می اندازند پشت سهام و می خواهند بادش کنند نماد را می بندد و معاملات را باطل می کند و هیجان را می خواباند... (که البته به نظر من کار درستی است و در بلند مدت بازار را درست می کند.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ترکیب نشانگر ها - افزایش اطمینان یا حرکت به سمت کندی؟
    =================================

یک مسئله ای چند وقتی است ذهن من را به خودش مشغول ساخته...
    نمی دانم...
    شاید بد نباشد همین الان مقداری بهش فکر کنم...

نشانگر ها که با هم ترکیب می شوند چه می شود؟
    آیا پنج تا نشانگر کوتاه مدت را با هم ترکیب کنیم درصد اطمینان اینها بالا می رود یا اینکه اینها بلند مدت می شوند؟؟؟؟

یک چیزی را خیلی واضح خدمتتان بگویم... در ترکیب نشانگر های کند و تند این نشانگر های کند هستند که مانند ژن های غالب رفتارهای خودشان را به نوزاد حاصل که در اینجا نشانگر ترکیب شده از چند نشانگر باشد، انتقال می دهند.
    حتی بعضی مواقع... نه.... فکر کنم همیشه... همیشه نشانگر های ترکیبی کند تر از همه ی نشانگر های والد خودشان هستند...

یک مسئله ای اینجا برایم گنگ است... نیاز به تفکر دارد...

ما برای داشتن یک نشانگر 20 روزه آیا باید چند تا نشانگر 10 روزه را با هم قاطی کنیم؟؟؟

آن وقت برای داشتن نشانگر کوتاه مدت چطور؟

آیا درصد اطمینان دارد بالا می رود؟ یا اینکه ما خودمان را داریم گول می زنیم و چون نشانگر کند تر شده نتایج بهتر شده؟

فعلا نمی توانم به این موضوع بیشتر از این فکر کنم... باشد برای بعد
    «محمد حسین» هستم.

چرا من به بررسی بنیادی زیاد علاقه ندارم؟
    =======================

خوب... بگذار همین جا در مورد خرید های بنیادی و اینکه چرا با آنها حال نمی کنم صحبت کنم.

توجه به بنیاد واقعا لازم است و واقعا هم می تواند سود مند باشد و اگر وقت داشتم حتما دنبالش بودم اما:

1-
    خبر های بنیادی اغلب مهمتر از پارامتر های درج شده در صورت های مالی است. (مثلا اینکه مدیر عامل مصاحبه کند: شرکت با آلمانی ها قرار داد بسته... یا قصد داریم به عراق صادرات کنیم...)

2-
    خبرهای بنیادی معمولا با تاخیر به دست عموم مردم می رسد. خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی دیده ام که بعد از اینکه مدیر عامل و خانواده و فامیلش، حسابدارهای شرکت و فامیل هایشان، بسیاری از مدیران و کارکنان شرکت و فامیل هایشان، کله گنده های مرتبط با شرکت و صاحبان رانت و فامیل ها و دوست هایشان و و و اخبار را دریافت کردند و خریدهایشان را تکمیل کردند خبرهای بنیادی بین عموم مردم در جراید منتشر می شود!
    اصلا خیلی وقت ها به عینه دیده ام که هنگامی خبر را منتشر می کنند که قیمت سهم رشدش را کرده و می خواهند خالی کنند! همان هایی که در پایین خریدند و قیمت را رشد دادند!

3-
    بررسی های بنیادی بسیار بسیار بسیار زمان بر هستند و به عوامل بسیار زیادی وابسته هستند... به نوعی که اگر یک نفر بخواهد ادعا کند که روی یک شرکت اشراف دارد باید به اندازه ی مدیر مالی آن شرکت (یا بیشتر) روی بررسی صورت های مالی آن شرکت و نیز پارامتر هایی که باعث می شود آن صورت های مالی تغییر کنند وقت بگذارد!
    شما فکر کن اگر یکی از آن عوامل که باعث تغییر در صورت های مالی می شود تغییر کند... چقدر زمان می برد تا بررسی بنیادی به روز شود!!!

4- خیلی وقت ها
    شرکت ها به مصلحت دید خودشان صورت های مالی را دست کاری می کنند... عملا دروغ می گویند! دروغی که همچین دروغ هم نیست... ولی باید یک وقت هم گذاشت و این گونه دسیسه ها را در آورد... اگر بتوان این کار را کرد! و شاید هم در خیلی از موارد ما را فریب دادند و نتوانستیم علی_رقم زمانی که گذاشتیم دست آنها را بخوانیم... بعضی وقت ها برای اینکه بگویند خوب کار کرده ایم سود را بیشتر جلوه می دهند... بعضی وقت ها برای اینکه خرید خودشان و فک و فامیلشان تکمیل شود سودشان را کم جلوه می دهند... خیلی وقت ها به وضوح در مجامع (با سر بلندی) اعلام می کنند برای اینکه از ما کم مالیات بگیرند فلان مورد را فلان جور اعلام کرده ایم و و و و (یکی دو سه تا مورد هم نیست! بستگی به نبوغ حسابسازان شرکت می تواند متنوع و متغیر باشد!)
    در عوض قیمت همیشه راست است! راست ترین راست است... حتی اگر قیمت سازی هم کرده باشند باز راست است و همان است که هست... چیزی است که واقعا در آن قیمت می توانسته ای بخری یا بفروشی... (البته بماند مشکلات فعلی تی اس ای که داده ها را با افزایش سرمایه از آورده تعدیل نمی کند و اینکه برای داشتن این گونه داده ها باید پول بدهی به شرکت های خصوصی...)

5- بررسی های بنیادی
    به درد کسی مانند من که می خواهد سودی مستمر و پایدار داشته باشد نمی خورد. بنیادی کاری سودهای زیاد ولی با فواصل زمانی نامشخص می دهد.

6- بررسی های بنیادی
    به درد کسی مانند من که نمی خواهد وقت زیادی بگذارد و دوست دارد کارها را یک بار کامل انجام دهد و از آن به بعد رایانه هر روز کارهایش را برایش انجام دهد نمی خورد... من می خواهم بورس شغل دومم باشد... بعد از این 57 روز.

7-
    بررسی های بنیادی موقعیت خرید و فروش اعلام نمی کند!!!
    یعنی چه؟ یعنی شما می نشینی 8 ساعت زمان می گذاری و به این نتیجه می رسی که فلان شرکت نصف ارزشی که باید داشته باشد ارزش دارد... یعنی به این نتیجه می رسی که قیمت آن شرکت فوق العاده ارزشمند است!
    ولی سوال:
    آیا دلیلی هم داری که قیمت از این ارزشمند تر نشود؟؟؟
    مسلما قیمت قبل از اینکه نصف شود یک روز با ارزش تر بوده و الان به اینجا رسیده... آیا دلیلی هست که از این پایین تر نرود؟
    نه!
    در بررسی بنیادی شما در می یابی قیمت ارزشمند است. (یا بی ارزش) ولی نمی گویی آیا الان زمان خرید (یا فروش) است یا نه؟
    چرا راه دور برویم؟
    سال 92 فکر می کردم
    وساپا بهترین نماد بازار است... کلی سود انباشته داشت و کلی پتاسنیل رشد و و و
    هر جور نگاه می کردم بهتر از آن نمی دیدم...
    خلاصه اش کنم... بعد از یکی دو سال سهامداری با چند صد میلیون ریال زیان ازش خارج شدم! و همچنان وساپا ارزشمند بود!

8-
    خیلی وقت ها هست که بنیاد شرکت خوب است ولی بازیگر چون نمی خواهد قیمت پایین تر می رود. در بررسی های بنیادی به هیچ وجه نقش بازیگر و قدرتی که دارد پشت سهم می گذارد و تصمیمات او دیده نشده...

9-
    انعکاس بررسی های بنیادی ای که در حال حاضر در بازیگران بازار وجود دارد عملا روی قیمت مشاهده می شود! برای ما چه فرقی می کند که بنیاد یک شرکت عالی است در حالی که هیچ کس این را نمی داند؟؟؟؟ یا اگر کسی می داند تمایلی ندارد ارزش شرکت را به ارزش بنیادی آن برساند؟؟؟ برای ما بررسی بنیادی وقتی ارزشمند است که دیگران و بازیگران (بازار) این را بداند و بخواهد قیمت را به این دلیل افزایش دهد... که در این هنگام این رفتار در قیمت خودش را منعکس می کند!
    در حقیقت می توان گفت جمع بندی تمامی عوامل که برای ما مهم هستند خودشان را در قیمت به ما نشان می دهند...

10- بررسی های بنیادی بیشتر به درد سرمایه های کلان که سرعت حرکت زیادی ندارند می خورد... در حالی که بررسی های نموداری بیشتر به درد سرمایه های جزء می خورد که
    قدرت مانور بیشتری دارند...

8-
    بررسی بنیادی صبر می خواهد... بلی... گاهی اوقات بررسی های بنیادی بیش از 200 درصد سود می رساند... اما کی؟

در پایان بگذارید باز هم بگویم که بررسی بنیادی خیلی مهم است... خیلی عالی است... اگر یک نفر دو بال قدرت مند به نام های فن بنیادی_کاری و فن نمودارکاری داشته باشد فوق العاده عالی است... با توجه کردن به بنیاد بررسی های نموداری خیلی موثق تر و راحت تر خواهند شد و نیز با بررسی های نموداری قیمت های خرید و فروش خوب در شرکت های بنیادی به دست خواهد آمد... اگر سرمایه مان زیاد شود (مثلا بالای 100 میلیارد ریال) مجبور هستیم به سمت بنیاد حرکت کنیم...
    همه ی اینها درست...

ولی در حال حاضر بنیاد به کار من نمی آید (و فکر کنم به کار خیلی های دیگر هم نیاید) با توجه به آن مواردی که در بالا ذکر شد.

یا علی
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/01/22 در ساعت 21:27
    «محمد حسین» هستم.

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

مطالب بالا مطالب خوبی بود. ولی محمد حسین عزیز من برای یادگیری تکنیکال وقت کم می یارم مطالعه بازار خیلی وقت گیر است .
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

من خوش خیال رو باش!!
    من فک میکردم بالاخره یه راهی پیدا میکنم که هر سال بشه سرمایم رو حداقل 3یا 4 برابر کنم البته بعد از کلی زور زدن و آموزش دیدن اما مثل اینکه آقا محمد حسین که از من بیشتر تجربه دارن بهم حالی کرد که داداش داری خیالبافی میکنی اونم در حد لالیگا!
    گفتم لالیگا یادم افتاد بارسلونا با ایبار بازی داره

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    مطالب بالا مطالب خوبی بود. ولی محمد حسین عزیز من برای یادگیری تکنیکال وقت کم می یارم مطالعه بازار خیلی وقت گیر است .
    سلام برادر عزیزم
    همه چیز در این دنیا trade off است دیگر...
    یک چیز آدم می دهد و یک چیز گیر می آورد...
    من فعلا با خودم گفته ام کلا ماهی گیری را کم کنم و بروم سراغ قلاب ماهی گیری...
    البته نمی شود... هم مطالعه ی بازار جذاب است و هم آدم نیاز دارد...
    ولی چه می شود کرد...
    «محمد حسین» هستم.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    من خوش خیال رو باش!!
    من فک میکردم بالاخره یه راهی پیدا میکنم که هر سال بشه سرمایم رو حداقل 3یا 4 برابر کنم البته بعد از کلی زور زدن و آموزش دیدن اما مثل اینکه آقا محمد حسین که از من بیشتر تجربه دارن بهم حالی کرد که داداش داری خیالبافی میکنی اونم در حد لالیگا!
    گفتم لالیگا یادم افتاد بارسلونا با ایبار بازی داره
    البته این را هم خدمتتان عرض کنم که سود برای هر سرمایه ای فرق می کند...
    سرمایه های بالا اگر 30 درصد سالی سود کنند خیلی خوشحال می شوند... ولی سرمایه های کم سالی 100 درصد هم برایشان کم است! چطوری؟
    این طور که با عرضه های اولیه عملا دولت دارد خودآگاه/ناخودآگاه رانت بین مردم تقسیم می کند. اگر هر ماه یک عرضه اولیه داشته باشد و هر کدام متوسط 3 میلیون ریال باشد و روی هر کدام متوسط 20 درصد سود باشد به طور متوسط هر ماه دولت دارد 600000 ریال پول بین عموم مردم تقسیم می کند... که می شود سالی 7.2 میلیون ریال...
    حالا اگر آدم علاوه بر کد های خودش کدهای خانواده اش را هم تحت اختیار داشته باشد می شود 7.2 میلیون ریال ضربدر سه چهار یا پنج...
    پس به راحتی فقط از راه عرضه ی اولیه یک نفر که 20 میلیون ریال دارد می تواند 200 درصد سود کند... این جدای سودی است که از راه فعالیت معمول بازار به دست می آورد...
    =================
    به نظر من
    سرمایه زیر 100 میلیون ریال اگر سالی 150 درصد سود کند خیلی عالی است.
    سرمایه بین 100 میلیون تا 2 میلیارد ریال اگر سالی 120 درصد سود کند خیلی خیلی عالی است.
    سرمایه بین 2 میلیارد تا 20 میلیارد ریال اگر سالی 80 درصد سود کند خیلی عالی است.
    سرمایه بین 20 میلیارد تا 100 میلیارد ریال اگر سالی 55 درصد سود کند خیلی عالی است.
    سرمایه بالای 100 میلیارد ریال اگر سالی 40 درصد سود کند خیلی عالی است.

هدف و رویای من این است که کاری کنم که بتوانم با سرمایه 100 میلیون ریال تا 50 میلیارد ریال سالی بتوانم 130 درصد سود بسازم.

آهان! یادم رفت... یکی از تفاوت های سامانه های کوتاه مدت و بلند مدت هم همین است! با سامانه های کوتاه مدت می توان با حجم بیشتری از سرمایه مانور داد... (چرا؟ چون تعداد نمادهایی که هر روز سفارش خرید و فروش می شود بیشتر می شود... چون مقدار پولی که در نمادهای مختلف قرار داده می شود بیشتر می شود... چون تعداد نمادهای درون سبد بیشتر می شود... مثلا سرمایه ی 50 میلیاردی می تواند همزمان در 100 نماد مختلف وجود داشته باشد... در هر کدام 500 میلیون ریال)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/01/23 در ساعت 00:19
    «محمد حسین» هستم.

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    روز پنجاه و هفتم
    ==========

اولین کار امروز این است که ببینم آن 37 درصد واقعی و تکرار پذیر است یا نه؟
    دقیقا برنامه چگونه نوشته شده است و چطور دارد کار می کند... اگر نشانگر های بلند مدت را با کوتاه مدت قاطی کنی راحت کار انجام می شود ولی اگر نشانگر های کوتاه مدت را ابتدای کار و به عنوان اصل قرار دهی و بعد نشانگر های بلند مدت را اضافه کنی کار درست انجام نمی شود...
    با تنظیمات مختلف خروجی کار را بسنجم : 1- ببینم سودها واقعی است؟ 2- ببینم با کدام تنظیمات بهترین نتایج به دست می آید...
    باید کدهای فایل mhj_explore را از فایل mhj_Show حذف کنم.
    باید کدهای مانده در show را مطابق explore کنم.
    باید نتایج کدهای مذکور را با واقعیت تطبیق دهم.
    باید آن تاخیر دومی که درباره اش گفتم را حذف کنم.

یک نگاهی هم به حجم بیاندازم...
    هیچ کدام را انجام ندادم...
    فردا ان شاء الله
    «محمد حسین» هستم.

نفت - برنت
    ======

در کوتاه مدت یک بوسه ی خداحافظی به کانال افزایشی (در بالا) زده و در بلند مدت می خواهد یک بوسه ی خداحافظی به خط گردن (در پایین) بزند.
    یکی از دلایل فروش شپنا
    «محمد حسین» هستم.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع