صفحه 528 از 600 نخست ... 28428478518525526527528529530531538578 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,271 به 5,280 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

سیمانی ها
    =======

سجام
    هم بالاخره افت کرد. اگر افت خوبی داشته باشد حتما می خرم.
    سدور هم روی مقاومت اصلی اش قرار گرفت. همان که از خیلی وقت پیش ازش صحبت می کردیم.
    اگر یک مقدار همین جا مقاومت کند دوباره خرید خواهم کرد.
    ستران هم آن افتی که بارها ازش صحبت می کردیم را تقریبا کرد. الان دیگر انگار زمان خرید است. دقیقا مانند سدور. (بررسی بیشتر باید بکنم)
    سشرق هم همین طور.
    سصوفی هم همین طور.
    سکرد هم همین طور.

سباقر هم که امروز چراغ اول را روشن کرده! دو سه بار یادم هست که سجام و سباقر مانند پیش قراولان زودتر از بازار سیمانی ها حرکت کرده اند.

سپاهاح فعلا خرید ندارد. اگر 50 ریال بود خرید عالی ای بود. ولی 190 ریال نه!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سیمانی ها
    =======

سجام
    هم بالاخره افت کرد. اگر افت خوبی داشته باشد حتما می خرم.
    سدور هم روی مقاومت اصلی اش قرار گرفت. همان که از خیلی وقت پیش ازش صحبت می کردیم.
    اگر یک مقدار همین جا مقاومت کند دوباره خرید خواهم کرد.
    ستران هم آن افتی که بارها ازش صحبت می کردیم را تقریبا کرد. الان دیگر انگار زمان خرید است. دقیقا مانند سدور. (بررسی بیشتر باید بکنم)
    سشرق هم همین طور.
    سصوفی هم همین طور.
    سکرد هم همین طور.

سباقر هم که امروز چراغ اول را روشن کرده! دو سه بار یادم هست که سجام و سباقر مانند پیش قراولان زودتر از بازار سیمانی ها حرکت کرده اند.

سپاهاح فعلا خرید ندارد. اگر 50 ریال بود خرید عالی ای بود. ولی 190 ریال نه!
    باز هم شما به فکر گروه سیمانی هستید

آخرین باری که در این گروه با هم صحبت کردم فکر کنم تا حالا 10 درصد ریزش داشه

فعلا این گروه را بیخیال تا بهمن ماه امسال
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و صبح به خیر.
    دیروز یک مقدار در مورد این صندوق تثبیت مطالعه کردم ولی چیز خاصی ازش گیر نیاوردم:

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    از دیروز با امضاء وزیر اقتصاد:
    صندوق حامی سهامداران و پیشگیر نوسانات شدید بورس آغاز بکار کرد

صندوق تثبیت بازار سرمایه با سرمایه اسمی یک میلیارد تومانی و تزریق منابع از چند محل، از دیروز آغاز به کار کرد تا در حمایت از سهامداران و پیشگیری از نوسانات شدید بازار سهام نقش داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی رئیس سازمان بورس ، سوم مرداد سال جاری مجوز فعالیت صندوق تثبیت بازار سرمایه را صادر کرده بود که با تصویب چارچوب کلی فعالیت و نحوه استفاده از منابع، آیین نامه‏ ها و بودجه توسط هیات امنا و امضای وزیر اقتصاد، دیروز این صندوق رسما آغاز بکار کرد.

سرمایه این صندوق طبق قانون ، یک میلیارد تومان بوده که توسط دولت تامین شده و قرار است منابع آن از طریق تخصیص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی و کاهش کارمزد سازمان بورس و سرمایه‌گذاری و خرید و فروش سهام تامین شود.

این صندوق در راستای اجرای ماده ۲۸ قانون رفع موانع تولید و با هدف اطمینان بخشی و ایجاد ثبات در بازار سرمایه، تاسیس شده و قرار است تاثیر بسزایی در حمایت از سهامداران و پیشگیری از نوسانات شدید بازار داشته باشد.

صندوق دارای هیات امنایی متشکل از وزیر اقتصاد، روسای سازمان بورس، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی بوده و هدف اصلی آن، اطمینان بخشی برای مقابله با مخاطرات و نوسان‏ های قابل توجه در بازار سهام و پوشش ریسک‏ های خاص وارده بر بازار به منظور کاهش آسیب سهامداران خرد بوده و به عنوان یکی از زیرساخت‎های بازاری کارآمد و عمیق، سبب افزایش ثبات، افزایش نقدشوندگی و کاهش ریسک بازار سهام کشور می‏ شود.

براساس این گزارش، صندوق تثبیت بازار سرمایه به عنوان نهاد مالی به منظور کنترل و کاهش مخاطرات سامانه‌ای یا فرادستگاهی بازار سرمایه در شرایط وقوع بحران‌های مالی و اقتصادی واجرای سیاست‌های عمومی حاکمیتی در شرایط مذکور و به منظور حفظ و توسعه شرایط رقابت منصفانه در حوزه بازار سرمایه فعالیت می‌کند.

به گفته حسن امیری معاون سازمان بورس، صندوق تثبیت بازار سرمایه مانند صندوق توسعه نخواهد بود که روزانه اقدام به انجام معاملات می کند. همچنین صندوق دارای سقف و کف منابع نبوده و به فراخور نیاز نقدینگی تامین خواهد کرد.
    در روزنامه ها و سایت های خبری ای که در اینترنت بود عموما اساسنامه شرکت را گذاشته بودند که در آن هم چیز خاصی نبود.
    فقط یک جمله بود که با تایید وزیر اقتصاد (شروع به) خرید کند... ولی ساز و کار دقیق خرید و فروش مشخص نشده بود...

سه حالت دارد:
    یا یک مکانیزم ضعیف برای خرید و فروشش معرفی می کنند که باعث ایجاد رانت همگانی می شود.
    یا یک برنامه نویسی عالی برایش می گذارند و ساز و کاری ماشینی و حساب شده برایش می گذارند (مانند این شرکت های بازارگردان که دارند می آورند) که یک سود دو طرفه است و ما هم حال می کنیم. و خودشان هم حال می کنند که بازار دارد آرام کار می کند و یک سودی هم همان صندوق می گذارد در جیبش.
    یا اینکه خرید و فروش ها به صورت ماشینی نیست و به دستور وزیر و وکیل و رئیس و دوستان و آشنایان است که این می شود گند به تمام معنی... یعنی یک جا رانت ایجاد می شود برای کسانی که زودتر فهمیده اند صندوق قرار است کجا چه کار کند... یک جا روند بازار خراب می شود و بازار از حالت عادی خودش خارج می شود. یک جا همان قضیه ی بیاید سهام بخرید و بعد حباب خالی کردن روحانی/طیب نیا پیش می آید و و و

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

?بازگشایی فاینانس یک میلیارد دلاری در صنعت #پتروشیمی ایران

? مديرعامل شركت گسترش نفت و گاز #پارسيان، اعلام کرد: هلدینگ گسترش نفت و گاز پارسيان موفق به جذب دو فاینانس در مجموع به ارزش حدود یک میلیارد دلار از موسسات مالی ژاپن و اروپا شده است./اپیک
    از بورس7
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کماسه هم مانند غالبر افت خوبی کرده. یک بررسی بکنیم بد نیست.
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    ======

می خواهم یک مقدار اینجا غُر بزنم... (جایی ندارم. می فهمی؟)
    خسته شدم.
    از صبح قسمت تحتانی مبارک بدنم را چسبانده ام به این صندلی رایانه و زل زده ام به نمایشگر رایانه...
    داغان شدم! می فهمی؟ داغان.

از صبح دنبال یک کار بسیار ساده ام. که نمی توانم انجامش بدهم. برای این است که تمرکز ندارم. برای این است که بدنم داغان شده. داغان. برای این است که ورزش نمی کنم. شکمم حسابی ور آمده جلو. 15-20 کیلیو اضافه وزن پیدا کرده ام... کمر و دست و گردن و چشم و ... هم که به فنا رفته...

ولش کن این حرف ها را...
    به جای این حرف ها بروم دو دقیقه ورزش کنم حال و روزم این نباشد...

================

پیش از رفتن... دایی ام دیروز از آلمان دارد می آید... ده بیست سال پیش (بچه بودیم) هر سال که می خواست بیاید یک شوق و ذوقی داشتیم که بیا و ببین... اصلا یک وضعی... از دو ماه پیشش زنگ می زد و از دو هفته پیشش روزشماری می کردیم... نصف شب بلند می شدیم می رفتیم فرودگاه و دو ساعت تاخیر را با یک ساعت استقبال زود هنگام جمع می زدیم و کلا سه ساعت در فرودگاه بودیم... (یک یادی کنم از آن دستگاه بازی درون فرودگاه که تویش بازی سگا داشت... چه حالی داشت...) زن دایی ام که آمد گمان کنم اولین موجود خارجی ای بود که من به عمرم دیده بودم... اصلا انسان خارجی یک چیز عجیبی بود برایمان... (فکر کنم آن زمان حتی افغانی ها هم اختراع نشده بودند) خلاصه اینکه همه چیز عجیب بود... ولی الان چه؟ الان گمان کنم غیر از ما کسی ایران نمانده باشد... تنها خاله ام مانده... که آنها هم یک مهاجرت ناموفق داشتند! یعنی رفتند کار و کاسبی شان نگرفت برگشتند... از این طرف هم دایی ام بدون اینکه بگوید پا شده آمده ایران...
    حالا قرار است فردا بروم ببینمش...
    این را می خواستم بگویم... من یک زمانی بهترین هیکل را داشتم... الان با این شکم برآمده رویم نمی شود بروم ببینمش! از این آدم هایی هم هست که به اسم رُک بودن هر حرفی به ذهنش می رسد به زبانش می آورد... گمان کنم فردا یک چیزی بگوید....
    (یک سوالی: آدم یک شبه خوش تیپ نمی شود؟؟؟)

از من شما را نصیحت... تا جوان هستید ورزش کنید که یک وقت خدای نکرده در آینده به حال و روز من دچار نشوید...
    «محمد حسین» هستم.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال mohammadhossein آواتار ها
    تشکر شده 1,311 بار در 638 ارسال

این را می خواستم بگویم... من یک زمانی بهترین هیکل را داشتم... الان با این شکم برآمده رویم نمی شود بروم ببینمش! از این آدم هایی هم هست که به اسم رُک بودن هر حرفی به ذهنش می رسد به زبانش می آورد... گمان کنم فردا یک چیزی بگوید....
    (یک سوالی: آدم یک شبه خوش تیپ نمی شود؟؟؟)
    .......................................

چرا خدا بخواهد میشود . مانند ذلیخا. در حضرت یوسف. و مانند این. داریم . شاید به ثانیه باشد .

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mohammadhossein از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    =====

(برای اینکه احساسات کنار برود) آدم باید در مورد سهام خودش چنان ارائه ی نگر داشته باشد که انگار دارد سبد یکی دیگر را بررسی می کند.

فرض کن یک نفر آدم چینی یا دوستت آمده پیش تو و می گوید این وضعیت سبد من است به نگرت چه کارش کنم؟ (این نماد است و این وضعیت نشانگرهایش است وضعیت شایعات و اخبار پیرامون آن این گونه است و از نگر بنیادی هم این بررسی ها را دارد... حالا به نگرت خریدنی است یا فروختنی)

به این شیوه آدم می تواند یک لحظه احساساتش را کنار بگذارد و با دیده ی محاسبات دنیا را نگاه کند.
    (به قول استاد ابراهیمی دینانی: یک لحظه «من» ات را بگذار داخل پرانتز)
    «محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از محمد حسین ادیب
    =============

?سودآورترين كار با ١٠٠ ميليون تومان سرمايه كدامست ؟
    ==================================

از محمد حسين اديب پژوهشگر ريسك بازار ( تخصص ريسك نشان مي دهد تصميمات فعلي مديران ، چه عواقب منفي در آينده دارد)

?در ٢٠ سال اول انقلاب ، سرمايه خرد به صورت خويش فرما وارد بازار مي شد و به شدت منتفع مي شد.

?اما طي ده سال گذشته به مرور و هر چه به زمان حال نزديك تر شديم توجيه اقتصادي سرمايه خرد در بازار تضعيف شد ، در وضعيت فعلي حضور ٨٠ درصد از سرمايه هاي خرد به صورت خويش فرما در بازار غير اقتصادي شده است

?حداقل ٥٠ درصد از كساني كه طي شش ماه اخير با سرمايه كمتر از ١٠٠ ميليون تومان وارد بازار شده اند ، زيان كرده اند.

?اما همچنان ٢٠ درصد از سرمايه هاي كمتر از ١٠٠ ميليون تومان حضور فعال و همراه با سود آوري در بازار دارند و ليست اين مشاغل به مرور در كانال اعلام ميشود.

?سودآورترين كار براي سرمايه كمتر از ١٠٠ ميليون در وضعيت فعلي سپرده گذاري در بانكهاست ، سپرده گذاري يكساله بهترين توصيه به اين قبيل افراد است.

?سودي كه بانكها به سپرده پرداخت مي كنند از محل زيان بانك و زيان وام گيرنده پرداخت ميشود و سود سپرده يكساله طي ١٢ ماه آينده حداقل دو بار ديگر كاهش مي يابد اما تا زماني كه سود سپرده كاهش نيافته سپرده گزاري يكساله در شش بانك بزرگ ، اولين توصيه به اين قبيل از فعالين اقتصادي است

===================================

در چه رشته اي سرمايه گذاري نكنيم : پولمان را كجا نبريم

از محمد حسين اديب متخصص ريسك بازار (متخصص ريسك با غرق شدن در آگاهي نسبت به آينده ، نشان مي دهد امروز چه بايد كرد، ديروز كافي نيست)

يك دسته از فعالين اقتصادي سه ويژگي دارند:
    ?فاقد ملك تجاري اند لذا ملك تجاري را اجاره كرده اند.
    ?فروش اندكي دارند لذا به سبب خريد اندك ، گران تر مي خرند( معمولا ٥ تا ١٠ درصد)
    ?فاقد سرمايه در گردش اند لذا مدت دار مي خرند و ماهانه ٣ درصد هزينه خريد عرفي را پرداخت مي كنند، اينها امانت فروش اند نه مغازه دار.

آينده كسبه خرد

?كسبه اي كه سه ويژگي فوق را دارند گران اداره ميشوند و اكنون ٥٠ درصد آنها كم فعال شده اند و طي سه سال آينده از بازار اخراج ميشوند، كسبه اي كه با سرمايه حداقلي وارد بازار شده اند بوسيله سرمايه هاي كلان در بازار بلعيده ميشوند.

?اينها سرمايه حداقلي خود را نيز در سه سال آينده از دست مي دهند.

?راه حل اين گروه زود تر خارج شدن از بازار است تا سرمايه حداقلي خود را از دست ندهند . زمان به سود اين دسته نيست.
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

طبق نوشته ام در جستار دیگرم: http://forums.boursy.com/showthread....008#post732008 باز هم قصد دارم نقد بمانم.
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع