صفحه 291 از 600 نخست ... 191241281288289290291292293294301341391 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,901 به 2,910 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

اما خوب...
    در سمت مقابل مواردی مانند همین وقوام هم ممکن است پیش بیاید...

حالا باید چه کار کنم؟
    1- از نظر نموداری همان راهبرد کف خری خودم را ادامه دهم... ولی از نظر داد و ستدی یک آستانه که برای خودم انتخاب می کنم، قاطعانه به آن پای بند باشم...
    یعنی یک جورهایی بلند مدت و کوتاه مدتش کنم... از نظر بلند مدت سخت گیر باشم و از نظر کوتاه مدت چشمم را ببندم و به هر قیمتی که شد همان روز بفروشم... یک روز را دقیق مشخص کنم برای فروش... ولی آن روز به هر قیمتی که سفارش خرید بود بدهم برود... حتی به قیمت روزهای پیشین هم نگاه نکنم...

2- در خرید ها کف بخرم ولی در فروش ها به سقف و بهترین حالت و ایده آل و این جور مسائل نگاه نکنم.
    چون اگر یک خرید را از دست بدهی چیزی نمی شود... باز هم فرصت هست... ولی اگر یک فروش را از دست بدهی سهامت جایی نمی رود و همچنان با مسئله ی فروش درگیری...

3- کلا یک مقدار از حالت خرید و فروش ایده آل فاصله بگیرم... و زیاد حواسم به کف ِ کف و سقف ِ سقف نباشد... (این جوری خیال آدم هم راحت تر است...)

4- تصمیم گیری را به بررسی نموداری محول کنم...
    برای هر نمادی در هر شرایطی یک جور باید تصمیم گرفت. شاید برای یک نماد که نمودارش هشدار وحشتناک دارد می دهد قاطعیت در فروش لازم باشد... ولی برای یک نماد که صرفا به خاطر نامعلوم بودن یا رفتن در حالت نوسانی می خواهم از آن خارج شوم قاطعیتی لازم نباشد و بهتر باشد از دل این نوسان ها بهترین موقعیت را انتخاب کنم و در یک حالت ایده آل پیاده شوم...

نمی دانم... چیز دیگری هم به ذهنم نمی رسد... زمان می خواهم که رویش فکر کنم... الان همین جوری که دارم می اندیشم به نگر می رسد که گزینه ی آخری از همه بهتر باشد... یعنی در نمودار برای خودم مشخص کنم که سخت گیر و کمال گرا باید باشم یا باز و رها... آری... فعلا همین را انتخاب می کنم...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام

پس کجاست نقدینگی؟!!

واقعا شما میرسید این همه سهام رو مدیریت کنید؟
    سلام بر برادر عزیزم...
    نقدینگی؟؟؟؟ نقدینگی؟؟؟
    آقا من یک زمانی خودم را کشتم تمرین نقد بودن بکنم نشد که نشد... دیگر با این حالم کنار آمده ام...
    ولی واقعا الان نقد هستم... بگو چطور؟
    این جور که یک مقدار پول دست یکی از دوستان دارم که قرار بود پارسال به من بدهد...
    شد امسال...
    شد اول اردیبهشت...
    و فعلا شده وسط اردیبهشت...
    این نقدینگی من است که منتظرم در اولین فرصت تبدیلش کنم به سهام

نمی توانم نقد بمانم... احساس می کنم پول گذاشتن تو بانک عین زیان است...

========================

البته چاره ای برای این اندیشیده ام...
    با خودم قرار گذاشته ام در زمان رکود بازار و زمانی که احساس می کنم در کل بازار خبری نیست به این موارد مهاجرت کنم:
    1- سرمایه گذاری در سهام مطمئن و بنیادی ولی کند و پیرمردی که روندی آهسته و پیوسته دارند. مانند والبر و رانفور و ومعادن دو سال پیش و کلا این گونه نمادها... (الان فکر کنم پترول 1150 ریالی و پارسان و دسانکو 3200 ریالی سه نماد این گونه باشند برای من)
    2- رفتن به سمت فارکس (که البته زیاد با این گزینه حال نمی کنم. بیشتر برای این گفتم که منظورم را رسانده باشم...)
    3- رفتن به سمت آتی و طلا
    4- احیانا رفتن به سمت مسکن
    5- احیانا رفتن به سمت سرمایه گذاری در یک شغل

========================

بله.
    من واقعا فرصت می کنم هر روز به همه ی اینها سر بزنم و به اندازه ی دست کم 1 دقیقه به اینها بیاندیشم! و تصمیم بگیرم برای روز بعد.

چنانچه در همین جستار هم می بینید که تصمیمات در مورد سبدم را به روز می کنم!

بگذارید به همین مناسبت فهرست سبدم و تصمیمات مربوطه را اینجا بگذارم:

وقوام:
    همین جا ها باید برگردد و عالی است ولی اگر بخواهد برود زیر 600 ریال فوق العاده افتضاح می شود.

خزامیا:
    عالی است. ممکن است یک کوچولو پایین بیاید... ولی فقط یک کوچولو است... و روند کوتاه مدت و میان مدت افزایشی است! منتظر 20-30 درصد بازدهی در 1200 ریال به عنوان هدف اول هستیم.

خگستر:
    فروش در مثبت کامل احتمالی فردا (فعلا دور، دور ِ سایپایی ها است... و معلوم نیست خگستر با حمایتش می خواهد چه کند؟ حمایت و مقاومتش.)

کقزوی:
    1170 ریال امروز برای خرید خیلی خوب بود... ما این را به چشم بلند مدت بیشتر خریده ایم! آستانه زیان کوتاه مدت هم روی 1050 ریال است... اگر خواستید زودتر بفروشید ببینید فردا حال و هوای منفی داشت (یعنی ساعت 10:30 منفی بود) بفروشید! برای کوتاه مدت! (در ضمن اعلام شده هر کسی بتواند نام سهامدار عمده شرکت آلگماينه وروالتونگزگزل شفت را روخوانی کند یک جایزه نفیس دریافت خواهد کرد! )

خاذین:
    خیلی عالی است... فروشی نیست. خرید هم هنوز دارد!

فاذر:
    عالی... پیشنهاد خرید در صورت افت تا 4000 - 3900 و 3800 ریال
    دماوند:
    نامعلوم. همین جاها باید تکلیف خودش را تعیین کند... امروز حقوقی بهتر خرید... ولی در کل نمی دانیم چه به چه است و نیز افت و خیزش تا امروز قوی نبوده...

خاور:
    عالی. نگهداری و پیشنهاد خرید.

حاريا:
    فوق العاده. نگهداری و حتی پیشنهاد خرید!

پترول:
    نامعلوم. پیشنهاد خرید بلند مدت در منفی. مثلا در 1120 تا 1150

شتران:
    عالی است. پیشنهاد خرید هم هنوز هست. ولی حواسمان باشد به محض اینکه احساس کردیم مقاومت را نمی تواند بشکند باید بفروشیم. اگر هم مقاومت را شکست عالی تر می شود!

کچینی:
    بسته

توریل:
    هدف اول را زده... هدف دوم را هم امیدواریم بزند. یعنی 2750 را که به احتمال قوی خواهد زد... ولی چه زمانی؟ همین روزها؟؟؟ یا آخر خرداد!؟؟؟ این نماد آستانه سود دارد! 2750 ریال. البته هنگام فروش باید روند محور باشیم و همان روز دوباره به نمودار هم نگاه کنیم. (به چشم روند بین!)

کفپارس:
    بسته. (ولی عالی بود...)

قشکر:
    بسته

حرهشا:
    داده هایم (تی اس ای کلاینت) قدیمی است... حدودی می توانم بگویم 3100 ریال -یعنی فردا- خیلی مهم است؛ پایین تر آمد بی تعارف ردش می کنیم برود... قله ی قبلی یعنی 3600 ریال را هم رد کند عالی می شود.

انرژی3:
    پیشنهاد خرید است. فردا 3960 خرید دارد! می توانیم اضافه کنیم. 3900 هم آستانه زیان مهم ما است.

حسینا:
    یک مقدار نامعلوم است. دیگر قدرت سابق را ندارد. باید یک مقدار بیشتر در موردش فکر کنیم... دو آستانه ی 9300 و 8100 هم هستند برای اطمینان از خرید و فروش. آستانه فروش باید حتما رعایت شود.

خوساز:
    فوق العاده است. به شرط اینکه بتواند خودش را در کوتاه مدت به بالای 2600 ریال برساند. آستانه زیان 2300 ریالی رعایت شود.

قشیرح:
    فوق العاده... اضافه هم شاید کردیم! البته با بررسی ای که امروز از گروه قند داشتیم... شاید لازم باشد احتیاط کنیم! ولی باز هم پیشنهاد خرید است! پیشنهاد خرید با احتیاط زیاد!

لازما:
    یک ساعت است دارم نشانگر های بختش را بالا پایین می کنم... تنها چیزی که می توانم بگویم این است که فعلا که در روند افزایشی است... فقط همین. جنس موج هم 3 نیست! کلا جنبشی نیست! کلا هیچ وقت در این نماد اثری از جنبش نبوده! همه اش رکود و رخوت بوده! ولی بیا ببین با همین امواج اصلاحی عجب رشد هایی کرده! رشد 10 برابری! پس ما هم بیشتر از این به خودمان زحمت نمی دهیم و می گوییم کلا نامعلوم است.

بکام:
    گوش شیطان کر فردا به هدفش می رسد... جنس امواج به احتمال قوی جنبشی است و به احتمال قوی الان در 3 هستیم و به احتمال قوی بعد از رسیدن به هدف 3000 ریالی یک موج 4 اصلاح خواهد کرد... پس فردا حتما اندکی زیر 3000 بگذاریم برای فروش!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

محمد حسین عزیز
    عرض سلام و ادب و احترام

از اسفند ماه به اینطرف شرایط بازار خوب بوده به طور متوسط ، میشه این انتظار رو داشت که حدود 20 درصد سود معقول از بازار گرفته باشید

جسارتا در این مدت شما چند درصد سود داشتید؟ کل سرمایه را عرض میکنم

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    محمد حسین عزیز
    عرض سلام و ادب و احترام

از اسفند ماه به اینطرف شرایط بازار خوب بوده به طور متوسط ، میشه این انتظار رو داشت که حدود 20 درصد سود معقول از بازار گرفته باشید

جسارتا در این مدت شما چند درصد سود داشتید؟ کل سرمایه را عرض میکنم
    حقیقتش.. دقیقا نمی دانم...
    الان برنامه ام خراب شده برای همین نمودار نمی توانم بکشم، همین طور ارزش روز دارایی را فقط برای روز آخر می توانم بگیرم و برای سایر روزها (الان خراب شده و) نمی توانم بگیرم...

ولی نصف دارایی من که وقوام است... وقوام در قیمت ذلیلش (فکر کنم همان اسفند) 450 ریال بود و الان 650 ریال است... می شود 40 درصد که تقسیم بر دو شود می شود 20 درصد... (به همین راحتی به همین خوشمزگی! )

پس دست کم 20 درصد بازدهی گرفته ام.
    باقی خرید و فروش هایم هم هیچ کدام به یاد ندارم با زیان همراه بوده باشد... فقط این خگستر است... که می خواهم با سود جزئی ازش خارج شوم... (این گونه گمان می کنم... هر چند حافظه ی درست حسابی هم ندارم...)

البته اگر منظورتان سنجش عملکرد است... این وقوام را من دوست ندارم در عملکرد خودم بیاورم... (هر چند... این یک تصمیم است... می توانستم وقوام را پیش تر یا بعدا بفروشم و نفروختم... ولی باز... دوست ندارم جزء عملکردم بیاورم...) باید یک وقتی بگذارم و برنامه را درست کنم... (اول و آخر هم باید آن کار را بکنم...) ان شاء الله تا یک ماه آینده این بخش را درست می کنم و نمودار فعالیتم را می گذارم...

«محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ببینید... این بخش بالایی سبدم است:
    نماد ارزش دارایی مانده قیمت روز درصد بازده سود و زیان میانگین خرید میانگین فروش قیمت سر به سر
    وقوام 625.7 -26.7 847.0 522.0 864.7
    دماوند 8,634.8 -16.3 15,104.9 14,101.8 14,219.7
    فاذر
    3,991.7 8.1 3,657.4 3,399.0 3,721.6
    خزامیا
    927.6 -22.3 1,506.9 1,509.5 1,529.4
    خگستر

3,681.8 -22.5 4,229.3 3,251.7 17,519.7
    کقزوی
    1,102.9 -8.9 1,203.0 800.0 1,223.0
    شبریز 4,913.4 0.1 4,901.0 4,937.5 4,955.1
    کفپارس
    4,801.5 -7.0 5,135.4 5,213.3
    حسینا 8,881.3 -4.2 11,845.5 13,367.6 9,617.7
    کپرور
    5,400.5 0.9 5,327.1 5,407.8
    کچینی 3,003.7 7.9
    2,768.6 2,750.0 2,810.7
    شتران 2,547.3 3.7 2,446.0 3,120.0 2,481.2
    خاذین
    1,135.5 -1.3 1,144.3 1,161.6
    قشیرح 1,563.2 10.8 1,403.6 1,424.9
    انرژی 4,200.6 4.3 4,006.4 4,067.1
    توریل 2,273.0 2.8 2,204.2 2,283.0 2,203.5
    حاریا
    1,228.6 44.0 848.7 861.6
    حرهشا 3,008.6 -9.3 3,301.0 3,351.0
    خاور 900.9 1.6 881.9 895.2
    قمرو 4,340.2 18.3 3,040.0 2,981.9 2,970.0
    قشکر
    1,833.5 0.0 1,824.9 1,852.5
    سخرم 990.0 -1.5
    1,000.0 1,015.2
    آپ
    25,520.2
    63.3
    10,611.4 16,500.0 -41,357.2
    خوساز
    2,338.4 -1.3 2,356.3 2,392.0
    حسیناح
    4,258.0
    0.0 0.0
    بکام 2,710.6 15.3 2,152.3 2,277.0 2,070.0
    دی
    1,390.0 -1.7 1,922.6
    1,908.2 3,237.1
    لازما
    2,428.5 -7.1
    2,600.0 2,639.4

ولی نمی توانم از رویش بگویم از اسفند ماه تا الان چقدر سود کردم و چقدر زیان...
    چون برنامه ام کلی نگاه می کند و به من می گوید از اول عمرم تا الان روی فلان نماد چقدر سود کرده ام و چقدر زیان...
    همان طور که می بینید روی وقوام 27 درصد زیان نوشته! در حالی که من خدمت شما عرض کردم 40 درصد سود!
    یا دماوند... رقمی که نوشته برای کل دماوند است... چون من از ابتدا با دماوند بودم...

یا مثلا خزامیا و خگستر... من در سال 92 ضربه ی خیلی سنگینی از خودرویی ها خوردم... به طوری که نصف هر چه خورده بودم از دماغم بیرون آمد... (منظورم از دماغ بینی نیست ها! ها ها ها ها منظورم شبکه ی عصبی مغز است...) این منفی بزرگی که برای آنها نوشته به خاطر آن زمان است...

ولی یک چیزی!
    در یک سری تا به حال فروش نداشته ام! پس جدید هستند... پس می شود روی آنها حساب کرد...
    اجازه بدهید اینها را الان پررنگ می کنم.
    فاذر و کقزوی هم چون قبلا زیاد نداشتم قبول...
    آپ هم هست... که ولش... چون کم بوده...

البته باز هم مسائل دیگر هست...
    مثلا کچینی و کفپارس و قشکر الان بسته هستند...

یا مثلا قمرو... جایزه است! قابل داد و ستد نیست...

یا مثلا سخرم اصلا حساب نیست...

یا مثلا کقزوی و حرهشا را تازه یک روز یا دو روز است که خریدم! همین طور فاذر...

اصلا از همه ی اینها مهمتر آن چیزهایی است که فروخته ام! (چون اکثر این نماد ها یکی دو روز است که به سبدم وارد شده... خوساز و خاذین و خزامیا و خاور و فاذر و قشیرح و حاریا و حرهشا و انرژی و شتران و کپرور و ...)

نه... ولش... این طوری نمی شود... من باید حتما برنامه را بنویسم و دارایی ام را در هر روز محاسبه کنم و نمودارش را بکشم تا بفهمم چقدر سود و زیان دارم می کنم...

شما می خواهید حساب کنید همان
    دست کم 20 درصد را فعلا در نظر بگیرید.

شما چقدر سود کردید داداش؟

«محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

موج اخیر شاخص از 21 اسفند شروع شد
    در این مدت 4 درصد بازده مثبت شاخص بود

حدودا کمی بعد از این تاریخ وارد بازار شدم
    الان که حساب کردم 17 درصد بازده داشتم
    معاملاتم در 4 سهم صورت گرفت
    ونفت - ولملت - فاذر - برکت
    الان دو سهم بیشتر ندارم
    با احتمال صعودی بودن شاخص مانده ام و جو انتخابات وگرنه باید ابتدای هفته خروج میکردم

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

احسنت.
    کارتان خیلی درست است. داداش خودم هستید دیگر...
    کاش شما و سایر دوستان داد و ستدهایتان را اینجا هم می نوشتید... که ما از رویش کسب دانش کنیم و بیشتر یاد بگیریم... (دروغ چرا؟ هدف اصلی این است که همان روز بلکه همان لحظه از رویش تقلب کنیم! )
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/04/26 در ساعت 00:48
    «محمد حسین» هستم.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام بر برادر عزیزم...
    نقدینگی؟؟؟؟ نقدینگی؟؟؟
    آقا من یک زمانی خودم را کشتم تمرین نقد بودن بکنم نشد که نشد... دیگر با این حالم کنار آمده ام...
    ولی واقعا الان نقد هستم... بگو چطور؟
    این جور که یک مقدار پول دست یکی از دوستان دارم که قرار بود پارسال به من بدهد...
    شد امسال...
    شد اول اردیبهشت...
    و فعلا شده وسط اردیبهشت...
    این نقدینگی من است که منتظرم در اولین فرصت تبدیلش کنم به سهام

نمی توانم نقد بمانم... احساس می کنم پول گذاشتن تو بانک عین زیان است...

========================

البته چاره ای برای این اندیشیده ام...
    با خودم قرار گذاشته ام در زمان رکود بازار و زمانی که احساس می کنم در کل بازار خبری نیست به این موارد مهاجرت کنم:
    1- سرمایه گذاری در سهام مطمئن و بنیادی ولی کند و پیرمردی که روندی آهسته و پیوسته دارند. مانند والبر و رانفور و ومعادن دو سال پیش و کلا این گونه نمادها... (الان فکر کنم پترول 1150 ریالی و پارسان و دسانکو 3200 ریالی سه نماد این گونه باشند برای من)
    2- رفتن به سمت فارکس (که البته زیاد با این گزینه حال نمی کنم. بیشتر برای این گفتم که منظورم را رسانده باشم...)
    3- رفتن به سمت آتی و طلا
    4- احیانا رفتن به سمت مسکن
    5- احیانا رفتن به سمت سرمایه گذاری در یک شغل

========================

بله.
    من واقعا فرصت می کنم هر روز به همه ی اینها سر بزنم و به اندازه ی دست کم 1 دقیقه به اینها بیاندیشم! و تصمیم بگیرم برای روز بعد.

چنانچه در همین جستار هم می بینید که تصمیمات در مورد سبدم را به روز می کنم!

بگذارید به همین مناسبت فهرست سبدم و تصمیمات مربوطه را اینجا بگذارم:

سلام

محمد حسین عزیز رو نقدینگی حساب ویژه ای داشته باشید .. یکی ازمهمترین عوامل موفقیت و به سود رساندن یک معامله داشتن نقدینگی برای کنترل سهام سبدتون (مثل میانگین کم کردن و نوسان گرفتن رو قسمتی از پورتفوِی) و احیانا فرصت های ناب بازار مثل عرضه اولیه های خاص و ... هست.

پیشنهادم برای حفظ نقدینگی تا زمان انتخاب سهام مناسب و ارزیابی بازار، خرید اوراق مشارکت بورسی مثل ومدکو2 ، صایتل1، صایتل 2 و ... هست که سوخت فرصت هم نداشته باشید و حداقل به میزان سود بانکی جلو هستید .. ضمنا خودش باعث میشه فشار روانی کمتری برای بررسی سهام و زمان مورد نظر داشته باشید و سریع دست به خرید نمی زنید و نقدینگی تا بررسی دقیق سهام و فرصت مناسب سیو خواهد شد.
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Aiming نمایش پست ها
    سلام

محمد حسین عزیز رو نقدینگی حساب ویژه ای داشته باشید .. یکی ازمهمترین عوامل موفقیت و به سود رساندن یک معامله داشتن نقدینگی برای کنترل سهام سبدتون (مثل میانگین کم کردن و نوسان گرفتن رو قسمتی از پورتفوِی) و احیانا فرصت های ناب بازار مثل عرضه اولیه های خاص و ... هست.

پیشنهادم برای حفظ نقدینگی تا زمان انتخاب سهام مناسب و ارزیابی بازار، خرید اوراق مشارکت بورسی مثل ومدکو2 ، صایتل1، صایتل 2 و ... هست که سوخت فرصت هم نداشته باشید و حداقل به میزان سود بانکی جلو هستید .. ضمنا خودش باعث میشه فشار روانی کمتری برای بررسی سهام و زمان مورد نظر داشته باشید و سریع دست به خرید نمی زنید و نقدینگی تا بررسی دقیق سهام و فرصت مناسب سیو خواهد شد.

سلام و عرض ادب؛

وقت به خیر. (پاسی از نیمه شب گذشته ی شما به خیر!)
    =====================
    تشکر می کنم بابت راهنمایی ها و معرفی نمادها.
    و اینکه معلوم است پشت حرفهایتان خیرخواهی و محبت است...
    =====================
    بگذارید من افکاری که در ضمیر دارم که باعث می شود نقد نمانم را خدمتتان عرض کنم:
    من معتقدم (من نه ها! ضمیر ناخودآگاهم معتقد است!) که در بدترین بازارها هم همیشه سهامی پیدا می شود که روندی افزایشی دارند... (نمونه اش قندی ها که وقتی بازار کله می کند اینها تازه اول خوشی شان است!)
    (به غیر از موارد جنگ و سیل و زلزله های فجیع و کلا مسائلی که بسیار عظیم و قوی هستند که ما آنها را می گذاریم در استثناء ها... در مورد آنها ضمیر بنده می گوید باید نقد شوی ولی در غیر این صورت)
    پس شد:
    1- همیشه نمادهایی هستند در بازار که مثبت و افزایشی باشند.

بعد می گوییم (ضمیرم می گوید) :
    2- من اگر کارم بازرگانی اوراق بهادار است باید بلد باشم روند مثبت را از روند منفی شناسایی کنم. {1} {2}

3- پس تا زمانی که کار من بازرگانی اوراق بهادار است بهتر این است که نقدینگی را صرف آن نمادهایی که «در روند مثبت» ارزیابی کرده ام بکنم. ولو اینکه در کل بازار فقط 3 عدد از این نمادها پیدا کنم.

===========پانویس==========
    {1} حالا یک نفر ممکن است بیاید بگوید در بازار منفی بخت ِ پیدا کردن نمادهای خوب کمتر می شود... ولی من با این حرف از اساس مشکل دارم... «میزان قدرت بنده» عامل پیدا کردن نمادهای مستعد است! نه درصد خوب بودن بازار! و از طرف دیگر همین خوب بودن و مستعد بودن بازار را هم باز باید با همین قدرتم پیدا کنم! نه با بخت و شانس.

{2} به عبارت دیگر اگر در بازار بسیار بسیار خوب که از میان 500 نماد 400 نماد روند مثبت دارند، من 3 نماد خوب پیدا می کنم که با قدرتم آنها را مستعد شناسایی کرده ام... باز در بازار بسیار بسیار منفی که از 500 نماد 400 نمادش روند منفی دارند نیز (100 نماد مستعد وجود دارند! و از میان این 100 نماد) می توانم 3 نماد خوب پیدا کنم!
    چرا؟
    چون معیار های خاص و خشکی دارم. بازار مثبت و منفی می شود... ولی معیار های انتخاب من کم و زیاد نمی شود.
    (معیار چیست؟ مثلا مکدی... یا مثلا همین که وقتی بازار منفی شد «رو بیاور به سهام کوچک و قندی» و... )
    (باز هم می گویم... در زمان جنگ که از 500 شرکت 501 شرکت منفی هستند را کاری ندارم... آن زمان من هم نقد می کنم.)
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال اروین آواتار ها
    تشکر شده 983 بار در 364 ارسال

احتمال عرضه صف حاریا

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید اروین از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع