صفحه 384 از 600 نخست ... 284334374381382383384385386387394434484 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,831 به 3,840 از 5991

موضوع: کارگاه

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

پاسخ : کارگاه

اما جناب محمد حسین عزیز من روی اون دوتا اندیکاتور خوب کار کردم، برای من حتی 5 درصد نوسان گرفتن بهتر است از اینکه با حد ضرر خارج بشم. ببینید من همون کاری که گفتید رو روش دقت کردم و دیدم که اگه حتی یکی از اندیکاتورها هم از محدوده خرید خارج بشن ممکنه سهم 5 درصد بالاتر بیاد و اون 5 درصد در بره (خخخخخخخخخخخخخخ). و یه چیز دیگه اینکه تو محدوده خرید هر دو سیگنال اگه حجم بالا بره میشه خرید. من روی بعضی سهم ها دقت کردم دیدم وقتی اندیکاتور Alert از محدوده خرید خارج میشه و حجم هم بالا میره از روز بعد نزولش شروع میشه.
    برای حد ضرر هم من منظورم اینه که وقتی هر دو اندیکاتور در محدوده خرید قرار داره اگه سهم رو خریدیم و اندیکاتور Alert از محدوده خارج شد و سهم قیمتش بالا نرفت یعنی احتمال اینکه سهم نزولی بشه زیادتر هست و حتی میشه بدون ضرر یا با سود خیلی خیلی کم از سهم خارج شده بدون اینکه حتی حد ضرر فعال بشه و ضرر کمی هم کنیم.
    میخوام بگم من زودتر میخرم(هر دو اندیکاتور در محدوده خرید هستن نه اینکه حتی یکیش هم داره از محدوده خارج میشه) و حالا احتمالاتی که بوجود میاد--------------------> 1- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و به محض خارج شدن، حجم هم بالا میره و قیمت هم زیاد تغییری نمیکنه و من احتمال میدم که قیمت اون سهم دیگه نمیتونه بالا بره و من روز بعد بدون ضرر یا حتی با سود خیلی کم خارج میشم 2- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و شروع میکنه بالا رفتن و بعد از اینکه رفت تو محدوده فروش دیگه دست به فروش میزنم حالا دیگه حجم بالا بره یا نره فرقی نداره من میفروشم. 3- اینکه اندیکاتور Alert مثل حالت دو عمل کنه و قیمت سهم هم بالا بره و قبل از اینکه به محدوده فروش برسه حجم بالا بره، این اتفاق که بیفته روز بعد من اول وقت هرچی دارم میفروشم. 4- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج نمیشه و تو همون محدوده خرید باقی میمونه اما سهم قیمتش همینجوری پایین میره اینجاست که دیگه حد ضرر رو فعال میکنم و خارج میشم یا اینکه صبر میکنم تا زمانی که دوباره اگه حجم بالا رفت روز بعد میانگین کم میکنم(این حالت هم( میانگین کم کردن) هم اگه نخوام از سهم بدون ضرر خارج بشم انجام میدم وگرنه هم که با حد ضرر قرار دادن( که از این کار متنفرم) از سهم با زیان خارج میشم).
    این احتمالاتی بود که برای من اتفاق افتاده و توضیح دادم
    این روشی بود که من بهش رسیدم و خیلی هم روش تلاش کردم. میدونم که ممکنه وارد سهمی بشم که هنوز صعود کردنش مشخص نیست اما معمولا وارد سهمی که بشم یا تو کف کف وارد میشم یا صعود میکنه یا وقتی میخواد بیشتر نزول کنه اندیکاتور ها نشون میدن و من باید زود خارج بشم.(من این ریسک رو قبول کردم)
    البته آقا محمد حسین عزیز چیزهایی که من میتونم با حرف توضیح بدم رو خب خودتون میدونید که نوشتنش خیلی سخته، اگه جایی رو متوجه نشدید بگید که بیشتر توضیح بدم یا حتی عکس هم بذارم.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    آقا محمد حسین عزیز عیدتان مبارک باشه ایشاالله
    من هم واقعا از شما تشکر میکنم که شما هم دانش خودتون رو به اشتراک گذاشتید، البته چون این جستار شما واقعا خوب هست و خودتون داخلش دانشتون رو به اشتراک گذاشتید خب طبیعتا من هم اون چیزی رو که بلد بودم رو به اشتراک گذاشتم هرچند میدونم که این چیزهایی که من یاد گرفتم و دارم باهاشون کار میکنم در مقابل دانش شما هیچ به حساب میاد چون الان که نوشته هاتون رو دوباره خوندم دیدم شما تازه فرمول رو هم دارید و بجز اون یه برنامه دارید که میتونه بازدهی رو حساب کنه و من حالا حالاها بخوام یه برنامه بنویسم فک کنم صد و بیست سال طول بکشه چون هیچی بلد نیستم.
    من فقط خواستم از شما واقعا تشکر کنم که شما هم تمام دانشتون رو تو کارگاه میگذارید چون کسی رو ندیدم که دانش بورسیش رو برای بقیه هم نمایان کنه!!!

در مورد برنامه نویسی هم... خوب... چون شما عملا دو شغله هستید و به احتمال قوی هم از نگر فکری و هم از نگر انرژی نمی توانید کاملا روی بورس متمرکز شوید چیزی نمی گویم... ولی اگر تمام وقت می خواستید وقت بگذارید در کمتر از دو ماه گمان کنم کاملا به برنامه نویسی AFL مسلط می شدید... دست کم گمان کنم در حد 1 ماه برنامه های خوبی می نوشتید... با پشت کاری که از شما سراغ دارم...

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    اما جناب محمد حسین عزیز من روی اون دوتا اندیکاتور خوب کار کردم، برای من حتی 5 درصد نوسان گرفتن بهتر است از اینکه با حد ضرر خارج بشم. ببینید من همون کاری که گفتید رو روش دقت کردم و دیدم که اگه حتی یکی از اندیکاتورها هم از محدوده خرید خارج بشن ممکنه سهم 5 درصد بالاتر بیاد و اون 5 درصد در بره (خخخخخخخخخخخخخخ). و یه چیز دیگه اینکه تو محدوده خرید هر دو سیگنال اگه حجم بالا بره میشه خرید. من روی بعضی سهم ها دقت کردم دیدم وقتی اندیکاتور Alert از محدوده خرید خارج میشه و حجم هم بالا میره از روز بعد نزولش شروع میشه.
    ترکیبی که با حجم می کنید خیلی زیبا است. احسنت. فقط من باز پیشنهاد می کنم به حجم با دید میانگین نگاه کنید. (در حالت اولیه خود ِ آمی بروکر یک نشانگر دارد به نام volume oscillator که عملا حجم را برایمان هم نرم می کند و میانگین می گیرد و هم به صورت درصدی بین دو بازه نشان می دهد... پیشنهاد می کنم به جای اینکه نگاه خیلی صفر و یکی به حجم داشته باشید و هر هر افزایش حجمی را مثبت یا منفی در نگر بگیرید، مانند همان دو تا نشانگر دیگر که استفاده می کنید از این والیوم آسیلیتر به عنوان نشانگر سوم استفاده کنید.)

برای حد ضرر هم من منظورم اینه که وقتی هر دو اندیکاتور در محدوده خرید قرار داره اگه سهم رو خریدیم و اندیکاتور Alert از محدوده خارج شد و سهم قیمتش بالا نرفت یعنی احتمال اینکه سهم نزولی بشه زیادتر هست

و حتی میشه بدون ضرر یا با سود خیلی خیلی کم از سهم خارج شده بدون اینکه حتی حد ضرر فعال بشه و ضرر کمی هم کنیم.

میخوام بگم من زودتر میخرم(هر دو اندیکاتور در محدوده خرید هستن نه اینکه حتی یکیش هم داره از محدوده خارج میشه) و حالا احتمالاتی که بوجود میاد-------------------->

1- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و به محض خارج شدن، حجم هم بالا میره و قیمت هم زیاد تغییری نمیکنه و من احتمال میدم که قیمت اون سهم دیگه نمیتونه بالا بره و من روز بعد بدون ضرر یا حتی با سود خیلی کم خارج میشم

2- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج میشه و شروع میکنه بالا رفتن و بعد از اینکه رفت تو محدوده فروش دیگه دست به فروش میزنم حالا دیگه حجم بالا بره یا نره فرقی نداره من میفروشم.

3- اینکه اندیکاتور Alert مثل حالت دو عمل کنه و قیمت سهم هم بالا بره و قبل از اینکه به محدوده فروش برسه حجم بالا بره، این اتفاق که بیفته روز بعد من اول وقت هرچی دارم میفروشم.

4- اینکه اندیکاتور Alert از محدوده خارج نمیشه و تو همون محدوده خرید باقی میمونه اما سهم قیمتش همینجوری پایین میره اینجاست که دیگه حد ضرر رو فعال میکنم و خارج میشم یا اینکه صبر میکنم تا زمانی که دوباره اگه حجم بالا رفت روز بعد میانگین کم میکنم(این حالت هم( میانگین کم کردن) هم اگه نخوام از سهم بدون ضرر خارج بشم انجام میدم وگرنه هم که با حد ضرر قرار دادن( که از این کار متنفرم) از سهم با زیان خارج میشم).

این احتمالاتی بود که برای من اتفاق افتاده و توضیح دادم

این روشی بود که من بهش رسیدم و خیلی هم روش تلاش کردم. میدونم که ممکنه وارد سهمی بشم که هنوز صعود کردنش مشخص نیست اما معمولا وارد سهمی که بشم یا تو کف کف وارد میشم یا صعود میکنه یا وقتی میخواد بیشتر نزول کنه اندیکاتور ها نشون میدن و من باید زود خارج بشم.(من این ریسک رو قبول کردم)

البته آقا محمد حسین عزیز چیزهایی که من میتونم با حرف توضیح بدم رو خب خودتون میدونید که نوشتنش خیلی سخته، اگه جایی رو متوجه نشدید بگید که بیشتر توضیح بدم یا حتی عکس هم بذارم.
    دقیق که متوجه نشدم. چند بار آمدم ببینم فرق مورد دو با سه چیست بعد رفتم روی مورد چهار دوباره برگشتم به مورد دو و سه... (به قول خودتان با حرف نمی شود دقیق مطلب را منتقل کرد...)

اگر امکانش هست دو تا کار بکنید:

1- فرمولی که فرمودید را خیلی خیلی ساده و شسته رفته و به زبان فارسی (نه زبان آمی بروکر AFL) بنویسید. مثلا بنویسید:
    خرید: زمانی که الف. نشانگر ها در زیر تراز 20 درصد باشند و ب. حجم بخورد
    فروش: زمانی که الف. قیمت به میزان 5 درصد از زمان خرید افت کند. (خیلی دقیق و مشخص و فرمولی... دقیقا همان گونه که در عمل اگر اتفاق بیافتد می فروشید.)
    یا
    فروش در زمانی که نشانگر ها به تراز بالای 80 درصد رسیده باشند.

2- یک نماد را مثلا همین حپترو را از اول تا آخر که نه... از برج 3 سال 91 به این طرف جاهایی که طبق سامانه ی داد و ستدی تان پیشنهاد خرید و پیشنهاد فروش بوده را علامت گذاری بفرمایید و در چند عکس نشان بدهید.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

http://up.upinja.com/f47g8.png

با سلام و خسته نباشید خدمت دوست پر تلاش آقا محمد حسین عزیز
    برای هر عکس دو تا لینک میذارم یکی که به صورت مستقیم باز کنید و بتونید روش زوم کنید و یکی هم تو سایت که همراه با توضیحات باشه

عکس اول مربوط میشه به سال 93 از برج 3 تا11
    توضیحات کلی برای تمام تصویرها: به دلیل اینکه داده های آمی بروکر بعد بازار آپدیت میشن بنابراین هر مستطیلی که کشیدم وقتی تصمیم به خرید یا فروش گرفتم روز بعد اقدام میکنم.پس وقتی میگم اقدام به خرید یا فروش میکنم منظور همان مستطیل نیست بلکه روز بعد این کارو انجام میدم. در ضمن اندیکاتور قرمز رنگ اگر سیگنال خرید یا فروش بده خیلی اون سینگال نسبت به سیگنال خرید یا فروش اندیکاتور سفید رنگ مهم تر هست.یعنی اندیکاتور قرمز رنگ بیشتر میان مدتی و جدی تر هست و اندیکاتور سفید رنگ بیشتر کوتاه مدتی و یکی دو روزه هست و زیاد جدی نیست.
    مستطیل شماره 1 : به دلیل اینکه هر دو اندیکاتور زیر 20 هستند و حجم بالا رفته اقدام به خرید میکنم.(کندل بعدی رو نگاه کنید).
    مستطیل شماره 2: به دلیل اینکه اندیکاتور قرمز رنگ از محدوده 20 خارج شده و اندیکاتور سفید رنگ هم داره خارج میشه و حجم هم بالا رفته و قیمت حتی زیاد تغییری نکرده احتمال میدم که سهم نزولی باشه ،بنابراین اول وقت از سهم با زیان کم خارج میشم.(بازم کندل بعدی رو نگاه کنید)
    ویرایش توسط gholamk : 2017/06/27 در ساعت 12:50

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

http://up.upinja.com/hl08q.png

مستطیل شماره1: تو این مستطیل هر دو اندیکاتور در محدوده زیر 20 هستند اما حجم بالا نرفته پس نمیشه گفت که سیگنال قطعی خرید صادر شده. پس میشه گفت اگر میخوایم خرید کنیم خیلی کم چون سیگنال قطعی نداده و باید اینجا به صورت پله ای باشه که اگر احیانا اندیکاتورها از محدوده خارج نشدن و دوباره حجم بالا رفت میانگین کم کنم.
    مستطیل شماره 2: این مستطیل چون اندیکاتور قرمز از زیر 20 خارج شده و اندیکاتور سفید هم در حال بالا رفتنه و حجم هم بالارفته پس من از سهم خارج میشم.
    مستطیل شماره 3: اینجا اگه مستطیل میکشیدم شلوغ میشد پس یه خط کشیدم.بازم اینجا مثل مستطیل شماره یک میمونه و حجم چون بالا نرفته بازم کم و بصورت پله ای میخرم که اگه بازم اندیکاتورها خارج نشدن و حجم هم بالا رفت میانگین کم کنم.
    مستطیل شماره 4: بازم اگه مستطیل میکشیدم شلوغ میشد پس یه خط کشیدم. اینجا چون اندیکاتور قرمز از محدوده 20 خارج شده و اندیکاتور سفید هم در حال افزایشه و حجم هم بالا رفته پس من اون مقدار سهمی که در شماره 3 خریدم اینجا میفروشم.
    مستطیل شماره 5: اینجا چون هر دو اندیکاتور در حد بالا هستند و بجز اون اندیکاتور قرمز دیگه فلش قرمز زده یعنی خیلی خطری و اگر حجم هم بالا بره دیگه اوضاع به شدت خطریه و سیگنال فروش جدی جدی صادر شده. پس من اگر از قبل حپترو داشتم اینجا میفروختم میرفت.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

http://up.upinja.com/94z9y.png

مستطیل شماره 1: اینجا چون اندیکاتور سفید در محدوده خرید هست و اندیکاتور قرمز در محدوده خرید(زیر 20) نیست نمیشه گفت سیگنال خرید داده.ولی اگر احیانا احساساتی شدم و خریدم بازم پله ای
    مستطیل شماره 2: اینجا هر چی دارم و ندارم میفروشم میره. هر دو اندیکاتور در محدوده فروش(مخصوصا قرمز رنگ) و حجم هم زیاد شده کلا میفروشم میره
    مستطیل شماره 3: اینجا هم اندیکاتور قرمز یه کوچولو اومده زیر بیست اما اندیکاتور سفید هیچی پس بازم اگر خریدم خیلی کم و پله ای
    مستطیل شماره 4: اینجا اندیکاتور قرمز خارج از 20 هست و اندیکاتور سفید در حال افزایشه و حجم هم بالا رفته، من از سهم خارج میشم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

http://up.upinja.com/ri0ns.png

مستطیل شماره 1: اندیکاتور قرمز رنگ سیگنال خرید داده، سفید هم همینطور و حجم هم بالا رفته. اقدام به خرید
    مستطیل شماره 2: اندیکاتورها از محدوده 20 خارج شدند و حجم هم بالا رفته اقدام به فروش.
    مستطیل شماره 3: اندیکاتور قرمز فلش قرمز زده و اندیکاتور سفید هم در محدوده فروش و حجم هم خفن بالا رفته. اقدام به فروش هر چی که دارم و داشتم و یادم رفته بفروشم و ....
    مستطیل شماره 4: اندیکاتورها هر دو در محدوده 20 و حجم بالا رفته ، اقدام به خرید
    مستطیل شماره 5: اندیکاتور قرمز رنگ از محدوده خرید خارج شده و اندیکاتور سفید هم خارج شده و بلافاصله هم حجم بالا رفته پس من میفروشم

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

http://up.upinja.com/5ji28.png

مستطیل 1: اندیکاتور قرمز در محدوده 20 و اندیکاتور سفید تو محدوده خرید نیست و حجم هم خیلی زیاد شده پس اقدام به خرید البته پله ای
    مستطیل 2: اندیکاتور قرمز خارج از محدوده خرید و اندیکاتور سفید در حال افزایش و حجم هم بالا رفته پس اقدام به فروش
    مستطیل 3: اندیکاتور قرمز در محدوده 20 ولی اندیکاتور سفید تو محدوده خرید نیست و حجم هم بالا رفته پس اقدام به خرید اونم پله ای
    مستطیل 4: اندیکاتور قرمز در محدوده 20 و اندیکاتور سفید هم در محدوده خرید و 20 و حجم هم بالا رفته و چون ما تو محدوده مستطیل 3 خرید کردیم اینجا میانگین کم میکنیم.
    خب ما اینجا حپترو رو خرید کردیم حالا باید منتظر باشیم ببینیم اندیکاتورها چکار میکنن؟؟؟ اگه بالا رفتن و حجم بالا رفت دیگه باید خارج بشیم، حالا اگه قیمت بالا رفته بود که با سود میفروشیم اگر هم که قیمت پایین رفته بود با ضرر ردش میکنیم بره(البته مطمینم که ضرری که میکنم خیلی زیاد نیست بلکه خیلی کم ضرر میشه)

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

خب این تقریبا روش معاملاتی من هست البته روشی هست که من روش خیلی زحمت کشیدم تا بتونم بهترین اندیکاتورها رو پیدا کنم و حجم هم قاطیش کنم. ببینید قبول میکنم که سود کردن توش خیلی کمه و طبیعتا ضرر کردنش هم کمه اما در حالت کلی تعداد معاملاتی که به سود میشینه خیلی بیشتر از تعداد معاملاتی هست که به ضرر میشینه و سود کردنش هم چند درصدی از ضرر کردنش بیشتره
    مثلا اگه سودهاش از 6 و7 درصد هست تا 20 درصد اما ضررهاش از شاید 3و4 درصد هست تا7یا 8 درصد. اما تعداد معاملات خیلی زیاد میشه یعنی گردش معاملاتیتون خیلی بالا میره.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

اما آقا محمد حسین عزیز روی سهم های بنیادی مثل مدارانی که جناب سامان عزیز ازش اطلاعاتی دادند این دو اندیکاتور خیلی خوب جواب میده.
    روی سهم های بنیادی اون اندیکاتور قرمز رنگ میتونه در میان مدت خیلی خوب جواب بده
    البته خب بجز اینها یکم هم بازارخوانی و چیزهای دیگه هم باید بلد شد که کسی که چند سال تو بورس باشه این چیزها رو خود ب خود یاد میگیره یا میشه از کانال های تلگرامی معتبر استفاده کرد. ببینید مثلا میشه چندتا کانال خوب داشت و اگه سهمی رو معرفی میکنن من سهم رو تو آمی بروکر نگاه کنم ببینم آیا با روش من همخوانی داره یا نه اگه داره که خب اقدام به خرید میکنم بعد چون کانال های تلگرامی هم دارن حمایت میکنن اینجا دیگه به اندیکاتور سفید کاری ندارم چون این اندیکاتور همونطور که گفتم فقط نوسانی چند روزس و اینجا میشه با اندیکاتور قرمز رنگ وحجم اگه به محدوده فروش رسید دیگه هرچی داریم و نداریم بفروشیم بره.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

خب این چیزهایی که گفتم آقا محمد حسین عزیز میشه گفت تلاش های من تو چند سالی هست که هر روز و هر شب دنبال یاد گرفتن هستم.
    اولاش از تو همین سایت تو قسمت دانلود فیلم های آموزشی در مورد ایچیموکو یاد گرفتم و بعد دیدم که تو بورس ایران به درد نمیخوره پس الکی وقت گذاشتم.بعد رفتم سراغ تحلیل تکنیکال که دیدم هر کسی برای خودش یه راهی داره و برای آموزش دادن همون روش از هر کسی پول میگیره. بعد رفتم سراغ تحلیل بنیادی که دیدم واقعا پیچیده اس و من یه کوچولو یه چیزهایی ازش یاد گرفتم.بعد یه مدت با مفید تریدر کار کردم بعد رفتم سراغ متاتریدر بعد الیوت که دیدم از الیوت خوشم نمیاد چون موج شماریش خیلی سخته و من فهمیده بودم که با اندیکاتورها راحت تر میتونم کار کنم.بعد گفتم خب با اندیکاتورها باید یه چیز دیگه قاطی کنم رفتم سراغ فیلتر نویسی که دیدید یکمی هم از فیلتر نویسی براتون مطلب گذاشتم.بعد خیلی فیلم های آموزشی از آقایان شهبازی و کارگزاری آگاه و .... که اکثر این ویدیوها تو سایت فراچارت هست دیدم. اما در کل فهمیدم که میشه با این اندیکاتورها یه کارایی کرد.یادتون هست یه سایت دادید توش فرمول های آمی بروکر بود (http://www.wisestocktrader.com) ؟؟؟ من تمامی فرمول های تو تمام صفحات این سایت رو دانلود کردم و رو آمی بروکر امتحان کردم. خیلی از اندیکاتورها خوب بودن و جواب میدادن اما اشتباهشون هم زیاد بود اما اندیکاتوری که تو تصویر هست اشتباهش به نسبت بقیه اندیکاتورها کمتر بود. اندیکاتورهایی هم بود که خیلی سیگنال میدادن ولی خیلی اشتباه داشتن و خیلی اندیکاتورها هم بودن که خیلی خیلی کم سینگال میدادن که فرصت هاش کم بود که البته فرمول هاشون رو دارم
    حالا که اندیکاتورها رو پیدا کردم رفتم تنظیماتشون رو تغییر دادم که بازم خیلی کار و وقت برد تا بتونم ازشون سیگنال های خوب و با اشتباه کم بگیرم. و الان هم واقعا از بس کار کردم یکم نسبت به گذشته خسته شدم و مشکلات شخصی هم هست که یکم پشتکارم ضعیف شده ولی واقعا نمیتونم دل بکنم چون از خلاقیت و ایجاد یه روش که مال خودم باشه واقعا لذت میبرم.
    ویرایش توسط gholamk : 2017/06/27 در ساعت 14:34

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع