click to register

صفحه 566 از 566 اولیناولین ... 66466516556563564565566
نتایج از شماره 5,651 تا 5,656 از مجموع 5656

موضوع: کارگاه

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    7,833
    تشکر شده 22,039 بار در 7,164 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول از هلالات : تجدید_ارزیابی
    ====================

روز گذشته نوبخت به موضوع تجدید ارزیابی دارایی ها و معافیت مالیاتی آن پرداخت و گفت که برای سال 97 دیده ایم که متقاضیان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی به منظور اصلاح ساختار مالی، معاف از مالیات باشند.

در حسابداری چون به روش بهای تمام شده ثبت ها صورت میگیرد لذا اگر فرضا زمینی در سال 1360 به قیمتی خریداری شده، در صورت مالی(ترازنامه) همیشه به قیمت خرید ثبت می شود و حتی وقتی به سال 1396 رسیده ایم باز هم ترازنامه قیمت ها را به روز رسانی نمی کند و همچنان به بهای تمام شده ثبت می شود.

تجدید ارزیابی به این معناست که یک شرکت بخشی از دارایی ها ثابت خود را بر اساس قیمت کارشناسی در ترازنامه به روز کند و ثبت مازاد تجدید ارزیابی را در حساب ها انجام دهد و پس ازان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه بدهد.

این افزایش سرمایه منجر به شفاف تر شدن ترازنامه می شود اما اثر مالی بر شرکت ندارد به این معنا که وجه نقدی وارد شرکت نمی کند لذا این اصلاح ساختار مالی منتج به شفاف تر شدن می شود اما بر سود و کیفیت آن اثر ندارد.

چرا بازار سهام به آن علاقه مند است؟

اول اینکه قیمت سهام را رقیق می کند و این باعث می شود تا ارزش بازار و قیمت دفتری به هم نزدیک شده و این باعث بهبود روند معاملات سهام می شود.

دوم آنکه برخی دارایی ها که به قیمت اندکی در ترازنامه آمده حالا با قیمت بسیار بالاتری ثبت می شود و در واقع عیار دارایی های شرکت به نمایش در می آید.

اما نکته اینجاست که تمامی دارایی ها به روز نمی شوند بلکه تنها دارایی ها استهلاک ناپذیر تجدید ارزیابی می گردد. در صورتی که قرار باشد مثلا تجهیزات کارخانه هم تجدید ارزیابی شود، رقم هزینه استهلاک سالانه را بالا برده و منجر به کاهش سود حسابداری می شود لذا نه سازمان مالیات و نه سهامداران به این مدل افزایش سرمایه تمایل ندارند.

چه شرکت ها یا گروه هایی مستعد چنین افزایش سرمایه ای هستند؟

ایران خودرو در سال 94-95 به دلیل محدودیت زمانی افزایش سرمایه نداد. بانک ملت هم به دلیل شرایط خاص آن زمان گروه بانکی اساسا وارد چنین فضایی نشد تا افزایش سرمایه دهد. تک نمادهای زیادی هم بودند که قصد افزایش داشتند که چنین مجالی نیافتند لذا بازار ازین ناحیه قطعا روزهای بهتری خواهد داشت.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    7,833

پاسخ مسابقات بآشگاه
    ============

960921
    =====

سوال : عدد نوشته شده در نماد اوراق مسکن بیانگر چیست؟
    گزینه 1 یعنی تاریخ صدور اوراق.

سوال : "حساب‌های غیر تجاری" در کدام قسمت از ترازنامه شرکت‌ها درج می‌شود؟

احتمالا گزینه 4 یعنی دارایی های جاری.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

ارسال
    7,833

همین جوری
    =======

چند وقت است بورس با من بد شده. همه ی خرید و فروش هایم خراب می شود. سامانه هایم هم که گمان می کردم دارند خیلی خوب کار می کنند نمی دانم چرا این جوری شده اند...
    اصلا اعصابم به هم ریخته...
    یک مدت کمتر باید فعالیت کنم.
    در این سایت هم می خواهم کم فعالیت کنم. مثلا یکی دو هفته فقط جستار مسابقه را به روز رسانی کنم.
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    ارسال
    25,767
    تشکر شده 55,295 بار در 23,364 ارسال

جناب محمدحسین ،

از بین حسینا، حتاید ، حخزر !

احتمال رشد کدامیک بیشتره به نظر شما؟

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

ارسال
    7,833

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش ارسال ها
    جناب محمدحسین ،

از بین حسینا، حتاید ، حخزر !

احتمال رشد کدامیک بیشتره به نظر شما؟
    سلام.
    به چه دیدی؟ (بلند مدت؟ کوتاه مدت؟ مطمئن؟ پر خطر؟)
    به دید کوتاه مدت انگار حسینا و حخزر یک کوچولو اصلاح/استراحت زمانی دارند.

شاخص حمل و نقل هم به دید بلند مدت خوب است.

حسینا (مانند حفارس و حپترو و حتوکا) یک حجم عالی در یکی دو هفته پیش ثبت کرده است که خیلی خیلی عالی است. به دید میان مدت. (البته احتمال دارد این حجم مرتبط با افزایش سرمایه ی حسینا بوده باشد.)
    حخزر تا وقتی بالای 2400 ریال است وضعش خوب است. به خصوص به دید بلند مدت. به هر حال در این استراحت کوتاه مدتی که دارد نباید زیر 2400 ریال برود. البته این مسئله برای کوتاه مدت یا نهایتا میان مدت است و در بلند مدت جایش خیلی عالی است.
    حتاید مشکلش حجم است. تا حجم در این نماد بالا نرود روند قدرتمندی در آن تایید نمی شود. بین این سه تا حتاید یک کوچولو خطرناک است چون ممکن است بخواهد برود روی 2600 ریال کف سازی کند.

پس در حال حاضر حسینا وضعش بهتر است. البته زمان خریدش الان نیست. باید استراحت یکی دو هفته ای اش تمام شود و یک حرکت خوب را دوباره شروع کند. یعنی حجم بالای 500 هزارتا باز هم ادامه داشته باشد و زیاد شود و یک مثبت خوب بخورد.
    «محمد حسین» هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

ارسال
    7,833

گفتم این چند وقته چجوری شدم که... فردا پس فردا دیدید خگستر پوکید لطفا به باعث و بانی اش فحش و لعنت نفرستید... از سمت من بوده... این روزها دست به طلا می زنم خاک می شود...
    «محمد حسین» هستم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 3 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 3 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •