صفحه 223 از 600 نخست ... 123173213220221222223224225226233273323 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,221 به 2,230 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

کقزوی
    ====

در مورد این نماد من یک توضیحی بدهم...

پارسال/پیارسال که من دانشجو بودم یکی از اساتیدمان می گفت در صنعت شیشه ی جهانی مافیای شدیدی وجود دارد و اینها آماده اند بلافاصله شرکت های شیشه ی مطرح سایر کشور ها را بخرند... (البته او بیشتر روی بحث ساخت فیبر نوری صحبت می کرد... ولی یک جوری روی شیشه تعمیمش داد...) می گفت اینها آماده اند تا به محض اینکه تحریم ها برطرف شد بیایند شرکت های شیشه ی ما را هم بخرند... (مانند مایکروسافت که شرکت های کوچک استارتاپ را می خرد تا در آینده بی رقیب باقی بماند و نیز به خودش هم کمکی شده باشد...)
    این را گفت تا اینکه در سال گذشته شاهد بودیم این حرکت روی کقزوی افتاد و من که در 800 ریال بدجوری می خواستم این را بخرم از دستم رفت... و در این جستار و جتسار «امروز چه کردید» هم خیلی در باره اش گفتم... (مثل خیلی های دیگر که از دستم رفت... خصدرا... فاهواز و و و ولی!؟ اصلا اهمیت ندارد... مهم این است که از نخریدن اینها زیان هم نکردیم... و اگر واقعا قدرت بررسی قوی ای داشته باشیم باز هم می توانیم از اینها پیدا کنیم...)

بله داشتم می گفتم... الان در فهرست سهامداران می بینیم که بیش از 50 درصد شرکت مال خارجی ها است... و این طور که آقا جواد می گفت با قیمت بالایی هم خریده اند... (همان طور که آن استاد ما، پروفسور بابایی می گفت... وقتی خودم ازش خصوصی پرسیدم می گفت این دوستان سر ما کلاه گذاشته اند چند درصد از این شرکت ها به ما دادند... و می گفت اگر اشتباه نکنم یک شرکت انگلیسی خوب اینها را می خرد...)

==================

یک چیزی هم در آن فهرست یک مقدار مشکوک است ها... صندوق دانشگاه شریف دیگر چیست؟ برای چه از این همه نماد در بازارهای بورسی (مثل فارس و خودرو و وبصادر و ومعادن و ...) آمده کقزوی خریده؟؟؟ یک حدسی زدم که شاید از این شرکت های خصوصی ای است که فقط با اسم شریف دارد کار می کند برای رد گم کنی... ولی وقتی نام دانشگاه آمده حتما باید متعلق به خود دانشگاه باشد... وگرنه سازمان ثبت شرکت ها چنین نامی را اجازه ی ثبت نمی دهد...

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کقزوی
    ====

پیشبینی همان پیشبینی سابق است...

اگر بتوانیم 1030 یا 960 بخریم فکر کنم خرید خیلی خوبی کرده ایم...

در تصویر هدف 2200 ریال را برای هر سهم نشان داده ام... ولی راستش را بخواهید من خودم در ذهن آن 4500 ریال را دارم!

از نظر بلند مدت الان به نظر می رسد جای خیلی خوبی برای خرید باشد...

ولی از نظر کوتاه مدت...

ببینید... در زیر نمای بزرگ از این نماد را آورده ام، نشانگر بخت من را نگاه کنید:

نشانگر وسطی را عرض می کنم... این خیلی شبیه نشانگر دی تی است...

وقتی این اینجوری شده یک مقدار سخت است که بخواهد یک شبه برگردد...

پس... به احتمال قوی برگشتش دست کم یکی دو روز کاری باید طول بکشد...

و این برای ما خیلی مهم است... هم می توانیم صبر کنیم ببینیم بیشتر هم آیا افت می کند یا نه؟

هم اینکه می توانیم از زمان دقیق شروع روند جدید آگاه شویم... (آمدیم و تا یکی دو ماه آینده هم نخواست رشد کند! خوب... ما هم تا آن زمان خرید نمی کنیم و فقط تماشا می کنیم...)

در این زمان رفتار بازیگر و نمودار را هم تماشا می کنیم...

ریزه کاری است ولی خیلی مهم است... (این دو روز و تماشای آن را عرض می کنم...)

ان شاء الله که 1000 ریال بخریم و 3000 ریال بفروشیم...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک نکته ای در مورد علاقه من به یک سری از نمادهای بازار توافقی که وارد بازار پایه ب و ج شدند وجود دارد که خدمتتان عرض می کنم...

من چندین بار در این جستار در باره ی نحوه ی حرکت سفته بازان (چه به معنی کلاه برداران چه به معنی کسانی که دنبال سود کوتاه مدت هستند) اشاره کردم و در این باره (همین جا تو این کارگاه با صدای بلند) اندیشیدم... و البته از شما هم خواستم که نظراتتان را بفرمایید و با هم همفکری کنیم و به عنوان مشق شب به خودم و شما عرض کردم... و دعوت کردم که خودمان را بگذاریم جای سفته بازان و به اعمال خود فکر کنیم...

چه داشتم می گفتم؟ بله... در این نمادهای بازار توافقی (توافقی سابق) اگر دقت کرده باشید (در آن چند روز اول) یک سری سفته باز وارد شدند... (در خصدرا که از قبل بود ولی برای بقیه در همین مدت بود...)

خوب... که چه؟
    به نظرتان اینها از این نمادها خارج شدند؟؟؟؟؟؟؟؟
    ما که چنین چیزی ندیدیم! اگر شما دیدید به ما هم بگویید...
    نه تنها هنوز خارج نشده اند... بلکه هنوز کامل وارد هم نشده اند!
    و
    اینکه
    اینها اهداف بالایی دارند!
    یکی از دلایلی که من نمودار های وقوام و کقزوی و فاهواز را این گونه می بینم برای همین است! ورود سفته بازان آن قدر مشخص است که در نمودارها هم می توان آن را دید! باز هم تاکید می کنم: من خودم به وضوح می توانم رد پای سفته بازان را در وقوام و کقزوی و فاهواز ببینم... و اینکه اینها هنوز کامل وارد نشده اند! چه برسد به اینکه بخواهند خارج شده باشند... و اینها این طور که من دارم می بینم خیلی ماهر و قوی هستند و به راحتی می توانیم رویشان حساب باز کنیم...
    پس در اصل ِ حرکت یک ساله از طرف من زیاد شکی نیست... و نیز در این قیمت ها زیاد خطری هم ندارند... (فاهوازی که از 1000 ریال تا 250 ریال افت کرده و ما 400 ریال بخریمش چه خطری دارد؟ یا وقوامی که از 2500 ریال تا 400 ریال افت کرده و الان 520 ریال ما آن را بخریم چه ترسی دارد؟ همین طور کقزوی 1000 ریالی... البته به شرط اینکه آستانه زیانمان را هم همان حوالی در نظر بگیریم!)

پس من خیلی مطمئن هستم که اینها یک حرکت عالی در پیش رو دارند... در یک سال یا یک سال و نیم آینده... چیزی که می ماند این است که آیا پیش از شروع باز هم می ریزند؟ یا نه؟ و اینکه کی شروع می کنند؟

که این دو مورد را هم بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم الان به نظر می رسد می خواهند شروع کنند و این تعویض بازارها به نظر می رسید محرک خوبی باشد...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/04/06 در ساعت 18:50
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال

نظرتون در مورد کمنگنر و کچاد چیست؟
    ممنون
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

کمنگنز
    ====

نقل قول نوشته اصلی توسط arak_bourse نمایش پست ها
    نظرتون در مورد کمنگنر و کچاد چیست؟
    ممنون

سلام و وقت به خیر؛

نمای کلی:

نکات:
    1- الان در حالت کما است و هنوز علائمی دال بر بیرون آمدن از این وضعیت از خودش نشان نداده (نشانگر بخت چسبیده به کف، نشانگر زمان -4 است و نشانگر مکدی شیب زیبایی ندارد...)
    2- بنابر این به نظر نمی رسد الان یک موج 1 را بخواهد آغاز کند...
    3- پیش تر در بررسی هایمان یک الگو نشان داده ایم و طبق آن پیشبینی کرده ایم و الان به آن مقدار رسیده... پس از این بابت می توان گفت افتش را کرده... و افت بیشتر هم برایش متصور نیستیم..
    4- اگر همان افتی که در بالا به آن اشاره کردیم نبود می توانست یک الگوی یو بسازد... ولی با همان افت این را هم شکست و فعلا منتفی است...
    5- همین طور یک کانال افزایشی با شیب کم (و حالت امواج اصلاحی) هم بوده که آن را هم با همان حرکت شکسته... پس باید دنبال یک کانال جدید باشیم...
    6- نشانگر حجم افت بسیار عالی ای داشته و الان هم عالی به نظر می رسد در حال افزایش باشد... ولی این امر مستلزم چند روز زمان است تا ببینیم آیا بازیگران توان وارد کردن حجم بیشتر را دارند یا اینکه بازیگرانی الکی و پیش پا افتاده هستند؟
    7- جالب است... با اینکه حرکت های تندی داشته ولی ماهیت امواج را که نگاه می کنیم می بینیم اکثرا امواج اصلاحی هستند! نه جنبشی...

پس در کل می توان گفت:
    الان زمان پیشبینی نیست و باید دو سه روز دیگر به این نماد نگاه کرد و دید قدرت بازیگران دقیقا چقدر است...
    در حال حاضر با این شرایط اگر بخواهیم پیشبینی موقتی بکنیم شاید بتوانیم پیشبینی کنیم (نامعلوم است.) یک موج اصلاحی رو به بالا داشته باشیم... یعنی یکی دو روز افزایش و یکی دو روز گیج زدن در همان قیمت ها...

یا علی
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادم رفت این را بگویم که در نگاه کردن به کمنگنز و کچاد باید ابتدا به قیمت های جهانی اینها نگاه کنیم... که اگر وقت شد یک نگاه می اندازم... و نمودار قیمت های جهانی از نمودار خود اینها مهم تر است... و جناب «ایرج سابق» هم به درستی اشاره کردند که یک نگاهی هم باید به دیدار ترامپ و رئیس جمهور چین داشته باشیم...
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کچاد
    ====

در این هم فعلا خبری نیست...
    دیگر این را تفسیر نمی کنم... فقط این را بگویم که این هم در یکی دو سال گذشته تمام امواجش اصلاحی بوده و خبر خاصی در نماد نبوده...

«محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فلوله
    ===

همچنان با فلوله سهامداری می کنیم...
    ولی باید خیلی محتاط بود چون به احتمال قوی موج 5 است...

و آستانه زیان 7600 ریالی را هم به شدت مواظب هستیم...

پیشنهاد خرید هم به هیچ وجه نیست.

تایید کننده ی وضعیت افزایشی هم شکست مقاومت مکدی است (چه با حجم و چه به حجم)
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

توریل
    ====

کاش وقت داشتم زیاد در مورد هر کدام از این نماد ها می نوشتم...
    جنبه ی آموزشی هم داشت و به این جستارمان می آمد...
    چه کار کنم؟ مجبورم مختصر صحبت کنم...
    بازی ماشین سواری کرده اید تا به حال؟ خود ماشین سواری چطور؟
    ماشین نمی تواند یک باره سرعت بگیرد و مثلا از 0 کیلومتر برسد به 100 کیلومتر...
    به خصوص در پیچ ها...
    در پیچ ها سرعت کم می شود تقریبا به صفر می رسد... بعد دوباره بعد از پیچ سرعت زیاد می شود تا به صد در صد برسد...
    منظورم چیست؟
    نمای کلی زیر را ببینید:

ببینید آن پیشبینی پر رنگ و بدون نقطه چینی که انجام داده بودم و متاسفانه اشتباه هم از آب در آمد...
    در آنجا نمودار قیمت به اندازه ی کافی انرژی پتانسیل کافی در خودش ذخیره کرده بود تا با یک افزایش قدرت جانانه یک حماسه بیافریند!!! (اگر اشتباه نکنم خودم هم همان جا خریدم... اگر اشتباه نکنم قیمتش هم 2200 ریال بود...)
    همه چیز عالی بود...
    دقیقا مانند یک خودرویی که پیچ را رد کرده و سرعتش کم شده و الان گاز هم مقداری داده و موتور رو دور افتاده و دنده هم درست انتخاب شده و کلا همه چیز عالی ...

ولی نشد...

چرا نشد؟ دقیقا مشخص نیست... این طور که معلوم است انگار بازیگر نداشته... یا بازیگر خوب و قوی نداشته...
    اگر بازیگری بود که دو روز دیگر می توانست قیمت را با افزایش حجم مناسب بالا ببرد شاید کار همان جا یک سره شده بود...

ولی نشد...

آهان... الان یک چیز هایی دارد یادم می آید... اگر اشتباه نکنم در جستار جناب میثم یا جناب حیدر در این رابطه خواندم... که انگار چند تا نماد از یک گروه (حتوکا و شتوکا و توریل و ... بود اگر اشتباه نکنم) با هم یک باره کشیده بودند بالا و بعد یک باره فیســــــشان خوابید...

بگذریم... حرف دارد طولانی می شود...
    الان چطور؟

الان دو روز به این نماد مهلت می دهیم... فقط دو روز ... اگر توانست 2165 ریال را با قدرت بشکند که هیچ در غیر این صورت می فروشیمش...

پیشبینی پیشین مبنی بر دستیابی به 2450 ریال هنوز هم معتبر است... البته نباید انتظار امواج جنبشی را داشت و شاید اگر بخواهد تا 2450 ریال با این وضع ادامه دهد جان به سرمان کند و ترجیح بدهیم برویم سراغ یک چیز دیگر...

آستانه زیان را از نمای نزدیک با هم ببینیم:

«محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

وبملت
    ====

نکته ی آموزشی اش اینجا است که در چنین شرایطی که یک تغییر این چنینی در نمودار می بینیم اصلا نباید و نمی توان به نشانگر ها نگاه کرد!
    یعنی همه چیز اشتباه است...
    خطوط روند هم همین طور ...
    البته حجم را باز می توان یک جوری تفسیر کرد و با گذشته پیوندش داد ولی مکدی و شاخص قدرت و بختامدی و حتی نشانگر های شخصی خودم: بخت و زمان و شیب و ... را نمی توان تفسیر کرد...
    چرا؟
    به خاطر اینکه اینها همگی به نوعی میانگین روزهای گذشته را محاسبه می کنند و فکر می کنند از میله ی قبل تا میله ی فعلی یک روز زمان گذشته! و این تغییر را مرتبط به ذات نماد و طبیعت حرکت می کنند...
    (البته ما می توانیم این شکاف را در عمل نشان دهیم ولی به خاطر اینکه اگر این تنظیمات را اینجا تغییر دهیم در جای دیگر باید دوباره تغییرات را به حالت اول برگردانیم و برای سهولت تنظیمات و تغییر ندادن هر باره ی تنظیمات، روی همین حالت می گذاریم...)
    پس مکدی الان فوق العاده است ولی ما می دانیم که اشتباه است... نشانگر بخت هم فوق العاده است ولی این هم اهیمیتی برای ما ندارد... نشانگر زمان هم همین طور...
    خطوط روند هم که قابل ترسیم و تصور نیستند... به خاطر اینکه از نظر زمانی و نیز از نظر قیمتی یک شکاف (Gap) بزرگ به وجود آمده...

تنها چیزی که برای ما می ماند چیست؟

یک کانال کوچک که در شکل می بینید...
    این شکسته شده؟
    خیر.
    شکسته شدن را چندین بار عرض کرده ام که این نیست و چگونه باید باشد...

================

ای بابا....
    باز هم خیلی حرف زدم...
    فقط یک نکته ی دیگر...
    الان با این حال و اوضاع هیچ انتظاری از نمودار قیمت در این نماد نیست...
    این از این.
    ولی نکته ی مثبت این است که الان از نظر زمانی/قیمتی/حجمی اوضاع بسیار بسیار بسیار مساعد است که بازیگران (بازیگران که چه عرض کنم... اینجا تنها بازارگردان بازیگر است... یعنی خود ملت) بتوانند حسابی قیمت را رشد دهند و کلا هر کاری دوست داشته باشند بکنند... (پس فقط الان مشروط به اراده ی بازارگردان است... و خیالتان را راحت کنم، هر کس دیگری بیاید اگر این نخواهد قیمت بالا نخواهد رفت...)

پسش می ماند یک نکته؛ ما از کجا بفهمیم کی می خواهد قیمت را ببرد بالا؟ فکر کنم پاسخش ساده باشد! وقتی قیمت در حال بالا رفتن بود! و همزمان بازارگردان نه تنها فروشنده نبود، خریدار هم بود...
    اسمش را هم پیدا کردم (یادم رفته بود) :

توجه کنید که الان هم دارد می خرد... ولی این خرید برای ما ملاک نیست و مهم نیست! مهم این است که وبملت دو سه روز مثبت خوب (مثلا 2 درصد) بخورد و همزمان صندوق س.بازارگردانی ملت هم در هر روز در حال خرید باشد... یا اینکه قیمت حسابی بالا برود (بالای 3 درصد در دو سه روز) و این هم فروشنده نباشد...

الان مایی که سهامداریم آستانه زیان را کجا بگذاریم؟
    همان سقف کانال که الان 1055 ریال باشد، خوب است.
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع