click to register

صفحه 575 از 575 اولیناولین ... 75475525565572573574575
نتایج از شماره 5,741 تا 5,745 از مجموع 5745

موضوع: کارگاه

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    7,963
    تشکر شده 22,298 بار در 7,272 ارسال

پاسخ : کارگاه

پاسخ مسابقات بآشگاه
    ===========

961020
    =====

سوال :در عرضه اولیه اوراق مشارکت، کارمزد خرید و فروش بر عهده کیست؟
    گزینه 3 یعنی ناشر

سوال : بانک تجارت سهامدار عمده کدام‌یک از سهم‌های زیر نیست؟
    گزینه 3 یعنی پتروشیمی آبادان
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    7,963

نقل قول نوشته اصلی توسط abed نمایش ارسال ها
    سلام:

من فکر کردم شما در پست قبلی نوشتید این کار فوق العاده است. ولی حالا مینویسید خوب حالا که چه این همان عرضه و تقاضا میتواند باشد.

شاید من نتوانستم منظورم را درست انتقال بدهم. من هم مثل نظر قبلی شما فکر میکنم میتواند کار بسیار فوق العاده ای باشد.

من مثال هم زدم منظور این نیست که عرضه به تقاضا و یا بالعکس فایق میاید. چون این مشخص است و من انرژیمان صرف بدیهیاتی که برای همه روشن است نمیکنم.

من دیدم اقرادی مثل شما و بعضی دیگر دوستان انچه را که می دانند در اختیار میگذارند. من هم خواستم انچه بنظر درست میدانم را ارایه دهم وهم در باره ان بحث وتبادل گردد تا به مثلا راه کار یا الگوریتمی برسیم. قصد دیگری ندارم به نظر خودم خیر است.

در مورد موضوع:
    با مثال مشخص شد که در هر سهم بخصوص دنبال یک یا دوعامل باشیم.
    فرض کنید ثمسکن را در نظر گرفتید و دو عامل شناسایی شد و سهم بالا رفت. در پایان شما با این سهم بیشتر اشنا هستید و چم و خم کار این سهم برایتان معلوم.
    اما اگر نشد بروید ببینید اولا کجای تحلیلتان ایراد دارد و مهمتر اینکه کدام دو عامل است که سهم را تکان میدهد
    موضوعیت نوع تحلیل اینجا مطرح نیست. اینکه تکنیکال از طریق عامل شناخت کف و مثلا نمودار دیگری و یا فقط یک عامل به این نتیجه میرسد به اصل بحث کاری ندارد. موضوع مهم بجث غلیل بودن عوامل موثر در تغییر قیمت است.
    بعلاوه اینکه من معتقدم بعضی تکنیکالیستها از اطلاعات بنیادی و یا روانشناسی و غیره در تحلیل استفاده میکنند و با بنیادیها بالعکس و بقیه روانشناسان بازار و غیره
    من در این بحث کاری به این موضوعات ندارم

در نهایت اینکه میفرمایید دنبال چی هستم شاید بدرستی راه حلی هر چند شرطی برای راهکاری که رسیدن به دو عامل را راحتتر می کند هستم. ضمن اینکه خود دوعامل بو دن و یا کم عامل بودن موضوع دستاورد عالیی است. این راهکار میتواند به همه کمک کند.
    من خودم تحلیل میکنم و برای نیاز نیست که موضوع را مطرح کردم. اینجا هم فضای مجازی است و هیچ کس هیچ اجباری به کاری ندارد.
    همین که شما یک سهم را تحلیل میکنید و میگویید خشکیده یک عامل است و مثلا در مورد ثمسکن درست است. آیا عامل دیگری هم هست؟ ان چیست که با حشک بودن در این زمان باعث حرکت شده. دقت بفرمایید نمیتواند همه پارامترهای سیاسی و بنیادی و تکنیکال و روانشناسی بازار باشد. این خود یک راهنماست برای اینکه ببینید بعد از رشد این دوعامل کدامند. اصلا من سهمهایی را پیدا کنم که این موضوع در انها صحت دارد. فعلا به انهایی که پیچیده تر هستند نمیپردازم.
    سلام و عرض ادب.
    بابت دیر پاسخ دادن عذرخواهی می کنم. به دلیل این است که این روزها حال و هوای خوشی ندارم. و دفعه ی پیش هم که پاسخ دادم یک مقدار این حال را داشتم و همین باعث شد یک مقدار درهم برهم صحبت کنم.
    ========================
    عرضم خدمت شما که... باز هم بگذارید خدمتتان انتقاد کنم که نوع نوشتارتان به گونه ای است که به خوبی نمی توانم پس از خواندن متنتان متوجه منظورتان بشوم. به صورت کامل. معذرت می خواهم به خاطر انتقادهای پشت سر و مکررم ولی واقعا متوجه نمی شوم... البته همان گونه که گفتم امکان دارد مشکل از سمت خودم باشد... و به نگارش متن شما مربوط نباشد... ولی به هر حال... من دقیق متوجه نمی شوم...

به عنوان مثال این دو سه خط را نگاه کنید:

بعلاوه اینکه من معتقدم بعضی تکنیکالیستها از اطلاعات بنیادی و یا روانشناسی و غیره در تحلیل استفاده میکنند
    درست متوجه نمی شوم که شما به این اعتقاد دارید که باید تکنیکالیست ها.... یا خبر دارید که برخی از تکنیکالیست ها...
    البته گفتید این موضوع خارج بحث است و مهم نیست... پس هیچ...

یا این جمله:

در نهایت اینکه میفرمایید دنبال چی هستم شاید بدرستی راه حلی هر چند شرطی برای راهکاری که رسیدن به دو عامل را راحتتر می کند هستم.
    من سه چهار بار این خط بالا را خواندم ولی نمی فهمم منظور شما چیست.
    اگر «هستم» آخر جمله را «است» بگیرم هم باز یک مقدار فهمش برایم مشکل است:
    راه حلی برای راهکاری برای رسیدن به عاملی که راحت تر می کند؟
    چه چیزی را راحت می کند؟ بررسی و راهکار را؟ منظور از راهکار راهبرد است یعنی راهکار خرید و فروش سهام؟
    سخت شد...
    مخم نمی کشد...

...
    در مورد کلیت موضوع هم الان من متوجه نشدم که آیا شما حرفتان این است که 1- فقط می خواهید به کم کردن و قلیل بودن عوامل بررسی اشاره کنید؟ یا اینکه 2- می خواهید عوامل را شناسایی کنید/کنیم؟ یا اینکه 3- یا این عوامل را می دانید و می خواهید آموزش دهید؟

باز هم عذر خواهی می کنم...
    ========================
    موضوع عرضه و تقاضا سرآغاز بود...
    من عادت دارم (به خاطر پشتوانه فلسفی ای که دارم) همه چیز را به صورت ریشه ای بررسی می کنم... در اینجا هم اشاره کردن به بحث عرضه و تقاضا به عنوان شروع کار بود. و به عنوان یادآوری و ساختن پایه مبحث اصلی... که در نهایت اینکه برسانیمش به جایی که می خواهیم...
    چون ما هر جا کار کنیم و به هر شیوه ای که بررسی کنیم باید دقیقا بدانیم که ربط کار ما به بحث عرضه و تقاضا و در نهایت ربط راهبردها و الگوریتم ها و برنامه های ما به «قیمت» چگونه است؟ چگونه قرار است تحلیل ما روی پی بر ای منتج به تحلیل قیمتی آینده سهام شود؟ چگونه قرار است یک افزایش سرمایه روی قیمت سهام تاثیر بگذارد؟ در حقیقت روی عرضه کنندگان و تقاضاکنندگان (و افعالشان) تاثیر بگذارد.
    بیشتر از این نمی نویسم در این خصوص... چون خیلی ادامه دار می شود... ولی همین بس که بررسی ریشه ای بهترین کار است... مثلا در همین بحث افزایش سرمایه که مدت ها مورد توجه و اقبال بازار بود... ممکن بود یک نفر صرفا با همین بررسی مدتی پول در بیارود و پس از مدتی که بازار رنگش عوض شد و از افزایش سرمایه متنفر شد تمام پولی را که در آورده به باد دهد... ولی در صورتی که این موضوع را به صورت ریشه ای و از ب بسم الله بررسی کرده بود و نحوه تاثیر افزایش سرمایه روی عرضه کنندگان و تقاضا کنندگان بررسی می کرد می توانست به موقع از این بررسی سود کسب کند و به موقع از زیان این بررسی در امان باشد...
    =======================
    در خصوص اینکه فرمودید که برای خیر و برای کمک تشریف آورده اید و هدفتان ارائه ی آنچه درست می دانید بوده است... واقعا و از صمیم دل از شما متشکرم و امیدوارم خداوند عوض خیرتان بدهد.
    اینکه فرمودید باید خودمان را به دو عامل محدود کنیم هم یادم می ماند و بابت این نکته هم از شما تشکر می کنم.
    =======================

همین که شما یک سهم را تحلیل میکنید و میگویید خشکیده یک عامل است و مثلا در مورد ثمسکن درست است. آیا عامل دیگری هم هست؟ ان چیست که با حشک بودن در این زمان باعث حرکت شده.
    این جمله فوق العاده عالی است...
    ولی پاسخ درستی برای این پرسش ندارم. شما اگر دارید بفرمایید.
    طبیعتا باید پاسخ این باشد که پس از افت ِ شمار عرضه کنندگان و قدرت عرضه کنندگان طبیعتا باید (به عنوان عامل دوم) منتظر قدرت و شمار تقاضا کنندگان گشت! یعنی حجم. ولی در عمل می بینم که... نه... مشکل وجود دارد...
    حالا اکنون توان اندیشیدن زیادی ندارم... اگر بعدا/بعدها سر حال آمدم و توانستم یک مقدار بیشتر در این خصوص خواهم نوشت.
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    ارسال
    1,639
    تشکر شده 14,915 بار در 1,718 ارسال

چگونه سهام سود اور در بازار انتخاب کنیم

حتما تهیه کن و بخون

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    7,963

مناسب ترین پیشنهاد برای من
    ================

پیشتر گفته بودم که مهمترین کار و البته اولین کار این است که آدم بنشیند ببیند دقیقا چه چیزی می خواهد و حتی توصیه کرده بودم بخش هایی از نمودار را که دوست داریم برای خودمان رنگی کنیم و به مطالعه ی حالات نشانگرها در آن حالا بپردازیم.

شخصا خودم دوست دارم...
    پیشنهادهای خرید و نگهداری ام در بازه های بین 5 تا 20 روز باشد.
    و سودی که می برم بین 10 تا 20 درصد باشد.
    و شمار این پیشنهادها هم این قدر باشد که روزی چهار پیشنهاد برایم بیاید. این دست بالایش. و دست کم هم هر چهار روز یک بار یک پیشنهاد داشته باشم. (یعنی به عبارت دیگر همیشه گزینه ی خرید داشته باشم.)
    و در سبد هم 10 نماد دست کم بتوانم داشته باشم.
    و میزان اشتباه بودن پیشنهادها هم 80 درصد باشد.
    و پیشنهادهای اشتباه هم با 5 تا 10 درصد زیان همراه باشد.
    «محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    ارسال
    1,639
    تشکر شده 14,915 بار در 1,718 ارسال

برای گرفتن سودهای کوچک 10 تا 20درصدئ

باید به تکنیکال اشنا باشی و بعد ار اون حتما و حتما

پرایس اکشن رو بیاموری /چون تعداد ورودها و معاملاتت بیشتر میشه بهترین کار اینکه حد ریانت بسیار کوچیک باشه

این موضوع بنوعی داره اصل وارن بافت رو هم یاداوری میکنه که

1/سعی کن پولت رو ار دست ندی 2/قانون اول رو فراموش نکنی

///////////////////

سبکهای تحلیلی تکنیکال بحصوص الیوت نقاط ورودشون بسیار ریسکشون بزرگ هست و تو بازار های کم عمق و کم تجرک

بلای جون معامله گران هستش

و میشه گفت تکنیکال کلاسیک جان مورفی هم این مشکل رو داره

/////////

دکتر اناری /جدیدا تو سایش و گروه تلگرامیش تمام ویدیوهای اورشش رو براساس پرایس اکشن هست

به رایگان در اختیار جامغع معامله گری ایران قرار داده که فوق العاده هست دوره ایشون

اون رو شما و هر دوستی که علاقمند به نوسان گیری هست میتونه استفاده کنه /

https://threemarkets.com/

دکتر اناری

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •