صفحه 572 از 600 نخست ... 72472522562569570571572573574575582 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,711 به 5,720 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

آموزشی
    =====

چگونگی دور بودن از بازار در روندهای کاهشی
    =======================

ابتدا بگذارید موضوع را شرح دهم... مسئله اینجا است که سامانه ها (به خصوص کوتاه مدتی ها که مطلوب همه ما است) بیشترین زیان را در روندهای کاهشی بلند مدت متحمل می شوند... مثلا روندهای یکی دو ساله... باید کاری کرد که بالکل در این مقطع از بازار دور بود... چون اصلا در این مدت حتی نوسان های کوچک هم نمی کنند و مثلا 10 روز کاهشی هستند و 15 درصد اصلاح قیمتی انجام می دهند و بعد دو روز مثبت هستند و 3 درصد رشد می کنند... که طبعا ما نمی توانیم از این 3 درصد و دو روز استفاده کنیم...

روش صبر زمانی پس از رشد های عظیم
    =======================

یکی از روش های خوب پیشنهاد خرید ندادن در روند کاهشی این است که بیایی و به اندازه ی طول دوره ی نشانگرهایت که در اشباع خرید رفته اند همان قدر پس از اشباعشان صبر کنی. مثلا 400 روز (میله) پس از به اشباع رفتن مکدی 400 روزه صبر کنی... یا 200 روز پس از از اشباع فروش خارج شدن شاخص قدرت نسبی 200 روزه صبر کنی... (تا آب ها از آسیاب بیافتد و خرس خاک بر سر برود خانه اش و بازار نوسانی/گاوی شود.)

روش استفاده از سامانه های تاخیری
    =====================

یکی دیگر از روش ها این است که از یک روش تاخیری استفاده کنیم. به عنوان نمونه روش عبور از میانگین متحرک. به این شیوه که اگر قیمت بالای میانگین متحرک (مثلا 50 روزه) بود پیشنهادهای خرید سامانه ی اول (که مثلا در دوره های 10-20 روزه است) را بپذیریم و اگر قیمت زیر میانگین متحرک بود پیشنهادهای خرید سامانه ی اول را نادیده بگیریم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

محمد حسین ادیب
    ===========

نرخ ارز افزايش قيمت مسكن در پنج منطقه تهران را پس مي گيرد (فوق العاده مفید به خصوص از دید آموزشی)
    ======================================

?نرخ ارز ميزبان همه ناكارامدي هاي اقتصاد است به ميزاني كه اقتصاد يك كشور نابهره ورتر از كشور ديگر باشد ، پول ملي آن كشور در مقابل پول ملي كشور رقيب ، كاهش ارزش پيدا مي كند

?دولت و بخش خصوصي مي توانند اشتباه كنند اما نرخ ارز اشتباه دولت و مردم را نمي بخشد ، به ميزاني كه به سبب اشتباه دولت و مردم، اقتصاد بد اداره شود و ناكارآمد تر مديريت شود پول ملي آن كشور ، كاهش ارزش پيدا مي كند

?به سبب اهميت مسئله و تمركز خواننده بر آن در مطالعه اين تحليل ، تكرار مي كنم نرخ ارز هيچ اشتباهي بوسيله مردم و دولت را نمي بخشد

?سودي كه بانكها در ٧ ساله اول انقلاب به سپرده پرداخت كردند غير واقعي بود ،سودپرداختي نبايد بيشتر از يك درصد بود، نرخ ارز در سال ٦٧ با افزايش به ١٤٠ تومان يعني ٢٠ برابر شدن نسبت به اول انقلاب ، سود سپرده اضافي را پس گرفت يعني سودي كه بانكها در ده سال اول انقلاب به سپرده دادند با ٢٠ برابر شدن دلار پس گرفته و هيچ شد

?بانكها در دهه ٧٠ نيز بي رويه به سپرده ها سود پرداخت كردند و در سال ٨١ با افزايش نرخ ارز از ١٧٥ تومان به ٨١٤تومان ، سپرده مردم در بانكها اگر به دلار محاسبه مي شد و نه ريال يك بار ديگر هيچ شد ، سود سپرده پرداختي طي ده سال دود شد و به هوا رفت

?در دوره احمدي نژاد سودي كه بانكها بايد به سپرده پرداخت ميكردند حداكثر بايد يك درصد در سال بود اما سودهاي بالا پرداخت شد ، مجددا در مهر ٩١ با افزايش نرخ دلار به ٣٨٠٠ تومان همه سود پرداختي طي ده سال يكجا پس گرفته شد

?سودي كه در دوران روحاني پس از سقوط قيمت نفت در آبان ٩٣ به نصف ، بايد به سپرده پرداخت مي شد نبايد بيش از نيم درصد بود اما بانكها فقط در رقابت با هم براي جلب سپرده و نه بر اساس بازده اقتصاد پس از سقوط قيمت نفت ، سودهاي نجومي پرداخت كردند

?اين سود غير واقعي است ، از آبان ٩٣ تا حال سود سپرده بايد كمتر از نيم درصد باشد بانكها اشتباه كردند اين سود هاي نجومي را به سپرده گذار پرداخت كردند

?اما نرخ ارز اين اشتباه را نمي بخشد و سود اضافي را پس مي گيرد

?منبعد به جاي دلار ، براي درك بهتر نقش ارز در تصحيح اشتباهات بانكها ، بهتر است از يورو استفاده شود

?يورو از سال قبل تا كنون بيش از ٢٠ درصد افزايش يافته است يعني سپرده هاي بانكي اگر به يورو محاسبه شود ٢٠ درصد كمتر است ارز اينجا اقدامات عملياتي براي تصحيح اشتباهات بانكها را شروع كرده است

?آيا سودي كه بانكها از آبان ٩٣ تا كنون به سپرده گذار داده اند با افزايش نرخ ارز پس گرفته ميشود ؟

?نرخ ارز تنها مكانيزم براي جبران اشتباهات نيست به سه شيوه اشتباهات اصلاح ميشود : افزايش نرخ ارز ، تورم و كاهش سرعت گردش پول

?قيمت مسكن در سال ٩١ به صورت غير واقعي سه برابر شد اما از آن زمان تا حال تورم در كشور ١٠٢ درصد بوده است يعني با لحاظ تورم ،قيمت مسكن در كشور نصف شده است ، تورم تا حال ٥٠ درصداشتباه سال ٩١ را تصحيح كرده است

?افزايشي كه در قيمت مسكن فقط در پنج منطقه تهران آن هم در حوزه مسكن ويژه قشر ضعيف و نه مسكن ويژه قشر متوسط و مرفه در ماه گذشته اتفاق افتاده با افزايش نرخ ارز پس گرفته ميشود

?نه اقتصاد ظرفيت دارد كه اين سود ها به سپرده پرداخت شود و نه قشر ضعيف ظرفيت دارد كه مسكن ويژه او گران شود اما هر دو دارد اتفاق مي افتد

?آلماني ها ضرب المثلي دارند كه از هر چيز خوب سه نمونه وجود دارد در ايران هم پزشك واقعي اقتصاد دولت نيست ، پزشك واقعي نرخ ارز ، تورم و كاهش سرعت گردش پول است، با كاهش سرعت گردش پول بانكها به خاطر سود بالاي پرداختي دارند به شدت تنبيه ميشوند ، تنبيهي كه در طي تاريخ بانكداري ايران تا كنون سابقه نداشته است

?اين سه يار دبستاني ، هيچ اشتباهي را نمي بخشند ، سودي كه بانكها به سپرده پرداخت مي كنند سفته بازي است ، افزايش قيمت مسكن ضعيف ترين قشر جامعه سفته بازي است ، سفته بازان را دعوت مي كنم به زمستان ٩٧ ، هر سه گزينه روي ميز است ، در اين حوزه ما به پايان نزديك تريم تا به آغاز

?براي حل مشكلات بزرگ تنها از يك راه حل نميشود استفاده كرد

?رئيس يك اتحاديه صنفي و يك روزنامه خاص كه همواره در كشور بر فضاي تورمي بنزين مي پاشند و از سفته بازي در اين دو فقره به وجد آمده اند و آن را پنهان هم نمي كنند در زمستان سال آينده بايد در مقابل افكار عمومي پاسخگو باشند
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

محمد حسین ادیب
    ===========
    اقتصاد كانادا سقوط ميكند سرمايه به كانادا نبريد
    =========================

?در سال ١٩٩٠ شاخص بورس آمريكا حدود ٣٠٠٠ بود و در سال ٢٠٠١ به ٩٠٠٠ رسيد يعني در يك دهه سه برابر شد ، آمريكائيان بسيار ثروتمند شدند

?در دهه ٩٠ ، تكنولوژي موج سوم جايگزين تكنولوژي موج دوم شد و بدنه صنايع و شركتهاي آمريكائي موج دومي بودند به زبان بسيار صريح، بايد تعطيل مي شدند و صنايع موج سومي جايگزين آنها مي شد

?در دهه نود ، موجي در آمريكا ايجاد شد كه ساختار موجود صندوق هاي بازنشستگي اشتباه است و بهتر است به جاي پرداخت حقوق به بازنشسته در دوران بازنشستگي بوسيله صندوق بازنشستگي ، فرد شاغل با خريدن سهام بورسي به صورت شخصي براي آينده خود ، سرمايه گذاري كند در واقع سهامي كه مي خرد ، آينده او را در دوران بازنشسگي تامين كند

?لذا موجي در مردم ايجاد شد تا سهام بخرند

?نظر به اينكه در طي يك دهه سهام در آمريكا ، سه برابر شد ، كساني كه از اين شيوه براي تامين دوران بازنشستگي استفاده مي كردند ماهانه رو به افزايش بودند

?در سال ٢٠٠١ بورس در آمريكا و جهان دچار فروپاشي شد و خانواده هاي آمريكائي به اظهار استيگليتز برنده جايزه نوبل در رشته اقتصاد ٧٠٠٠ ميليارد دلار و خانواده هاي اروپائي ١٤٠٠٠ ميليارد دلار زيان كردند ، تقريبا ميانگين خانواده هاي اروپائي و آمريكائي هر چه را كه در دهه نود بدست آورده بودند از دست دادند

?صنايع موج دومي آمريكائي را كه با آمدن تكنولوژي موج سومي بايد تعطيل مي شد را به سه برابر قيمت به خانواده هاي ناآگاه فروختند و بعد هم سهام سقوط كرد

?از سال ٢٠٠٠ تا ٢٠٠٨ جهاني سازي صنعت اتفاق افتاد مجددا در آمريكا صنايعي كه با جهاني سازي صنعت بايد تعطيل مي شدند را در بازار بورس ، قيمت آن را نجومي كردند و به مردم ناآگاه فروختند و مجددا بورس هاي جهان در سال ٢٠٠٨ ريخت و شاخص بورس آمريكا از ١٤٠٠٠ شد ٦٥٠٠ ، تقريبا براي بار دوم خانواده هاي آمريكائي هر چه كه از سال ٢٠٠١ تا ٢٠٠٨ بدست آورده بودند از دست دادند ارزش دارائي خانواده ها بطور متوسط نصف شد

?از سال ٢٠٠٨ جهاني سازي مالي شروع و اكنون به مرحله نهائي رسيده است ، در دهه ٩٠ صنايعي را كه بايد تعطيل ميشد را به سه برابر قيمت به مردم فروختند و بعد ارزش آن سقوط كرد ، از سال ٢٠٠١ تا ٢٠٠٨ صنايعي كه با جهاني شدن صنعت قادر به رقابت نبودند و بايد تعطيل مي شدند را به چند برابر قيمت به مردم ناآگاه فروختند و سپس سهام سقوط كرد

?از سال ٢٠٠٨ تا كنون شركتها و سهامي كه با جهاني سازي مالي بايد تعطيل شوند را باد كرده و به مردم جهان از جمله كانادا ميفروشند، اقتصاد آمريكا و كانادا يكبار ديگر بايد تعديل شود ، سهامي كه با جهاني سازي قادر به رقابت نيستند را به مردم نا آگاه كانادا فروخته اند يك ريزش سنگين اقتصاد كانادا را تهديد مي كند كه اين ريزش فقط به بورس محدود نميشود و بخش مسكن و بيزينس را هم شامل ميشود

?شاخص بورس در كانادا در سال ١٩٩٠ حدود ٧٧ بود كه در سال ٩٩ به ٢١٤ رسيد كه كاملا غير طبيعي بود و بورس كانادا در سال ٢٠٠١ دچار فروپاشي شد و به ٨٣ سقوط كرد ثروت مردم يك سوم شد

?شاخص بورس كانادا از ٨٣ در سال ٢٠٠١ به ١٤٩ در سال ٢٠٠٨ افزايش يافت كه كاملا حبابي بود و در سال ٢٠٠٨ بورس كانادا ريخت و به ٦٦ سقوط كرد ، ٦٠ درصد ثروت مردم پريد

?اكنون شاخص بورس كانادا مجددا به ١٣٠ افزايش يافته است طي دو سال آينده بورس كانادا سقوط مي كند و ثروت مردم حدودا نصف ميشود وقتي بورس مي ريزداين فقط به بورس محدود نميشود و بازار مسكن و سرمايه گذاري را هم در بر ميگيرد
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

محمد حسین ادیب
    ===========
    براي سه ميليارد تومان سرمايه چه پيشنهادي ميشود ؟
    ==============================

?فعال اقتصادي اگر تامين مالي بداند فقط پانزده درصد از سرمايه مورد نياز را خود تهيه مي كند، فرد با ٣ ميليارد تومان سرمايه بايد گردش مالي حدود ١٥ تا ١٨ ميليارد ايجاد كند

?معاون يكي از وزارتخانه ها اعلام كردند كه خوراك طيور كشور را فقط ٩٠ نفر وارد مي كنند ، گوشت قرمز كشور را هم ٨٠ نفر وارد ميي كنند، سرمايه خرد قادر به ورود به بخش واردات نيست و آن هائي كه تا كنون با سرمايه خرد وارد بخش واردات شده اند امكان ادامه ادامه بقا ندارند

?اختلاف بين عمده فروشي كالا در خارج با خرده فروشي در داخل حدود ٧٠ درصد است البته ٧٠ درصد فقط نصيب يك نفر نميشود ، ٤ تا ٨ درصد هزينه حمل ، متوسط ٢١ درصد هزينه هاي گمركي و ... بين عوامل مختلف تقسيم ميشود

?معذالك براي سرمايه بالاي سه ميليارد ، واردات مناسب ترين حوزه ورود است

?مجوز ٦٠٠ هايپر در كشور صادر شده و هايپر ها اگر درست مديريت شوند مكان مناسبي براي جذب سرمايه با گردش ١٨ ميليوني است در بسياري از مناطق طي سه سال آينده هايپر ها جايگزين مغازه هاي سنتي مي شوند

?انبوه ساز مسكن كه به صورت مشاركتي با مالك اقدام به ساخت مجتمع مسكوني مي كند اگر تامين مالي بداند با ٣ ميليارد سرمايه ١٢ ميليارد تومان كار قبول مي كند

?اكنون پنج منطقه تهران با كمبود شديد واحد هاي مسكوني با متراژ ٧٠-٦٠ متري مواجه است در پنج منطقه تهران تقاضا براي آپارتمان ارزان قيمت بيش از عرضه است و همين باعث افزايش قيمت آپارتمان هاي ارزان قيمت در اين مناطق شده است با سه ميليارد تومان در تهران مي توان منهاي پول زمين ،١٢ ميليارد تومان گردش كار ايجاد كرد

?فعالين اقتصادي كه تصور مي كنند براي سرمايه گذاري صد در صد سرمايه را خود بايد تامين كنند يا از بانك وام بگيرند ، تفكر مالي آنها به ده سال قبل تعلق دارد اينها بايد ببينند تفكر مديريتي ، بازاريابي و اقتصادي شان به چند دهه قبل تعلق دارد
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

روانشناسی فردی (متناسب با جو این روزهای بازار)
    ==========

سلام
    می دانید مهمترین مسئله هنگامی که دو هیچ از تیم حریف عقب هستید چیست؟
    اینکه خودتان را نبازید؛
    احساسی تصمیم نگیرید؛ اوضاع را منطقی و با عقل نگاه کنید نه با احساس.
    کارهای احمقانه برای برگشت به گذشته و 2-2 کردن بازی نکنید! چون در این لحظات احتمال 4-0 شدن بیشتر قوت می گیرد تا 2-2 کردن.
    برای این لحظات برنامه داشته باشید.
    اگر احیانا در کله تان این نوارها دارد پخش می شود به سرعت قطعش کنید:
    الان بازی درست می شود. الان دست خدا از غیب می رسد که مرا نجات دهد. به محض اینکه بازی (بازار) خوب شد به سرعت بیرون خواهم رفت و دیگر پشت سرم را هم نگاه نخواهم کرد... بدبخت شدیم، اوضاع خیلی بد شده... همه چیز آرام است، اوضاع اصلا هم بد نیست... خاک تو سر فلانی که باعث و بانی اش بود... (حتی اگر واقعا باعث و بانی اش یکی دیگر باشد باید مراقب این حرف بود... چون ممکن است باعث شود آدم را در موضعی قرار دهد که تصمیم گیری نکند. تصمیم صحیح عقلانی.)

و فراموش نکنیم خاک ِ بازی (بازار) را خوردن یعنی همین! سرد و گرم روزگار را چشیدن یعنی همین. باید بفهمیم که این طبیعی است. طبیعت بازی (بازار) است.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/12/31 در ساعت 10:21
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    روانشناسی فردی (متناسب با جو این روزهای بازار)
    ==========

سلام
    می دانید مهمترین مسئله هنگامی که دو هیچ از تیم حریف عقب هستید چیست؟
    اینکه خودتان را نبازید؛
    احساسی تصمیم نگیرید؛ اوضاع را منطقی و با عقل نگاه کنید نه با احساس.
    کارهای احمقانه برای برگشت به گذشته و 2-2 کردن بازی نکنید! چون در این لحظات احتمال 4-0 شدن بیشتر قوت می گیرد تا 2-2 کردن.
    برای این لحظات برنامه داشته باشید.
    اگر احیانا در کله تان این نوارها دارد پخش می شود به سرعت قطعش کنید:
    الان بازی درست می شود. الان دست خدا از غیب می رسد که مرا نجات دهد. به محض اینکه بازی (بازار) خوب شد به سرعت بیرون خواهم رفت و دیگر پشت سرم را هم نگاه نخواهم کرد... بدبخت شدیم، اوضاع خیلی بد شده... همه چیز آرام است، اوضاع اصلا هم بد نیست... خاک تو سر فلانی که باعث و بانی اش بود... (حتی اگر واقعا باعث و بانی اش یکی دیگر باشد باید مراقب این حرف بود... چون ممکن است باعث شود آدم را در موضعی قرار دهد که تصمیم گیری نکند. تصمیم صحیح عقلانی.)

و فراموش نکنیم خاک ِ بازی (بازار) را خوردن یعنی همین! سرد و گرم روزگار را چشیدن یعنی همین. باید بفهمیم که این طبیعی است. طبیعت بازی (بازار) است.
    در این شرایط من نمی گویم بفروشید یا بخرید ها...
    تنها حرف من این است که در این شرایط عقلانی رفتار کنیم. به دور از احساسات. با یک برنامه ی از پیش تعیین شده (راهبرد - Strategy)
    به این توجه نکنیم که وای خدا الان بدبخت می شوم، بروم بفروشم... یا به زودی دست غیب می آید و اوضاع درست می شود و باید نگهداری کنم...
    نه.
    به این توجه کنیم که برنامه ما برای این روزها چه بود؟ برنامه ی روزهای سخت. همان برنامه ای که از پیش رویش کار کرده بودیم. و اکنون زمان اجرای آن است.

(به شخصه من درصد زیادی از سبدم قفل است... نمی توانم کاری اش بکنم. ولی آن درصد که قفل نیست را نقد شده ام. آن هم به خاطر تجربه ی سال 92 که مهمترین تجربه زندگی اقتصادی ام بود. و البته تجربه ی مسائل سیاسی کره شمالی و سوریه و برجام و... )
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    در این شرایط من نمی گویم بفروشید یا بخرید ها...
    تنها حرف من این است که در این شرایط عقلانی رفتار کنیم. به دور از احساسات. با یک برنامه ی از پیش تعیین شده (راهبرد - Strategy)
    به این توجه نکنیم که وای خدا الان بدبخت می شوم، بروم بفروشم... یا به زودی دست غیب می آید و اوضاع درست می شود و باید نگهداری کنم...
    نه.
    به این توجه کنیم که برنامه ما برای این روزها چه بود؟ برنامه ی روزهای سخت. همان برنامه ای که از پیش رویش کار کرده بودیم. و اکنون زمان اجرای آن است.

(به شخصه من درصد زیادی از سبدم قفل است... نمی توانم کاری اش بکنم. ولی آن درصد که قفل نیست را نقد شده ام. آن هم به خاطر تجربه ی سال 92 که مهمترین تجربه زندگی اقتصادی ام بود. و البته تجربه ی مسائل سیاسی کره شمالی و سوریه و برجام و... )
    متاسفانه من هیچ برنامه ای برای روز های سخت نداشته ام (منظورم در بورس است) . اما حدود 5 درصد سرمایه ام طلا و سکه است ، و این کمی خیالم را راحت کرده است ، در آینده آن را به 10 درصد خواهم رساند ( نه برای سرمایه گذاری فقط برای ضریب امنیت زندگی ، البته دعا می کنم مدیران و مردم کشور ما با درایت و منطق و تحمل یگدیگر ، به سمت اصلاح و منطق حرکت کنند ، خشونت ، هرج و مرج ، تخریب به نفع کشور نیست ، به نفع هیچ شخصی هم نیست ، امیدوارم حکومت هم با مدارا و منطق با مردم رفتار کند )
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    متاسفانه من هیچ برنامه ای برای روز های سخت نداشته ام (منظورم در بورس است) . اما حدود 5 درصد سرمایه ام طلا و سکه است ، و این کمی خیالم را راحت کرده است ، در آینده آن را به 10 درصد خواهم رساند ( نه برای سرمایه گذاری فقط برای ضریب امنیت زندگی ، البته دعا می کنم مدیران و مردم کشور ما با درایت و منطق و تحمل یگدیگر ، به سمت اصلاح و منطق حرکت کنند ، خشونت ، هرج و مرج ، تخریب به نفع کشور نیست ، به نفع هیچ شخصی هم نیست ، امیدوارم حکومت هم با مدارا و منطق با مردم رفتار کند )
    سلام.
    ان شاء الله.

==================

چطور می فرمایید برای روزهای سخت برنامه ندارید؟
    تا آنجا که من شما را می شناسم می دانم چه جور آدمی هستید و حتما باید داشته باشید... با توجه به ادامه ی صحبتتان حتما منظورتان این است که برنامه ی (خیلی) کلی برای روزهای سخت ندارید... خوب... مطمئنا برای هر نماد یک سیاست «شکست راهبرد» یا «خروج بحرانی» دارید... من هم منظورم همان است... چیزی مانند آستانه زیان روی نمادها...

==================

من چند تا چیز را تجربه کرده ام که بگذارید عرض کنم:
    یکی اینکه شوک هایی که به بازار وارد می شود یک شبه درست نمی شود. و اگر در یک روز یک شوک بیاید به بازار وارد شود در روزهای آینده یک مقدار تبعات خواهد داشت.
    یکی دیگر اینکه وقتی گله رم می کند باید ترسید.
    یکی دیگر اینکه باید سرمایه ترسو باشد.
    یکی دیگر اینکه وقتی نمی دانم جریان چیست باید نقد شوم و بمانم.
    یکی هم اینکه باید آستانه زیان بگذارم و به آن پایبند باشم.
    (که البته متاسفانه به خاطر رعایت نکردن این موارد خودم در چند وقت اخیر دوباره یک زیان خیلی خیلی سنگینی کردم. ولی باز جلو زیان را بگیرم منفعت است...)

==================

وضع انگار خیلی خراب است... البته ما که چیزی به چشم خودمان ندیده ایم... ولی در فضای مجازی خیلی اخبار بدی می آید...
    در سال 88 خودم یادم است که در تهران هر روز آشوب بود و خیابان انقلاب و آزادی هر روز صحنه جنگ بود! ولی این روزها با چشم خودم چیزی ندیده ام ولی در فجازی هر روز می گویند چندین نفر کشته شده اند...
    حالا راست و دروغش را کاری ندارم... ولی بالاخره انگار یک اتفاقات بدی دارد می افتد...
    شما یا سایر دوستان می دانید جریان چیست؟ پشت ماجرا کیست؟ (احمدی نژاد؟ رئیسی؟ خاتمی؟ بسیج؟ آمریکا؟)
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Francis آواتار ها
    تشکر شده 874 بار در 296 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    کتاب UNSHAKABLE آنتونی رابینز رو پیدا کنید مطالب جالبی داره

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Francis از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,849 بار در 343 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Francis نمایش پست ها
    کتاب UNSHAKABLE آنتونی رابینز رو پیدا کنید مطالب جالبی داره
    موافقم
    اصولا برنامه داشتن میتونه همین روحیه وشناخت بازار باشه. رابینزهم میگه طبیعت بازار را باید بشناسی. و یکیش اینه که سیکلهای رکود (Bear market) هر چند سال اتفاق میافته وبا این حال همیشه بهتره سرمایه گذاری کنی تا اینکه پول نقد داشته باشی ولی از ترس افت بازار هیچ وقت ورود نکنی چرا که ممکن بازار بریزه. هیچ کس هم نمیتونه بگه کی بازار میریزه.
    البته ایشون در مورد سرمایه گداری صحبت میکنه(invest) و با کاری که اکثر ما میکنیم متفاوته= (Trade) و
    یا معاملات نوسانی کوتاه مدت.
    بهر حال باز من موافقم ایشونم ==با صبر پیشه کردن چون دیر یا زود اصلاح (افت کوتاه مدت)تمام میشه و یا اگر رکود باشه(افت زیاد و رکود بلند مدت) باز اگر پولت را نیاز نداشته باشی با صبر برنده ای فقط طولانیتره.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع