صفحه 586 از 600 نخست ... 86486536576583584585586587588589596 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,851 به 5,860 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

بررسی دیده بان

خودرویی ها را نگاه کردم... زیاد وضعشان جالب نیست... طبق انتظار رشد و افتشان را کردند... ولی بعید می دانم از عید بخواهند رشدشان را شروع کنند... دو سه روزه بسیار بعید است یک هفته ای هم باز مقداری بعید است و دو هفته ای هم احتمال کمی دارد که رشد کنند. پس امکان دارد امسال مانند سال های گذشته اول عیدی به سهامدارانشان حال ندهند... البته خودرو با خساپا فرق می کند.
    بهتر این است که گروه خودرویی را همین جور سه چهار روز در میان رصد کنیم ببینیم کی قرار است رشد کنند... (رشد هم با خساپا خواهد بود تا با خودرو)
    تو این گروه ختراک و خاور مشکوک هستند و پس از این افتشان اگر گروه خودرویی خواستند رشد کنند احتمالا رشد اینها مطمئن تر و بیشتر از بقیه خواهد بود.... (در ذهنمان بسپریم) خزامیا هم همین طور... البته خزامیا فوق العاده حجم بالایی خورده که این، کار را سخت می کند و شاید نیاز به استراحت داشته باشد...
    وضع خساپا هم خیلی بحرانی است و احتمال اینکه کف اخیرش را بشکند و برود پایین یک کف ایجاد کند (مثلا در 737 ریال) وجود دارد... البته بلند مدتش خوب است... کوتاه مدت لبه ی پرتگاه و بلند مدت مطمئن و خوب...
    وضع خودرو که اصلا جالب نیست!!! یعنی اگر خساپا فقط کوتاه مدتش خراب بود این هم کوتاه مدتش خراب است و هم میان مدتش... (البته همچنان بلند مدتش عالی است... و اگر بریزد و زمانش هم سپری شود خیلی عالی می شود... ولی نه الان.)

ادامه دارد...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

ادامه از بالا...

سیمانی ها: سیمانی ها هنوز در کوتاه مدت از دست نرفته اند... البته لب پرتگاه هستند ولی هنوز در کوتاه مدت به اینها امید است... در میان مدت و بلند مدت که خیلی امید است... یعنی یک رشد میان مدت و بلند مدت دارند... حالا کوتاه مدت ممکن است از همین جا رشد کند و با آن رشد ها قاطی شود... یا اینکه در کوتاه مدت بریزد و بعد رشد اصلی شروع شود... پس ما صبر می کنیم ببینیم در کوتاه مدت چه می کنند... اگر خواستند بریزند خداحافظی و اگر خواستند از همین جا برگردند بهشان سلام می کنیم. {1}
    انصافا اگر سفته باز بودم و زیاد پول داشتم حتما می انداختم در این گروه... خیلی خوب هستند... حیف است...

پانویس:
    {1} بهشان واژه ادبی نیست و عامیانه است... ولی دیگر چه می شود کرد... چیز دیگری اینجا نمی خورد.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

لاستیک سازان هم نتوانستند کف برای خودشان درست کنند و باید دید هفته ی بعد چه می کنند. هفته ی پیش موقعیت خیلی خوبی داشتند که می توانستند آن را تبدیل به پیشنهاد خرید کنند. ولی موقعیت از دست رفت...
    در این گروه پسهند، نمودارش، شباهت زیادی با شاخص گروه دارد. و 1900 - 1950 ریال امکان دارد برگردد.
    پکویر هم مقداری شباهت دارد و روی 2700 - 2600 ریال مقاومت دارد.
    سایر اعضای گروه مانند پلاسک و پدرخش و پاسا هم قابلیت این را دارند که در طی 5 تا 10 میله ی آینده (یعنی روز کاری آینده) برگردند...
    «محمد حسین» هستم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

گروه های مختلف را نگاه می کنی می بینی انگار وضع کل بازار جالب نیست...
    یک سری رشد زیادی کرده اند و الان به آخر خط رسیده اند و هر آن احتمال ریزش دارند...
    یک سری لب پرتگاه هستند و امکان ریزش دارند.
    یک سری هم کف میان مدت یا بلند مدت هستند ولی در کوتاه مدت احتمال ریزش دارند... (یا اصلا در کوتاه مدت احتمال ریزششان قوی تر است.)

با این وضعیت احتمال دارد گروه سیمانی ما هم اسیر جو بازار شود و با بقیه بریزد... (البته این احتمال هم هست که پولی که از گروه های بزرگ فرار می کند برای سفته بازی به این گروه پناه بیاورد...)

نمی دانم... یک مقدار باید فکر کنم.

«محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

همین جوری
    _________
    کوزه گر از کوزه شکسته آب می خورد.

جالب است با اینکه این همه وقت خودم را صرف نوشتن برنامه های رایانه ای و سامانه های داد و ستدی خودکار کرده ام ولی هنوز که هنوز است وقتی می خواهم خرید و فروش کنم یا اینکه نمادی را بررسی کنم می آیم و به صورت دستی (سنتی) به نشانگر ها نگاه می کنم و بالا پایین هایی که باید انجام بدهم را انجام می دهم...
    پس این همه برنامه ای که نوشتم چه؟
    نمی دانم... به خاطر خصوصیات شخصیتی ام است... به خاطر همان کمال گرایی ای که دارم... تا تمام نشده انگار نمی خواهم ازش استفاده کنم...
    به هر حال...
    بیایم خودم را بچلانم ببینم تا عید می توانم یک چیزی برای گرفتن پیشنهاد خودکار از این همه چیزی که نوشته ام در بیاورم یا نه؟ (کارهای عید هم هست )
    «محمد حسین» هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

صرفا نقل قول است و به قول دوستان تلگرامی محتویاتش تایید یا رد نمی شود :
    ? صنایع جذاب در سال 97

?‍?#مصطفی_امید_قایمی_مدیرعا ل_شرکت_گروه_مالی_مهر_آیندگا ن

? روند #بازار_سرمایه در سال 96 به واسطه افزایش نرخ محصولات پایه،افزایش #نرخ_دلار و هم چنین تقاضای ایجاد شده از طریق صندوق های سرمایه گذاری مناسب بود.

? قیمت سهم و سود شرکت ها و بنگاه های اقتصادی پذیرفته شده در بورس، افزایش قابل ملاحظه ای یافت که به نسبت این افزایش سود، قیمت سهام آنها نیز از افزایش برخوردار شد.

? نوسانات #نرخ_ارز به عنوان یکی از متغیرهای تأثیرگذار بر عملکرد شرکت‌های بورسی، سال آینده #صنایع_صادرات_محور را از روند مناسب تری برخوردار خواهد ساخت.

? در کوتاه‌مدت افزایش نرخ ارز سودآوری ریالی شرکت‌های صادراتی را افزایش و سود شرکت‌های واردکنندة #مواد_اولیه را کاهش می‌دهد.

? شرکت‌های خدمات محور یا شرکت هایی که نهاده‌های خود را از داخل تأمین و محصولات خود را نیز در بازارهای داخلی #عرضه می‌کنند، با اثرات منفی ناشی از افزایش نرخ ارز مواجه خواهند شد.

? با افزایش قیمت جهانی نفت، درآمد ارزی شرکت‌های صادرکننده #فرآورده_های_نفتی، افزایش خواهد یافت که این مساله چشم‌انداز افزایش درآمد و سود در افزایش قیمت سهام این شرکت‌ها را روشن ترسیم می کند.

? همچنین با افزایش قیمت جهانی #پتروشیمی و #فلزات_اساسی از یک‌سو درآمد ارزی شرکت‌های صادرکننده محصولات پتروشیمی و #محصولات_معدنی و #کانی_های_فلزی افزایش می یابد.

? #صنعت_واسطه_گری_مالی و #بانکداری، با توجه به اینکه در سال 96 با برگزاری مجامع و بازگشایی نمادهای معاملاتی بانک ها، تعدادی از بانک ها با حرکت آهسته به سمت #سودآوری در حال کاهش زیان و یا پوشش آن هستند.

? به نظر میرسد صنعت بانکداری به زمان بیشتری برای دست یابی به شرایط ایده آل سودآوری نیاز دارد.

? در این میان بانک هایی که دستورالعمل #بانک_مرکزی را سرلوحه خود قرار دادند از شرایط بهتری برخوردارند.

? بر این اساس با توجه به متغیرهای اثر گذار بر بازار سرمایه به نظر می رسد که #اقتصاد_جهانی در سال آینده یا به رشد بازار سرمایه ایران یاری رسانده یا دست‌کم تأثیر منفی برآن نداشته باشد.

? در سال جدید، افزایش قیمت ها نه با شتاب موجود در سال 96، اما با روند آرام تری ادامه می یابد و حتی با فرض تثبیت شرایط سال 97 بازار سرمایه از روند بهتری برخوردار خواهد شد؛ به تبع آن سود و افزایش #قیمت_سهام شرکت ها در مقایسه با سال 96 نیز افزایش خواهد یافت.
    «محمد حسین» هستم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

? عرضه اولیه #سپ
    ? نام : پرداخت الکترونیک سامان کیش
    ? نماد : سپ
    ? بازار : دوم بورس
    ? صنعت : رایانه
    ? زیرگروه صنعت : مشاوره و تهيه نرم افزار
    ? سال مالی : 30 آذر
    ? سرمایه اسمی : 180 میلیارد تومان
    ? عرضه اولیه : 10 درصد معادل 180 میلیون سهم
    ? حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی : 2000 سهم
    ? بازه قیمتی : (7900 ، 7505)
    ? پیش‌بینی EPS سال مالی منتهی به 30 آذر 1397 : 1048 ریال
    ? محل درآمد شرکت : کارتخوان - موبایل - فعالیت اینترنتی و قبوض - کارمزد POS
    ? سهامداران عمده : بانک رفاه 30% - بانک سامان 27.9% - گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان 15.2% - بیمه سامان 15% - سرمايه‌گذاري سرآمد اندوخته سازان فردا 5% - توسعه سامانه‌هاي نرم‌افزاري نگين 3.9% - شخص حقیقی 1.4%
    ? سود خالص هر سهم سال 96 : 818 ریال
    ? مجمع سال مالی منتهی به 30 آذر 96 هنوز تشکیل نشده است
    ? سود انباشته هر سهم : 77 تومان (با احتساب سود محقق شده آخرین سال مالی)
    ? نسبت مالکیت : 58 درصد
    ? ارزش دفتری هر سهم : 186 تومان
    ? نسبت P/E با توجه به عرضه در سقف قیمتی : 7.5
    ✳️ در نهایت تحلیل ما بر این است که قیمت عرضه اولیه گرچه به ظاهر نسبت P/E بالایی دارد و با توجه به شرکت‌های هم‌گروه (#آپ با P/E 12.5 #پرداخت با P/E 6.5 #رتاپ با P/E 6.6 #رکیش با P/E 6) می‌بینیم که این نسبت برای #آپ بسیار بالا است ولی برای سایر شرکت‌ها پایینتر از قیمت عرضه اولیه فعلی می‌باشد. ولی چشم‌انداز روشن این شرکت و همچنین صنعت، و با توجه به درآمد 191 میلیارد تومانی شرکت در دو ماه دی و بهمن و پوشش بیش از 36 درصدی درآمد در دو ماه از سال مالی انتظار تعدیل مثبت قابل توجه برای این سهم تا پایان سال مالی داریم. بنابراین این شرکت هم می‌تواند مشابه #آپ رشد پایدار و چشم‌انداز روشنی داشته باشد.
    در نهایت توصیه به خرید در سقف قیمتی می‌شود.
    «محمد حسین» هستم.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

از نیما آزادی در ارتباط با خودرویی ها:
    ✅قیمت ارز

احتمال دارد دور جدید رشد قیمت ارز اغاز شود و بهانه این دور آن باشد که مردم میخوان برند کنسرت تقاضا افزایش پیدا کرده.
    ?

تعجبم از گروه خودرو سازی هست. ببینید این مغرضانه نیست ولی با این ارز و رشد احتمالی آتی این صنعت هیچ حرفی برای گفتن نداره و فشار شدیدی به این صنعت وارد می شود....

باز تاکید می کنم فارغ از تمام مسائل بنیادی هر مدل در این یک دهه اخیر خواستند با این صنعت بازی کردند ولی باور کنید اوضاع صنعت "وخیم" است از منظر ترازنامه ای!

این بحث نوسازی ناوگان و ..... هم اوکی خیلی خوبه ولی نظر شخصیم اینه برای کل صنعت از این بحث آبی گرم نخواهد شد.(امیدوارم ولرم بشه البته)
    «محمد حسین» هستم.

در تلگرام می گفتند گویا سازمان پیام داده به سپ که مشکل داری و احتمال دارد عرضه اولیه به تاخیر بیافتد و سپ هم پاسخ داده از بابت آن طلبی که همه نگرانش هستند مشکلی به وجود نمی آید و سهامدار عمده مسئولیت آن را به طور کامل می پذیرد. حالا ببینیم فردا عرضه می شود یا نه؟
    «محمد حسین» هستم.

✅رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد:

✔️نماد #متوقف #بانک‌ها 3 ماه دیگر باز می‌شود؛ این بانک‌ها باید صورت‌های مالی خود را در پایان سال مالی ارائه کنند و به تصویب برسانند. برخی از بانک‌ها صورت‌های مالی خود را به بانک مرکزی و سازمان بورس ارائه کرده‌اند و با توجه به تفاهمی که میان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان بورس وجود دارد به زودی شاهد حل این مشکل خواهیم بود. امیدواریم تا دو ماه آینده بخشی از نماد بانک‌ها #بازگشایی شود و تا سه ماه آینده مابقی آنها باز شود.

✔️به اعتقاد من سال آینده بازار سهام رو به پیشرفت خواهد بود و رونق خواهد داشت. البته با اقداماتی می‌توان این رونق را تضمین کرد مانند کاهش نرخ سود بانکی یا برطرف کردن مشکلات سیاسی شرکت‌ها که به این موضوع کمک می‌کند. #حجم #معاملات رو به رشد است
    «محمد حسین» هستم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع