صفحه 563 از 600 نخست ... 63463513553560561562563564565566573 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,621 به 5,630 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

ادامه از بالا...

جمع بندی اگر بخواهم بکنم باید عرض کنم که خودرویی ها همه مستعد هستند ولی علائم کامل رشد در آنها ظاهر نشده. یک سری به اصلاح زمانی احتیاج دارند. یک سری همین الان می توانند رشد خوب بکنند. و البته شاید همین باعث شود که آن یک سری دیگر هم که تمایل به اصلاح زمانی دارند را با خود همراه کنند.
    هنوز حجمی وارد هیچ یک از نمادهای بورسی در این گروه نشده. به جز خگستر.

در ارتباط با خگستر در تلگرام جستجو کردم... تنها یک کانال سیگنال هوشمند چند وقت پیش پیشنهاد خرید داده. یک محمود رحمانی نامی هم هست.

با دید بنیادی هم یک تعدیل مثبت از خگستر داشته ایم. ولی این صف خرید پس از آن تعدیل آمد. و با تاخیر هم آمد.

در مورد خگستر شاید این سیاست بد نباشد که فردا (فردای کاری) صبح ساعت 9.5 به قیمت صفر تابلو (یا مثلا در بازه ی مثبت 2 به پایین) خرید کنیم. و منتظر بمانیم ببینیم وضعیت تا انتهای روز چگونه پیش می رود. آیا باز هم قدرت وارد می شود یا نه؟ اگر قدرت باز هم بود نگهداری کنیم. و اگر قدرت نبود در هر صورت (چه مثبت و چه منفی) بفروشیم. اگر هم از صبح بالاتر از 2%+ بود صبر کنیم تا پایان روز و اگر باز هم صف خرید میلیونی داشت در همان صف خرید کنیم.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط rasam نمایش پست ها
    سلام بر استاد گرامی
    بازم به بازار دارم بر می گردم
    خوشحالم که نوشته های شما رو دیدم
    میشه مثل قبل یه مروری رو شاخص قتدی و ... بذارید ممنون
    ناگفته نمونه کسانی توصیه به خرید سهام خگستر و کسرا و چدن و قزوین و ... به من داشتند نظر شما چیه ممنون
    شاخص قند و شکر «نامعلوم» است.
    یک اصلاح بزرگ این گروه و این نماد می خواسته که متاسفانه آن را انجام نداده و همان توی گلویش گیر کرده و مانع از پیشروی چابک و پر قدرتش می شود. (ماشینی و خودرویی بخواهم بگویم می شود اینکه: با دنده 5 داشته سر بالایی می رفته، ولی سر بالایی زیاد بوده و نمی کشیده و باید می رفته دنده چهار و دور می گرفته تا دوباره بیاید دنده پنج و سرعت بگیرد... ولی الان چه؟ الان هم سرعتش را از دست داده و هم دور موتورش را. حالا یا با بخت و اقبال و گیر آوردن یک سرازیری دوباره سرعتش را با همین دنده به دست می آورد یا اینکه کلا نمی کشد و افت سرعتش را همین جاها باید انجام دهد. که این دومی محتمل تر است.)

در کل نامعلوم است و به همین دلیل پیشنهاد خرید نیست.
    دو تا آستانه دارد (مقاومت و حمایت) یکی در 8600 واحد و یکی در 9750 واحد. شکست پر قدرت این ها مهم است. به خصصو ارگ 8600 واحد را محکم بشکند پیشنهاد فروش قوی ای می شود.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام بر استاد گرامی
    بازم به بازار دارم بر می گردم
    خوشحالم که نوشته های شما رو دیدم
    میشه مثل قبل یه مروری رو شاخص قتدی و ... بذارید ممنون
    ناگفته نمونه کسانی توصیه به خرید سهام خگستر و کسرا و چدن و قزوین و ... به من داشتند نظر شما چیه ممنون
    چدن کوتاه مدت پیشنهاد خرید نیست. (یعنی مثلا این هفته.) زمان می خواهد.
    قزوین کوتاه مدت بد نیست ولی میان مدت و بلند مدتش مانند قندی ها است و کاملا نامعلوم (به همراه مقداری بد بینی) است.
    اما کسرا...

کسرا را اکنون نگاه کردم یک حجم فووووووووووووووق العاده عالی واردش شده! فوق العاده. باید دید برای چه بوده؟ یک وقت می بینی یک امر معمول و عادی بوده. (مثلا دو سهامدار عمده با هم توافق کرده اند و یکی وارد شده و یکی خارج و اصلا به روند قیمتی ای که ما دنبالش می کنیم ربطی ندارد.) یک وقت هم می بینی ورود قدرت عالی بوده.
    دارد در یک الگوی پرچم (سه گوش) حرکت می کند. اگر این را با قدرت رو به بالا بشکند پیشنهاد خرید است. ضمن اینکه کلا در حال حاضر کسرا در بلند مدت و میان مدت کم خطر است.
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    تایید روند افزایشی قوی: شمع توخالی (شمع سبز، شمع مثبت) که بدنه ی بزرگی داشته باشد. به خصوص اگر سایه نداشته باشد. (برعکسش هم که می شود تایید روند کاهشی قوی)
    نشانه ی بازگشت روند: شمع دوجی مانند. (شمعی با بدنه ی کوچک که هم سایه ی بالا دارد و هم سایه ی پایین)
    آموزشی
    =====

پیشنهاد خرید روی هیکن آشی
    =================

چند روز منفی بود و یک روز مثبت شد پیشنهاد خرید است. (مثبت می تواند نسبت پایانی امروز باشد به پایانی دیروز یا پایانی امروز باشد به آغازین امروز)
    این مورد بالا از خودم است. در بسیاری از جاها دیده ام متاسفانه برعکسش را پیشنهاد می دهند! یعنی اگر چندین روز مثبت خورده بود آن را پیشنهاد خرید می دهند!
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

تیتر 20 - شاخص بهای مصرف کننده (Consumer price index) سالانه کشورها به تفکیک در آخرین آمارهای شده بانک جهانی منتشر شد.

بر این اساس شاخص بهای مصرف‌کننده کل جهان در سال 2016، نسبت به سال 2000، 2.5 برابر شده، که به معنی 2.5 برابر شدن قیمت کل کالاهای محاسبه شده در این فاصله است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد این شاخص برای مصرف‌کننده ایرانی در همین زمان، 12.3 برابر شده، که 5 برابر میانگین جهانی است.

بر همین اساس با این شاخص قیمتها در ایران طی 10 سال گذشته افزایش 4.9 برابری را تجربه کرده که پس از سودان در میان کل کشورهای دنیا در مقام دوم قرار دارد.

این تفاوت به معنی رشد بی‌ملاحظه نقدینگی اقتصاد ایران نسبت به اقتصاد جهانی است. بسیاری از کارشناسان، تعمیق سازوکارهای ربوی در اقتصاد ایران و عدم توجه به تولید را علت اساسی این مشکل می‌دانند./تسنیم
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده است:

یادآوری
    ====

مهم نیست چقدر زرنگی و چند تا حقه ی داد و ستدی بلدی و در سرت چه افکاری داری. مهم نیست به خودت وابسته ای یا از کسی تبعیت می کنی یا برآیند اخبار و کانال ها را دنبال می کنی یا چه... مهم نیست از چه نشانگری استفاده می کنی چه قدر عالی تحلیل می کنی در گذشته چه کرده ای، چند تا کلاس رفته ای، وقتت را صرف چه کارهای اصولی/آموزشی/پژوهشی انجام داده ای. تنها چیزی که مهم است این است که سر سال چند درصد سود می کنی. همین. (سود مطمئن و زیاد و پایدار و هر ساله)
    «محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ====

یک کار را درست و تا آخر انجام دادن بهتر است از هزارتا کار را نصفه نیمه انجام دادن.

یک نشانگر یا یک سامانه ی داد و ستدی را درست حسابی یاد بگیری و رویش کامل اشراف داشته باشی بهتر است از هزارتا اسم و اصطلاح و خرده اطلاعاتی که راجع به هزاران نشانگر و راهبرد داد و ستدی داشته باشی. یعنی واقعا این یک مورد کامل سگش می ارزد به همه ی آنها.
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    یادآوری
    ====

مهم نیست چقدر زرنگی و چند تا حقه ی داد و ستدی بلدی و در سرت چه افکاری داری. مهم نیست به خودت وابسته ای یا از کسی تبعیت می کنی یا برآیند اخبار و کانال ها را دنبال می کنی یا چه... مهم نیست از چه نشانگری استفاده می کنی چه قدر عالی تحلیل می کنی در گذشته چه کرده ای، چند تا کلاس رفته ای، وقتت را صرف چه کارهای اصولی/آموزشی/پژوهشی انجام داده ای. تنها چیزی که مهم است این است که سر سال چند درصد سود می کنی. همین. (سود مطمئن و زیاد و پایدار و هر ساله)
    دقیقا مانند این است که بگوییم در فوتبال مهم نیست که از چه تاکتیکی استفاده کنی و اصلا مهم نیست چقدر افراد تکنیک بلد هستند و سیستم را چگونه چیده اند و چقدر بدنشان ورزیده است و ... تنها چیزی که مهم است «گل» است. گل نخوردن و گل زدن. حالا با هر روشی که شد شد. ولی اصل و اساس کار «گل» است. گل زدن و گل نخوردن باید محور و اصل تمام کارهای دیگر باشد. حالا می خواهد تاکتیک این باشد که از روی زمین توپ را خیلی زیبا و تماشاگر پسند ببری جلو و گل بزنی یا اینکه اصلا دروازه بان توپ را بگیرد شوت بکند تو 18 قدمی دروازه ی آن طرفی ها و یکی کله بزند و گل شود...

موضوع اینجاست که ما برخی اوقات این قدر غرق در مسائل فرعی و جانبی می شویم که کار اصلی یواش یواش می رود در حاشیه...
    یعنی کار اصلی می شود فرعی و کار فرعی می شود اصلی!

به جای اینکه دنبال سود و پول باشیم از خود تحلیل لذت می بریم.
    نمودارهایمان را می رویم خوشگل می کنیم.
    وقت می گذاریم برای شناخت کامل بخش های یک کارخانه.
    روابط سیاسی بین المللی را عالی بررسی و پیشبینی می کنیم...
    ولی سود؟...

آدم باید هدف محور باشد. (Goal Oriented.) و حواسش هم باشد که هدفش چه بود. و هدفش را گم نکند.

البته من گله نمی کنم از کسانی که از تحلیل لذت می برند... (خودم هم بدم نمی آید از تحلیل) از کسانی که مانند رفیق قدیممان می گویند: معامله برای معامله. ولی به شرط اینکه این، خواسته ی اصلی آدم باشد. نمی دانم منظورم را می گیرید یا نه؟ منظورم این است که به شرطی تحلیل محور شدن (در مقابل سود محور بودن) درست است که آدم از قبل هدفش خود «تحلیل» و لذت بردن از تحلیل باشد. یعنی همان گونه که من می گویم بروم دو دقیقه ساز بزنم یا دو تا نقاشی بکشم حالم خوب شود، (به همان نحو) بگویم من بروم دو تا تحلیل بزنم حالم خوب شود!
    نه اینکه آدم پی سود و پول بیاید بازار و دست آخر ببیند شده یک «انجمن نویس» قهار! یا یک نویسنده ی پر مخاطب تلگرامی. یا یک تحلیل گر درست و حسابی که هزارتا نشانگر بلد است و خوب هم بلد است ولی دو قران سود نمی کند...
    «محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 1,372 بار در 454 ارسال

ممنون استاد گرامی از زحمتت ممنون

به نظر شاخص غذایی تا کجا افت می کنه؟

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید rasam از ایشان تشکر کرده اند:

ممنون استاد گرامی از زحمتت ممنون

به نظر شاخص غذایی تا کجا افت می کنه؟
    سلام و عرض ادب؛
    به نگر من افت زیادی نمی کند و بیشتر اصلاح زمانی است.
    تا وقتی بالای 3400 واحد است وضعش خوب است.
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع