صفحه 414 از 600 نخست ... 314364404411412413414415416417424464514 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,131 به 4,140 از 5991

موضوع: کارگاه

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 ارسال

پاسخ : کارگاه

با سلام . استاد; لطفا در صورت امکان ، حپارسا را تحلیل بفرمایید(تکنیکال).ممنونم

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامخواه از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

حپارسا
    =====

علیکم السلام.
    در مورد حپارسا در جستار خودش هم عرض کردم.
    قیمت کف کف است.
    ولی خرید ندارد.
    البته اگر دیدتان بلند مدت است خرید دارد آن هم چه خریدی!
    ولی با نگاه کوتاه مدت یا شاید حتی میان مدت (دو سه ماهه) فعلا عجله ای در خریدش نیست.
    بازی حق تقدم دارد و با آن حرکتی که حقوقی ها انجام دادند (این کاسه آن کاسه کردند و صف ایجاد کردند و قیمت ها را یک باره پایین کشیدند و و و) به احتمال قوی می خواهند قیمت ها را دستکاری کنند تا حق ها را بزخری کنند... پس تا وقتی دزدی شان را انجام نداده اند (کامل نشده) ورود کوتاه مدت معنی ندارد.
    البته اگر اهل گرفتن بازه های کوچک نوسانی هستید باز دوباره پیشنهاد می کنم بخرید و مدام نوسان بگیرید.
    چون پیشبینی این است که تا زمانی که حق ها کارش به انتها نرسیده قیمت همین جاها بازی کند. (یعنی نوسان های ریز شاید 10 درصدی در همین کف قیمتی)

اینهایی که عرض کردم از جنبه ی حس_ششمی بود. (محاسبات ضمنی در ناخودآگاه آدم)

از نگر نموداری فقط می توانم بگویم کاملا در کف است و عالی. و مستعد یک رشد کوتاه مدت هم هست.

اگر می خواهید بخرید (به دید بلند مدت یا به دید گرفتن نوسان های ریز) در همین قیمت عرضه ی اولیه بخرید و همین جاها هم حتما آستانه زیان بگذارید. (مثلا 5100 یا 5111 بخرید و آستانه زیان را هم 4970 ریال قرار دهید.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام
    این نکته خیلی عالی است.
    واقعا هم راست می گوید (در عمل روی خودم دیده ام).
    ان شاء الله از این پس بیشتر روی آموزش کار کنیم و بیشتر پژوهش (بحث و بررسی) داشته باشیم در کارگاه.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

سلام
    این نکته خیلی عالی است.
    واقعا هم راست می گوید (در عمل روی خودم دیده ام).
    ان شاء الله از این پس بیشتر روی آموزش کار کنیم و بیشتر پژوهش (بحث و بررسی) داشته باشیم در کارگاه.
    در فن نمودار کاری بهترین کار این است که تجربه را از گذشته یاد بگیریم. یعنی همین پیشبینی هایی که در زمان حال انجام می دهیم را برویم در زمان گذشته انجام دهیم و ببینیم چقدر پیشبینی مان درست بوده و به چه علت.
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دقت یعنی صداقت (ابهام=دروغ)
    ==================

سلام

نمی دانم، چرا برخی در نمودارهایشان پیشبینی نمی کنند... یعنی تقریبا هیچ کس پیشبینی نمی کند. البته خیلی ها در زیر نمودارشان پیشبینی شان را می نویسند... ولی سخن من با کسانی است که فقط یک نمودار می گذارند و زیرش هم چیزی نمی نویسند...
    خوب یعنی چه؟
    مثلا یک نمودار می گذارند و یک کانال را در آن نشان می دهند که نمودار نزدیک کانال است... خوب؟؟؟ این یعنی چه؟ یعنی آخر سر قرار است نمودار کانال را بشکند یا نه؟
    یا اینکه یک سری سطوح در نمودار مشخص می کنند... تراز های فیبو یا مقاومت/حمایت های نقاط پاشنه. (Pivot Points)... خوب که چه؟ قرار است از این نقاط برگشت داشته باشیم یا نه؟ اگر بگوییم «ممکن است از این نقاط برگردد» که خوب... چشم بسته غیب گفته ایم! (از هر نقطه ای احتمال برگشت وجود دارد.)
    خوب؟؟؟
    یعنی این اکنون شد پیشبینی؟
    دست کم بگو اصلی ترین حمایت کدام است و چقدر احتمال برگشت وجود دارد...

می دانید مشکل چیست؟
    مشکل این است که می خواهیم جوری صحبت کنیم که اگر فردا روزی پیشبینی مان اشتباه از آب در آمد کسی به ما اعتراض نکند... یا اگر یک آدم کم شخصیتی پیدا شد و وبال گردنمان شد که چرا اشتباه بررسی کردی؟ و من را (که چشم بسته از تو تبعیت می کردم) به زیان انداختی؟ یک چیزی داشته باشیم جوابش را بدهیم...
    می خواهیم خودمان را باد کنیم... و دیدی گفتم ها را بالا بیاوریم...
    می خواهیم کارمان درست باشد.

اشتباه است. صد در صد اشتباه است.

مشکل اینجا است که آدم مجبور می شود از این به بعد همیشه ادای یک انسان کامل را در بیاورد...
    مشکل اینجا است که آدم مجبور می شود به اطرافیانش دروغ بگوید.
    از آن طرف یکی پیدا می شود می گوید فلان بررسی ات مشکل داشت... آدم اینجا هم مجبور می شود باز برای بستن دهان او یک اشتباه دیگر کند...
    بزرگترین مشکل هم (گمان کنم) هنگامی پیدا می شود که آدم خودش گول خودش را می خورد.
    یعنی یواش یواش خودش خودش را بی نقص می پندارد. می فهمد خریدش اشتباه بوده ولی حاضر نمی شود از آن دست بکشد. می خواهد یک روز بالاخره با سود بفروشد و سر بلند از آن داد و ستد بیرون بیاید... می گوید امروز درست می شود... فردا درست می شود... (آخر هم بی صدا آدم مجبور می شود با 30 درصد زیان از آن جایگاه خرید خارج شود..)

چه اشکالی دارد؟
    خوب آدم با صداقت خودش را به (خودش و) دیگران نشان دهد؟
    آقا من از 10 تا بررسی ام 8 تایش اشتباه است. خبره نیستم... تازه کارم... چه اشکالی دارد؟
    حالا دیگران به جهنم... به دیگران چه که من چه هستم و چه نیستم... ولی آدم دست کم با خودش رو راست باشد...

بهترین خوبی و پاداش این کار این است که آدمی که با خودش رو راست باشد می تواند دقیق بفهمد چقدر کارش درست و چقدر کارش اشتباه بوده... و نیز اینکه آدم می تواند بفهمد دقیقا مشکلش کجاست و نقطه قوتش کجاست... آدم می تواند به گذشته نگاه کند و ببیند فلان جا اشتباه بررسی کرده بوده و همین باعث شود که بپرسد چرا آن بررسی اشتباه شد؟
    یا اصلا فرض کنید آدم هیچ وقت هم نفهمد مشکل کارش کجاست... باز خوبی ِ راستی این است که آدم خیلی سریع می فهمد که این کاره نیست... تو این شغل به جایی نمی رسد... بورس را می بوسد می گذارد کنار... بهتر از این است که آدم یک عمر الکی دور خودش بچرخد و خودش را گول بزند!

پس بیاییم از این به بعدبا دقت (و البته با جرات!) پیشبینی هایمان را بیان کنیم.(برای دیگران هم نه... دست کم برای خودمان) و بعد رصد کنیم ببینیم چند درصد از پیشبینی هایمان (و به چه دلیل) درست و چقدر اشتباه از آب در می آید.
    خیلی خیلی واضح و مشخص پیشبینی کنیم. هر چند که در ذات خود پیشبینی ابهام باشد. مثلا من خیلی واضح و دقیق می توانم بگویم فلان نمودار برایم مبهم است. نامعلوم است. یا خیلی مشخص بگویم اینجا زمان خرید است ولی نمی دانم بهترین زمان خرید است یا نه؟ یا اینکه بگویم روند افزایشی است، ولی هدف معلوم نیست. (دقت کنید که هر چند اظهار بی اطلاعی نسبت به چند مورد کرده ایم ولی خیلی دقیق و صادقانه یک مورد را خیلی مشخص پیشبینی کرده ایم. این طور بگویم که: ما گفته ایم در فلان مسئله و فلان مسئله و فلان مسئله آینده برایمان قابل پیشبینی نیست ولی در این مسئله این پیشبینی دقیق وجود دارد.)
    این خیلی فرق می کند با اینکه بگویم مطمئنا فلان نماد بالا خواهد رفت ولی در صورتی که بالا نرفت مطمئنا پایین خواهد آمد. در این حالت با مبهم گویی سر خودمان را کلاه گذاشته ایم.
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

باز امروز می خواستم سدور را بفروشم...
    نمی دانم آخر این چه حالتی است؟ چه حالت اشتباهی است؟ نمی دانم... آخر چرا این قدر دوست دارم در روند مثبت نوسان گیری کنم؟؟؟

ولش کن عزیز من... برو یکی دو ماه دیگر بیا... حالا در کوتاه مدت افت کرد کرد... رشد کرد کرد... کوتاه مدت را چه کار داری؟ بعد مطمئن هم که نیستی... ولش کن عزیز من...

متاسفانه حرف توی گوشم نمی رود...
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

امروز خیلی می خواستم سشرق اضافه کنم... (همین طور باقی سیمانی هایی که گفته بودم...)
    ولی متاسفانه دیگر تمام نقدینگی ام را داده ام رفته...
    می خواستم برای تامین نقدینگی اش از نمادهای دیگر فروش داشته باشم... که متاسفانه نمادهای دیگر هم همه در وضع خوبی هستند... دلم نیامد در آنها فروش داشته باشم...

آخر سر راضی شدم از خاذین یک مقدار بفروشم، که آن هم به قیمت فروشی که گذاشته بودم نرسید...
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حق تقدم حسینا را هم گرفتم . (البته عبارت اشتباه است... درست اش این است: «وجه ناشی از فروش حق تقدم استفاده نشده ی شرکت خدمات دریایی سینا» که ما خلاصه اش کردیم! )

خدا را شکر درصد سودش خوب بود... ولی حسابی حالم گرفته شد... گمان می کردم یک پول خوب دستم را بگیرد ولی متاسفانه فهمیدم اشتباه کرده ام و پولی که گرفتم نصف بود...

همین هم خوب است...

======================

من خیلی بازی حق تقدم ها را دوست دارم... در خیلی از این بازی ها هم شرکت کرده ام... در یکی دو تایش پولم صفر شد! (ومعادنح و ثمسکنح)
    ولی در کل هم سود خیلی خوبی از این حق تقدم ها کردم و هم اینکه تجربه ی عالی ای نسیبم شد...
    من این تجربه را به اندازه ی آن سود دوست دارم. (آمدم بگویم بیشتر... دیدم انصافا چون رقم سود خوب بوده نمی توانم بگویم بیشتر )
    «محمد حسین» هستم.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

شیراز مگر پالایشگاه نیست؟ (ندارد؟)
    چرا شیراز را نبستند برای تعدیل؟
    بعد چرا بازار از این نماد استقبال نمی کند؟
    «محمد حسین» هستم.

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

شیراز مگر پالایشگاه نیست؟ (ندارد؟)
    چرا شیراز را نبستند برای تعدیل؟
    بعد چرا بازار از این نماد استقبال نمی کند؟
    http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?Pa...83240001985963
    پالایشگاه شیراز - شراز

http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?Pa...68786927478796
    پتروشیمی شیراز - شیراز
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع