صفحه 557 از 600 نخست ... 57457507547554555556557558559560567 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,561 به 5,570 از 5991

موضوع: کارگاه

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه

یادآوری
    =====

چه هنگام باید از نماد خارج شد؟
    زمانی که (پس از محاسبات و شمردن دلایل) از شکل گیری روند مثبت قوی در آینده ی نزدیک نا امید شده باشیم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای اندیشه
    ======

تجربه به بنده ثابت کرده که هیچ نشانگر و سامانه ی داد و ستدی که تاخیر داشته باشد به درد نمی خورد.
    تاخیر را هم بنده این گونه محاسبه می کنم که با افزودن یا کاستن از دوره پیشنهادهای خرید و فروش سامانه در امتداد خط افقی نمودار شروع به حرکت کنند! (یا قله ها و دره ها و نقاط عبور از صفر در نشانگرها)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    =======

احساس پسرفت در میانه ی روند یادگیری
    ======================

در تمام مسائل آموزشی و موقعیت های پیشرفت این گونه است... مثلا در یادگیری زبان خارجی... آدم ابتدا که دو کلمه یاد می گیرد باد به غب_غب می اندازد و گمان می کند که کسی شده برای خودش... سپس به تدریج هر چه قدر که بیشتر می آموزد احساس می کند کمتر می داند...
    یک چیز دیگر هم هست... انسان مانند نمودارها به حالت مستقیم پیشروی نمی کند بلکه به شکل سینوسی و به مانند امواج الیوت در دانش یا مهارتی خاص پیشروی می کند. مثلا در مورد همین انگلیسی (یا بورس) شما پس از اینکه مقدار زیادی تلاش کردید گاهی یک لحظه به عقب نگاه می کنید و احساس می کنید به خانه ی اول برگشته اید. احساس می کنید دارید دور خودتان می چرخید. احساس می کنید حتی از مدتی پیش هم عقب تر هستید و به اصطلاح پس رفت داشته اید! ولی واقعا این گونه نیست. در کل شما دارید یک بازگشت و یک Pull_Back انجام می دهید. شما دارید موج 2 و 4 از یک سلسله امواج 5 تایی جنبشی رو به بالا را طی می کنید. حالا این موج اصلاحی ممکن است تا 62 درصد یا حتی تا 72 درصد موج اصلی را هم اصلاح کند! ولی در نهایت روند افزایشی است!
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خلاصه ویدئو هنر ترید در کارکشن-جیمی جانسون-دوبله آقای رامین پورمند-بخش نخست
    =================================================

1- وقتی موج حالت اصلی و جنبشی و روند دارد در هم پوشانی ندارد و در جهت روند اصلی است.
    2- موج «پس» از یک روند اگر حالت اصلاحی داشته باشد هم پوشانی دارد.
    3- در این حالت انتظار داریم با اتمام موج اصلاحی موج جدیدی بیاید یا به عبارت دیگر انتظار داریم پیش از رد کردن کف دره موج روند قبلی قله ی موج روند قبلی شکسته شود.
    4- معمولا اصلاح از نگر قیمتی 50 تا 62 درصد و از نگر زمانی 38 تا 62 درصد موج اصلی پیشین خودش است.
    5- موج سی از نگر قیمتی و زمانی معمولا 100 درصد پروجکشن موج ای است.
    6- تایید شروع موج سی: پایین تر رفتن از قله ی موج اِی. اینجا را بعدا آستانه زیان قرار می دهیم.
    تایید انتهای موج سی: رد شدن از قله ی روند قبلی. اینجا می شود آستانه خرید.
    7- بهتر است برگشت از موج سی با برگشت از یک نشانگر (نوسانگر) بدون تاخیر همراه باشد. در این حالت آستانه خرید را مساوی بالاتر رفتن قیمت از شمع آخر قرار می دهیم.
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول در ارتباط با مسائل روانشناسی شخصی در داد و ستدها
    ===================================

♦️ال وایس
    بازار بیشتر بر اساس مسائل روانشناسی رفتار میکند تا عوامل بنیادی.

♦️ استنلی دراکن میلر
    در روشی که برای تحلیل تکنیکال به کار میگیرم عامل کاتالیزگر را که همان نقدینگی است در نظر میگیرم.
    مهم نیست پیش بینی درست باشد یا غلط ، بلکه مهم این است که هنگام پیش بینی درست چقدر سود کسب میکنید و هنگام پیش بینی نادرست چقد پول از دست میدهید.

برای اینکه واقعا عملکرد خوبی داشته باشید باید از موقعیتهای بسیار سودمند حداکثر استفاده را ببرید و این به این معناست که در شرایط نادری که اعتقاد زیادی به یک معامله دارید روی آن حجم زیاد اعمال کنید. توجه داشته باشید که اگر مجبور باشید که ببرید نمیتوانید ببرید.

♦️ریچارد دریهاوس
    سرمایه گذاری طولانی مدت مزایا وآرامش بیشتری نسبت به سرمایه گذاری کوتاه مدت دارد.
    تحلیل تکنیکال در بازاری که کاملا احساسی است دیدی نسبتا غیراحساسی به تحلیلگرارائه میدهد.
    خرید سهامی که P/E آنها متوسط یا زیر متوسط است خود به خود بسیاری از سهامی را که عملکرد خوبی دارد حذف میکند.
    هنگامی که اعتماد بالایی به یک معامله دارید با حجم بالاتری معامله کنید و این معاملات را به اندازه ای باز نگه دارید که بتوانید بیشترین سود را به دست آورید.
    اگر شرایط بنیادی و تکنیکال هنوز به نرخ های بالاتر اشاره دارند و سود سهام دوبرابر یا حتی سه برابر شده، نباید سود خود را بگیرید و باید با این میل مبارزه کنید.

♦️گیل بلیک
    هر بار که معامله ای را باز میکنم ترجیح می دهم که تصور کنم که در بدترین حالت چه اتفاقی می افتد در این صورت کمتر دستپاچه میشوم.
    اگر قاعده سیستم معاملاتی را یک بار نادیده بگیرید بار دیگر تخلف از آن آسان تر خواهد بود همانند شکستن رژیم غذایی.
    داد و ستد روی نقطه ضعف انسان ها فشار می آورد . گویی که پاشنه آشیل هر فرد را پیدا می کند. باید ایده های معاملاتی خود را به قواعد خشک معاملاتی تبدیل کنید وآنها را به کار بگیرید.
    بر استراتژی ها، ابزار و بازه هایی تمرکز کنید که با ویژگی های فردی تان هم خوانی دارد.

♦️ ویکتور اسپراندیو
    تعیین نقطه خروج پیش از باز کردن معامله راهی برای ایجاد انضباط هیجانی است.
    وقتی با بزرگترین حجم ممکن خود معامله میکنید باید معامله تان فورا سودآور باشد چون در اینصورت میزان ضرر بسیار زیاد خواهد بود.
    کلید موفقیت در داد و ستد انضباط هیجانی است.
    پول درآوردن به هوش ربط ندارد.
    در داد و ستد کسی که به سادگی می پذیرد اشتباه کرده موفق خواهد شد. برای یک معامله گر توجیه کاری مسیری است که بی برو برگرد به شکست منتهی می شود.
    اگر خسته و کلافه شده اید کار درستی نیست که به معامله کردن ادامه دهید.
    عامل اصلی در کسب ثروت، حفظ سرمایه و انتظار کشیدن تا زمان مناسب برای به دست آوردن سودهای استثنایی است.
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    =====

آموزش و مشارکت در بحث بهترین راه یادگیری است.

http://i66.tinypic.com/2whecfb.jpg

«محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    ========

غر غر همیشگی!
    ===========

باز هم خسته شدم. خیلی.
    دوست دارم یک جایی برای خودم غر غر کنم بلکه یک مقدار راحت بشوم...
    خیلی دارم سخت کار می کنم.
    خیلی.
    روز و شب دارم کار می کنم.
    روز و شب.
    و بدی اش اینجا است که از طرف مردم جامعه هم این کار «کار» به حساب نمی آید.
    یعنی نه تنها سرمایه گذاری و بازرگانی اوراق بهادار شغل نیست بلکه پژوهش و اختراع هم شغل نیست...
    البته حق هم دارند... یک جورهایی...
    خودم می نشینم با خودم می اندشیم می بینم خوب پس این همه کار کردی... پس خروجی اش کو؟
    آیا جایی هست که من را حمایت کند و این پژوهشم را تامین مالی کند؟
    آیا به درآمد پایداری رسیده ام که بتوانم رویش حساب کنم؟
    اصلا آیا صبح می روم در یک دفتری بنشینم کار کنم؟
    نه. از صبح تا شب تو خانه هستم. از جیب می خورم و خودم فعلا دارم خودم را حمایت می کنم و اینکه معلوم نیست دقیقا در چه بازه ی زمانی ای نتیجه حاصل می شود. (هر چند من خیلی خوش بینم.)

آدم باید در روز 8 ساعت کار کند. این جوری دارم به خودم ظلم هم می کنم.
    خوب. راهی هم نیست. جوانم و باید زودتر ازدواج کنم و پیش از ازدواج باید کامل تکلیفم با خانواده ی همسرم که سهل است، با خودم روشن باشد. بالاخره به یک درآمد پایدار (و البته مکفی!) رسیده ام؟ یا اینکه باید بروم سراغ یک شغل دیگر و پول را بردارم و بساط ازدواج را با آن جور کنم؟
    پس مجبورم کار کنم. و بیشتر از معمول هم کار کنم. و اگر این وسط به روح و بدنم هم یک کوچولو ظلم شد... دیگر چاره ای نیست.

اما کجای کارم؟
    من که خودم گمان می کنم ماهی بالاخره دارد به دمش می رسد. بالاخره خیلی من کار کرده ام. گمان کنم بیش از یک کارمند 30 سال کار کرده من تو این مدت کار کرده ام. کار منظم و سخت و با برنامه هم انجام داده ام. دیگر مگر می شود به نتیجه نرسد. باید به نتیجه برسد. یعنی برایم روشن است که خدا حتما این زحمت را بی پاسخ نمی گذارد. می گذارد؟ من که اگر خدا بودم یک حال اساسی می دادم...
    «محمد حسین» هستم.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ مسابقات بآشگاه آگاه
    ==================

وقت به خیر.

سوال: کدامیک از گزینههای زیر، یک سرمایهگذار نهادی به حساب نمیآید؟
    گزینه 4 یعنی شرکت های کارگزاری.
    «محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

جو بازار
    =====

نقدینگی خوبی توسط حقیقی های بزرگ دارد وارد بازار می شود.
    همان گونه که در جستار تدبیر و امید عرض کردم احتمالا این پول همان پول هوشمندی است که از بانک ها آمده بیرون و رفته توی سکه و بعد از آنجا دارد می آید اینجا.
    اگر این گونه باشد یک رشد عالی را در کل بورس شاهد خواهیم بود. که هر چقدر هم عرضه اولیه و عرضه غیر اولیه برای آن داشته باشیم بیشتر حکم باد را برای هیزم های در حال سوختن خواهد داشت و نه تنها عطش آن را خاموش نمی کند بلکه شعله ور تر هم می کند!

میسر این نقدینگی کجاست؟
    بیشتر این نقدینگی وارد گروه پالایش و گروه معدنی و گروه فلزی شده. پیش تر ما گفته بودیم که وارد گروه فلز و پالایش نشوید. الان با این ورود نقدینگی ممکن است یک رشد خوب از همین جا داشته باشند. ولی باز هم توصیه ی بنده خرید در کف است. بگذارید از همین جا دو برابر شود. نوش جان سهامدارانش. ولی من یکی هرگز در بالا نمی خرم.

یک مقدار گروه خودرو هم مثبت شد. ولی مثبتش چندان به دل نمی چسبد.

ما همچنان تمایل داریم در گروه کم خطر ِ سیمان خرید انجام دهیم. سکرد هم خرید امروز بنده بود.
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نماد فرابورس حجم مشکوک دارد و پیشنهاد خرید است.
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع