صفحه 337 از 600 نخست ... 237287327334335336337338339340347387437 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,361 به 3,370 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

دلیل اینکه بورس در تورم نسبت به دلار تاخیر دارد
    ===========================

دلیلش را بعدا با اندیشه دریافتم...
    دلیلش خیلی ساده است:

آنها که دلار را برده اند بالا همان هایی هستند که پولشان را از بورس کشیده اند بیرون!
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/05/25 در ساعت 00:25
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

هنر گوش ندادن به هر رسانه ای
    ===================

دنیا عوض شده...

دیگر این ما نیستیم که باید وقت بگذاریم برای پیدا کردن رسانه... بلکه باید هنر انتخاب رسانه را داشته باشیم...

یادم می آید یکی از اقوام هر شب راس ساعتی خاص، کلی این ور آن ور می کرد و رادیوی گنده اش را که امواج موج بلند فرامنطقه ای را می گرفت را می چسباند به گوشش تا اخبار صدای آمریکا یا صدای انگلیس را بشنود... که تهش ببیند دنیای سیاست و اقتصاد چگونه است و چگونه پیش خواهد رفت...

یا خود ما...

هر روز اگر دنیای اقتصاد را نمی دیدیم نمی فهمیدیم بازار چه خبر است... (و البته ابرار اقتصادی بود که از یک روزنامه ی دیگر جدا شده بود که اسمش در ذهنم نیست و بعد دنیای اقتصاد...)

خبر که دیگر اصلا نایاب بود...

شایعه هم فقط دهان به دهان! آن هم در تالار شیشه ای!

ولی الان ششصد گروه تلگرامی منتظرند که یا اخبار را اشاعه دهند یا از خودشان جعل کنند...

آمار فلان جای رئیس جمهور آمریکا هر لحظه به سمع و نگر ما می رسد... (فلان جا... خیال بد نکنید! منظورم کله ی کچلش بود! که به شیوه ای نوین! می پوشاندش)

خلاصه اینکه الان رسانه خیلی شده. الان هنر دیگر پیدا کردن رسانه نیست. الان هنر گوش ندادن است! گوش ندادن به انبوهی از چرندیات (یا حتی مطالب مفید که ارزش کمتری دارند.) که هر روز دارند پخش می شوند.

باید یکی دو جا را پیدا کرد که وقعا در راستای هدف آدم باشند و به اندازه ی کافی مفید باشند... و باقی را رها کرد. (که مانند باتلاق می توانند عمر انسان را به درون خودشان بکشانند و جنازه اش را تحویل دهند...)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    بگذار تجربه ام را هم بگویم...
    سال 1392 به خوبی بو کشیدم و فهمیدم وقتی حسابی آن تورم به وجود آمده و دلار جهشی دو برابری داشته باید به همان میزان هم سهام برود بالا...

خلاصه اینکه خیلی خیلی خیلی سریع پول هایم را از بانک کشیدم بیرون و ریختم توی بورس...

دلار باز هم افزایش پیدا کرد!
    ماشین های خارجی افزایش قیمت پیدا کردند... (ای بابا... بعدا می گویم که می خواستم یک چیزی بخرم که بعدا کلا همه چیز خراب شد...) (یادم می آید حتی ال 90 که خارجی هم چندان به حساب نمی آمد یک باره از 9 میلیون تومان شد 40 میلیون تومان!)
    طلا بالا رفت...
    زمین بالا رفت...
    ولی همچنان بورس خوابیده بود!
    من داشتم از تعجب شاخ در می آوردم... برایم مانند روز روشن بود که سهام هم باید حتما برود بالا ولی تعجب می کردم چگونه همه چیز رفته بالا ولی سهام در جا دارد می زند!؟!؟!؟
    تا اینکه بالاخره با یک تاخیر زیاد سهام هم افزایش قیمت پیدا کرد و آن رشد شیرین و دلچسب سال 92 را تقریبا از ابتدا چشیدم... هر چند که بعدش جناب روحانی و طیب نیا با آن حرکت گازانبری شیرینی اش را از کامم در آوردند...
    ولی این نکته را فهمیدم که وقتی تورم رها می شود:
    ابتدا دلار! بعد سهام!
    دلیلش؟؟؟؟
    ولی در زمان کنونی در شرایطی هستیم که نمیتوان به رشد دلار امید وارد بود که باعث خارج شدن رکود بازار بشه اگر دلار به بالای 4 هزار تومان هم تا اخر سال برسه باز هم زیاد رشد کرده و

باعث تورم میشه الان مردم با این وضعیت قدرت خرید ندارد چه برسد که دلار بخواهد از مرز 4 هزار تومان عبور کند و تورم حداقل 5 درصد به همراه تورم قلابی اعلام شده 8 درصدی جمع بشه

که کلا 13 الی 14 درصد تورم بشه الان دیگه شرایط باید طوری باشه که به نفع تولید کننده باید باشه یعنی تولید و صادرات جان بگیره و گر نه با رشد دلار کاری انجام نمیشه کاهش سود

بانکی به نظر میرسه باید کاهش واقعی داشته باشه تا بر روی تولید اثر گذار باشه بازار بورس این بار به وسیله کاهش سود بانکی و گشایش های اقتصادی واقعی به دلیل رفع تحریم ها کم کم جان

میگیره و در مدار رشد باید باشه به هر حال منتظر خبر های خوب برای صنعت هستیم چون دیگه واقعا زمان چاره اندیشی برای تولید رسیده با این وضعیت نمیشه دیگه چرخ صنعت را پیش برد
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    ولی در زمان کنونی در شرایطی هستیم که نمیتوان به رشد دلار امید وارد بود که باعث خارج شدن رکود بازار بشه اگر دلار به بالای 4 هزار تومان هم تا اخر سال برسه باز هم زیاد رشد کرده و

باعث تورم میشه الان مردم با این وضعیت قدرت خرید ندارد چه برسد که دلار بخواهد از مرز 4 هزار تومان عبور کند و تورم حداقل 5 درصد به همراه تورم قلابی اعلام شده 8 درصدی جمع بشه

که کلا 13 الی 14 درصد تورم بشه الان دیگه شرایط باید طوری باشه که به نفع تولید کننده باید باشه یعنی تولید و صادرات جان بگیره و گر نه با رشد دلار کاری انجام نمیشه کاهش سود

بانکی به نظر میرسه باید کاهش واقعی داشته باشه تا بر روی تولید اثر گذار باشه بازار بورس این بار به وسیله کاهش سود بانکی و گشایش های اقتصادی واقعی به دلیل رفع تحریم ها کم کم جان

میگیره و در مدار رشد باید باشه به هر حال منتظر خبر های خوب برای صنعت هستیم چون دیگه واقعا زمان چاره اندیشی برای تولید رسیده با این وضعیت نمیشه دیگه چرخ صنعت را پیش برد
    سلام؛
    یک مسئله ای هست: برای راه افتادن زندگی کارگران و تولید کنندگان و... باید چرخ بنگاه ها بگردد... برای چرخش چرخ بنگاه ها باید نقدینگی تزریق شود... که این یعنی تورم! و رشد دلار!
    «محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام؛
    یک مسئله ای هست: برای راه افتادن زندگی کارگران و تولید کنندگان و... باید چرخ بنگاه ها بگردد... برای چرخش چرخ بنگاه ها باید نقدینگی تزریق شود... که این یعنی تورم! و رشد دلار!

سلام هر حالتی ممکنه رخ بدهد ولی بهترین حالت و منطقی ترین اینکه با اروپا رابطه تجاری خوب ایجاد بشه تا سرمایه گذار خا رجی بتواند سرمایه های سنگین وارد اقتصاد ایران کند در عمل و من به 4 سال آینده خیلی امید وارم و نشانه های دیده میشه که زمان تغییر داره فرار میرسه و باید امید وار بود !!! با تشکر
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار (14) matin آواتار ها
    تشکر شده 4,562 بار در 641 ارسال

سلام آقای محمدحسین،

باز بازار پایه تکون خورد منم سرو کله م پیدا شد اینجا
    به نظرم اینبار بیشترین سود رو سهم هایی بدن که گمنام ترن..
    نمونه ش تابا که رشد عجیبی کرد و تپولا که داره می تازه

من روی این فرض این بار #کابگن و #سفارود و #وکادو گرفتم.
    بخشی از نقدینگی موند برا شنبه
    به نظرتون از بازار پایه کدوما مناسب ترن برای ورود کوتاه مدت؟
    #انرژی هم تا 370 ریخت و چارشنبه رو 380 بسته شد. به نظرتون میتونه رشد شارپ رو تجربه کنه؟
    اگر فرصت کردید ممنون میشم #بنو رو هم تحلیل کنید.

سپاس فراوان.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید matin از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    سلام هر حالتی ممکنه رخ بدهد ولی بهترین حالت و منطقی ترین اینکه با اروپا رابطه تجاری خوب ایجاد بشه تا سرمایه گذار خا رجی بتواند سرمایه های سنگین وارد اقتصاد ایران کند در عمل و من به 4 سال آینده خیلی امید وارم و نشانه های دیده میشه که زمان تغییر داره فرار میرسه و باید امید وار بود !!! با تشکر
    امید شما به بهبود شرایط قابل تحسین است. من هم البته این امید را دارم. فقط موضوع چگونگی بهبود است و اینکه آیا بهبود در همه چیز خواهد بود و همه همزمان؟ یا نه؟
    «محمد حسین» هستم.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

انرژی3
    ====

نقل قول نوشته اصلی توسط matin نمایش پست ها
    سلام آقای محمدحسین،

باز بازار پایه تکون خورد منم سرو کله م پیدا شد اینجا
    به نظرم اینبار بیشترین سود رو سهم هایی بدن که گمنام ترن..
    نمونه ش تابا که رشد عجیبی کرد و تپولا که داره می تازه

من روی این فرض این بار #کابگن و #سفارود و #وکادو گرفتم.
    بخشی از نقدینگی موند برا شنبه
    به نظرتون از بازار پایه کدوما مناسب ترن برای ورود کوتاه مدت؟
    #انرژی هم تا 370 ریخت و چارشنبه رو 380 بسته شد. به نظرتون میتونه رشد شارپ رو تجربه کنه؟
    اگر فرصت کردید ممنون میشم #بنو رو هم تحلیل کنید.

سپاس فراوان.
    سلام؛
    ارادتمندم؛

سهام کوچک و گمنام خوب حال می دهند ولی از آن طرف موقعش که شود خوب هم حال می گیرند! ممکن است وضع طوری شود که اصلا نتوانیم سهاممان را بفروشیم!

در ارتباط با جیمی ها، باید خیلی مراقب باشیم که اینها مانند خودرویی ها نشوند... که همه انتظار داشتند دولت جدید که می آید بترکند از مثبت خوردن! از طرف دیگر مادرشان خصدرا هم خواب است و می شود گفت فعلا حامی ندارند که پشت سرش و زیر سایه اش حرکت کنند.

البته کف دیگر ترازو را هم بگوییم. نقطه ی قوت و نقطه ی اتکا و چشمه ی امید ما آن قدرت هایی است که در موج پیشین (1 یا a) وارد این نمادها شد. و این نقطه ی قوت بزرگی است. از طرف دیگر دولت (آقای طیب نیا!) هم کمتر می تواند در این نمادها دخالت کند. چون هم به عنوان بخش اصلی بورس نیستند و هم اینکه حقوقی های دولتی دستشان از این بازار ها کوتاه است...

در انرژی3 من یر به یر خارج شدم. ( به خاطر آستانه زیان. البته کاملا یر به یر هم که نه... 4020 خریدم و 3999 فروختم که می شود 2 درصد زیان)

الان هم به نگر من نامعلوم است:

«محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سفارود
    ====

ببینید... پیشبینی اش که مثبت است و به نگر می رسد رشد خوبی هم در انتظارش باشد... از این نگر مسئله ای نیست... منتها چیزی که هست (به خصوص با توجه به اینکه شما خیلی خیلی کوتاه مدت کار می کنید.) این است که رشد چگونه و چه زمانی خواهد بود؟ و همان طور که عرض کردم من در هر دو مشکل دارم یعنی هم پیشبینی کوتاه مدت خوب بلد نیستم انجام دهم و هم اینکه پیشبینی هایم از حیث زمان دقیق نیست...

شاید محتمل ترین حالت این باشد که موج 2 کامل نشده باشد... یعنی الان در b باشیم و شاید نیاز باشد یک c بعد از این بیاید... و بعد که انرژی پتانسیلی کافی در موج ذخیره شد حرکت اصلی (به نام موج 3 آغاز شود.)

«محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کابگن
    ====

نامعلوم با احتمال بیشتر ِ رشد:

این الگوی لوزی مانند کسوف است... هر چهار سال یک بار مشاهده می شود! از عجایب فن نمودارکاری است...
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع