click to register

صفحه 552 از 552 اولیناولین ... 52452502542549550551552
نتایج از شماره 5,511 تا 5,517 از مجموع 5517

موضوع: کارگاه

عضو فعال orumbourse آواتار ها
    ارسال
    6,312
    تشکر شده 62,528 بار در 6,309 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط FARIBORZ NAEL نمایش ارسال ها
    با تشکر از مطلب عالی شما
    یک سوال
    من میخام روند کوتاه مدت را از طریق شمعها تشخیص بدم آیا این امکان داره؟
    مثلا برای پیش بینی نیم ساعت بعد نمودار را روی چه تایمی تنظیم کنم؟
    درود
    چرا نمیشه،میشه مشروط بر اینکه از شمع ها شناخت کافی داشته باشید و سیگنال ها و پیغام های اونا رو بشناسید.
    میتونید از تایم 5دقیقه استفاده کنید ولی درصد خطای این تایم خیلی بالاست ولی 10و 15 و 30 برای روند کوتاه مدت خوبند.این شمع ها رو با دو سه تا اندیکاتور متقدم مانند CSI وrsi و استوک کاستیک همراه کنید نتیجه میگیرید.از ao هم استفاده کن.
    "لطفا نظرات و تحلیل های اینجانب رو مبنای خرید و فروش خود،قرار ندهید. سپاسگزارم"

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    7,675
    تشکر شده 21,577 بار در 7,016 ارسال

پاسخ مسابقات باشگاه کارگزاری آگاه
    ======================

960824
    =====

سوال : نسبت پرداخت سود شرکت الف 0.5 و بازده مورد انتظار آن 13% است. در صورتی که در طول یک سال سود هر سهم آن از 1200 به 1320 ريال افزایش یافته باشد، نسبت قیمت بر درآمد آن برابر با چه عددی خواهد شد؟
    من که این جوری حساب کردم که 0.13 را ضربدر 1200 بکنیم که می شود 156 ریال و سپس تقسیم بر 0.5 (یا ضربدر دو) کنیم که می شود 312 ریال و در نهایت 1320 را تقسیم بر این 312 کنیم که می شود 4.23 ولی متاسفانه این مقدار در هیچ کدام از گزینه ها نبود. فلذا گزینه ی 4 یعنی 20 را همین جوری انتخاب کردم.

سوال : کدامیک از موارد زیر از ویژگی‌های شاخص هم‌وزن نیست؟
    گزینه 4 یعنی شرکت‌های بزرگتر وزن بیشتری در محاسبه شاخص هم‌وزن دارند.

سوال : در صورتی که بتای سهمی.... باشد، می‌توان گفت تغییرات قیمت این سهام عینا مطابق با حرکت بازار خواهد بود.
    گزینه 4 یعنی برابر با یک
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    7,675

آموزشی
    ======

پیشنهاد گرفتن از یک نشانگر در سقف و کف
    =========================

برای سنجش سقف و کف یک نشانگر چه راه هایی وجود دارد؟ (برای گرفتن پیشنهاد در سقف و کف نسبی یک نشانگر)
    1- استفاده از میانگین متحرک و عبور نشانگر از میانگینش (Cross Moving Average)
    2- شناسایی کف و سقف های پیشین به وسیله ی برنامه ای که خاصیت «آینده بینی» داشته باشد. و سپس عمل میانگین گیری روی سقف ها و کف های پیشین. (برنامه اش یک مقدار پیچیده می شود. البته نه خیلی)
    3- شناسایی سقف و کف نشانگر در دوره ای خاص (مثلا چند صد روز گذشته)
    4- خود نشانگر را به صورتی در آوردن که خود به خود بین بازه ای خاص در نوسان باشد و سپس اعمال آن بازه ی خاص (مثلا 70 و 30 برای شاخص قدرت نسبی یا 0 و 100 برای بختامدی)

راهکار تبدیل نشانگر به نشانگری درصدی با سقف و کف از پیش معین شده
    ============================================

در مورد گزینه ی آخر باید خدمتتان عرض کنم که (روش خوبی هم هست) ابتدا باید از نشانگرمان یک نوسانگر بسازیم. سپس نوسانگر به یک نوسانگر درصدی باید تبدیل شود. این کار را مثلا روی مکدی می توان با تقسیم کردن خروجی به یکی از اجزاء سازنده (مثلا در مکدی تقسیم مکدی بر میانگین بلند مدت) انجام داد. سپس باید این نشانگر درصدی را کاری کرد که در درصد های خاصی نوسان بکند. برای این کار لازم است از یک ضریب استفاده شود. این ضریب نمی تواند منجمد و خشک باشد و باید نرم باشد. پیشنهاد بنده این است که مضربی از دل خود «دوره» در تنظیمات نشانگر (مثلا 12 و 26 در مکدی) استخراج شود و در نشانگر ضرب شود. می توان این کار را با فرمول های ریاضی انجام داد و مضرب دقیق را به دست آورد و یا حتی می توان این کار را با آزمون و خطا هم انجام داد! لذت هم دارد!

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    7,675

مشق شب
    ======

یک تابع ROC ساده برای خودتان بنویسید.
    (خیلی ساده است. اصلا بگذار همین جا الگوریتمش را بنویسم: اگر امروز از n روز پیش بیشتر بود: نشانگر مثبت و در غیر این صورت منفی. هر چقدر قیمت بیشتر، نشانگر مثبت تر. این مقدار را بر حسب قیمت در همان n روز پیش بیان کنید. و به روش ذکر شده در بالا استانداردش کنید و مانند سایر نوسانگرهای معروف برایش سطوحی تعریف کنید.)
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    7,675

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش ارسال ها
    مشق شب
    ======

یک تابع ROC ساده برای خودتان بنویسید.
    (خیلی ساده است. اصلا بگذار همین جا الگوریتمش را بنویسم: اگر امروز از n روز پیش بیشتر بود: نشانگر مثبت و در غیر این صورت منفی. هر چقدر قیمت بیشتر، نشانگر مثبت تر. این مقدار را بر حسب قیمت در همان n روز پیش بیان کنید. و به روش ذکر شده در بالا استانداردش کنید و مانند سایر نوسانگرهای معروف برایش سطوحی تعریف کنید.)
    جناب رودل یکی از دلایلی که بنده ترجیح می دهم نشانگرها را خودم بنویسم همین است. برخی مواقع می بینی آن چیزی که خودت می نویسی نتیجه اش با آن چیزی که به صورت پیش فرض در آمی بروکر وجود دارد متفاوت است!!! (البته من متاتریدر و دیگران را نگاه نیانداخته ام) حالا دلیلش واضح نیست ولی دو سناریو وجود دارد: 1- اینها آمده اند توابع را بهینه کرده اند. و 2- یک کاسه ای زیر نیم کاسه است...)

================

علاوه بر این، این مسئله هم هست که هنگامی که آدم خودش شروع می کند به نوشتن تجربیاتی حین کار برای آدم پیدا می شود که در هیچ جای دیگری نمی توان آنها را یافت!!! یک جور مانند مشق می ماند... انگار یک استادی تمام مهارت خودش را در اثری نهفته که شما با تقلید از او و پا جای پای او گذاشتن با او و نحوه ی کارش آشنا می شوی... این وسط خیلی چیزها گیر آدم می آید... (نمی دانم دوستان آن تابع زیگزاگ را برای خودشان نوشتند یا نه... خیلی مفید بود... واقعا مفید بود...)

================

مورد دیگر اینکه تا وقتی که شما اصول و زیرساخت ها را در دست نداشته باشید نمی توان گفت مالک چیزی هستید!

و به تبع این مورد، مورد دیگری است که اگر شما ایده ی فوق العاده ای داشته باشید (که مثلا سالی بتواند همین جوری 100 درصد سود بسازد! یعنی ده برابر سود بانکی ایران) به خاطر اینکه مالک آن نیستید احتمالا آن را از دست نیز خواهید داد...

================

پی نوشت:
    یک بنده خدایی آمده بود تلویزیون می گفت ما هم دوست داریم از ایران در پروژه سرن شرکت کنیم... مجری ازش پرسید چه سودی دارد برایتان؟ حرف قشنگی می زد... می گفت این وسط انتقال ناخودآگاه فناوری ای صورت می گیرد که از نتایج خود پروژه ارزشمند تر است! (هم در سطح مدیریت پروژه و تطبیق پیدا کردن با استانداردهای بین المللی و هم فناوری های جزئی.. مثلا وقتی جوشکاری فلان قسمت به ایران سپرده می شود باید این جوشکاری در ابعاد بسیار ریزی تمیز از آب در بیاید... مثلا در جایی نباید میکرومتری برآمدگی وجود داشته باشد...)
    آخرین ویرایش توسط mhjboursy ، ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ در ۲۳:۱۶.
    «محمد حسین» هستم.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    7,675

یادآوری
    =====

امیرالمومنین علی(ع):
    مَنِ اشْتَـغَلَ بِغَيْرِالْمُهِمِّ ضَيَّعَ الأَهـَمَّ.
    هر كس به كار غير مهم بپردازد، كار مهم تر را تباه ساخته است!
    «محمد حسین» هستم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

ارسال
    7,675

آموزشی
    ======

برنامه نویسی/اختراع
    ============

نحوه استفاده از میانگین متحرک بدون ایجاد تاخیر
    ===========================

چند وقت پیش یک مسئله ای مطرح شد و یک چیزی می خواستم بگویم که یادم رفت... الان عرض می کنم...
    همیشه هنگامی که از میانگین متحرک استفاده می کنیم دلیل بر ایجاد تاخیر در سامانه های داد و ستدی ابداعی ما نیست!
    فرض بفرمایید در مورد مکدی.. اگر ما میانگین گیری اول را (یعنی 12 در 12-26 را) به میزان 0 روز تغییر دهیم. (یعنی استفاده از خود آرایه ی قیمت به جای استفاده از آرایه ی میانگین 12 روزه ی آن) در این حالت تاخیر برابر صفر می شود! یعنی اگر ما قیمت را نسبت به میانگین متحرک بسنجیم. دوره این میانگین هم فرق نمی کند. چه 26 چه 260 چه 2600 روز... مشاهده می کنیم که با زیاد کردن این عدد قله ها و دره ها در امتداد خط افقی شکلمان (که محور زمان باشد) شروع به حرکت نمی کنند!
    به عبارت دیگر تاخیر در یک مکدی ناشی از پارامتر اول آن نیست. ناشی از پارامتر دوم آن است که باعث نرم سازی و تاخیر می شود.

همین جور فرض بفرمایید که ما دو تا میانگین متحرک را که دارای دوره ی یکسان باشند را با هم بسنجیم. مانند میانگین روزهای مثبت در 20 روز اخیر به میانگین روزهای منفی در همین دوره.

در حالت اول اصلا میانگین متحرک مبنای اصلی نیست و مبنای مقایسه ی دوم است. و در حالت دوم هم هر چند به عنوان مبنا آمده ولی به نحوی خارج شده. مثل اینکه ما بگوییم 3x+4y=3x+12 (که در اینجا 3x مجهولی است که وارد شده ولی بی اثر است)
    «محمد حسین» هستم.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 8 نفر از این موضوع دیدن می کنند (1 عضو و 7 مهمان)

1. orumbourse

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •