صفحه 581 از 600 نخست ... 81481531571578579580581582583584591 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,801 به 5,810 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    تو تحلیل تکنیکال مبحثی داریم که در جهت خریدار قوی شرکت کن

من ترجیج میدم تو سهمی وارد بشم که با یک رشد شارپ 20درصدی بره بالا و سهم نتونه اصلاح کنه

به اصلاح تکنیکالیست ها یک پنت بساره

یعنی حتی نتونه انداره فیبوناچی 38هم افت کنه تو اصلاحش و تو این سهم راحتتر میشه سود کرد هر چند نگاه کنی ریسک به ریواردت بالاس

ولی اینهم هست درجهت دست قوی داری معامله میکنی و سودت هم بالاس

یکم هم کندل شناسی میخواد ادم

ببینم میتونم چند تا مثال بیارم وتصویر اپلود کنم

////////////

برای سهامداری میان مدت کف خریدن خوبه
    سلام؛
    ببینید موضوعی که در ارسال گذشته مطرح کردم در همین خصوص بود.
    شما به این جمله تان دقت بفرمایید:

من ترجیج میدم تو سهمی وارد بشم که با یک رشد شارپ 20درصدی بره بالا و سهم نتونه اصلاح کنه
    این جمله نشان از این دارد که شما به صورت پیش فرض این باور را دارید که خرید در کف «اطمینان» کمتری دارد و خرید در بالا اطمینان بیشتری دارد...
    یا در جای دیگر در فرمایش شما بود که «
    نسبت پاداش به خطرخیلی مناسب باشد»

بلی...
    این حرفهایی است که در کتاب ها خیلی از عزیزان می گویند و خیلی از نمودارکارها به آن عقیده دارند...
    ولی من از شما می خواهم که خودتان به شخصه این تحقیق را انجام دهید و صرفا به صحبت های دیگران بسنده نکنید.
    آیا تا به حال شده یک بار، فقط یک بار، این نسبت ها را خودتان بنشینید و اندازه گیری کنید؟ یعنی ببینید که آقا در صد مورد بررسی که من در نمودارهایم دارم و روی آنها پیشنهادهایی بر اساس راهبرد ِ
    بالا بخر داده ام چند تایشان درست بوده؟ واقعا چند تایشان درست بوده؟ آیا این قدر هست که من بتوانم بگویم «سهم نتونه اصلاح کنه»؟ آیا واقعا این قدر هست که من بتوانم بگویم نسبت پاداش به خطرش خوب است؟
    اگر این کار را کرده اید یک بار هم روی راهبرد
    خرید در کف این آزمایش را انجام دهید و ببینید انصافا نسبت پاداش به خطر ِ کدام بهتر است و درصد اطمینان کدام انصافا بیشتر است.

پی نوشت:
    1- ببینید... من اصراری در تغییر راهبرد داد و ستدی شما ندارم و اگر هم دارم خدمتتان این مطالب را عرض می کنم برای این است که دوست دارم دوستان را در نتایجی که به آنها رسیده ام سهیم کنم. و خدا می داند که این عقیده قلبی من است و خدای ناکرده قصد فریبکاری و یا لج بازی های احمقانه و امثالهم را ندارم.
    2- اگر شما یا سایر دوستان خواستید آزمایش انجام دهید حتما در زمان حال این کار را انجام دهید نه در زمان گذشته. مثلا بفرمایید همین
    الان کدام نمادها اطمینان فوق العاده ای برای بالا رفتن و نریختنشان وجود دارد.
    3- خرید در کف انصافا خیلی عالی است... من هر چقدر از محاسنش می گویم باز می بینم کم است... در این حالت شما به حالتی نزدیک می شوید که نسبت پاداش به خطر تقریبا به سمت بی نهایت میل می کند! یعنی تقریبا صفر شدن خطر. یعنی میل به حالت آرمانی! اصلا یک وضعی! برای اینکه دوستان یک مقدار باورشان بشود که همچین حالتی هم ممکن است وجود داشته باشد توجه دوستان را به خرید و فروش های خودم که در همین جستار درج شده جلب می کنم... دوستان بارها و بارها دیده اند که من هنگامی که پس از خرید در یک نمادی آستانه زیانم خورده و از آن نماد خارج شده ام ولی با چه مقدار زیان (خطر-Risk) ؟ جالب است... بدون زیان! (حتی در مواردی با سودی یکی دو درصدی علاوه بر آن 1.5 درصد کارمزد که البته با زیان جزئی در برخی موارد، در حد همان یکی دو درصد، در کل با هم صاف می شوند... یعنی برای من خیلی خیلی واضح و مشخص است که آینده ای عالی و آرمانی برای این گونه از راهبرد خرید و فروش وجود دارد... و دارم آن را با چشمان خودم می بینم و دور هم نیست... خوب یک بازرگان دیگر از خدا چه می خواهد؟ حتی این روش اگر خواب پول هم داشته باشد، هزارتا دردسر دیگر هم داشته باشد، همین که نسبت خطر به پاداشش به سمت صفر میل می کند باید کلاهش را هم بیاندازد هوا... (البته ناگفته نماند که در برخی جاها به راهبرد خودم پای بند نبودم و دقیقا همان جاها هم زیان بدی بهم وارد شد... مثال بارزش هم در خگستر... در چندین و چند مورد بنده خگستر را طبق راهبرد داد و ستدی ام در کف خرید کردم و با آستانه زیان ردش کردم رفت و نه سودی از آن بردم و نه زیانی... ولی یک بار همین خگستر را به هوای اینکه دارد رشد می کند خریدم و با زیان فروختم... منظور اینکه قصور از من و دچار شدنم به احساساتم بوده نه از راهبرد داد و ستدی. یا روش خرید در کف. باز هم البته این راهبرد داد و ستدی بنده هم کامل نیست ولی می توانم ببینم که آینده دارد.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

بررسی بخشی از دیده بان

سلام؛
    بررسی چند سهم که در دیده بان دارم:
    ستران (که خودم هم دارم): همچنان وضعش خوب است. خریدمان هم همین جا بوده (1500 ریال). و اگر بخواهد بیاید پایین تر فروشی است. آستانه زیان روی مکدی است. روی دره ی پیشین مکدی که وقتی 1470 روی بوده ساخته و احتمالا الان هم حدودا اگر بخواهیم آستانه زیان ریالی برایش معین کنیم همان می شود. یعنی همین 1500 ریال تا 1450 ریال. (1465 ریال خیرش را ببینی)
    در ثاژن و آرمان همچنان حقوقی دارد می خرد! (یکی دو روز است ساختمانی ها وضعشان خیلی خوب شده و رهبران گروه مثبت های خوبی را همزمان با حمایت حقوقی/حقیقی های گنده تجربه می کنند.)
    شلعاب 3020 ریال را شکسته و پیشنهاد خرید نیست و رفته برای یک موج دو بزرگتر از موج یک! احتمالش هست که این موج تا 2550 ریال و تا آخر سال طول بکشد. پس نباید در این نماد کاری کرد و باید نظاره گر بود.
    اپرداز کوتاه مدت نامعلوم و میان مدت همچنان امیدوار کننده است. البته از این نماد به هیچ وجه انتظار حرکتی تیز نداریم. برای همین زیاد در دایره ی اهمیت ما هم نیست.
    مداران همچنان با آستانه زیان 3244 ریال خوب است.
    خلنت با آستانه زیان 2480 ریالی خوب است. ولی نمی توان گفت پیشنهاد خرید است. از طرف دیگر هم گفتیم که روی خودرویی ها در حال حاضر مثبت نیستیم و قرار است صبر کنیم ببینیم از انتهای سال (مثلا 15 روز دیگر) چه کار می خواهند بکنند و احتمالا رهبری هم از خودرو به خساپا تغییر می کند.)
    سدور همچنان با آستانه زیان 690 ریالی در 700 ریال پیشنهاد خرید است. (امروز 709 ریال بوده) (دفعه ی پیش من می خواستم 705 ریال یا 710 ریال بخرم که زیر 700 هم اگر اشتباه نکنم داد و ستد شد و بست و من نتوانستم بخرم و رفتم ستران خریدم)
    ساراب رفته در وضعیت نامعلوم و به هیچ وجه در کوتاه مدت پیشنهاد خرید نیست. و به وضوح یک موج کاهشی را به سمت پایین آغاز کرده که باید دید در کوتاه مدت تا کجا افت می کند.
    سپاها با آستانه زیان 820 ریالی پیشنهاد نگهداری است (نه خرید) (قیمت خریدمان هم 797 ریال بوده) (اکنون یادم افتاد... چه کار خوبی کردم دفعه ی پیش به خاطر پیدایش مسئله ی سخاب در 1200 ریال سپاها را فروختم! یعنی البته تمام سهام آزاد و غیر مسدودم را فروختم! دو سه تا سیمانی هم داخلش بود.)
    سشمال اگر این موج بسیار کوتاه مدت سیمانی ها (و البته بازار) که کاهشی است تمام شود و بتواند خودش را بالای 1100 ریال نگه دارد پیشنهاد خرید است.
    سکرد را که دفعه ی پیش در 720 ریال پیشنهاد خرید دادیم اکنون در 780 ریال دوباره پیشنهاد خرید است. البته به همین میزان خطرش رفته بالا و آستانه زیان هم باز روی همان 730 ریال است.
    ونفت را که 1620 (از صف فروش آن دفعه) خریدیم به همین قیمت فروشی است. چون دیگر زیادی نامعلوم شده! هم در کوتاه مدت و هم در میان مدت و احتمال اینکه بتواند کف 1600 ریالی اش را بشکند زیاد شده. پس چه بهتر که خطر نکنیم و بدهیم برود تا معلوم شود چه کاره است. (احتمال زیادی دارد که روی همین کف 1600 ریال بازی کند و از همین جا برگردد... و تنها یک اصلاح زمانی داشته باشد... ولی چه کاری است آخر؟ برای چه الکی خطر کنیم؟؟؟)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    چند وقت هست ننوشتم اینجا...
    جریان خاصی نیست فقط زیاد حوصله ندارم...

بگذار دیده بان را یک مروری بکنیم... (بخشی اش را...)

وضعیت دیده بان

ابتدا خودرویی ها: خودرویی ها به وضوح حجمشان رفته بالا... و گفتیم که از انتهای سال (که تقریبا می شود گفت از چند روز کاری دیگر) باید روندشان آغاز شود... طبق عادت سالانه ای که داشتند. همان گونه که گفتیم دفعه ی پیش طبق انتظار خودرو رهبر بازار شد. و این بار احتمال می دهیم که خساپا رهبر بازار شود. و البته همان گونه که در ذهن داریم همیشه خپارس و خکاوه و دو سه تا دیگر پیش فراول بوده اند! پس حتما به یاد داشته باشیم تا چند روز دیگر یک خودرویی نشان کنیم.
    بعد از خودرویی ها می رسیم به سیمانی ها: سیمانی ها دره ی بلند مدت خودشان را شکسته اند. ولی این را من شکست نمی دانم. حتی آستانه زیان های خودشان را هم رد کرده اند. ولی باز من این را شکست نمی دانم. هنوز خیلی به اینها امیدوارم و البته اگر مطمئن شوم از روند افزایشی خبری نیست یا اینکه آستانه هایشان را شکسته اند (ان شاء الله) خارج خواهم شد.
    در این گروه ما با ستران و سپاها و سکرد هستیم. ستران دقیقا مانند گروه سیمانی با آستانه زیانش مماس شده ولی نشکسته. (البته آستانه زیان اصلی روی مکدی بود که حدودا سه چهار روز دیگر خودش را نشان می دهد. یعنی وقتی کف جدید ساخته شده میانگین پنج روزه اش با 35 روز پیش مقایسه می شود و اگر سرعت افت این زمان از آن زمان کمتر بود ما با این سهام می مانیم. که البته گمان نکنم کف مکدی شکسته شود و احتمالا همین جا بر می گردد... فقط دو تا مسئله: 1- اگر یک منفی شدید بخورد به گونه ای که پایانی را پایین بیاورد حتما خداحافظی دارد. و 2- اینکه بازگشت احتمالا تند و تیز نخواهد بود و آهسته بازگشت خواهیم داشت! که این یک مقدار اذیت کننده خواهد بود... به هر حال... (شاید بد نباشد در انتها بین خودرویی و سیمانی برای تصاحب بیشترین سهم از سبد یک تصمیم گیری داشته باشیم...)
    دیگر نماد گروه سیمانی در دیده بان ما سپاها است که اگر بخواهم خلاصه اش بکنم باید خدمتتان عرض کنم که احتمالا اصلاح زمانی دارد... هم می توان موقتا از این نماد خارج شد (یکی دو درصد ذخیره ی سود کرد ) و هم می توان صبر کرد و با نماد بود... چون تا زمانی که بالای 800 ریال است خطری ندارد. (بین خودمان باشد حتی اگر زیر 800 ریال هم برود باز خطر خاصی ندارد! )
    اما در مورد سجام... سجام اگر بیاید زیر 850 باز خرید دارد. حقوقی اش این جور که نشان داده آدم است و حمایت می کند. فقط زمان مجمع که شده یک سری دارند می فروشند و احتمالا حجم هم برای این رفته بالا... دیگر در این مملکت موقع بسته شدن نماد باید حتما یک اشهد هم برای سهامت بخوانی... (کچینی را هم که دو سه روز پیش زدند زمین... من یک مقدار سهام در آن داشتم که این جور که بویش می آید دود شده رفته هوا...)
    در ارتباط با سدور هم وضع دقیقا مانند سایر سیمانی ها (سیمانی های مطرح) است. وضع خیلی عالی است تا زمانی که بالای کف پیشین است. ضمن اینکه سدور این توان را دارد که یک مرتبه از جایش بلند شود. و اصطلاحا حرکت تند و تیزی داشته باشد. (Sharp movement)
    ببینید... در ارتباط با تمام سیمانی ها... روند کوتاه مدت حالت اصلاح زمانی را دارد... ولی روند بلند مدت و میان مدت علاقه دارد که همین جاها رشد قیمتی را در این نمادها تجربه کنیم... نتیجه اینکه اگر کوتاه مدت بخواهد اذیت کند می تواند روی میان مدت هم تاثیر بگذارد و همه چیز را به تاخیر بیاندازد و بلکه یک افت قیمتی الکی هم شاهد باشیم... (افت قیمتی ای از جنس موج 5 که همه چیز همین جوری الکی در جهت سابق حرکت می کند) نتیجه اینکه ما می توانیم امیدوار باشیم که این موج کوتاه مدت پیش از اینکه حالت افتش آغاز گردد به وسیله ی آغاز شدن امواج میان مدت و بلند مدت محو شود و دو تا موج کوتاه مدت با هم یکی شوند. (تمام اینهایی که می گویم خدمتتان را بر اساس تجربه دارم عرض می کنم و اگر خواستید می توانم مثال هایش را بگردم و پیدا کنم و نشانتان بدهم.)
    ولی اگر موج کوتاه مدت خدای ناکرده! بار منفی زیادی داشت در این صورت این موج کوتاه مدت است که روی موج میان مدت تاثیر می گذارد و آن را یک فاز دیگر به تاخیر می اندازد! در این صورت ما باید سریع از نماد خارج شویم. سریع. روی این حساب قدرت منفی های این چند روز آینده مهم است. اگر قدرت منفی ها زیاد بود و روی پایانی تاثیر زیادی گذاشت باید از سیمانی ها جدا شد. و اگر فقط چند روز این وضعیت ادامه داشت و زیر 1 یا نیم درصد در هر بار اصلاح قیمتی داشتیم مهم نیست و می توان همچنان امیدوار بود.
    گروه سیمانی اکنون همه چیز دارد... همه چیز... هر چیزی که یک نمودار برای رشد بخواهد اکنون در نمادهای گروه سیمانی پیدا می شود... فقط منتظر این است که نگاه بازار به سمتش بیاید... آن وقت است که چندین +5 پشت سر هم خواهند خورد! ان شاء الله.
    باقی دیده بان در نوشته ی بعد.

«محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سشرق و سکرد و سفارس هم دقیقا مانند سایر سیمانی هایی هستند که در بالا خدمتتان عرض کردم. پس همه ی اینها نیازمند این هستند که تا پایان سال منفی سنگین نخورند و روند افزایشی شان آغاز شود.
    خساپا: در میان مدت آماده ی رشد است و در کوتاه مدت یک مقدار گیج است. گیج و نامعلوم. احتمالا همان انتهای سال برای رشدش مناسب باشد. که تا آن زمان باید بخوابد!
    (سایر نمادهای دیده بان را چون وضعیت خاصی ندارند و نامعلوم هستند ذکر نمی کنم.)

لازم به ذکر است که حجم شاخص کل به عنوان یک محرک مهم برای ما نسبت به زمان اوج خودش در چند هفته پیش یک افت را نشان می دهد و البته نسبت به میانگینش مناسب و بالا است. مجموع این دو جمله این می شود که اوضاع نامعلوم است. و چون این نامعلوم بودن پس از یک رشد اتفاق افتاده بعید نیست که یک افت در پیش داشته باشیم. (دقیقا مشابه شاخص فراورده های نفتی)

در میان گروه های مختلف که دارم نگاه می کنم لاستیک سازان چند وقتی است که دارند حجم های عالی ای را تجربه می کنند! این پیشنهاد خرید نیست و صرفا یک هشدار و جلب توجه است برای اینکه گوش به زنگ باشیم... گوش به زنگ باشیم که امکان دارد همین جاها یک بازگشت عالی در پیش رو داشته باشند! (می بریمش در دیده بان)

محصولات کاغذی خطرناک است. این مدل افتی که من می بینم خطرناک است.

کانه فلزی نامعلوم است. (حالت موج 5 دارد)

زراعت نامعلوم است.

دستگاه های برقی دقیقا مشابه سیمانی ها منتظر یک فرصت مناسب برای رشد است. دارد کف سازی می کند. و اگر بتواند اصلاح کوتاه مدت خودش را به صورت اصلاح زمانی به پایان برساند (یعنی مدتی دوام بیاورد و افت نکند) می توان انتظار یک رشد خوب را از این نماد داشت. پس تا زمانی که بالای 477 هزار واحد است وضع خوب است و توجیه فروش ندارد و می توان همچنان به فکر خریدش هم بود و رصدش کرد.

وسایل ارتباطی هم اخیرا یک حجم خوب خورده ولی زیاد وضع نمودارش جالب نیست. نامعلوم است.

«محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

برای اندیشه
    _________
    مکدی و هیستوگرام (سرعت و شتاب)

مکدی و هیستوگرام مانند فرمول های سرعت و شتاب در فیزیک می باشند. یعنی این طور که اگر ما:
    زمان را در نمودار زمان در نگر بگیریم و
    قیمت را در نمودار اندازه در نگر بگیریم و
    خود نمودار را هم جا به جایی در نگر بگیریم...
    مکدی، سرعت را به ما می دهد و
    هیستگرام هم شتاب را به ما نشان می دهد.

حالا چند تا مسئله...
    یکی اینکه دوره ها را باید چند بگیریم؟
    دیگر اینکه مکدی و هیستوگرام به صورت ذاتی تاخیر باید ایجاد کنند ولی از آن طرف به خاطر اینکه دارند به ما سرعت و شتاب را نشان می دهند به صورت ذاتی یک فاز از نمودار اصلی (که جا به جایی است) جلوتر و پیش فاز هستند... آیا اینها همدیگر را خنثی می کنند؟ یا چه؟
    خوب...
    باید عرض کنم که همدیگر را (الزاما) خنثی نمی کنند! چون (الزاما) اندازه ی هم نیستند. یعنی شما همزمان هم تاخیر داری و هم پیش فازی ولی اینها الزاما اندازه ی هم نیستند که همدیگر را دقیق خنثی کنند.

اما آیا مکدی واقعا سرعت و هیستگرام واقعا شتاب است؟؟؟
    ابتدا عرض کنم که در فرمول فیزیک ما طبق رابطه ی v = at یا v=d/t سرعت را بیان می کنیم! این کار را اگر قرار بود در مکدی انجام دهیم این جوری می شد که باید می آمدیم و قیمت را بر زمان می کردیم! فرمولش (در آمی بروکر) می شد:
    Velocity = Close / barIndex();
    اگر ما بخواهیم این را حساب کنیم یک چیز نه چندان جالبی از آب در می آید... در عمل هم همین است... مثلا فکر کنید من سوار قطار هستم موقع راه افتادن 100 متر که قطار حرکت می کند می پرسیم سرعت چند است؟ تقسیم می کنیم در می آید 2 کیلومتر در ساعت... درست هم هست. چون هنوز داخل ایستگاهیم و سرعت واقعا کم است... نزدیک ایستگاه دوم می شویم. می پرسیم سرعت چند است؟ با تقسیم در می آید 100 کیلومتر در ساعت. باز هم درست است. ولی وقتی قطار کاملا توقف کرد و بعد دوباره خواست راه بیافتد دوباره می پرسیم سرعت چقدر است؟ با تقسیم در می آید 97 کیلومتر در ساعت! در حالی که اشتباه است! سرعت دوباره همان 2 کیلومتر در ساعت است! ولی این تقسیم در آورده 97! مشکل کار کجاست؟ مشکل اینجا است که با این فرمول سرعت متوسط در می آید یعنی میانگین سرعت ابتدا تا انتها! نه سرعت لحظه ای! یعنی سرعت 97 که با آن تقسیم در آمد در حقیقت «میانگین سرعت از ابتدا تا آنجا» بوده که محاسبه شده. نه سرعت لحظه ای.
    در فیزیک برای این هم راه حلی هست و آن استفاده از بخش های کوچک (دیفرانسیل) است. یعنی به جای اینکه بنویسیم v = d/t می نویسیم: v=dd/dt (که دی اول در اینجا دیفرانسیل است).
    اگر این را بخواهیم به زبان آمی بروکر بنویسیم می شود:
    http://i68.tinypic.com/m7qqut.jpg

خوب!
    اکنون مشخص شد که داریم یک مقدار به مکدی نزدیک می شویم. چرا که مکدی هم اختلاف است. اختلاف میانگین امروز و چند روز پیش.
    در اینجا مشاهده می کنیم که نتایج سرعت لحظه ای نمودار ما زیاد خوانا نیست. برای اینکه خوانا شود از آن یک میانگین گیری می کنیم به شکل زیر:
    http://i65.tinypic.com/9hudn8.jpg

با این کار دیگر خیلی به مکدی نزدیک شدیم. ابتدا تفسیر کنم فرمول بالا را... فرمول بالا به ما می گوید میانگین سرعت لحظه ای در 300 روز (کاری) گذشته چگونه بوده.
    اگر بخواهم برابری برای این در مکدی بنویسم این گونه می شود:
    http://i67.tinypic.com/11j7wgo.jpg

و خروجی کار هم شبیه هم است:
    http://i68.tinypic.com/2f0a8ma.jpg

پس می بینیم که مکدی در حقیقت یک جور سرعت سنجی است. البته سرعت سنجی به این نحوی که الان من خدمتتان عرض کردم به نگر معقول تر می رسد! چرا؟ چون (اگر قصد ما از مکدی گرفتن واقعا سرعت سنجی باشد) مکدی به خوبی سرعت را بیان نمی کند. اگر می خواستیم چیزی شبیه مکدی بنویسیم که واقعا سرعت سنجی را در بازه ی مشخص شده انجام دهد باید می نوشتیم:

http://i63.tinypic.com/hstc3c.jpg

(که نتیجه اش عینا برابر با همان فرمولی است که عرض کردم)
    ولی ما در مکدی این کار را نکرده ایم! ما به جای تابع ref از تابع ma استفاده کرده ایم. یعنی چه؟ یعنی آمده ایم به جای مقیاس قرار دادن 300 روز گذشته، میانگین 300 روز گذشته را مقیاس قرار داده ایم! و طبیعی است که خروجی کار سرعت نمی شود.... سرعت درست و حسابی نمی شود.

برویم سراغ خودروی خودمان... که از هر چه بگذریم سخن دوست خوش تر است! و من عجیب عاشق این مثال خودرو و گاز و ترمز هستم! (از مثال تاب هم خوشم می آید البته! )
    ادامه در نوشته ی بعدی...
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ادامه از بالا...

در مورد خودرو هم همین است. الزاما زمانی که شما گاز می دهی (بی درنگ) شتاب زیاد نمی شود و زمانی که شتاب زیاد می شود هم سرعت (بی درنگ) زیاد نمی شود و زمانی که سرعت زیاد می شود هم (بی درنگ) به مقصد نمی رسی.
    پس اینجا یک مقدار تاخیر و پس فازی وجود دارد بین گاز و شتاب. و یا به عبارت دیگر گاز پیش فاز تر از سرعت و شتاب است. (حالا اگر بخواهیم اغماض کنیم و بگوییم با شتاب یکی است ولی با سرعت یکی نیست)
    تاخیر مکدی/قیمت را در نمودار، اینجا با چه مدل کنیم؟ اینجا هم می گوییم وقتی گاز می دهیم گاز لحظه ای ملاک نیست. ای بسا من هی گاز بدهم و هی رها کنم... هی گاز بدهم و هی گاز را رها کنم... در اینجا سرعت یک باره صفر و صد نمی شود... بلکه اگر یک میانگین گیری ای از گاز دادن ها و گاز ندادن های اخیر داشته باشیم می بینیم که سرعت (با همان پس فازی اش) به میانگین این گاز دادن ها واکنش نشان می دهد! پس یک میانگین گیری ای اینجا باید انجام شود و این میانگین گیری یعنی تاخیر.
    پس اگر ما یک باره یک گاز زیاد از یک ماشین دیدیم انتظار سرعت یک باره بالا از آن را نداریم.
    حتما سرعت سنج ماشین هم این تاخیر را دارد... یعنی اینکه باید به صورت میانگین گیری از چند ثانیه گذشته سرعت را (به صورت میانگین) بیان کند و این میانگین گیری یعنی تاخیر. (یعنی گاز می دهی و تغییر سرعت را خودت احساس که می کنی تازه بعد از یکی دو ثانیه باید سرعت سنج ماشین این را نشان دهد.)

اما مثال اصلی:
    فرض بفرمایید یک خودرویی دارد در یک در یک جهتی حرکت میکند و اکنون سرنشینان (راننده) تصمیم گرفته برگردد.. مثلا تا الان دنده عقب داشته می رفته و الان می خواهد دنده جلو! حرکت کند... آیا به محض اینکه راننده تصمیم گرفت و دنده تغییر کرد و ما صدای گاز خوبی را هم از ماشین شنیدیم ماشین تغییر جهت و تغییر مسیر می دهد؟

این تمام چیزی بود که من تلاش داشتم خدمتتان عرض کنم...
    ادامه در نوشته ی بعدی...

«محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ادامه از بالا...

نه خیر...
    خودرو به محض گاز دادن در یک جهت در آن جهت حرکت نمی کند! و این تمام مشکلات ما با مکدی و سایر نوسانگرهای به اصطلاح ممنتومی است.
    ما صدای تغییر دنده را می شنویم و صدای گاز را می شنویم ولی خودرو در جهت مخالف حرکت نمی کند...

آقاجان... پس از کجا ما باید بفهمیم خودرو دارد در چه جهتی حرکت می کند؟؟؟
    (پاسخ هایی مانند اینکه اینجا ایران است و باید به وضعیت بنیادی توجه کنیم و بورس کلا یعنی قمار... و بخت (Chance) مهم است و آدم باید به خدا توکل کند و ... را بریزید دور... همه هم تقریبا درست هستند ولی در موردش بارها صحبت کرده ایم که این بحث ها برای ما در این جستار مطرح نیست و نباید باشد. ما می خواهیم و باید بفهمیم که از روی گاز و ترمز و سایر صداها و مشاهداتمان از یک خودرو بتوانیم حرکات آینده اش را تشخیص دهیم.)

شاید یک پاسخ این باشد که باید به برآیند نیروها توجه کنیم. نه صرف وارد شدن نیرو. به این معنی که مثلا اگر در تا الان خودرو (نمودار) داشته در یک جهتی حرکت می کرده و فلان مقدار نیرو هم در آن جهت همراه خودش داشته و اکنون در جهت مخالف آن فلان مقدار نیرو وارد شده است، در این حالت ما سریع نباید بیاییم و بگوییم خودرو (نمودار) باید برگردد! بلکه باید جمع بزنیم! باید نیرویی که در این جهت وارد شده را با نیرویی که پیش تر در جهت مخالف همراه این خودرو بوده را با هم جمع بزنیم و ببینیم آیا اکنون خودرو می تواند برگردد؟ یا این مقدار نیرو نمی تواند خودرو را برگرداند... هر گاه مقدار نیرو در این جهت به فلان قدر رسید حرکت را شاهد خواهیم بود.... این یک ایده که بعدا طرز پیاده سازی اش را هم با هم کار می کنیم... و به این خواهیم اندییشید که این ایده اصلا قابل پیاده سازی هست یا نه؟ (چون همین اکنون که دارم مقداری به موضوع می اندیشم نمی دانم چه چیزی را دقیقا باید مصداق چه چیزی بگیرم و چه زمانی می توانم بگویم دارد نیرو در جهت مخالف وارد می شود.)

ایده ی بعدی این است که ...
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

من جات باشم ار بازار میریم بیرون و بعد ار ترامپ وارد میشم

یا بعد ار عید

امکان اینکه سبدت افت کنه خیلی هست

راحت تا 10درصد جا داره

نوسان هم نمیگیری دلیلی برای مونده نداره الان بازار

الا اینکه رو سهمای خودروی نوسان بگیری

/////

سر فرصت تاپیک رو میخونم و با هم بیشتر صحبت میکنیم

سبدت برای مئخیلی نامفهوم هست معلوم نیست تکنیکالی هست یا بنیادی

چقدر هم شلوع شاید هم حسابت 5 میلیارد هست ما خبر نداریم

تا فرصتی دیگه فعلا

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    من جات باشم ار بازار میریم بیرون و بعد ار ترامپ وارد میشم

یا بعد ار عید

امکان اینکه سبدت افت کنه خیلی هست

راحت تا 10درصد جا داره

نوسان هم نمیگیری دلیلی برای مونده نداره الان بازار

الا اینکه رو سهمای خودروی نوسان بگیری

/////

سر فرصت تاپیک رو میخونم و با هم بیشتر صحبت میکنیم

سبدت برای مئخیلی نامفهوم هست معلوم نیست تکنیکالی هست یا بنیادی

چقدر هم شلوع شاید هم حسابت 5 میلیارد هست ما خبر نداریم

تا فرصتی دیگه فعلا
    سلام نوام جان، خوبی؟
    من گمان کردم دفعه ی پیش از پاسخ من ناراحت شدی که دیگر نیامدی...
    پاسخ پیشین را که در همین صفحه خدمت شما نوشتم را ملاحظه کردید؟

قرار شد چند تا نماد که درباره ی آنها مطمئن هستید را معرفی کنید. از آن نمادهایی که امکان افت ندارد... تا با سامانه ی داد و ستدی شما بیشتر آشنا شویم و اگر واقعا خوب بود بدون تعصب به روش شما مهاجرت کنیم.

این نمادهایی هم که می فرمایید سبد نیست... دیده بان است. (آخر چه کسی گروه خودرویی و سیمانی و لاستیکی و ... خریده و در سبد داشته که من دومی اش باشم؟ گروه و شاخص که یک نماد قابل داد و ستد نیست...)
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نکته:
    میانگین میانگین با یک میانگین بزرگ می تواند فرق داشته باشد.

یادآوری:
    نیم ساعت روی کاغذ اندیشیدن از چندین ساعت پشت رایانه آزمون و خطا کردن بهتر است.
    «محمد حسین» هستم.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع