صفحه 556 از 600 نخست ... 56456506546553554555556557558559566 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,551 به 5,560 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

پاسخ مسابقات بآشگاه کارگزاری آگاه
    =====================

96/09/01
    ======

سوال : ترازنامه شرکت‌های بورسی از سه بخش کلی تشکیل شده است، این سه بخش کدام‌یک از موارد هستند؟
    گزینه 1 یعنی دارایی‌ها، بدهی‌ها، حقوق صاحبان سهام.

سوال :درصورتیکه بتای سهمی ..... باشد، به این معنا است که این سهم ۱۵ درصد کمتر از متوسط بازار توسعه پذیر است.
    گزینه 3 یعنی مثبت هشتاد و پنج صدم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

باز هم خگستر را فروختم. در 2500 ریال. و باز هم منتظر هستم برای خرید مجددش. دیر و زود دارد و سوخت و سوز ندارد. من باید یک روند مانند سال 92 و 94 ازش بگیرم. بالاخره. ان شاء الله.

با پولش مقداری سکرد خریدم. و فردا هم اگر منفی باشد باز مقداری می خرم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    باز هم خگستر را فروختم. در 2500 ریال. و باز هم منتظر هستم برای خرید مجددش. دیر و زود دارد و سوخت و سوز ندارد. من باید یک روند مانند سال 92 و 94 ازش بگیرم. بالاخره. ان شاء الله.

با پولش مقداری سکرد خریدم. و فردا هم اگر منفی باشد باز مقداری می خرم.

همین جوری
    =======

خریدهای این دفعه ی خگسترم 2,351 ریال بوده و قاعدتا باید بدون زیان (و با سودی اندک) از خگستر خارج می شدم. ولی الان نگاه کردم دیدم چون دفعه ی پیش به طور کامل نفروخته بودم و بخشی از خگسترهایم مانده بود در کل یک زیان اندک هم کرده ام...
    این زیان اندک هم به خاطر ذات راهبرد نیست. به خاطر این است که کامل نتوانستم راهبردم را اجرایی کنم. (وگرنه خروج پیشینم هم مانند این خروجم باید با سودی اندک همراه می بود. که البته خروج کامل نبود و بخشی اش در سبدم مانده بود.)
    حالا من ول کن این خگستر نیستم. این قدر همین جوری با آن ادامه می دهم تا بدون زیان (یا با زیان اندک یا حتی با سود اندک) به آخرین کفش برسم و رشدش را ببینم و در مجموع سود خوبی ازش ببرم. ان شاء الله.
    =============================
    در کل این مدت همچنان در کل ِ سبدم زیان نکردم. ولی سودی هم هنوز نبرده ام. درست و حسابی.
    فقط همان بخش اولیه بود اگر خاطرتان باشد که یک رشدی داشتم و بعد ثابت ماند.اگر اشتباه نکنم با جناب
    مهدی1400 یک مقدار در باره اش صحبت می کردم... راستی از جناب مهدی1400 چه خبر؟ الان یادم آمد یک نظرسنجی کرده بودند از من که شش ماهه چه نمادهایی به نگرت خوب است که من گفته بودم کلا بلند مدت کار نیستم و بلند مدت کار بنیادی می خواهد ولی با این حال چند تا نماد معرفی کردم که یکی از یکی گند تر شد! اگر اشتباه نکنم یکی اش فاذر بود که اصلا زد از بیخ و بن ترکید!
    =============================
    اکنون راهبرد بنده فعلا این گونه است که کف بخرم و با آستانه زیان (حتی الامکان بالاتر از قیمت خرید) خارج شوم. در مجموع زیان نکنم و سود بکنم. بخش زیان نکنمش را گمان می کنم دارم خوب پی می گیرم. ولی هنوز به بخش سود نرسیده ام. بیشتر به خاطر اینکه زمان اصلی ام این روزها روی بخش پژوهش و قلاب سازی دارد مصرف می شود. نه بخش ماهی گیری.
    ان شاء الله هر چه سریعتر این راهبرد جدیدم را بتوانم تکمیل کنم تا یک کوچولو بتوانم نفس بکشم.
    در راهبرد جدید هم باز به دنبال کف یابی هستم. ولی دیگر این چنین آستانه زیان ندارد که مثلا از هر سه تا خرید دو تایش را سریع (یر به یر) بفروشم بیایم بیرون. بلکه در خود راهبرد این قرار است گنجانده شود که در کف های مطمئن خرید انجام شود که از هر چهار تا خرید سه تایش بدون آستانه زیان بالا رود مثلا.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/11/22 در ساعت 21:31
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همبستگی احمقانه حسینا/خودرو
    ====================

احمقانه ترین چیزی که در جهان ممکن است وجود داشته باشد همبستگی حسینا و خودرو است:

http://i68.tinypic.com/2nva4ig.png

همان گونه که می بینید تنها در دو جا این دو از هم فاصله گرفته اند که... آن هم نه... به سرعت به سمت هم برگشته اند!!!
    همبستگی این دو آن قدر شدید بوده که حتی اندازه ها هم (مانند شکل موج ها) یکی شده اند! (منظور ریال نیست ها!)

دو تا چیز کاملا متفاوت!

این (همبستگی) نشان می دهد که اگر یک نفر راهبردش در بازار ما جابه جایی (Shift) از این گروه به آن گروه یا از این نماد به آن نماد باشد کار بیهوده ای انجام داده!
    در این بازار (دست کم از سال 93 که در نمودار است تا کنون) راهبرد باید این می بوده که یک نفر بیاید در یک زمان «بورس» بخرد و بعد «بورس» بفروشد!

«محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همبستگی احمقانه کگل-مداران
    ==================

http://i66.tinypic.com/23igsuc.png

اگر یک نفر از من بپرسد صنعت استخراج سنگ آهن چه ربطی به صنعت رایانه و اطلاعات دارد در جواب او خواهم گفت: بدون شک این گونه است که با رشد فناوری در سطح جامعه و پر رونق شدن بازار رایانه ای ها نیاز بیشتری «رایانه» شده و از آنجا که در رایانه «آهن» استفاده می شود! فلذا نیاز بیشتری به استخراج سنگ آهن احساس شده!
    و از آن طرف هم با رونق گرفتن کار شرکت های سنگ آهنی آنها نیاز پیدا کرده اند به محاسبات رایانه ای بیشتر برای حساب کتاب هایشان و برای مکان یابی معادنشان و ...

ولی این یک چرت به تمام معنا است!
    حقیقت این است که در بازار ما همه چیز با هم بالا پایین می شود!
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همبستگی احمقانه وبیمه-ونفت
    ==================

http://i66.tinypic.com/imm4wz.png

نمی دانم...
    نمی فهمم...
    یعنی آمی بروکر قاطی کرده؟؟؟
    دقیقا مانند سیبی که از وسط دو نیم کرده باشند!

تنها و تنها دو جا برخلاف هم رفتار کرده اند که به زودی و به شدت جبران کرده اند!
    عین دو چیزی که با یک کش به هم وصل شده باشند.

این موضوع فوق العاده عجیب است. (اکنون وبیمه/خودرو را هم نگاه کردم دقیقا همین حالت یو در هر دو بود.)
    از دو حال خارج نیست. یا ایــــــــــــــن قدر بازار ما به هم بسته است و هیچ کدام عملا رشد ندارند و تنها پول نفت است که همه را بالا یا پایین می برد...
    یا اینکه این آمی بروکر به نحوی از انحاء دارد سر مرا گول می مالد!
    الان هفت هشت تا دیگر را هم آزمایش کردم... خیلی عجیب است...
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همبستگی وسایل ارتباطی و مواد دارویی
    ===================

می دانید به چه می اندیشم؟
    به این که یک راهی بتوانیم پیدا کنیم که برای بلند مدت خرید و فروش بزنیم. بر اساس این نمودارها. البته اگر بشود.
    یعنی هر جا یکی آن دیگری را با قدرت شکسته بود برای بلند مدت روی آن که رشد داشته «خریدم» و روی آنکه افت داشته «فروش» بزنیم!
    یا مثلا وقتی یکی حسابی رشد داشته و دیگری حسابی افت داشته خرید و فروش انجام دهیم.

دقیقا مانند این مورد که در انتهای کار به خاطر اینکه ارتباطات افت زیادی داشته و دارو رشد زیاد می توان روی بلند مدت ِ دارو فروش و روی بلند مدت ارتباطات خرید انجام داد.

http://i67.tinypic.com/258ystl.png

«محمد حسین» هستم.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

برای اندیشه
    =======

همبستگی کل نمادهای بازار ایران
    ==================

از موارد مطرح شده در بالا این را می توان نتیجه گیری کرد که اگر یک صنعتی روند قدرت مندی را شروع کرده بود و نمی دانستیم آیا ادامه دار خواهد بود یا به زودی سرکوب خواهد شد. می توانیم در صورتی که حسابی از سایر صنایع عقب بوده با احتمال بالایی پیشبینی کنیم که آن رشد ادامه دار باشد!

به عنوان مثال مورد زیر را نگاه کنیم:

http://i63.tinypic.com/2njlmhh.png

این دو تا نمودار برای شاخص کل و سیمان است. (سیمان قرمز است.)
    اگر سیمان موفق شود یک روند قوی را آغاز کند و احیانا سطح قله های پیشین خودش را هم رد کند می توانیم بسیار امیدوار باشیم که آن روند قدرتمند ادامه دار خواهد بود. (البته این موضوعی که می گویم برای روندی بلند مدت و مثلا چند ساله است!) احتمالا شاخص سیمان پس از رد شدن از قله آن قدر پیش می رود که حتی از شاخص کل هم عبور کند و سپس مقداری هم فراتر برود و دوباره مانند اجرام آسمانی که تحت جاذبه ی اجرام بزرگتر هستند به شاخص کل بازگشت کند.
    «محمد حسین» هستم.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

یادآوری
    ====

زیان نکردن بسیار بسیار مهمتر از سود کردن است.

هم در کلیت موضوع و هم در مورد مسائل جزئی. هم از دید روانشناسی شخصی و هم با دید محاسباتی هنگام نوشتن یک سامانه ی داد و ستدی خودکار. شما اگر بتوانید یک سامانه ی بدون زیان و با سود 3 درصد در هر داد و ستد داشته باشید (حتی اگر آن سود را هر یک ماه یک بار بدهد) باز به مراتب بهتر از سامانه ای است که سود ماهانه احتمالی 50 درصدی بدهد و برخی مواقع زیان وارد کند.
    «محمد حسین» هستم.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

یادآوری
    =====

برای مسائل آموزشی خلاصه کردن و نتیجه گیری کردن یکی از بهترین روش ها است.
    «محمد حسین» هستم.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع