صفحه 582 از 600 نخست ... 82482532572579580581582583584585592 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,811 به 5,820 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

در مورد سیمانی ها... چهارشنبه سپاها آستانه زیانش را شکست من هم فروختمش. ستران هم باز یک مقدار پایین آمد و می شود گفت تقریبا آستانه اش را شکست و من هم مقداری فروختم و سکرد هم به خاطر ترس از وضعیت گروه سیمانی به واسطه ی همین دو سه تا فروختم.
    همان گونه که عرض کردم براورد من این است که اگر افتی باشد موقت باشد. از دید زمانی موقت ولی از دید ریالی نامعلوم یعنی امکانش هست که تنها اصلاح به شکل زمانی طی شود و امکانش هست که یک افت سنگین داشته باشیم... به هر حال... موضوع اصلی این است که این اصلاح طبق برآوردهایی که داشتیم موقت است، پس همچنان مترصد ورود دوباره هستم و در دیده بان نگهشان می دارم.

خودرویی ها هم همچنین... خودرویی ها با توجه به پایان سال شاید بخواهند بازی هر ساله را پیاده کنند... که بد نیست یک رصدی داشته باشیم روی اینها... به خصوص اینکه پیشبینی می کنم (البته با درصد احتمال کم) که بخواهند بانک ها را هم بازگشایی کنند و احتمالا این کار را دولت (سازمان بورس) دوست دارد در اوضاع گل و بلبل بازار انجام دهد و به همین خاطر احتمالا به واسطه ی خودرویی ها دوست داشته باشند یکی دو ماهی باز دوباره بازار را گرم کنند...

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اشتباهات متداول سرمایه گذار
    نویسنده: ویلیام جی اونیل
    ترجمه: رباب وفائی

خلاصه راه موفقیت آن است که ضعف های خود را اصلاح کنید ، تا زمانی که آنها به قوت شما تبدیل شوند . در طی یک دوره 35 ساله، ویلیام اونیل با هزاران فرد ریسک پذیر ، از مبتدی تا حرفه ای در ارتباط بوده است. شرح زیر اشتباهاتی است که اغلب توسط سرمایه گذارانی که زیاد موفق نبودند، روی داده است.
    1. بسیاری از سرمایه گذاران از دروازه های شروع نمی گذرند و از معیارهای انتخاب خوب بهره نمی جویند. آنها نمی دانند برای پیدا کردن یک سهم موفق چه چیز را جستجو کنند، بنابراین سهامی را می خرند که در بازار رفتار غوغا کننده دارن، درحالی که پیشروهای واقعی بازار نیستند.
    2. یک راه خوب برای اطمینان از نتایج مصیبت بار، خرید در مسیر کاهش قیمت است! در ظاهر یک سهام نزولی یک معامله ی خوب به نظر می رسد، چون ارزان تر از چند ماه قبل است، در حالی که گاه شرکت مورد نظر درگیر مشکلی جدی یا در آستانه ی ورشکستگی است.
    3. یک عادت بدتر، کم کردن میانگین خریدتان قبل از دیدن علائم افزایشی هست. اگر شما یک سهام در 40 دلار خریده اید و بعد در 30 دلار دوباره خرید کرده اید و میانگین خرید خود را به 35 دلار رسانده اید، شما با قرار دادن پول خوب در انتخاب بد ، ضرر و اشتباه خود را دنبال کرده اید. این استراتژی آماتور می تواند ضررهای جدی بسازد .
    4. علاقه ی عمومی به خرید سهام ارزان، وقتی در قیمت‌های پایین‌تر فروخته می‌شود، وجود دارد. افراد به اشتباه حس می‌کنند که خرید تعداد زیادی از سهام با قیمت پایین کار عاقلانه‌ای است و این حس خوبی به آنها می دهد. ولی بهتر است تعداد کمی سهم اما از شرکت شناخته شده را بخرید. باید به مبلغ سرمایه‌گذاری فکر کنید نه تعداد سهامی که می‌توانید بخرید. شما نمی‌توانید بهترین کیفیت را با ارزان ترین قیمت خریداری کنید.
    5. در وهله‌ی اول سفته بازان می‌خواهند توفیق یکباره در بازار بدست بیاورند. آنها بدون مطالعه ی لازم یا دستیابی به روش ها و مهارت های ضروری، می خواهند تا سود سریع و زیاد داشته باشند. به جستجوی راهی ساده و سریع بدون سپردن زمان یا تلاش برای یادگیری واقعی آنچه لازم هست، می باشند.
    6.دلخوشی اصلی سرمایه گذاران در خرید راهنمایی، شایعات، شنیده ها و توصیه خدمات مشاوره است . به عبارت دیگر، آنها مایل هستند پولی را که به سختی به دست آورده اند بخاطر گفته های دیگران به خطر بیندازند.به جای کسب آگاهی برای آن چیزی که آنها باید خودشان انجام دهند و اغلب شایعات نادرست هستند.
    7. افراد سهم شرکتهایی را می خرند که با آن آشنایی دارند یا نامش را می دانند.تنها به دلیل اینکه شما برای جنرال موتورز کار می کنید ،آن را لزوما یک سهم خوب برای خرید نمی سازد. بسیاری از بهترین سرمایه گذاری ها در نام های جدیدی خواهد بود که شما نمی دانید ولی می توانید و باید بدانید،اگر شما کمی مطالعه و تحقیق داشته باشید.
    8. بسیاری از سرمایه گذاران قادر به پیدا کردن اطلاعات و مشاوره خوب نیستند.اگر آنها مشاوره ای بشنوند،نمی توانند آن را تشخیص یا دنبال کنند. همیشه اقلیت بسیار کوچک دوستانتان ،کارگزاران، و یا خدمات مشاوره به اندازه کافی در بازار موفق می باشند تا شایستگی توجه تان را داشته باشند. کارگزاران برجسته بازار سهام و یا خدمات مشاوره بیشتر از پزشکان برجسته،وکلا یا بازیکنان بیس بال نیستند. تنها یک نفر از نه بازیکن بیس بال است که قرارداد حرفه ای با لیگ های بزرگ را امضا می کند.البته، اکثر بازیکنان که از کالج فارغ التحصیل شده اند برای امضای قرارداد حرفه ای به اندازه ی کافی خوب نیستند.
    9. اکثریت سرمایه گذاران غیرماهر،سرسختانه اقدام به نگهداری سهام می کنند وقتی که ضرر آنها کم و معقول هست،آنها می توانند ارزان تر خارج شوند،اما به علت درگیر کردن احساس با نگهداری سهم به امید بازگشت قیمت،باعث هزینه های بزرگتر و عمیق تر می شود.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/03/02 در ساعت 18:17
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گروه سیمانی
    _________

امروز بالاخره گروه سیمانی حرکتی که منتظرش بودیم را انجام دادند...

خیلی امیدوارم که این دفعه کف، کف نسبی نبوده باشد و کف مطلق بوده باشد.
    معتقدم دو روز مهم است. یکی
    فردا که مشخص می کند تا 15 درصد می توانیم رشد کنیم یا نه؟ یکی هم روز ِ پس از 15 درصد. که حدودا می شود 606 واحد (در شاخص سیمانی ها)

امروز حجم هم خوب بود و حقیقی های گنده هم وارد شدند... که می تواند دلگرم کننده باشد... (هر چند از همین جا حقوقی ها شروع کرده اند به فروش!)

فعالیت ما روی گروه سیمانی

امروز باز دوباره همان یک مقداری که روز گذشته فروخته بودم گذاشتم سر جایش... خدا را شکر چون قیمت هایی که انتخاب می کنم خیلی سخت گیرانه است دو تا خوبی برایم دارد... یکی اینکه راحت تر می توانم خرید و فروش کنم و دغدغه ی ذهنی ام را کاهش می دهد... یکی هم اینکه می توانم آستانه زیان های بهتری داشته باشم و آسان تر می توانم به آستانه زیان ها پای بند بمانم...

در مورد ستران مثلا... 1500 خرید من بود... آستانه زیانم که نصفه نیمه خورد (یک کوچولو از آن را) فروختم 1480 و الان دوباره که خرید کردم 1510 خرید کردم و همان مقدار کم را گذاشتم سر جایش... تقریبا این سه تا عدد یکی هستند... (برای من که یکی هستند) یعنی از این بابت زیانی متحمل نشده ام... البته 1.5 درصد ها هست که... کاش سازمان بورس مانند خارج اصلاحش می کرد که به نفع خودش هم بود...
    بگذار یک حساب سر انگشتی بکنم... 1480 تا 1510 حدودا می شود 2 درصد زیان که با احتساب یک فروش و یک خرید که 1.5 درصد زیان (کارمزد) جمع می شود می شود 3.5 درصد... که... از دید من خیلی هم عالی است! که البته نیم تا یک درصدش هم با همین رشد جبران می شود... (حالا کار به درصد سبد هم نداریم... فرض را بر این می گیریم که 100 درصد سبد روی ستران خرید شده و فروخته شده و دوباره خرید شده...)

برنامه ما برای گروه سیمانی

اکنون اگر دوباره بخواهد از فردا بازی در بیاورد و روند به خودش نگیرد باز دوباره می فروشم و باز دوباره اگر حالت روند به خودش بخواهد بگیرد باز دوباره خرید خواهم کرد و از این بابت ترسی به دل راه نخواهم داد. ان شاء الله.
    و این روش من است... و روشی است که روی کاغذ (و در عمل... یعنی در خروجی برنامه ها) نتیجه ی آن را دیده ام... (عالی نیست ولی برای من خوب است.)
    و البته از دوستان اگر کسی می داند که راهبرد بهتری دارد راهبردش را با ما مطرح کند و نمونه هایش را در عمل معرفی کند که ان شاء الله گوش ما باز است و اگر مطمئن شدیم راهبردی بهتر است بدون تعصب به آن راهبرد جدید مهاجرت خواهیم کرد. ان شاء الله.

راهبرد من
    _________

در مورد راهبردم هم شاید بد نباشد دوباره بگویم که راهبرد بنده خرید در کف است. و البته کف ها را هم تقریبا خوب شناسایی می کنم و مشکل اصلی این است که کف های مطلق و نسبی را به خوبی از هم نمی توانم تمیز دهم... (کف نسبی مثلا می شود انتهای امواج یک و سه از یک موج کاهشی و کف مطلق می شود مثلا انتهای موج پنج از موج کاهشی) و راهکاری هم که برای پوشاندن این نقطه ضعف ِ راهبردم ارائه می دهم این است که در همه ی کف ها خرید انجام دهم و سهامداری کنم تا زمانی که معلوم شود کفی که در آن خرید انجام داده ام نسبی بوده و مطلق نبوده که در اینجا باید فروش انجام دهم. که این فروش ها گاها با سود اندک یا با زیان اندک مواجه می شود که در کل می توان گفت برآورد این فروش ها صفر است... یعنی سر به سر خارج شدن. در همین چند مورد اخیر هم اگر پی گیر بوده باشید می بینید که سپاها و سکرد را با اینکه با آستانه زیان فروختم ولی با سود فروختم! (البته سود اندک) و ستران را هم با زیان (اندک) فروختم... (و البته بعدش دوباره خرید کردم و اگر فردا نتوانند روند به خودش بگیرد باز دوباره ان شاء الله حوالی همین 1510 ریال خواهم فروخت...)
    پس در کل هدف راهبرد این است که 1) زیان نکنیم. 2) درون راهبرد سودی با درصد اطمینان خوب (هر چند از نگر اندازه متوسط) به دست بیاوریم. 3) درون راهبرد جا برای رسیدن به سودهای رویایی باشد. (یعنی به نحوی کف های نسبی را حذف کنیم و تنها در کف های مطلق بتوانیم خرید انجام دهیم.)
    و خود راهبرد هم این است که 1) کف را شناسایی کن و در آن خرید انجام بده. 2) اگر کف مطلق بود سهامداری انجام بده. 3) اگر کف نسبی بود یا کلا کف نبود (اشتباه در تشخیص) به وسیله ی آستانه ی زیان بفروش.
    و روش سوددهی این راهبرد هم این گونه است که در شناسایی های اشتباه (که کلا در یک کف، خرید انجام نشده باشد یا مثلا خرید در کف نسبی انجام گرفته باشد) در مجموع زیان نکنیم یا یک زیان خیلی جزئی داشته باشیم و در شناسایی های درست (کف های مطلق) سود اصلی را ببریم.
    میزان مطمئن بودن این راهبرد به میزان خطاها در تشخیص است. و میزان سودآوری این روش هم به میزان کم بودن تشخیص کف های نسبی است. به این نحو که اگر از هر صد تا جایی که «کف» شناسایی می شود 50 درصدش اصلا کف نباشد و میانه ی مسیر افت باشد به هیچ وجه این راهبرد قابل اطمینان نیست. و اگر 5 درصدش به این نحو باشد خیلی راهبرد قابل اطمینانی است. از آن طرف از کف ها اگر درصد کف های مطلق زیاد باشد سودآوری بالایی دارد و اگر درصد شناسایی ها روی کف های مطلق کم باشد سودآوری پایین است.
    خوب... من گمان می کنم (یعنی به صورت ضمنی سنجیده ام و نتیجه گیری کرده ام) که هنگام تشخیص کف ها اکثر شناسایی های کف (برای بنده) درست است و شناسایی اشتباه نداریم... یعنی درصد خیلی کمی از موارد شناسایی کلا اشتباه است و بسیاری از موارد شناسایی انجام شده یا کف نسبی است یا مطلق. از این رو این روش (برای بنده!) بسیار مطمئن به نگر می رسد. حالا... میزان سودرسانی چیزی است که باید روی آن کار شود و در درجه ی دوم اهمیت قرار دارد... آن چیزی که در درجه ی اول اهمیت قرار دارد کم زیان کردن و کم خطر کردن و اطمینان بالا است که این راهبرد (برای بنده) می تواند به ارمغان بیاورد...
    «محمد حسین» هستم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)
    تشکر شده 3,666 بار در 870 ارسال

سلام جناب استاد گرامی جناب میهاج بورسی
    جسارتاً این روشی که شرح دادید خطای بالایی داره یعنی امروز شرایط فروش براتون ایجاد میشه فردا سهمی که فروختی صف خرید است به نظر من یک میانگین نمایی کوتاه مدت 20 روزه رو نمودار بندازی بالاش ( به شرط تثبیت و شکست) بخری و فروش رو بگذاری زیر میانگین یا با حد سود10 تا 20 درصد اونقت نوسان های کوچیک از پیشروی سود جلو گیری نمیکنه.البته بنده خودم به این سیستم که گفتم اعتقادی ندارم ولی نسبت به سیستم شما بهتره .
    [IMG][/IMG]
    http://uupload.ir/files/kr06_%D8%B3%...%87%D8%A72.png
    بعضی اعداد همچون فرشته های خیر و خوشبختی اند و بعضی شرور و نحس
    تحلیل های قیمتی و زمانی اینجانب را منبعد در کانال تلگرامی دنبال کنید یا حق ahmad m

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmad m از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

دوستان سلام و خدا قوت
    من برای تابستون وقتی بیکار شدم میخوام یه برنامه ریزی کنم برای آموزش بورس. آیا به نظرتون بیام تهران و برم کلاس یا اینکه سی دی هاشون رو تهیه کنم و گوش بدم؟؟؟؟ در هر صورت به نظر شما آموزش های چه کسی رو گوش بدم؟ من بیشتر روی تحلیل تکنیکال کار میکنم.
    ممنون میشم جواب بدید

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad m نمایش پست ها
    سلام جناب استاد گرامی جناب میهاج بورسی
    جسارتاً این روشی که شرح دادید خطای بالایی داره یعنی امروز شرایط فروش براتون ایجاد میشه فردا سهمی که فروختی صف خرید است به نظر من یک میانگین نمایی کوتاه مدت 20 روزه رو نمودار بندازی بالاش ( به شرط تثبیت و شکست) بخری و فروش رو بگذاری زیر میانگین یا با حد سود10 تا 20 درصد اونقت نوسان های کوچیک از پیشروی سود جلو گیری نمیکنه.البته بنده خودم به این سیستم که گفتم اعتقادی ندارم ولی نسبت به سیستم شما بهتره .
    [IMG][/IMG]
    http://uupload.ir/files/kr06_%D8%B3%...%87%D8%A72.png
    سلام احمد جان،
    ارادت دارم. (به خصوص اینکه چندین بار بررسی های شما را دیده ام و از آن خوشم می آید)

بنده محمد حسین هستم و mhj مخفف نام و نام خانوادگی ام است.
    استاد نیستم... دانشجو هستم. یعنی دوست دارم باشم. و البته از لطف شما هم سپاسگذارم.

ببینید... من یک خوبی ای که دارم که به خاطرش واقعا خدا را شکر می کنم این است که برنامه نویسی می کنم... این خیلی خوب است... واقعا برایم عالی است...
    الان این که شما می فرمایید روشی که بنده معرفی کردم خطای بالایی دارد یا دوستان گمان می کنند که روش های دیگر سوددهی بالاتر یا اطمینان بالاتر دارد، همه به واسطه ی گمان و حدس است... کسی در عمل این کارها را نکرده و روش ها را دقیق آزمایش نکرده که خروجی اش را دقیق با هم مقایسه کند و بگوید فلان روش خوب یا بد است...
    ولی برنامه نویسی فرق می کند...
    به وسیله ی برنامه نویسی آدم روش های مختلف را در طول سالیان متمادی آزمایش می کند و واقعا می بیند فلان روش در عمل چند مرده حلاج است!
    آقا خیلی از این راهبردهایی که به عنوان بهترین روش های داد و ستدی در کتاب های گران در سطح دنیا معرفی می شود در عمل می آیی آزمایش می کنی می بینی مفت هم گران است!
    بلی... همین طوری آدم نگاه می کند می بیند فلان روش واقعا درست است و جواب می دهد و آن روش دیگر اصلا جواب نمی دهد و باید زیان زیادی وارد کند... ولی همین را که می بری زیر تیغ آزمایش (Back Test) و نتیجه ی آن روش را در سالیان متمادی روی نمادهای بسیار آزمایش می کنی می بینی روش دوم بهتر بوده!

حالا این که خوب است...
    برخی راهبردها و سامانه های داد و ستدی را بنده آزمایش کرده ام که در یک سال سود سرشاری به آدم می رساند! در حد بالای یکی دو هزار درصد! سودهایی که حتی شاید به مخیله ی انسان هم نگنجد... ولی از آن طرف در سال های دیگر همان سود را پس می گیرد و یک چیزی هم رویش!

این در مورد کلیات امر...
    اما در مورد جزئیات اجازه بدهید در نوشته ی بعدی ادامه ی گفتگو را با هم داشته باشیم...
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد جزئیات هم...
    (ابتدا خواهش می کنم سامانه ی داد و ستدی خودتان را هم -در صورتی که امکانش هست- بفرمایید بررسی کنیم.)
    بگذارید اصلا توضیح و حواشی را بگذارم کنار و یک راست روی نموداری که خودتان گذاشتید به صورت تصویری نشان دهم:
    (البته باید بپرسم که منظور شما عبور بالاترین/پایین ترین از میانگین متحرک بود یا عبور پایانی از میانگین متحرک؟ که با توجه به اینکه در متن شما واژه ی «تثبیت» به کار رفته بود و نیز با توجه به اینکه عبور بالاترین/پایین ترین از میانگین وضعش خیلی بدتر است بنده عبور قیمت پایانی را ملاک قرار می دهم.)
    (همچنین یک جای پرسش دیگر هم هست که وقتی امروز قیمت پایانی از میانگین متحرک گذشت شما پیشنهاد می دهی همان روز آخر وقت تا ساعت 12:30 نشده به قیمت «آخرین» خرید انجام شود؟ یا فردایش به قیمت «آغازین»؟ یا به قیمت «پایانی» فردا؟ اینها همان جزئیاتی است که از اصل موضوع مهم تر است و یک برنامه نویس با تجربه در مدل پیاده سازی سامانه این مسائل را می بیند... حالا با هم می ینیم...)

فرض را بر این می گذاریم که شما منظورتان این بوده که اگر امروز قیمت پایانی از میانگین متحرک گذشت فردا به قیمت میانگین آن روز (قیمت پایانی) خرید داشته باشیم...
    حالا (بدون برنامه نویسی) خروجی کار را روی این بخش از این نماد ببینیم:

http://i65.tinypic.com/20qtrk.jpg

دیگر گمان کنم نیاز به توضیح نباشد... حالا اگر خواستید می توانم خروجی حالت برنامه نویسی همین را هم قرار دهم... یعنی رایانه با دقت بالا و حساب 1.4 درصد مالیات و کارمزد و با نشان دادن دقیق قیمت خرید و فروش و سود و زیان به ما بگوید روی همین بخش سپاها مثلا یا روی کل بازار در 15 سال چقدر سود و زیان می توانیم انجام دهیم...
    یا اگر خواستید همین راهبرد را تغییر دهید و مثلا با چیز دیگری ترکیب کنید بفرمایید آزمایش کنیم...

پی نوشت:
    1- می دانید موضوع چیست؟ موضوع این است که خیلی از مواقع ما همین جوری چشمی که آن تصویر بالا را نگاه می کنیم می گوییم: خوب... طبیعی است... عقل دارم آنجا که تابلو است بازار جهت نداشته، خرید نمی کنم.... ولی رایانه این را نمی فهمد! رایانه به ما می گوید فقط به من فرمول بده! و البته حق هم با رایانه است... چون ما الان داریم به گذشته نگاه می کنیم گمان می کنیم آنجا نباید خرید انجام می دادیم... ولی اگر همان زمان آنجا بودیم و سامانه ی داد و ستدی مان به ما پیشنهاد خرید می داد چه کار می کردیم؟ بر طبق چه ملاکی خرید انجام می دادیم یا نمی دادیم؟ بر طبق احساسات؟ یا بر طبق محاسبات؟ (که اگر محاسبات بوده باشد فرمولش را باید بدهیم به رایانه دقیق برایمان محاسبه کند... و اگر بر طبق احساسات بوده باشد که...)
    2- منظور در کل این بود که عرض کنم که خیلی از این راهبردها و سامانه ها حکم «آواز دهل شنیدن از دور» را دارد... که از دور دل می برد و از نزدیک زهره... (یا به قول دوستان از دور فرنگیز از نزدیک چنگیز).
    حالا جسارت نباشد... بنده این راهبردی که شما فرمودید را به طور مشخص عرض نمی کنم... منظورم کلی است و دارم تمام چیزهایی که در کتاب ها و ادبیات و آموزش های موجود بورسی است را عرض می کنم...
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    دوستان سلام و خدا قوت
    من برای تابستون وقتی بیکار شدم میخوام یه برنامه ریزی کنم برای آموزش بورس. آیا به نظرتون بیام تهران و برم کلاس یا اینکه سی دی هاشون رو تهیه کنم و گوش بدم؟؟؟؟ در هر صورت به نظر شما آموزش های چه کسی رو گوش بدم؟ من بیشتر روی تحلیل تکنیکال کار میکنم.
    ممنون میشم جواب بدید
    سلام؛
    من که گمان می کنم بهترین کار این باشد که آدم خودش بنشیند پشت رایانه و روش های مختلف را بررسی کند و ایده هایش را آزمایش کند... یعنی کسب تجربه از راه آزمون و خطا.
    یا مثلا بررسی های چند نفر آدم خبره مانند آقای مهراد پایدار و نیما آزادی را نگاه کند و بررسی هایشان را بررسی کند!
    کتاب رایگان هم در اینترنت فراوان است، بهترین زمینه هم گمان کنم در نمودارکاری مباحث الیوت باشد...
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    در مورد جزئیات هم...
    (ابتدا خواهش می کنم سامانه ی داد و ستدی خودتان را هم -در صورتی که امکانش هست- بفرمایید بررسی کنیم.)
    بگذارید اصلا توضیح و حواشی را بگذارم کنار و یک راست روی نموداری که خودتان گذاشتید به صورت تصویری نشان دهم:
    (البته باید بپرسم که منظور شما عبور بالاترین/پایین ترین از میانگین متحرک بود یا عبور پایانی از میانگین متحرک؟ که با توجه به اینکه در متن شما واژه ی «تثبیت» به کار رفته بود و نیز با توجه به اینکه عبور بالاترین/پایین ترین از میانگین وضعش خیلی بدتر است بنده عبور قیمت پایانی را ملاک قرار می دهم.)
    (همچنین یک جای پرسش دیگر هم هست که وقتی امروز قیمت پایانی از میانگین متحرک گذشت شما پیشنهاد می دهی همان روز آخر وقت تا ساعت 12:30 نشده به قیمت «آخرین» خرید انجام شود؟ یا فردایش به قیمت «آغازین»؟ یا به قیمت «پایانی» فردا؟ اینها همان جزئیاتی است که از اصل موضوع مهم تر است و یک برنامه نویس با تجربه در مدل پیاده سازی سامانه این مسائل را می بیند... حالا با هم می ینیم...)

فرض را بر این می گذاریم که شما منظورتان این بوده که اگر امروز قیمت پایانی از میانگین متحرک گذشت فردا به قیمت میانگین آن روز (قیمت پایانی) خرید داشته باشیم...
    حالا (بدون برنامه نویسی) خروجی کار را روی این بخش از این نماد ببینیم:

http://i65.tinypic.com/20qtrk.jpg

دیگر گمان کنم نیاز به توضیح نباشد... حالا اگر خواستید می توانم خروجی حالت برنامه نویسی همین را هم قرار دهم... یعنی رایانه با دقت بالا و حساب 1.4 درصد مالیات و کارمزد و با نشان دادن دقیق قیمت خرید و فروش و سود و زیان به ما بگوید روی همین بخش سپاها مثلا یا روی کل بازار در 15 سال چقدر سود و زیان می توانیم انجام دهیم...
    یا اگر خواستید همین راهبرد را تغییر دهید و مثلا با چیز دیگری ترکیب کنید بفرمایید آزمایش کنیم...

پی نوشت:
    1- می دانید موضوع چیست؟ موضوع این است که خیلی از مواقع ما همین جوری چشمی که آن تصویر بالا را نگاه می کنیم می گوییم: خوب... طبیعی است... عقل دارم آنجا که تابلو است بازار جهت نداشته، خرید نمی کنم.... ولی رایانه این را نمی فهمد! رایانه به ما می گوید فقط به من فرمول بده! و البته حق هم با رایانه است... چون ما الان داریم به گذشته نگاه می کنیم گمان می کنیم آنجا نباید خرید انجام می دادیم... ولی اگر همان زمان آنجا بودیم و سامانه ی داد و ستدی مان به ما پیشنهاد خرید می داد چه کار می کردیم؟ بر طبق چه ملاکی خرید انجام می دادیم یا نمی دادیم؟ بر طبق احساسات؟ یا بر طبق محاسبات؟ (که اگر محاسبات بوده باشد فرمولش را باید بدهیم به رایانه دقیق برایمان محاسبه کند... و اگر بر طبق احساسات بوده باشد که...)
    2- منظور در کل این بود که عرض کنم که خیلی از این راهبردها و سامانه ها حکم «آواز دهل شنیدن از دور» را دارد... که از دور دل می برد و از نزدیک زهره... (یا به قول دوستان از دور فرنگیز از نزدیک چنگیز).
    حالا جسارت نباشد... بنده این راهبردی که شما فرمودید را به طور مشخص عرض نمی کنم... منظورم کلی است و دارم تمام چیزهایی که در کتاب ها و ادبیات و آموزش های موجود بورسی است را عرض می کنم...
    عرض ارادت جناب محمد حسین گرامی
    با فرمایشات جنابعالی کاملا موافقم تعریف استراتژی خوب در معامله یعنی چیزی که کمترین خطا و بیشترین بازدهی رو بده قطعا با یک فاکتور نتیجه مطلوب رو نمیده و باید ، منم در پایان عرایضم متذکر شدم که بنده اعتقادی ندارم به این سیستم یکی از دلایلش هم همین بحث شکست و تثبیت هست البته شکست یعنی بیش از 50 درصد یک کندل پوشا از سطح عبور کنه باز هم سر اینکه شکست انجام شده یا نفوز جای مناغشه هست در تایید فرمایشات شما این سیتم ها بیشتر جنبه آموزشی داره و هر کدام به تنهایی نمیتونه نیاز معامله گر رو فراهم کنه. حالا بجای میانگین 20 اگه میانگین 50 رو قرار بدیم قطعاً خطا کمتر میشه ولی خب ممکنه شما همین میانگین 20 رو ببری روی سهم دیگر که در روند باشه بهتر جواب بده. همش نسبی هست.
    سیستم معاملاتی من بر اساس زمان هست و 5 سالی هست که میانگین ها در تحلیل های من جایگاهی نداره.
    تحلیل های قیمتی و زمانی اینجانب را منبعد در کانال تلگرامی دنبال کنید یا حق ahmad m

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmad m از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)

72 در تحلیل زمانی یه عدد خاص هست میبریمش رو نمودار از قله 22 فروردین 95 با ضرایبش یعنی 144 و 216 و... با حداقل خطا نقطه ورود و خروج میده بسته به روند قبلی اینم فقط به خاطر محمد حسین عزیز باورتون میشه 72 یک عدد معنوی هست بر گرفته از 72 شهید کربلا واکنش قیمت به این عد رو روی هر سهمی میشه تست کرد تضمین جواب با حداقل خطا داره
    [IMG][/IMG]
    ویرایش توسط ahmad m : 2018/03/05 در ساعت 14:09

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmad m از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع