صفحه 537 از 600 نخست ... 37437487527534535536537538539540547587 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,361 به 5,370 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

کرمان خودرو آخرین روزش بود؟ درست است؟
    چون الان که نگاه کردم 730 میلیون حجم خورده... که با آن 200 میلیون پیشین حساب کنیم... انگار تمام شد حجمش...
    700 میلیونش را هم حقوقی خرید...
    شاید حقوقی خود شرکت تامین سرمایه ای بوده که پشتبانی کرده... (که در حقیقت می شود همان سهامدار عمده)

این پیام ناظرش است:

پذيره نويسي سهام جديد شركت گروه اقتصادي كرمان خودرو(كرمان خودرو1) 96/8/1 08:09
    كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1163/الف/96 مورخ 29/06/1396 اين شركت، امروز دوشنبه مورخ 01/08/1396 تعداد 979،400،000 سهام جديد ناشي از سلب حق تقدم در افزايش سرمايه شركت گروه اقتصادي كرمان خودرو (سهامي عام) به قيمت هر سهم 1،000 ريال از طريق شبكه كارگزاري هاي عضو فرابورس ايران پذيره نويسي مي گردد.
    مقتضي است نکات ذيل مدنظر قرار گيرد:
    1. مدت پذيره نويسي: از روز يکشنبه مورخ 02/07/1396 به مدت 30 روز
    2. نوع و قيمت هر سهم جديد: سهام عادي با نام 1،000 ريالي
    3. متعهد پذيره نويس: شركت تامين سرمايه نوين
    4. محدوديت حجمي در هر سفارش100،000 سهم مي باشد.
    5. کارمزدها و هزينه ها: کارمزدها و هزينه هاي پذيره نويسي سهام توسط ناشر و بر اساس ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار پرداخت خواهد شد. لذا خريداران تنها مبلغ 1,000 ريال را به ازاء هر سهم در پذيره نويسي پرداخت مي نمايند.
    لازم به ذکر است در پذيره نويسي سهام جديد شركت گروه اقتصادي كرمان خودرو(كرمان خودرو1)، پذيره نويسان سهام جديد ناشي از سلب حق تقدم نمي توانند سهام خريداري شده را به فروش برسانند. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

آموزشی
    ======

نمودار پراکندگی نتایج (به درصد)
    ====================

تصویر زیر را ببینید:
    https://vgy.me/3kblZd.png

نمودار آبی اصلی است.
    به ما می گوید سامانه ای که نوشته ایم بیشتر در چه بازه هایی سود یا زیان داده.

نمودار را میله ای می کردم بهتر بود...
    اجازه بدهید...

https://vgy.me/nr1e0n.png

خوب... در
    نمودار آبی می بینیم که برای این سامانه بازه ی صفر تا منفی دو درصد بیشترین نتایج را داشته ایم... یعنی حدود 1500 نتیجه از کل نتایج (که 5900 عدد است) توسط این سامانه دارای زیان بین 0 تا دو درصد شده اند. پس از آن هم بیشترین نتیجه برای زیان های بین 2 تا 4 درصد است با 1350 نتیجه.

پیش از ادامه عرض کنم که این نمودار چقدر خوب است! این نمودار توسط back_test آمی بروکر هم (در گزارش هایش) می آید.
    این نمودار به ما سامانه مان را نشان می دهد. مثلا در این سامانه ای که من نوشتم به من نشان می دهد که سامانه ام بیشترین کارکردش در زیان است! یعنی از هر 5 نتیجه 2 تایش با زیان کمتر از 4 درصد ختم می شود. (یعنی من اگر بخواهم واقعا با این سامانه کار کنم در بیشتر حالات باید با زیان خارج شوم)

اما در ادامه باید عرض کنم که از طرف دیگر آمی بروکر به ما می گوید این سامانه دارد سوددهی می کند! خودمان هم با نرم افزارهای خودمان (یا به صورت دستی) محاسبه می کنیم می بینیم سامانه سود ده است...
    اینجا است که نمودار نارنجی رنگ وارد کار می شود...

در نمودار نارنجی رنگ آمده ایم شمار نتایج را در هر بازه از تقسیمات در خود درصد (و بازه) آن تقسیمات ضرب کرده ایم. مثلا 0 درصد را در 1500 نتیجه ضرب کرده ایم یا -2 درصد را در 1300 عدد نتیجه ضرب کرده ایم...
    حالا این نمودار نارنجی رنگ به ما می گوید چقدر در هر بازه داریم سود می کنیم.

همان طور که می بینید اینجا نقش سودها و زیان های بالای 10 درصد به چشم می آید و اثر خودش را نشان می دهد...

اگر بخواهم تفسیر کنم... در مورد همین سامانه به خصوص باید گفت:
    هر چند بیشترین نتایج در این سامانه در بازه ی 0 تا منفی چهار درصد به دست می آید ولی عملا نقش این زیان های بسیار زیاد به وسیله ی سودهای تقریبا زیادی که بین 0 تا 8 درصد به دست می آید از بین می رود و همدیگر را خنثی می کنند.
    از طرف دیگر به خاطر اینکه در بازه ی کمتر از منفی ده درصد شمار زیان ها زیاد نیست و از این سو در بازه ی بالای ده درصد قدرت سودها زیاد است فلذا سامانه می تواند سودهای خوبی بسازد.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

آموزشی
    ======

نمودار پراکندگی نتایج (به درصد)
    ====================

https://vgy.me/nr1e0n.png

در مورد همین سامانه.... این نمودار خیلی به من کمک کرد... این نمودار به من کمک کرد تا عیبش را بشناسم....

من باید بروم ببینم چرا بیشترین نتایج مثبت نیست و منفی است...
    همین طور باید بروم ببینم چرا چندین مورد زیان بالای 10 درصد در کارنامه اش ثبت شده؟ (به خصوص به خاطر اینکه من روی این سامانه یک تابع آستانه زیان گیر فعال کرده ام که هر گاه زیان به 5 یا 10 درصد رسید سریع فروش بزند... با این تفاسیر زیان 90 درصدی قابل فهم نیست... اصلا قابل فهم نیست... اصلا در عمل من تا حالا به عمرم زیان 90 درصدی را ندیده ام!!! احتمالا در این مورد به خصوص افزایش سرمایه بالای 700 درصد بوده که سازمان محترم بورس در نمودار تاثیرش را نیاورده (یعنی از آورده بوده)... یا اینکه در موارد زیان های 30 درصدی احتمالا تعدیل منفی یا بسته بودن طولانی مدت نماد بوده...

باید بیشترین خروجی سامانه از زیان های یکی دو درصدی به سود تبدیل شود.
    می دانید چه نموداری از همه بهتر است؟
    حتما می گویید نموداری بهتر است که تمام نتایج روی +100 درصد قرار گرفته باشد...
    به نگر من خیر.
    بهترین نتایج به نگر من باید در حوزه ی 0 تا 10 درصد قرار بگیرد. چون کوتاه مدت است!
    شما ده تا نتیجه ی کوتاه 10 درصدی سریع -مثلا در دوره های یکی دو هفته ای- بگیری خیلی خیلی خیلی بهتر از یک 100 درصد در دوره ی نیم سال است. خیلی خیلی خیلی بهتر است! اصلا دوره را هم در نگر نگیریم همین که شمار زیاد می شود یعنی سود هم بیشتر می شود. یعنی 10 تا 10 درصد نمی شود 100 درصد! می شود 1.1 به توان 10 یعنی 160 درصد!
    البته ما زیاد روی این بخش صحبت کرده ایم و بسیار گفته ایم که کوتاه مدت چقدر بهتر از بلند مدت است.
    فقط منظور این بود که از این نمودارها درست کنیم برای خودمان و اینجا هم روی این نمودار ها سامانه مان را رصد کنیم و بدانیم کجا هستیم و باید سامانه را دقیقا به چه سمتی هدایت کنیم.

به امید روزی که یک تک میله روی 10 درصد بتوانیم ببینیم.
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    =======

یکی از مشکلاتی که خیلی دوست دارم به آن چیره شوم این است که آدم عجولی هستم.
    تلاش برای دنیا حرص و طمع و عجله می آورد.
    ولی همین عجله باعث می شود نتیجه ی دنیای آدم هم حتی به تاخیر بیافتد!!! (جدی می گویم)

ماشاءالله
    لا حول و لا قوة الا بالله
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای مطالعه
    =======

Goertzel Browser
    ==========

دوستانی که اهل فناوری و یادگیری و دانشجویی هستند بد نیست به این نشانگر
    Goertzel Browser و توضیحاتی که آقای boris رویش داده یک نگاه بیاندازند:
    https://www.mql5.com/en/forum/183790

مربوط به مباحث تبدیل فوریه و تشخیص امواج سینوسی روی نمودار اصلی است.

طرف یک جورهایی دانشمند هم هست... از خواندن نوشته هایش لذت خواهید برد... کلا بحث بحث علمی و هیجان انگیز است. مثلا این بخش از نوشتارش را نگاه کنید: "A real predictive approach to evaluate the change points of bubble or crash regimes due to the log-periodic behavior of time series is provided by Didier Sornette." این (جمله بندی و) ادبیات ادبیات یک دلال و بچه زرنگ بازار نیست... ادبیات یک استادی است که ده بیست تا مقاله علمی نوشته! و البته از نوشته هایش هم لذت برده!
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

به سلامتی مبارکه
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده است:

به سلامتی مبارکه
    به سلامتی ????
    مبارک شما هم باشد.?
    ==============
    دلمان تنگ شده بود انصافا...
    البته بد هم نبود.
    یک جور اعتیاد بود که دو سه روز کنار گذاشتیم... ?
    ===============
    یک مقدار من ترسیدم...
    یک سری نوشته دارم در این جستار که می خواستم از آنها یک بایگانی (archive) تهیه کنم...
    سایت که بسته شد گفتم نکند همه اش پریده باشد...
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ====

زرنگی
    ====

تا حالا فرق بین تبریزی ها و اصفهانی ها و مشهدی ها را دیده اید. (با عرض معذرت از دوستان) هر سه تا هم به علاقه زیاد به پول معروف هستند. به هر سه تا هم می گویند زرنگ. ولی زرنگی شان با هم فرق می کند.
    اصلا این را ولش. (هم ممکن است برخی از دوستان ناراحت شوند و هم دور از شان بنده است که حرف های قومیتی بزنم و هم اصلا وقتی می توانیم اصل قضیه را بیان کنیم برای چه مثال بزنیم؟؟؟)
    در بازار دیده اید برخی خیلی تلاش می کنند، به این در و آن در می زنند تا دو تا داد و ستد خوب ببندند و دو زار گیرشان بیاید... روزی ده تا داد و ستد می کنند، می روند هزار تا کلاس، در 24 ساعت حدود 25 ساعت پشت تابلو معاملاتی می نشینند و دانه دانه نمادها را زیر نگر می گیرند و و و
    برخی موزقول{1} بازی در می آورند، سعی می کنند سر دو نفر شیره بمالند، از دو تا راه میان بر استفاده کنند، دو تا شعبده ی خلاف یاد بگیرند و از آستینشان به موقع بیرون بیاورند، جنجال و هیاهو کنند و با این پروپاگاندا رانتی از آن خود کنند، یکی را پیدا کنند ازش بکنند و و و
    برخی را هم می بینی همین جور پایشان را می اندازند روی پایشان و خیلی راحت و قانونی خرید و فروش می کنند و نمی فهمی چطور می شود که آخر سال کلی پول می آید در حسابشان...

مطلبم را گرفتید؟؟؟

زرنگی...

زرنگی چیست؟
    از این سه تا مورد بالا کدام زرنگ بودند؟
    ولی زرنگی داریم تا زرنگی...
    آن کسی که گمان می کند «بچه زرنگ تهران» است ?? و آن همه کارهای عجیب غریب و خارق العاده از خودش در می آورد و همزمان به 500 نشانگر مطرح نموداری مسلط است و... وصف حالش دقیقا این است:
    این همه شعبده خویش که می‌کرد اینجا, سامری پیش عصا و ید بیضا می‌کرد
    آخرش هم می بینی از عموم بازار جلوتر که نیست عقب تر هم هست...
    طرف هزارتا خرید و فروش می کند ولی آخر سر نگاه که می کند می بیند فقط جیب کارگزار را پر کرده و بس!

حالا باز این خوب است...
    آن کسی که تلاش می کند با زیرآبی رفتن و تبلیغ احمقانه ی سهامش در انجمن ها و تخریب دیگران و سهامشان و ایجاد کانال های تلگرامی و فریفتن دیگران و ایجاد هزارتا نام کاربری و استفاده همزمان از همه ی آنها و سفته بازی و و و پول در بیاورد از این هم وضعش بد تر است... اگر آن بنده خدای اولی وضعیت مال و منال درست حسابی ای نداشت و کلا دنیایش زیاد جالب نبود این یکی خسر الدنیا و الآخرة است!!!

اما زرنگ واقعی آن کسی است که خیلی راحت با یک سری اصول و قواعد خودش بدون طمع و هیجان سلسله خرید ها و فروش های خوبی دارد و سر سال هم کارنامه اش دو برابر بازار بازدهی را در خودش منعکس می کند... هم اعصابش راحت است و هم جیبش پر است و هم خدا را برای خودش نگه داشته و هم وجدانش را و هم دنیایش را... (پایش را هم انداخته روی پایش!)

بیاییم زرنگ باشیم. اما نه از آن زرنگ ها. بلکه از این زرنگ ها.

======================
    {1} کسی اگر املای این کلمه را (و نیز واژه شناسی آن را) بلد است به من هم یاد بدهد.
    «محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ====

زرنگی
    ====

تا حالا فرق بین تبریزی ها و اصفهانی ها و مشهدی ها را دیده اید. (با عرض معذرت از دوستان) هر سه تا هم به علاقه زیاد به پول معروف هستند. به هر سه تا هم می گویند زرنگ. ولی زرنگی شان با هم فرق می کند.
    اصلا این را ولش. (هم ممکن است برخی از دوستان ناراحت شوند و هم دور از شان بنده است که حرف های قومیتی بزنم و هم اصلا وقتی می توانیم اصل قضیه را بیان کنیم برای چه مثال بزنیم؟؟؟)
    در بازار دیده اید برخی خیلی تلاش می کنند، به این در و آن در می زنند تا دو تا داد و ستد خوب ببندند و دو زار گیرشان بیاید... روزی ده تا داد و ستد می کنند، می روند هزار تا کلاس، در 24 ساعت حدود 25 ساعت پشت تابلو معاملاتی می نشینند و دانه دانه نمادها را زیر نگر می گیرند و و و
    برخی موزقول{1} بازی در می آورند، سعی می کنند سر دو نفر شیره بمالند، از دو تا راه میان بر استفاده کنند، دو تا شعبده ی خلاف یاد بگیرند و از آستینشان به موقع بیرون بیاورند، جنجال و هیاهو کنند و با این پروپاگاندا رانتی از آن خود کنند، یکی را پیدا کنند ازش بکنند و و و
    برخی را هم می بینی همین جور پایشان را می اندازند روی پایشان و خیلی راحت و قانونی خرید و فروش می کنند و نمی فهمی چطور می شود که آخر سال کلی پول می آید در حسابشان...

مطلبم را گرفتید؟؟؟

زرنگی...

زرنگی چیست؟
    از این سه تا مورد بالا کدام زرنگ بودند؟
    ولی زرنگی داریم تا زرنگی...
    آن کسی که گمان می کند «بچه زرنگ تهران» است ?? و آن همه کارهای عجیب غریب و خارق العاده از خودش در می آورد و همزمان به 500 نشانگر مطرح نموداری مسلط است و... وصف حالش دقیقا این است:
    این همه شعبده خویش که می‌کرد اینجا, سامری پیش عصا و ید بیضا می‌کرد
    آخرش هم می بینی از عموم بازار جلوتر که نیست عقب تر هم هست...
    طرف هزارتا خرید و فروش می کند ولی آخر سر نگاه که می کند می بیند فقط جیب کارگزار را پر کرده و بس!

حالا باز این خوب است...
    آن کسی که تلاش می کند با زیرآبی رفتن و تبلیغ احمقانه ی سهامش در انجمن ها و تخریب دیگران و سهامشان و ایجاد کانال های تلگرامی و فریفتن دیگران و ایجاد هزارتا نام کاربری و استفاده همزمان از همه ی آنها و سفته بازی و و و پول در بیاورد از این هم وضعش بد تر است... اگر آن بنده خدای اولی وضعیت مال و منال درست حسابی ای نداشت و کلا دنیایش زیاد جالب نبود این یکی خسر الدنیا و الآخرة است!!!

اما زرنگ واقعی آن کسی است که خیلی راحت با یک سری اصول و قواعد خودش بدون طمع و هیجان سلسله خرید ها و فروش های خوبی دارد و سر سال هم کارنامه اش دو برابر بازار بازدهی را در خودش منعکس می کند... هم اعصابش راحت است و هم جیبش پر است و هم خدا را برای خودش نگه داشته و هم وجدانش را و هم دنیایش را... (پایش را هم انداخته روی پایش!)

بیاییم زرنگ باشیم. اما نه از آن زرنگ ها. بلکه از این زرنگ ها.

======================
    {1} کسی اگر املای این کلمه را (و نیز واژه شناسی آن را) بلد است به من هم یاد بدهد.
    من خودم از اینهایی هستند که زرنگ الکی هستند! از همان هایی که با طمع و حرص دنبال 500 تا نشانگر رفته اند و روزی دست کم یک داد و ستد می کنند و تلاش الکی زیاد می کنند.
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آموزشی
    ====

حذف پیشنهادهای در صف برای سنجش کارایی سامانه
    ==============================

دوستانی که مانند من اهل برنامه نویسی و سنجش میزان بازدهی سامانه های خودکارشان هستند بد نیست که یک چیزی را در کدهای خودشان لحاظ کنند.
    اینکه با توجه به وضعیت بازار ایران و وجود صف های خرید و فروش و عدم امکان خرید و فروش در آنها پیشنهادهایی که در سقف و کف وجود دارد را حذف کنند.

کدش هم خیلی ساده است:

Buy = iif( C * Param_tolerance >= H , 0 , Buy);
    sell = iif( C <= L * Param_tolerance , 0 , sell);

اگر میزان خطا (tolerance یا تالرنس که به اشتباه به ما برقی ها می گفتند تِلورانس!) را در کدهای بالا صفر در نگر بگیرید راحت ترین حالت و اگر 5 درصد در نگر بگیرید سخت گیرانه ترین حالت است.
    من این گونه تعیینش کرده ام:

Param_tolerance = Param("درصد قابل قبول اختلاف پاياني با سقف و کف براي قبول آن خريد",0.05 , 0 , 100,0.01);
    Param_tolerance = 1 + (Param_tolerance / 100);
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع