صفحه 373 از 600 نخست ... 273323363370371372373374375376383423473 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,721 به 3,730 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

فاذر را که با آستانه زیان نتوانسته بودم بفروشم امروز می خواستم بخرم (اضافه کنم.) البته وقتی به 2920 رسید در 2930 ریال سفارش گذاشتم که انگار دیگر به سفارش من نمی رسد...

===============

خیلی از نمادها دارند کف سازی می کنند. خیلی عالی است.

===============

آرمان هم آستانه زیانم را شکست. گذاشته ام برای فروش. البته در قیمت مناسب. ببینم بدون زیان می توانم بیایم بیرون یا با زیان مجبورم بیایم بیرون.

==============

اینکه من می گویم در خیلی از نمادها (اصلا در کلیت بازار) در حال کف سازی است به این معنی نیست که همین جا ها کف است! یعنی اوضاع کلی دارد جوری می شود که امید است در آینده ی نزدیک کف بسازد و برود بالا.
    ولی ای بسا همین جا یک باره دو تا افت 3 - 4 درصدی دیگر بکند! که فاجعه است!
    باز هم باید اندکی صبر کرد و البته دست به ماشه بود. شاید گشایش این مشکل به دستان توانمند خساپا و وبصادر باشد!

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    فاذر را که با آستانه زیان نتوانسته بودم بفروشم امروز می خواستم بخرم (اضافه کنم.) البته وقتی به 2920 رسید در 2930 ریال سفارش گذاشتم که انگار دیگر به سفارش من نمی رسد...

===============

خیلی از نمادها دارند کف سازی می کنند. خیلی عالی است.

===============

آرمان هم آستانه زیانم را شکست. گذاشته ام برای فروش. البته در قیمت مناسب. ببینم بدون زیان می توانم بیایم بیرون یا با زیان مجبورم بیایم بیرون.

==============

اینکه من می گویم در خیلی از نمادها (اصلا در کلیت بازار) در حال کف سازی است به این معنی نیست که همین جا ها کف است! یعنی اوضاع کلی دارد جوری می شود که امید است در
    آینده ی نزدیک کف بسازد و برود بالا.
    ولی ای بسا همین جا یک باره دو تا افت 3 - 4 درصدی دیگر بکند! که فاجعه است!
    باز هم باید اندکی صبر کرد و البته دست به ماشه بود. شاید گشایش این مشکل به دستان توانمند خساپا و وبصادر باشد!

یک جور صحبت می کنم انگار کاملا نقدم! نخیر! پیشتر یک عالم نقد شدم ولی نمی توانم نقد بمانم... مقدار زیادی از آن چه نقد کرده بودم را آرمان خریده ام... باقی اش را هم به خاطر اینکه این یکی دو روزه اینترنتم قطع بود و در بازار نبودم چیزی نخریدم! و همین امروز هم با آن چند تا سفارش خرید گذاشتم که البته به قیمت سفارش نرسید...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از وقتی سایت انتخاب به سازمان بورس گیر داده، دیگر عمو بلوکچی انگار تعطیل کرده رفته! عمو شاخص ساز هم پیدایش نیست... دلم برایش تنگ شده...
    البته شاید باز هم دارند بلوک می زنند... چون همه ی نمادها منفی بودند... ولی شاخص همه اش 130 تا منفی خورد...
    به هر حال...

=================

بعدا یک تصویر برایتان قرار بدهم ببینید این عمو شاخص ساز چقدر فعال بوده! بعد چقدر هم حرفه ای!

«محمد حسین» هستم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مقایسه ی شاخص کل و شاخص قیمت
    =================

https://vgy.me/fzdH9H.png

تصویر بالا چیست؟
    سبز شاخص قیمت است و آن آبی (تر) شاخص کل.
    (قرمز هم نسبت همگرایی اینها است که مهم نیست.)

شاخص کل طوری طراحی شده که به شرکت های بزرگ مربوط شود و تقریبا بی ربط باشد نسبت به عمومیت بازار.

ببینید چقدر با هم شباهت و تفاوت دارند!
    شباهت در شکل های جزئی و ریز موج ها و قیافه ی موج های اصلی.
    تفاوت در اندازه ها!

خوب که دقت کنید می بینید شاخص قیمت از ابتدای سال 95 بیش از 60 درصد ریزش داشته!!! و حتی شاخص از متوسط سال 94 هم کمتر شده!!! در حالی که شاخص کل تقریبا هیچ ریزشی نداشته! و بالای 70 هزار واحد است.
    این یعنی چه؟ یعنی اینکه عموم مردم 60 درصد نسبت به ابتدای سال 95 زیان کرده اند ولی شاخص کل چیز دیگری نشان می دهد.
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همگرایی شاخص کل و شاخص قیمت 50 شرکت بزرگتر
    ============================

حالا این را ببینید:

https://vgy.me/IKVFTH.png

شاخص کل دقیقا مشابه شاخص 50 شرکت بزرگتر رفتار کرده! (البته حتی اینجا هم باز یک مقدار جلو زده!)

پس معلوم می شود که شاخص کل در حقیقت شاخص کل نیست و (با فرمولی که برایش نوشته اند) در واقع همان شاخص 50 شرکت برتر است.

و با کنترل این چند نماد و بالا نگه داشتن اینها عملا شاخص را برده اند بالا.

کل بازار 60 درصد افت ولی شاخص همچنان در اوج!
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حالا چند وقت دیگر من شاخص خودم را معرفی خواهم کرد ان شاء الله (که شاخص ساده ی وزنی ِ بدون بلوک است)، آن وقت دقیق تر مشخص می شود. (چون در همین شاخص قیمت هم معلوم نیست چگونه محاسباتی وارد شده است... ای بسا وضع از این هم بدتر باشد.)

=============

نتیجه ی اخلاقی:
    ته جیبتان را نگاه کنید ببینید نسبت به اوج سال 95 (که همان ابتدای سال 95 است) و متوسط سال 94 چند چندید!؟
    اگر توانسته اید پولهایتان را در حد دو سال پیش نگه دارید، یا اگر نسبت به 13950101 کمتر از
    60 درصد زیان کرده اید خوشحال باشید!!! چون از عمومیت بازار جلو هستید!
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

بعدا یک تصویر برایتان قرار بدهم ببینید این عمو شاخص ساز چقدر فعال بوده! بعد چقدر هم حرفه ای!

میزان فعالیت را عرض کردم ولی حرفه ای بودنش را نگفتم.

حرفه ای بودنش به این است که اگر نگاه کنید می بینید قیافه ی جزئیات شاخص کل خیلی شبیه شاخص قیمت است.

و از این نکته مهمتر اینکه اگر شاخص های دیگر -غیر از شاخص قیمت- مانند شاخص بازار اول و بازار دوم و فرابورس را نگاه کنید می بینید آنها هم خیلی زیبا دست کاری شده اند و شباهت زیادی به شاخص کل دارند! چرا؟ به خاطر اینکه بلوک ها به صورت یکنواخت! در همه ی آنها توزیع شده! یعنی عمو شاخص باز این کاره است! حرفه ای ِ کار است!
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

سلام آیا شاخص قیمت هم وزن برای بررسی بهتر نیست ؟؟
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

سلام؛
    من دقیقا نمی دانم فرمول این شاخص هم وزن چگونه نوشته شده است. (البته بقیه را هم نمی دانم! ولی می توانم حدس بزنم.)
    این شاخص هم وزن اصلا شبیه هیچ کدام نست.
    اصلا شاخص عجیبی است!
    شاخص هم وزن نسبت به اوج سال 95 (در 13950101) بیش از 60 درصد رشد داشته!!!!!!!! یعنی هر جور فکر می کنم عقلم قد نمی دهد چگونه ممکن است از اوج سال 95 ، عمومیت بازار 60 درصد رشد کرده باشند!؟؟؟ )

تصویر زیر مقایسه ی شاخص قیمت (آبی) و شاخص قیمت هم وزن (سبز) است:

https://vgy.me/1EejXs.png

یعنی اگر میانگین متحرک در این شاخص گرفته شده بود باید هیچ گوشه ی تیزی در نمودار نمی داشتیم... پس میانگین نگرفته اند...
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فردا سه مجمع خوب است...

ختوقا گروه صنعتي قطعات اتومبيل ايران

سالیانه

1396/03/30 سه شنبه 10:00 تهران - کيلومتر 10جاده مخصوص کرج ، بعد از سه راه پارس خودرو (شرکت محورسازان ايران خودرو)
    مداران
    داده پردازي ايران

سالیانه

1396/03/30 سه شنبه 10:00 هتل انقلاب تهران واقع در خيابان طالقاني، بين ولي عصر و حافظ، شماره 50
    شفارس صنايع شيميايي فارس

سالیانه
    انتخاب 1396/03/30 سه شنبه 14:00 تهران – خيابان وليعصر- بالاتر از جام جم- نرسيده به چهارراه پارک وي- جنب سوپر استار- مجموعه فرهنگي ورزشي تلاش

ولی گمان نکنم بروم... تو این ماه رمضان چند بار رفتم مجمع دیگر در طی آن روز هیچ کاری نتوانستم انجام بدهم... همان روز که چه عرض کنم... گمان کنم تا یک روز، یک روز و نیم بعدش هم باز افتاده بودم... هر بار رفتم مجمع 2 کیلو حدودا ازم کم شد! شوخی هم نمی کنم! اول ماه رمضان 109 کیلو بودم الان 100 - 101 کیلو هستم.
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع