صفحه 565 از 600 نخست ... 65465515555562563564565566567568575 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,641 به 5,650 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

http://i65.tinypic.com/2cwsmzo.jpg

متاسفانه کانالی یا سایتی را ندیدم که قشنگ و کامل اطلاعات امروز را از بودجه ارائه داده باشد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

باز هم اگر خودرو و خگستر نتوانستید بخرید هنوز وقت هست.
    دیروز که دیدید گفتم دو سه تا محرک خوب از سمت دولت دوباره آمده.
    حقیقی های خوبی هم آمدند پشتش.
    سازمان بورس و وزارت اقتصاد هم در جستار تدبیر و امید مواکدا عرض کردم که تمایل دارد (در غیاب شاخص سازانی مانند فملی و فولاد و ومعادن و کگل) شاخص را با خودرویی ها بالا ببرد.پ
    پس می توان وارد خودرو شد. حتی پس از چند روز رشد (که مخالف روش ما است).

احتمالا هر چقدر هم حقوقی عرضه کند باز به صفر تابلو نمی رسد. ولی در حوالی +2 درصد گمان کنم خرید خوبی باشد.
    فقط این را عرض کنم که این دفعه به نگر می رسد رهبر بازار خودرو است نه خساپا.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ مسابقات بآشگاه
    ============

960920
    =====

سوال : کدام یک از گزینه‌های زیر جزو ویژگی‌های ارزش جایگزینی دارایی‌های شرکت محسوب نمی‌شود؟‌
    گزینه 4 یعنی ارزش جایگزینی در انتهای دوره برابر ست با ارزش جایگزینی دارایی‌ها در انتهای دوره به اضافه هر نوع سود حاصل از نگهداری دارایی است..

سوال : با توجه به گزارش فعالیت ماهانه (صورت وضعیت پورتفو) دوره 1 ماهه منتهی به 96/07/30 شرکت نفت و گاز پارسیان با نماد "پارسان"،بر مبنای ارزش بازار انتهای دوره، چند درصد از کل پورتفو به نماد "زاگرس" اختصاص دارد؟
    گزینه 2 یعنی 15 درصد.
    «محمد حسین» هستم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    باز هم اگر خودرو و خگستر نتوانستید بخرید هنوز وقت هست.
    دیروز که دیدید گفتم دو سه تا محرک خوب از سمت دولت دوباره آمده.
    حقیقی های خوبی هم آمدند پشتش.
    سازمان بورس و وزارت اقتصاد هم در جستار تدبیر و امید مواکدا عرض کردم که تمایل دارد (در غیاب شاخص سازانی مانند فملی و فولاد و ومعادن و کگل) شاخص را با خودرویی ها بالا ببرد.پ
    پس می توان وارد خودرو شد. حتی پس از چند روز رشد (که مخالف روش ما است).

احتمالا هر چقدر هم حقوقی عرضه کند باز به صفر تابلو نمی رسد. ولی در حوالی +2 درصد گمان کنم خرید خوبی باشد.
    فقط این را عرض کنم که این دفعه به نگر می رسد رهبر بازار خودرو است نه خساپا.
    عجیب بود.
    معمولا در خودرو و خساپا همین جور عرضه انجام می گرفت و نمی گذاشتند زیاد صف بماند. ولی امروز فقط 50 میلیون در خودرو عرضه شد و دیگر قفل ماند!
    من هم ورنا خریدم. به خوبی آنها نیست ولی بهتر از هیچ چیز است و از طرف دیگر رشدی هم نداشته.
    فردا هم سر خطی خگستر می گذارم.
    «محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

برای اندیشه
    =======

یکی دو تا روش رسم نمودار وجود دارد که زمان محور نیست! خیلی جالب است. یک مقدار به اینها بیاندیشیم. ایده ی بسیار جذابی به نگر می رسد.

پی نوشت:
    1. شاید با پرداختن به اینها برعکسش را هم بتوان پیاده کرد... یعنی ابتدا با داشتن نمودار معمولی (زمان محور) و نمودار بدون زمان و بعد در آوردن اختلاف این دو نسبت به هم بتوان نقش زمان را به تنهایی به دست آورد. (در حد حرف است البته الان)
    2. حتی اگر به هیچ دردی هم این نمودارها نخورند به درد باز شدن اندیشه می خورند! (دقیقا همان گونه که عرض کردم یک بار الگوریتم زیگزاگ را بنویسید که ذهنتان باز شود. ولو شده به زبان محاوره؛ به زبان پارسی)
    یکی از بهترین نمونه هایش Three_Line_Break است.
    «محمد حسین» هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها

دولت دوباره دو تا محرک برای صنعت خودرو صادر کرده (پیش تر هم اگر خاطرتان باشد در سال 95 با محرک وام کم بهره این صنعت را تکان داده بود.)

محرک های این دفعه:
    1- وام هایی از طریق سازمان بازنشستگی دارد به بازنشسته ها داده می شود که مخصوص خرید خودرو است. (از نمایندگی ایران خودرو)
    2- 150 درصد تعرفه واردات خودرو افزایش پیدا کرد.
    سلام
    این 150 درصد به صورت بیشینه بود که من دقیق نگفتم.
    همان گونه که جناب ایرج سابق جزئیاتش را گفتند مهمترینش 1500 تا 2000 سی سی است که 100 درصد افزایش پیدا کرده.

علاوه بر اینها یک چیز دیگر هم بود که انگار دوباره 20 درصد از ایران خودرو را می خواهند به «کروز» بفروشند که این هم بد جور محرک می تواند باشد. (می تواند... یعنی بگیر نگیر دارد. که اگر با سایر شرایط جمع شود احتمالا بتواند.)

با این سه تا محرک عملا به نگر می رسد دولت بازار را به واسطه ی گروه خودرویی راه انداخته است.
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول از: حبیب صنوبر در ارتباط با تفاوت buy , long و نیز شکست خط روند
    ==========================================

به جرات می توان گفت هیچ یک از مباحث تحلیل تکنیکی در بازار ضمانت اجرایی ندارد ، بعبارت بهتر ما با هر الگویی در بازار معامله انجام دهیم تقریباً به احتمال مساوی احتمال عمل کردن و عدم عملکرد صحیح الگوها وجود دارد ، اما با راهکارهایی می توان میزان خطا را کاهش داد ، بدین نحو که ما باید به این نتیجه برسیم که بازار همانند ما تشخیص داده این سطح که در بازار حس می کنیم بازگشتی است ، احتمال برگشت وجود دارد ، چگونه ؟

برای ورود به بحث نیازمند این هستیم که ریشه چهار کلمه متداول در بازار را تشریح کنیم .
    BUY Or Long
    در ظاهر هر دو کلمه Long و Buy به معنای خرید هست اما در باطن تفاوت های آشکاری وجود دارد بدین مفهوم که از نقطه نظر مفهومی تفاوتش به قرار زیر است :
    Long : شخصی عمل خریدی انجام می دهد به قصد نوسان گیری و با رشد قیمتی وارد سود شده و با افت قیمتی شخص وارد ضرر می شود . معمولاً در یک روند صعودی افراد در کف ها دستور Long انجام می دهند .
    Buy : این دستور در حقیقت تسویه حساب می باشد یعنی شخصی از قبل پوزیشن فروشی باز کرده و اکنون قصد بستن این پوزیشن را دارد در متا تریدر در حقیقت عمل سل کردن همان کلوز کردن معامله می باشد . با Buy کردن، بالا پایین شدن قیمت ، سود یا ضرری نصیب معامله گر نمی کند بر عکس حالت لانگ که تاثیر گذار بود ،پس در منابع ترجمه شده به فارسی که این موارد لحاظ نشده باید تامل بیشتری نمود ، دلیل اصرار بنده روی مطالعه منابع خارجی همین نکته هاست .
    SELL OR SHORT
    همانند مفهوم خرید این دو کلمه در ظاهر مشابه هستند اما در باطن متفاوت می باشند .
    چنانچه بخواهیم بصورت تصویری این بحث را جا بیندازیم ، در شکل شماره 1 یک روند صعودی را شاهد هستیم که بازار در کف ها بیشتر Long می کندو در سقف ها Sell انجام می دهد ، سل کردن در حقیقت نقد کردن معاملات خریدی است که در سطوح پایین تر صورت گرفته است . اما در آخرین صعود بازار با فشار فروش سنگین کف قبلی را می زند که این سطح در حقیقت شورت کننده ها وارد بازار شده اند. زمانیکه بازار در حال نقد کردن معاملات است بازار شتاب حرکتی اش کند و با شیب کم است و وقتی در حال ورود معامله گران تازه نفس است ( Short یا Long ) شیب حرکتی بازار تند و بی رحمانه است .
    ما بر اساس تحلیل هایی که می کنیم ، حال این تحلیل می توانیم مبتنی بر امواج باشد یا تحلیل کلاسیک و ..... چندان تفاوتی نمی کند ، ما در حقیقت در بازار دنبال سطوحی هستیم که Short کننده ها یا Long کننده ها وارد بازار می شوند و چندان دنبال سطوحی که Buy و Sell می کنند نیستیم . حال وقتی این سطوح را شناسایی کردیم باید به ما ثابت شود که واقعا عملیات Long یا Short صورت می گیرد که در اصطلاح می گوییم تریگر داده .چگونه به ما ثابت می شود ؟
    روش های متعددی برای تریگر وجود دارد که می تواند مبتنی بر قیمت یا اندیکاتور باشد ، بنده در این بخش سه مورد از پرکاربردترین روش های تریگر را عنوان می کنم که ترجیحاً هر بار از یکی از این سه روش استفاده شود بهتر است :
    1.شکسته شدن خط روند :
    چنانچه در تایم فریم X تحلیل نمودیم و به منطقه ای رسیدیم که تصور می کنیم فشار خرید یا فروش سنگینی خواهد داشت ، در فاز آخر حرکتی در همان تایم فریم یا یک تایم پایین تر خط رندی ترسیم می کنیم که با شکستن آن وارد معامله می شویم . باید به خاطر داشته باشیم که برای رسم خط روند اصول اولیه ترسیم درست را رعایت نماییم .
    2.ورود بر اساس تعریف روند :
    اگر به منطقه ای رسیدیم که مستعد برگشت بود بر اساس تعریف روند در یک تایم پایین تر عمل می کنیم بدین مفهوم که بازار در روند صعودی هر بار کف و سقف بالاتر و در یک روند نزولی هر بار کف و سقف پایین تر می زند ، چانچه این تعریف اعتبارش را از دست داد وارد بازار می شویم .
    3.شکسته شدن خط روند RSI
    چنانچه با دو روش اول نتوانستیم تریگری مناسب بیابیم از شکسته شدن خط روند RSI برای ورود استفاده میکنیم باید به خاطر داشته باشیم که اصول اولیه شکست روند RSI را رعایت نماییم .
    در پایان چند نکته مهم عرض کنم
    ·وقتی در هر تایم فریمی تحلیل می کنید وقتی می توانید بگویید که تریگر داده که بازار در یک تایم فریم بالاتر در زیر یا بالای آن سطح بسته شود ، بعنوان نمونه وقتی در تایم فریم H4 تحلیل می کنیم و زمانیکه گفته می شود بعنوان مثال سطح تریگری ما 1.5540 ، زمانیکه بازار این سطح را می شکند باید منتظر بمانیم کندل روزانه بالای این سطح بسته شود سپس با خیال راحت می گوییم تریگر صادر شده است .
    ·با بازار نمی جنگیم ، بازار دوست ماست ، اگر یک سطحی را فرض می کنیم مستعد برگشت است و موارد تریگری را اعمال می کنیم و تریگر نداد افسرده و پریشان نمی شویم ، تریگر ضامن معاملات ماست و حاشیه حد ضرر را برای ما ایجاد می کند .
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و صبح به خیر؛
    صف خرید خودرو از 300 میلیون شد 80 میلیون. 5 میلیون هم صف فروش در بالاترین قیمت وجود دارد!
    صف خگستر بسیار محکم تر است.
    «محمد حسین» هستم.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

خودرو شد 25 به 10

احتمالا تا 3 دقیقه دیگه که بازار شروع بشه میشه 15 به 15
    «محمد حسین» هستم.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

فروش حقوقی 16 میلیون بود که در همین چند دقیقه شد 16.5 میلیون پس انگار می خواهد قشنگ قیمت را متعادل کند. ولی در چه قیمتی؟ در دو درصد مثبت؟ سه درصد مثبت؟ صفر تابلو؟
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع