صفحه 468 از 600 نخست ... 368418458465466467468469470471478518568 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,671 به 4,680 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

یادآوری
    =====

هیچگاه کاری نکن که دستت به سمت آسمان دراز شود.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در ارتباط با کلام نیمچه فلسفی بالا دوستان می دانند که پیشتر توضیح داده ایم...

منظور نشانه و علامت تسلیم و دعا است...
    البته دست من/ما که همیشه به نشانه ی گدایی و تسلیم و دعا در برابر حق و به سمت آسمان دراز است...
    این جای خودش...
    ولی منظور حرف بالا (که بین بچه های بورسی هم رواج دارد) این است که آستانه زیان را رعایت کن... نگذار در چرخه های روانی بازار (که چند بار هم در این جستار نشانش دادیم) به مرحله ی اضطراب و افسردگی و التماس برسی... با پول وام و قرض و اعتبار و نیز پول دیگران یا پولی که مربوط به معیشتت است داد و ستد نکن... یا اگر کردی خطر نکن... یا اگر کردی جلوی زیانت را یک جا بگیر... یک جایی که هنوز اوضاع وخیم نشده!
    یک کاری نکن که با پای خودت به جایی بروی که در آنجا نه راه پیش داشته باشی و نه راه پس...
    یک کاری نکن که مجبور شوی به خدا بگویی خدایا همه چیزم را می دهم... فقط یک کار کن این یک مورد درست شود... خدایا تو را به فلان عزیز قسمت می دهم من را برگردان سر خانه ی اول و زمان را دوباره از اول بیاور که این دفعه راه درست را بروم... (که این کار هم شدنی نیست: یک و دو)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آموزشی
    =====

بررسی شمع ها
    ==========

همان طور که می دانید کار ما (یا ابزار ما) در این جستار «فلسفه» است...
    شمع ها چه می گویند؟ شمع چکش برعکس -که به نگر من مهمترین شمع در بین الگوهای شمعی است- می گوید که بدنه ی من کوچک است و یک سایه بزرگ رو به بالا دارم...
    حالا من زیاد روی رنگ شمع صحبت نمی کنم... البته اگر رنگ شمع سپید (یا سبز یا تو خالی) باشد بهتر است... چرا که به ما می گوید قیمت گشایش قیمتی بوده که در بدترین و بدبینانه ترین شرایط لحاظ شده... ولی رفته رفته نگاه بازار به آن نماد مثبت شده و خریداران قدرت را دست گرفته اند... یعنی ابتدا خریداران نبوده اند و در میانه ی روز خودشان را نشان داده اند...

سایه ی بلند این شمع چه می گوید؟ (کلا سایه ی بلند از هر جهت که باشد چه می گوید؟) می گوید در آن جهتی که سایه وجود داشته سفارشی نبوده که در بخشی از روز (حالا اول و آخرش را کار ندارم) یک طرف داد و ستد -یعنی مثلا خریدار- دیده آن طرف کسی نیست و همین جور پیش رفته!
    تکرار می کنم در بخشی از ساعات روز در آن طرف بازار کسی نبوده!
    تکرار می کنم آن طرف بازار -یعنی مثلا طرف فروشنده- آدم های سمجی نبوده اند... (از پیش کسی سفارش نگذاشته بوده همین جور تو سیستم بماند)

ما این گونه به الگوهای شمعی (بلکه به کل مسائل نموداری نگاه می کنیم...) از دید ما نمودار آینه ی بازار است... ما از طریق عدسی بازار دنیای واقعی را نگاه می کنیم و رفتار عوامل دنیای واقعی را پیشبینی می کنیم و دوباره به دنیای نمودار بر می گردیم... این بنای ما در این جستار بوده... و البته هست... «فلسفه»

برگردیم به همان الگوی چکش خودمان...
    پس تا اینجای کار معلوم شد که طرف فروشنده کم دارد... تو خالی است... چند تا فروشنده خسته بیشتر نیستند و اگر طرف خریدار اراده بکند -که البته این کار را هم کرده- به راحتی می تواند از همین جا شروع کند به رنج کشیدن و قیمت را بالا ببرد...
    به قول معروف سایه ی یک طرفه ی بلند الگوی شمعی به ما می گوید نماد از فروشنده خالی شده است.

حالا بدنه ی کوچکش چه می گوید؟ بدنه ی کوچکش مثلا وقتی در ترکیب با سایه ی بلند یک طرفه می آید به ما می گوید که حالتی گیج مانند، حالتی نوسانی، هاله ای از ابهام و تردید آنجا وجود دارد... همچنین چون سایه بالا است متوجه می شویم که خریداران کف قیمتی را بسته اند! (نمونه اش را می توانید این گونه تصور کنید که یک نفر یک سفارش خرید خفن گذاشته روی صفر تابلو و نه به فروشنده ها و نه به خریداران اجازه نمی دهد از او پایین تر بیایند... حالا این یک مثال و نمونه بود... هر عامل دیگری می تواند باشد... ولی به احتمال قوی یک چیزی یک کف برای آن نماد آنجا درست کرده... آن چیز می تواند حتی انتظار بازار هم باشد...)

حالا با همین اندیشه ها آدم می تواند سایر شمع ها را نیز تفسیر کند... مثلا کلا هر شمعی که بدنه اش کوچک باشد، مانند دوجی، نشان از ضعف قوای دو طرف است... یعنی برابری قوای دو طرف و اینکه یک حالت آتش بستی به وجود آمده است که معمولا این حالت آتش بست از سر ضعف است... یعنی یک طرف تا الان قدرت را در دست داشته و می تازانده... حالا یا بازار گاوی بوده یا خرسی... ولی الان دیگر این قدر تاخته خسته شده... ضعیف شده... طرف مقابل هم که از اول ضعیف بود... و البته حالا که این طرف قدرتش را نشان داده و آنچه داشته رو کرده حالا آن طرف می تواند پتانسیلی که در خود نهفته بود را رو کند... یعنی اگر تا کنون بازار داشت به شیوه ی خرسی افت می کرد و فروشنده ها قدرت را به دست گرفته بودند تا کنون آنها که می خواستند خرید کنند دست نگه داشته بودند ببینند اوضاع بازار چگونه است و الان که ضعف را در فروشنده ها می بینند و می بینند که دیگر فروشنده ای در آن سمت نیست یواش یواش از فردا به این فکر می افتند که آنها هم خرید هایشان را انجام دهند... روی این حساب است که ما روی شمع های با بدنه ی کوچک زیاد حساب باز می کنیم و برخی اوقات برای تغییر روند یکی از استدلالهایمان را روی آنها می گذاریم...

آهای!
    حواسمان باشد که هر گردی گردو نیست! در ایران صف خرید و فروش وجود دارد... که در نمودار با یک خط نشان داده می شود... یک وقت یک نفر نیاید این را به بهانه ی بدنه ی کوچکش تفسیر کند! و مثلا بگوید اینجا قدرت خریدار و فروشنده یکی است!

اگر کسی خواست از روی شمع ها نشانگر بسازد چه کند؟
    * یک ایده این است که ما بیاییم مانند بختامدی عمل کنیم... یعنی فاصله ی بین کف و پایانی را به عنوان درصدی از فاصله ی میان بالاترین و کف در نگر بگیریم و حالا بعد بیاییم اینها را با هم جمع بزنیم یا میانگین بگیریم یا چه و چه و چه...
    * یک ایده این است که ما بیاییم و با دانستن این داده که در ایران قدرت حرکت 5 یا 10 درصد است میزان فاصله ی سقف تا کف امروز را در بازه ی 5+- بسنجیم...
    * یک ایده این است که در همین امروز اندازه ی بدنه را با سایه بسنجیم... (البته باز عرض می کنم که حواسمان به قانون ایران باشد و به صورت فرمول آن را بیاوریم داخل برنامه)
    * یک ایده این است که تعداد روزهایی که شمع های خاصی زده شده را به عنوان درصدی از کل شمع ها بیان کنیم... مثلا شمع های سپید یا شمع های کوچک یا شمع های بدنه کوچک...
    ایده زیاد است کلا... فرمول کشف شمع خودکار هم در اینترنت زیاد است... برای آمی بروکر (و حتما برای سایر نرم افزارها... مثلا متاتریدر)
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

12 شهریور قرار است 780 میلیون سهم فایرا به صورت نقد و یک جا به قیمت سهمی 860 ریال عرضه شود.
    «محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    12 شهریور قرار است 780 میلیون سهم فایرا به صورت نقد و یک جا به قیمت سهمی 860 ریال عرضه شود.
    احتمالا کسی نخرد...
    یعنی 670 میلیارد ریال را بعید می دانم کسی الان گذاشته باشد تو جیبش و تا 12 روز دیگر سریع از جیبش در بیاورد...
    شما 670 میلیارد تو بانک گذاشته باشی مطمئنا تو حساب کوتاه مدت که نگذاشته ای... این از این... (یعنی حساب بلند مدت یا دست کم حساب سه ماهه را یک شبه نمی توان برداشت...)
    توی بورس هم که فروش 670 میلیارد ریال تو این روزها کار حضرت فیل است! (شما کل ارزش داد و ستدهای یک روز را نگاه کن!) تقریبا می توان گفت غیر ممکن است...
    توی سخاب هم که خریده باشی باز آب کردن 670 میلیارد ریال تقریبا غیر ممکن است...

دو تا احتمال بیشتر نمی توانم بدهم:
    یا اینکه قبلا اینها خریدارشان را پیدا کرده اند و با هم توافق هم کرده اند و اصلا به همین خاطر بازش کرده اند و الان هم قیمت را خودشان تنظیم دارند می کنند!
    یا اینکه خریداری نمی آید...
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و صبح به خیر؛

بسیاری از نمادهای بازار مثبت است ولی توجه داشته باشید که همچنان قدرت با شدت در حال خروج از بازار است.

سخاب همچنان دارد جان بازار را می گیرد... ای بسا حتی اگر بیاید درون بورس و ای بسا حتی اگر نرخش 20 درصد هم بشود باز در حال گرفتن جان بازار باشد...
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از یک چیز این فایرا اندکی می ترسم...
    دیروز که در صف خرید بودیم احساس کردم یک مقدار زودتر از حد معمول به من رسید...
    گمان می کنم هنگامی که من وارد صف خرید شدم 20-30 میلیون جلو تر از من بود... ولی بدون اینکه 20-30 میلیون داد و ستد شود من توانستم بخرم... انگار...ی
    یعنی ممکن است؟ یعنی ممکن است بازی در آورده باشند؟؟؟ آیا؟
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    از یک چیز این فایرا اندکی می ترسم...
    دیروز که در صف خرید بودیم احساس کردم یک مقدار زودتر از حد معمول به من رسید...
    گمان می کنم هنگامی که من وارد صف خرید شدم 20-30 میلیون جلو تر از من بود... ولی بدون اینکه 20-30 میلیون داد و ستد شود من توانستم بخرم... انگار...ی
    یعنی ممکن است؟ یعنی ممکن است بازی در آورده باشند؟؟؟ آیا؟
    به هر حال...
    تا وقتی که این 80 میلیون صف آنجا وجود دارد احتمالا وضع خوب است...
    ما این را به چشم این عرضه های اولیه نگاه می کنیم!
    که نه بنیادشان را می شناسیم
    و نه داده ی نموداری دارند...
    فقط می خریم و به بازار نگاه می کنیم تا وقتی که خالی کردند ما هم سریع خالی کنیم...

در مورد فایرا می گویند یک حقیقی می خواهد خرید کند...
    می گویند کد حقیقی ای است که می خواهد به یک حقوقی بدهد که دارای صندلی هیات مدیره شود...
    دیروز هم انگار یک باره یک حقیقی پریده وسط سهامداران عمده.

امروز هم قدرت خرید خوب بوده. (هر چند دو میلیون بیشتر ندادند و نمی توان قضاوت کرد. چون اگر خاطرتان باشد یکی از شرط های قدرت سنجی عدم صف بودن بود! )
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پیدایش کردم:

https://vgy.me/5mg0hJ.png
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اوان
    ===

دارد به 5000 ریال می رسد. اگر دقت کرده باشید مقداری صفش متعادل شد. به احتمال قوی هر کسی دوست داشته باشد می تواند در 5000 ریال خرید کند. همان جاها به احتمال قوی من هم می فروشم.
    (حالا نگید کم است و ارزش اندیشه کردن ندارد و .... نه... ما به داد و ستدها، به هر کدام از آنها، به شکل یک تجربه ی جدید نگاه می کنیم. از طرف دیگر بازده کلی برای ما مهم است... یعنی می خواهیم بدانیم از هر 100 داد و ستد چند بار می توانیم درست پیشبینی کنیم چند بار می توانیم درست عمل کنیم و چند بار اشتباه...)
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع