صفحه 378 از 600 نخست ... 278328368375376377378379380381388428478 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,771 به 3,780 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

قند و شکر
    =====

من دیگر پیکان نکشیدم که کثیف کاری نشود. پیشبینی همچنان همان گذشته است.

https://vgy.me/AiFWLK.png
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چند رشته ای صنعتی
    ========

https://vgy.me/g7SAvH.png

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دو سه روز دیگر ماه رمضان تمام می شود.

به خاطر چه خوشحالم؟؟؟ به خاطر فرارسیدن عید فطر! یعنی مدیونید اگر فکر دیگری بکنید!
    «محمد حسین» هستم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مدل سازی فن نمودارکاری (با خودرو)
    ===============

می دانید پیشبینی های ما اینجا حکم چه را دارد؟؟؟ (کلا فن نمودارکاری را عرض می کنم.)
    حکم کسی که راننده نیست. منظره ی پیش روی راننده را هم نمی بیند! فقط چند متغیر را از گذشته ی ماشین دریافت کرده و با آن آینده ی همین متغیر ها را پیشبینی می کند.

آیا قابل پیشبینی است؟ اصلا در مورد همین خودرو، آیا کسی اگر وضعیت و سابقه ی گاز و ترمز و فرمان و سرعت را به او بدهند می تواند آینده ی اینها را پیشبینی کند؟؟؟

خوب... طبیعتا تا مقداری می تواند!

مثلا این را در نگر بگیرید:
    1. یک مقدار گاز
    2. گاز بیشتر
    3. گاز یک باره کم می شود
    4. سرعت کاهش محسوسی ندارد (یک کوچولو کم می شود)
    5. گاز زیاد می شود (ولی نه در حد سابق)
    6. دوباره سرعت افزایش پیدا می کند
    7. گاز باز هم بیشتر
    8. سرعت باز هم بیشتر
    9. گاز یک باره کاهش محسوسی پیدا می کند.
    10.

خوب... من اگر اینجا باشم می توانم شماره ی 10 را پیشبینی کنم. با قدرت بالا پیشبینی می کنم... به احتمال قوی همان روند افزایش گاز و سرعت دوباره به وقوع خواهد پیوست!

اما! من سابقه را موج شماری می کنم! اگر امواج گذشته 5 عدد بود دیگر پیشبینی نمی کنم که سرعت باز افزایش پیدا می کند!

چرا؟ چون من عملا داشتم تصویر دنده عوض کردن ِ راننده را در آینه ی متغیرهایم می دیدم... و این موج شماری من حکم شمردن دنده های خودرو را دارد که جناب راننده دارد عوض می کند.

در کل منظور این بود که 1- با نگاه به متغیرهای فرعی می توان پیشبینی کرد (هر چند احتمال داخلش است.) و 2- همان طور که بارها گفته ایم فن نمودارکاری وابسته به عوامل واقعی ای است که در عالم خارج دارد به وقوع می پیوندد. (از این متغیرها به دنیای واقعی می رویم و آنجا را ما پیشبینی می کنیم و دوباره به دنیای متغیرها بر می گردیم و پیشبینی ها را نسبت به آینده ی متغیرها بیان می کنیم.)
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

می دانید از چه می سوزم؟؟؟
    خودم در مورد این نمادِ رتکو می دانستم افت بلند مدت قرار است داشته باشیم ها... ولی خودم به حرف خودم عمل نکردم... البته من یک مقدار کم گرفته بودم و اصلش را گذاشته بودم هنگام افت... ولی همان یک خرده... همان را چرا نفروختم؟؟؟
    عجب!
    حتی یادم می آید خانم مینوی هم در جو بازار ازم در باره ی این رتکو پرسید و گفت این قدر خوب دارد می رود بالا نگرت چیست؟ که من گفتم منتظر افت هستم...
    عجب!
    حتی توی نمودار هم برای خودم نوشته بودم!
    این پایین:

https://vgy.me/HFDZdn.png

من اگر خودم به حرف خودم گوش می کردم وضعم خیلی بهتر بود...
    البته می توانم این ها را بیاندازم گردن اینکه روی بازار و داد و ستد ها تمرکز ندارم و اکثر تمرکزم روی برنامه نویسی است...
    حالا خدا را شکر چند مورد دیگر را آستانه زیان گذاشتم و رعایت کردم وگرنه دیگر واویلا!
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حدیث
    ====

یادآوری
    ====

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

«من اوما الی متفاوت خذلته الحیل; (2)
    کسی که به کارهای مختلف بپردازد، نقشه ها [و پیش بینی هایش] به جایی نمی رسد
    «من اشتغل بغیر المهم ضیع الاهم; (3)
    کسی که به امور غیر مهم بپردازد، مسائل مهم تر را ضایع می سازد .»
    «ان رایک لا یتسع لکل شی ء ففرغه للمهم; (4)
    فکر تو وسعتی که همه امور را فرا بگیرد ندارد، پس آن را برای امور مهم فارغ بگذار

«قدر الرجل علی قدر همته; (7)
    قیمت و ارزش آدمی به قدر همت اوست .» (همت بلند دار که مردان روزگار // از همت بلند به جایی رسیده اند // همت بلند دار که نزد خدا و خلق // باشد به قدر همت تو اعتبار تو)
    «فشدوا عقد المازر واطووا فضول الخواصر ولا تجتمع عزیمة وولیمة; (9)
    پس کمربندها را محکم ببندید و دامن همت بر کمر زنید که به دست آوردن ارزشهای والا با خوشگذرانی میسر نیست .»

«والعقل حفظ التجارب; (18)
    از نشانه های عقل [و خردمندی] حفظ تجربه هاست
    «ومن التوفیق حفظ التجربة; (19)
    حفظ تجربه بخشی از موفقیت است

امام صادق علیه‏السلام :ما ضَعُفَ بَدَنٌ عَمّا قَویَتْ عَلَیْهِ النِّـیَّةُ؛
    اگر اراده قوى باشد، هیچ بدنى براى انجام دادن کار،ناتوان نیست.

«محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    می دانید از چه می سوزم؟؟؟
    خودم در مورد این نمادِ رتکو می دانستم افت بلند مدت قرار است داشته باشیم ها... ولی خودم به حرف خودم عمل نکردم... البته من یک مقدار کم گرفته بودم و اصلش را گذاشته بودم هنگام افت... ولی همان یک خرده... همان را چرا نفروختم؟؟؟
    عجب!
    حتی یادم می آید خانم مینوی هم در جو بازار ازم در باره ی این رتکو پرسید و گفت این قدر خوب دارد می رود بالا نگرت چیست؟ که من گفتم منتظر افت هستم...
    عجب!
    حتی توی نمودار هم برای خودم نوشته بودم!
    این پایین:

https://vgy.me/HFDZdn.png

من اگر خودم به حرف خودم گوش می کردم وضعم خیلی بهتر بود...
    البته می توانم این ها را بیاندازم گردن اینکه روی بازار و داد و ستد ها تمرکز ندارم و اکثر تمرکزم روی برنامه نویسی است...
    حالا خدا را شکر چند مورد دیگر را آستانه زیان گذاشتم و رعایت کردم وگرنه دیگر واویلا!
    با سلام و خدا قوت خدمت دوست خوبم آقا محمد حسین
    نماز و روزه هات قبول باشه انشاالله
    این موردی رو که گفتی همه دارن، منم تو چند تا سهم اینجوری شدم. یعضی وقتا میگی سهم میاد پایین و من باید بفروشم و نمیفروشی و سهم اومد پایین میگی کاش فروخته بودم اما اونطرف رو هم ببین اومدی و فروختی بعد قیمت رفت بالا ، من باشم راستش میسوزم . پیش خودم میگم بیا شانس رو نگاه هیچوقت نمیفروختما حالا که فروختم اینجوری شد بخشکی شانس و بوووووووووووووووووووووووو وق....
    نمیدونم چطوریه که نمیشه تو بورس رو احساسات کنترل داشت.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    با سلام و خدا قوت خدمت دوست خوبم آقا محمد حسین
    نماز و روزه هات قبول باشه انشاالله
    این موردی رو که گفتی همه دارن، منم تو چند تا سهم اینجوری شدم. یعضی وقتا میگی سهم میاد پایین و من باید بفروشم و نمیفروشی و سهم اومد پایین میگی کاش فروخته بودم اما اونطرف رو هم ببین اومدی و فروختی بعد قیمت رفت بالا ، من باشم راستش میسوزم . پیش خودم میگم بیا شانس رو نگاه هیچوقت نمیفروختما حالا که فروختم اینجوری شد بخشکی شانس و بوووووووووووووووووووووووو وق....
    نمیدونم چطوریه که نمیشه تو بورس رو احساسات کنترل داشت.
    سلام،
    زنده باشید،
    نماز و روزه های شما هم قبول باشد ان شاء الله. (من یکی که داغان شدم این ماه... کلا چند سال است که هر سال به خاطر کار از ورزش دور تر می شوم و همین گمان کنم باعث شده بدنم مداوم ضعیف تر بشود...)

===============

خوب... جوابش را بزرگان داده اند... (کسانی که صاحب کتاب و صاحب سبک هستند در جهان، به خصوص در فن نمودارکاری...)
    بارها گفته اند به جای اینکه از سود و زیان کردن خوشحال شوید باید (یواش یواش) خوشحالی و ناراحتی تان را منتقل کنید به رعایت راهبرد.
    به این صورت که هر گاه مطابق راهبردتان عمل کردید خوشحال شوید و هر گاه بر خلاف راهبردتان عمل کردید ناراحت شوید. حالا می خواهد در آن سود کرده باشید یا زیان.
    (با این کار خود به خود احساسات کنترل می شود... نتایج هم بهبود پیدا می کند.)

به عبارت دیگر:
    به جای اینکه به دنبال پیروزی و شکست (پیروزی و شکست ِ موقت در هر داد و ستد) باشید، به دنبال این باشید که از خود کاری که می کنید لذت ببرید. (به قول دوستمان: معامله برای معامله! مانند بازیکن فوتبالی که تمام فکر و ذکرش برد و باخت نیست، بلکه تمام فکر و ذکرش فوتبال است! و از خود فوتبال لذت می برد.این فرد کمتر تحت تاثیر احساساتی مانند ترس از باخت و طمع برد قرار می گیرد... و در بلند مدت موفق تر هم می شود. البته ببخشید ما آمدیم در حیطه ورزش و تخصص شما و پا در کفش بزرگتر ها کردیم. )

===============

حالا از بقیه بگذرم...
    نمی دانم شما این ها را شنیده بودید یا نه؟
    ولی من که می دانستم (و از قضا بارها و بارها در این جستار و جستار استراتژی رویش تاکید کردم و می کنم) چرا عمل نکردم؟
    خوب... من تمام زورم را دارم می زنم که از طریق برنامه نویسی بتوانم داد و ستد کنم... داد و ستدهایی که می کنم همچین با قدرت نیست... همین بررسی هایی که می کنم و اینجا در این جستار قرار می دهم همچین پایش وقت نمی گذارم و با قدرت بررسی نمی کنم... (البته برخی را که دوستان می خواهند انصافا وقت می گذارم.)... همین طور زیاد فعلا برایم مهم نیست راهبردم را آن چنان رعایت بکنم یا نه... الان دوست دارم تمام فکر و ذکرم و سرمایه ی زمانی ام و انرژی ام را متمرکز کنم روی برنامه نویسی... حالا تمامش که نمی شود... ولی دست کم از وقتی که برای کار گذاشته ام 60 - 70 درصد را تخصیص بدهم به برنامه نویسی و 30 - 40 درصد را بگذارم برای خواندن اخبار و برررسی نموداری و این جستار و داد و ستد... آن هم با اولویت اینکه زمان های خوب (زمان هایی که بیشتر انرژی دارم و سرحال تر هستم) صرف برنامه نویسی شود...
    من با این
    توضیح فعلا خودم را (درست یا غلط) توجیه می کنم. و امیدوارم بالاخره یک روووووزی این برنامه های لعنتی به ثمر برسد و بتواند جای من و احساساتم و محاسباتم را با هم یک جا بگیرد...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/06/23 در ساعت 01:59
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تامین آب و برق و گاز
    =========

سلام

از این جهت نامعلوم است که این شمع یکی مانده به آخر به نگر می رسد به خاطر بازگشایی نمادی بوده باشد.

https://vgy.me/FatuKB.png

«محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

غذایی
    ===

نامعلوم با احتمال بیشتر یک نوسان جزئی

https://vgy.me/99LQMH.png

«محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع