صفحه 4 از 600 نخست 12345671454104504 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

یک مسئله ای تازگی ها به ذهنم آمده است و می خواهم بسنجمش...

اینکه بررسی فنی (مدل کلاسیک) بیشتر به درد حالت عادی بازار می خورد!!!

اینطور بگویم که در ریزش ها و اوج گرفتن های غیر طبیعی دانش تکنیکال زیاد جواب نمی دهد! (همان طور که گفتم در حال آزمایش این انگاره (نظریه) هستم.

به خصوص دارم به اوج و ریزش سال 92 و همین طور به اوج این روز ها به خصوص در گروه خودرویی اشاره می کنم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

زیر نویس: گزارش روزانه بازار

بازار
    امروز زیادی از حد عالی شد، به نحوی که شاخص 2415 واحد بالا رفت و باعث شد زنگ خطر دوستان در وزارت اقتصاد و صدا و سیما به صدا در بیاید و بعد سایت tsetmc با یک مقدار هنگ کردن روبرو شود و بعد هم که عرضه های وحشتناک در گروه های مختلف شدت یابد... امروز برای ما بد نبود، یک مقدار احتمال خطر داد و ستد هایمان را بردیم بالا که خیلی کار را هیجانی کرده است...کاملا مشخص است مردم در گروه های مختلف دست به ماشه هستند تا اندک سودی که به دست آورده اند را طبق روال های گذشته در صعود های گذشته که همگی با یک اصلاح سهمگین همراه بود را حفظ کنند. یک جمله درستی جدیدا باب شده که من این طور قرائتش می کنم: بازیگران بزرگ و نوسان گیر سعی می کنند عموم مردم تصور اشتباه بکنند، یا سعی می کنند خلاف تصور بازار حرکت کنند! (این کار خودآگاه و ناخودآگاه انجام می شود) ---------- با این تفاسیر به نظر می رسد اکنون در اواخر موج یکم قرار داشته باشیم

رایانه
    نفس گروه رایانه امروز گرفته شد. رتاب تنها نماد دارای صف خرید 44 میلیونی در این گروه می باشد که آن هم به احتمال قوی فردا پس فردا اثری ازش نخواهد بود چرا که امروز حقوقی 7 به 2.5 فروشنده بود!

ساختمان
    قیمت های پایانی بد نیست ولی آخرین قیمت ها افتضاح است! ثشاهد که یکی دو روز در نقش رهبر گروه ظاهر شده بود دیگر خریدار قوی ندارد و حقوقی 10.5 به 2 فروشنده است. وساخت هم که امروز خوب ظاهر شده بود و بنده توانستم در +5 بفروشم دارای قیمت پایانی -5 شده! در این گروه ثشرق با 27 و ثپردیس با 2 میلیون صف خرید کار خود را تمام کردند که این برای گروه عالی است. امروز در ثشرق اتفاقات خاصی افتاده. حقوقی 44.5 خریده و 52.5 فروخته! جای بررسی دارد.

بیمه
    عموما منفی. بساماح که دیروز در صف خرید فروختیم امروز تنها نماد دارای صف فروش شده است. در نماد اتکام حقوقی خوب خریدار است! این سهم را برای روز های آینده به یاد بسپاریم و در نظر داشته باشیم چون خرید به فروش حقوقی 5 به 1.7 بود، از عرضه ی اولیه رشد چندانی نکرده و به نظر می رسد سایر شرکت های بیمه ای دوست دارند از این نماد داشته باشند...

حمل و نقل
    تابع بازار عموما پایانی مثبت و آخرین منفی دارند

لیزینگ
    تابع بازار عموما پایانی مثبت و آخرین منفی دارند

بانکی
    اینها هم پایانی مثبت خوب و آخرین بد. در این گروه وبصادر یک حجم عجیب و غریب خورده!!! 433 میلیون به 188 میلیون فروش حقوقی!!! و در کل 750 میلیون سهم امروز داد و ستد شده است! وقتی حجم فروش حقیقی به تعداد حقیقی را تقسیم می کنی متوجه می شوی در این سهم هر حقیقی متوسط نفری 150 هزار سهم فروخته!!!!!!!!!!!!! و آمار مشابه نیز در بخش خریداران حقیقی وجود دارد! در وبملت هم امروز حقوقی 140 به 70 فروشنده بوده و در کل 540 میلیاااااارد ریال امروز در این نماد داد و ستد صورت گرفته است!!! در سایر سهم ها نیز ارقامی مشابه دیده می شود. صف وکوثر و ونوین داده نشده است. امروز هم باز دوباره توجه شما را به اختلاف بین کمترین و بیشترین وقوام جلب می کنم! نکته را در یابید و اگر کننده هستید استفاده کنید.

سرمایه گذاری
    در این گروه نیز پایانی خوب است و آخرین های بدی داریم. نامرد ها صف وساپا را دادند ... در این نماد 218 میلیون سهم به ارزش 400 میلیارد ریال امروز داد و ستد شد و نظر شما را به آمار حقوقی جلب می کنم که 82 به 62 فروشنده بوده!!! یعنی چه؟ یعنی اینکه به احتمال قوی چند روز دیگر می تواند باز مثبت بخورد!!! عرضه اولیه وسبحان باز هم در حد صفر

کانی غیر فلزی
    اینها هم پایانی خوب و آخرین بد دارند

سیمانی
    اوضاع زیاد جالب نیست و همان طور که چند روز است پیش بینی می کنیم به دلیل نبود پول قدرتمند در این گروه ها، یک روز در میان اینها مثبت و منفی می شوند... هنوز آن زمان نشده است که زیر اینها را بازار بگیرد و مثل خودرویی ها بالا بکشدشان

کاشی
    اکثرا مثبت

شیمیایی
    در این نماد ها نیز عموما آخرین با دو سه درصد اختلاف نسبت به پایانی داد و ستد ها انجام شد. امروز در این گروه تاپیکو را به صف خرید دادم و آخرین قیمت در محدوده ی صفر بود و قیمت پایانی 4 مثبت. در خیلی از نماد ها مثل شاراک و پترول و پارسان و تاپیکو مشاهده می شود حقوقی به یک اندازه می خرد و می فروشد. اگر یادتان باشد چند روزی است دارم این را می گویم.

دارویی
    در این نماد با اینکه اندکی قیمت های آخرین از پایانی کمتر است ولیکن همگی مثبت های خوبی دارند

غذایی
    عموما مثبت

قندی
    عموما مثبت های کامل. قصفها و قلرست اندکی منفی!

خودرو
    پایانی های عالی و آخرین های افتضاح! خدیزل که امروز بنده خرید کردم به نظر می رسد از همه وضع بدتری داشته باشد در این سهم حقوقی 0.74 به 0.59 خریدار است. در این گروه خنصیر که بازگشایی شد ابتدا خوب حرکت کرد ولی اواسط کار کم آورد و برگشت! و در انتها 155 هزار سهم در کف قیمت بدون خریدار ماند!!! و نه خبری از دلیران پارس بود و نه حقوقی دیگر! در این سهم ممکن است با این کار بخواهند بازی در بیاورند به خصوص اینکه حجم 653 هزار سهم هم امروز داد و ستد شد خساپا و ورنا همچنان صف های میلیونی دارند و خودرو گشایش نیافته، این من را به نگهداری خودرویی هایم ترغیب می کند

ماشین آلات و تجهیزات
    عموما دارای آخرین هایی با اختلاف بسیار نسبت به پایانی و بسیار بد

ساخت محصولات فلزی
    بد نبودند. فاراک همچنان روند صعودی خوبی دارد و فاذر هم بد نیست. فلامی همچنان صفر. بد نیست این سهم را بعدا بررسی کنیم

فلزات اساسی
    عموما پایانی های خوب و آخرین های افتضاح! فولاد خیلی خوب امروز داد و ستد می شد و با 70.7 میلیون فروش و 23.5 خرید حقوقی در مجموع 156 میلیارد ریال خرید و فروش شد و پایانی اش 4.3 شد.

لاستیک
    اینها هم دارای پایانی های مناسب و آخرین های افتضاح هستند.

فراورده های نفتی
    عموما مثبت های خوب. ونفت 26 درصد رشد پس از گشایش داشت. در اکثر نماد ها حقوقی ها به یک اندازه خرید و فروش انجام می دهند!!!!!!!!!!!!!!! دقیقا مثل شیمیایی ها!!!!!!!!!! و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل... شبندر چند روز پیش صفش داده شد ولی همچنان به نظر دارای روند افزایشی می رسد. شسپا همچنان در مسیر کاهش... هر دو سهم برای بررسی بیشتر پیشنهاد می شود

معدنی-استخراج کانه فلزی
    در معدنی ها نیز شاهد قیمت های پایانی عالی و قیمت های آخرین مضخرف هستیم! در ومعادن حقوقی 40 به 16 فروشنده بود.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام

فاصله از کف ماه پیش در چهار سهم مطرح شیمیایی:
    پارسان 30 درصد
    پترول 18 درصد
    تاپیکو 16 درصد
    شاراک 10 درصد

فاصله از سقف سال 92 در چهار سهم مطرح شیمیایی:
    پارسان 55 درصد
    پترول 34 درصد (نسبت به سال 93)
    تاپیکو 15 درصد
    شاراک 34 درصد
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گزارش شرکت سمــــگا:

1- از جناب سامی:

نقل قول نوشته اصلی توسط samy816 نمایش پست ها
    چند نکته از مجمع و از زبان آقای جهانگیری:
    - تاسیس خطوط هواپیمایی سمــــگا
    -خرید و بنای هتل در تهران ( شرکت کیمیا)
    - پروژه های قابل توجه و دارایی های قابل توجه شرکت نگین
    - افزایش سرمایه از 200 به 500 یا 600 تا 2-3 ماه دیگر
    و .... یک نکته بسیار مهم دیگه در خصوص EPS تجدید ارائه شده شرکت هم هست... آخرین گزارش را مطالعه کنید....
    همچنین به EPS تلفیقی هم یک نگاه بکنید.

2- از خودم:

1. بدهی ها از مبلغی که در گزارش نوشته شده هم کمتر شده و به 667 میلیارد ریال رسیده است!!!
    2. بانک گردشگری به زودی 65 درصد افزایش سرمایه می دهد.
    3. در یک سری از سهم ها قدرالسهم افزایش پیدا کرده و بعد از این هم می کند.
    4. صندوق بازارگردانی برای وگردش و سمــــگا-> مجوزش گرفته شده و به زودی شروع به فعالیت خواهد کرد. -> کنترل نوسان (بخوانید نوسان گیری خود صندوق)
    5. پیشبینی می شود بازگشت سرمایه هتل های آکورهتلز 4 تا 5 ساله باشد
    6. شرکت آریا زیگورات 4 تا مجموعه بین راه داشته که همه را واگذار کرده
    7. سمــــگا از فرابورس به زودی بورس دارد می رود.
    8. بنا داریم در مناطق آزاد هم پروژه گردشگری بزنیم.
    9. شرکت در زمینه ی صکوک و اوراق اجاره وارد عمل خواهد شد.
    10. شرکت قصد دارد تا سال آینده برود تو کار AirLine و این کار هزینه ی فوق العاده ای می طلبد
    11. در دو سه ماه آینده یک افزایش سرمایه دیگر از محل مطالبات و آورده نقدی داریم از 200 به 400 یا 500 در اختیار هیئت مدیره به مدت 8 ماه ولی قبل از 8 ماه از تاریخ 941120 که مهلت قانونی پرداخت سود است باید انجام شود تا سهامداران سودشان را نگیرند
    12. سهم بسته است، دو سه هفته کار سهم های جدید (فوقش) طول می کشد و بعد سهم اصلی باز می شود.
    13. رئیس هیئت مدیره شرکت (که در اصل مدیر عامل واقعی شرکت است) برادر معاون اول رئیس جمهور است.
    14. دو سه تا چیز دیگر هم گفته شد که بماند

پیشنهاد ما نسبت به گزارشات مجمع:
    اگر سهم اصلی را دارید روز های اول (اگر قیمت بالا دادند) بفروشید.
    سهم های افزایش سرمایه ای را در قیمت 3500 در آخرین مهلت ها بخرید.
    با نگهداری میان مدت (مثلا 3 ماه) با 50 درصد سود خارج شوید.
    (این ها البته احتمال است)

ویرایش توسط mhjboursy : 2016/02/11 در ساعت 00:28
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نکات مجمع گلتاش:

1. با پساتحریم دو اتفاق می افتد: 1- خطر: رقبای خارجی 2- خوبی: واردات محصولات اولیه راحت تر و تبادلات بهتر و حتی صادرات بهتر و نیز دریافت لایسنس! راحت تر.
    2. وام های بانکی هر سال کم شده، امسال هم کم شده، سال بعد هم به خاطر اینکه خارجی ها روی مواد خامشان وام می دهند باز هم بخشی از وام های بانکی داخلی تهاتر خواهد شد.(هم اکنون 40 میلیارد ریال با بهره ی 3.5 درصد)
    3. وام هایی هم که مانده یا در نهایت خواهد ماند وام های کم بهره (18 درصد) از بانک های توسعه صادرات و صنعت و معدن خواهد بود.
    4. سقف موجودی انبار کاهش خواهد یافت => یعنی افزایش نقدینگی و کاهش وام!
    5. تولید بطری پت و تیوب خمیر دندان در شرکت اجرایی شده که سود خوبی می تواند به شرکت اضافه کند. (از خروج سود از شرکت جلوگیری کند)
    6. همین طور درب شامپو را نیز در خود شرکت می توانیم انجام دهیم.
    7. قبلا یک مقدار خوابیدن خط تولید به خاطر قعطی آب بوده که با زدن استخر های آب در آینده این موضوع نخواهد بود.
    8. رکود باعث کاهش فروش محصولات شده بوده که در آینده بهتر خواهد شد.
    9. سال آینده دو برابر امسال صادرات خواهیم داشت و به 4 میلیون دلار خواهیم رسید.
    10. نرخ مصرف آب و انرژی کم شده.
    11. بهار امسال افزایش سرمایه 50 درصدی خواهیم داشت.
    12. مدیر عامل آدم پاک و کاربلدی به نظر می رسد.

پیشنهاد و موضع نسبت به مجمع:
    سهم پیرمردی و استخوان دار است و برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است. به نظر می رسد بتواند 2300 ریال پیشبینی درآمد سال آینده را پوشش دهد ولی الان رشد بسیار زیادی کرده و به هیچ وجه مناسب نیست.
    «محمد حسین» هستم.

Thumbs up پاسخ : کارگاه

بازار
    امروز 700 واحد کاهش شاخص را داشتیم که اگر تنها همین یک روز باشد خیلی مفید است و جلو حبابی جلوه دادن بازار را می گیرد
    بازار امروز سرخ پوش بود و تقریبا همه گروه ها به جز خودرویی ها ضرر های 5 درصدی داشتند.
    اگر یک چند روز بازار گیج بزند و بعد بتواند آهسته تر به راهش ادامه بدهد خیلی برای بازار بهتر است.
    هنگامی که بازار دارد گیج می زند (همان طور که پیش تر گفتیم) بهترین موقعیت برای گرفتن نوسان های روزانه است. یعنی هفته ی پیش رو. جایی که بازار اندکی جلو می رود و اندکی بر می گردد و کاملا تردید دارد و راه خودش را نشناخته...
    امروز سهم های بنده با کاهش همراه بود... با آنکه تمام تمرکزم را روی خودرویی ها گذاشته بودم و پیشرفت خودرویی ها در سایه ی استراحت بازار را حدس می زدم ولی متاسفانه دقیقا همان خودرویی هایی که بنده داشتم با مشکل روبرو شد... که بعدا به آن خواهم پرداخت

رایانه
    صف رتاب تقریبا داده شد. اغلب نماد های گروه وضع افتضاحی دارند.

ساختمان
    عموما منفی های سنگین. چند سهم صف خرید! ثشرق بعد از عرضه ی 30 میلیارد ریالی همچنان 18 میلیون صف دارد. دیروز هم این نماد صف بود و با این اوصاف یکی دو روز دیگر هم این سهم مثبت خواهد بود... دوستان توجه داشته باشید که اینها گزینه هایی برای نوسان گیری روزانه می توانند به شمار روند... سهم هایی که الان صف خرید هستند اگر شنبه و یکشنبه منفی های خوبی خوردند حتما برای خرید بررسی شوند شاید در یک روز بتوان تا 8.5 درصد گرفت. ثعمرا به خاطر اعلام فروش ملکی 5 میلیون صف خرید دارد (ثشاهد نیز به تبع این نماد در صفر معامله شد و افت نکرد) ثپردیس و ثفارس هم صف 1 میلیونی. شاید ثپردیس را دارند می برند بالا. بررسی شود.

بیمه
    یک پارچه منفی های بسیار شدید!!! ------ بساماح به دلیل اینکه آخرین روز معاملات بود با 3 درصد مثبت و 600 هزار عدد مبادله به کار خود پایان داد.

حمل و نقل
    یک پارچه منفی

لیزینگ
    یکی در میان مثبت

بانکی
    یک پارچه منفی های سنگین. دقت کنید در این نماد ها هر چند حقوقی فروشنده است ولی حقوقی خرید های خوبی هم انجام می دهد و امروز قدرت خرید حقوقی به مراتب از فروشنده بیشتر بود!!! اگر چند روز این حالت ادامه داشته باشد روند بر می گردد. دی هم پاسوز بقیه شد! دی، وبلمت و وبصادر و وقوام سهم هایی خوب برای سهامداری کوتاه مدت و میان مدت

سرمایه گذاری
    منفی های سنگین --------- وساپا در +5 امروز 230 میلیون سهم داد و ستد شد!!! دیروز هم صفش را داده بودند... حقوقی هم 60 به 26 فروشنده است... پس به نظر من همین جا ها اواخر کار وساپا است. یعنی اگر من وساپا را داشتم دو روز کاری دیگر در مثبت این سهم را می دادم برود (البته با توجه به نماد خساپا) . وسبحان منفی...

کانی غیر فلزی
    چهار سهم مثبت کامل و باقی منفی کامل

سیمانی
    یک پارچه منفی. در این گروه منفی ها به غلظت گروه های قبلی مشاهده نمی شود. ولی باز هم باید تاکید کنیم که هنوز خریداری پشت این گروه نیامده است... شاید الان وقتش نیست که این گروه رشد کند.

کاشی
    عموما مثبت

شیمیایی
    منفی های سنگین برای عموم گروه - باز هم خرید و فروش های حقوقی نزدیک به هم!!!!!!!!! من این مطلب را این طور می خوانم: هنوز وقتش نشده...

دارویی
    شاید مثبت ترین گروه بازار همین ها باشند... بیشترشان مثبت هستند به خصوص آنهایی که بیشتر داد و ستد شده اند... کاسپین 13000 ریالی امروز 20000 ریال شده است. هر روز صندوق بازنشستگی اندکی می خرد و صبا تامین اندکی می فروشد...

غذایی
    4 سهم پر مبادله مثبت های خوبی خوردند و باقی اکثرا منفی های شدید. غپیازر خیلی جالب شده، یک روز همه با هم فروشنده هستند و یک روز هیچ کدام فروشنده نیستند! به نظر می رسد دلران توانسته وااذر را بپیچاند.... و به احتمال قوی باز هم از فردا با نمایش (Show) فروش، وااذر را وادار می کند فروشنده باشد

قندی
    یکی در میان مثبت های خوبی خوردند به خصوص آنهایی که ارزش مبادلات بالایی نداشتند. قاصفها 3 درصد منفی خورد

خودرو
    و اما خودرویی ها... 400 میلیون صف خساپا داده شد ولی هنوز 106 میلیون صف دیگر مانده... در خودرو هم 27 میلیون داده شد و هنوز 250 میلیون صف مانده!!! در ورنا 62 میلیون مبادله شده ولی هنوز 81 میلیون دیگر مانده... پســـــــــــــــ همچنان بنده با گروه خودرو خواهم ماند... متاسفانه قدرت حقوقی خریدار در نماد های مطرح و پر معامله نصف فروشنده است و البته همین هم بد نیست و می تواند چند روزی تضمین کننده ی بازار مثبت باشد (حتی بعد از اینکه آخرین شلیک به بدن شخصی می شود، شخص تا دقایقی زنده است برای همین ما الان که سهل است، حتی اگر آخرین شلیک را به بدن خودرویی ها کردند باز روز بعدش با خودرویی ها خواهیم ماند...)
    امروز خنصــــر 9 درصد سهام خودش را داد و ستد کرد!!! یک رقم فوق العاده!!! و شاید از این به بعد باید با این رقم های عجیب و قریب در این نماد روبرو باشیم...
    می گویند سگ مزرعه که می خواهد خرگوش شکار کند، آن قدر جلویش بالا پایین می آید و قر و ادا می آید تا خرگوش مست شود و در یک آن سگ مزرعه می پرد پشت گردن خرگوش و "ر ت ت" ...

ماشین آلات و تجهیزات
    همگی منفی های سنگین

ساخت محصولات فلزی
    همگی مثبت های عالی جز فاذر که بیشترین ارزیش داد و ستد را هم داشته است!!! منظور چیست؟ فلامی امروز راه افتاد. فاراک هم شل کرد . فکر کنم منتظر است تا یک عده پیاده شوند و دوباره حرکت کند (این سهم ها با اینکه احتمال پاداششان بالا است ولی به خاطر اینکه احتمال خطرشان هم بالا است با گروه خونی بنده جور در نمی آید)

فلزات اساسی
    اکثرا منفی های سنگین، البته ذوب برعکس هم بیشترین ارزش را داشت و هم بیشترین درصد مثبت را... فولاد با خرید و فروش حقوقی یکسان (7 میلیون) منفی سنگینی خورد و فکر کنم فردای کاری دوباره مثبت بخورد. اینها هم با اینکه سهم های سنگینی هستند ولی می توانند گزینه ی نوسان گیری روزانه قرار بگیرند.

لاستیک
    عموما منفی

فراورده های نفتی
    یکی در میان مثبت و منفی کامل. باز هم در یکی دو نماد با ارزش مبادلات بالا شاهد خرید و فروش یکسان حقوقی هستیم!!! یا به این معنی است که هنوز وقتش نشده (به نظر من) یا به این معنی است که خریدار نمی خواهد قیمت سهم را خراب کند و در قیمتی خاص خریدار است (در قیمتی که عموم بازار تعیین می کند)

معدنی-استخراج کانه فلزی
    منفی ترین گروه. حتی یک نماد سبز هم ندارند. توقف فروش حقوقی ولی خرید های حقوقی در نماد ومعادن و کروی انجام می گیرد...

یا علی
    «محمد حسین» هستم.

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

آیا الان زمان ترک بازار است؟

خیر.

به نظر بنده هنوز زمان ترک بازار نیست. در گروه خودرویی که همان طور که گفتم هنوز جان دارند و هنوز خرید های خوب حقوقی وجود دارد و هنوز صف های میلیونی وجود دارد...

در گروه های دیگر هم رشد چندانی نکرده اند.

فلذا الان زمان ترک بازار نیست.

آیا الان با پدیده ای مانند ریزش 92 روبرو هستیم؟

خیر.

به نظر من ریزش هر چند پر رنگ و سنگین باشد حکم اصلاح را دارد و به هیچ وجه به ابعاد افزایشی که داشتیم نخواهد شد.

شاید باید ابتدا نقش بازیگران اصلی را بررسی کنیم. (مثلا بازیگری که با یک تصمیم یا قانون خود نوشته ساده می تواند بازار را تغییر دهد)

اراده ی دولت چیست؟

(به نظر من) دولت می خواهد دو سال آینده وضع اقتصادی رو به رشدی داشته باشیم. و لا اقل اگر نتواند این را محقق کند Show آن را خواهد آمد!!! و نمایش یعنی بورس.

در کفه دیگر ترازو دو چیز قرار دارد: 1- بد نشدن وضع بانک ها 2- کنترل نقدینگی و تورم. اولی را (به نظر من) دولت با پرداخت مطالبات، آزاد کردن سوئیفت و کاهش بهره بانکی و کمک به وضع ساخت و ساز مدیریت خواهد کرد. دومی را هم سعی می کند با دو چیز مهار کند، یک- با نوسانی کردن بورس و دو- با کاهش نقدینگی از راه های دیگر مثل نیاوردن پول نفت میان مردم. (تنها به عنوان وام!) در حقیقت با وام هم بانک ها وضعشان بهتر می شود و هم نقدینگی بیش از آنچه به دست مردم آمده از دست مردم خارج می شود...

پس به نظر من بازیگر اصلی یک رشد آهسته-پیوسته و نوسانی از بورس می خواهد. (هر جا که زیادی رشد کرد با چماق عرضه اولیه و اوراق اجاره و امثالهم یک مقدار نقدینگی از آن خارج می کند و هر جا که عقب ماند با هویج منابع بانک ها و تزریق پول خارجی ها و نوسان گیری با پول نفت و امثالهم چرخ آن را تکان می دهد)

الان دقیقا کجای روند بازاریم؟

به نظر بنده الان در موج 3 بزرگ هستیم. موج 3 بزرگی که موج یک بزرگش سال 92 اتفاق افتاد.

اما خیلی سخت است که بگوییم دقیقا در چه زیر موجی قرار داریم... تصمیم گیری کوتاه مدت خیلی سخت شده است.... خیــــــــلی. امکانش هست از همینجا یک اصلاح جانانه در حد موج 2 یا 4 داشته باشیم و هر چه سود کرده ایم 50 درصدش را به بازار پس بدهیم... امکانش هم هست موج 2 یا 4 خیلی کوچک را پشت سر گذاشته باشیم و این موضوع یکی دو روزه قائله اش ختم شود (کما اینکه کل صعود تا اینجا یک ماه طول کشید)
    خریدار ها همچنان از رو نرفته اند ولیکن اگر بازیگر اصلی تصمیم بگیرد... همین فردای کاری با عرضه ی 1 میلیارد سهم در بفجر یا وبصادر کل بازار ممکن است تعطیل شوند و به قول جناب m.hosein کرکره ها را بکشند پایین!

شاید من منتظر ماندم و همین طور سهامدار ماندم حتی اگر بازار بخواهد 50 درصد سودم اصلاح کند (دو هفته قرمز پوشی). بهترین کار نگاه به خساپا به عنوان شاخص خودرویی ها است. (چون اکثر پول من در خنصیر و خدیزل است) همین طور به وبصادر (تا در آن نماد با عرضه زیاد دوستان دولتی بازار را به گند نکشند، همین طور به زمان ورود بفجر) (اگر این علائم قوی شد باید از خدیزل بیایم بیرون اما با خنصیر هستم)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2016/02/11 در ساعت 02:23
    «محمد حسین» هستم.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

همان طور که پیش تر گفته شد به احتمال قوی یکی دو روزی بازار گیج خواهد زد،
    و همان طور که گفتیم می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم.
    فلذا فیلتر زیر را طراحی کردیم:

نماد هایی که پنج درصد زیر قیمت پایانی معامله می شوند
    (pl)<=((pc)*0.95)
    «محمد حسین» هستم.

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نماد هایی که ممکن است بتوان نوسان گرفت:

خاذین
    (حرکت از منفی به مثبت، حجم فوق العاده بالا، اخبار افزایش سرمایه 1200 درصدی (اگر اشتباه نکنم)، صف خرید)

================

غاذر
    خنصیر
    خدیزل
    فولاد
    فلامی
    ومعادن
    (سهم هایی که فعلا به صورت ذاتی متزلزل هستند)

======================

رتاب
    رانفور
    ثعمرا
    ثشرق
    ثاباد
    ثفارس
    ونوین
    وکوثر
    سمایه
    وساپا
    کساپا
    شلیا
    شمواد
    شپلی
    غصینو
    خودرو
    خساپا
    ورنا
    خگستر
    خمحور
    شبریز
    وملی
    حفاری
    (سهم هایی که صف خرید بودند و اگر پایین بیایند ممکن است دوباره بالا روند)

==================
    فیلتر نمایش نماد های صف خرید:
    pd1) == (tmax) && (qd1)!=0)

==================
    البته خودم به احتمال قوی فردا نیستم. امیدوارم دوستان استفاده کنند.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2016/02/13 در ساعت 00:19
    «محمد حسین» هستم.

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

سلام

به نظر من این کسانی که می خواهند نوسان ایجاد کنند، یعنی حقوقی ها و حقیقی های بزرگ، یا از آن بالاتر، دولتمردان و صاحبان قدرت... اینها خودشان هم نمی دانند دقیقا در چه قیمتی یا در چه زمانی می خواهند بازار را مثبت یا منفی کنند... یا حتی اگر هم بخواهند نمی توانند و اگر هم بتوانند با قدرت نمی توانند این کار را بکنند...

به نظر من آنها طبق عکس العمل های بازار تصمیماتشان را اجرایی می کنند...

یک تاپ (اسباب بازی) را نگاه کنید.

کسی که دارد هول می دهد خودش را با بسامد تاپ هماهنگ می کند!

اگر از قبل بگوید در فلان لجظه فلان میزان فشار وارد می کنم... گند زده!

ولی منتظر واکنش های خود تاپ می ماند و درست هنگامی که تاپ تا اوج خودش رفته و خود تاپ تمایل به برگشت دارد، شخص هم با آن هماهنگ می شود و کاری می کند که پاسخ طبیعی تاپ به پاسخ مطلوب هول دهنده نزدیک شود...

این گونه می توان روانشناسی بازار را با دانش فنی هماهنگ کرد و نتیجه ی بهتری گرفت.
    «محمد حسین» هستم.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع