click to register

صفحه 384 از 384 اولیناولین ... 284334374381382383384
نتایج از شماره 3,831 تا 3,832 از مجموع 3832

موضوع: کارگاه

عضو عادی
    ارسال
    193
    تشکر شده 470 بار در 166 ارسال

پاسخ : کارگاه

اما جناب محمد حسین عزیز من روی اون دوتا اندیکاتور خوب کار کردم، برای من حتی 5 درصد نوسان گرفتن بهتر است از اینکه با حد ضرر خارج بشم. ببینید من همون کاری که گفتید رو روش دقت کردم و دیدم که اگه حتی یکی از اندیکاتورها هم از محدوده خرید خارج بشن ممکنه سهم 5 درصد بالاتر بیاد و اون 5 درصد در بره (خخخخخخخخخخخخخخ). و یه چیز دیگه اینکه تو محدوده خرید هر دو سیگنال اگه حجم بالا بره میشه خرید. من روی بعضی سهم ها دقت کردم دیدم وقتی اندیکاتور Alert از محدوده خرید خارج میشه و حجم هم بالا میره از روز بعد نزولش شروع میشه.
    برای حد ضرر هم من منظورم اینه که وقتی هر دو اندیکاتور در محدوده خرید قرار داره اگه سهم رو خریدیم و اندیکاتور Alert از محدوده خارج شد و سهم قیمتش بالا نرفت یعنی احتمال اینکه سهم نزولی بشه زیادتر هست و حتی میشه بدون ضرر یا با سود خیلی خیلی کم از سهم خارج شده بدون اینکه حتی حد ضرر فعال بشه و ضرر کمی هم کنیم.
    میخوام بگم من زودتر میخرم(هر دو اندیکاتور در محدوده خرید هستن نه اینکه حتی یکیش هم داره از محدوده خارج میشه) و حالا احتمالاتی که بوجود میاد--------------------> 1- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و به محض خارج شدن، حجم هم بالا میره و قیمت هم زیاد تغییری نمیکنه و من احتمال میدم که قیمت اون سهم دیگه نمیتونه بالا بره و من روز بعد بدون ضرر یا حتی با سود خیلی کم خارج میشم 2- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و شروع میکنه بالا رفتن و بعد از اینکه رفت تو محدوده فروش دیگه دست به فروش میزنم حالا دیگه حجم بالا بره یا نره فرقی نداره من میفروشم. 3- اینکه اندیکاتور Alert مثل حالت دو عمل کنه و قیمت سهم هم بالا بره و قبل از اینکه به محدوده فروش برسه حجم بالا بره، این اتفاق که بیفته روز بعد من اول وقت هرچی دارم میفروشم. 4- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج نمیشه و تو همون محدوده خرید باقی میمونه اما سهم قیمتش همینجوری پایین میره اینجاست که دیگه حد ضرر رو فعال میکنم و خارج میشم یا اینکه صبر میکنم تا زمانی که دوباره اگه حجم بالا رفت روز بعد میانگین کم میکنم(این حالت هم( میانگین کم کردن) هم اگه نخوام از سهم بدون ضرر خارج بشم انجام میدم وگرنه هم که با حد ضرر قرار دادن( که از این کار متنفرم) از سهم با زیان خارج میشم).
    این احتمالاتی بود که برای من اتفاق افتاده و توضیح دادم
    این روشی بود که من بهش رسیدم و خیلی هم روش تلاش کردم. میدونم که ممکنه وارد سهمی بشم که هنوز صعود کردنش مشخص نیست اما معمولا وارد سهمی که بشم یا تو کف کف وارد میشم یا صعود میکنه یا وقتی میخواد بیشتر نزول کنه اندیکاتور ها نشون میدن و من باید زود خارج بشم.(من این ریسک رو قبول کردم)
    البته آقا محمد حسین عزیز چیزهایی که من میتونم با حرف توضیح بدم رو خب خودتون میدونید که نوشتنش خیلی سخته، اگه جایی رو متوجه نشدید بگید که بیشتر توضیح بدم یا حتی عکس هم بذارم.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    5,678
    تشکر شده 16,596 بار در 5,198 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش ارسال ها
    آقا محمد حسین عزیز عیدتان مبارک باشه ایشاالله
    من هم واقعا از شما تشکر میکنم که شما هم دانش خودتون رو به اشتراک گذاشتید، البته چون این جستار شما واقعا خوب هست و خودتون داخلش دانشتون رو به اشتراک گذاشتید خب طبیعتا من هم اون چیزی رو که بلد بودم رو به اشتراک گذاشتم هرچند میدونم که این چیزهایی که من یاد گرفتم و دارم باهاشون کار میکنم در مقابل دانش شما هیچ به حساب میاد چون الان که نوشته هاتون رو دوباره خوندم دیدم شما تازه فرمول رو هم دارید و بجز اون یه برنامه دارید که میتونه بازدهی رو حساب کنه و من حالا حالاها بخوام یه برنامه بنویسم فک کنم صد و بیست سال طول بکشه چون هیچی بلد نیستم.
    من فقط خواستم از شما واقعا تشکر کنم که شما هم تمام دانشتون رو تو کارگاه میگذارید چون کسی رو ندیدم که دانش بورسیش رو برای بقیه هم نمایان کنه!!!

در مورد برنامه نویسی هم... خوب... چون شما عملا دو شغله هستید و به احتمال قوی هم از نگر فکری و هم از نگر انرژی نمی توانید کاملا روی بورس متمرکز شوید چیزی نمی گویم... ولی اگر تمام وقت می خواستید وقت بگذارید در کمتر از دو ماه گمان کنم کاملا به برنامه نویسی AFL مسلط می شدید... دست کم گمان کنم در حد 1 ماه برنامه های خوبی می نوشتید... با پشت کاری که از شما سراغ دارم...

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش ارسال ها
    اما جناب محمد حسین عزیز من روی اون دوتا اندیکاتور خوب کار کردم، برای من حتی 5 درصد نوسان گرفتن بهتر است از اینکه با حد ضرر خارج بشم. ببینید من همون کاری که گفتید رو روش دقت کردم و دیدم که اگه حتی یکی از اندیکاتورها هم از محدوده خرید خارج بشن ممکنه سهم 5 درصد بالاتر بیاد و اون 5 درصد در بره (خخخخخخخخخخخخخخ). و یه چیز دیگه اینکه تو محدوده خرید هر دو سیگنال اگه حجم بالا بره میشه خرید. من روی بعضی سهم ها دقت کردم دیدم وقتی اندیکاتور Alert از محدوده خرید خارج میشه و حجم هم بالا میره از روز بعد نزولش شروع میشه.
    ترکیبی که با حجم می کنید خیلی زیبا است. احسنت. فقط من باز پیشنهاد می کنم به حجم با دید میانگین نگاه کنید. (در حالت اولیه خود ِ آمی بروکر یک نشانگر دارد به نام volume oscillator که عملا حجم را برایمان هم نرم می کند و میانگین می گیرد و هم به صورت درصدی بین دو بازه نشان می دهد... پیشنهاد می کنم به جای اینکه نگاه خیلی صفر و یکی به حجم داشته باشید و هر هر افزایش حجمی را مثبت یا منفی در نگر بگیرید، مانند همان دو تا نشانگر دیگر که استفاده می کنید از این والیوم آسیلیتر به عنوان نشانگر سوم استفاده کنید.)

برای حد ضرر هم من منظورم اینه که وقتی هر دو اندیکاتور در محدوده خرید قرار داره اگه سهم رو خریدیم و اندیکاتور Alert از محدوده خارج شد و سهم قیمتش بالا نرفت یعنی احتمال اینکه سهم نزولی بشه زیادتر هست

و حتی میشه بدون ضرر یا با سود خیلی خیلی کم از سهم خارج شده بدون اینکه حتی حد ضرر فعال بشه و ضرر کمی هم کنیم.

میخوام بگم من زودتر میخرم(هر دو اندیکاتور در محدوده خرید هستن نه اینکه حتی یکیش هم داره از محدوده خارج میشه) و حالا احتمالاتی که بوجود میاد-------------------->

1- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و به محض خارج شدن، حجم هم بالا میره و قیمت هم زیاد تغییری نمیکنه و من احتمال میدم که قیمت اون سهم دیگه نمیتونه بالا بره و من روز بعد بدون ضرر یا حتی با سود خیلی کم خارج میشم

2- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و شروع میکنه بالا رفتن و بعد از اینکه رفت تو محدوده فروش دیگه دست به فروش میزنم حالا دیگه حجم بالا بره یا نره فرقی نداره من میفروشم.

3- اینکه اندیکاتور Alert مثل حالت دو عمل کنه و قیمت سهم هم بالا بره و قبل از اینکه به محدوده فروش برسه حجم بالا بره، این اتفاق که بیفته روز بعد من اول وقت هرچی دارم میفروشم.

4- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج نمیشه و تو همون محدوده خرید باقی میمونه اما سهم قیمتش همینجوری پایین میره اینجاست که دیگه حد ضرر رو فعال میکنم و خارج میشم یا اینکه صبر میکنم تا زمانی که دوباره اگه حجم بالا رفت روز بعد میانگین کم میکنم(این حالت هم( میانگین کم کردن) هم اگه نخوام از سهم بدون ضرر خارج بشم انجام میدم وگرنه هم که با حد ضرر قرار دادن( که از این کار متنفرم) از سهم با زیان خارج میشم).

این احتمالاتی بود که برای من اتفاق افتاده و توضیح دادم

این روشی بود که من بهش رسیدم و خیلی هم روش تلاش کردم. میدونم که ممکنه وارد سهمی بشم که هنوز صعود کردنش مشخص نیست اما معمولا وارد سهمی که بشم یا تو کف کف وارد میشم یا صعود میکنه یا وقتی میخواد بیشتر نزول کنه اندیکاتور ها نشون میدن و من باید زود خارج بشم.(من این ریسک رو قبول کردم)

البته آقا محمد حسین عزیز چیزهایی که من میتونم با حرف توضیح بدم رو خب خودتون میدونید که نوشتنش خیلی سخته، اگه جایی رو متوجه نشدید بگید که بیشتر توضیح بدم یا حتی عکس هم بذارم.
    دقیق که متوجه نشدم. چند بار آمدم ببینم فرق مورد دو با سه چیست بعد رفتم روی مورد چهار دوباره برگشتم به مورد دو و سه... (به قول خودتان با حرف نمی شود دقیق مطلب را منتقل کرد...)

اگر امکانش هست دو تا کار بکنید:

1- فرمولی که فرمودید را خیلی خیلی ساده و شسته رفته و به زبان فارسی (نه زبان آمی بروکر AFL) بنویسید. مثلا بنویسید:
    خرید: زمانی که الف. نشانگر ها در زیر تراز 20 درصد باشند و ب. حجم بخورد
    فروش: زمانی که الف. قیمت به میزان 5 درصد از زمان خرید افت کند. (خیلی دقیق و مشخص و فرمولی... دقیقا همان گونه که در عمل اگر اتفاق بیافتد می فروشید.)
    یا
    فروش در زمانی که نشانگر ها به تراز بالای 80 درصد رسیده باشند.

2- یک نماد را مثلا همین حپترو را از اول تا آخر که نه... از برج 3 سال 91 به این طرف جاهایی که طبق سامانه ی داد و ستدی تان پیشنهاد خرید و پیشنهاد فروش بوده را علامت گذاری بفرمایید و در چند عکس نشان بدهید.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •