صفحه 382 از 600 نخست ... 282332372379380381382383384385392432482 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,811 به 3,820 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rasam نمایش پست ها
    با سلام استاد یه نگاه به مس سرچشمه بکن
    خالی از لصف نیس
    سلام و عرض ادب و احترام؛
    متشکرم.
    ========
    تُپُلی ای هم که معرفی کرده بودید چه قدر قشنگ داد و ستد می شود!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نه.
    این مشکل به خاطر حذف شدن پرونده هایی است که دستی به وجود آورده اید. (دستی: منظورم این است که آن خط و خطوطی که کشیده اید مطمئنا در پرونده ی نصب نرم افزار نیست... پس هنگام نصب هم نمی توان آنها را باز گرداند.)

البته نمی دانم منظور شما از مشکل چیست؟ (فقط اشکالی که کشیده اید نیست؟ نمودارها هست؟ آمی بروکر کلا دارد کار می کند؟ یا آمی بروکر را هم ترتیبش را داده اید؟ ) اگر برایتان خط و خطوط و شکل و نوشته هایی که روی نمودارها کشیده اید زیاد مهم نیست و صرفا منظورتان داده هاست، (یعنی نمودارهای اصلی) در این صورت، بله، دوباره نصب کنید داده ها و نمودارها می آیند. حتی احتمالا نمودارهای کمکی و نشانگرهایی که داشتید و تنظیماتی که کرده بودید (رنگ و شکل و ...) هم می آیند... (در صورتی که خود پوشه ی آمی بروکر و پرونده ی تنظیبمات و پوشه ی فرمول های داخلش را حذف نکرده باشید) ولی در هر صورت آن چیزهایی که دستی کشیده بودید نمی آید.

================

البته یک چیزی به ذهنم آمد...
    یک سری نرم افزار هست که برای بازگرداند پرونده هایی است که حتی از recycle bin هم پاک کرده ایم... با آنها می توان پرونده ها را برگرداند... ولی به زحمتش نمی ارزد! اصلا هم نمی ارزد! (یکی دو ساعت باید نرم افزارها را از اینترنت دانلود کنید و نصب کنید و سه چهار ساعت هم دست کم می خواهند کار کنند و آخر سر معلوم نیست پرونده ها را درست پیدا کنند یا نکنند... بعد باید بگردید و از میان هزاران پرونده ای که پیدا کرده پرونده های مورد نظرتان را پیدا کنید... )

===============

من زیاد آمی بروکر پوکانده ام!
    بهترین کار این است که همیشه پشتیبان بگیرید. حالا برای شما این دفعه که نشد ولی از دفعه ی بعد ان شاء الله...
    از چند جا باید پشتیبان گرفت: پوشه ی خود آمی بروکر، پوشه ی داده ها( که پرونده ی تنظیمات هم داخلش است معمولا)، و پوشه ی فرمول ها...
    (من چون یک مدت از چند ویندوز استفاده می کردم پوشه ی آمی بروکرم با پوشه ی داده هایم و پوشه ی فرمول هایم یکی نیست... ولی باز بهترین کار این است که پوشه ی داده ها و فرمول ها را درون خود آمی بروکر بگذاریم که برای پشتیبان گرفتن فقط همان پوشه ی آمی بروکر را کپی پیست کنیم و تمام.)
    با سلام و خدا قوت
    آقا محمد حسین عزیز من روی نمودارها قبلنها خیلی حمایت و مقاومت کشیدم اما دیدم درست در نمیاد، بنابراین کلا بیخیال خط و خطوط کشیدن روی نمودارها شدم.
    من اصلا روی نمودارها خطی نکشیدم و نمیکشم چون در حالت عادی بیشتر میتونم باهاشون کار کنم.آمی بروکر به خوبی کار میکنه. اتفاقا از پوشه DATA آمی بروکر چندتا بک آپ دارم. اما در کل منظورم اینه که نمودارها رو آپدیت نمیکنه.
    بذارید کل داستان رو براتون بگم اگه حالشو دارید.
    خب من همیشه به فراچارت سر میزنم . یه بار نوشته بود کسایی که با اسیلاتورها، مثل آر اس آی و مک دی ها کار میکنن بهتره که با نمودارهای تعدیل شده کار کنن. اگر یادتون باشه وقتی بهم گفتید پترن اکسپلورر رو نصب کن نمودارها و اندیکاتورهای خوبی داره و من رو یکی از اندیکاتورها به اسم (alert indicator) کار میکنم و خوب هم جواب میده البته اگه با بقیه چیزها مثل حجم و .... قاطی کنیم. من خواستم که نمودارهای تعدیل شده رو هم به آمی بروکر اضافه کنم. پس اول نمودارها رو از خود آمی بروکر فقط حذف کردم و نمودارهای تعدیل شده رو از پوشه (Adjusted) اضافه کردم. بعد دیدم اگه نمودارهای تعدیل نشده هم باشه خیلی بهتر میشه مقایسه کرد و تصمیم گرفت. بعد چند روز متوجه شدم تی اس ای کلاینت وقتی دیتا رو میگیره فقط دیتای تعدیل شده ها رو میگیره و آخرین دیتای تعدیل نشده ها برمیگرده به همون روزی که پاکشون کردم و آپدیت نمیشه، بعدش هر کاری کردم دیگه نتونستم نمودارهای تعدیل نشده رو آپدیت کنم. الان تو آمی بروکر تعدیل شده ها هر روز دیتای آپدیت شده رو از طریق تی اس ای کلاینت میگیرم اما تعدیل نشده ها تکون نمیخورن. این مشکل اصلی من هست.من رو نمودارها کاری انجام نمیدم فقط با اندیکاتورها و حجم کار میکنم.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    با سلام و خدا قوت
    آقا محمد حسین عزیز من روی نمودارها قبلنها خیلی حمایت و مقاومت کشیدم اما دیدم درست در نمیاد، بنابراین کلا بیخیال خط و خطوط کشیدن روی نمودارها شدم.
    من اصلا روی نمودارها خطی نکشیدم و نمیکشم چون در حالت عادی بیشتر میتونم باهاشون کار کنم.آمی بروکر به خوبی کار میکنه. اتفاقا از پوشه DATA آمی بروکر چندتا بک آپ دارم. اما در کل منظورم اینه که نمودارها رو آپدیت نمیکنه.
    خب من همیشه به فراچارت سر میزنم . یه بار نوشته بود کسایی که با اسیلاتورها، مثل آر اس آی و مک دی ها کار میکنن بهتره که با نمودارهای تعدیل شده کار کنن. اگر یادتون باشه وقتی بهم گفتید پترن اکسپلورر رو نصب کن نمودارها و اندیکاتورهای خوبی داره و من رو یکی از اندیکاتورها به اسم (alert indicator) کار میکنم و خوب هم جواب میده البته اگه با بقیه چیزها مثل حجم و .... قاطی کنیم. من خواستم که نمودارهای تعدیل شده رو هم به آمی بروکر اضافه کنم. پس اول نمودارها رو از خود آمی بروکر فقط حذف کردم و نمودارهای تعدیل شده رو از پوشه (Adjusted) اضافه کردم. بعد دیدم اگه نمودارهای تعدیل نشده هم باشه خیلی بهتر میشه مقایسه کرد و تصمیم گرفت. بعد چند روز متوجه شدم تی اس ای کلاینت وقتی دیتا رو میگیره فقط دیتای تعدیل شده ها رو میگیره و آخرین دیتای تعدیل نشده ها برمیگرده به همون روزی که پاکشون کردم و آپدیت نمیشه، بعدش هر کاری کردم دیگه نتونستم نمودارهای تعدیل نشده رو آپدیت کنم. الان تو آمی بروکر تعدیل شده ها هر روز دیتای آپدیت شده رو از طریق تی اس ای کلاینت میگیرم اما تعدیل نشده ها تکون نمیخورن. این مشکل اصلی من هست.من رو نمودارها کاری انجام نمیدم فقط با اندیکاتورها و حجم کار میکنم.
    سلام.
    دو سه تا چیز به ذهنم می رسد:

۱- تی اس ای کلاینت هر بار فقط یک نوع داده را به روز می کند. یا تعدیل شده یا تعدیل نشده. شما اگر می خواهید هر دو نوع داده را داشته باشید باید هر دفعه، یک بار داده ها را به صورت تعدیل شده بگیرید بعد دوباره از اول یک بار دیگر داده ها را به صورت تعدیل نشده بگیرید.

۲- اگر درست داده ها دریافت شده باشد باید برای اطمینان از صحت انجام کار بروید به پوشه های داده ها و دو سه تا پرونده ی CSV مربوط به نمادهای مختلف را باز کنید و بروید به آخرین سطرشان و ببینید داده ها درست دریافت شده یا نه؟ مانند این شکل:
    https://vgy.me/1beKj6.png

۳- در آمی بروکر هم هنگامی که می خواهید داده ها را بگیرید یک بار باید از پوشه ی اصلی داده ها را بگیرید یک بار دیگر هم از پوشه ی ADJUSTED (این هم با می شود دوبار)

احتمالش هست که شما یکی از این موارد را فراموش می کنید.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

با سلام و خدا قوت
    اگر روی نمودارها چیزی نمی کشید از کجا می خواهید عملکرد گذشته تان را مرور کنید و روش ها و راهبردهایتان را بهبود دهید؟
    (با خط روند و خط کانال و الگو کاری ندارم... در مورد اینها حرف شما درست است... ای بسا آنها که رایانه خودش می کشد بهتر از آنهایی باشد که ما خودمان می کشیم!)
    من به شخصه پیکان می کشم و با آن پیشبینی ام را ثبت می کنم. و پس از مدتی این پیشبینی های ثبت شده به من می گویند که عملکردم نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده یا نه؟ می توانم با آنها حدودا متوجه شوم که روش ها و فن هایی که استفاده می کرده ام در جهت درستی بوده یا نه؟

ولی وقتی شکلی روی نمودار نکشیم چگونه می خواهیم از کارمان بازخورد بگیریم و به سمت اصلاح و بهبود پیش رویم؟ (حالا پیکان و پیشیبنی نه... ولی دست کم یک علامت پیسنهاد خرید/پیسنهاد فروشی باید بگذاریم... نه؟ )
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 1,372 بار در 454 ارسال

سلام و عرض ادب و احترام؛
    متشکرم.
    ========
    تُپُلی ای هم که معرفی کرده بودید چه قدر قشنگ داد و ستد می شود!
    با سلام و احترام اون روز تپولا از منفی تا 8 مثبت رفت ولی بازار پایه داره خطرناک میشه به واسطه شفاف سازی اشون و هفته پیش گفتم باید معدنی ها رو نشون کنیم
    نشون به اون نشون که چی نشون کردیمچی شد همه نشون شدن
    مس سرچشمه هم اکثر بازار ازش بی خرند الا معدودی و جز معدنی هاس یه نگاه بد نیس

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید rasam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام.
    دو سه تا چیز به ذهنم می رسد:

۱- تی اس ای کلاینت هر بار فقط یک نوع داده را به روز می کند. یا تعدیل شده یا تعدیل نشده. شما اگر می خواهید هر دو نوع داده را داشته باشید باید هر دفعه، یک بار داده ها را به صورت تعدیل شده بگیرید بعد دوباره از اول یک بار دیگر داده ها را به صورت تعدیل نشده بگیرید.

۲- اگر درست داده ها دریافت شده باشد باید برای اطمینان از صحت انجام کار بروید به پوشه های داده ها و دو سه تا پرونده ی CSV مربوط به نمادهای مختلف را باز کنید و بروید به آخرین سطرشان و ببینید داده ها درست دریافت شده یا نه؟ مانند این شکل:
    https://vgy.me/1beKj6.png

۳- در آمی بروکر هم هنگامی که می خواهید داده ها را بگیرید یک بار باید از پوشه ی اصلی داده ها را بگیرید یک بار دیگر هم از پوشه ی ADJUSTED (این هم با می شود دوبار)

احتمالش هست که شما یکی از این موارد را فراموش می کنید.
    آقا محمد حسین عزیز خدا خیرت بده
    درست شد درست شد
    من شماره 3 رو انجام نمیدادم یعنی باید دوبار داده میگرفتم که من یک بار انجام میدادم. دیگه واقعا خسته شده بودم و کلافه.چون خیلی به قول خودمون ور رفتم نشد.
    باز هم تشکر.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

اگر روی نمودارها چیزی نمی کشید از کجا می خواهید عملکرد گذشته تان را مرور کنید و روش ها و راهبردهایتان را بهبود دهید؟
    (با خط روند و خط کانال و الگو کاری ندارم... در مورد اینها حرف شما درست است... ای بسا آنها که رایانه خودش می کشد بهتر از آنهایی باشد که ما خودمان می کشیم!)
    من به شخصه پیکان می کشم و با آن پیشبینی ام را ثبت می کنم. و پس از مدتی این پیشبینی های ثبت شده به من می گویند که عملکردم نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده یا نه؟ می توانم با آنها حدودا متوجه شوم که روش ها و فن هایی که استفاده می کرده ام در جهت درستی بوده یا نه؟

ولی وقتی شکلی روی نمودار نکشیم چگونه می خواهیم از کارمان بازخورد بگیریم و به سمت اصلاح و بهبود پیش رویم؟ (حالا پیکان و پیشیبنی نه... ولی دست کم یک علامت پیسنهاد خرید/پیسنهاد فروشی باید بگذاریم... نه؟ )
    حرف حساب جواب نداره
    الان که خوندم دیدم حرفتون کاملا درسته. باید روی نمودارها پیش بینی های خودم رو بنویسم که بعدا ببینم درست گفتم یا نه. البته من معمولا از نمودار عکس میگرفتم و جایی ذخیره میکردم، اما الان میبینم این روش بهتر جواب میده
    باز هم ممنونم از شما

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

حرف حساب جواب نداره
    الان که خوندم دیدم حرفتون کاملا درسته. باید روی نمودارها پیش بینی های خودم رو بنویسم که بعدا ببینم درست گفتم یا نه. البته من معمولا از نمودار عکس میگرفتم و جایی ذخیره میکردم، اما الان میبینم این روش بهتر جواب میده
    باز هم ممنونم از شما
    سلام
    خواهش می کنم.
    خواشحالم که خوشحالید.

==============

در مورد پیشبینی و بازخورد، اگر یک مقدار زمان بگذارید و فرمول نویسی آمی بروکر دستتان بیاید (مثلا یکی دو ماه) خیلی راحت می توانید بازدهی ای که راهبردتان در طی سال می تواند بدهد را بسنجید (بدون رسم شکل و بررسی چشمی و ...).

به عنوان مثال این را نگاه کنید:

https://vgy.me/8fyyVQ.png

این نتیجه ی عملکرد یکی از سامانه های من روی ۵۰۰ عدد نماد در بازار است. در طی ۱۵ سال!

کافی است به ورودی اش داده و فرمول بدهیم (مثلا اینکه اگر نشانگر بختامدی از زیر تراز ۲۰ درصد آمد به بالای آن تراز، خرید کن و اگر از بالای ۸۰ درصد آمد پایین بفروش...)
    «محمد حسین» هستم.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

سلام
    خواهش می کنم.
    خواشحالم که خوشحالید.

==============

در مورد پیشبینی و بازخورد، اگر یک مقدار زمان بگذارید و فرمول نویسی آمی بروکر دستتان بیاید (مثلا یکی دو ماه) خیلی راحت می توانید بازدهی ای که راهبردتان در طی سال می تواند بدهد را بسنجید (بدون رسم شکل و بررسی چشمی و ...).

به عنوان مثال این را نگاه کنید:

https://vgy.me/8fyyVQ.png

این نتیجه ی عملکرد یکی از سامانه های من روی ۵۰۰ عدد نماد در بازار است. در طی ۱۵ سال!

کافی است به ورودی اش داده و فرمول بدهیم (مثلا اینکه اگر نشانگر بختامدی از زیر تراز ۲۰ درصد آمد به بالای آن تراز، خرید کن و اگر از بالای ۸۰ درصد آمد پایین بفروش...)
    به جرات میتونم بگم شما واقعا کارتون درسته چون تا اونجا که میتونید برای بقیه کاری که از دستتون برمیاد رو انجام میدید
    اما آقا محمد حسین عزیز الان یه شکلی قرار میدم که روش زیاد کار میکنم ببینید واقعا خیلی جاها نوسان گیری میشه ازش کرد و کمتر جایی هست که جواب نمیده که اونم باید با حد ضرر قرار دادن ضرر رو کم کرد

مثلا برای نمونه چندتا عکس گذاشتم که میشه روشون کار کرد. اگه سهمی مد نظرتون هست بگید تا عکسشو بذارم.
    خیلی از سهم ها رو همین اندیکاتور جواب میده. البته این عکس ها حالت کلی رو گذاشتم ولی جزییات داره که اگه خواستید براتون بگم ولی در حالت کلی با همین دوتا اندیکاتور و حجم معاملات میشه فهمید کدوم سهم تقریبا موقع خریدش هست.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

جاهایی که دو اندیکاتور باهم پیشنهاد خرید میدند جاهای خوبی برای خرید است اونم به این صورت که روزی که اندیکاتور قرمز رنگ اگر زیر 20 رفت و فلش سبز نشون داد و همینجور اندیکاتور سفید زیر -80 رفت و همزمان حجم هم به طور واضحی زیاد شد روز بعد میشه خرید کرد. این روش روی خیلی از سهم ها جواب داده منظورم تقریبا 70تا80 درصد جواب داده و اون بقیه هم وقتی جواب نداده به طور افتضاحی گند زده. تو پست بعدی چندتا از سهم های دیگه که جواب نداده رو میذارم

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع