صفحه 208 از 600 نخست ... 108158198205206207208209210211218258308 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,071 به 2,080 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

سیمان
    ====

نقل قول نوشته اصلی توسط rasam نمایش پست ها
    سلام استاد گرامی
    باز سال جدید و سوالات مکر و ناشیانه من
    با عرض تشکر از شما و سود روز افزون براتون میشه وقت شد از شاخص سیمان و انبوه سازی و قند و شکر یه راهنمایی دیگه داشته باشین ممنون و سپاس
    سلام و عرض ادب؛
    اختیار دارید... خوشحال می شوم...

فعلا چیز خاصی در سیمان نیست.
    اگر خط روند نزولی اش را (در بالای سرش) بشکند خوب می شود ولی فعلا انرژی کافی برای عبور از آن را انگار ندارد...

وضع نشانگر ها عالی است. (البته در کوتاه مدت)
    وضع حجم افتضاح است.
    از نظر زمانی هم یک مقدار دیگر باید افت کند.
    از نظر نسبت های فیبوناچی هم بهتر است یک مقدار افت کند.

پس بررسی این شد که فعلا خبری نیست... اگر مقاومت (خط صورتی رنگ) را رو به بالا بشکند یا اینکه حجم زیاد شود. این بررسی باطل می شود و باید دوباره بررسی کرد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

انبوه سازی
    =======

شرایط نشانگر ها عالی است.
    اگر حجم برود بالا می تواند رشد خوبی داشته باشد...

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

قند و شکر
    ======

این هم که حسابی آبروی بنده را برد...

الان نامعلوم است... پیشنهاد خرید اصلا نیست...

«محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 1,372 بار در 454 ارسال

با سلام و تشکر از شما
    ممنون استاد امیدوارم همیشه سلامت باشبن
    سپاس

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید rasam از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار(1)

اختیار دارین استاد آبروی شما انشاالله همیشه حفظ می شود همه می دونیم که قندی ها به شدت دست چند نفره و تا دلشون نخواد و شاخصش به جای مطلوبشون نرسه حرکت نمی کنن ولی ما هم قطره قطره جمع می کنیم توکل به خدا
    استاد یه نگاهی به خنصیر هم بندازین 32 در صد افزایش سرمایه از انباشته داره به نظرم از خگستر بهتره خگستر خیلی نامرده
    ویرایش توسط rasam : 2017/03/26 در ساعت 14:57

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید rasam از ایشان تشکر کرده است:

البته که بازار همیشه دست چند بازیگر است... ولی هنر ما باید این باشد که بازی بازیگران را (حتی پیش از اینکه خودشان بدانند و بخواهند نقشه ای بکشند) حدس بزنیم...

===============================

اتفاقا من روی خنصیر خیلی فعال بودم یک زمانی...
    در یکی دو ماه اخیر هم چندین بار نمودارش را بررسی کردم...
    از نمودارش چیز خاصی به دست نمی آید... (البته دوباره یک بررسی ای می کنم...)
    از نظر بازیگران هم الان یک مقدار نامعلوم شده... معلوم نیست که به که است...
    حقیقتش این است که من یک مقدار می ترسم...
    حقوقی ها (یا کلا بازیگران) وقتی دارند یک سهمی را جمع می کنند وقتی به جایی می رسند که خرید و فروش ها قفل می شود و فروشنده کم می شود شروع می کنند به بازی در آوردن و بالا پایین کردن الکی قیمت و احیانا این وسط بعضی مواقع یک مقدار افت هم می دهند قیمت را تا کسانی که بفروش هستند بترسند و بفروشند... یا وقتی قیمت داشت می رفت بالا به خاطر همین ترس بفروشند... خلاصه اینکه می ترسم بخواهند قیمت را بکشند پایین...

در مورد قندی ها باید یک نگاهمان هم به قیمت جهانی شکر باشد... (چند وقتی است که نگاهش نکردم... یادم بود آن را هم یک نگاه بیاندازم...) اینها هم یک مقدار مانند فلزی ها از قیمت جهانی تاثیر می گیرند... البته یک کم... چون قیمت دست دولت است... ولی وقتی قیمت جهانی بالا برود دولت هم مجبور می شود قیمت داخل را مقداری افزایش بدهد...
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

حقوقی ها (یا کلا بازیگران) وقتی دارند یک سهمی را جمع می کنند وقتی به جایی می رسند که خرید و فروش ها قفل می شود و فروشنده کم می شود شروع می کنند به بازی در آوردن و بالا پایین کردن الکی قیمت و احیانا این وسط بعضی مواقع یک مقدار افت هم می دهند قیمت را تا کسانی که بفروش هستند بترسند و بفروشند... یا وقتی قیمت داشت می رفت بالا به خاطر همین ترس بفروشند... خلاصه اینکه می ترسم بخواهند قیمت را بکشند پایین...

سلام محمد حسین عزیز
    عید شما مبارک

چقدر از مطلب بالا مطمئن هستید؟

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

یک چیزی در مورد بازیگران در ذهنم بود که تا از ذهنم نرفته بهتر است بگویم...
    شما اگر خودتان را جای بازیگر بگذارید می بینید که زیاد برایتان نمودار اهمیت ندارد...
    یعنی بازیگر اگر بزرگ باشد (مثلا قدرت خرید 25 درصد شرکت را داشته باشد) و بخواهد در یک نماد وارد شود یا خارج شود زیاد به این نگاه نمی کند که الان از نظر نموداری وضع خوب است یا نه!
    وقتی ابعاد پول آدم (شرکت) نسبت به یک نماد بزرگ می شود مقیاس ها عوض می شود و متناسب با آن دیدگاه ها هم عوض می شود...

مثلا...
    فرض کنید 50 میلیارد ریال پول دارید و این پول را برای یک نماد کنار گذاشته اید و می خواهید در یک شرکت سرمایه گذاری کنید. شما به چه چیزی در ابتدا توجه می کنید؟ یکی از مواردی که به آن توجه می کنید این است که خیلی از شرکت ها اصلا قابلیت پذیرش این 50 میلیارد ریال را ندارند!
    اصلا برخی شرکت ها شاید سرمایه شان از این 50 میلیارد ریال کمتر باشد...
    خیلی از شرکت ها سهام شناورشان اصلا از این 50 میلیارد کمتر است...

خلاصه اینکه شما فهرستی از نمادهایی که قادر به پذیرش پولتان است تهیه می کنید...
    مسئله ی بعدی این است که از نظر بنیادی وضع چگونه است؟ خیلی خوب... پی بر ای را می سنجید و چند چیز دیگر را هم می سنجید و در نهایت به این نتیجه می رسید که در این قیمت هر سهم این شرکت ارزشمند است...
    ولی مشکل اینجا است که اگر شما بخواهید پولتان را وارد کنید خیلی از نمادها سریع به سقف می چسبند و دیگر اجازه ی ورود نمی دهند... یعنی نه تنها فروشنده تمام می شود... بلکه فروشنده های آتی نیز که می خواستند به خاطر شرایط بد بفروشند و خارج شوند وقتی این وضع را می بینند دست نگه می دارند... کلا نماد خشک خشک می شود... قفل.
    اینجا دو راه می ماند... یا اینکه آدم بسیار بسیار بسیار آرام وارد یک نماد بشود و از یک نماد خارج شود... یا اینکه بر خلاف جهت بازار حرکت کند و باز هم یک مقدار آهسته وارد و خارج شود... (البته معامله بلوکی و خرید از حراج و مناقصه و ... هم هست که بحثش جدا است...)

همان طور که می بینید در این خرید و فروش هیچ جایی اثری از نمودار نیست... حتی اگر هم باشد شاید برعکس ما به نمودار نگاه می کنند! (تا جایی که بازار قرار است بریزد اینها خلاف جهت بازار حرکت کنند و بتوانند مقدار زیاد جمع کنند...)

باقی اش را بگذاریم برای بعد... در مراحل بعدی باید به این فکر کنیم که نحوه ی رفتار بازیگر و نحوه ی تاثیر او روی قیمت در حالات مختلف چگونه خواهد بود... اگر سهم گیرش بیاید چطور می شود؟ اگر سهم گیرش نیاید چطور می شود؟ اگر هنگام جو مثبت بازار بخواهد وارد شود چه می شود؟ در جو منفی چطور؟ و...
    این داستان ادامه دارد...
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    البته که بازار همیشه دست چند بازیگر است... ولی هنر ما باید این باشد که بازی بازیگران را (حتی پیش از اینکه خودشان بدانند و بخواهند نقشه ای بکشند) حدس بزنیم...

اتفاقا من روی خنصیر خیلی فعال بودم یک زمانی...
    در یکی دو ماه اخیر هم چندین بار نمودارش را بررسی کردم...
    از نمودارش چیز خاصی به دست نمی آید... (البته دوباره یک بررسی ای می کنم...)
    از نظر بازیگران هم الان یک مقدار نامعلوم شده... معلوم نیست که به که است...
    حقیقتش این است که من یک مقدار می ترسم...

در مورد قندی ها باید یک نگاهمان هم به قیمت جهانی شکر باشد... (چند وقتی است که نگاهش نکردم... یادم بود آن را هم یک نگاه بیاندازم...) اینها هم یک مقدار مانند فلزی ها از قیمت جهانی تاثیر می گیرند... البته یک کم... چون قیمت دست دولت است... ولی وقتی قیمت جهانی بالا برود دولت هم مجبور می شود قیمت داخل را مقداری افزایش بدهد...
    کاملا درسته نمونش غگلپا ست که همه شو خریدن و الان هر چی پایین تر قیمتش باشه به نفعشونه

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید rasam از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام محمد حسین عزیز
    عید شما مبارک

چقدر از مطلب بالا مطمئن هستید؟

سلام
    عید شما هم مبارک.
    خوب از نظر من بدیهی است... یعنی اصلا تصور غیر از این غیرممکن است...
    یک چیزهایی هم مبهم یادم هست از چندین نماد که بازیگر می خواست وارد شود...

البته زمان خرید باید طرف خیلی گاگول باشد که با کد اصلی خودش سهام را بازی بدهد... ولی من دیده ام که طرف با کدهای حقیقی و حقوقی متفرقه سهام را بازی می دهد و جمع می کند و بعد با کد اصلی شرکت سهام ِ کد های متفرقه را به نام خودش می زند... (حالا یا بلوکی یا خرد خرد)
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع