صفحه 371 از 600 نخست ... 271321361368369370371372373374381421471 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,701 به 3,710 از 5991

موضوع: کارگاه

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سدور ِ جناب آباد هم انگار دوباره بازیگر آمده پشتش...

ولی باز احتمال بیشتر این است که طبق پیشبینی پیشین مانند سایر بازار بخواهد کف سازی کند پیش از حرکت اصلی... که فرصت خرید را هم برای آنها که نقد هستند فراهم می کند...

کلا متاسفانه در این چهار سال چیزی که ما دیده ایم این بوده که تمام بازار همه با هم بالا می رفته اند و همه با هم پایین!

https://vgy.me/HAZfEi.png
    با سلام و عرض ارادت
    جریان پولی در سدور مثبت شده و چون مقاومت روندی حدود 112 است و نزدیک است ، حدسم این است که رد شود ، و اگر کلیت بازار خراب شد موقتا بین حدود 105 تا 115 فعلا بازی کند. ولی خطر بیخ گوش سدور هنوز هست ، و تا 85 تومان هم می تونه نزولی کنه ، ولی این خطر عام است یعنی چنین اتفاقی اپیدمی خواهد بود . درود
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,372 بار در 1,383 ارسال

محمد حسین خان چرا مثل مرحوم ام حسین خان ما گشتی؟ از نگر عقلی اینجا کارگاه می باشد نه مسجد و هیئت. لطفا اگر سهم و تحلیل داریم برایمان بنما.هر کانالی در ایران بزنند مردم الان دعا می باشد. سهم خوب را بگو چه بخریم و چه کار کنیم.
    با تشکر
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

امیر قلی جان، نوشتن این دست مطالب در کارگاه چند حسن دارد.
    یکم اینکه خودسازی معنوی (به عنوان هدف بعدی و هدف برتر) پس از خودسازی دنیوی تعریف شده است. دست کم برای من این گونه تعریف شده است. حالا شاید شما قبول نداشته باشید.
    دوم اینکه خودسازی معنوی (به عنوان ساخت روحیات بازرگان) پیش از خودسازی دنیوی تعریف شده است. مثلا به نگر من تا زمانی که حرص و طمع داری نمی توانی داد و ستد های خوبی داشته باشی.
    سوم اینکه این قبیل مطالب کمک عالی ای است برای اینکه ما ظاهر و باطن خودمان را نشان دهیم و بدین وسیله دوستان و هم_کارگاهی های شبیه خودمان را به خودمان جذب کنیم و انسان های نا مربوط و نا هم شکل را از خودمان به تدریج دور کنیم. اگر دقت کرده باشید به طرق دیگری هم این کار ها را انجام می دهیم... این هم یک رویه اش است که خودآگاه/ناخودآگاه انجام می دهیم. گاهی مطالب عقلی سطح بالا قرار می دهیم، گاهی مطالب آموزشی را پیچیده مطرح می کنیم، گاهی طوری صحبت می کنیم که از اصطلاحات مصطلح در همین جستار استفاده شده باشد و کسی که سریع آمده باشد و کلا مدلش سریع باشد، سریع هم تشریف ببرد. خلاصه اینکه از نگر خرد و مذهب و مرام و اخلاق (خودآگاه و ناخودآگاه) تلاش می کنیم دوستانی شبیه خودمان داشته باشیم و از در کنار هم بودن لذت ببریم.
    چهارم هم اینکه بد نیست هر چند وقت یک بار یک مقدار موسیقی یا مطالب مذهبی و ... (در همین حد) برای خشک نبودن و زیادی از حد مقرراتی بودن.
    پنجم هم اینکه اصلا دیگر من مخم نمی کشد! علاوه بر روزه مشکلات دیگر هم هست... کلا گمان کنم اگر چیزی بگذارم خودم هم حالم ازش به هم بخورد.

قلی عزیز، همان طور که می دانی من آماتور هستم و اینجا هم در کارگاه داریم قلاب سازی تمرین می کنیم. معرفی نماد و احیانا پیشنهاد فروشی (یا ارائه رایگان پیشنهاد) هم در دستور کار کارگاه نیست. (ای شمایی که نگران خارج شدن از دستور کار کارگاه هستید! )

از گذشته دوستت داشتیم و داریم.
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مجمع حکمت
    =======

الان مجمع حکمت هستش و دوست دارم بروم ببینم چه خبر است... (به خصوص با توجه به بحث وقوام و ادغام و ...)
    هیچ خبر خاصی نبود. کلا حکمت نماد خاصی نیست. (با مدیر عاملش اصلا حال نمی کنم. من را یاد عیسی رضایی و تقی نتاج می اندازد. زورگو و نفهم. مخصوصا وقتی آن خنده های مسخره اش را انجام می دهد.)
    البته چند تا مسئله که از پیش بود همچنان هست...
    باغ بهشت دیگر آخرهای کارش است و مدیرعامل گفت تا شهریور تمام می شود. (برخی می گویند تا 1000 ریال سود دارد تویش!)
    «دیدی بود» یک طرحی است که می تواند مانند اسنپ و آپ و ... شود ولی زیاد معلوم نیست چه به چه است...
    یک افزایش سرمایه ی دیگر هم دارند (نمی دانم در طی چند وقت) مبلغش هم قابل توجه است و از آورده است.
    مدیر عامل حکمت هم دوست ندارد بانکش با بانک های دیگر ادغام شود. و یک جوری صحبت کرد که این اطمینان حاصل شود که هرگز حکمت ادغام نخواهد شد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,372 بار در 1,383 ارسال

امیر قلی جان، نوشتن این دست مطالب در کارگاه چند حسن دارد.
    یکم اینکه خودسازی معنوی (به عنوان هدف بعدی و هدف برتر) پس از خودسازی دنیوی تعریف شده است. دست کم برای من این گونه تعریف شده است. حالا شاید شما قبول نداشته باشید.
    دوم اینکه خودسازی معنوی (به عنوان ساخت روحیات بازرگان) پیش از خودسازی دنیوی تعریف شده است. مثلا به نگر من تا زمانی که حرص و طمع داری نمی توانی داد و ستد های خوبی داشته باشی.
    سوم اینکه این قبیل مطالب کمک عالی ای است برای اینکه ما ظاهر و باطن خودمان را نشان دهیم و بدین وسیله دوستان و هم_کارگاهی های شبیه خودمان را به خودمان جذب کنیم و انسان های نا مربوط و نا هم شکل را از خودمان به تدریج دور کنیم. اگر دقت کرده باشید به طرق دیگری هم این کار ها را انجام می دهیم... این هم یک رویه اش است که خودآگاه/ناخودآگاه انجام می دهیم. گاهی مطالب عقلی سطح بالا قرار می دهیم، گاهی مطالب آموزشی را پیچیده مطرح می کنیم، گاهی طوری صحبت می کنیم که از اصطلاحات مصطلح در همین جستار استفاده شده باشد و کسی که سریع آمده باشد و کلا مدلش سریع باشد، سریع هم تشریف ببرد. خلاصه اینکه از نگر خرد و مذهب و مرام و اخلاق (خودآگاه و ناخودآگاه) تلاش می کنیم دوستانی شبیه خودمان داشته باشیم و از در کنار هم بودن لذت ببریم.
    چهارم هم اینکه بد نیست هر چند وقت یک بار یک مقدار موسیقی یا مطالب مذهبی و ... (در همین حد) برای خشک نبودن و زیادی از حد مقرراتی بودن.
    پنجم هم اینکه اصلا دیگر من مخم نمی کشد! علاوه بر روزه مشکلات دیگر هم هست... کلا گمان کنم اگر چیزی بگذارم خودم هم حالم ازش به هم بخورد.

قلی عزیز، همان طور که می دانی من آماتور هستم و اینجا هم در کارگاه داریم قلاب سازی تمرین می کنیم. معرفی نماد و احیانا پیشنهاد فروشی (یا ارائه رایگان پیشنهاد) هم در دستور کار کارگاه نیست. (ای شمایی که نگران خارج شدن از دستور کار کارگاه هستید! )

از گذشته دوستت داشتیم و داریم.
    یا علی
    خیلی از توضیحاتت سپاسگزارم. اما معنویات را باید برد در مسجد. هرکس خواست برود بخواند.
    بله اینجا قلاب سازی می باشد اما تابحال از عمامه ندیده ام یک قلاب که سهل است یک قرص دو رنگ سر درد ساخته بشود. من هم به شما علاقه دارم و چون میدانم پسر خوبی می باشی این را محض خیرخواهی گفتم. میبینی که کسی هم لایک نمی کند آن نوشته ها را محمدحسین خان. معرفی هم منظورم همان بررسی هایت بود که میگذاری جلوی چشم کسانی مثل من که سواد کافی تحلیل تکنیکال ندارند تا ببینند و اگر خوب است بدوشند.بهر حال من از صمیم قلب برای شما فرزند عزیز و با اخلاقم سپاسگزارم که اینجا به تحلیل می پردزی
    با تشکر
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده اند:

بزرگواری شما را می رساند.
    «محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از مجمع حپارسا گمان کنم این از قلم افتاد. (اتفاقا مهم هم هست.)

آن 40 درصد تعدیل منفی که شرکت داد و همان هم باعث شد تا یکی از حقوقی ها قیمت را بدجور بکشد پایین... مربوط به این بود که:
    از یک طرف راه آهن حق دسترسی به سیستم ریلی اش را افزایش داده. (این که معمولی است.)
    از طرف دیگر دولت (گمان کنم وزارت نفت) کرایه حمل بار را افزایش نداده. در این رابطه دارند چانه زنی می کنند و شاید درست شود... ولی تاثیرش می رود روی صورت های مالی سال بعد! (این مطلب را بچسبانید به بز_خری حق ها که گفتم!!!)
    و نیز یک مورد دیگر هم این است که نیروگاه ها نوع مصرفشان را تغییر داده اند و دوگانه سوز شده اند و مازوت اضافی را از این به بعد حپارسا می برد خارج و در مقاصد بندری برای صادرات تحویل می دهد. ولی موضوعی که هست این است که در این پایانه ها ذخیره بارگیری با استانداردی دیگر (سخت گیرانه تر) انجام می شود و همین باعث می شود که زمان توقف واگن ها در مقاصد بندری افزایش یابد. (واحد فنی دارد رویش کار می کند و این تاخیر ان شاء الله بهبود خواهد یافت یا اینکه اصلا درست خواهد شد.)

در مورد حمایت از قیمت هم که سهامداری پرسید گفتند: ما حمایتی که از قیمت باید می کردیم را کردیم! و جلوی پایین رفتن زیاد قیمت را گرفتیم! حالا دیگر بالا رفتنش با فعالین بازار! است! (#بز_خری!)
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کانه فلزی
    ====

باز هم نامعلوم.

https://vgy.me/iM7y8R.png
    دوستان در مورد هر کدام از این نمادها خواستید بگویید با هم بحث کنیم. ما فقط در مورد قندی ها زیاد صحبت کردیم که آن هم به خاطر علاقه ی مهندس rasam بود... ولی اینها هم بعضا جای صحبت دارند.
    مثلا همین مورد بالا -یعنی کانه های فلزی- را درست است که نامعلوم پیشبینی کرده ام... ولی دیگر وقت نشد خوب بررسی کنم و زیاد در موردش حرف بزنم. همین مثلا اکنون خیلی دارد مستعد می شود که از همین تراز ِ فیبوناچی ِ 50 درصد برگردد. پس این هم دارد مانند بقیه کف سازی می کند. الگویی که ساخته یک الگوی مثلث (یا کنج) خیلی خاص است. که همین طور دارد دو ساق مثلث به هم نزدیک می شود... پس اگر این را ما در فضای باندهای بولینگر تصور کنیم، می توانیم قشنگ ببینیم که نوارهای بولینگر هم دارند به هم نزدیک می شوند... این یعنی چه؟ یعنی اینکه یک حرکت خفن ممکن است دوباره بزنند. رو به بالا یا رو به پایین؟؟؟ خوب احتمال بیشتر این است که رو به بالا حرکت بزنند! چرا؟ چون تا کنون افت زیادی داشته اند!!! اما چه زمانی؟ بعید می دانم این هفته باشد... چرا؟ چون شما نشانگرهایی مانند مکدی و حجم و دی تی و بخت و ... را نگاه کنید می بینید انرژی تقسیم شده و اکنون آن قدر انرژی وجود ندارد. (تاپ بازی بچه، هل دادن ماشین، ضرب آهنگ...)
    شاید اگر یک موج خوب به سمت بالا و یک موج خوب دیگر به سمت پایین داشته باشد که موجی که پایین می آید زمان بر هم باشد نشانگر ها آماده شوند برای رشد.
    در چنین مواردی اگر یک نماد خاص باشد که این گونه کار کند ما می گوییم خاک بر سر بازیگرش! چون ناشی و تازه کار بوده و بلد نبوده چگونه تاپ سواری کند. یا اینکه بلد بوده و فقط از ریز موج ها (زیر موج ها) استفاده کرده... که باز هم خاک بر سر گنجشک روزی بودن و طبع کوتاهش! در هر صورت خاک بر سرش.
    نگاه که می کنید می بینید درست است نامعلوم است. ولی خیلی خیلی چیزهایی در آن هست که معلوم معلوم معلوم است! (البته همه ی نامعلوم ها این گونه نیستند.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام این تحریم ها را باید ببینیم چه کار کنیم. اکنون که من مخم کار نمی کند. انصافا کار نمی کند. روی چیزی نمی توانم تمرکز کنم... ولی یادم باشد شب یک مقدار در موردش بیاندیشم. بدبختی شب هم آدم سنگین می شود و خوابش می گیرد... کلا این ماه رمضان خیلی بی انصافی بود. من از مسئولین تقاضای رسیدگی دارم. با تچکر. ========== خوب... بگذار آهسته پیوسته با همین مخ نیم دار یک مقدار در موردش اندیشه کنیم... دست کم برای گذران وقت تا زمان افطار سرگرمی خوبی است... چند تا مسئله است: یک. اینکه چقدر تا مرحله ی آخر می رود. یعنی ترامپ امضاء و اجرا می کند. (بحث خرید بوئینگ آسمان و راهکارهای مقابله به مثل ایران در سرزمین های اشغالی و عربستان و... و اینکه آیا ربطی به قطر دارد یا نه...) دو. اینکه چقدر تاثیر دارد. سه. اینکه چقدر بازار واکنش نشان می دهد. چهار. اینکه دولت (در این موقعیت که یک پای طیب نیا هم هوا است.) چگونه دوست دارد نمایش داده شود. مورد یک و دو را ولش... والا... چه کار داریم که چه کار می کنند. یک ضرب المثل مشترک بین مردمان باستان مایا و جنوب غرب اسکاندیناوی ِ شرقی هست که می فرماید: مطمئنا هر طور بشود همان طور خواهد شد! والا... پس مورد یک و دو و اینکه اجرایی می شود یا نه و اگر اجرایی شد چقد تاثیر می کند اصلا اینجا اکنون برای ما مطرح نیست. بازار چه می کند؟ چه می کند؟ چه دارد که بکند؟ رم می کند. مطمئنا رم می کند. البته مطمئنا همان هایی که رم کرده اند اگر ببینند چوپانشان سفت ایستاده، دوباره از این وری رم می کنند... پس همه چیز خلاصه می شود در دولت. دولت چه می کند؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر اوضاع دست طیب نیا باشد (هنوز) بدون شک دستور می دهند حقوقی ها زیر بازار را بگیرند. یعنی در کوتاه مدت فقط همین شنبه منفی می خورد و بس. پس کلا فروش کوتاه مدت برای ما منتفی خواهد بود. اوضاع دست طیب نیا است؟؟؟ در میان مدت چطور؟
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/06/16 در ساعت 21:16
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد بررسی بنیادی قندی ها از هادی - پورحامدی

, [15.06.17 15:21]
    در مورد قیمت جهانی شکر ظاهرا دوستان سوالات زیادی براشون پیش اومده

کارخونه ها به دو صورت تولید میکنند
    1- جذب چغندر از کشاورزان و تبدیل به قند و شکر
    2. واردات شکر خام و تبدیل اون به شکر سفید

یه نوع تولید هم هست که از طریق نیشکره که زیاد تو ایران کاربرد نداره

قیمت جهانی شکر دو نوع تاثیر روی شرکتهای قند و شکر گذاشته که هر دوتاش تا الان مثبت بوده

جهانی شکر افزایشی تا حدود 25 سنت بر پوند سال قبل تجربه کرد تاثیرش این بود که دیگه واردات شکر خام برای کارخانه ها صرفه اقتصادی نداشت و دولت مجبور شد نرخ شکر داخلی رو افزایش بده تا واردات شکرخام و تبدیل به شکر سفید و قند برای کارخونه ها بصرفه

رویداد دوم این بود که پس از افزایش نرخ توسط دولت، قیمت جهانی اینبار شروع به کاهش کرد و الان در قیمت 13.5 سنت بر پوند معامله میشه که باز هم رویدادی مثبت ارزیابی میشه
    چونکه افزایش نرخ ها داده شده و ازون طرف هم قیمت جهانی که افزایشش باعث افزایش قیمت تمام شده، شده بود اینبار کاهش پیدا کرده و موجب کاهش شدید قیمت تمام شده محصولات کارخونه ها شده در حالی که نرخ های داخلی همون نرخ هست و کاهشی نخواهد داشت

این مورد در گزارش قند اصفهان آورده شده و بقیه شرکت ها هم که واردات شکر خام دارن ازین محل تعدیل بااهمیت خواهند داشت.

یک بحث دیگر هم وجود داره

واردات شکر تا الان از طریق تجار بود که کارخونه ها با قیمت بالاتر از بازارهای جهانی ازینا خرید میکردن
    الان دولت برای تهاتر بدهی هاش به کارخونه های قند و شکر انحصار رو شکسته و کارخونه ها مستقیما دارن شکر خام به قیمت بازارهای جهانی واردات میکنن و به این صورت علاوه بر سود تولید از سود بازرگانی هم منتفع میشن

بنظر بنده بعد از سالها شرایط بسیار خوبی در این صنعت به وجود اومده
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع