صفحه 550 از 600 نخست ... 50450500540547548549550551552553560 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,491 به 5,500 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,506 بار در 9,923 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    جناب سجاد و جناب Rudel منظور شما از شکل شمع ها و فاصله ی بین آنها چیست؟
    پیش از شروع روند جدید به وسیله ی شمع ها اتمام روند حاضر را با این ها پیشبینی می کنید؟ یا منظور شناسایی روند حال حاضر است؟ چطور؟
    درود

لطفا دو سه تا نمودار بدون شکاف افزایش سرمایه بالا بیارید تا روی اونا بحث کنیم ترجیحا حجم هم داشته باشند شمع ها با رنگ سبز صعودی و قرمز نزولی همراه باشند.
    ویرایش توسط orumbourse : 2017/11/13 در ساعت 12:48
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    درود

لطفا دو سه تا نمودار بدون شکاف افزایش سرمایه بالا بیارید تا روی اونا بحث کنیم ترجیحا حجم هم داشته باشند شمع ها با رنگ سبز صعودی و قرمز نزولی همراه باشند.
    سلام

http://i63.tinypic.com/14bjfia.png

==================================

http://i68.tinypic.com/4i0wlt.png

(من مدام پشت رایانه نیستم و همین جور تا شب می روم و می آیم... اگر دیر پاسخ دادم حمل بر بی احترامی نشود.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

...

درود بر شما

نمودارهای شما کمی اون مورد هایی که ما میخواستیم رو بشکل آشکار نداشت بنابراین از نمودار انتخابی خودم روی فباهنر استفاده میکنیم.
    از سمت چپ شروع میکنیم.یه الگوی 1-2-3 صعودی میبینیم که کف شماره 2 پس از طی بیست روز نتونسته به کف شماره یک برسه ،اگر به خود طول موج یک نگاه کنیم می بینیم شمع ها از هم با فاصله صعود کرده اند در حالیکه حجم معاملاتشون بیشتر و مشهود بوده ولی موج دوم طی بیست روز با شمع های فشرده تو در تو و در هم پیچیده کم حجم نتونسته در طول زمان خیلی زیاد به کف شماره یک برسه)پس اولین اخطار در مورد قدرت روند رو در اینجا بما داده،کمی اونجا بازی کرده (حتی اینجا هم یه الگوی 1-2-3 صعودی خیلی ریز هم داده که من فراموش کردم روی شکل بزارم) سپس با شمع های از هم فاصله دار حجم دار اومده و از سقف موج یک بالاتر رفته که در اینجا سیگنال قطعی خرید و آغاز روند صعودی رو داده . حتی پولبکی هم به نقطه شماره 3 داشته،دقت هم بکیند حتی اینجا هم حجم نسبت به نزول موج دو بالاتر بوده.بعد دوباره صعود پرحجم داشته و سپس متوقف شده و با گپ صعودی (دایره ابی)بالا باز کرده(گپ صعودی خود نشانه قدرت روند صعودی می باشد،هر چقدر بزرگ تر ،قدرتمندتر)بعد دوباره رفته بالا (دایره قرمز)اونم با حجم قابل توجه(دوباره نمایش قدرت روند صعودی) سپس خواسته اصلاح کنه(دایره قرمز)ولی طی چندین بیست روز نتونسته حتی گپ رو هم پرکنه(دوباره نمایش قدرت روند صعودی) سپس رفته بالا.در قیمت های 490 تومن(که با چندین فلش نشون دادم )چندین روز خواسته بالا بره ولی نتونسته مثل قبل بالا بره(اولین سیگنال تضعیف روند صعودی،کاهش قدرت روند صعودی) بعد از اون سهم دو سه تا منفی فاصله دار ولی کم حجم خورده (سیگنال تضعیف روند صعودی داده حالا کم کم سیگنال شروع روند نزولی میده)سپس یه روز پرحجم در یه شمع منفی میبینید (فلش پایینی) و بعد از این شمع سهم خواسته بالا بره ولی حتی یه روز هم نتونسته بالا بره و دوباره نزول کرده.در اینجا دیگه سیگنال قطعی فروش و آغاز روند نزولی رو در 380 تومن اعلام کرده که تا 100 تومن هم نزول کرده.
    قسمت راست نمودار هم یه چنین حالتی داره.یه 1-2-3 صعودی زده و نشان از آغاز یه روند صعودی داده.دایره سبز شمع های حجم دار با فاصله نشان از قدرت روند صعودی و دوباره یه موج اصلاحی با شمع های پرتعداد که در چندین روز نتونستند به اندازه 4-5 روز شمع صعودی اصلاح کنند که همه اینها نشانه قدرت روند صعودی می باشد.
    ویرایش توسط orumbourse : 2017/11/13 در ساعت 14:09
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

...

درود بر شما

نمودارهای شما کمی اون مورد هایی که ما میخواستیم رو بشکل آشکار نداشت بنابراین از نمودار انتخابی خودم روی فباهنر استفاده میکنیم.
    از سمت چپ شروع میکنیم.یه الگوی 1-2-3 صعودی میبینیم که
    کف شماره 2 پس از طی بیست روز نتونسته به کف شماره یک برسه ،
    اگر به خود طول
    موج یک نگاه کنیم می بینیم شمع ها از هم با فاصله صعود کرده اند
    در حالیکه حجم معاملاتشون بیشتر و مشهود بوده ولی
    موج دوم طی بیست روز با شمع های فشرده تو در تو و در هم پیچیده کم حجم نتونسته در طول زمان خیلی زیاد به کف شماره یک برسه پس اولین اخطار در مورد قدرت روند رو در اینجا بما داده،
    کمی اونجا بازی کرده (حتی اینجا هم یه الگوی 1-2-3 صعودی خیلی ریز هم داده که من فراموش کردم روی شکل بزارم)
    سپس با شمع های از هم فاصله دار حجم دار اومده و از سقف موج یک بالاتر رفته که در
    اینجا سیگنال قطعی خرید و آغاز روند صعودی رو داده .
    حتی پولبکی هم به نقطه شماره 3 داشته،دقت هم بکیند حتی اینجا هم حجم نسبت به نزول موج دو بالاتر بوده.

بعد دوباره صعود پرحجم داشته و سپس متوقف شده و با گپ صعودی (دایره ابی)بالا باز کرده(گپ صعودی خود نشانه قدرت روند صعودی می باشد،هر چقدر بزرگ تر ،قدرتمندتر)بعد دوباره رفته بالا (دایره قرمز)اونم با حجم قابل توجه(دوباره نمایش قدرت روند صعودی) سپس خواسته اصلاح کنه(دایره قرمز)ولی طی چندین بیست روز نتونسته حتی گپ رو هم پرکنه(دوباره نمایش قدرت روند صعودی) سپس رفته بالا.

در قیمت های 490 تومن(که با چندین فلش نشون دادم )
    چندین روز خواسته بالا بره ولی نتونسته مثل قبل بالا بره (اولین سیگنال تضعیف روند صعودی،کاهش قدرت روند صعودی)

بعد از اون سهم دو سه تا منفی فاصله دار ولی کم حجم خورده (سیگنال تضعیف روند صعودی داده حالا کم کم سیگنال شروع روند نزولی میده)

سپس
    یه روز پرحجم در یه شمع منفی میبینید (فلش پایینی)

و بعد از این شمع سهم خواسته بالا بره ولی حتی یه روز هم نتونسته بالا بره و دوباره نزول کرده.در اینجا دیگه سیگنال قطعی فروش و آغاز روند نزولی رو در 380 تومن اعلام کرده که تا 100 تومن هم نزول کرده.
    قسمت راست نمودار هم یه چنین حالتی داره.یه 1-2-3 صعودی زده و نشان از آغاز یه روند صعودی داده.دایره سبز شمع های حجم دار با فاصله نشان از قدرت روند صعودی و دوباره یه موج اصلاحی با شمع های پرتعداد که در چندین روز نتونستند به اندازه 4-5 روز شمع صعودی اصلاح کنند که همه اینها نشانه قدرت روند صعودی می باشد.
    فوق العاده بود.
    متشکر.
    بگذارید برای خودم و سایر دوستان یک جمع بندی داشته باشیم...
    شمع هایی که با فاصله از شمع پیشین قرار می گیرند روند کنونی را تایید می کنند به خصوص اگر حجیم باشند.
    و شمع هایی که با فاصله ی کم از شمع پیشین قرار بگیرند و یا اینکه اصلا با شمع پیشین هم پوشانی داشته باشند به خصوص اگر حجم کمی هم در آن روز ثبت شده باشد نشان دهنده ی موج اصلاحی است در آن روند.
    شکست قله ی پیشین یک هشدار خیلی خوب است.

در کل می توان گفت که این بررسی به سرعت و حجم حرکت و شکست فرینه ها دقت دارد.

===================

اما پرسش:
    پیشنهاد ها (Signals) کجا صادر می شود در این جور بررسی؟ در هنگام شکسته شدن قله ی 1؟
    و اینکه این بررسی فقط برای خرید در موج سه (و احیانا 5) است دیگر بلی؟ یعنی به موج های اصلاحی و خرید در موج 1 کار ندارد. درست است؟ (البته موج پنج هم نه... چون موج پنج حجم نمی خورد.)

===================

یک مسئله ای که هست این است که چون در روند پر سرعت و پر قدرت افزایشی پیشنهاد خرید می آید، ممکن است به صف خرید بر بخوریم و نتوانیم خرید کنیم. (امیدوارم زودتر آن روزی بیاید که قانون مسخره ی محدودیت نوسان و صف و زنبیل و حجم مبنا و ... برداشته شود.)

===================

من بیشتر به خرید در ابتدای روندها علاقه دارم. اگر بخواهم از صحبت های شما برای خودم برداشتی داشته باشم بد نیست این گونه بگویم که ابتدای یک موج سه (یا کلا هر موج افزایش) می تواند پس از این دو مرحله اتفاق بیافتد: 1- مرحله ی موج افزایشی اولیه با رشد های سریع (شمع های با فاصله) و حجیم و سپس 2- مرحله ی موج اصلاحی با سرعت و قدرت کم. در اینجا می توان دنبال پیشنهاد خرید خوب گشت.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    فوق العاده بود.
    متشکر.
    بگذارید برای خودم و سایر دوستان یک جمع بندی داشته باشیم...
    شمع هایی که با فاصله از شمع پیشین قرار می گیرند روند کنونی را تایید می کنند به خصوص اگر حجیم باشند.
    و شمع هایی که با فاصله ی کم از شمع پیشین قرار بگیرند و یا اینکه اصلا با شمع پیشین هم پوشانی داشته باشند به خصوص اگر حجم کمی هم در آن روز ثبت شده باشد نشان دهنده ی موج اصلاحی است در آن روند.
    شکست قله ی پیشین یک هشدار خیلی خوب است.

در کل می توان گفت که این بررسی به سرعت و حجم حرکت و شکست فرینه ها دقت دارد.

===================

اما پرسش:
    پیشنهاد ها (Signals) کجا صادر می شود در این جور بررسی؟ در هنگام شکسته شدن قله ی 1؟
    و اینکه این بررسی فقط برای خرید در موج سه (و احیانا 5) است دیگر بلی؟ یعنی به موج های اصلاحی و خرید در موج 1 کار ندارد. درست است؟ (البته موج پنج هم نه... چون موج پنج حجم نمی خورد.)

===================

یک مسئله ای که هست این است که چون در روند پر سرعت و پر قدرت افزایشی پیشنهاد خرید می آید، ممکن است به صف خرید بر بخوریم و نتوانیم خرید کنیم. (امیدوارم زودتر آن روزی بیاید که قانون مسخره ی محدودیت نوسان و صف و زنبیل و حجم مبنا و ... برداشته شود.)

===================

من بیشتر به خرید در ابتدای روندها علاقه دارم. اگر بخواهم از صحبت های شما برای خودم برداشتی داشته باشم بد نیست این گونه بگویم که ابتدای یک موج سه (یا کلا هر موج افزایش) می تواند پس از این دو مرحله اتفاق بیافتد: 1- مرحله ی موج افزایشی اولیه با رشد های سریع (شمع های با فاصله) و حجیم و سپس 2- مرحله ی موج اصلاحی با سرعت و قدرت کم. در اینجا می توان دنبال پیشنهاد خرید خوب گشت.
    بله سیگنال خرید در شکست سقف موجی که ما ازش یک نام بردیم صورت میگیره البته این فقط یکی از الگوهای سیگنالی خرید و فروش هست.
    البته من در شکل بالا فقط از نظر حجم و فاصله بین شمع ها و فقط از روی نمودار خواستم سیگنال هایی رو نشون بدم کما اینکه شکل شمع ها هم سیگنال های خوبی برای خرید و فروش هستند.
    شمع هایی با بدنه های بلند و پرحجم در صعود (ماروبوزو)نشان از این دارند که اون روز میدان در دست خریداران بوده و همینطور شمع هایی با بدنه بلند و پرحجم در نزول هم حکایت از در دست گرفتن میدان توسط فروشنده ها داره.البته چون ما صف خرید و فروش داریم خط های کوچک که در حداکثر قیمت در صعود یا نزول که حاصل صف فروش یا خرید در نمودار پدید میایند،نیز همان حکم شمع هایی با بدنه بلند دارن.
    در مقابل اینها شمع های بی تصمیم و متزلزل داریم که معمولا اولین قیمت و قیمت پایانی نزدیک هم هستند و بدنه خیلی کوچیکی دارند که نشان دهنده برابری زور و قدرت خریدارها و فروشنده ها و بی تصمیمی اونا در معاملات اون روز می باشد
    (دوجی و ستاره)و یا شمع های که برگشت روند رو خبر میدهند مثل ستاره ثاقب و هامر(چکش) که با شمع های بعد از خود الگو رو تکمیل میکنند.
    برخی شمع ها هم دو سه تایی با هم یه الگو رو تکمیل میکنند.مبحث شمع ها زیاده ،من وارد اون بحث نمیشم باید برید سراغ کتاب های آموزش الگوهای شمع های ژاپنی.
    ویرایش توسط orumbourse : 2017/11/13 در ساعت 18:57

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

...

درود بر شما

از سمت چپ شروع میکنیم.یه الگوی 1-2-3 صعودی میبینیم که کف شماره 2 پس از طی بیست روز نتونسته به کف شماره یک برسه ،اگر به خود طول موج یک نگاه کنیم می بینیم شمع ها از هم با فاصله صعود کرده اند در حالیکه حجم معاملاتشون بیشتر و مشهود بوده ولی موج دوم طی بیست روز با شمع های فشرده تو در تو و در هم پیچیده کم حجم نتونسته در طول زمان خیلی زیاد به کف شماره یک برسه)پس اولین اخطار در مورد قدرت روند رو در اینجا بما داده،کمی اونجا بازی کرده (حتی اینجا هم یه الگوی 1-2-3 صعودی خیلی ریز هم داده که من فراموش کردم روی شکل بزارم) سپس با شمع های از هم فاصله دار حجم دار اومده و از سقف موج یک بالاتر رفته که در اینجا سیگنال قطعی خرید و آغاز روند صعودی رو داده . حتی پولبکی هم به نقطه شماره 3 داشته،دقت هم بکیند حتی اینجا هم حجم نسبت به نزول موج دو بالاتر بوده.بعد دوباره صعود پرحجم داشته و سپس متوقف شده و با گپ صعودی (دایره ابی)بالا باز کرده(گپ صعودی خود نشانه قدرت روند صعودی می باشد،هر چقدر بزرگ تر ،قدرتمندتر)بعد دوباره رفته بالا (دایره قرمز)اونم با حجم قابل توجه(دوباره نمایش قدرت روند صعودی) سپس خواسته اصلاح کنه(دایره قرمز)ولی طی چندین بیست روز نتونسته حتی گپ رو هم پرکنه(دوباره نمایش قدرت روند صعودی) سپس رفته بالا.در قیمت های 490 تومن(که با چندین فلش نشون دادم )چندین روز خواسته بالا بره ولی نتونسته مثل قبل بالا بره(اولین سیگنال تضعیف روند صعودی،کاهش قدرت روند صعودی) بعد از اون سهم دو سه تا منفی فاصله دار ولی کم حجم خورده (سیگنال تضعیف روند صعودی داده حالا کم کم سیگنال شروع روند نزولی میده)سپس یه روز پرحجم در یه شمع منفی میبینید (فلش پایینی) و بعد از این شمع سهم خواسته بالا بره ولی حتی یه روز هم نتونسته بالا بره و دوباره نزول کرده.در اینجا دیگه سیگنال قطعی فروش و آغاز روند نزولی رو در 380 تومن اعلام کرده که تا 100 تومن هم نزول کرده.
    عالی بود عالی
    ولی مطلبش سنگین بود که من سه بار خوندم تا بفهمم چی شده؟
    اما همین یه مطلب خیلی کمک کننده اس و با یه نگاه میشه فهمید روندی که شروع شده آیا ادامه دار هست یا نه؟
    ممنون از جناب orumbourse عزیز

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

من فک کنم سهم شکربن از این سهم هاست که جناب orumbourse گفتن.
    یه نگاهی بندازید موجی که داشته رو ببینید... صعودهای خوب و کندل های با فاصله اما اصلاح کم و کندل های نزدیک به هم.
    فک میکنم موقع خرید باشه.
    نظرتون چی هست؟؟؟؟

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    من فک کنم سهم شکربن از این سهم هاست که جناب orumbourse گفتن.
    یه نگاهی بندازید موجی که داشته رو ببینید... صعودهای خوب و کندل های با فاصله اما اصلاح کم و کندل های نزدیک به هم.
    فک میکنم موقع خرید باشه.
    نظرتون چی هست؟؟؟؟
    درسته.شکربن اونطوریه،وپترو هم اونجوریه.
    مثلا شکربن از نزدیکی 700 تومن در تاریخ 2013/12/16 شروع به افت کرده تا 203 تومن در تاریخ 2015/1/28 یعنی یک سال و یه ماه.
    بعد از اون تاریخ تا تاریخ 2016/2/14 تونسته تا 438 تومن بالا بیاد ولی بعد از اون تاریخ تا الان که میشه21 ماه نه تونسته از کف قبلی 203تومن پایینتر بیاد نه تونسته از سقف 438 تومن بالا بیاد ولی چون روند قبلیش نزولی بود این مفهومش اینکه سهم در اینجا در این مدت کف سازی کرده و نشانه هایی مبنی بر تغییر روند از خود بروز داده که یکی از علامش اخیرا صعود از 301 تومن تا 331 تومن با حجم معاملات قابل توجه و گپ دار بوده.من اعتقادم اینه که شکربن دوباره به روند صعودی ادامه خواهد داد.حالا ده بیست تومن اینور اونور تر اون زیاد مهم نیست.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ مسابقات باشگاه آگاه
    =================

960823
    =====

چنانچه در مجمع عمومی عادی یک شرکت، سود تصویب شود، ظرف چه مدت از تاریخ تصویب باید آن را به سهامداران پرداخت کند؟
    گزینه 3 یعنی 8 ماه.

کدامیک از موارد زیر در مشخصات قرارداد آتی، ذکر نمیشود؟
    گزینه 2 یعنی قیمت معاملاتی.

شرکتی دارای 1 میلیون سهام عادی 1000ريالی است این شرکت تصمیم گرفته 1 میلیارد ريال تامین مالی جدید کند (نرخ مالیات 40 درصد)، جهت تامین مالی جدید روش های تامین مالی عبارتند از:‌ انتشار سهام عادی و فروش به قیمت اسمی. 75 درصد سهام عادی، 25درصد وام 10% . ‌در چه سطحی از سود عملیاتی (EBIT)، استفاده از کدام روش تامین مالی مطلوب تر است؟
    من که جوابش را نمی دانم و حوصله پیدا کردنش را هم ندارم (اگر کسی می داند بگوید) ولی با مهندسی معکوس می توانم بگویم نتیجه گزینه ی 4 است یعنی همه ی موارد. (چون سه تا گزینه ی دیگر جوری نوشته شده که مکمل هم باشد.)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/11/14 در ساعت 10:36
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

جناب محمدحسن، یه بررسی نموداری از حخزر قرار بدید اگه ممکنه

بابت نمودارهای قبلی هم ممنونم و سپاسگذار !

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع