صفحه 248 از 600 نخست ... 148198238245246247248249250251258298348 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,471 به 2,480 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

در مورد کساوه بگویم که دو تا یو بسیار ایده آل در نمودارش وجود دارد...
    یکی هدف همان 5 هزار ریال و یکی هم هدف 10 هزار ریال

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

در مورد کساوه بگویم که دو تا یو بسیار ایده آل در نمودارش وجود دارد...
    یکی هدف همان 5 هزار ریال و یکی هم هدف 10 هزار ریال

روی همین حساب
    کساوه در 3100 تا 3200 ریال یک خرید بنیادی عالی حساب می شود. (اگر افت کند البته)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

داد و ستد های امروز خزامیا را نگاه کردم...
    من به رشد این نماد خیلی مطمئن هستم.

خیالم راحت است.
    «محمد حسین» هستم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    کساوه
    ====

ممنونم gholamk عزیز (ببخشید نمی دانم چه صدایتان بزنم برای همین نام_کاربری تان را می نویسم)
    من واقعا از این جور همکاری در گردآوری داده ها استقبال می کنم. ممنون.

کساوه متاسفانه مقداری است که حجم بسیار بدی خورده... و این قدر این حجم سنگین بوده که من حتی می ترسم به کانالی که با قدرت شکسته بازگشت کند...

پیشبینی:

اختیار دارید آقا محمد حسین عزیز
    منو به اسم کوچیکم صدا کنید راحت ترم(رضا)
    خب ممکنه این حجم های سنگین برای این بوده باشن که گروهی وارد سهم شدن یا از این دست به اون دست کردن!
    البته اگر اطلاع دارید که چطوری میشه فهمید این حجم های سنگین آیا ورود پول رو نشون میدن یا خروجش رو میشه برای ما هم توضیح بدید؟

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

لطفا گوسفند نباشیم!
    =============

یک نکته در مورد حماقت بورسی می خواستم بگویم یادم رفت...
    آهان... یادم آمد. می خواستم بر احساسات و تصمیمات عجولانه تاکید کنم.

دانا کسی است که از پیش از شروع روز یا هفته یا ماه با خودش تعیین تکلیف کند. مثلا بگوید از این نماد با این قیمت می خرم و در آن نماد با آن قیمت می فروشم...
    احمق کسی است که پیش از شروع روز هیچ برنامه ای نداشته باشد و حیران و سرگردان (و اسیر احساسات) جو زده بشود و یک سهمی همین جوری بخرد...

پس پیش از شروع بازار باید حتما برنامه داشته باشیم و با جزئیات بدانیم دقیقا می خواهیم چه کار کنیم. حتی اگر شده این را دقیق بنویسیم.
    (این طور نباشد که وسط بازار به خودمان بیاییم و ببینیم ای دل غافل فلان سهم دارد می پرد و طمع ما فعال شود! یا بازیگر ِ یکی از نمادهای سبدمان سفارش های ترسناک بگذارد و ما اسیر احساس ترس شویم و بفروشیم!)

ممکن است این سوال پیش بیاید که خوب... یک روش خوب داد و ستدی توجه به جو روزانه است و ما باید بازار روز را همان روز سبک سنگین کنیم و داده هایی که از این راه به دست می آوریم بسیار مهم است... مثلا چطور ما بخریم وقتی می بینیم حقوقی شیر فلکه را باز کرده هر چه سهم دارد را دارد می ریزد تو بازار؟؟؟

پاسخ این است که بله. حرف درست است. ولی همین را هم باید در برنامه ی کاری خود با جزئیات لحاظ کرده باشید! یعنی دقیقا بدانید اگر در فلان نماد، فلان بازیگر، فلان رفتار را کرد عکس العمل شما فلان خواهد بود. دقیق دقیق دقیق.

این مطلب در حقیقت گونه ی دیگری از مطلبی است که همیشه در این جستار روی آن تاکید داشتیم: ابتدا برنامه ی بلند مدت، سپس برنامه ی کوتاه مدت.
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

این را هم بگویم که خودم هم خیلی وقت ها از این جور حماقت ها می کنم... ولی خوب چه می شود کرد... باید تمرین کنیم بگذاریمش کنار...
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    اختیار دارید آقا محمد حسین عزیز
    منو به اسم کوچیکم صدا کنید راحت ترم(رضا)
    خب ممکنه این حجم های سنگین برای این بوده باشن که گروهی وارد سهم شدن یا از این دست به اون دست کردن!
    البته اگر اطلاع دارید که چطوری میشه فهمید این حجم های سنگین آیا ورود پول رو نشون میدن یا خروجش رو میشه برای ما هم توضیح بدید؟
    رضا جان، ما روی حجم حسابی با هم کار کردیم... یادم می آید یک روز کامل در مورد حجم اینجا صحبت کردیم... و اتفاقا چه صحبت خوبی هم شد... یادش به خیر... اگر رجوع کنید می بینید که کامل در مورد تفاوت ورود با خروج صحبت کردیم... و اینکه از میانگین حجم صحبت کردیم و اینکه گفتیم حجم بالا چه زمانی خوب است و چه زمانی بد و در چه موجی خوب است و در چه موجی بد و اگر چه شکلی باشد خوب است و اگر چه شکلی باشد بد... نشان به آن نشان که آن موقع فرمودید هنوز روی موج شماری کار نکرده اید...
    من الان دقیقا خاطرم نیست در چه روزی بوده آن صحبت که پیوندش را بگذارم و اگر هم بخواهم همان مطالب را بگذارم فکر کنم نیم روز یا یک روز طول می کشد دوباره تایپ کنم... که بهتر است این روزها وقت را فقط معطوف به بازار کنیم...
    با این حال سعی می کنم هر وقت فرصت شد یک خلاصه ای از مسائل مربوط به حجم را بنویسم و یا بگذارم اینجا یا بگذارم در جستار استراتژی یا اینکه خدمتتان ایمیل کنم. (فکر کنم ایمیلتان را هم دارم)
    فقط مقدمتا خدمتتان عرض کنم که موج شماری مهم است. و بهترین حجم حجم در موج 3 است و میانگین گیری هم باید انجام گیرد. (یا دست کم نمودار را هفتگی هم دید که خودش میانگین گیری کند.)
    و نیز اینکه همیشه یک گروه که وارد می شوند یک گروه هم خارج می شوند! و وقتی سفته باز رنج می کشد یک نفر هم همیشه دارد خالی می کند! و ما باید ببینیم کت تن کیست؟!!! (کدام قوی تر هستند...)
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خوب بگذارید خلاصه ی خلاصه اش را همین جا بگویم... البته این را هم بگویم که باید چشممان را قوی کنیم و نمودار زیاد ببینیم و شبکه ی عصبی درون مغزمان را تمرین بدهیم تا خود به خود وقتی حجم می بیند بفهمد الان دارند می خرند یا می فروشند....
    حجم می رود بالا دو معنی دارد ... نه... در حقیقت یک معنی دارد! یعنی همزمان هم خریدار زیادی برای نماد وجود دارد و هم فروشنده ی زیاد!
    این 1
    2 اینکه ...
    پیش از شروع 2 عرض کنم که این نکات را سریع نگذرید... باید مفهوم را کامل دریافت کنید. یعنی خودتان را بگذارید در یک نمادی که دارد الان حجمش زیاد می شود و خودتان را بگذارید جای یک نفر که در آن زمان است و ببینید که هم خریدار زیاد شده و هم فروشنده که این همه حجم دارد می خورد... باید با گوشت و پوست خودتان احساس کنید...
    داشتم می گفتم... 2- اینکه باید از خودمان بپرسیم چه شد که حجم زیاد شد؟ (همان طور که گفتم ما از نمودار می رویم به دل واقعیت و از واقعیت وقایع بعدی را پیشبینی می کنیم و به نمودار منتقل می کنیم...) 3- حالا این چه شد که حجم زیاد شد دو حالت دارد... الف. یا اینکه الان ما در وضعیتی هستیم که همه ی ما سهامداران که منتظر فروش سهممان هستیم و کسی نمی آید از ما بخرد و یک باره حجم می رود بالا... یا اینکه ب. صف خرید قفل شده و یک عدد سهم گیر خریدار ها نمی آید و همه به التماس دنبال یک عدد سهم هستند و بعد حجم می رود بالا
    4- ما باید این دیدگاه را داشته باشیم که الان چه کسی به چه نیتی دارد کفه ی ترازویی که تا الان بالا بوده را می آورد پایین. و قدرت و ماهیت و نیت او را تخمین بزنیم. الف. آیا حقیقی است؟ آیا حقوقی است؟ ب. قوی است؟ ضعیف است؟ ج. موقت است؟ دائم است؟ د. انگیزه اش چیست؟ کنترل قیمت برای اینکه از مافوق یا ارباب رجوع یا سهامداران شرکتش حرف نشنود؟ بازارگردانی؟ سفته بازی؟
    5- نوع افزایش و کاهش حجم هم باید مورد لحاظ واقع شود... بهترین حجم حجمی است که آهسته و پیوسته بالا برود و با افت قیمت افت نکند یا دست کم به همان میزان افت نکند... حجمی که یک باره زیاد شود به درد نمی خورد... باز هم می گویم شما باید حجم را تنظیم کنید تا به صورت میانگین نشان داده شود... بهترین تنظیم هم میانگین 5 روزه است... حجم های ضربه ای کار را خراب می کنند که درست نمی کنند...
    6- حالا با این دیدگاه می رویم سراغ الیوت... اصلا لازم نیست الیوت زیاد بدانیم... همین که بتوانیم موج 1 و 3 و 5 را تشخیص بدهیم (از بین ده بیست تا موج) کافی است. موج 3 بعد از موج 1 می آید و تشخیصش از موج 1 راحت تر است ولی باید موج 1 تشخیص داده شود که موج 3 تشیخص داده شود...
    تشخیص موج 1 اینگونه است که معمولا بعد از یک افت طولانی و خسته کننده یک باره یک بارقه ای از امید در نمودار نمایان می شود... یک باره یک افزایش قیمت اتفاق می افتد که شیب آن و اندازه ی آن با بالا پایین های معمولی که تا الان وجود داشته فرق می کند و این تغییر به وضوح قابل حس کردن است... (باید یک وقتی بگذارید و چشمتان را به دیدن این امواج 1 عادت بدهید...)
    خلاصه... 1 تمام می شود و 2 هم تا 38 یا 62 درصد فیبوناچی اصلاح می کند و اینجا است که حجم وارد کار می شود... حجم یواش یواش شروع به افزایش می کند و تعجب بر انگیز است! چون آدم خیال نمی کند برای نمادی که در موج های کاهشی رقبتی به آن نمی رفت، کسی پولی پرداخت کند... ولی با کمال تعجب مشاهده می شود که پرداخت می شود... خوب هم پرداخت می شود... و به قول معروف این تو بمیری از آن تو بمیری ها دیگر نیست... و جالب اینجا است که با اینکه قیمت از آن موج 1 هم فراتر رفته باز حجم دارد زیاد می شود... و اینجا است که ما می گوییم عجب حجم خوبی! اینجا حجم بالا خوب است...
    (البته من یک مقدار کار کرده ام و فکر کنم پیش از این موعد بتوانم این حرف را بزنم... یعنی در شروع موج 3 یا 2 یا 1 حتی...)
    مطلب خیلی زیاد است... فکر کنم همین هم که نوشتم از حوصله خواننده ی مطلب خارج باشد... خودم هم خسته شدم... باز هم خیلی مطلب مانده... یکی از بهترین کارها این است که آدم چشمش را عادت بدهد...
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از خوبی های خزامیا این است که قوامین پدر سوخته هم آنجا حضور دارد!
    این واقعا از آن پدر سوخته های سفته باز است... که سر همه کلاه می گذارد...
    «محمد حسین» هستم.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

خزامیا به اندازه ی کافی جمع کردم... وگرنه فردا هم باز می خریدم...

یک تکه از خگسترم فروش رفت... ولی بخش های دیگرش هنوز مانده...

خاذین هم در فهرست خرید ما قرار گرفته... امروز نشد بخرم...

«محمد حسین» هستم.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع