صفحه 415 از 600 نخست ... 315365405412413414415416417418425465515 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,141 به 4,150 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Aiming نمایش پست ها
    http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?Pa...83240001985963
    پالایشگاه شیراز - شراز

http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?Pa...68786927478796
    پتروشیمی شیراز - شیراز
    سلام بر Aiming عزیز؛
    می دانم، ولی چند وقت پیش که نگاه می کردم برخی از دوستان می گفتند خود این پتروشیمی یک پالایشگاه است... یا دارد... یا یک همچین چیزی... (شاید می گفتند مالک یک پالایشگاه است و به خوراک از خارج احتیاج ندارد) گمان کنم در جستارش باشد...

===================

آخ ببخشید. شبریز بود! تقصیر این مسئولین است که اسم ها را این قدر کنار هم انتخاب می کنند... شراز و شیراز و شبریز.

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرانی نمایش پست ها
    شبریز مالک و سهامدار اصلی پتروشیمی تبریز

شبریز تنها شرکت پالایشگاهی در کشور که خود مالک واحد عظیم پتروشیمی است

خبر امروز روزنامه دنیای اقتصاد

پتروشیمی تبریز پیشتاز در صادرات

http://donya-e-eqtesad.com/news/1083907
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دارم نماد ِ گروه های مختلف را نگاه می کنم... همه ی گروه ها دارند مساعد می شوند برای یک رشد عالی...
    ولی خوب پس کی؟
    خسته شدم از بس منتظر ماندم...
    در اکثر صنایع یک آمادگی فووووووق العاده برای رشد وجود دارد... یک آمادگی برای رشدی دو هفته ای تا چند ماهه. رشدی که بتوان راحت از آن 30 درصد گرفت...
    ولی بازار منتظر است... منتظر یک چیزی...
    شاید منتظر کابینه ی جدید است...
    شاید منتظر نرخ سود است...
    شاید منتظر بازگشایی پالایشگاهی ها، بانکی ها، خساپا و احیانا شرکت هایی که برای مجامع می بندند است...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    دارم نماد ِ گروه های مختلف را نگاه می کنم... همه ی گروه ها دارند مساعد می شوند برای یک رشد عالی...
    ولی خوب پس کی؟
    خسته شدم از بس منتظر ماندم...
    در اکثر صنایع یک آمادگی فووووووق العاده برای رشد وجود دارد... یک آمادگی برای رشدی دو هفته ای تا چند ماهه. رشدی که بتوان راحت از آن 30 درصد گرفت...
    ولی بازار منتظر است... منتظر یک چیزی...
    شاید منتظر کابینه ی جدید است...
    شاید منتظر نرخ سود است...
    شاید منتظر بازگشایی پالایشگاهی ها، بانکی ها، خساپا و احیانا شرکت هایی که برای مجامع می بندند است...
    خیلی وقت است که دنبال این اوج هستیم... (دوست ندارم این گونه تشبیه کنم، ولی مانند شیر کمین کردیم برای شکار) خیلی وقت است... خیلی... همین جور (تقریبا هر روز) علائم ظهور که نه ولی علائم رشد بازار را حدس زدیم و سعی کردیم زمان رشد بازار را هم تخمین بزنیم...
    الان باز داریم احساس می کنیم که اوضاع خیلی مستعد شده است... فقط چند تا علامت مانده. خساپا و حجم. (و البته اگر وزیر اقتصاد برود و نرخ سودها درست شود و پالایشگاه ها خوب باز شوند واردات عراق زیاد شود و... که دیگر فبها)

ولی موضوعی که باید بررسی شود این است که کدام گروه از این رشد بیشترین سهم را خواهند برد!؟؟؟
    شیمیایی؟
    خودرویی؟
    شیشه؟ (کانه های غیر فلزی)
    انبوه سازی؟
    سیمان؟
    کاشی؟
    بیمه؟
    (احیانا قند و رایانه؟)

آ!
    بانکی ها را هم یادم رفت... اگر خاطرتان باشد گفته بودم یک خبری قرار است در اینها بیاید (که خودم نمی دانم) و عرض کرده بودم هر خبر و رانتی دستتان آمد چشم بسته (بدون اینکه بدانم چیست) مورد تایید است...

خوب... من از بین اینها (برای خودم) سیمان و انبوه سازی را در درجه ی اول انتخاب کردم.
    البته از بیمه و خودرو هم دارم و نفروختم ولی اطمینان به نماد گروه سیمانی بیشتر است.
    کاشی هم چون مانند سیمان بود ولی اگر اشتباه نکنم رشد کرده بود، کنار گذاشته شد.
    شیمیایی ها هم اگر خاطرتان باشد یک بار دیگر هم گفته بودیم که یک رشد عالی می خواهند بکنند... از قضا رشد هم کردند... ولی هر چقدر گشتیم نفهمیدیم آخر رشد گروه مربوط به کدام یک از اعضاء بوده... (یعنی گروه عالی بود ولی نمادها را که یکی یکی بررسی می کردیم همچین چنگی به دل نمی زدند...) اینها هم به این خاطر کنار گذاشتیم...

باز از بین سیمانی و انبوه سازی هم، سیمانی را انتخاب کردیم، چون هم نشانگرهایش زیباتر بودند و هم اینکه ساختمانی ها یک کوچولو رشد داشتند... البته از ساختمانی ها هم یک مقدار ثنوسا برداشتیم (و البته ثرود را هم می خواستیم برداریم که پرید... الهی وربپرد ذلیل مرده)

پس سیمانی را انتخاب کردیم چون مطمئن ترین بود.
    ولی آیا بهترین و پر بازده ترین هم هست؟ یا باید بعد از مطمئن شدن از روند بازار روی یک گروه دیگر جابه جا شویم؟
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مجمع حسینا
    ========

سلام و وقت به خیر؛
    مجمع حسینا بودم؛
    مجمع خوبی بود.
    انباشته هم کامل تقسیم شد.
    فعالیتشان که کم شده بود هم الحمد لله برگشته سر جایش.
    ولی مهمترین مسئله شهید رجایی بود که تلویحا گفته شد، به نگر می رسد به حسینا خواهد رسید.
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    مجمع حسینا
    ========

سلام و وقت به خیر؛
    مجمع حسینا بودم؛
    مجمع خوبی بود.
    انباشته هم کامل تقسیم شد.
    فعالیتشان که کم شده بود هم الحمد لله برگشته سر جایش.
    ولی مهمترین مسئله شهید رجایی بود که تلویحا گفته شد، به نگر می رسد به حسینا خواهد رسید.
    وضعیت فعالیتی شرکت خیلی عالی شده. 6 ماهه ی دوم سال 95 خیلی وضع عالی شده به طوری که به حالت قبل برگشته و ای بسا یک مقدار بهتر هم شده. مدیر عامل هم گفت این روند صعودی همچنان ادامه دارد.

از یکی از پروژه ها که هنوز ساختش به پایان نرسیده دارند استفاده می کنند و هم اکنون از آن درآمد کسب می کنند!!!!

یک فرصت ایده آل در مورد افزایش سود آوری وجود دارد. (جهش سود آوری) به نام مناقصه شهید رجایی. مدیر عامل یک جورهایی کج دار و مریز گرا داد که بله... در همین رابطه حسینا رفته با شرکت آلمانی (اگر اشتباه نکنم یوروپین گیت) مذاکره کرده و به نتیجه رسیده و با درصد 51-49 با آنها موافقت نامه امضاء کرده. میزان سود آوری ممکن است به همان اندازه باشد که چند سال پیش بوشهر ایجاد کرد.

سود ناویژه ی شمال کشور (نوشهر اگر اشتباه نکنم) به خاطر رکود و کسادی کار در آنجا است که می خواهند با سازمان بنادر دوباره جلسه بگذارند و نرخ ها را تغییر دهند که زیان از بین برود. (انگار یک روال عادی است این جور تغییر نرخ ها)

افزایش سهم بازار حسینا! و رسیدن به عدد 52 درصد! (راست و دروغش با خودشان ولی یک نموداری نشان دادند که طبق آمار رسمی سازمان بنادر فعالیت کلی بنادر روند کاهشی شدیدی داشته ولی از آن طرف یک نمودار رویش منطبق کرده بودند که میزان فعالیت حسینا روندی افزایشی شدید داشته... اگر خاطرم بود می گردم در کدال یا در سایت حسینا و این تصویر را قرار می دهم)

=================

از طرف دیگر به تازگی سهام ناشی از افزایش سرمایه آزاد شده و دقیقا پس از مجمع قابل داد و ستد است.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/17 در ساعت 00:59
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گزارش مجمع بورس
    ===========

در خلال جلسه نکات ریز و درشت زیادی گفته شد ولی اگر کسی اهلش باشد می داند که فقط دو سه تا مسئله است که مهم است:
    1- احتمال تجمیع نبورس و کبورس و بورس در یک نماد/نهاد (در صورت اجازه ی سازمان بورس)
    2- احتمال افزایش سقف میزان سهامداری به بیش از 2.5 درصد (در صورت اجازه ی سازمان بورس)
    3- احتمال و تمایل خود مجموعه به فروش بخشی از ساختمان بورس پس از اتمام پروژه. (به فرابورس و بورس انرژی و کالا و...) (توضیح اینکه این ساختمان تمام درآمد شرکت را دارد می بلعد و پس از تکمیل هم هزینه صفر خواهد شد و هم اینکه باعث یک درآمد غیر عملیاتی عالی خواهد شد.)
    4- احتمال کاهش هزینه های تالارهای منقطه ای (این هم باز به عهده ی سازمان بورس است. نه شرکت بورس)

====================

مسائل غیر مهم:
    رایزنی با بورس های خارجی برای داد و ستد سهام (ترکیه مثلا مشکلش IRFS است، جاهای دیگر تحریم هم هست.)
    الان انگار شرکت دارد ماهی 110 میلیون ریال هزینه ی مرکز داده می دهد که قرار شده است بروند و بهترین مرکز داده ی ایران (360 رگ اگر اشتباه نکنم) را بخرند.
    همین طور نرم افزار هم می خواهند بخرند.
    20 درصد افزایش سرمایه از انباشته. (به زودی)
    نارضایتی سهامداران از اینکه نماد کالا رشد داشته ولی بورس از 6000 ریال رسیده به 3000 ریال. و عدم تمایل سهامداران به افزایش سرمایه و یا تقسیم سود نقدی. تقاضای چند سهامدار به استعفای قالیباف
    یک بنده خدایی هم از آکنتور آمده بود می گفت پول من را بدهید بروم. (خوب این مسئله همزمان من را این جوری و این جوری کرد... از یک طرف بنده خدا تمام دارایی اش را رفته بود روی این نماد سرمایه گذاری کرده بود که می گفت پول عروسی ام است... از یک طرف هم خیلی بامزه می گفت... «آقا این پول من را بدهید بروم» «آقا دیگر از این سهم ها نمی خرم این پول من را بدهید بروم» «آقا قول می دهم دیگر تو بورس نیایم»... خوب... ربطی هم البته به بورس ندارد... ولی حق هم داشت... چه بگویم...)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/17 در ساعت 18:18
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آموزشی
    ====

حجم
    ====

حجم یعنی جدال بین خریدار و فروشنده
    حجم یعنی وجود همزمان بیم و امید
    حجم نسبت به روند قیمتی حکم گاز را دارد برای حرکت خودرو
    «محمد حسین» هستم.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 1,372 بار در 454 ارسال

سلام بر استاد گرامی
    استاد ممنون می شم کمی در مورد خاذین بیشتر راهنمایی کنین ممنون

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید rasam از ایشان تشکر کرده است:

مجمع فاذر
    =====

تعطیل شد. به حد نصاب نرسید.
    یک ساعت هم ما را آنجا نگه داشتند... آخر سر هیچ... می گفتند این بازی را پارسال پیارسال هم انگار درآورده اند...

=========================

#فاذر از طرف #شرکت_کارگزاری_بانک_کشاورزی ، صندوق یکم و شرکت تامین آتیه کارکنان بانک کشاورزی، امروز 26 تیر 96 کسی در مجمع آذرآب شرکت نکرد.به همین دلیل مجمع به حد نصاب نرسید.زمان قرارداد گروه ما برای نگهداری سهام با خریدار احتمالی به اتمام رسیده و ما در حال رایزنی برای فروش سهام به صورت عمده هستیم.این پست را در جواب شایعه ی دروغی که نماینده ی ما در مجمع حاضر شده است، منتشر می کنم.حسین خزلی
    نوشته ی بالا مال ِ یک آدم کم خرد گلابی است... که سه ساعت عمر 600 نفر را امروز گرفت و از بین برد. کل مملکت انگار هر جایش یا دزدی است یا بی عرضگی.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/18 در ساعت 02:34
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خاذین
    ===

نقل قول نوشته اصلی توسط rasam نمایش پست ها
    سلام بر استاد گرامی
    استاد ممنون می شم کمی در مورد خاذین بیشتر راهنمایی کنین ممنون
    سلام و عرض ادب و احترام؛

در مجمعش که خبری نبود.
    دو تا محصول به خاطر زورگویی سایپا زیانده شده بود. (می گویند سایپا به این وسیله زیان خودش را به زیر مجموعه هایش منتقل می کند. یعنی قیمت خریداری دو صندلی را کمتر از قیمت تمام شده حساب می کند! به همین راحتی...) که البته قرار شد امسال دیگر این دزدی انجام نگیرد. ان شاء الله. (اکنون حضور ذهن ندارم... اگر اشتباه نکنم این دو محصول در گزارش بازرس هم آمده بود... اگر خواستید بگردیم پیدایش کنیم... و میزان دقیق تاثیر گذاری آن را روی سود به دست بیاوریم...)
    یک مقدار واحد تحقیق و توسعه اش دارد کار می کند و از این به بعد صندلی های جدید برای خانواده ی پراید (اگر اشتباه نکنم) می خواهند بزنند. (عکسش را هم نشان داد... چقدر هم زشت و ضایع بود... می گفت از روی فلان محصول کپی کرده ایم... اگر اشتباه نکنم می گفت قابلیت چرخش در 6 جهت به صورت برقی دارد و گرمایش سرمایش هم دارد و از این چیزها... گمان کنم گفت از روی سراتو کپی کرده اند! قیافه ی سراتو پس از شنیدن این خبر: )
    صندلی یکی از محصولات رنو که سایپا تولید می کند را هم می خواهند بزنند.

در کل از نگر بنیادی تحفه ای نبود و قابلیت خاصی نداشت که برای امسال بخواهد رو کند و اصولا چون سهامدار عمده و مشتری و بازار فروش و تعیین کننده ی نرخ و کلا همه چیزش سایپا است، خبر خاصی نمی تواند داشته باشد... این از این...
    (مجمعش واقعا کسل کننده و مسخره بود... دور از تهران هم بود... سه ساعت هم ایستاده بودیم تا آن بنده خدا با آن سیستم درپیتش نام سهامداران را جستجو کند و برگه سهم بدهد... )

================

جنبه ی دیگر که در بررسی باید لحاظ کنیم این است که حق تقدم ها هنوز فروش نرفته! شاید یک ماه بازی داشته باشد... (تا حق ها آماده شود... مهلت به 5 روز آخر برسد و در 5 روز آخر خود سایپا بیاید حق ها را مفت بردارد و دزدی اش را انجام بدهد برود پی کارش...)
    تیم قبلی سایپا که همه دزد بودند به نگر من... آن بادکوبه از خدا بی خبر که ما به او می گوییم دارکوبه... آن پوستین دوز... آن ثباغ... آن مدنی... حالا تیم جدید که مال جمالی است را نمی دانم... ولی همین تیم در خپارسح نشان دادند زیاد از مفت خری حق تقدم ها بدشان نمی آید! پس در خاذین هم ممکن است کارهایی بکنند...
    البته نه درصد افزایش سرمایه خاذین با خپارس قابل مقایسه است و نه حجم شرکت ها... ولی آدم نادرست نادرست است دیگر... برایش این چیزها فرقی نمی کند... با خودش می گوید بگذار منافع خودم یا سایپا را تامین کنم، حالا به چه قیمتی و یا حق و ناحقش هم زیاد مهم نیست...

================

باز هم جنبه ی دیگر بنیادی که باید بررسی کنیم افزایش ظرفیت تولید خودرو در کشور (و در سایپا) است... که معمولا تاثیر بیشتری روی قطعه ساز ها دارد... البته باید دید چند درصد تولید داخل و چند درصد تولید خارج است... ولی معمولا صندلی فناوری خاصی ندارد و به احتمال قوی محصولات را اول از این جنبه داخلی سازی می کنند...
    پس این هم یک نکته ی مثبت.

================

از نگر نموداری وضعش خوب است و کف است... ولی باحال نیست... طوری نیست که آدم بگوید پتانسیل یک رشد عظیم را اکنون دارد...
    من خودم می خواستم بفروشم و با سیمانی هایی که آنها هم کف هستند عوض کنم...
    (بررسی نموداری در ارسال بعد)

================

چند وقت پیش به وضوح می دیدم که یک جریان هایی در این نماد هست... گویا نماد بازیگر دارد...
    انگار کسانی بودند که می خواستند بگویند ما هستیم!
    مثلا وقتی تمام نمادهای خودرویی منفی کامل بودند این را صف فروش کردند!
    نماد کوچکی هم نیست که بگوییم آن کسانی که این کار را کردند آدم های ضعیفی بودند... (دو بار اگر اشتباه نکنم این مورد را دیدم...)
    حقیقی هم بودند و در آن روز نسبت خریدار به فروشنده هم خیلی خوب بود...
    البته اکنون که دارم این را می گویم یادم می آید این کار را روی چندین خودرویی دیگر هم انجام داده بودند... مثلا خلنت و خوساز و خموتور و ... یعنی تمام خودرویی ها که منفی می شدند یک باره رنج می کشیدند روی یکی و صف خریدش می کردند...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/17 در ساعت 23:33
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع