صفحه 597 از 600 نخست ... 97497547587594595596597598599600 آخرین
نمایش نتایج: از 5,961 به 5,970 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام سجاد جان؛
    من خیلی تشکر می کنم از شما و همچنین از نوام عزیز و همچنین از سایر دوستانی که بنده را مورد الطفات خودشان قرار می دهند و هر از گاهی آموخته هایشان را با این بنده به اشتراک می گذارند.
    همچنین بار دیگر سال نو و میلاد حضرت مولی علی(ع) و روز مرد را هم خدمت شما و دوستان تبریک عرض می کنم.

در مورد ایمان و پالایشگاهی ها:
    خوب... زیاد تو کارهایی که من می کنم ایمان تعریف ندارد...
    من دو تا کار می کنم، کار جنبی ام ماهیگیری است، یعنی خرید و فروش سهام. و کار اصلی ام قلاب های گیری سازی است، یعنی طراحی (اختراع) سامانه های خرید و فروش خودکار.
    قضیه ی ایمان توی آن کار جنبی ام تعریف می شود... که خوب... بله... درست است... باید آدم به کارهایش ایمان داشته باشد (البته نه ایمان پیش از تعقل، یا به دور از تعقل، بلکه ایمان پس از تعقل و همواره همراه با تعقل) که حالا گاهی دارم، گاهی ندارم، زیاد برایم اهمیت ندارد... چون کلا خرید و فروش سهام زیاد برایم اهمیت ندارد... شاید حتی کسب تجربه از خرید و فروش ها و تطابق دادن شرایط نموداری (نرم افزاری/مجازی/رایانه ای) با واقعیت (خرید و فروش ها و سود و زیان ها و مسائلی که در واقعیت خودشان را نشان می دهند) برایم مهمتر باشد از خود خرید و فروش و سود و زیان.

اما در کار اصلی ام... ایمان زیاد معنی پیدا نمی کند، یا شاید بهتر باشد بگویم همواره ایمان صد در صدی باید داشته باشم. یعنی اکنون من در مقام طراح می نشینم می سنجم ببینم راهبردها و روش ها و سامانه هایم چگونه پیش می روند و اگر به نتیجه برسند (به صورت برآوردی و تقریبی) چند درصد سود می دهند... اگر به نتیجه رسید، بعدا در مقام مجری می نشینم پشت رایانه و هر چه رایانه گفت بدون چون و چرا انجام می دهم... بدون هیچ گونه شک و تردیدی... و بدون دخالت انسانی/احساسی... گفت امروز ثرود بخر می خرم، گفت همین فردا ثرود را با زیان بفروش می فروشم... دیگر در کار رایانه دخالت هم حتی نمی کنم، چون می دانم اگر صد در صد به حرف های رایانه گوش کنم (تقریبا) قرار است به فلان درصد از سود سالیانه برسم.

لطیفه:
    می گویند به یک نفر گفتند تو می توانی روزی یک نان بخوری؟ گفت یک لحظه... رفت و برگشت و گفت آری.
    گفتند دو تا چطور؟؟؟ می توانی روزی دو تا نان بخوری؟ گفت یک لحظه... رفت و برگشت و گفت آری.
    گفتند 3تا چطور؟؟؟ می توانی روزی 3 تا نان بخوری؟ گفت یک لحظه... رفت و برگشت و گفت آری.
    گفتند 10 تا چطور؟؟؟ می توانی روزی 10تا نان بخوری؟ گفت یک لحظه... رفت و برگشت و گفت آری.
    گفتند 20 تا چطور؟؟؟ می توانی روزی 20تا نان بخوری؟ گفت یک لحظه... رفت و ... اینها هم رفتند دنبالش ببینند این طرف کجا می رود؟ دیدند بنده خدا رفته نشسته دارد نان می خورد... بنده خدا دانه دانه هر بار که بهش می گفتند می توانی؟ می رفته آزمایش می کرده ببیند می تواند یا نه؟

حالا این حکم ماست... بنده هم سامانه هایم را آزمایش می کنم ببینم چگونه هستند... اگر خوب بودند در عمل به کارشان می گیرم و دیگر صد در صد به آنها تکیه می کنم و روی کارشان دخالت نمی کنم. (اگر بخواهم دخالت کنم در مقام طراح ِ سامانه دخالت می کنم و تجربیاتم را در قالب برنامه می سنجم و اگر خوب بود اضافه می کنم...)

الان این مثلا نمونه ای از خلاصه ی نتیجه ی یکی از آخرین سامانه هایم است:

یا مثلا این:

(خلاصه است، وگرنه به تفکیک روز و ماه هم جزئیاتش وجود دارد.)

(بین خودمان بماند، گمان می کردم می تواند بترکاند! ولی ترکید! گند زد )

البته این فرمایش شما در مورد کار اصلی من هم صدق می کند... به نحوی دیگر... یعنی من باید بیشتر به سامانه های خودم ایمان و اعتقاد داشته باشم... به چیزهایی که نوشته ام و دارم می نویسم... که متاسفانه این ایمان من کم و کمرنگ است و همین شاید باعث شده که نتوانم به صورت عملی از آنها کسب درآمد داشته باشم...
    درود
    ببخشید من یه چند کلمه به پست قبلیم اضافه کنم،در مورد ایمان به معامله من منظورم این هست که اگر من تریدی میکنم که مطمنم سهم از اینجا 100درصد رشد میکنه دیگه پس از ده درصد سود با یه منفی نترسم و نفروشم یا اگر بر اساس یه سیستم معالاتی خرید و فروش میکنم و اون سیستم معاملاتی میگه که بخر از اینجا مثلا 50درصد بالا میره،دیگه پس از 10درصد رشد با یه منفی و سیگنال اشتباه،نفروشم.ضمن اینکه بگمان من این میتونه اشتباه باشه که یه سیستم معاملاتی همیشه ادرس درست بده و انتظار داشته باشیم خطا نکنه،قطع به یقین هر سیستمی خطایی خواهد داشت.خیلی وقت ها شده من دیدم تکنیکال سیگنال اشتباه فروش در روند صعودی داده طوریکه این سیگنال فروش فقط 5یا10درصد اصلاح به سهم وارد کرده ولی پس از اون 50درصد رشد داشته،این جور جاها کسیکه از تکنیکال یا سیستم معاملاتی استفاده میکنه باید از تجربه خود و بازارخوانی استفاده کنه و به یک سیستم متکی نباشه.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,910 بار در 3,916 ارسال

خرید و فروش سهام مثه رانندگی تو مسیر جاده هست و رسیدن به یک مقصد خاص!!!
    محمد حسین سعی داره که ماشین خودش رو خاص کنه و ۱۰۰‎٪ و کامل و بدون نقص ،اما رانندگی فقط ماشین نیس به شرایط مختلفی بستگی داره به مسیر اون جاده به ترافیک جاده و خیلی چیزای دیگه ،البته تجربه و آشنا بودن به مسیر هم تاثیر بالایی داره!!!!
    بازار بورسم همینه خرید و فروش کردن از رو سامانه وسیگنال گرفتن تنها راه رسیدن به خوشبختی نیس،جو بازار و اوضاع اقتصادی مملکت و تحرکات رخ داده تو بازار تاثیر داره روی خرید و فروش،البته بعضی وقتها بعضی از تک سهمها راهشون رو جدا میکنن
    یا اصلا چرا ره دوری بریم در مورد دلار با توجه به روند چن سالش تمام پیش بینیها حاکی از شروع حرکت از تیر ۹۶ تو قیمت ۳/۲۰۰ بود و قله دی ماه ۴۰۰۰ تومن و بعدش دوباره افت اما پیش بینیها این نشد و اگه طبق سامانه بخواست آدم جلو بره باید رو ۴۰۰۰ میفروخت اما جو بازار غیر قابل پیشبینی هست و دیدیم‌که دلار تا ۵۲۰۰ هم رشد قیمتی رو تجربه کرد و باید آدم روزانه و قدم به قدم تا نقطه انتهایی فروش جلو بره!!!
    و.در آخر به نظر شخصی خودم آدم باید خرید و فروشهاش رو تلفیق کنه :به این شرح که ۳۰تا ۴۰ درصد تکنیکال ۲۰ درصد بنیاد سهم و ۵۰ تا ۶۰ درصد جو بازار و جو حاکم بر سهم
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    درود
    ببخشید من یه چند کلمه به پست قبلیم اضافه کنم،در مورد ایمان به معامله من منظورم این هست که اگر من تریدی میکنم که مطمنم سهم از اینجا 100درصد رشد میکنه دیگه پس از ده درصد سود با یه منفی نترسم و نفروشم یا اگر بر اساس یه سیستم معالاتی خرید و فروش میکنم و اون سیستم معاملاتی میگه که بخر از اینجا مثلا 50درصد بالا میره،دیگه پس از 10درصد رشد با یه منفی و سیگنال اشتباه،نفروشم.ضمن اینکه بگمان من این میتونه اشتباه باشه که یه سیستم معاملاتی همیشه ادرس درست بده و انتظار داشته خطا نکنه،قطع به یقین هر سیستمی خطایی خواهد داشت.خیلی وقت ها شده من دیدم تکنیکال سیگنال اشتباه فروش در روند صعودی داده طوریکه این سیگنال فروش فقط 5یا10درصد اصلاح به سهم وارد کرده ولی پس از اون 50درصد رشد داشته،این جور جاها کسیکه از تکنیکال یا سیستم معاملاتی استفاده میکنه باید از تجربه خود و بازارخوانی استفاده کنه و به یک سیستم متکی نباشه.
    احسنت؛ حرف شما درست است. ولی البته نتیجه گیری تان را قبول ندارم. ببینید... سامانه ی داد و ستدی آدم هر چه باشد باز جای خطا دارد... در این شکی نیست... ولی از آن طرف هم احساسات آدمی (یا ناخودآگاهش یا دانش ها و تجربیات ضمنی اش... کلا پشت پرده ی آدم) هم اشتباه می کند! نمی کند؟
    کسی هست در کل جهان که معتقد باشد 100 درصد از روی الهامات شخصی اش خرید و فروش می کند و 100 درصد هم درست عمل می کند؟
    این در مورد احساسات و الهامات و حس ششم و ناخودآگاه بود...
    ولی اگر منظور تجربیات ضمنی و بازارخوانی و تابلوخوانی باشد... خوب در این صورت باز دوباره این موارد را می توانیم مکتوب و مدون کنیم و به سامانه ی داد و ستدی مان وارد کنیم و باز در عمل بسنجیم ببینیم چند درصد درست است...
    این کار البته سخت است و هر کسی هم نمی تواند این کار را انجام دهد (یعنی آنچه که در لایه های درونی تصوراتش و سایه روشن های ذهنش اتفاق می افتد را به عیان و زبان بیاورد و بتواند مشاهدات خودش را مشاهده کند و روی افکارش فکر کند...) ولی باید تلاش کرد...
    اینها هم صد در صد درست نیستند و کسی تا به حال مدعی نشده که ناخودآگاه او صد در صد درست باشد. آمیخته ای از غلط و صحیح هستند... و برای اینکه بتوان درست و اشتباهشان را از هم تمیز داد باید ابتدا آنها را دید، و مشخص و مدونشان کرد.
    به عنوان مثال مسائلی مانند «به خاطر دارم خریدهای شستا همیشه بد بوده» یا «در نماد ثاژن حقوقی همیشه در میانه ی روند از کدهای حقیقی اش سهم جمع می کرده» یا «نسبت حقیقی با حجم بالا در فلان گروه...»، اینها به نگر من باید بیاید داخل سامانه! (حالا چه خودکار و کدنویسی شده درون رایانه و چه دستی و روی کاغذ... مهم نیست ولی به هر حال باید بیاید درون سامانه) و رویش سنجش انجام گیرد. و پس از سنجش و مشخص شدن اینکه در چه حالاتی این نظریه ها چند درصد موفقیت آمیز بودند و آوردن موارد دلخواه از اینها در سامانه، آنگاه با صد در صد اطمینان (ایمان) با آن سامانه همراه شد.
    اینجا هم ایمان به سامانه منظور این نیست که سامانه 2000 درصد سود بدهد یا اینکه همواره با سود از هر داد و ستدی بیرون بیاییم... بلکه منظور این است که ایمان داریم خرید و فروش با این سامانه بهترین کاری است که ما می توانیم انجام دهیم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها
    خرید و فروش سهام مثه رانندگی تو مسیر جاده هست و رسیدن به یک مقصد خاص!!!
    محمد حسین سعی داره که ماشین خودش رو خاص کنه و ۱۰۰‎٪ و کامل و بدون نقص ،اما رانندگی فقط ماشین نیس به شرایط مختلفی بستگی داره به مسیر اون جاده به ترافیک جاده و خیلی چیزای دیگه ،البته تجربه و آشنا بودن به مسیر هم تاثیر بالایی داره!!!!
    بازار بورسم همینه خرید و فروش کردن از رو سامانه وسیگنال گرفتن تنها راه رسیدن به خوشبختی نیس،جو بازار و اوضاع اقتصادی مملکت و تحرکات رخ داده تو بازار تاثیر داره روی خرید و فروش،البته بعضی وقتها بعضی از تک سهمها راهشون رو جدا میکنن
    یا اصلا چرا ره دوری بریم در مورد دلار با توجه به روند چن سالش تمام پیش بینیها حاکی از شروع حرکت از تیر ۹۶ تو قیمت ۳/۲۰۰ بود و قله دی ماه ۴۰۰۰ تومن و بعدش دوباره افت اما پیش بینیها این نشد و اگه طبق سامانه بخواست آدم جلو بره باید رو ۴۰۰۰ میفروخت اما جو بازار غیر قابل پیشبینی هست و دیدیم‌که دلار تا ۵۲۰۰ هم رشد قیمتی رو تجربه کرد و باید آدم روزانه و قدم به قدم تا نقطه انتهایی فروش جلو بره!!!
    و.در آخر به نظر شخصی خودم آدم باید خرید و فروشهاش رو تلفیق کنه :به این شرح که ۳۰تا ۴۰ درصد تکنیکال ۲۰ درصد بنیاد سهم و ۵۰ تا ۶۰ درصد جو بازار و جو حاکم بر سهم
    سلام داداش؛
    بلی... من دارم خیلی خاص کار می کنم... و البته شاید یک مقدار هم دارم اشتباه می کنم... ولی مسیرم را مشخص کرده ام و چیزی است که می خواهم.

دیشب داشتیم با یکی از دوستان (ایشان هم الکترونیک خوانده اند) در همین موارد صحبت می کردیم... کار کشید به خودروهای بدون سرنشین... و اینکه آینده ی دنیا مطمئنا اینها خواهد بود... (می دانید که؟ کار من دقیقا یک چیزی است در همین مایه ها... یعنی اگر دوستان یک سری می روند سراغ رانندگی یاد گرفتن و برخی می روند دنبال ساخت ماشین و برخی دنبال هر دو... ولی بنده دنبال ساخت ماشین بدون سر نشین هستم...)
    بلی... دیشب داشتیم در همین مورد صحبت می کردیم که گفتم خبر دارید؟ انگار یکی از شرکت های مطرح جهانی هم یک خودروی بدون سرنشین درست کرده و واقعا دارد در عمل از آن استفاده هم می کند! آن بنده خدا هم نه گذاشت و نه برداشت و گفت بلی، مال شرکت اوبر بوده! یک نفر را هم زیر گرفته و کشته و از آن به بعد هم کلا این موضوع را متوقف کرده اند!
    هیچ چیز دیگر... بعد از این که این را گفت کلا سعی کردم بیشتر بحث ها را در مسیر همان آب و هوا و ترامپ و دیپلمات های روسی هدایت کنم...

ولی از این بگذریم... چه بخواهیم و چه نخواهیم آینده ی جهان خودروهای بدون سرنشین هست و باید باشد.

در مورد اینکه گفتید آدم باید تلفیقی کار کند هم... من می گویم هر چه می خواهیم تلفیق کنیم را بیاوریم درون همان سامانه.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پایان جستار
    _________

سلام
    دوستان تصمیم دارم در
    برگه 600 این جستار را خاتمه دهم. احساس می کنم مطالبی که گفته شده هم برای خودم و هم برای عزیزانی که دوست دارند راه بنده را بروند کافی است و دیگر نیازی نیست که پیرامون مسائل مختلف صحبت شود.
    البته این کارگاه و کار ما در این کارگاه تمام می شود ولی اصل کار ما قطعا تمام نمی شود...
    حالا شاید در جستار/جستارهای دیگری خدمت دوستان بودیم یا شاید کلا در خدمت دوستان نبودیم... تا ببینیم خدا چه می خواهد... به هر حال... احساس می کنم گفتنی ها گفته شده و کاری که باید در کارگاه انجام می دادیم انجام شده و دیگر نیازی نیست این جستار را ادامه دهیم.

آموزشی
    ________
    برنامه نویسی-رابطه بین sell و short

خلاصه اش می کنم: sell باید بزرگتر از short باشد. به عبارت دیگر باید کل دایره ی آن را در بر بگیرد. به عبارت دیگر باید تمام چیزهایی که آن دارد را داشته باشد به همراه یک سری چیز دیگر از خودش. به عبارت دیگر باید مساوی short باشد که با یک چیز دیگر Or (یای منطقی) شود.

آموزشی
    ________
    فشرده سازی و تناسب گاز و سرعت

گفتیم که مکدی یک مقدار تغییر فاز دارد با نمودار اصلی و از آن تشبیه به گاز و سرعت در خودرو کردیم. با بهنجار کردن نمودار به وسیله ی یکی از روش هایی که در این جستار آموزش دادیم (پیرامون آن پژوهش کردیم) (مانند فشرده سازی) می توان این اختلاف فاز را جبران کرد یا به کمینه اش (به حداقل ممکن) رساند.

آموزشی
    _______
    بازگشت از بهنجارسازی

پس از اینکه کلا آمدیم و صورت مسئله را تغییر دادیم و نمودارمان را بهنجار کردیم، باید از آن حالت بازگشت... البته خود نمودار که لازم نیست بازگردد چون نمودار ما به صورت اولیه هم موجود است و مثلا با فراخوانی متغیر C (Close) هر وقت بخواهیم در دسترس است، ولی منظور دستاوردهایی است که آنجا روی نمودار جدید ایجاد کرده ایم. برای این کار باید تمام عملیات بهنجار سازی را به صورت معکوس انجام دهیم یا به عبارت بهتر: دوباره عملیات بهنجار سازی را انجام دهیم و این بار جابه جایی را معکوس انجام دهیم. یعنی این گونه که اگر یک حلقه نوشته بودیم که هر گاه به موقعیت الف می رسید آرایه ی پنجم از نمودار اصلی را وارد آرایه ی دوم از نمودار جدید می کرد... حال این بار هم همان کار را می کنیم و همان حلقه و برنامه را می نویسیم! عینا! فقط وقتی داریم روی «نمودار» آرایه ی پنجم از نمودار اصلی را به جای آرایه ی دوم از نمودار بهنجار شده می گذاریم، از این طرف هم روی «دستاورد» آرایه ی دوم را از دستاورد بهنجار شده روی آرایه ی پنجم از دستاورد اصلی می گذاریم. (در حقیقت کار را برعکس انجام نمی دهیم! به هیچ وجه! چون اگر کار برعکس انجام گیرد می شود کار حضرت فیل! اینجا کار را فقط دوباره مستقیم انجام می دهیم!)
    توجه هم داشته باشیم که هر چیزی را نمی توان به این روش منتقل کرد... مثلا شما نمی توانید کلا یک سری را مانند یک نشانگر مانند مکدی منتقل کنید... چون وسطش خالی می شود! بهترین کار این است که پیشنهادهای خرید و فروش را تنها با این روش منتقل کنید.
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها

آرزوی تو دستور توست

قبل ار عید گفتم یک عیدی خدمت دوستان ارایه یدم

البته من معرفی دارم میکنم و تو تولید و ترجمه اش کسی دیگری زحمت کشه

من هم چون خودم فایلها رو دوست داشتم به دوستان ارایه دادم

راستش نوشتم عیدی تا دوستان نظرشون جلب بشه و دانلود کنن و استفاده کنن

یکسری فایل هست از دوره امورشی کوین ترودو

کوین ترودو کسی هست تو گروه فراماسونی تو امریکا بوده و بعد میاد

امورشهای سری انها رو بصورت عمومی اشاعه میده

خود کوین ترودو یکی از افراد ثروتمند امریکا هست و تو دوره اش هم میگه

من اومدم ثروتمند شدم و بعد امدم امورش ها رو شروع کردم

اون گروه کوین رو محکوم کردن و کوین هم به 10سال رندان محکوم شد و الان هم داره اب خنک میخوره

//////////

خواستم یک کانال مجرا برای این فایلها بزنم و به دوستان لینک کانال رو ارایه بدم

بعد دیدم بهتره بدم تو یک کانالی که امورشهای بورسی هم داره

ارایه بشه

تا دوستانی که به امورشهای بورسی هم علافممند هست از اون کانال استفاده کنن

هر چند هدف من

اشنایی دوستان با دوره کوین ترودو بوده

//////////

هر سوالی بود تو رمینه فایلها

در حد توانم و تجربه شخصی ام

در خدمت دوستان خواهم بود

/////

امیدوارم شاهد موفقیت دوستان باشم

@bourselibrary_ir

https://t.me/bourselibrary_ir/2901

عید بر همه دوستان مبارک باشه

سالی توام با شادکامی و موفقیت و سلامتی در کنار خانواده هاشون داشته باشن

////////////////

اصل این فایل رو اکادمی موفقیت ترجمه و تولید کرده و دوراش هم پولی هست

من لینک اون کانال اصلی رو هم میذارم

دوستانی که علاقمند تر شدن میتون به فایلهای صوتی رایگان اونجا هم رجوع کنن

https://t.me/parvaresheafkar/664

http://t.me/itdmcbot?start=parvaresheafkar

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    _________

سلام
    دیشب داشتم صحبت های آقای هلالات و آقای پایدار را گوش می کردم... همچنین چندجای دیگر هم که بررسی های نسبتا بنیادی را نگاه می کردم متوجه این شدم که اکثر اینها در قیمت های بالا پیشنهاد خرید می دهند...
    خوب این اصلا خوب نیست...
    دست کم برای من که روحیه ی خرید در کف قیمتی را دارم اصلا خوب نیست.
    خیلی گشتم تو نوشته ها و صحبت های این عزیزان که چیزی پیدا کنم که کف باشد تا برای بررسی خودم انتخابش کنم... ولی همه قیمت های بالا بود!
    نمادهایی مانند شفن و وغدیر و وامید و کچاد (یادتان هست کجا ما کچاد را گفتیم؟) و کنور و کبافق و ارفع و فولاد و فخوز و ....
    اصلا حال نکردم.
    حالا من به این عزیزان گمان بد نمی برم... (یعنی گمان نکنم اینها از روی سفته بازی و غالب کردن سهم به مردم این نظرات را داده باشند.) ولی به هیچ وجه هم نمی پسندم یک نفر در «بالا» به من (یا به هر کس دیگر) پیشنهاد خرید بدهد...
    حالا از تحلیلگران نموداری زیاد انتظاری نیست... تحلیلگران نموداری معمولا مشتاق به پیدا کردن روند یا بهتر است بگویم «میانه ی روند» هستند و در کتب درسی شان هم حتی به آنها گفته می شود و آنها را تشویق می کنند که در میانه ی راه خرید کنند...
    ولی از تحلیلگران بنیادی بعید است... تحلیلگر بنیادی باید پیش از آغاز یک روند آینده را پیشبینی کند... دیگر تحلیلگر بنیادی نباید بیایید بگوید ما فعلا در فلان روند هستیم...
    اکنون یادش افتادم... جناب سپاهی در 1500-1700 ریال فولاد را به بنده معرفی کرد... دمش گرم... و البته از خیلی قبل هم خودش داشت جمع می کرد. خوب این درست است... ولی معرفی فولاد در این جا!؟!؟!؟!؟؟؟؟؟ چه بگویم... ممکن است فولاد از همین جا ده برابر هم بشود ولی کلا «اینجا» درست نیست فولاد معرفی کنیم.
    آهان... جناب محمد حسین ادیب هم هست... ایشان هم اگر خاطرتان باشد از خیلی وقت پیش ریزش سهام آمریکا را پیشبینی کرده بود! این درست است... یعنی پیش از یک واقعه آن را پیشبینی کنیم! وگرنه تقریبا هر کسی می داند در شرایط حاضر وضع چگونه است... و این برای سرمایه گذاری مناسب نیست... چون سرمایه گذاری به «آینده» مربوط است، نه به «حال». (حتی این عزیزانی که نموداری با توجه به «روند کنونی» خرید و فروش می کنند هم باز در حقیقت دارند آینده نگری می کنند! اگر خو نگاه کنید.)
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری + برای اندیشه

یک نکته ی بسیار جالب وجود دارد... اینکه در این تاب بازی ها، زمانش که برسد دقیقا نمودارها شروغ می کنند به واکنش نشان دادن!
    حتی اخبار و مسائل بنیادی هم در این زمان دقیقا سر وقت می رسند! جوری که آدم تعجب می کند...
    حتی در موارد خطا هم این اتفاقات می افتد!!! منتها فرق موارد خطا با موارد درست در این است که در موارد خطا انگار یک حالت خفگی و خفقان و اختناق برایش به وجود می آید... اگر حالت صد در صد درست را به تیری که از تفنگ شلیک می شود تشبیه کنم، حالت صد در صد خطا به مانند تیری است که در زیر آب شلیک شود، آن هم با صدا_خفه_کن.
    در موارد عالی روی نمودار می بینیم که یک رشد عجیب وجود دارد که هم از حیث زمان و هم از حیث دامنه (و هم از حیث رشد روزانه) برتر از حالات معمولی است. (مثلا 30 روز، 50 درصد (روزی 1.36 درصد))
    در موارد مضخرف دقیقا برعکس، هم دامنه ی رشد کاهش می یابد و هم زمان رشد... (مثلا دو روز روزی نیم درصد) به گونه ای که ممکن است احساس کنیم چیزی اتفاق نیافتاده... ولی در حقیقت کاملا مشخص است که چیزی اتفاق افتاده... مثلا اگر تا پیش از این حالت یک افت بیست روزه و چهل درصدی داشته ایم، به اینجا که می رسد دو روز در جا می زند و باز دوباره پس از این هم یک افت بیست روزه و بیست درصدی دیگر را خواهیم داشت. (مجموعا 50 درصد افت) که نشان می دهد واقعا یک چیزی اتفاق افتاده... یک چیزی دقیقا در مایه های همان شلیک زیر آب و با صدا خفه کن که خدمتتان عرض کردم...
    این خیلی عجیب است... از یک طرف می بینیم همه چیز روی نظم دارد اتفاق می افتد! چیزهایی که به هم ربط ندارند! (مثلا در یک نماد بسیار کوچک یک بنده خدایی می آید فقط 20 میلیون ریال خرید می کند و با همان پول کم رنج می کشد! و آن 0.5 درصد رشد پایانی آن روز را رقم می زند! یا در آن روز یک خبر در رسانه ها پخش می شود! پی آن هم خریدار قوی ای نمی آید که بگوییم رسانه با کسی هماهنگ بوده و گاوبازی و شانتاژ است و از این جور حرف ها...)
    از طرف دیگر هم باید دید در چه مواردی موارد درست از آب در می آیند و در چه مواردی اشتباه... (بنیاد را هم فعلا کار نداریم)

دوستانی که طرفدار نظریه ی «بالا بخر و بالاتر بفروش» هستند و پیرامون آن پژوهش می کنند این موارد را نمی بینند... (دلشان بسوزد ) ولی کسانی که برنامه نویسی می کنند و کف سنجی انجام می دهند و ماشین (رایانه) برایشان نقاط خرید و فروش را رسم می کند، به عینه چیزهایی که خدمتتان عرض کردم را می بینند... و تعجب از خودشان در می کنند...
    این جور بگویم خدمتتان که... در کف سنجی شما موارد درست و اشتباهتان تعریفش فرق می کند... موارد صحیح آنهایی هستند که درست شلیک می شوند و موارد خطا آنهایی هستند که دچار خفقان می شوند.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای اندیشه

در مورد ستاره شناسی و پیشبینی حوادث روی زمین از روی وضعیت ستارگان...
    همان گونه که خدمتتان عرض کردم
    روش ما کلا «فلسفه» است... همیشه بوده و به این روش هم افتخار می کنیم و از این پس هم خواهد بود ان شاء الله...
    و همین روش کلی ما باعث می شود که سراغ ستاره شناسی نرویم...
    (کاری هم به این
    روایت که از حضرت امیر(ع) نقل شده نداریم که پیش از جنگ یک منجم/رمال به او گفت وضع ستارگان مخالف ماست و ایشان هم رفت و پیروز هم شد... کاری نداریم چون حتی اگر صد در صد روایت درست هم باشد (که انگار هست) باز دلیل نمی شود...)
    (بد نیست عرض کنم چرا من خواستم در این مورد بررسی فلسفی داشته باشم... به خاطر اینکه دو تن از عزیزان یعنی جناب
    فرشید یوسف پور و جناب نیما آزادی دارند روی این قضیه کار می کنند و همین نفس فعالیت این عزیزان نشان دهنده ی این است که چیز مهم و قابل تامل و قابل بررسی ای است!)

اما چرا ما با ستاره شناسی مخالفیم:
    (ابتدا عرض کنم که...
    خیلی هم موافقیم... از یک جنبه کاملا هم موافقیم... مطمئنا وقتی وضع ماه روی جزر و مد تاثیر دارد، وقتی در یک روزهایی می بینیم مردم خوشحال یا غمگین یا عصبانی هستند... وقتی می دانیم در روزهایی اشعه های کیهانی و امواج الکترومغناطیسی خورشیدی بیشتر بر زمین و مردمش وارد می شود... چرا مخالف باشیم؟؟؟ موافقیم. ولی...)
    (باز هم در پرانتز عرض کنم که: عذرخواهی می کنم... باید این موارد را در پانویس می آوردم... نه در پرانتز... ولی حوصله نداشتم! و این گونه شد که آن گونه شد... و باز هم معذرت می خواهم اگر متن به هم ریخته است...)
    1- مهمترین دلیل مخالفت ما این است که
    ستاره شناسی یک امر کلی است! شما می خواهید روی نماد خنصیر یا سباقر بررسی انجام دهید با حجم روزانه ی صد میلیون ریال! ولی ستاره شناسی کلیات را به شما می دهد... (از دید فلسفی دارم عرض می کنم وگرنه بنده در کنه قضیه نرفته ام ببینم) ستاره شناسی (از دید فلسفی) نهایتا به ما می تواند بگوید وضع روانی/اقتصادی مردم کره ی زمین، یا مردم یک قاره یا نهایتا مردم یک کشور در دوره ی نیم ماهه چگونه خواهد بود... ولی ما زیاد مایل نیستیم این را بدانیم... ما می خواهیم بدانیم تو یک ماه آینده خنصیر افزایشی است یا کاهشی؟؟؟ حالا برایمان مهم نیست که در این مدت فلز طلا بالا می رود یا پایین... دلار به ریال کاهش می یابد یا افزایش... حتی شاخص کل می خواهد بریزد یا می خواهد اوج بگیرد... اصلا شاخص خودرو هم برایمان مهم نیست!!! ای بسا شاخص کل و حتی شاخص خودرو هر دو کاهشی باشند در این مدت ولی خنصیر ما افزایشی! (حتی این وضع در مورد نمادهای بسیار بزرگ گروه ها هم امکان دارد پیش بیایید! یعنی خساپا بر خلاف گروهش حرکت کند...) پس تا زمانی که مولتی میلیاردر (آن هم به دلار) نشده ایم برایمان مهم نیست تاثیر کواکب بر زندگی مردم چگونه است... ما به دنبال امور کلی نیستیم... ما دنبال امور جزئی تر هستیم.
    2-
    ستاره شناسی به روانشناسی اشاره دارد و ما اقتصاد می خواهیم! ستاره شناسی (با دید فلسفی) به ما می تواند بگوید که امروز مردم ناراحت هستند یا خوشحال، عصبی هستند یا در آرامش ولی نمی تواند بگوید آیا امروز هر کسی خنصیر بخرد زیان کرده یا سود... ممکن است امروز یک نفر خیلی ناراحت و افسرده و غمگین و عصبی هم باشد... ولی بیاید خنصیر بخرد و قیمت سهام ما بالا برود... دلیلی ندارد... از طرف دیگر مناسبت های بازرگانی/اقتصادی عموما از پیش تنظیم شده هستند و ربطی به حالات روحی کارمندان و بازرگانان ندارند... فرض کنید یک شورا با هم می نشینند در دولت می گویند شاخص کل را به این روش بالا ببریم و بعد به حقوقی های حکشتی و فارس و همراه می گویند هر وقت شاخص فلان قدر ریخت شما بزنید/بکشید زیرش! حقوقی هم به کارمندش می گوید... دیگر در آن روز وضع روحی آن کارمند یا حتی مدیرش خوب باشد یا بد... تاثیری ندارد! می خواهد اختران در آن روز عصبانی اش کرده باشند یا شاد و آرام... مهم نیست! (بخش بزرگی از اقتصاد به مسائل انسانی بر می گردد... ولی نه این گونه! این گونه هیچ تاثیری ندارد...). یا فرض بفرمایید یک مدیر مالی در یک بخش خصوصی تصمیم می گیرد اگر تا یک ماه دیگر قیمت خنصیر رسید به فلان قدر خرید کند... یا اصلا به کارگزارش دستور می دهد در یک دوره اگر قیمت به فلان قدر رسید (یا اصلا اگر نرسید هم) همین جوری به میزان فلان قدر برایش بخرد... این دیگر به شرایط روحی آن فرد یا کارگزارش در آن روز بستگی ندارد که... دارد؟
    3.5- پیرو مطالب بالا...
    هر چقدر در آینده به داد و ستدهای الگوریتمی و ماشین محور نزدیک شویم تاثیر این گونه موارد هم کمتر و کمرنگ تر خواهد شد. (مگر اینکه بگوییم حالات روحی برنامه نویس هم به رایانه منتقل می شود!!! یا خود رایانه هم با تغییر نجوم حالی به حالی می شوند! که نمی شوند.)
    3-
    ستاره شناسی در نهایت به زمان سنجی و زمان بندی می رسد و این را می توان از طرق دیگر با قدرت بهتر و بیشتر تخمین زد. (که همین نوشته ی پیشین را اگر نگاه کنید منظورم را درک می کنید)
    4-
    ستاره شناسی برای ما در عمل اثبات شده نیست... یک نفر گن بوده که کارش درست بوده و در کتابش نوشته با ستاره شناسی این کار را کردم... آن هم پانصد میلیون سال پیش... حالا آیا واقعا با ستاره شناسی آن کار را کرده؟ اصلا آیا خود او خالق آن پیشبینی معروف بوده؟ نکند اصلا قضیه برعکس باشد... یعنی یک گروه برداشته اند و سوار بر موج ایشان شده اند و به جای اینکه او درست پیشبینی کند یک سری دارند تلاش می کردند پیشبینی او را درست کنند! اصلا آیا آن پیشبینی منتسب به او، واقعا مال او بوده؟ آیا فقط همان پیشبینی اش درست بوده؟ (البته من در جایی خواندم که در حضور خبرنگاران بیست جایگاه اتخاذ کرد که 85 درصد آنها به سود ختم شد... ولی همین امر احتمال استفاده ی ایشان از روش های دیگر (و دروغ گفتن ایشان در مورد استفاده از ستاره شناسی برای پیشبینی) را بالا می برد! (به خاطر همان مورد یکمی که گفتیم) حالا بگذارید ببینیم آن دو عزیز که رفته اند تو کار ستاره شناسی چقدر موفق می شوند و به کجا می رسند... اگر خوب بود ما هم می رویم...
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    _______

از جناب محمد حسین ادیب: در دوره ی رونق ارزش ها باید متناسب با دارایی ها و کالاهای سرمایه ای باشد (سنجیده شوند/می شوند)
    و در دوران رکود ارزش ها باید متناسب با درآمد ها باشد!
    «محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع