صفحه 306 از 444 نخست ... 206256296303304305306307308309316356406 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,051 به 3,060 از 4440

موضوع: نجيمي

عضو فعال
    تشکر شده 24,576 بار در 3,638 ارسال

پاسخ : نجيمي

فقط بحث کارمند مفت خور نیست کل سیستم مملکت ( مشاغل آزاد) در حال حیف و میل کردن منابع و چاپیدن و دزدی و رشوه و احتکار و دلالی و هر جور کثافت کاری که فکرش رو بکنید هست. این وسط هم یک عده که دستشون به جایی بند نیست مثل یک کارگر قربانی میشن.
    الان خودروسازی شده نماد حیف و میل منابع در حالیکه همه جا همینه. مثلا کارمند 30 سال مفت میخوره ولی درنهایت حقوقیش میره تو جیب بساز بفروش و املاکی. بساز بفروشی که جنس بد کار کرده یا املاکی که کلی دلالی کرده.
    بقالی که میاد روی قیمت جنسش ماژیک میکشه و قیمت جدید میفروشه در حالیکه قیمت خریدش خیلی پایین تر بوده این دزدی نیست ؟
    سهامداری که بر اساس رانت سهام خرید فروش میکنه اسمش دزدی نیست ؟
    بانکی که نزول میده نزول میگیره و خلق نقدینگی میکنه و دلالی میکنه اسمش دزدی نیست ؟
    مامور دارایی که رشوه میگیره. نماینده مجلسی که زد و بند میکنه. و خلاصه تو هر چیزی که نگاه کنید یک فسادی هست. نتیجه اش میشه همین وضع. به نظر من این سیستم خیلی هم حساب شده نوشته شده چون باعث بقای بعضی ها میشه
    اگه سیستم بر اساس شفافیت و رقابت و ایجاد ارزش افزوده باشه که خیلی ها باید پست هاشون رو تحویل بدن که هیچ باید محاکمه هم بشن
    -------
    سهم ها 20-30 درصد رشد کردن شناسایی سود طبیعی هست
    ویرایش توسط djdream : 2021/01/24 در ساعت 10:21

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید djdream از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

کانال خالقی

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید djdream از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید djdream از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سرمایه گذار آواتار ها
    تشکر شده 6,401 بار در 1,613 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Shervan360 نمایش پست ها
    هزینه هر کارمند حداقل 15 میلیون تومن پای هر ایرانی آب میخوره.. این 15 میلیون هم از مالیات و پول نفت و پولی که تو ادارات میدیم تامین میشه بعد نشسته پاسور بازی میکنه

تلویزیون منوتو’s Instagram profile post: “.⁣ چه مقدار از ساعت کاری صرف پاسخگویی به ارباب رجوع می‌شود؟⁣ ⁣ هر روز شاهد انتظار طولانی مردم در بسیاری از سازمان‌های دولتی برای انجام…”
    پس دو سال اول تولد شما که هر هفته و ماه می رفتی مرکز بهداشت برای واکسن و قد و وزن و بعد از 7 سالگی تا 18 سالگی خواندن و فهمیدن را در مدرسه چه کسی یادت داد و الان از مرز و کشور برای آسایش شما و من چه کسی در شب روز داره نگهبانی می ده
    همین کارمند و معلم و ارتش و نیرو انتظامی و... بودند که با حقوق ناچیز خدمت به جامعه کردند یک دفع دیگه همین جا مطرح کردم با مدرک دکتری بجزء شرکت نفت و مخابرات دانشگاه بیش از 6 میلیون دریافتی با کسر مایات و بازنشستگی نداریم این الکیات را باور نکن
    کلا ما ایرانی ها عادت داریم از کشورمان ایراد بگیریم - حالا هم پدر و برادر خودمان را مفت خور قرار می دیم ببین وضع جامعه به کجا رسیده
    آنقدر که خرید به موقع مهم است، خرید ارزان مهم نیست.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید سرمایه گذار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال eco777 آواتار ها
    تشکر شده 1,581 بار در 425 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط djdream نمایش پست ها

کانال خالقی
    در حال حاضر رفتار دولت و مجلس ( تغییر نرخ سود بانکی در بازه کوتاه مدت و تشویق مردم به آمدن به بورس و خالی کردن سهام در اوج و تصویب قوانین و بخشنامه های زیان آور برای بازار سرمایه و ... ) یکی از ریسکهای بزرگ بازار سرمایه است . برای در امان ماندن از این ریسک میتونیم از سهام دولتی ( بانکی و خودرویی و پالایشی ) دوری کنیم یا به عبارتی :
    #بازیچه_نشویم

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید eco777 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

بله واقعا چیزی که ذهن منو مشغول کرده همین ریسک های سیستماتیک هست. افزایش نرخ برق و گاز و.. صنعت پتروشیمی و فولاد و.. این رو دیگه نمیشه تحلیل کرد. یک دفه میرن یک چیزی تصویب میکنن ما که علم غیب نداریم. مثلا گاز فولاد رو از 240 میخواستن بکنن 1400 الان میگن 50 درصد تخفیف میدیم میشه 700 تومن. به مرگ گرفتن به تب راضی بشن. مثلا همین پالایشی ها نرخ هاشون معلوم نیست و خلاصه بیشتر صنایع درگیر نرخ گذاری دستوری هستن. من یک بررسی کردم دیدم حوزه خلیج فارش گاز حدود متر مکعبی 3 - 4 سنت بوده میانگین. گاز چون کالای غیرقابل صادر کردن هست و ایران بزرگترین کشور دارنده گاز هست باید به قیمت خوب به شرکتها بده و گرنه حوزه های مشترک نفتی با قطر الانم دارن چند برابر ایران استخراج میکنن و همین عدم احداث پتروشیمی های جدید بخاطر تحریم ها باعث میشه ما نتونیم این گاز رو به حدی که باید استخراج کنیم و این از عواقب تحریم هست. میدونید که شرکتهای پتروشیمی همگی با تجهیزات کشورهای اروپایی احداث میشن و این همه دک و پوزی که مقامات موقع افتتاح میگیرن همش عوام فریبی ملت هست و اینا بجز خام فروشی و تخلیه منابع زیرزمینی توی این 42 سال کاره خاصی نکردن.
    بعضی از فعالای بازار رفتن سمت بیت کوین.
    من خوندم دولت از بورس 46 هزار میلیارد تومن کاسبی کرده. واقعا بجای اینکه این بازار رو گسترش بدن و حمایت کنن اونم نه بخاطر ما بخاطر درامد خودشون که کسری بودجه دارن ولی عملا دارن چیکار میکنن تو یک لحظه روی کل بازار رنج منفی میزنن. اصلا بازاری که همه نمادها با هم سبز و فرمز میشه یعنی حال طبیعی نداره و داره دستکاری میشه.
    امروز تو خیابون وایساده بودم یکی اومد گفت میگن شما تو بورسی و واردی میخوام ببینم بورس تا یکسال دیگه چطوره !

12. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید djdream از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی Hssn_mohammadi آواتار ها
    تشکر شده 600 بار در 182 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط djdream نمایش پست ها
    بله واقعا چیزی که ذهن منو مشغول کرده همین ریسک های سیستماتیک هست. افزایش نرخ برق و گاز و.. صنعت پتروشیمی و فولاد و.. این رو دیگه نمیشه تحلیل کرد. یک دفه میرن یک چیزی تصویب میکنن ما که علم غیب نداریم. مثلا گاز فولاد رو از 240 میخواستن بکنن 1400 الان میگن 50 درصد تخفیف میدیم میشه 700 تومن. به مرگ گرفتن به تب راضی بشن. مثلا همین پالایشی ها نرخ هاشون معلوم نیست و خلاصه بیشتر صنایع درگیر نرخ گذاری دستوری هستن. من یک بررسی کردم دیدم حوزه خلیج فارش گاز حدود متر مکعبی 3 - 4 سنت بوده میانگین. گاز چون کالای غیرقابل صادر کردن هست و ایران بزرگترین کشور دارنده گاز هست باید به قیمت خوب به شرکتها بده و گرنه حوزه های مشترک نفتی با قطر الانم دارن چند برابر ایران استخراج میکنن و همین عدم احداث پتروشیمی های جدید بخاطر تحریم ها باعث میشه ما نتونیم این گاز رو به حدی که باید استخراج کنیم و این از عواقب تحریم هست. میدونید که شرکتهای پتروشیمی همگی با تجهیزات کشورهای اروپایی احداث میشن و این همه دک و پوزی که مقامات موقع افتتاح میگیرن همش عوام فریبی ملت هست و اینا بجز خام فروشی و تخلیه منابع زیرزمینی توی این 42 سال کاره خاصی نکردن.
    بعضی از فعالای بازار رفتن سمت بیت کوین.
    من خوندم دولت از بورس 46 هزار میلیارد تومن کاسبی کرده. واقعا بجای اینکه این بازار رو گسترش بدن و حمایت کنن اونم نه بخاطر ما بخاطر درامد خودشون که کسری بودجه دارن ولی عملا دارن چیکار میکنن تو یک لحظه روی کل بازار رنج منفی میزنن. اصلا بازاری که همه نمادها با هم سبز و فرمز میشه یعنی حال طبیعی نداره و داره دستکاری میشه.
    امروز تو خیابون وایساده بودم یکی اومد گفت میگن شما تو بورسی و واردی میخوام ببینم بورس تا یکسال دیگه چطوره !
    سلام
    با توجه به رو به پایان بودن دولت فعلیگ احتمال تغییرات قابل توجه در نرخ خوراک و سوخت و بهره مالکانه و ..کم نیست؟

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Hssn_mohammadi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 169 بار در 48 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط سرمایه گذار نمایش پست ها
    پس دو سال اول تولد شما که هر هفته و ماه می رفتی مرکز بهداشت برای واکسن و قد و وزن و بعد از 7 سالگی تا 18 سالگی خواندن و فهمیدن را در مدرسه چه کسی یادت داد و الان از مرز و کشور برای آسایش شما و من چه کسی در شب روز داره نگهبانی می ده
    همین کارمند و معلم و ارتش و نیرو انتظامی و... بودند که با حقوق ناچیز خدمت به جامعه کردند یک دفع دیگه همین جا مطرح کردم با مدرک دکتری بجزء شرکت نفت و مخابرات دانشگاه بیش از 6 میلیون دریافتی با کسر مایات و بازنشستگی نداریم این الکیات را باور نکن
    کلا ما ایرانی ها عادت داریم از کشورمان ایراد بگیریم - حالا هم پدر و برادر خودمان را مفت خور قرار می دیم ببین وضع جامعه به کجا رسیده
    توهین به کسی نباشه ولی من و چن تا نزدیکانم کارمندیم و متاسفانه چیزی که میبینم..دو نوع کارمند هست...یکی رسمی که اکثریت کار نمیکنن...حقوق بالا و امکانات دولتی دارن و یکی کارمندای قراردادی و پیمانی که معمولا چن برابر کارمندای رسمی کار میکنن و حقوقشون فقط یه پایه حقوق اداره کار هست و هر سال یه چیزی ازش زده میشه....متاسفانه همینه ورنج حقوق ۱۵ به بالا برای کارمندای رسمی ادارات که البته یه سمت اسمی هم معمولا دارن چیز زیادی نیس.‌.علاوه بر اینکه بیمه درمانی شون هم خیلی پوشش کامله مث بهداری های نفت و یا کارمندای بانک...امکانات مسکن ...یا وام و .... هم هست

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Rubi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط Hssn_mohammadi نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به رو به پایان بودن دولت فعلیگ احتمال تغییرات قابل توجه در نرخ خوراک و سوخت و بهره مالکانه و ..کم نیست؟
    بهره مالکانه رو نمیدونم ولی خوراک پتروشیمی ها طبق فرمول تا سال 1405 مشخص هست که نرخ هم شناوره. حالا ممکنه این مجلس بیاد دبه کنه. من با شپدیس تماس گرفتم گفتن گاز مارو گرون کنن ما هم محصولمون رو گرون میکنیم و فعلا خبری نیست. چون این اوره ای ها هم دارن با ضرر اوره رو به جهاد میفروشن و میتونن به عنوان اهرم فشار استفاده کنن. مخصوصا پارسان که حدود 70 درصد اوره کشور دستش هست.
    پتروشیمی ها یک گاز هم استفاده میکنن که سوخت هست و ربطی به خوراک نداره

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید djdream از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

البته به نظر من پیش بینی سود شرکتها رو درست انجام نداده. شپدیس سه ماهه 480 تومن ساخته و همیشه ماه آخر به اندازه 30 درصد 11 ماه قبل سود میسازه. بنابراین سودش رو 2000 تا 2200 پیش بینی میکنم.
    جالبه خوراک رو 7.5 تا 9 سنت حساب کرده ولی پردیس به من گفت ما خوراکمون ریالی شده !

جاذبه بالای P/ E آینده‌نگر
    ویرایش توسط djdream : 2021/01/25 در ساعت 09:02

20. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید djdream از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)