صفحه 598 از 600 نخست ... 98498548588595596597598599600 آخرین
نمایش نتایج: از 5,971 به 5,980 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

(ابتدا بگذارید بگویم در نوشته ی بالا مورد دوم زیاد مهم نیست... و می تواند نصفه نیمه اشتباه هم باشد... هر چند مورد 2.5 مهم و درست است.)

بررسی دیده بان و چند شاخص

لاستیک که منتظرش بودیم کاملا دیگر آماده است برای رشدی عالی. از همین جاها می توانم پیشنهاد خریدش را بدهم. پیشتر هم آن را مساعد دانسته بودیم ولی زمانش کمی زود بود... یک افت کرد و یک رشد کرد دوباره برگشت سر جایش... البته اکنون وضع کوتاه مدت گروه لاستیک زیاد مشخص نیست... باید بیشتر بررسی کنم. ولی حتی اگر وضع کوتاه مدتش هم بد باشد باز وضع میان مدت و بلند مدتش آن قدر عالی است که کوتاه مدت را ولش! (یا به قول دوستان وللش)
    خودرویی ها در کوتاه مدت یک رشدی دارند... کوتاه مدت یعنی احتمالا کمتر از هفته. ولی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شوند. مانند گذشته.
    گروه کاشی و سرامیک امروز هم یک رشد عالی داشتند... همان گونه که می دانید ما در این گروه هم دیر متوجه کف شدیم (بررسی نداشتیم سر موقعش) و هم اصلا خرید نکرده ایم... به جایش سیمان و ساختمان خریده ایم که آن هم با این فرقی نمی کند. امروز گروه کاشی یک حجم خیلی خوب هم زده! که نشان دهنده ی وجود خریدار در این گروه است. نمادهای این گروه باید جداگانه بررسی شود که بعدا خدمتتان عرض می کنم.
    سیمانی ها امروز هم یک رشد آهسته و پیوسته داشتند... این خیلی بد است... نیمی از دوره ی رشد کوتاه مدت سپری شد... اگر این بار هم رشد کوتاه مدت تمام شود و رشد بلند مدت و میان مدت آغاز نشود باید یک دوره (کوتاه مدت) دیگر صبر کنیم... (یا دوباره بفروشیم و بعد بخریم) البته هنوز هم بنده بسیار بسیار بسیار بسیار امیدوارم که رشد اصلی آغاز خواهد شد. (حالا در جزئیات، نمادهای مختلف را با هم بررسی خواهیم کرد)
    بیمه و بازنشستگی66 (که نمی دانم چرا نامش با بقیه فرق دارد و به جای یک 6 سه تا 6 دارد) در کوتاه نامعلوم و بد است ولی در بلند مدت و میان مدت فوق العاده عالی است.
    بهپاک هم دقیقا مانند سیمانی ها... فوق العاده امیدوار کننده است...
    در مورد
    جو کلی بازار هم... در حال حاضر بسیاری از نمادهای بازار این گونه هستند و من گمان می کنم پولی که در گروه فولادی و پالایشگاهی وجود دارد کم کم به این نمادها منتقل می شود... و هر چند ممکن است در شاخص کل ریزش داشته باشیم ولی در یک سری از نمادها/شاخص ها می توانیم رشد داشته باشیم...
    ثپردیس هنوز هم پیشنهاد خرید است. همین 1086 ریال پایانی ای که دارد. احتمال دارد 1075 هم بدهند... ولی اگر پایین تر دادند نخرید! یعنی اگر زیر 1065 آمد.
    ثاژن هم پس از فقط چند روز دیگر پیشنهاد خرید می شود. به احتمال زیاد. (باید دو سه روز دیگر دوباره نگاه انداخت)
    ثاباد هم مانند ثپردیس و البته باز هم زودتر! همین یکی دو روزه باید پیشنهاد خرید خوبی ازش در بیاید.
    ثتران پیشنهاد خرید است! همین 779 ریال قیمت پایانی امروزش.
    ثرود همچنان پیشنهاد نگهداری است. و نه پیشنهاد خرید. ان شاء الله سایر ث ها و س ها هم مانند سرود شوند به زودی. دلم روشن است.
    ثشرق پیشنهاد نگهداری است. در 745 هم اگر بدهند پیشنهاد خرید است ولی خریدش آن قدر جالب نبوده و احتمالا نیست. رشد این دو روز باید زیاد می بوده ولی زیاد نبوده. خیلی کم بوده.
    ثغرب پیشنهاد نگهداری است... و نه خرید. احتمالا در کوتاه مدت یک افت کند، ولی باز جای نگرانی نیست و بهتر است اگر افت کرد دوباره خرید کنیم.
    حپارسا همچنان مناسب خرید نیست ولی خوب است که در دیده بان بماند... این دوره ی کوتاه مدت افتش تمام شود انتظار یک جهش خوب ازش داریم! به خصوص اگر اینکه در این مدت یک افت افراطی هم داشته باشد! یعنی یک فروشنده ی خر به خصوص از جنس حقوقی و کثیفش پیدا شود و از همین فردا به مدت پنج روز بدجور به سمت پایین رنج بکشد و بعد یکباره تمام کند و بازار متوجه اشتباهش بشود. در این حالت راحت می توانم انتظار رشدی با اندازه ی 1000 ریال (برابر 30 درصد) را ازش داشته باشم. راحت و سریع.
    حبندر به ترتیب در کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت بد و معمولی و خوب است! پس کسی که دید بلند مدت دارد خیلی خوب است که از همین جا خرید کند. به خصوص کسی که دید بنیادی هم دارد بد نیست بداند که این شرکت های حمل و نقلی به دلار حساب کتاب دارند!
    حتاید هم یک مقدار نامعلوم است ولی باز مثل حتاید در بلند مدت خیلی خوب است.
    خساپا پیشنهاد خرید است! (نمی دانم چرا دارم تعجب می کنم... چند وقت پیش بود می گفتم گروه خودرو باید استراحت کنند... ولی اکنون خساپا انگار پیشنهاد خرید است... باید بیشتر بررسی شود/شوند.)
    دسانکو! دوره ی کوتاه مدتش تمام شود احتمالا یک رشد 50 درصدی شیرین خواهد داشت! حسابی مد نگر قرار دهیمش. اکنون پیشنهاد خرید نیست ها!
    باقی بررسی در نوشته ی بعد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سکه تحویل آبان احتمالا در کوتاه مدت (یکی دو روزه) یک افت سنگین بکند:

http://i68.tinypic.com/5uqlqg.jpg
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

(ابتدا در مورد آقای گن این را عرض کنم که این احتمال هم هست که آقای گن نتیجه ی درست می گرفتند ولی از جای دیگر... نه از ستاره شناسی... مثلا همین چهارخانه هایی که آقای گن رسم می کردند یا همین دوایر متحدالمرکز.... اینها و امثال اینها می توانند بدون ستاره شناسی هم جواب بگیرند!)

ادامه ی بررسی دیده بان

سپاها عالی است و پیشنهاد نگهداری و پیشنهاد خرید است. (بسیاری از اینهایی که دارم عرض می کنم خدمتتان واگرایی هم داده اند... البته نه از آن واگرایی هایی که آدم حال کند... ولی واگرایی داده اند)
    ستران عالی است و پیشنهاد نگهداری است.
    سدور پیشنهاد خرید است.
    سشرق هم خیلی عالی است و پیشنهاد خرید است.
    سفارس در همین پایانی 1047 پیشنهاد خرید است.
    سکرد در 800 تا 820 که امروز بود (اگر فردا (فردای کاری) باشد) پیشنهاد خرید است. البته یک مقدار نامعلوم است و ممکن است مانند سیمانی های دیگر نباشد... این پیشنهاد خریدش زیاد قوی نیست.
    سهگمت در همین 1800 ریال پیشنهاد خرید است.
    فاراک در میان مدت و بلند مدت پیشنهاد خرید عالی ای است... ولی در کوتاه مدت نمی دانم. راحت 50 درصد می تواند بدهد!
    فرابورس چون در بلند مدت وضعش خراب شده از دیده بان اخراج می شود. در کوتاه مدت هم وضعش بد است و بعد از اینکه افت کوتاه مدتش را انجام داد در میان مدت می تواند یک رشد خوب بکند که ولش...
    کلوند در میان مدت خیلی خوب است ولی در کوتاه مدت ممکن است بخواهد دوباره به خط روند یک بوسه ی خداحافظی بزند و آن را بیازماید و سپس بازگردد... برای همین فعلا پیشنهاد خرید نیست... اگر افت کرد و دوباره رشد کرد آمد همین جا پیشنهاد خرید است! (در دیده بان هم می ماند.)
    ونفت کوتاه مدتش کاهشی است... بگذار یک هفته بعد دوباره به این نگاه بیاندازیم.

بگذار در مورد گروه کاشی یک مقدار بیشتر بیاندیشیم...
    کنیلو اخیرا یک افت عالی همراه با حجم عالی تر داشته! کاملا دارد آماده می شود برای یک رشد فوق العاده... ای بابا... این که داده هایش قدیمی است! چچچچ
    کترام یک رشد خیره کننده در کوتاه مدت داشته و یک رشد عالی تر! در بلند مدت طلبکار است! حجمش هم فوق العاده است... اگر در کوتاه مدت بریزد و یک موج دو ایجاد کند و دوباره برود برای موج سه خیلی خوب می شود و ارزش خرید دارد. مثلا ما در 1453 بخریم و از این هم پایین تر نیاید... یا تا 1365 بیاید پایین و دوباره برگردد همان 1453 و ما آنجا بخریم...
    کساوه در 1930 پیشنهاد خرید است البته در کوتاه مدت ممکن است افت کند! (باز هم می گویم که دیر متوجه گروه کاشی شدیم)
    کسرا در 2427 پیشنهاد خرید است!
    کسرام پیشنهاد خرید است. 2470 ریال.
    کسعدی پیشنهاد خرید عالی ای است. حتی شاید در صف خرید هم خریدش خوب باشد! (باید تابلوی امروزش را هم نگاه کرد.)
    کلوند را هم که گفتم... پیشنهاد خرید است ولی در کوتاه مدت ممکن است بریزد.
    کمرجان هم که انگار بسته. موقتا.
    کهرام پیشنهاد خرید می توانست باشد ولی چیزی شبیه الگوی سر و شانه ایجاد کرده! البته با توجه به اینکه الگوی سر و شانه در کف است و سایر اعضای گروه هم وضعشان خوب است این الگو زیاد مهم نیست و می تواند حتی تبدیل به الگوی کف پنج قلو بشود. (قلویش زیاد است ) ولی این قدر این الگوی سر و شانه برای ما مهم است که برای همین این نماد را به هیچ وجه (اینجا) پیشنهاد خرید نمی دهیم.

__________________________________________________ _______
    گفتم نوشته ی اضافه نگذارم این آخر جستاری جا کم نیاید... برای همین فهرست دیده بان را که قرار بود بگذارم را همین جا می گذارم:
    01-زراعت6
    25-لاستيك6
    34-خودرو6
    49-کاشي_و_سراميك6
    53-سيمان6
    پتاير-ت
    پدرخش-ت
    پسهند-ت
    پكرمان-ت
    پكوير-ت
    پلاسك-ت
    چفيبر-ت
    آرمان-ت
    آينده-ت
    اپرداز-ت
    بهپاك-ت
    بيمه_و_بازنشسته666
    تليسه-ت
    ثپرديس-ت
    ثاژن-ت
    ثاباد-ت
    ثتران-ت
    ثرود-ت
    ثشرق-ت
    ثغرب-ت
    ثنام-ت
    ثنوسا-ت
    جهرم-ت
    حپارسا-ت
    حبندر-ت
    حتايد-ت
    حفاري-ت
    خساپا-ت
    داراب-ت
    دسانكو-ت
    ركيش-ت
    زمگسا-ت
    زنجان-ت
    سپاها-ت
    ساراب-ت
    ساروم-ت
    ستران-ت
    سدور-ت
    سرود-ت
    سشرق-ت
    سفارس-ت
    سكرد-ت
    سهگمت-ت
    غپآذر-ت
    غپاك-ت
    غپينو-ت
    غگلستا-ت
    غالبر-ت
    غبشهر-ت
    غديس-ت
    غشهد-ت
    غمارگ-ت
    فاذر-ت
    فاراك-ت
    فروم-ت
    فسا-ت
    فلات-ت
    فمراد-ت
    فولاي-ت
    قاسم-ت
    قنقش-ت
    كترام-ت
    كساوه-ت
    كسرا-ت
    كسرام-ت
    كسعدي-ت
    كلوند-ت
    مداران-ت
    مرقام-ت
    وثنو-ت
    وساخت-ت
    ونفت-ت

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/04/05 در ساعت 16:07
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آموزشی - یاد آوری (مهم)

در بالا از الگوی سر و شانه گفتم... دوستان می دانند که برخی از الگوها برای ما بسیار مهم است... هر چند مدتی است که با الگوها کار نمی کنیم... یعنی این الگوها در نمودارهایمان ظاهر نشده اند!
    الگوی یو بسیار مهم است.
    الگوهای مثلثی در امواج دوم و چهارم مهم هستند.
    الگوهای کف و سقف دو قولو و سه قولو و سایر قولو ها مهم هستند. (باید البته تایید شوند.)
    الگوی سر و شانه فوق العاده مهم است.
    الگوی سر و شانه مهمترین است. از بسیاری از نشانگرها و روش های داد و ستدی مهمتر است.
    بهتر است بلافاصله پس از اینکه این را دیدیم یا حتی به آن مشکوک شدیم جایگاه Sell یا Cover بگیریم.
    و هنگامی که داشت الگو تکمیل می شد (حتی نمی گویم زمانی که تکمیل شد!) آن گاه جایگاه Buy , Short هم راحت می توان گرفت! رااااااااااحت!
    این قدر این الگو مهم است.
    و البته باید تایید شود.
    و همیشه هم تاییدش آسان و قدرتمند است.
    بسته به دوره ای که الگو دارد باید نشانگرها در فرینه (بیشینه/کمینه) ی خودشان باشند. (نروید الگویی که دو روز درازایش است را با شاخص قدرت نسبی 14 روزه بسنجید!!! )
    و از دید الیوتی هم همواره یکی از قله ها یا دو تا یا حتی هر سه تا از قله ها باید روی موج پنج باشند! (جای دیگر باشد فایده ندارد و به آن کاری نداریم... مگر اینکه باز آنجا دوباره یک موج جنبشی کوچک باشد (ریز موج) یا اینکه شبیه یک موج جنبشی باشد! (می دانید که ما امواج اصلاحی را همان امواج جنبشی ناکام می دانیم و تقسیم بندی مان این گونه نیست که بگوییم موج جنبشی و موج اصلاحی... بلکه می گوییم موج کاملا جنبشی و موج یک کم جنبشی و موج یک کم کمتر از آن کم جنبشی و ... ))
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    _________

کاش یک مسابقه بین نمودارکارهایی که تخصصشان کف سنجی است برگزار می شد... یا در همین کارگاه چند نفر پیدا می شدند که مانند ما کار بکنند... می نشستیم روی این می اندیشیدیم که ثاباد اکنون کف است یا نه؟ حدس می زدیم و صبر می کردیم ببینیم چه می شود... اگر چنین مسابقه ای بود بنده رای «ممتنع» یا «نامعلوم» می دادم... چون انصافا هر چقدر بنشینم بیاندیشم انصافا عقلم قد نمی دهد. (احتمال می دهم کوتاه مدت یک رشد نه چندان بزرگ بکند و نیمه ی راه از دوستان ساختمانی اش جدا شود و یک استراحت بکند و دوباره نیمه ی دوم بازی بازگردد و حسابی رشد کند...)

یک چیزی در مورد الگوی سر و شانه یادم رفت بگویم... آدم زیاد که سر و شانه نگاه می کند به این نتیجه می رسد که زیاد جزئیات شکل هم مهم نیست! حالا یک شانه اش اگر آدم شد و یکی حوا زیاد اشکال ندارد... یا اگر دو تا شانه اش هر دو کوچک شد... یا بزرگ شد... یا دور و نزدیک شد... یا حتی اگر یک شانه نداشت! جدا عرض می کنم... در هر صورت الگو این قدر قوی است که عمل می کند...
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ادامه بررسی دیده بان

گروه
    رایانه ای هم در فهرست دیده بان ما قرار می گیرند.
    لازم به ذکر است که بررسی شاخص رایانه ای ها به هیچ وجه به درد نمی خورد و از این به بعد دیگر این شاخص را بررسی نمی کنم. (چون فقط و فقط انگار از رانفور تاثیر می گیرد و لا غیر! )
    متاسفانه خیلی از شاخص ها این گونه هستند و از همه بدترشان هم شاخص کل!
    در آینده ی نزدیک حتما شاخص های خودم را ایجاد خواهم کرد.
    فرمولش هم احتمالا این گونه خواهد بود که:
    وزن تاثیر نماد الف بر روی شاخص امروز = ارزش داد و ستدهای امروز این نماد به ارزش داد و ستدهای کل نمادهایی که امروز در این گروه داد و ستد شده.
    رکیش باید صبر کرد و دید وضع کوتاه مدتش چه می شود؟ وضع بلند مدتش مانند سایر اعضای گروه عالی است. احتمالا یک اصلاح زمانی در کوتاه مدت انجام می دهد و بعدا یک رشد عالی.
    مداران هم مانند رکیش ولی از آن بهتر! من گمان می کردم پیشنهاد خرید دفعه ی گذشته ام روی مداران خراب شده بود و به آستانه زیان خورده بود! ولی اکنون که دارم نگاه می کنم می بینم رشد داشته... در حال حاضر هم با احتمال بالایی می توانم بگویم که مداران پیشنهاد خرید است.

ادامه گروه انبوه سازی:
    دوستانی که مانند من کف بخر نیستند و میانه ی راه دوست دارند خرید کنند، اکنون
    ثنوسا انگار ابتدای موج سه است... البته اکنون هم به نوعی کف است! کف موج سه... چند روز دیگر احتمالا دقیقا همان می شود که دوستان دوست دارند... یعنی میانه ی راه موج سه. خیلی خیلی کلاسیک و حرفه ای دارند مدیریتش می کنند! قشــــــــــــنگ معلوم است که راننده پشت فرمان نشسته!!! دقیق از روی فیبوناچی 62 درصد نمودار قیمت را برگردانده! اصلا این قدر کارش تمیز است که همین جا ما هم پیشنهاد خریدش می کنیم... خدایی اش ای ول دارد کار راننده اش! (از آن هفت خط های روزگار است یارو!) یک کار شیک و مجلسی... یک کار تمیز و کلاسیک... یک هنرنمایی در سطح بوندسلیگا... بدون تعارف... یادمان باشد فردای کاری حتما بازی طرف را توی تابلو ببینیم... احتمالا اول وقت می توان 1352 ریال خرید کرد و آخر وقت هم آن بنده خدا می آید رنجش را می کشد... اکنون نگاه انداختم... طرف سر صبحی رنج کشیده و صف کرده... خوب این کار اصلا حرفه ای نیست! یادتان باشد شما اگر سفته باز حرفه ای خواستید بشوید همیشه آخر وقت رنج بکشید! نه اول وقت! تاثیرش حدودا سه برابر است... و احتمال رکب خوردنش هم کمتر است... به هر حال... با این اوصاف دیگر احتمالا نشود صبر کرد و 1352 ریال خرید... و اگر کسی می خواهد باید همان ابتدای صبح در قیمت بالاتری خرید کند...
    http://i66.tinypic.com/2z40ft5.jpg

در این گروه
    وساخت هم وضعش خوب است و می تواند رشد کند... البته نمی دانم اصلاحی رشد خواهد کرد یا جنبشی.
    ثمسکن اصلا قابل تشخیص نیست و نامعلوم است.
    ثفارس
    هم نامعلوم است.
    ثعمرا وسط دو راهی است ولی احتمالا به خاطر رشد دوستانش راه خیر را انتخاب می کند! نه راه شر را...
    ثنام در اواخر دوره ی کف سازی است.
    ثنظام احتمالا یک رشد کوتاه مدت دارد.
    ثعتما هم نامعلوم است ولی احتمالا از همین کف اخیرش که برابر فیبوی 62 درصد است عبور نمی کند و همراه دوستانش می شود! یعنی یک رشد خوب و میان مدت.

در گروه حمل و نقل هم یک جنب و جوش هایی هست... حفارس و حتاید و حبندر و حفاری! و ... البته اینها انگار یک مقدار صبر می خواهند. صبر کوتاه مدت مثلا یکی دو هفته ای.
    بلی... دارویی ها هم عموما کف هستند و یک رشد زیبا بدهکارند! دیگر اکنون حوصله ی بررسی ندارم وگرنه نام می بردم... دانه به دانه...

به به... عجب بازاری قرار است بشود... همه ی نمادها سرحال و رو به راه هستند.... (در گروه های انبوه سازی و سیمان و کاشی و رایانه) انگار قرار است جشن برجام بگیرند!

باز هم بودند... منتها من دیگر انرژی ندارم ادامه دهم... ان شاء الله سر وقت ادامه اش را می نویسم...
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

-Bill Williams Chaos Theory
    Overview Bill Williams developed his unique theory by combining trading psychology with the Chaos Theory and their effects on the markets. He suggested that rewards from trading and investing are determined by human psychology and that anyone can become a profitable trader/investor if they uncover hidden determinism in seemingly random market events. Williams says that fundamental or technical analyses (link to 4.4.2.1) cannot guarantee steady profitable results because they do not see the real market. Moreover, he says that traders lose because they rely on different types of analysis, which are useless in nonlinear dynamic models, i.e. the real markets. Trading is a psychological game, the way of self-realization and self-knowledge, so the best way to become successful is to find your trading self, to get to know it better and to follow it no matter what. Thus, there are two significant aspects: self-knowledge and understanding of the market structure. It is Bill Williams' view that making money can be easy if you understand the market structure. In order to do this you should be aware of the market's inherent parts called dimensions, each of which adds to the total picture. These market dimensions are:
    Fractal (phase space)
    Momentum (phase energy) - Awesome Oscillator
    Acceleration / Deceleration (phase force)
    Zone (phase energy / force combination)
    Balance Line (strange attractors) It is worth mentioning that before the first dimension (Fractals)generates a signal, all signals generated by other dimensions should be ignored
    خوب... خیلی از بخش های نوشته ی بالا را قبول نداریم... خدمتتان عرض کردم که حتی در بازار بسیار کم حجم و واقعا (خیلی ببخشید) خر تو خر ایران که یک سال پیش وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورسش می گوید تمام نمادها را باز می کنیم و هنوز که هنوز است یک سری بسته است و از آن طرف حجم مبنا و فلان و بهمان و غیره و ذلک دارد... در این بازار هم حتی نظمی بسیار زیبا و عجیب حکم فرماست! و کیئوس و آشوب و از این چیزها نداریم... و سری که درد نمی کند را چرا الکی دستمال ببندیم؟
    ولی نظریات جناب ویلیامز در مورد پنج بُعد بازار بسیار خواندنی و جالب به نگر می آید...
    (راستی... کیئوسی که جناب ویلیامز درباره اش صحبت می کند با آن کیئوسی که ما می شناسیم فرق می کند... ایشان بی اطلاعی بازار را انگار کیئوس گرفته!)

این کتابی که من دارم می خوانم بسیار زیبا و خواندنی است و به دوستان پیشنهاد می دهم حتما بخوانندش... نامش است: Bill William’s Chaos Theory
    حالا تلاش می کنم برخی نکاتش را همین جا خدمتتان عرض کنم:
    اولی اش این است:

ne"> The Alligator also helps to determine the character of the Elliot waves:
    if the price is outside the Alligator's mouth the wave is impulsive;
    if the price is inside the Alligator's mouth the wave is corrective.

در جستار دوستان عرض کردم که این روش ها را پیش تر بنده از آموزش های جناب پشوتن مشهوری نژاد عزیز گرفته بودم ولی این بالایی را انصافا نگفته بود یا نگرفته بودم.
    همین نوشته ی بالا یک ضعف دارد... و آن ابتدای روند جنبشی (افزایشی/کاهشی قوی) است. که مطمئنا در آن زمان قیمت در میانه ی خطوط خواهد بود! بگذریم.

A buy fractal is a series of five consecutive bars where the highest high is preceded by two lower highs and is followed by two lower highs.
    if a buy fractal is above the Alligator's teeth (the red line) we would place a Buy Stop one tick above the high of the up fractal;
    Awesome Oscillator (AO) is simply the difference between the 34-period and 5-period simple moving averages of the bar's midpoints (H+L)/2. Awesome Oscillator (AO) is displayed on the chart as a histogram
    change-newline"> Histogram “A” bar, of any color, should be higher than histogram “B” bar. Histogram “B” bar must be
    red. Histogram “C” bar (signal) must be green.
    A buy (sell) signal called the Twin Peaks buy (sell) signal is generated when the histogram is lower (higher) than the zero line, and the last indicator's bottom is higher (last indicator's top is lower) than 8 the preceding one
    1) Read the chart from right to left.
    2) If you are waiting for a buy signal, look at the highs only. If you are waiting for a sell signal, look at the bottoms only
    Bill Williams gives his recommendations in relation to Stop Loss orders
    • If on the opening the market is trending, then it is better to close positions if the bar's closing price crosses the Alligator's teeth (the red line).
    If the market is volatile, use the Alligator's Lips (the green line) as the level to place a Stop Loss order. The market is characterized as volatile when the prices angle of inclination is 17 more than that of the green line. In both the above cases, at the end of the current bar the Stop Loss is shifted to the level of the red or green line of the next bar.
    • Once the fifth histogram bar occurs in the Green Zone (Red Zone) place the Stop Loss (refer to the "Trading in the Zone" page).
    • Close all open positions if a signal in the opposite direction appears. Bullish divergence / bearish convergence between the Awesome Oscillator and the price signals that the trend is about to end:
    در مورد BW_MFI یک مقدار کار دارد که فردا اگر شد درباره اش می نویسم.
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

با سلام و خدا قوت خدمت دوست عزیزم جناب محمد حسین عزیز و دیگر دوستان با تجربه
    یک کانالی هست به اسم bourse124a که یه اندیکاتور به اسم ITM داره . اگه ممکنه یه نگاهی به این اندیکاتور و کانال بیندازید ممنون میشم.اگر نظرتون در مورد اندیکاتورش مثبت هست که اندیکاتورش رو خریداری کنم و با روش خودم هم قاطیش کنم. فک میکنم خوب باشه.
    ممنون میشم اگه نظرتون رو بدونم.
    ویرایش توسط gholamk : 2018/04/05 در ساعت 12:54

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)
    تشکر شده 6,153 بار در 1,698 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    همین جوری
    _________

کاش یک مسابقه بین نمودارکارهایی که تخصصشان کف سنجی است برگزار می شد... یا در همین کارگاه چند نفر پیدا می شدند که مانند ما کار بکنند... می نشستیم روی این می اندیشیدیم که ثاباد اکنون کف است یا نه؟ حدس می زدیم و صبر می کردیم ببینیم چه می شود... اگر چنین مسابقه ای بود بنده رای «ممتنع» یا «نامعلوم» می دادم... چون انصافا هر چقدر بنشینم بیاندیشم انصافا عقلم قد نمی دهد. (احتمال می دهم کوتاه مدت یک رشد نه چندان بزرگ بکند و نیمه ی راه از دوستان ساختمانی اش جدا شود و یک استراحت بکند و دوباره نیمه ی دوم بازی بازگردد و حسابی رشد کند...)

یک چیزی در مورد الگوی سر و شانه یادم رفت بگویم... آدم زیاد که سر و شانه نگاه می کند به این نتیجه می رسد که زیاد جزئیات شکل هم مهم نیست! حالا یک شانه اش اگر آدم شد و یکی حوا زیاد اشکال ندارد... یا اگر دو تا شانه اش هر دو کوچک شد... یا بزرگ شد... یا دور و نزدیک شد... یا حتی اگر یک شانه نداشت! جدا عرض می کنم... در هر صورت الگو این قدر قوی است که عمل می کند...

سلام به محمد حسین عزیز
    من به سهم خودم سعی میکنم بعد از این در جستار شما آنچه درباره سهام یا دیگر بازارهای مالی فکر میکنم را چه با نمودار و چه تجربی بیان کنم
    البته با اجازه شما!اگر مایل بودید ادامه میدیم و اگر نه که چیزی از کف ندادیم
    مهمترین درس:انسان همواره در حال یادگیری است.
    اول اینکه من الان مدتی هست که درباره سهام و بورس مطلب نمیزنم چند دلیل داره
    مهمترین دلیلش این هست که من تصور میکنم فعلا وقت سرمایه گزاری در بورس نیست!!

ولی برای یادگیری و دیدن شمای کلی بازار و اینکه این روند فرسایشی چند ساله چرا تمام نمیشه؟؟مطالبی را در ادامه بیان میکنم.
    امیدوارم دیگر دوستان هم همراهی کنند

نالیدی و تقدیر همان است که بودست
    آن حلقه زنجیر همان است که بودست
    نومید مشو ناله کشیدن دگر آموز.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    با سلام و خدا قوت خدمت دوست عزیزم جناب محمد حسین عزیز و دیگر دوستان با تجربه
    یک کانالی هست به اسم bourse124a که یه اندیکاتور به اسم ITM داره . اگه ممکنه یه نگاهی به این اندیکاتور و کانال بیندازید ممنون میشم.اگر نظرتون در مورد اندیکاتورش مثبت هست که اندیکاتورش رو خریداری کنم و با روش خودم هم قاطیش کنم. فک میکنم خوب باشه.
    ممنون میشم اگه نظرتون رو بدونم.

سلام.
    به هیچ وجه.
    این دوستمان موارد خطای نشانگرش را نگذاشته و اگر ازش درخواست کنی چند نمونه کار از بخش هایی که شما درخواست دارید را بگذارد احتمالا پاسخ مثبت نمی دهند.
    این تمام مواردی هم که دوستمان گذاشته از رشدهای جنبشی نمودارهای مختلف است و حرفی از امواج اصلاحی نیست که در آنها نشانگر چگونه کار می کند.
    اگر ایشان پاسخ مثبت داد نمودارهایی که در یک سال گذشته امواجشان در هم و کوچک و اصلاحی بوده را به عنوان آزمایش از او بخواهید. (نمادهایی که در زمان آزمایش اصطلاحا روند نداشته اند و ده روز پانزده درصد رفته اند بالا و بعد دوباره ده روز پانزده درصد آمده اند پایین) (یعنی به عنوان آزمایش و نمونه کار به او دقیقا بگویید که کدام بخش از کدام نمودار را می خواهید برایتان آزمایش کند)
    باز هم مسئله ی بعدی این است که این دوستمان پیشنهاد فروش نمی دهد! و آن پیکان های قرمزی که ترسیم می کند Sell نیست! Short است!
    ما چندین بار در این مورد با دوستان صحبت کرده ام! :<
    کسی که کارش درست است مطمئنا هر پیشنهادش را زیر ده میلیون ریال نمی فروشد!!! هر پیشنهادش را!!! چه برسد به اینکه کل نشانگرش را بخواهد به قیمت 1 میلیون ریال بفروشد!!!
    حالا شما نگاه کن کسی که قرار است فوقش 100 تا دانه نشانگر ِ یک میلیون ریالی بفروشد و از این راه کاسبی کند!، خودش آیا نمی توانسته همین قدر با نشانگرش کاسبی کند؟؟؟؟ (حتی اگر فقط همین یک دانه پیشنهاد شپنایش هم درست بود و حتی اگر فقط 200 یا 100 میلیون ریال هم خرید کرده بود اکنون او بیش از میزان فروش نشانگرهایش کاسبی کرده بود!)

«محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع