صفحه 416 از 600 نخست ... 316366406413414415416417418419426466516 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,151 به 4,160 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

آموزشی
    =====

نمودارکاری=رجوع به سابقه
    ================

کسانی که می خواهند برنامه نویسی کار کنند... یا کلا می خواهند نمودارکار باشند باید دو کار انجام دهند تا بهترین فرصت های خرید را مشخص کنند:
    1- اینکه به سابقه نگاه کنند و ببینند در بهترین زمان های خرید گذشته چه شرایطی وجود داشته. (یا در مورد یک نماد خاص یا یک حالت عمومی در تمام نمادها) (حالا مثلا یک نفر با ایچیمیکو کار می کند یک نفر با خط روند یک نفر با الگو... اینها مهم نیست... مهم رجوع به سابقه است و مطالعه روی زمان های خرید گذشته)
    2- اینکه به سابقه نگاه کنند و ببینند در جاهایی که زمان خرید نبوده چه شرایطی وجود داشته. (این دومی حکمش حکم این ضرب المثل است که می گوید ادب از که آموختی؟؟؟؟ از بی ادبان ===> )
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آموزشی
    =====

خصوصیت نشانگر خوب
    =============

کلا یک نشانگر خوب باید (تنها و تنها) دو خاصیت داشته باشد:
    1- تاخیرش کم باشد.
    2- نرم باشد.
    (و بدون اعوجاج) (no noise; no white noise; no distortion; no delay)

موارد دیگری هم هست مانند اینکه:
    3- اصلا اشباع نداشته باشد یا اینکه برعکس خیلی راحت اشباع شود. (بهترین حالت این دومی می شود صفر و یک منطقی)
    4- روند حرکتی اش یا رو به بالا باشد یا رو به پایین و تغییرات زیاد نداشته باشد.
    5- با زیاد شدن روزهای سنجشش (دوره های میانگین گیری که در هر نشانگری هست) قله ها و دره هایی که نشان می دهد تغییر نکند. (بلکه یا محو و پررنگ شوند.)
    6- حالت درصدی داشته باشد. (مکدی عزیز مثلا این حالت را ندارد... مکدی به ریال محاسبه می کند نه به درصد... که نقطه ضعف بزرگی است... ضعف دیگر مکدی تاخیر زیادش است... ولی با این حال خیلی عزیز است! خیلی!)
    7- بتوان روی آن واگرایی و همگرایی را نشان داد. (روی بختامدی مثلا نمی توان)
    8- بتوان روی آن خطوط روند را تعمیم داد. (روی شاخص قدرت نسبی می توان این کار را کرد.)
    9- بتواند همزمان هم روند های بزرگ را نشان دهد و هم روند های کوچک را. (مکدی مثلا این کار را می تواند نشان دهد.)
    10- نویز گاوسی اصلا نداشته باشد یا خیلی خیلی داشته باشد؛ و البته نه به صورت نویز بلکه به صورت موجی سینوسی به عنوان هارمونیک اول ِ سری فوریه ی متغیر اصلی مان که معمولا قیمت پایانی است. (در موردش یک مقدار در این جستار صحبت کردیم... سه چهار بار بود... که گمان کنم یکی اش با جناب رضا بود در مورد امواج سینوسی)
    11- cross_talk_noise هم در حد امکان نداشته باشد. (البته این یک کار جانبی است... چگونه بگویم... در این حالت نشانگر باید غیر معمول باشد... باید از این نشانگر هایی باشد که وضع شاخص کل و شاخص گروه و نمادهای گروه و وضع اقتصاد جهانی را هم به عنوان داده در ورودی خودشان می پذیرند... کار جالبی هم می شود... ولی باید برایش وقت گذاشت... اسم کار را هم می توانیم بگذاریم پروژه ی حذف اغتشاش تاثیر پذیری از متغیر های جهانی! که دهان پر کن و باکلاس هم باشد! )

ولی همان طور که عرض کردم این موارد زیاد مهم نیستند. بیشتر همان دو مورد مهم است. باقی یا از آن دو مورد نشات گرفته اند... یا اینکه اهمیت ندارند.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/17 در ساعت 21:37
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خاذین
    ====

شکافش را پر کرده.
    یک کانال فوق العاده تمیز داشته که به خوبی آن را شکسته و به آن بازگشت کرده.
    اوضاع برای کف زدن و شروع یک روند عالی بسیار عالی است. (چنانچه در اکثر نمادهای بازار این را می بینم) ولی اینکه همین جا ها (دقیقا) کف بزند یا اینکه یک مقدار نوسان داشته باشد و یا حتی پایین تر هم برود و کف سازی اش را آنجا انجام دهد... مبهم است.
    در کل می توانم بگویم مانند اکثر نمادهای این روز ها است... کف نسبی است. حالت رشد دارد... ولی منتظر بازیگر است که حرکتش را انجام دهد...
    پس
    اگر خیلی تمایل دارید بخرید حتما خریدتان را انجام دهید! (که کف است) ولی حتما حتما آستانه زیان را مشخص و رعایت کنید. آستانه زیان می تواند همان سقف کانال شکسته شده باشد که اکنون می شود حدود 900 ریال.
    یک کانال کوچک و زیبای کاهشی هم در کوتاه مدت ایجاد کرده که این هم در شکل مشخص است.
    نسبت های بازگشت ِ فیبوناچی متاسفانه شکسته شده. (البته شاید 28 درصد هنوز وجود داشته باشد ولی من برای 28 و 72 درصد هیچ ارزشی قائل نیستم.)

http://i67.tinypic.com/v5b8sz.png
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    آموزشی
    =====

خصوصیت نشانگر خوب
    =============

کلا یک نشانگر خوب باید (تنها و تنها) دو خاصیت داشته باشد:
    1- تاخیرش کم باشد.
    2- نرم باشد.
    (و بدون اعوجاج) (no noise; no white noise; no distortion; no delay)

مهمترین مسئله اصلی ترین جزء است. متاسفانه.
    میانگین گیری.
    میانگین گیری باید خودش تغییر کند.
    یا بهبود پیدا کند و روش میانگین گیری عوض شود.
    یا اصلا باید خود میانگین گیری عوض شود.

این کاری است که Larry Williams و دکتر George Lane روی نشانگر بختامدی انجام داده اند... یعنی به جای استفاده از میانگین گیری در بازه از پایین ترین در بازه و بالاترین در بازه استفاده کردند... این است که یکی از نشانگر های عالی که تقریبا تاخیر هم ندارد شده است بختامدی! (دمش گرم بابا دمش گرم...)
    (البته ضعف بختامدی در نرم نبودنش است که بعدا آمده این کار را با یک میانگین گیری نهایی (معمولا 3 روزه) روی نشانگر اصلی جبران کرده... که کاش نمی کرد... شاید یک نابغه ی دیگر لازم است که این حالت نرم مکدی و این حالت بی تاخیر بختامدی را به نحوی با هم ترکیب کند که نه این تاخیرش را به آن بدهد و نه آن اعوجاجش را به این... و البته این کار با آزمون و خطا انجام نمی گیرد... بلکه با اختراع و کشف باید انجام شود...)
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    =======

پسر جاذبه ای
    ========

نمی دانم امروز در اخبار دیدید؟ یا نه؟ امروز در اخبار یک چیز خیلی عجیب گفت...
    یک پسری اشیاء فلزی را به بدنش می چسباند و اشیاء روی بدنش می ماندند...
    خوب... تا اینجا که چیز عجیبی نیست... بسیار در روزنامه ها و جراید شنیده ایم از انسان هایی که در بدنشان مواد فرومغناطیسی وجود دارد و اشیاء فلزی به بدنشان می چسبد... اصلا یکی از این ها یکی از دوستان من بود در شبکه ی اجتماعی «هم میهن»... او هم نوجوان بود... اگر اشتباه نکنم اسمش هم محمد حسین بود...

اما این دیگر یک چیز عجیب است! جزء عجایب نه_گانه است! (هشتمی اش خودمم )
    نگاه کنید:
    http://www.yjc.ir/fa/news/6169192/%D...8C%D9%84%D9%85

این نوجوان نه تنها اشیاء فلزی، بلکه اشیاء غیر فلزی را هم به بدنش می چسباند! (به قول آقا کیانوش: الله اکبر)

ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/17 در ساعت 23:29
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و وقت به خیر
    می بینید که در حپارسا حقوقی نامرد 600 هزار سهم می فروشد! کجا؟ در کف قیمت! از آن طرف خرید می کند! کجا؟ از حق تقدم!
    ولی باز می گویم... دم این دزدها گرم که دزدهای دیگر آش را با جایش می برند... (باز اینها اگر گوشت را می خورند استخوان را دور نمی اندازند...)

البته ناگفته نماند حقیقی ای که آمده هم قدر است! ولی بعید می دانم زورش به حقوقی بچربد...
    نهایتا همان بازی نوسانی که عرض کردم گمان کنم بشود. (هنوز حدس و احتمال قالب این است.)
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در آرمان بد بازی ای راه انداخته اند... من با اینکه آستانه زیانم در 1200 ریال خورد نفروختم... و الان دارم چوبش را می خورم... راستش را بخواهید هنوز احساساتم به من می گویند نفروش... و من هنوز فروشنده نیستم.
    یک جورهایی هر چه در این ور و آن ور زیان نکردم آوردم در آرمان زیان کردم... ۲۰ درصد زیان در عرض دو سه روز!
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بازار شل کرده... اگر تا همین چند روز بالا نرود ممکن است دوباره بیاید تو حالت کف سازی. کف جدید سازی زیر این کف فعلی. چند بار تاکید کرده ام باز هم تاکید می کنم: اگر خریده اید حتما به قیمت همان کفی که خرید کرده اید (یا حتی یک مقدار بالاتر) آستانه زیان بگذارید و به آن پای بند باشید.
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گزارش مجمع ک ق ز و ی
    ============

سالانه 960427
    =========

مدیریت شرکت واقعا بی عرضه بود.... این را از نوع برگزاری مجمع هم می شد به خوبی فهمید... میزهایی گرد تو هم تو هم گذاشته بودند و صندلی هایی که نیمی شان پشت به مجمع بود و نیمی رو به مجمع!
    فضای بسیار ناکافی...
    سهامداران را چندین دقیقه یک لنگه پا به صف نگه داشته بودند...
    اصلا یک وضعی... (بعدا گزارش را کامل کنم خودتان می فهمید که واقعا مدیریت کقزوی بی کفایت است...)
    از آن طرف سهامدارانش هم همه در پیت بودند...
    آن کاربر سایت همسایه جـواد دویست و هفتاد و هفت که این همه از نماد حرف می زد نیامده بود... بعدا گندش درآمد که خالی کرده رفته! (جواد جعفری ِ نمی دانم چه چه است که من البته خودم ندیده امش... می گفتند اهل قم است.) در فهرست سهامداران عمده هم که نبود... کلا انگار فقط برای خودش حرف می زده...
    باقی سهامداران هم متوسط سنشان 80 الی 120 سال بود! و همه هم ناراضی بودند... همه هم یکی ده سال با شرکت بودند...
    البته من خوشم آمد... از آن چیزهایی است که یک نفر آدم صبور می خواهد تا یک بازده فوووووووق العاده بگیرد... (البته معلوم نیست چند سال دیگر!)

نکات منفی:

1. کوره ای که دارد کار می کند زیان ده است.
    2. مسئولین اجازه نمی دهند کوره بخوابد. (بابت بیکاری کارگران)
    3. زمین قرار نیست فروش برود.
    4. پول برای طرح توسعه نیست.
    5. حرفی از فروش سهام به انگلیس نبود. (البته من هم اشتباه کردم و نپرسیدم... چون با آمادگی نرفته بودم مجمع)
    6. طرح توسعه 60 میلیون یورو هزینه دارد.
    7. دو سال هم طول می کشد تا طرح توسعه به ثمر برسد.
    8. این قدر زیان وجود دارد و همچنان هم زیانسازی (از کوره در حال کار) وجود دارد که شرکت در شرف اصل 141 قرار گرفته...
    9. بازار صادراتی (عراق) حسابی خراب شده و عراق روی ورودی تعرفه بالا گذاشته که کسی وارد نکند...
    10. بازار داخل خیلی خراب است. (ساخت و ساز خراب است.)

نکات مثبت:

1. دارند کارهایش را می کنند که بالاخره کوره زیان ده تعطیل شود.
    2. زمین را قرار است بکنند کاربری مسکونی/اداری/تجاری. (آب و برق و گازش برای این کار هست! یعنی می رسد... همین الان!) یک فرهنگسرای 3 هزار نفره هم با شهرداری تفاهم کرده اند! که آنجا بزنند... ملک هم جای بسیار عالی ای است و اصلا داخل شهر است (بخش عمده اش درون شهرک است.) (75 هکتار؟) (یک سومش داخل شهرک فلان است؟) (کل جلسه نامفهوم و تو دار صحبت می کرد این آقای رئیس جلسه که اگر اشتباه نکنم برخورداری بود و خودش را هم درست معرفی نکرد... مدیر عامل را هم نفهمیدیم دقیقا کیست... کلا مدیریت آنجا واقعا افتضاح به نگر می رسید... )
    3. از بهای مورد بالا می خواهند طرح توسعه بدهند.
    4. کمپانی همکار انگلیسی قرار است بیاید در مورد طرح توسعه نظر بدهد. ای بسا یک پولی هم بدهد که می خواهد جنس هایش را بفروشد... (اوکی بودن فاینانس!)
    5. 1 میلیون یورو امسال خرید قطعات وجود داشته! (یعنی چه؟؟؟ یعنی دارند کارهایش را می کنند دیگر!)
    6. تمام کارهای ساختمانی در مورد طرح توسعه انجام شده و فقط کافی است قطعات بیاید ایران و نصب شود... (قطعات به احتمال قوی دست دوم سوئدی است... ولی از همین شرکت انگلیسی است که آنجا مالک است.)

رئیس جلسه (آقای برخورداری) که از طرف علاقه مندان آمده بود مدام تو دار صحبت می کرد! یک جایی آن آقای حراف بنده خدا آمد یک صحبتی کند، یک چیزی لو داد و این سریع آمد گفت خوب... دیگر شما صحبت نکن... به او معترض شدند که بگذار حرفش را بزند... گفت آخر می آیند روی نماد حباب ایجاد می کنند و این برای خود شما هم بد است! من برای شما می گویم! وسط مجمع هم یک جورهایی کاشف به عمل آمد بدش نمی آید شرکت ورشکست شود...
    آن زمین و کوره 1 یک جورهایی به هم تنیده شده... یک جورهایی گرو کشی است که اگر می خواهید ما فلان کار را کنیم باید بگذارید کوره مان را تعطیل کنیم... یا شاید هم برعکس اگر می خواهید ما کوره مان را تعطیل نکنیم باید فلان کار را بکنید... (کلا مجمع خیلی گنگی بود... صدا هم درست حسابی نبود... یک بار با میکروفون، یک بار بدون میکروفون، یک بار هم با اکو!!!)
    در کنار آقای علاقه مندیان پسر اکبر گنجی هم جزء سهامداران عمده است!!!
    کار کقزوی تک است و کسی غیر از کقزوی شیشه ی سبز اتوموبیل نمی زند.

نتیجه گیری:
    یک مدیریت عالی می خواهد که این شرکت را از وضعیت افتضاحش به وضعیت عالی برساند!!! مدیریت می تواند در یک گام زمین را بفروشد و خرج طرح توسعه بکند و از آن طرف باقی اش را صرف بازخرید کارگران بکند و در نهایت کارگرانی که می مانند را بفرستد در طرح توسعه ی جدید مشغول به کار شوند...آن شرکت خارجی (پلینگتون؟) را بیاورد و سریع ازش یک فاینانس هم بگیرد و پیش پرداختی به وام های دریافت شده بدهد تا معافیت جرایم داشته باشد و و و
    ولی مدیریت انگار چابک و باحال نیست و بیشتر اهل زیرآبی (ورشکست کردن) و این جور حرف ها است و به کار تمیز و با کیفیت و سود آور چندان اعتقادی ندارد. (یعنی انگار این برایش درجه ی دوم اهمیت است...) بیشتر انگار دنبال این هستند که آن زمین را بسازند و بفروشند... یعنی خودشان این کار را بکنند!
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/19 در ساعت 11:00
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گزارش مجمع
    =======

کچینی
    ===

سالانه 960427
    =========

1 هکتار زمین دارند که باید بالاخره بفروشند. (9 هکتار از کل 11 هکتار مال کساوه است و 1 هکتار برای بقیه)
    باید شرکت تعیین تکلیف بشود و منحل شود.
    یک بار با افزایش سرمایه عملا کساوه سر کچینی کلاه گذاشته و سهمش را مفت از چنگش درآورده.
    باز هم می خواهد این کار را تکرار کند. (که البته با پرس و جویی که کردم معلوم شد نمی تواند)
    معاملات 129 تنفیذ نشد! چون سهامدار دوم (غیر از بنیاد) می گفت چرا با آن کار سر ما کلاه گذاشته اید.
    کلا در شرکت دزدی و بی کفایتی موج می زند.
    45 دقیقه بخشی از سهامداران (که من هم جزء آنها بودم) را پشت درب نگه داشته بودند و اجازه ی ورود نمی دادند و با شیوه ی بسیار بدی برخورد کردند... در آخر جلسه وقتی توانستیم برویم داخل به رئیس جلسه و مدیر عامل گفتم عوضی برای چه نگذاشتی سهامداران بیایند داخل جلسه؟ گفت من نمی دانستم! گفتم این هم از دزدی و بی کفایتی شما است... که گفت ببخشید... (خاک تو سر بی کفایتشان کند...)
    پول کارگران داده نشده.
    پول سهامداران داده نشده. (از سال 91)
    سهامداران از هیئت مدیره شکایت کرده اند و هیئت مدیره جریمه شده.

نتیجه گیری:
    بالاخره شرکت باید منحل شود. موضوع اینجا است که باید دید به هر سهامدار چقدر می رسد؟ به زودی افزایش سرمایه ی کساوه می آید ولی از لحاظ قانونی نمی توانند اجرایش کنند... پس باید تا چند ماه آینده تکلیف کچینی معین شود. به احتمال قوی طی این مدت در بازار پایه باز می شود. باید یک بنیادی کار بنشیند حساب کند به هر کسی چقدر می رسد.
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع