صفحه 467 از 600 نخست ... 367417457464465466467468469470477517567 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,661 به 4,670 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    اکنون داشتم صحبت های آقای کرباسیان را گوش می دادم...
    دقیقا همان حرف های آقای طیب نیا را می زد...
    انگار اینها یکی هستند.

گفت بازار سرمایه را باید وسعت داد! بازار سرمایه در ایران خیلی جا دارد برای رشد! ولی بعد منظورش را از این سخن واضح تر بیان کرد و گفت ابزارهای جدید باید اعمال شود... متن حرفش را دقیق یادم نیست ولی من مطمئنم منظورش دقیقا همان اخزا و اوراق مشارکت و سخاب و عرضه ی آبشاری سهام دولت است...

در مورد سهام عدالت هم گفت می خواهیم یک کارهایی بکنیم... انگار می خواهد سود بدهد... خدا کند اینها را آزاد نکنند... البته بعید است آزاد سازند... به خاطر اینکه عموم مردم در بلند مدت متضرر می شوند.

دیگر اینکه... آقای کرباسیان از کارهای طیب نیا بسیار تمجید و تعریف کرد به خصوص از مهار تورم! و بر ادامه ی آن سیاست ها تاکید داشت...

در کل از صحبت های آقای کرباسیان خوشم نیامد. شاید دوباره 4 سال حالت رکودی را در بازار بورس بلکه در کل بازارهای اصناف مختلف شاهد باشیم...
    البته یک چیزی را هم عرض کنم... همیشه در روی یک پاشنه نمی چرخد... و حتی اگر خود طیب نیا هم بود و سیاستش همان بود بالاخره یک جاهایی باید تغییر می داد. (مثلا آن رشد عالی خودرویی ها و به تبع آن بازار را در سال 95 دقیقا وسط رکود که یادتان هست! یا آن رشد صدرا و بازار پایه ای ها در همین مدت اخیر...)
    اینجا هم خلاصه ی صحبت هایش آمده:

☑️مسعود کرباسیان، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در صحن علنی مجلس:

?از تلاش‌های برادر عزیزم طیب‌نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم کمال تشکر را دارم.
    ?نفتی بودن، دولتی بودن، رانتی و غیرشفاف بودن و سایت‌زدگی از جمله معضلات اقتصاد کشور است.
    ?چاره‌ای جز اصلاحات ساختاری نداریم.
    ?معتقدم طی 4سال آینده ماموریت اصلی وزارت اقتصاد عملیاتی ساختن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است.
    ? آمده‌ام تا برنامه‌های مصوب گسترش تولید داخلی و کاهش بیکاری را عملیاتی کنم.

?در دولت یازدهم شاخص‌های اقتصادی بهبود قابل ملاحظه‌ای یافته اما باید ادامه یابد.
    ?مردمی‌سازی اقتصاد از جمله محورهای اصلی برنامه‌ها است.
    ?بهبود فضای کسب و کار و افزایش خصوصی سازی در این راستا با جدیت دنبال می‌شود.
    ?به زودی مشمولان سهام عدالت از سود بنگاه‌های واگذار شده بهره‌مند خواهند شد.
    ?کمک می‌کنم تا شورای رقابت تقویت شود. باید رقابت مثبت را گسترش دهیم.
    ?اولویت اصلی با بهبود ملموس محیط کسب و کار است. که اهمیت بیشتری نسبت به واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دارد
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

شرکت هایی که می روند تابلو ج بازار پایه:

https://vgy.me/FN3ond.jpg

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

یادآوری
    =====

احساسات و محاسبات
    =============

در یکی از مجامع با یکی از دوستان صحبت می کردم... قدرت بررسی بالایی هم داشت... ولی خیلی هیجانی صحبت می کرد... در چشمش برق و ذوق فوران می کرد... آن قدر با اشتیاق از خوبی های این نماد و آن نماد می گفت که آدم را به وجد می آورد... از یک نیمچه رانتی می گفت که به دستش رسیده بود... که گویا یکی از دوستانش که عضو یکی از کانال هایی است که ماهی 5 میلیون ریال! حق عضویت از اعضایش می گیرند به او گفته بوده کانال ما فلان نماد را معرفی کرده و همه هم خریده ایم و ایشان هم با اشتیاق آن خبر را رایگان در اختیار من گذاشت! (دمش گرم!)
    در مجمع که بودیم دنبال هر گونه اشاره ای بود که بفهمد نماد خوب است و با قدرت خوبی وارد شود...
    خوب هم انصافا حرف ها را بالا پایین (Analyze) می کرد...

فقط می دانید به نگر من مشکل کجا بود؟ مشکل اینجا بود که تازه کار بود... (خودش هم بعدا گفت که 1 سال است حرفه ای دارد داد و ستد می کند...) و بسیار سفر... تا پخته شود خامی...
    دقیقا مهلک ترین اشتباه یک انسان جایی است که این گونه اشتیاق ها می آید به سراغش!
    فقط هم با خودسازی و تجربه و زمان گذاشتن درست می شود...
    اول و آخر آدم باید ماشینی بشود. بی روح و بی احساس. مجبور است.
    آدم باید نمونه ها را ببیند. یعنی باید با چشم خودش ببیند... باید تجربه کند...
    باید تجربه کند که فلان نماد که این قدر اخبار خوب بنیادی پشتش بود و حتی بررسی های ما در مورد بنیاد آن درست هم بود (چرا) برعکس تصور همه و شور و اشتیاقی که در انجمن های اینترنتی در مورد آن می شد فرو ریخت...
    باید آدم تجربه کند که بازار یک وقت هایی مانند یک خر جفتک می زند، گاهی مانند یک اسب رام است و پیشبینی پذیر و گاهی مانند کرگدن فقط می دود و سدهای پیش رویش را می شکند... گاهی هم یعنی اینکه آدم باید دستش بیاید که چه زمانی این حالات وجود دارد...
    آدم باید تجربه کند که رانت چیزی نیست که رایگان پخش شود!
    آدم باید تجربه کند که وقتی یک خبر (خوش یا بد) در سطح جامعه پخش می شود و به ما می رسد، ما اولین نفری نیستیم که آن را می شنویم!!! خیلی ها پیش از ما بوده اند که آن را با رانت یا با بررسی های دقیق و حرفه ای شان پیش از ما خوانده اند و بررسی کرده اند...

به هر حال...
    آن دوستمان خیلی شارژ و خوش بین بود... (اکنون یادم می آید که گمان کنم به او گفتم من تقریبا نقد کرده ام... و با وجود اینکه کار من را قبول کرد باز خیلی خیلی خیلی تمایل داشت خرید کند...)
    امیدوارم در همین حالت شادی تجربه کسب کند و خدای ناکرده سرش به سنگ نخورد و از آن راه کسب تجربه کند...
    .
    .
    .

می دانید چیست؟
    دقیقا تجربه ی انسان در بورس مانند تجربه در زندگی است...
    یک جوان را نگاه کنید (یا بهتر است بگویم نوجوان) ایده های فوووووووق العاده و زیبایی به نگرش می آید... فلان استارت آپ را شروع کنم... یک مغازه بزنم... بروم خودم هندوستان/ترکیه/چین جنس وارد کنم... فلان کنم... بهمان کنم... انصافا ایده های خوبی هم هست... برخی شان هم واقعا کاربردی است...
    ولی یک میان سال در این گونه موارد چه می گوید؟؟؟ یک میان سال (هم از این جهت که عائله مند است و هم از این جهت که سرد و گرم زندگی را چشیده) خطرهای راه را بسیار بسیار بسیار پررنگ تر از پاداش های انتهای راه می بیند!
    یک میان سال به هیچ وجه وارد داد و ستدی که پاداش به خطرش 50 به 50 است نمی شود! به هیچ وجه!
    در ذهن یک جوان پر از موارد موفقیت تک ستاره ها است... کریستیانو رونالدو ده سال پیش جارو می کرد و الان بهترین ماشین دنیا زیر پایش است... بیل گیتس از هیچ شروع کرد و الان ثروتمندترین مرد دنیا است... مش_باقر دو تا سفر رفت چین و بار خودش را بست... اوس_حسن رفت ترکیه کارگری کرد و الان می تواند اینجا یک خانه ی خوب بخرد... و و و
    ولی درون ذهن یک میان سال چیست؟ پر از محاسبات با پررنگ و برجسته بودن احساس های خطر... من اگر زمان بگذارم برای فوتبالیست شدن چند درصد احتمال دارد به لیگ برتر راه بیابم؟ من اگر بخواهم مانند بیل گیتس شوم چه میزان باید هزینه (زمانی) بکنم؟ آیا اگر من بروم به چین حتما یک داد و ستد سودمند پیش رو دارم؟ برای رفتن و کارگری کردن در ترکیه چه هزینه هایی را باید بپذیرم؟ (هزینه ی عاطفی دوری از خانه و وطن مثلا...) و آیا حاضرم اینها را در ازای پاداش هایشان قبول کنم و و و

=================
    این دو تا هم اینجا باشد که بعدا (خودم یا یکی دیگر) خواستم مرور کنم:

حپارسا: http://forums.boursy.com/showthread....981#post727981

حسینا: http://forums.boursy.com/showthread....982#post727982

«محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و صبح به خیر؛

در حسینا دارند رنج می کشند.

در وبرق بازی های جالبی وجود دارد. سفارش ها را نگاه کنید! قدرت خریداران را نگاه کنید!!!

باز هم بازی های جالب در بهپاک. اگر یک افت خوب به نماد بدهد و همچنان طرف در حال جمع کردن باشد ما هم بازی.
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سخاب
    ====

اعظم السادات فاطمی، نماینده مرکز مدیریت بدهی های دولت: قرار است معاملات سخاب ها در فرابورس انجام پذیرد و به زودی پذیرش سخاب ها در فرابورس با عاملیت انتشار بانک ملی شروع خواهد شد

?رضا غلامعلی پور، معاون شرکت فرابورس ایران پیشنهاد کرد: کمیته بازار باز با محوریت بانک مرکزی تشکیل شود تا بانک مرکزی به عنوان بازارگردان در این حوزه، نرخ ها را برای بازار عرضه و تقاضا تنظیم کند
    «محمد حسین» هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

در پترول یک سفارش خوب برای حمایت گذاشته اند.

نمودارش هم خوب است.

ولی تا وقتی سخاب هست جو عمومی بازار بد است.

پس من در منفی یک سفارش خرید می گذارم به دید کوتاه مدت.
    «محمد حسین» هستم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

یک مقدار فایرا خریدم به دید کوتاه مدت... بدون نگاه به نمودار و قیمت جهانی... صرفا به خاطر قدرت حقیقی...
    چون برنامه و نگاه خاصی پشتش نبوده هم به کسی پیشنهاد نمی کنم. :|
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پترول: خرید انجام شد.
    باز هم می گویم جو کلی بازار تا وقتی سخاب تعیین تکلیف نشود خراب است و ما نقد هستیم و اگر این خرید ها را انجام می دهیم به دید کوتاه مدت است.
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

جو بازار امروز
    ========

در کل همان طور که انتظار داشتیم یک جو مثبتی ایجاد شده است. ولی به احتمال قوی موقت است و فرصت فروش را دارد ایجاد می کند و آن جوی که بازار را بردارد با خود ببرد نیست. دست کم تا وقتی که سخاب هست نیست.

نمادهای خوش خریدار امروز
    ================

شبریز
    شاوان
    فایرا
    ارفع
    کیمیا

نمادهای بد فروشنده امروز
    ===============
    حتاید
    سپاها
    بالاس
    دعبید
    بمپنا
    خلنت
    فزرین
    ! (در صف خرید انداختند به خلق الله... ان شاء الله که بازارهای جهانی مثبت باشند اینها پشیمان شوند.)
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به نمادهای خوب بالا با کمی اغماض می توان اینها را هم اضافه کرد:
    شتران عزیز
    فاسمین
    واتی
    کلوند
    فسرب
    بهپاک

خوب بودن اینها در این روز هم به معنی این نیست که در روزهای بعد هم خوب هستند...
    باید نمودارهایشان را نگاه کرد...
    (همین طور خیلی از اینها هستند که بازی دارند و باید قدرت خریداران را با توجه به بازی روی نماد سنجید... مثلا برخی یک روز خوب خریداری می شوند و روز بعد دقیقا برعکس! مانند بهپاک که امروز عالی خرید می شد ولی دیروز نه دوباره پریروز (کاری) خوب بود...)
    همان طور که می دانید اکثر اینها به خاطر قیمت های جهانی است که خریدار خوب دارند و احیانا اگر قیمت های جهانی کله کند همین خریداران قوی به سرعت به فروشندگان قوی تبدیل خواهند شد!!!
    پس یک نگاه به نمودارهای قیمت های جهانی هم بد نیست!
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع