صفحه 533 از 600 نخست ... 33433483523530531532533534535536543583 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,321 به 5,330 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

تحلیل آماری نسبت بین امواج
    ================

https://vgy.me/JXuzp6.jpg

عجب اطلاعات خوبی است! فقط کاش می دانستیم چگونه نویسنده اش به این اطلاعات رسیده؟؟؟ (ممکن است من نوعی یک موجی را 1 بدانم و یک نفر 3)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ====

کلاغ
    می‌خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد، راه رفتن خودش را هم فراموش کرد

حکم کسی را دارد که می بیند در فلان نماد بوی کباب می آید... و فقط به همین دلیل می فروشد و از آن نماد می خرد... نگو دارند خر داغ می کنند!
    حکم کسی را دارد که راهبرد نصفه نیمه ی خودش را که یک کوچولو جواب می داده رها می کند و می رود سراغ راهبرد یک بنده خدایی که خوب دارد جواب می گیرد... ولی از این جا رانده و از آنجا مانده می شود...

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    =====

آدم عاقل:

روزه شک دار نمی گیرد.
    با هر دو پایش عمق یک رودخانه را نمی سنجد. اصلا با پایش عمق رودخانه را نمی سنجد! با چشمش و با سنگ و چوب می سنجد!
    از آب گل آلود ماهی می گیرد. نه اینکه خودش در آن شنا کند!
    وقتی نمی داند می پرسد.
    وقتی می داند به دانسته اش عمل می کند.
    وقتی نمی فهمد رها می کند.
    (اینها اگر اشتباه نکنم خیلی هایش حدیث است ها!)
    «محمد حسین» هستم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فباهنر برای کسانی که اهل خطر های بزرگ هستند برای بررسی بد نیست. (موج پنجی-دست به ماشه ای)
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چرا بازار به سمت رفتارهای سفته بازانه روی آورده است؟
    ==========================

در پاسخ به یکی از عزیزان در سایت همسایه:

نقل قول نوشته اصلی توسط SBM, post: 3979128, member: 88931
    سلام
    حرفاتون واسم جالب بود و ببخشید پا برهنه دویدم وسط حرفتون... اصلا بورس برای جمع کردن نقدینگی و سرمایه هستش اما در بورس ما این امر به بدترین نحوه انجام میشه.. حالا مثلا عرضه اولیه.... شما پولتونو میارین تو بورس جاش چی میگیرین.. یک تیکه کاغذ به عنوان برگه سهام...با ریسک بالا و بدون اینکه سوداوری مهمی هم که بتونه ارزش ریسک داشته باشه....اگر سوداوری یک سهم قابله ملاحظه باشه ارزش ریسک رو خواهد داشت اما بورس ما شده محل توجه به سهام های زیانده یا با پی بر ای خیلی بالا.... اگر واقعا دولت به دنبال جذب نقدینگیست باید جذابیت بورس و ارزش ریسک کردن در بورس رو بالا ببره...نه اینکه عرضه اولیه هایی با پی بر ای بالا رو سازمان دهی کنه
    البته ما سهامداران هم به این امر دامن زدیم...تو همین بازار ما سهام هایی با پی بر ای پایین داریم که اصلا بهشون توجه نمیشه... واقعا چرا ؟؟ بیشتر از اینکه سهامدار داشته باشیم قمار باز داریم... و قمار باز ها هم اکثرا ضرر و اقلیتشون سود میبرن..
    واقعا بازار های مسکن . ارز .. طلا میتونن با یک بورس درست و حسابی رقابت کنن ؟؟
    باری به هر جهت مسولان بورس باید در راستای اصلاح رفتار بازار بورس اقدام کنن... نه اینکه به بورس به عنوان صرفا ماشین پول سازی برای بعضیها...
    ارادت
    سلام
    ابتدا عرض کنم که:
    چقدر خوب است در این جستار می بینم نوشته ها دارد رنگ تحلیل و تفکر به خودش می گیرد... ???
    ما عادت داریم در این جستار، بلکه در کل فضای سایت و کل اینترنت هر جا نوشته ی بورسی دیدیم انتظار یک نوشته ی دو زاری داشته باشیم... به خصوص در همین جستار... که خیلی از دوستان اصلا دلیلی برای حرف هایشان ارائه نمی کنند... بماند... الان یادم افتاد... سایت همسایه دیگر از اینجا بدتر شده... طرف کل متن نوشته اش این است: «+++++++++» یا اینکه می آید می گوید: «فردا مثبت» یا «از هفته ی آینده صف خرید!» بماند...

در نوشته ی پیشین بنده عرض کردم که هر جا آدم یک اشتباهی می کند از یک جایی بالاخره می زند بیرون... اکنون این مشکلاتی که شما می فرمایید خیلی هایش ریشه در جای دیگر دارد... اینکه چرا مردم می روند سراغ رفتار گله ای و یک عده هم می شوند بز گله و جلو راه می افتند و رفتارهای سفته بازانه به وجود می آید و و و
    ببینید...
    یکی از عمده ترین مشکلاتی که بازار دارد و باعث به وجود آمدن این مشکلات می شود حجم بازار ما است. بازار ما نسبت به بازارهای مطرح دنیا یک بازار کوچک است. (منظورم مقایسه مستقیم نیست ها... به نسبت ابعاد اقتصاد کشورمان دارم عرض می کنم. به نسبت اقتصاد کشورمان ما باید چندین مرتبه بازار بزرگتری می داشتیم...) نه شرکت های زیادی داخل بازار داریم و نه سهامدار زیاد (که واقعا سرمایه وارد کند) عموما مردم می روند پول را می گذارند در بازار مسکن و بانک. و در بسیاری از همین شرکت های بزرگ هم می بینیم دولت با درصد سهام بسیار زیادی سهامدار است. این واقعیت بورس ما است.
    پس نتیجه تا اینجا این شد که بورس کوچک است.
    حالا این کوچک بودن خودش چه نتیجه ای در پی دارد؟؟؟

فرض بفرمایید شما یک ظرف دارید که درون آن به اندازه ی 10 لیوان آب قرار دارد.
    حالا فرض بفرمایید شما یک لیوان آب به آن اضافه کردید یا از از آن به اندازه ی یک لیوان آب خارج کردید. چه اتفاقی می افتد؟
    10 درصد به حجم آب ظرف اضافه یا از آن کم می شود...

حالا فرض بفرمایید دوباره ظرفی دارید که درون آن به اندازه ی 3 لیوان آب قرار دارد.
    این بار اگر همان قدر به این ظرف آب اضافه یا از آن آب خارج شود چه اتفاقی می افتد؟؟؟؟
    در این صورت به اندازه ی 30 درصد در این ظرف تغییرات صورت می گیرد!

اگر رفتارهای بهمنی را به این درصد هایی که عرض کردم اضافه بفرمایید می بینید آن 10 درصد تغییرات در ظرف های بزرگ ممکن است حدود 15 درصد در عمل خودش را نشان دهد و همین تغییرات که در ظرف های کوچک 30 درصد است خودش را به صورت تغییرات 60 درصدی! نشان دهد!

نمی دانم نکته ام را گرفتید یا نه؟
    بازار ما کوچک است. (نسبت به ابعاد اقتصادمان)

این کوچکی اش باعث می شود تغییرات بنیادی به اندازه ی تغییرات روانشناسی بازار اهمیت نداشته باشند.
    اگر یک مقدار عرضه زیاد شود قیمت ها سقوط وحشتناک خواهند داشت. اگر یک مقدار تقاضا زیاد شود قیمت ها رشدهای عجیب و غریب خواهند کرد!
    و این بیشتر از اینکه به عوامل بنیادی مربوط شود به خود عرضه و تقاضا مربوط می شود.
    و این رفتار را هم یک جورهایی همه فهمیده اند و در ناخودآگاه همه هست و شده است یک پیمان نانوشته میان من و شما و سایر بازرگانان فعال در بورس...
    به طوری که وقتی عرضه اولیه گران ارائه می شود همه می روند تو صف... بعد از عرضه اگر بیست روز هم صف خرید بود باز می روند تو صف... برای اینکه می دانند تا وقتی خریداران دیگر هستند که بتوانند در قیمت بالاتر به او بفروشند بنیاد نماد مهم نیست و می توانند از این داد و ستد خودشان سود کنند.

پس می بینیم که رفتارهای سفته بازانه بی علت نیست. ریشه در یک اشتباه قدیم دارد...

باید دولت به مرور زمان بازار سرمایه را بزرگ، و بازار مسکن و ارز و طلا و بازار پول را کوچک می کرد که نکرد...

حالا کاری که دولت می کند چیست؟
    می آید می گوید ما حباب پیدا کردیم و سعی می کند با عرضه زیاد جلوی این سفته بازی ها را بگیرد... یا با تذکر دادن های زیاد و تماس تلفنی با سفته بازان و باطل کردن معاملات و جدیدا هم که نمادها را متوقف می کردند... دست آخر هم که در بازار پایه یک قوانین عجیبی گذاشته اند آدم مخش سوت می کشد و خنده اش می گیرد! (مثل اینکه اگر در تابلو ج در آن روز کمتر از فلان قدر داد و ستد شد کلا سازمان می آید تمام داد و ستد ها را باطل اعلام می کند!!! یا اینکه شنبه یک شنبه اش کرده اند! یا اینکه گفته اند صبح قیمت تعیین می شود و تا آخر روز هر کسی خواست فقط به آن قیمت داد و ستد می کند!!! )

فکر می کنید نتیجه اش چه می شود؟؟؟
    مطمئنا هر چه شود یک اشتباه با یک اشتباه دیگر درست نخواهد شد.

باز دوباره مشکلی جدید از جایی سر در خواهد آورد...

من خودم یکی از کسانی هستم که از این به بعد سراغ سهامی که دولت در آن عرضه کننده است نمی روم. می خواهد بنیادی ترین نماد بازار هم باشد.

من وقتی فملی می خرم و با چشم خودم می بینم با تغییرات عالی قیمت جهانی بالا نمی رود از بس که فروشنده ی گردن کلفت حقوقی دارد دیگر سراغ این نماد نمی روم! می روم ببینم سهامدار عمده خوش نام شلیا جدیدا چه خریده همان را چشم بسته می خرم!
    من نوعی که دیدم در سال 1392 دولت چگونه با عرضه های میلیاردی در وبصادر پدر این نماد را (و سپس به واسطه ی آن پدر کل بازار را) در آورد دیگر هرگز سراغ این گونه نمادهای بزرگ نمی روم! مگر با حالت پارتیزانی و بزن در رویی و کوتاه مدت کاری...
    این گونه است که دولت به ما بازرگانان اوراق بهادار، ناخودآگاه دارد القاء می کند «سفته باز شوید» و رفتارهای بهمنی از خودتان نشان دهید! و به بنیادها توجه نکنید... و عاشق صف های خرید و فروش باشید...

یا علی
    «محمد حسین» هستم.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حاسا هم برای نوسان گیری روزانه برای افراد با خطر پذیری بسیار بالا خوب است. مثلا طرف صف فروش الان بخرد و صف خرید احتمالی دو ساعت دیگر بفروشد (من که نمی خرم)
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

چگونه کار گروهی ای مد نگر شما است؟
    البته من متاسفانه زیاد کار گروهی خوبی ندارم... شاید اصلا اهلش نباشم... ولی بسیار مشتاقم بدانم چه طرحی دارید...
    ایرانی ها معمولا فرد گرا هستند و این از متغیرهای فرهنگی ما است . فعلا کمی دیگر صبر کنید ، با تقسیم کار می توان ان متغیر فرهنگی را هم مدیریت کرد.
    ما با هم می توانیم به ثروت برسیم.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

امروز یادم رفت سلام صبح به خیر عرض کنم خدمتتان. سلام. صبح به خیر ???

====================

در سجـام حقوقی یک 15 هزارتایی خریده... ممکن است تا آخر وقت بشود 1 میلیون؟
    من احتمالا پیرو عرایض پیشینم امروز با یک سود کمی فروشنده خواهم بود.

«محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کاش بیشتر از 5 کانال تلگرامی را می شد بالایش Pin کرد.
    برخی کانال ها و گروه ها هستند آدم دوست دارد همیشه مطالبشان را دنبال کند... (بالاتر از سطح بازار صحبت می کنند. فراتر از سطح بازار)

=================

این قدر من از این ایچیمیکو بدم می آید که حد ندارد... احساس می کنم آن روزنامه نگار ژاپنی که این را از خودش در آورد خل و چل بوده!
    خیلی از کانال های تلگرامی هم انگار فقط همین یک ابزار را بلدند... سر تا پای کانالشان همه اش ایچیمیکو است...
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در سجـام حقوقی یک 15 هزارتایی خریده... ممکن است تا آخر وقت بشود 1 میلیون؟
    تا اینجا که شده 50 هزار تا...
    انگار زیاد حقوقی متمایل نیست...
    کف نشسته...
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع