صفحه 581 از 581 اولیناولین ... 81481531571578579580581
نتایج از شماره 5,801 تا 5,802 از مجموع 5802

موضوع: کارگاه

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    8,063
    تشکر شده 22,564 بار در 7,351 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش ارسال ها
    تو تحلیل تکنیکال مبحثی داریم که در جهت خریدار قوی شرکت کن

من ترجیج میدم تو سهمی وارد بشم که با یک رشد شارپ 20درصدی بره بالا و سهم نتونه اصلاح کنه

به اصلاح تکنیکالیست ها یک پنت بساره

یعنی حتی نتونه انداره فیبوناچی 38هم افت کنه تو اصلاحش و تو این سهم راحتتر میشه سود کرد هر چند نگاه کنی ریسک به ریواردت بالاس

ولی اینهم هست درجهت دست قوی داری معامله میکنی و سودت هم بالاس

یکم هم کندل شناسی میخواد ادم

ببینم میتونم چند تا مثال بیارم وتصویر اپلود کنم

////////////

برای سهامداری میان مدت کف خریدن خوبه
    سلام؛
    ببینید موضوعی که در ارسال گذشته مطرح کردم در همین خصوص بود.
    شما به این جمله تان دقت بفرمایید:

من ترجیج میدم تو سهمی وارد بشم که با یک رشد شارپ 20درصدی بره بالا و سهم نتونه اصلاح کنه
    این جمله نشان از این دارد که شما به صورت پیش فرض این باور را دارید که خرید در کف «اطمینان» کمتری دارد و خرید در بالا اطمینان بیشتری دارد...
    یا در جای دیگر در فرمایش شما بود که «
    نسبت پاداش به خطرخیلی مناسب باشد»

بلی...
    این حرفهایی است که در کتاب ها خیلی از عزیزان می گویند و خیلی از نمودارکارها به آن عقیده دارند...
    ولی من از شما می خواهم که خودتان به شخصه این تحقیق را انجام دهید و صرفا به صحبت های دیگران بسنده نکنید.
    آیا تا به حال شده یک بار، فقط یک بار، این نسبت ها را خودتان بنشینید و اندازه گیری کنید؟ یعنی ببینید که آقا در صد مورد بررسی که من در نمودارهایم دارم و روی آنها پیشنهادهایی بر اساس راهبرد ِ
    بالا بخر داده ام چند تایشان درست بوده؟ واقعا چند تایشان درست بوده؟ آیا این قدر هست که من بتوانم بگویم «سهم نتونه اصلاح کنه»؟ آیا واقعا این قدر هست که من بتوانم بگویم نسبت پاداش به خطرش خوب است؟
    اگر این کار را کرده اید یک بار هم روی راهبرد
    خرید در کف این آزمایش را انجام دهید و ببینید انصافا نسبت پاداش به خطر ِ کدام بهتر است و درصد اطمینان کدام انصافا بیشتر است.

پی نوشت:
    1- ببینید... من اصراری در تغییر راهبرد داد و ستدی شما ندارم و اگر هم دارم خدمتتان این مطالب را عرض می کنم برای این است که دوست دارم دوستان را در نتایجی که به آنها رسیده ام سهیم کنم. و خدا می داند که این عقیده قلبی من است و خدای ناکرده قصد فریبکاری و یا لج بازی های احمقانه و امثالهم را ندارم.
    2- اگر شما یا سایر دوستان خواستید آزمایش انجام دهید حتما در زمان حال این کار را انجام دهید نه در زمان گذشته. مثلا بفرمایید همین
    الان کدام نمادها اطمینان فوق العاده ای برای بالا رفتن و نریختنشان وجود دارد.
    3- خرید در کف انصافا خیلی عالی است... من هر چقدر از محاسنش می گویم باز می بینم کم است... در این حالت شما به حالتی نزدیک می شوید که نسبت پاداش به خطر تقریبا به سمت بی نهایت میل می کند! یعنی تقریبا صفر شدن خطر. یعنی میل به حالت آرمانی! اصلا یک وضعی! برای اینکه دوستان یک مقدار باورشان بشود که همچین حالتی هم ممکن است وجود داشته باشد توجه دوستان را به خرید و فروش های خودم که در همین جستار درج شده جلب می کنم... دوستان بارها و بارها دیده اند که من هنگامی که پس از خرید در یک نمادی آستانه زیانم خورده و از آن نماد خارج شده ام ولی با چه مقدار زیان (خطر-Risk) ؟ جالب است... بدون زیان! (حتی در مواردی با سودی یکی دو درصدی علاوه بر آن 1.5 درصد کارمزد که البته با زیان جزئی در برخی موارد، در حد همان یکی دو درصد، در کل با هم صاف می شوند... یعنی برای من خیلی خیلی واضح و مشخص است که آینده ای عالی و آرمانی برای این گونه از راهبرد خرید و فروش وجود دارد... و دارم آن را با چشمان خودم می بینم و دور هم نیست... خوب یک بازرگان دیگر از خدا چه می خواهد؟ حتی این روش اگر خواب پول هم داشته باشد، هزارتا دردسر دیگر هم داشته باشد، همین که نسبت خطر به پاداشش به سمت صفر میل می کند باید کلاهش را هم بیاندازد هوا... (البته ناگفته نماند که در برخی جاها به راهبرد خودم پای بند نبودم و دقیقا همان جاها هم زیان بدی بهم وارد شد... مثال بارزش هم در خگستر... در چندین و چند مورد بنده خگستر را طبق راهبرد داد و ستدی ام در کف خرید کردم و با آستانه زیان ردش کردم رفت و نه سودی از آن بردم و نه زیانی... ولی یک بار همین خگستر را به هوای اینکه دارد رشد می کند خریدم و با زیان فروختم... منظور اینکه قصور از من و دچار شدنم به احساساتم بوده نه از راهبرد داد و ستدی. یا روش خرید در کف. باز هم البته این راهبرد داد و ستدی بنده هم کامل نیست ولی می توانم ببینم که آینده دارد.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    8,063
    تشکر شده 22,564 بار در 7,351 ارسال

پاسخ : کارگاه

بررسی بخشی از دیده بان

سلام؛
    بررسی چند سهم که در دیده بان دارم:
    ستران (که خودم هم دارم): همچنان وضعش خوب است. خریدمان هم همین جا بوده (1500 ریال). و اگر بخواهد بیاید پایین تر فروشی است. آستانه زیان روی مکدی است. روی دره ی پیشین مکدی که وقتی 1470 روی بوده ساخته و احتمالا الان هم حدودا اگر بخواهیم آستانه زیان ریالی برایش معین کنیم همان می شود. یعنی همین 1500 ریال تا 1450 ریال. (1465 ریال خیرش را ببینی)
    در ثاژن و آرمان همچنان حقوقی دارد می خرد! (یکی دو روز است ساختمانی ها وضعشان خیلی خوب شده و رهبران گروه مثبت های خوبی را همزمان با حمایت حقوقی/حقیقی های گنده تجربه می کنند.)
    شلعاب 3020 ریال را شکسته و پیشنهاد خرید نیست و رفته برای یک موج دو بزرگتر از موج یک! احتمالش هست که این موج تا 2550 ریال و تا آخر سال طول بکشد. پس نباید در این نماد کاری کرد و باید نظاره گر بود.
    اپرداز کوتاه مدت نامعلوم و میان مدت همچنان امیدوار کننده است. البته از این نماد به هیچ وجه انتظار حرکتی تیز نداریم. برای همین زیاد در دایره ی اهمیت ما هم نیست.
    مداران همچنان با آستانه زیان 3244 ریال خوب است.
    خلنت با آستانه زیان 2480 ریالی خوب است. ولی نمی توان گفت پیشنهاد خرید است. از طرف دیگر هم گفتیم که روی خودرویی ها در حال حاضر مثبت نیستیم و قرار است صبر کنیم ببینیم از انتهای سال (مثلا 15 روز دیگر) چه کار می خواهند بکنند و احتمالا رهبری هم از خودرو به خساپا تغییر می کند.)
    سدور همچنان با آستانه زیان 690 ریالی در 700 ریال پیشنهاد خرید است. (امروز 709 ریال بوده) (دفعه ی پیش من می خواستم 705 ریال یا 710 ریال بخرم که زیر 700 هم اگر اشتباه نکنم داد و ستد شد و بست و من نتوانستم بخرم و رفتم ستران خریدم)
    ساراب رفته در وضعیت نامعلوم و به هیچ وجه در کوتاه مدت پیشنهاد خرید نیست. و به وضوح یک موج کاهشی را به سمت پایین آغاز کرده که باید دید در کوتاه مدت تا کجا افت می کند.
    سپاها با آستانه زیان 820 ریالی پیشنهاد نگهداری است (نه خرید) (قیمت خریدمان هم 797 ریال بوده) (اکنون یادم افتاد... چه کار خوبی کردم دفعه ی پیش به خاطر پیدایش مسئله ی سخاب در 1200 ریال سپاها را فروختم! یعنی البته تمام سهام آزاد و غیر مسدودم را فروختم! دو سه تا سیمانی هم داخلش بود.)
    سشمال اگر این موج بسیار کوتاه مدت سیمانی ها (و البته بازار) که کاهشی است تمام شود و بتواند خودش را بالای 1100 ریال نگه دارد پیشنهاد خرید است.
    سکرد را که دفعه ی پیش در 720 ریال پیشنهاد خرید دادیم اکنون در 780 ریال دوباره پیشنهاد خرید است. البته به همین میزان خطرش رفته بالا و آستانه زیان هم باز روی همان 730 ریال است.
    ونفت را که 1620 (از صف فروش آن دفعه) خریدیم به همین قیمت فروشی است. چون دیگر زیادی نامعلوم شده! هم در کوتاه مدت و هم در میان مدت و احتمال اینکه بتواند کف 1600 ریالی اش را بشکند زیاد شده. پس چه بهتر که خطر نکنیم و بدهیم برود تا معلوم شود چه کاره است. (احتمال زیادی دارد که روی همین کف 1600 ریال بازی کند و از همین جا برگردد... و تنها یک اصلاح زمانی داشته باشد... ولی چه کاری است آخر؟ برای چه الکی خطر کنیم؟؟؟)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 2 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 2 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •