صفحه 592 از 600 نخست ... 92492542582589590591592593594595 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,911 به 5,920 از 5991

موضوع: کارگاه

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    بسیار عالی
    البته کو تا آن موقع!
    نگفتید شما شاخصتان داده ی بیشتری دارد که آن موج بزرگ را موج 3 گرفتید؟ (یک هم می تواند باشد... پنج هم می تواند باشد... ولی هر چه هست جنبشی است... با تمام وجودش دارد داد می زند که جنبشی است.)
    بله سقف ساختمان سال 92 است در تعدیل عملکردی.
    محمد حسین جان به مقصود من توجه کنید و آن درک شمای کلی و لانگ ترم است اگر ما آن را ندانیم باید خیلی زحمت بکشیم تا استقرا را درک کنیم و امکان خطا بیشتر می شود . آن موقع هم زود فرا می رسد چرا ؟ چون در بورس ایران رشد شارپ است و اصلاح فرسایشی و زمانبر و رمز موفقیت در همین هاست . وقتی بزرگی از تکنیکالست ها در کانالش ( اسم نمی برم ) در هنگام بازگشایی فایرا من را به اشتباه انداخت من یک سود 100 درصدی را از دست دادم هر چند با کمک شانس 100 درصد سود کردم ولی اگر پلن کلی را می شناختم با کمی صبر در یک ماه بعد سودم میشد 200 درصد.

در مورد زمان هم گفتم حداکثر ممکنه 3 ماه باشه که ممکنه یه ماه دیگه اتفاق بیفته البته در این مورد ( بحث زمان ) هنوز من مشکل دارم ولی در آینده نزدیک به آن ورود می کنم
    ویرایش توسط Abad : 2018/03/19 در ساعت 01:16
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    بله سقف ساختمان سال 92 است در تعدیل عملکردی.
    محمد حسین جان به مقصود من توجه کنید و آن درک شمای کلی و لانگ ترم است اگر ما آن را ندانیم باید خیلی زحمت بکشیم تا استقرا را درک کنیم و امکان خطا بیشتر می شود . آن موقع هم زود فرا می رسد چرا ؟ چون در بورس ایران رشد شارپ است و اصلاح فرسایشی و زمانبر و رمز موفقیت در همین هاست . وقتی بزرگی از تکنیکالست ها در کانالش ( اسم نمی برم ) در هنگام بازگشایی فایرا من را به اشتباه انداخت من یک سود 100 درصدی را از دست دادم هر چند با کمک شانس 100 درصد سود کردم ولی اگر پلن کلی را می شناختم با کمی صبر در یک ماه بعد سودم میشد 200 درصد.

در مورد زمان هم گفتم حداکثر ممکنه 3 ماه باشه که ممکنه یه ماه دیگه اتفاق بیفته البته در این مورد ( بحث زمان ) هنوز من مشکل دارم ولی در آینده نزدیک به آن ورود می کنم
    بسیار عالی.
    (البته باز نفرمودید چرا آنجا را موج سه گرفتید و موج یک یا پنج نگرفتید... داده های شما برای پیش از سال 87 هم هست؟ یا مانند من تنها از سال 87 به این ور را دارید؟)

بلند مدت...
    چیزی است که در این چند سالی که در این جستار فعالیت می کنم تلاش کرده ام به شدت از آن فاصله بگیرم...

ولی این فرمایش شما کاملا متین و صحیح می باشد... که آدم باید شمای کلی و مقیاس بزرگ را همیشه (حتی برای اینکه بفهمیم در کوتاه مدت کجا هستیم) بداند...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

centered tma bands

Triangular moving average ... First the good old triangular moving average.
    It's definition is fairly simple and one can be (among other places) is found here: Triangular Moving Average - Description of the Triangular Moving Average (TMA) . Here is how to normal triangular moving average looks like on a chart:
    Now, at some stage of TA development people like Hurst and Brian Millard were thinking how can that be made better (since obviously there is a lag in the data that TMA is calculating - the most significant price in calculation is in the middle if the length so it is a half way from the current price, current price has less weight in that calculation) and they came to an idea that was already used in some other indicators: to "center" it.
    Now centering is simply shifting values ​​to the left on the chart by half length bars and after doing that it looks like this:
    از این پسر خوشم آمد...
    البته خودش هم در ارسال های زیر همان گفته...
    این طور که من فهمیدم (تند تند خواندم البته) در این روش که ایشان از آقایان
    Hurst and Brian Millard یاد گرفته می آیند ابتدا یک تی ام ای ساده درست می کنند...
    در چندین و چند ارسال گذشته اگر خاطرتان باشد اصلا ما داشتیم روی همین صحبت می کردیم که نقطه ی تمرکز این میانگین از میانگین می افتد روی نیم دوره قبل!
    ایشان هم این را قبول دارد و اصلا می آید از نشانگر همان نیم دوره را کسر می کند یا بهتر است بگوییم دوباره نیم دوره تی ام ای را به عقب باز می گرداند که کاملا بیافتد روی نمودار...
    به این کار می گوید center کردن...
    پس تا اینجا می شود centered tma
    ولی با این کار از آن سمت نمودار (زمان حال) نیم دوره نشانگر عقب می افتد!
    اینجا می آید و با یکی از روش های پیشبینی باقی نشانگر را تکمیل می کند!
    و اینجا است که ما گمان می کنیم این عزیز خراب کاری کرده... و گویا خودش هم نصفه نیمه می داند...
    ببینید چه نوشته:

So, that extrapolated gap is a subject of changes no matter what extrapolation method one uses (otherwise I would be drinking coffee with Warren Buffett in the morning and not in my kitchen).

البته نمی دانم می داند یا نمی داند... ولی مشکل کار این نیست که extrapolation صد در صد عمل می کند یا ده درصد...
    مشکل اصلی اینجا است که داده هایی که امروز دارد نشانگر به ما نشان می دهد احتمالا فردا تغییر می کند! مشکل اصلی اینجا است!

و در نهایت خودش هم اعتراف کرده:

it is a good tool for estimation, but in no way should it be used in "signaling" mode since the signals are going t change
    نه!
    ازش خوشم آمد...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

راه حلی که خودش پیشنهاد داده استفاده از wma (که خودش به آن می گوید Lwma) است.
    تصویرش را ببینید:

ولی مساله ی اصلی همین جا است!!!
    ایشان می خواسته از مشکل repainting خلاص شود و رو آورده به lwma ولی خبر ندارد که مساله ی اصلی که به خاطر آن سراغ tma رفته بود چه بوده!!!
    مسئله ی اصلی نرم بودن تی ام ای بود که باعث می شد که ازش دو تا کانال درست کند و زمانی که قیمت در آن کانال بالا زد یا پایین زد مثلا پیشنهاد خرید و فروش بدهد...
    ولی این lwma که در تصویر نشان داده شده دقیقا همان مشکل را دارد! یعنی خیلی تند تغییر جهت می دهد...
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

راه حلی که خودش پیشنهاد داده استفاده از wma (که خودش به آن می گوید Lwma) است.
    تصویرش را ببینید:

ولی مساله ی اصلی همین جا است!!!
    ایشان می خواسته از مشکل repainting خلاص شود و رو آورده به lwma ولی خبر ندارد که مساله ی اصلی که به خاطر آن سراغ tma رفته بود چه بوده!!!
    مسئله ی اصلی نرم بودن تی ام ای بود که باعث می شد که ازش دو تا کانال درست کند و زمانی که قیمت در آن کانال بالا زد یا پایین زد مثلا پیشنهاد خرید و فروش بدهد...
    ولی این lwma که در تصویر نشان داده شده دقیقا همان مشکل را دارد! یعنی خیلی تند تغییر جهت می دهد...
    خوب دیگر... بس است... خیلی از این آدم و البته از آن سایت خوشم می آید...
    ولی دیگر بررسی این موضوع فقط وقت تلف کردن است...
    به خصوص اینکه خود سازنده هم در صفحه ی 73 (از کل 74 صفحه) در سایت گفته:
    TMA centered recalculates / repaints Alerting is highly misleading with such indicators
    که معلوم است در کل این 74 صفحه به جایی نرسیده اند و فقط دور همی نشسته اند تخمه شکسته اند و گپ زدند!
    74 صفحه!
    بدون دستاورد!
    (حالا یکی نیست به خودم بگوید مگر 592 صفحه تنهایی حرف زدی به جایی رسیدی که آنها با 74 صفحه باید به جایی می رسیدند؟؟؟؟)

بسیار عالی..
    پس پرونده اش را همین جا می بندیم...
    البته خیلی خوب بود و استفاده کردیم.

کلا انجمن های متاتریدر کار من را می کند... در کل ایران بگردید کمتر کسی را پیدا می کنید که کار من را بکند. یعنی یک جورهایی بی همزبان مانده ام هیچ کس اهل پژوهش نیست... دیگر نهایت پژوهشی که دوستان بتوانند بکنند این است که بروند نشانگرها را دست کاری کنند ببینند وضع بهتر می شود یا بدتر... یا یک سامانه ی داد و ستدی چشمی برای خودشان طراحی کنند (نه expert و خودکار)

ولی انجمن های متاتریدر که آدم می رود گل از گلش می شکفد... همه هم مسلط به برنامه نویسی و هم عاشق پژوهش و هم اینکه همه موضوع مشترک برای گفتگو دارند... (فقط حیف که زبان متاتریدر فوق العاده عقب افتاده است... وگرنه اینجا را کلا شاید ول می کردم می رفتم آنجا.)
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ATR
    _____

این فرمولی است برای ATR که همین اکنون از روی تعاریف موجود در اینترنت برای آمی بروکر نوشته ام:

http://i63.tinypic.com/2iuumfl.jpg

اگر کسی خواست استفاده کند. مشکلی ندارد.
    دقیقا برابر فرمول اصلی ATR() خود آمی بروکر است. پس جای نگرانی ندارد. این را از دو جهت نوشتم... یکی اینکه باید آدم بداند دارد با چه چیزی کار می کند... و دیگر اینکه شاید این مورد استفاده بخواهد واقع شود. در مورد این که انسان باید به ورودی های کارش نگاه کند یا به قول قرآن فلینظر الانسان الی طعامه.... همین را بگویم که همین الان ما با نگاه کردن به فرمول آن عزیز فهمیدیم که کارش مشکل دارد و آخر سر رفتیم سایت متاتریدر و دیدیم که بلی... خود سازنده اش هم (با آن آواتار با مزه اش! ) دارد می گوید این به درد پیشنهاد گیری (Signal) یا هشدار گیری (Alert) نمی خورد! پس دیگر توضیح نمی دهم...

اما می گویم این وایلدر واقعا نخبه بوده ها! کارهایش یکی از یکی زیباتر و دلپسندتر... عقلش به کجاها که نرسیده!
    در نوشته هایی که در همین یکی دو صفحه ی اخیر قرار دادم (گمان کنم از ویکی پدیا بود، شاید هم از اینوستوپدیا) گفته شد که ایشان زمانی این کار را کرده که عصر رایانه هنوز نیامده بوده! (1970 اگر اشتباه نکنم). بابا... انصافا دمش گرم!

سه تا پارامتر را (چگونه؟) از نمودارها استخراج کرده و سپس از اینها Max گرفته! من بودم میانگین می گرفتم! ولی خیلی جالب است که ایشان Max گرفته!
    (البته همین الان از این سه پارامتر میانگین گرفتم دیدم هیچ فرقی نمی کند!!! فقط اندازه ها تغییر می کند!)

خود atr هم چیز خاصی نیست! مانند میانگین متحرک است! آن هم میانگین متحرک خیلی خیلی تاخیر دار!

پس خوبی در کجاست؟
    بعهه...
    خوبی کار همه اش در نحوه ی پیشنهادگیری بود!
    دانه دانه عبارات و کدها را حذف کردم تا در نهایت c ماند! ولی باز نتیجه خوب بود!

«محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پیشنهاد خرید

در انبوه سازان:
    ثرود و ثپردیس و ثاباد (البته پس از تمام شدن صف فروشش) و ثشرق و ثغرب و ثفارس برای خرید مناسب هستند.
    حالا یا دست کم (تند) یک نوسان 5 درصدی بدهند یا اینکه میانگین کم کنیم و یک حال اساسی بدهند.
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پیشنهاد خرید

ستران و سپاها و سشرق هم در گروه سیمانی خوب هستند.
    (سدور هم به دید بلند مدت)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/03/19 در ساعت 13:45
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

بسیار عالی.
    (البته باز نفرمودید چرا آنجا را موج سه گرفتید و موج یک یا پنج نگرفتید... داده های شما برای پیش از سال 87 هم هست؟ یا مانند من تنها از سال 87 به این ور را دارید؟)

بلند مدت...
    چیزی است که در این چند سالی که در این جستار فعالیت می کنم تلاش کرده ام به شدت از آن فاصله بگیرم...

ولی این فرمایش شما کاملا متین و صحیح می باشد... که آدم باید شمای کلی و مقیاس بزرگ را همیشه (حتی برای اینکه بفهمیم در کوتاه مدت کجا هستیم) بداند...
    با سلام و ممنون ، بله داده های من قبل از 87 را دارد. در هر صورت برای درک بهتر نیاز به مقیاس کلی داریم. درود
    ویرایش توسط Abad : 2018/03/20 در ساعت 07:40
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    _________
    جمع بندی خودم و جستارم در این دو سال

بسم الله الرحمن الرحیم
    و السلام و الصلوة علی سیدنا محمد و علی آله الطاهرین

سلام
    سال خوبی نبود.
    از دید اقتصادی سال خوبی نبود.
    از نگر آمار فساد و کثافت هم سال خوبی نبود...
    من هم در این جستار به آن نتیجه ای که می خواستم نرسیدم...
    ولی از تلاشم راضیم.
    از اینکه مفاهیم بیشتری یاد گرفتم و ذهنم بازتر شد و از اینکه افق دست یابی به آن چه می خواهم هنوز به رویم باز است خوشحالم.

از ابتدای سال 95 تا اینجا، در اینجا دارم شبانه روزی کار می کنم...

این تلاش حدود 70 درصدش صرف قلاب ماهی گیری سازی شد و حدود 30 درصدش هم صرف ماهی گیری. از این تخصیص زمان هم راضی ام.

خیلی کار کردم. البته اگر خودم را و زمانم را بهتر مدیریت می کردم بهتر بود ولی از همین هم راضی هستم. هدف من این بود که مقداری از ابتدای آغاز کار و شغلم، زمانم را بگذارم برای آماده سازی بستر ها و سپس یک عمر راحت زندگی کنم. حالا اینکه به این خواسته نرسیدم یا رسیدم یک بحث جدا است ولی از خود این تصمیم راضی هستم و باز هم اگر به دو سال پیش باز می گشتم همین راه را انتخاب می کردم.
    در این راه و این تصمیم آشنایی بیشتر و تسلط بیشتر بر برنامه نویسی حوزه نمودارکاری و حرکت به سمت آمی بروکر (و جاوا) را در دستور کار خودم قرار دادم. همین جور حرکت به سمت بنیاد ِ نمودارکاری (یعنی یادگیری فلسفی ریشه های نمودارکاری) را هم انتخاب کردم... این انتخاب ها هم همگی خوب بود.
    ولی در مورد نتیجه... پس چرا نتیجه ای که می خواستم را نگرفتم؟
    خوب... ان شاء الله می گیرم... برایم مانند روز روشن است که خداوندم اجر صابرین و زحمتکشان را به انصاف و دادگری پرداخت می کند. و مانند روز برایم روشن است که اگر امروز به نتیجه نرسم فردا به نتیجه خواهم رسید. ان شاء الله.
    و من به این ایمان دارم.

البته این وسط... یعنی در این دو سال... اشتباهاتی هم کردم که اگر به گذشته بازگردم هرگز مرتکب نخواهم شد... یکی اش که شما هم در جریان هستید برگزاری مسابقات بود... چیزی که گمان می کردم همه اش 2 ساعت از من زمان ببرد ولی خیلی بیشتر از 2 ماه از عمر من را گرفت! خیلی راحت هم گرفت! آن هم از عمر مفیدم! و زمانی که سر حال و رو به راه بودم و صد در صدی داشتم فعالیت می کردم... (از ماه رمضان پارسال یا پیارسال بود که صبح که روزه بودم می خوابیدم و شب حسابی مثل بنز کار می کردم...) دو ماه خیلی زیاد بود... بیش از دو ماه از دو سال... یعنی خیلی راحت 9-10 درصد از کل وقتی که برای پژوهش در نمودارکاری در بورس گذاشته بودم را صرف کردم... چون می خواستم به سایت خدمت بکنم... و از طرف دیگر کسی هم نبود که این وظیفه را به عهده بگیرد! که بعدا جناب iligal آمدند و از روی اشتیاق این کار را انجام دادند... یعنی معنی اش این شد که آن دو ماه زمانی که 24 ساعته وقت گذاشتم کاملا کشک بود... یعنی کاری که یک نفر دیگر با اشتیاق حاضر بود انجام دهد را بی خود به عهده گرفتم و دو ماه زمان گذاشتم و نتیجه اش هم هیچ چیز برایم نداشت...
    تنها هم این نبود... موارد دیگری هم بود... مثلا مقداری از وقتم را صرف دیدن فیلم کردم... یا گوش دادن آهنگ... یا وبگردی الکی... که هیچ کدام در قالب برنامه ام نبود...
    یا اشتباه دیگر این بود که زمان هایی زیاد به خودم فشار می آوردم و از تفریح و گردش و روابط اجتماعی و ورزشم می زدم که از آن طرف همین زمان، بیشتر از یک جای دیگر جبران می شد و به وسیله ی کاهش بازدهی و دلزدگی از کار و خستگی و استرس و افسردگی و به هم خوردن خواب و روند زندگی، بیشتر از آن چه که ازش گرفته بودم را از من گرفت! این یک اشتباهی است که اگر باز ده بار به گذشته بر گردم این اشتباه را باز هم انجام می دهم... شاید از این رو اصلا نتوانم به آن بگویم اشتباه... جزء خصوصیات شخصیتی من است... در کتاب من نوشته شده اولش حسابی به خودت سخت بگیر که در آینده آسوده باشی... نمی توانم این گونه فکر نکنم... خطر سیستماتیک است.

من پارسال تصمیم گرفتم که اگر به نتیجه نرسم بورس را ترک کنم و به نتیجه هم می شود گفت نرسیدم و در همین جستار ماندم و یک سال دیگر هم وقت گذاشتم...
    می دانم... یک جوری شاید زیر حرفم زده باشم...
    ولی درست بود.

هم تصمیمی که گرفتم درست بود و هم زمانی که تصمیم را لغو کردم درست بود...
    به نتیجه نرسیدم... درست... ولی افق برایم روشن بود...
    به جایی نرسیدم که بدانم این راه نتیجه نمی دهد...
    در عوض نور و روشنایی را به وضوح در انتهای راه می دیدم... (همین گونه که اکنون می بینم.)
    و دست کشیدن از هدف هم برایم بی معنی بود...
    ماندم و یک سال (دیگر) زحمت کشیدم و سختی و مشقتش را به جان خریدم... و از سختی های کاری و بی پولی سخت تر نگاه اطرافیان...
    نگاه اطرافیان به اینکه دارم یک کار الکی می کنم... به اینکه اصلا بورس شغل نیست... و بدتر از آن اینکه در جامعه ی ما اصلا «پژوهش» به عنوان شغل حساب نمی شود... خود اشتغالی کار نیست... سرمایه گذاری و بازرگانی کار نیست... و بدتر از همه هم اینکه پژوهشی که امروز نان نداشته باشد تو سرش زده می شود...
    ولی من در برابر اینها ایستادم. و می ایستم... و تا زمانی که خداوندم نتیجه ی زحماتم را ندهد دست از تلاش بر نمی دارم... تا زمانی که افق روشن است تلاش می کنم... و دوست ندارم آدمی باشم که وسط کار، میدان را خالی می کند...
    شاید ننوشتن در این جستار هم تندتر و هم مفیدتر به نگر برسد... ولی نه... دقیقا نوشتن در این جستار حکم همان ورزش و گردش را دارد که باعث می شود فعالیت آدم کمی آهسته تر ولی مانا باشد...
    در لا به لای برگ های جستار رموز موفقیت را به وضوح بیان کردم، حتی با عنوان هایی مشخص، مشخص کردم که در چه جاهایی خواننده می تواند مطالبش را پیدا کند... تقریبا تمام مطالب جستار نام گذاری و عنوان گذاری شده است... تلاش کردم اگر کسی اهلش هست از خواندن مطالب جستار بتواند نکات عالی ای به دست بیاورد. البته اگر اهلش باشد. چون عده ای عقلشان به چشمشان است و نداشتن دوراندیشی و پیدا کردن نتیجه موقت و آسان چشمشان را کور کرده و نمی فهمند. نمی فهمند شاید جایی که بوی کباب می آید دارند خر داغ می کنند و شاید در یک خرابه یک گنجینه بتوان یافت... نمی فهمند درختی که در بیابان یا روی کوه خودسازی کرده مقاوم تر است از علف سبز و خوش رنگ و رو ... و این (دور اندیشی) کار چشم سر نیست و کار عقل (چشم دل) است... و ما هم از طیف این جور آدم ها نیستیم و پسشان می زنیم... همان گونه که خدا آن ها را در زندگی پس می زند.

این جستار جستار خوبی بود... جستار خوبی است...
    خدا را شکر می کنم که دوستان خوبی اینجا داشتم و دارم... دوستانی که باعث قوت دل من شدند و همراه من بودند و در مسیر من را همراهی کردند... و همراهی آنها راه را برای من آسان کرد و از سختی راه کاست...
    از
    negarminavi و fariborz nael و بورث و امام قلی خان و abed و سیروس احمدی عزیز تشکر می کنم که چند بار به این جستار سر زدند... و موجبات گرمی و در جریان بودن این جستار را فراهم کردند.
    از
    نوام چامسکی و Mehdi1400 و orumbourse و ahmad.m عزیزتشکر می کنم که هر سال یا هر شش ماه یک بار اینجا می آمدند و با آموزش های خوبشان بنده را مستفیض کردند.
    ???
    از
    magidgold ? و karimi.m.mavad ? (دقیق آیدی ایشان یادم نیست) و روندشناس عزیز تشکر می کنم که مدتی در این جستار قلم زدند و آموزش هایی هم برای ما داشتند و در کنار هم بخشی از این جستار را با هم ساختیم.
    از جناب
    zorba عزیز تشکر می کنم که پیرامون مسائل بورسی و غیر بورسی با هم مدتی خدمت ایشان بودیم و از همراهی ایشان استفاده کردیم.
    از جناب
    heydar گرامی، برادر گلم، تشکر می کنم که هم استاد ما بودند و هم برادر ما و هم همراه ما... و امیدوارم هر سال بهتر از پارسال پر سود تر و پر بار تر همراه با دلی خوش و قلبی مطمئن زندگی کنند. و امیدوارم در پایان هر سال پاسخشان به جستار «آیا می توان 70 درصد سود ساخت» ، «آری شد» باشد.
    از جناب
    محمد حسین (m.hossein - mohammadhosein) عزیز سپاسگذارم... که زمانی بنده را یکی از بهترین دوست های خودشان خطاب کردند و با منش و بزرگواری شان تا وقتی در سایت بودند همواره همراه و قوت قلب ما بودند... (هر چند نحوه ی عمل مان در بورس با هم فرق داشت و سنخیتی در این زمینه نداشتیم...) امیدوارم سایه شان همیشه بالا سر خانواده محترمشان باشد و نتیجه و ندیده شان را در کمال صحبت و سلامت و دلخوشی و رضایت ببینند.
    از
    milad99 و kamran ? عزیز بسیار تشکر می کنم، که در جستار می شود گفت مطلب نگذاشتند، یا خیلی کم گذاشتند، ولی همیشه حضور این دو عزیز را در جستار احساس می کردم، به خصوص وقتی مطلبی سنگین می گذاشتم و تشکر و اثر این دو عزیز را زیر آن نوشته ها می دیدم می فهمیدم که حرف های فلسفی/برنامه نویسی و در کل حرف های ژرفی که دارم می زنم روی هوا نیست و خواننده دارد.
    از
    gholamk بسیار عزیز سپاسگذارم که مدت ها اینجا بودند و در کنار ما در این کارگاه آموزشی پژوهشگری می کردند و امیدوارم مدارج یادگیری و مسیر سودسازی را تا آن جایی که تمایل دارند طی کنند و به موفقیت کاملی که مد نگر دارند برسند.
    از برادر بزرگ و بزرگوارم جناب
    آباد عزیز، تشکر می کنم که همواره در کنار ما بودند و همواره هم تشکر ها و اثر ایشان پای نوشته های بنده مایه ی دلگرمی بنده بود و هم هم صحبتی با ایشان برای بنده افتخار.
    از داداش گلم جناب
    iligal عزیز تشکر می کنم که انصافا داداش خوبی هستند برای ما... و امیدوارم عروس شدن خوشگله اش را ببیند و کانون خانواده اش همواره گرم و صمیمی و پر از شور و شادی و آرامش باشد. (با جیبی پر پول و جایگاه های خرید و فروشی سود ساز!)
    از مهندس
    rasam عزیز بسیار بسیار بسیار سپاسگذارم که هم حکم شاگرد را برای ما داشتند هم استاد و هم همراه و برادر و هم پیشنهادهای خرید خوبی به ما دادند... و در یک کلام نیمی از این جستار را با هم ساختیم... سپاسگذارم رسّام جان.

از تمام کسانی که نامشان را نبردم و فراموش کردم هم تشکر می کنم... همچنین از دوستانی که بی نام و یا با نام فرعی تشریف می آوردند جستار و تشکر نمی زدند و با حتی همین خواندن مطالب، و اضافه کردن آمار خوانندگان ما را دلگرم می کردند تشکر می کنم.

در پایان جا دارد در این جستار که شاید دارد به اواخرش می رسد از
    استاد علیرضا شاهکویی عزیزم که یکی دو بار هم بیشتر در این جستار از ایشان نام نبردم کمال تشکر را دارم. که البته تا به حال به جستار ما هم تشریف نیاورده اند و گمان هم نکنم بخوانند و ایشان را هم اصلا تا به حال ندیده ام! و اصلا با هم تا حالا گفتگو هم نداشته ایم!!! ولی می شود گفت من اساس کارم را از ایشان یاد گرفتم و آشنایی با آمی بروکر و آشنایی با روش انحصاری خرید در کف را مدیون آموزش های انصافا بی دریغ ایشان هستم. آموزش هایی که رایگان به ما داده شد ولی بالاترین سطح را داشت. چیزی بود که در هیچ کتابی نبود! حاصل تجربه و دسترنج ایشان بود... و رایگان به ما ارائه شد... و شاید... اگر من در لا به لای برگ های این جستار بخشی از رموز کارم را سر بسته خدمت شما بزرگواران عرض می کنم به خاطر همین تاثیری باشد که از ایشان دیده ام و می خواهم دین خودم را ادا کنم... که دیگران کاشتند و ما خوردیم. استاد عزیزم امیدوارم هر جا هستی همواره سلامت و شاد و با ایمان و پیروز باشی. و از خداوند می خواهم پاداشت بدهد. (پاداشی بدون خطر! یعنی نسبت Riward to Risk اش بی نهایت باشد! )

تلاش می کنم در این هفت/هشت برگی که از این جستار مانده یک مقدار جمع بندی داشته باشم و یک جوری این جستار را اگر خدا بخواهم در صفحه ی 600 ببندم. حالا یا ادامه اش را به صورت تخصصی تر در کارگاه های متعدد و تخصصی (مانند کارگاه الیوت یا بازارخوانی یا کارگاه بنیادی) داشته باشیم... یا اینکه کار آموزش و کارگاه و پژوهش را رها کنیم و برویم دنبال ماهی گیری یا اینکه کلا ادامه ای نداشته باشیم برای این کارگاه.

باز هم از شما عزیزان تشکر می کنم و امیدوارم سالی خوب و خوش داشته باشید.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
    «محمد حسین» هستم.

20. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع