صفحه 600 از 600 نخست ... 100500550590597598599600
نمایش نتایج: از 5,991 به 5,991 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

به پایان آمد این دفتر؛ حکایت همچنان باقی

بسم الله الرحمن الرحیم
    و السلام و الصلوة علی سیدنا محمد و علی آله الطاهرین

خوب...
    رسیدیم به برگه ی آخر...

این آخرین نوشته ی ما در این جستار است و با این نوشته به کار این جستار پایان می دهیم.
    جستار خوبی بود. و ازش راضی هستم.
    (این را هم عرض کنم که در این نوشته از دوستان و همراهان با ذکر نام تشکر کردم که متاسفانه هر کاری کردم نتوانستم اکنون ازش نقل قول بگیرم: http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post741505)

آری... جستار خوبی بود...
    نمی شود بگویم ازش نتیجه نگرفتم و نمی شود بگویم ازش نتیجه نگرفتم. به آن چه که دوست داشتم نرسیدم. هنوز.
    این جستار حاصل دو سال کامل تلاش شبانه روزی من است! دو سال کامل! شاید برابر 30 سال کار یک کارمند یا بیشتر. آن هم کار شرافت مندانه.
    عرق ریختم... البته این عرق هم از روی پیشانی ام شرّه نکرد... بلکه از کاسه ی چشمانم بیرون زد و از مهره های کمرم خودش را نشان داد و روی تغییر شکل گردنم کار کرد و تناسب اندامم و حالات روحی (افسردگی و اضطراب و فشار کاری و بی پولی و و و)
    ولی انتخابم بود و از این انتخابم راضی ام.
    و همان گونه که عرض کردم نمی توانم بگویم نتیجه نگرفتم. (بعدها حالا برخی دوستان اگر خواستند شاید خدمتشان نتایج را عرض کردم... یعنی اگر کسی خواست این راه ما را برود! و یک سال عمر خودش را این گونه از بین ببرد باید یک برآوردی داشته باشد که کجا می خواهد برسد...)
    در این مدت قلاب های ماهی گیری زیادی ساختیم... نشانگرها و سامانه های داد و ستدی خودکار... که نتایجشان بد نبود. و البته هنوز عملا از اینها استفاده نکرده ام. (چون یک مقدار دیگر کار دارند. برای همین هم گفتم «بعدها» اگر کسی خواست...)
    (البته اینها با آن ایده آلی که من در ذهن داشتم فاصله دارند... و یک مقدار دیگر هم کار دارند و باید اینها را تجمیع کنم... ببینم بهتر می شود یا باز هم دو سال کار دارد و باید از کنارش بگذرم)

در ابتدای این جستار ما بیشتر اهل بررسی های بنیادی بودیم... خیلی در آن زمان مجمع می رفتم و اخبار را بالا پایین می کردم. (تقریبا تمام مجامع را می رفتم!) این حدودا دو سال پیش بود... در آن زمان با بررسی نموداری مخالف بودم... حقم داشتم چون فلسفه اش را نمی دانستم... بررسی ها هم خوب بود... کلا هوای مجمع و شنیدن دیدگاه ها و حرف های مدیرعامل ها و نمایندگان سهامداران عمده از نزدیک و اصلا دیدن جو مجمع خیلی خوب است و فرق دارد با فضای پشت رایانه.
    خیلی زود و در همان اوایل جستار با بررسی های نموداری آشنا شدم و با خطوط روند و خطوط فیبوناچی بررسی هایی انجام دادم که اتفاقا خیلی هم خوب بود.
    پس از آن بر روی نشانگرها تسلط پیدا کردم و بررسی هایم را به سمت نشانگرها بردم...
    پس از آن برای سنجش و پایش خودکار نمودارها وارد عرصه برنامه نویسی روی آمی بروکر (و جاوا) شدم که سنگ بزرگی بود و نتایجش هم بهتر.
    اینجا تقریبا گمان کنم می شود آنجایی که می خواستیم یک سال پیش جستار و کارمان را ببندیم... و البته نه نتیجه ی خوب گرفتم و نه بستیمش.
    و در انتها آغاز به ابداع و اختراع نشانگرها و سامانه های داد و ستدی خودکار کردم چون به وضوح می دیدم (یعنی به صورت ماشینی و به دور از احساسات می سنجیدم) که روش های داد و ستدی که اغلب در کتاب ها و توسط به اصطلاح بزرگان پیشنهاد می شود کارایی ندارد! هیچ!
    اصلا اصل قضیه که خرید در میانه ی روند باشد را کنار گذاشتم و خودم را وارد تخصص شناسایی کف کردم. و تمام تمرکزم را به آن دادم و راضی هم هستم. البته دوستان اگر علاقه به این روش داد و ستدی داشته باشند باید خودشان آستین همت را بالا بزنند و آغاز به اختراع کنند! و احتمالا هیچ جای دنیا نمی توانند منبعی درست و حسابی برای آن پیدا کنند! و احتمال می دهم این جستار کامل ترین منبع در دنیا باشد. در این خصوص. که البته در این جستار هم خیلی واضح ما ثمره ی داستان را خدمت عزیزان ندادیم و با طرح مواردی برای اندیشه و تمرین و آموزش دوستان را تشویق به این کردیم که خودشان دست به کار شوند و یک سالی تلاش کنند...

خوب... هر آن چه که می خواستیم بگوییم را در این 600 صفحه گمان کنم گفتیم... و هر چقدر کار که می خواستیم در این کارگاه انجام دادیم و دیگر نیازی به ادامه ی این جستار نمی بینم.

امیدوارم از دوستان کسی پیدا بشود که یک روزی این نوشته ها برایش سودمند باشد و به دردش بخورد و بخواند و استفاده کند و ما را هم دعا کند.

این جستار را به این وسیله می بندم. از دوستان اگر کسی با من کاری داشت یا در مورد بخشی از نوشته های ما پرسشی داشت می تواند از طریق پیام خصوصی در همین سایت یا از طریق جستارهای دیگر سایت با ما در ارتباط باشد... تلگرام هم که فاتحه اش خوانده شد... ولی دوستان اگر خواستند و توانستند آیدی اینستاگرام یا پیام رسان دیگرشان را برایم پیام خصوصی کنند با هم در ارتباط باشیم.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/04/08 در ساعت 17:33
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع