صفحه 6 از 600 نخست ... 34567891656106506 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

چرا موفق نمی شوم؟
    ==============

الان در مسابقه هفتگی ستاره داران شرکت کردم.
    باز هم مثل سابق اصلا از این شرکت کردنم راضی نبودم. ولی چون هفته ی قبل هم شرکت نکرده بودم گفتم این هفته شرکت کنم...
    اما چرا از شرکت در مسابقه ای که این قدر دوستش دارم لذت نمی برم؟ به خاطر اینکه من خیلی خیلی ابزار های مختلف برای بررسی سهام مختلف بلدم ولی از آنها برای بررسی نماد هایی که دوست دارم استفاده نمی کنم.
    چرا؟ نمی دانم.

فکر کنم این مشکل خیلی از ما معامله گران است...
    ده هزار بار با خودمان می گوییم "من به هیچ وجه احساسی خرید و فروش نمی کنم" ولی باز آخرش وقتی صادقانه کارنامه مان را بالا پایین می کنیم، می بینیم درصد زیادی از معاملات بیشتر مربوط به احساساتمان بوده تا تصمیم گیری های قبلی....
    خوب یکی از دلایل ایجاد این جستار هم همین بوده.
    اینجا یک کارگاه است.
    یک کارگاه تمرین استراتژی
    یک کارگاه تمرین بررسی فنی
    یک کارگاه تمرین بررسی بنیادی
    یک کارگاه تمرین فکر!

باید بار ها و بار ها استراتژی را به خودمان گوش زد کنیم. باید بار ها و بارها نمودار ها را بررسی کنیم و بررسی های خود را مرور کنیم و ایراد ها را تبدیل به نقاط قوت کنیم. باید یاد بگیریم بررسی های بنیادی کم نقصی داشته باشیم...

باید مثل یک راننده که کلاچ و دنده را حفظ است، معامله گری را در خون خود داشته باشیم...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در ادامه ی صحبت بالا باید موضوعی که همیشه در ذهن داشته ام را بررسی کنم.

چقدر زمان باید گذاشت؟
    =================

از مجامع شروع می کنم. تازه فهمیده ام شرکت کردن در مجامع چقدر اهمیت دارد. تازه شروع کردم به رفتن به مجامع و تقریبا تمامی مجامعی که به درد بخور باشد را شرکت می کنم.
    خوب تا اینجای کار باید یک زمان زیادی برای این مورد گذاشت. : لباس پوشیدن+حرکت به سمت مجمع+احیانا یک مقدار پیش از مجمع با سایر سهامداران صحبت کردن+استماع مسائل حین مجمع+استماع صحبت های بعد از مجمع(که در بعضی مواقع هیچ اهمیتی ندارد و در برخی موارد اهمیتش چندین برابر خود مجمع اصلی است)+ حرکت به سمت خانه+استراحت+نوشتن گزارش مجمع و....
    برای چه این قدر با تفصیل نوشتم؟ برای اینکه می خواهم بگویم خیلی از مواقع این مجامع تمام روز آدم را می گیرد! تمام روزی که می توانستی تمرین تکنیکال کنی. می توانستی شرکت های مختلف را از نظر بنیادی بررسی کنی... می توانستی بازار را رصد کنی و جریان های پول را شناسایی کنی، می توانستی با دوستان در تالار های مجازی هم فکری کنی و ... شما فکر کن اگر فقط رفتن و آمدن به یک مجمع دو تا 2 ساعت از آدم بگیرد دیگر می خواهی چه کار کنی؟
    و اضافه می کنم که تقریبا هر روز سال مجامع خوبی در حال جریان هستند که شرکت در آنها به نظر من اجباری است!!! (و متاسفانه اکثر داده هایی که در اینترنت وجود دارد به درد من نمی خورد)

مورد بعدی بررسی بنیادی است. آیا کسی هست که بتواند ادعا کند در یک روز یک شرکت را به خوبی از نظر بنیادی بررسی کند؟ و شما حساب کنید اگر 250 عدد شرکت داشته باشیم آیا تمام طول سال پاسخگو است؟

دیگر بررسی فنی را نمی گویم. (البته الحمد لله بررسی فنی به نظرم زمان خیلی کمتری نسبت به سایر موارد می برد) البته باید برای یادگیری بررسی فنی، بررسی بنیادی و حتی یادگیری مجمع نویسی و رصد بازار هم یک زمان گذاشت و در آن حرفه ای شد. (من به خوبی الان آماتور بودن خودم را در هر 4 مورد می توانم به عینه ببینم!)

هر روز ساعت 8:30 تا 12:30 هم به نظر من به عنوان رصد بازار و روان شناسی بازار اجباری است... (حتی دو روز را هم از دست بدهیم (چنانچه من دو روز کاری گذشته را از دست دادم) به همان نسبت از بازار پرت می شویم...)

خوب حالا کارهای شخصی را هم اضافه کنیم و ببینیم چه کسی می تواند زمانش را برساند؟ مطمئنا ما نمی خواهیم در جوانی پیر شویم و نمی خواهیم پنجشنبه جمعه هایمان را فقط برای کار اختصاص دهیم (این را از این بابت می گویم که قبلا با خودم فکر می کردم پنج شنبه و جمع ها بنشینم و دو تا شرکت را از نظر بنیادی بررسی کنم و نیز روند هفته ی آینده ی سهم های مختلف و گروه های مختلف را پیش بینی کنم...) و در بعضی مواقع می خواهیم سرمایه گذاری در بورس کار دوممان باشد... خوب چقدر زمان بگذاریم؟ از کدام مورد بگذریم؟ کدام ها را خلاصه کنیم؟ در کجا ها مشارکت کنیم؟ و ...

پاسخ شخصی:
    فکر کنم بعد از یک سال بتوان رفتن به مجامع را قطع کرد (یعنی در مجامع کلیه شرکت ها یک بار شرکت کردن). (البته تقریبا غیر ممکن است) کار بهتر این است که یک نفر را آدم پیدا کند که همه چیز را بنویسد (حتی حالات سهامداران شرکت کننده و جو مجمع را... که این خودش خیلی خیلی مهم است) و بعد از او نوشته هایش را قرض بگیریم... (حالا چه می دانم در ازای پول یا در ازای همکاری دیگر و ...) یا بعد از یک سال باز خود آدم شرکت کند ولی آنهایی را شرکت کند که مشکوک است (و شک دارد) نه همه را...
    در مورد بررسی بنیادی هم می توان از بررسی تمامی مسائل پرهیز کرد و فقط می توان موارد با اهمیت را بررسی کرد. معمولا در مجامع یا در تالار های مجازی موارد با اهمیت گفته می شود. برخی موارد که از دید خیلی ها پنهان مانده به احتمال قوی اگر من هم نگاه کنم از دید من پنهان خواهد ماند و نیز مواردی که مهم به نظر برسد (مثل تاثیر قیمت مواد اولیه یا افزایش فروش) با یک دو دو تا چهار تای ساده قابل به دست آمدن است! خوب در صورتی که مورد به جزئیات بیشتر نیاز داشت و ارزش بررسی هم داشت، وارد جزئیات می شویم و دقیق بررسی می کنیم. اما یک بار در هزار بار.
    همان طور که گفتم بررسی فنی وقت زیادی از انسان نمی گیرد و الحمد لله می توان به صورت خلاصه حتی در ده دقیقه انجام داد.
    در مورد رصد بازار فقط یک مقدار مشکل وجود دارد که آن را هم بنده چند راه کار پیشنهاد می دهم: 1- رصد جو پایانی بازار به جای رصد لحظه به لحظه ی بازار (خوب مسلما درصد زیادی از کیفیت رصد می پرد ولی در عوض 5 ساعت رصد می تواند تبدیل شود به نیم ساعت) 2- استفاده از فیلتر های مختلف تعبیه شده در سایت tsetmc برای پیدا کردن سهم هایی با خاصیت هایی خاص
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام

برای اینکه تصمیم گیری در هفته ی آینده راحت تر باشد بهتر است افکار، احساسات و تصمیم گیری های خودمان را در مورد سهم های مختلف مشخص کنیم. یک سری از نماد هایی که من مد نظر دارم را اینجا بررسی می کنم تا هم برای خودم خوب باشد و هم برای بقیه و نیز بتوانیم بعد از یک مدت اثرات تصمیم گیری هایمان را در قبال مسائل مختلف بررسی کنیم.

این جدول را من دیشب تهیه کردم و اخباری که به ذهن داشتم را در آن آوردم:
    (البته یک مقدار سانسور شده که زیاد مهم نیست)

درصد اهمیت
    نماد
    خبر1 خبر2 خبر3 خبر4 خبر5 خبر6
    60 پارسان رشد نفت و پالایشگاهی ها بورس لندن اگر اشتباه نکنم قرار داد با خارجی ها نزدیک شدن به اتمام زمان حق تقدم ها فاصله زیاد با بنیادش

40 پردیس قیمت مناسب افزودن سهام سهامدار عمده

40 پترول شایعه حضور سرمایه گذاران خارجی خرید و فروش های عجیب غریب

پکویر

60 تاپیکو ستاره جا ماندن از بازار نا به سامانی کارکنان ستاره (زیاد مهم نیست)

5 ثپردیس رشد آتی عالی (هر چند قیمت بالا است)

5 ثمسکن عرضه های اولیه سهام

20 ثشاهد کارخانه سیگار خرید های مدبران پیشبینی رونق در ساختمان

40 ثعمرا فروش زمین واگذاری امتیاز املاک
    چمستان

75 دی نیروگاه دماوند ... عرضه ی اولیه ی دماوند فروش دارایی های دی پرداخت اقساط دماوند

5 خفناور ...

50 خنصیر از نظر بنیاد عالی است و ... ...

5 خساپا احتمال خرید نیمی از سهام خپارس توسط رنو فروش 50 درصد خکاشا توسط خساپا تجدید ارزیابی دارایی های خساپا فروش دیگر دارایی های خساپا (قیمت بالا است)

50 خدیزل بنیاد عالی جاماندن از بازار خرید حقوقی

50 سمگا معاف از مالیات شدن سمگا بازار گردانی در وگردش و سمگا قیمت مناسب 3500 ریالی در عرضه رو آوردن دولت به گردشگری استفاده از پول بازار وجود جهانگیری در این شرکت
    10 سهرمز افزایش اندک در زمینه ی صادرات قطر 2020
    نزدیکی به دریا
    (عدم کاهش قیمت نسبت به باقی سیمانی ها)
    نبود هیچ سیمان روی زمین

50 سیمانی ها جنگ عراق و منطقه در حال اتمام است و حتی امکان دارد سعودی هم نرم شود. ریزموج هایی در حال شکل گیری است و به احتمال قوی موج 1 و 2 شان به زودی تمام می شود
    از کل بازار عقب هستند و در قیمت های پایین بسیار کم فروشنده می شوند و مستعد سفته بازی هستند

60
    غاذر اتمام کار دلیران یا ادامه ی آن و در هر دو صورت اتمام نزول گلخانه و کارخانه و فروشگاه کاهش مناسب قیمت

50 فاذر جا ماندن از فاراک تحرکات خوب حجم و قیمت و صف

50 فولاد فروش ذوب توسط فولاد اتمام بازی فولادح

5 کترام حجم بی سابقه

5 کقزوی خرید خارجی ها ... (قیمت بالا است)

5 کچاد گویا بعد از افزایش سرمایه می تواند 50 درصد سود دهی خودش را افزایش دهد. یک خبری در این رابطه بود

میهن افزایش سرمایه 218 درصدی؟

وبملت 4 مییلییارد دلار غرامت رایی قطعیی دادگاه تجدیید نظر صادر شده و ایین شفاف سازیی به رویی کدال انجام گرفت

10 ولصنم پول هایش ... صحبت مدیرعامل... رانت بانک صنعت و معدن معاف از مالیات شدن افزایش سود نسبت به بودجه
    100
    وقوام سقوطی زیبا برای رشدی زیباتر مطالبات مجمع عمومی عادی سالیانه امکان انتقال به فرابورس رونق مسکن اتمام بازی حق ها و اتمام زمان ماست مالی بعد آن
    100
    وسپهح آماده دارد می شود برای خرید تقسیم سود بسیار بالای وسپه

50 وسپه افت مناسب بابت تقسیم سود و به احتمال قوی دریافت پی بر ای مناسب

100 وساخت سه سهم ونوین در هر سهم وساخت فروش کرمان و سایر زیر مجموعه های ساختمانی از نوع توسعه و عمران استان ها فروش زیر مجموعه هایی که ونوین دارند تا برسد به 10 درصد (از 30 درصد)

40 ساختمانی ها خرید مدبران و چند حقوقی دیگر وام های بزرگ دولتی رونق بهار 95

10 غذایی ها فروش به روسیه (افزایش قیمت خرید شیر)

50 فولادی ها افزایش تعرفه واردات فولاد از ابتدای سال ۹۵

«محمد حسین» هستم.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام

یک مقدار اینجا بنویسیم ببینیم با خودمان چند چندیم؟

دی را که نخریدم و پرید... دیگر قیمت الان برای من جذابیت ندارد. 1500-1600 برای من خوب بود و الان 1800 است... این را هم بگویم که شرکت فعلا هر چه پول از نیروگاه دماوند در می آورد باید خرج خود نیروگاه کند... البته این موضوع با عرضه ی 10 درصدی کم رنگ می شود و سال بعد با افزایش تعرفه کاملا منتفی می شود و دی را زیر و رو می کند ولی فعلا اهداف نماد 2000 ریال و 2500 ریال است که خرید در 1800 ریال توجیهی ندارد. مخصوصا اینکه حقوقی مثل چه دارد می فروشد... و به احتمال قوی یک افت یکی دو هفته ای را با این وضعیت می گذارد در دامن دی...

وساخت را هم سفارش گذاشتم روی 3310 ریال که کمتر از 3400 ریال نشد و در نهایت دیروز با افتش شد 3755 ریال که این هم از نظر من پرید شاید روی 3570 امروز یا اگر شد 3480 ریال فردا دوباره سفارش گذاشتم.

وقوام را در 850 ریال سفارش خرید گذاشته بودم که به 870 ریال رسید و رفت بالا و برگشت پایین و الان دوباره امکان دارد بتوانم بخرم. (یک سری سهم ها هستند که من عاشقشان هستم و این یکی از آنها است)

تاپیکو و پارسان دو سهم بسیار بسیار ارزشمند هستند که هر روز دارند به واسطه ی افتی که دارند جذاب تر هم می شوند. تاپیکو را من در 2646 ریال فروختم در حالی که در همان قیمت هم فوق العاده جذابیت داشت! الان که رسیده به 2270 ریال!!! این سهم برای سرمایه گذاری بلند مدت و میان مدت و اکنون می گویم کوتاه مدت بسیار عالی است. پارسان هم به خاطر شبندر و سیاست های در خور توجه آقای عزیزی مدیر عامل شرکت قابل بررسی است. البته این نماد در کوتاه مدت افت نکرده.

ومعادن را روی 1367 ریال فروخته ام و با توجه به افزایش قیمت سنگ آهن و گویا پایان بازی (دامپینگ) چینی ها دارد جذاب می شود. می گویند چینی ها که قطب غالب تولید سنگ آهن جهان هستند دستور داده اند معادنشان با 50 درصد ظرفیت کار کند! البته باید توجه کرد که در هر سه نماد ومعادن و کچاد و کگل حقوقی دارد بد جوری می فروشد و شاید بد نباشد مدتی صبر کرد تا یک موج 2 کوچک بزنند! ولی از طرف دیگر هم ممکن است آن قدر تقاضا زیاد باشد که اجازه ی چنین کاری ندهد... ولی باز اگر قیمت جهانی بخواهد نسبت به 19 درصد دیروز یک موج 2 کوچک بزند اینها هم ممکن است یک موج 2 کوچک بزنند و ومعادن را من بتوانم در 1270 یا 1250 ریال بخرم...

وسپهح همان طور که گفتیم دارد جذاب می شود ولی هنوز خیلی زود است که به آن توجه کنم. الان 265 ریال است و من 100 ریال به پایین برای خرید دوستش دارم. البته بعید هم نیست... نماد در 450 ریال باز شده و تا 600 ریال رفته و الان رسیده به 250! پس ای بسا بتوان با 50 ریال این را خرید...

غپیازر هم به نظر من افتش را کرد. قیمت نماد سقوط آزاد کرده. دلیران البته نه از این سهم خارج شده و نه افزایش می دهد. شاید دارد با کد های دیگرش جمع می کند. البته با توجه به اینکه مقاومت به نظر در این نماد شکسته شده و نیز با توجه به اینکه یک سقوط داشته بعید است که یک باره رشد کند... باید یک مقدار (مثلا یکی دو هفته) نوسان کند تا بتواند دوباره رشد کند.

خنصیر هم کاهش خیلی خوبی داشته. من پول دستم باشد حتما اضافه می کنم و فکر نکنم بیشتر از امروز فردا منفی بخورد... احتمالا امروز در منفی 5 سفارش خرید می گذارم که اضافه کنم. البته سهم کم ریسک تلقی نمی شود... ولی پاداشش هم به نظر من خوب است.

خدیزل هم یک سهم بنیادی است که همچنان حقوقی خریدار هر روز به میزان خوبی خرید انجام می دهد ولی در لیست سهامداران تغییری مشاهده نمی شود! 4500 ریال که قیمت کنونی هر سهم است یک حمایت محکم برای این نماد محسوب می شود. و به نظر من این دفعه از همین قیمت بر می گردد و سقف 5200 ریالی اش را (مثلا در عرض دو هفته) می زند. (اتفاقا من در همان سقف قیمتی خریدم و الان بد جوری در این نماد در ضرر هستم)

سمگا هم دارد به 3500 ریال می رسد. در این قیمت خرید بلند مدت و میان مدت (و با بازدهی کم، کوتاه مدت) مناسب به نظر می رسد... فکر نکنم از 3300 ریال کمتر شود.

خوب یک مرور بکنیم ببینیم چه کار کنیم؟
    خدیزل خوب است. وقوام خوب است. خنصیر خوب است ولی احتمال خطر متوسطی دارد. ومعادن و وساخت و سمگا و غپیازر و وسپهح و دی احتمال خطرشان بالا است. تاپیکو و پارسان هم نا معلوم یا معمولی.

شاید اگر منفی شد خدیزل خریدم. و اگر گیرم نیامد و وقوام در ساعت 10 قیمت مناسبی داشت یک سفارش خرید روی آن گذاشتم.

برویم یک مقدار تکنیکال های اینها را هم نگاه کنیم. (نمی دانم چرا همیشه وقت کم می آورم؟)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2016/03/09 در ساعت 08:15
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خوب ابتدا برویم سراغ وساخت

(چون به داده های مفید اطمینان ندارم از داده های tseclient و amibroker استفاده کردم. هر چند به اینها هم اطمینان ندارم)

از نمودار این طور به نظر من می رسد که نماد به 335 ریال باز می گردد و یک بوسه ی خداحافظی به آن می زند. به قیمتی که بیشینه ی نسبی سال 94 آن در قبل از رشد خیره کننده اش بود... البته ممکن است این کار را پس از برخورد به 4000 ریال (قیمت ابتدای سال 93) انجام دهد...
    ===========
    سهم مقاومت اصلی خودش را در 3000 ریال شکسته و از این نظر مشکلی ندارد.
    ==========

«محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در زیر میانگین های متحرک وساخت را بررسی می کنیم:

از سه میانگین متحرک 8 و 15 و 60 روزه استفاده کرده ام. همان طور که در جستار استراتژی بیان کردم اینها را با روش آزمون استراتژی انتخاب کرده امدم و مختص همین نماد اند.

به خوبی عکس العمل مناسب نمودار را نسبت به میانگین های متحرک در بالا می بینیم.

بنفشه خیلی خطری است!!! برج 10 سال 93 و برج 10 سال 92 همین میانگین متحرک کار دست نماد داده و یک عده را بدبخت کرده!!! دقیقا این م.م در هر دو دفعه کاری کرده که نماد هر چه خورده پس داده! و الان هم در وضعیت بدی به سر می برد... چرا که تعداد دفعات زیادی به این مقاومت خورده و برگشته ...

این را بشکند بعید نیست قیمت نماد 2800 یا 2500 ریال بشود!!!

البته یک جای امیدواری اینجا است که در صورت شکسته شدن میانگین متحرک بنفش به وسیله ی نمودار، مانند اوایل سال 92، نمودار یک بازگشت داشته باشد و ادامه ی کارش را از سر بگیرد... که اگر این طور بشود عالی می شود و من می توانم در قیمت مناسب با نماد همراه شوم...

============
    باز شدن میانگین های متحرک به خوبی گارد صعودی قیمت سهم را نشان می دهند. (اصلا من به این مورد عقیده ندارم ولی همین طوری گفتم... یاد جناب پشوتن به خیر... این نوع دیدگاه مختص ایشان است)
    ===========

دیگر میانگین های متحرک 60 روزه و 25 روزه را بررسی نمی کنم.
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چون آمی بروکر مکدی جدید ندارد (من پیدا نکردم) باقی توضحیات را از روی مفید تریدر می دهم:

بولینگربندز که چیز خاصی نمی گوید... نه پایین است که سیگنال نوسان گیری کوتاه مدت بدهد و نه بالا است که سیگنال خروج کوتاه مدت بدهد. البته نا گفته نماند که بنده تنظیمات را برای کوتاه مدت گذاشتم. (یعنی 12 روزه با انحراف معیار 2) . شاید به همین میانگین 12 روزه که خورده یک عکس العملی نشان دهد...

برویم سراغ مکدی ... مکدی با این نتظیمات (که تقریبا یک حالت استانداردی برای بورس ایران است و قبلا در آورده ام) نشان می دهد که سهم خیلی ناقلا است! چندین بار واگرایی نشان داده ولی عمل نکرده! و دوستان خوب می دانند نشان دادن و عمل نکردن واگرایی یعنی حالت معکوس قوی!

شاید بد نباشد تنظیمات مکدی را عوض کنم تا این بازی ها را خنثی کند. ولی هر جور حساب کنیم بالاخره اواخر بهمن 94 یک واگرایی تمام عیار داریم که به وقوع نپیوسته (ولی نشان داده)

استکاستیک و آر اس آی و ام اف آی هم در وضعیت خوبی به سر می برند و مشکلی ندارند. (البته اینها آزمون نشده اند)
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک بار دیگر مکدی را از روی آمی بروکر توضیح می دهم:

خوب نگاه کنید. موقعیت های مناسب فروش را در شکل زیر من مشخص کرده ام... هر وقت سیگنال، مکدی 12-26 را قطع کرده بهترین موقعیت خروج از نماد بوده!!!

من یک مقدار بعدش را گرفته ام که مطمئن تر باشد ولی بهترین زمان فروش دقیقا همان تقاطع مکدی-سیگنال است.

الان هم با دقت معلوم می شود که مکدی و سیگنال 2 بار با هم تماس داشته اند و الان هم تقریبا دارند مماس می شوند و خیلی به هم نزدیک هستند و اگر مکدی بیاید زیر سیگنال (یعنی نماد توان خودش را از دست داده و ) به احتمال قوی یک سقوط متناسب با صعود قبلی در پیش خواهیم داشت!!!
    «محمد حسین» هستم.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

با این توصیفات قصد ما برای خرید در قیمت های 3500 یا 3350 ریال (در صورت ریزش) در هاله ای از ابهام قرار می گیرد... یعنی اگر نمودار تا آنجا از نظر قیمتی اصلاح کند احتمال اینکه از آنجا باز هم اصلاحش را ادامه دهد زیاد است...
    «محمد حسین» هستم.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

بررسی خنصیر از نظر فنی/نموداری 941220
    ==========================

سلام

(ابتدا عرض کنم که شاید بهتر باشد از این به بعد تصاویر را به صورت پیوند قرار دهم تا اگر کسی خواست صفحه را بخواند و سرعت اینترنتش کم بود اذیت نشود)

این نمودار خنصیر است:
    http://i.imgur.com/DCaMJZb.png

(بنده فقط قسمت انتهایی نمودار را نشان داده ام چرا که به نظر بنده نباید سایر قسمت های نمودار را با بخش اخیر مقایسه کرد.
    در حقیقت به نظر بنده نمودار دو قسمت است: جایی که دلیران نیامده بود و بعد از آن. به عبارت دیگر در اینجا داده های بنیادی و اطلاعات خبری را در بررسی فنی/نموداری دخیل کرده ایم. یا باز هم به عبارت دیگر باید گفت هنگامی که بازیگر عوض شد، رفتار نموداری نماد هم عوض شد... بنابر این نمی شود طبق داده های گذشته به درستی بررسی را انجام داد.)

همان طور که ملاحظه می شود نمودار به فیبوناچی 38 درصد یا 50 درصد خودش رسیده (داده های دیروز در نمودار نیست،البته شاید یک منفی دیگر لازم داشته باشد تا به 50 درصد برسد)

احتمال زیادی می دهم قیمت از اینجا برگشت داشته باشد...

به خصوص اینکه صفش توسط حقوقی جمع شد

به احتمال قوی یک منفی دیگر بخورد و برگردد.

============

http://i.imgur.com/lBxdavj.png

این هم بررسی نمودار از نظر میانگین های متحرک

آزمون من اعداد 7 و 40 و 60 را به عنوان اعدادی مناسب برای میانگین گیری نشان داد.

در حال حاضر دقیقا روی میانگین متحرک 40 روزه قرار داریم و اگر یک مقدار دیگر پایین بیاییم این مقاومت مهم می شکند و در آن صورت باید منتظر اعداد 4200 یا 4300 ریال باشیم...

===========

آر اس آی و مکدی هم زیاد به نظر می رسد اطلاعات جذابی نداشته باشند. آر اس آی روی وسط قرار گرفته (42 درصد) و مکدی هم حسابی پایین آمده... توجه شود که اگر نمودار بخواهد از همین جا برگردد مکدی واگرایی نشان خواهد داد و عمل نخواهد کرد. به خاطر اینکه میانگین متحرک 26 روزه بالا کشیده شده و میانگین متحرک 12 روزه موقت پایین آمده و دوباره بالا کشیده خواهد شد. و این حالت یکی از بهترین حالات برای مکدی می تواند باشد... (ولی گفتیم که زیاد روی این نماد و نمودار این موارد مهم نیستند)
    http://i.imgur.com/TN1IHPq.png
    این آخری نمی دانم چرا برای خودم فیلتر شده؟ (شاید ترکیب حروف معنی دار بوده؟!)
    دوباره پیوندش را می گذارم:
    http://i.imgur.com/vreqjO1.png

«محمد حسین» هستم.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 6 از 600 نخست ... 34567891656106506 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع