صفحه 584 از 600 نخست ... 84484534574581582583584585586587594 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,831 به 5,840 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

بررسی فنی/فلسفی شاخص کانال کالا

کانال کالا نسبت و میزان تغییر امروز است به گذشته، به نسبت ِ ابعاد همین تغییر. تغییرات یعنی مکدی!

اگر تغییرات زیاد باشد، یعنی مکدی زیاد باشد، یعنی سرعت تغییرات زیاد باشد، خود به خود در این نشانگر اعداد کوچک می شوند
    و اگر سرعت تغییرات کم باشد خود به خود اعداد کانال کالا افزایش پیدا می کند...

در حقیقت می توانید این جور حساب کنید که کانال کالا همان مکدی است که هنگامی که سرعت تغییراتش (هیستوگرامش) زیاد می شود ابعادش کوچکتر و هنگامی که سرعت تغییراتش کاهش پیدا می کند ابعادش بزرگتر می شود...

مشاهده و بررسی تفاوت کانال کالا و مکدی:

http://i66.tinypic.com/b3klls.jpg

احتمالا مخترع کانال کالا پس از مکدی بوده و از روی دست مکدی این فرمول را کپی کرده! و بهبود بخشیده... در حقیقت مخترع کانال کالا خواسته ضعف مکدی را بپوشاند...
    ضعف مکدی چه بود؟

گفتیم که مکدی مانند گاز دادن در خودرو است...
    و گاز دادن همیشه به معنی جهت درست و سرعت لحظه ای درست نیست!
    خیلی وقت ها هست آدم گاز می دهد ولی ماشین زمان می خواهد تا به سرعت لحظه ای ای که متناسب با آن گاز است برسد... (برخی زمان ها هم هست که همزمان با گاز دادن سرعت می گیری... البته اینجا هم اگر دقت کرده باشید یک فاصله ی کوچولو هست! )

حالا جناب مخترع کانال کالا (یعنی آقای Donald Lambert) در 1980 آمد خواست ایراد مکدی را بگیرد... چه کار کرد؟ گفت چرا مکدی پایش می لنگد؟ برای اینکه از واقعیت جلو است... چرا از واقعیت جلو است؟ برای اینکه چون گاز را نشان می دهد نسبت به سرعت لحظه ای خودرو پیش فاز است... حالا چه کار کنیم؟؟؟ می آییم می گوییم هر جا که یکهو گاز زیاد شده در آنجاها نباید بگوییم سرعت لحظه ای زیاد می شود و در سمت مقابل هر جا به تدریج گاز زیاد شده باید انتظار داشته باشیم که سرعت لحظه ای هم عینا از رفتار گاز تبعیت کند. (سرعت لحظه ای منظور قیمت است و گاز هم منظور مکدی است.)
    برای این کار هم آمد سرعت تغییرات مکدی که اسمش را گذاشت انحراف از معیار بهنجار، که چیزی شبیه هیستوگرام است را از دل مکدی بیرون کشید و گفت هر چقدر این زیاد باشد باید تناسب سرعت لحظه ای و گاز کمتر باشد و هر چقدر این کم باشد باید تناس سرعت و گاز لحظه ای بیشتر باشد...

و به این طریق مکدی را نرم نیز کرد! و از شر میانگین گیری لعنتی که باعث تاخیر اشتباه در مکدی می شد نیز رها شد...

اما آیا این کار درست است؟

به نگر ما:
    بله تقریبا... ولی نه کاملا!

نمی شود گفت که دوای درد اینکه مکدی پیش فاز است را باید این دانست که هر جا که مکدی سریع رشد کرد اندازه اش را کم کنیم... این که نشد حرف... این هم یک اشتباهی است مانند اشتباه همان مخترع مکدی که آمد و 12 روز از اختراعش میانگین گیری کرد که این پیش فازی درست شود و همزمان اختراعش نرم هم بشود... ولی چه شد؟ این طور شد که یک جاهایی مکدی هنوز که هنوز است پیش فاز است و یک جاهایی پس فاز! (به خاطر آن 12 روز!)

به نگر من باید با این مسئله همان گونه که هست برخورد کرد... یعنی باید آقاجان ماهیت گاز را درک کنی... ماهیت گاز همان است که هست... یک جاهایی با سرعت لحظه ای همرماه و همزمان است و یک جاهایی پیش فاز است... این ماهیت گاز است... نه لازم است 12 ثانیه ازش میانگین گیری کنی... نه لازم است به وسیله ی سنجش سرعتش کندش کوچک و کندش کنی... لازم است قبولش کنی.
    اگر ماهیت گاز را همان گونه که هست درک کنی بهتر می توانی تصمیم گیری کنی که اگر در فلان جا گاز زیاد شد سرعت لحظه ای هم (همزمان) باید زیاد شود؟ یا طول می کشد که زیاد شود... یا اصلا زیاد نخواهد شد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خلاصه تفسیر فلسفی نشانگرها

مکدی - نسبت (و اختلاف) امروز است با گذشته به صورت میانگین - و سرعت رشد و افت را بیان می کند.
    شاخص قدرت نسبی - نسبت مثبت خوردن ها است به منفی خوردن ها (در یک دوره) - و میزان (درصد) مثبت و منفی خوردن ها را در آن دوره مشخص می کند.
    بختامدی - نسبت (و جایگاه) قیمت امروز است به بیشینه/کمینه ی قیمتی در دوره ی گذشته.
    (
    دی تی ترکیب قدرت نسبی و بختامدی است پس به آن نمی پردازیم)
    نرخ تغییرات - میزان اختلاف قیمتی امروز را نشان می دهد به مدتی مشابه از گذشته (به درصد)، پس این نیز مانند مکدی میزان و نرخ تغییرات و سرعت را بیان می کند.
    کانال کالا - مکدی است که نسبت به سرعتش بهنجار شده. پس سرعت نمودار قیمت را (با توجه به شتاب نمودار) بیان می کند.
    شاخص جریان نقدینگی - همان قدرت نسبی است که به جای قیمت روی جریان نقدینگی پیاده شده. و درصد تغییرات مثبت به منفی را در بازه ای مشخص روی حجم_قیمت بیان می کند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شاخص کانال کالا یک چیز خیلی خوبی را به ما می آموزد... اینکه برای نرم کردن یک نشانگر می توان به جای میانگین گیری آن را تقسیم بر میزان (سرعت) رشد و افتش کرد!
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    ________
    شل سیلورستاین

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    به نگر ما:
    بله تقریبا... ولی نه کاملا!
    .
    این بله تقریبا ولی نه کاملا که گفتم یاد شل سیلور استاین (یا اشتاین) افتادم...
    نمی دانم کتاب هایش را خوانده اید یا نه؟ من 10-20 سال پیش خواندم و به نگرم خیلی جالب آمد... آن موقع نوجوان بودم و اکنون هم هنوز که یادش می افتم به نگرم بانمک و جالب می آید... (سن و سال نمی شناسد)
    این بله تقریبا ولی نه کاملا هم عنوان و موضوع یکی از نوشته هایش بود... (از خود شعرگونه هایش هم با مزه تر کاریکاتورهایی بود که کنار اشعارش گذاشته بودند.)

وقت داشتید کتابش را بخرید و یک نگاهی بهش بیاندازید... خیلی کوتاه و جالب است...

وقتی می اندیشم، می بینم خیلی از کارهای دیگر هم از نوع ادبیات و نگاه او انگار سرچشمه گرفته... مثلا کارهایی شبیه کارهای آقای سروش رضایی (Sooriland) یا یک کارتونی که کودکان می گذارد به نام اوگی... اینها یک چشمه هایی از سیلورستاین درونشان دارند...

انصافا ترجمه های هنرمندانه ای هم ازش شده بود (در آن کتاب که دیدم).

پیوند:
    https://www.google.com/search?q=%D8%...sch&gws_rd=ssl

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/03/08 در ساعت 16:13
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دو تفکر در مورد خرید بلند مدت می تواند وجود داشته باشد... 1- پیشنهاد خرید بلند مدت زمانی باید صادر شود که نشانگرهایی با دوره های بلند مدت پیشنهاد صادر کنند. 2- پیشنهاد خرید بلند مدت زمانی باید صادر شود که نشانگرهای کوتاه مدت بیشتری پیشنهاد صادر کنند. (مثلا 80 درصد نشانگرها به جای 40 درصدشان)
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

تا وقتی دنبال سیستم میکانیکی تو بورس هستی 100درصد برایندت منفی خواهد ب.د

بازار یکطرفع اندیکاتوری سیستم بساری جواب نخواهی گرفت

با پرایس اکشن اشنا شو و وقتت رو روی این اندیکاتورها ندار

//////////
    دکتر اناری

دوره اش رو تو سایتش رایگان کرده و ارش استفاده کن

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    تا وقتی دنبال سیستم میکانیکی تو بورس هستی 100درصد برایندت منفی خواهد ب.د

بازار یکطرفع اندیکاتوری سیستم بساری جواب نخواهی گرفت

با پرایس اکشن اشنا شو و وقتت رو روی این اندیکاتورها ندار

//////////
    دکتر اناری

دوره اش رو تو سایتش رایگان کرده و ارش استفاده کن
    سلام نوام عزیز؛
    نمی دانم ارسال پیشین من را نگاه کردید یا نه؟
    برای اینکه من به سمت راهبردی که شما استفاده می کنید مهاجرت کنم باید بدانم که آن راهبرد شما مطمئن تر و سودآور تر هست. (یا نه؟)
    اگر این گونه است از شما خواهش کردم و می کنم دو سه هفته ای به من چندین نماد معرفی کنید تا ببینیم واقعا آیا این روشی که ازش صحبت می فرمایید کارایی دارد یا نه.

مثلا ده پانزده بار به من بفرمایید فردا فلان نماد برای خرید مطمئن است...

باور بفرمایید اگر معرفی هایتان مطمئن بود و سود آور بود من حتما حتما حتما به قدرت بررسی شما ایمان خواهم آورد و راهبرد شما را جایگزین راهبرد خودم خواهم نمود.

پی نوشت:
    با رفتار قیمتی (Price Action) آشنا هستم و در مورد آن مطالعه و پژوهش هایی هم داشته ام و بخشی از آن را در نشانگر ها و سامانه های داد و ستدی خودم هم استفاده می کنم!
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای اندیشه
    _________
    نمودارهای بیمار

خگستر بهترین نماد دنیا است. (و البته چند تای دیگر)
    تقریبا با هر سامانه ای که برایش برنامه بنویسی نتایج عالی ای ازش می گیری...

نتیجه:
    یا می توان نمادهای دیگر را شبیه به خگستر کرد. (که در باره اش بحث شد و کار هم شد و حتی نتیجه های خوبی هم گرفته شد)
    یا می توان خاصیت این نماد را در آورد و هر گاه نمادی در بخشی از خود شبیه خواص این را داشت آن گاه پیشنهادها را روی آن معتبر دانست. (مثلا ماه گذشته ممکن است ستران رفتار نموداری خوبی نداشته ولی این ماه رفتار خوبی دارد و می توان به پیشنهادهایش توجه کرد.)
    یا می توان چندین نماد که مانند خگستر هستند را اسختراج کرد و فقط روی آنها کار کرد... (یعنی خودمان را محدود به پنجاه نماد بکنیم. مانند فارکس کارها که فقط روی ده جفت ارز یا کمتر کار می کنند...)
    یا اصلا می توانیم (و بهتر است که) بیاییم ابزارهای پیشنهاد دهی خودمان را ارتقاء بخشیم که از روی این موانع بگذرند... (که سخت هم هست!)

اینها البته صرفا برای اندیشه بود و زمان لازم دارد... که متاسفانه من اکنون ندارم... حیف... آن کارهایی که روی نمودارهای بیمار در گذشته انجام دادیم و نمودارها را به صورت فشرده سازی بهنجار تر کردیم خیلی کار زیبایی بود... و مقدار خوبی نتایج را بهبود داد... (نتایج سامانه های مختلف را.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    What is the 'Commodity Channel Index - CCI'
    First developed by Donald Lambert, the CCI is a stochastic oscillator that measures the change in an instrument's price relative to a pre-defined moving average (MA) of the price divided by 1.5% of a normal deviation (D) from that average. Oscillating indicators in general are technical trading tools whose calculated values move back and forth between two pre-determined levels, the top level indicating a market that is in the condition of being overbought and the bottom one indicating a market that is in the condition of being oversold.

من حواسم نبود دقت نکردم...
    این واژه ی stochastic oscillator (به معنای نوسانگری بختامدی یا نوسانگری اتفاقی) دیگر چه می گوید آنجا؟؟؟
    یعنی cci یک نوسانگر بختامدی است؟ کجا همچین چیزی هست؟؟؟
    اصلا خود نشانگر بختامدی، بختی نیست! چه برسد به شاخص کانال کالا!!!

(آدم برخی وقت ها یک چیزی می نویسد که نه خودش سر در می آورد و نه دیگران و مطمئن است دیگران هم صدایش را در نخواهند آورد... )
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

یک تاپیک بار میکنم و توش

چگونه ار تکنیکال برای سود گرفتن ار بازار رو در میان میذارم

دنبال قطعیت نیستم

دنبال رابطع علت و معلولی هم نیستم

تو عید هم چون تعطیلات هست بیشتر میشه هم فکری کرد

//////////////////

بچه ها رو که دقت میکنم خیلی درگیر کتابها هستن

باید ار تمام کتابها و امورشهای رسمی جدا شد تا موفق شد

البته باید اشنا بود ولی باید ارشون گذر کرد

برای موفقیت در بازار

/////

یک نرم افزار معرفی کن که بتونم ار نمودارها عکس و فیلم بگیرم

هر نرم افراری نصب میکنم 10 رور بعد ارحالت رایگان در میاد و بار باید نصب کنم

منم کلی نمودار اماده میکنم و سعی میکنم یک امورش منسجم و مرتب باشه
    ویرایش توسط نوام چامسکی : 2018/03/08 در ساعت 20:59

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع