صفحه 38 از 57 نخست ... 283536373839404148 ... آخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 561

موضوع: { تحلیل های جنب پل حافظ }

عضو فعال
    تشکر شده 1,574 بار در 506 ارسال

پاسخ : { تحلیل های جنب پل حافظ }

محاسبه ناو گوهران:

برای محاسبه خالص ارزش دارایی های شرکت یا همان ناو شرکت این گونه میتوانیم عمل کنیم:

جمع دارایی+جمع بدهی+ارزش پرتفوی بورسی+ارزش پرتفوی خارج بورسی+ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاریها

سرمایه

که در مورد گوهران مبلغ 134 تومان به دست می اید.

بنابراین ناو این سهم 134 تومان است و خرید در محدوده 100 تومان منصفانه خواهد بود
    به عقب نگاه کردم خدا را شکر کردم, به جلو نگاه کردم به او اعتماد کردم

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

در مورد کپرور دوستانی که دارن باید گفت که سهم در 450 تومان یک مقاومت دارد در صورت شکست ان و بعد تثبیت بر روی ان سهم توان رشد تا 513 تومان را هم خواهد داشت.
    اما اگر سهم زیر این عدد عرضه شود روند ریزشی به خود خواهد گرفت و توصیه به خروج از سهم در این صورت میکنیم.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

مطلبی در مورد بازار:

با اینکه شاخص از سطح حمایتی که قبلا گفته شده بود نتوانست برگردد اما هنوز هم معتقد به برگشت بازار هستیم این سطح میتواند از نزدیکی 72100 واحد باشد. الگوهای هارمونیک هم در تایم فریم 4 ساعته کف ساخته که خود تایید کننده یک روند برگشتی کوچک است
    اما بازهم میگوییم که این برگشت موقت خواهد بود و بازار بعد از آن بازهم ریزشی خواهد تا به کف خود نزدیک 69000 برسد.
    در زمانی دیگر مفصلا در مورد شاخص صحبت خواهد شد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

دو عامل اصلی عدم رشد بازار و احتمالا بازار چه زمانی شروع به صعود خواهد کرد: (با قدرت نرخ بهره آشنا شویم)

این روزها با اینکه صحبت ها از کاهش سود بانکی تا مرز 15 درصد به گوش میرسد اما عملا این موضوع نتوانسته است تا کنون بر بازار سرمایه و یا سایر بازار های مالی در کشور اثر گذار باشد.

با نگاهی به عملکرد نرخ بهره در بازارهای مالی میتوان به اهمیت نرخ بهره در بازار های مالی پی برد .ان طور که در کتابTap Dancing to Work در مقاله ای که در سال 2013 منتشر شد علت عدم رشد میانگین شاخص صنعتی داجونز را در طی 17 سال از 1964 تا 1981 را با اینکه تولید ناخالص ملی امریکا 4 برابر شد وارن بافت همین موضوع نرخ بهره میداند.

تعریف وارن بافت از نرخ بهره به این گونه است که وی نرخ بهره را به مثل جاذبه زمین میداند که با قدرت فوق العاده خود جلوی رشد شاخص بازارهای مالی را میگیرد.

او مثل دیگری برای نرخ بهره می اورد و میگوید بعد از سال 1981 که نرخ بهره از میانگین 15 درصد به کمتر از 2 درصد تا سال2001 شد میتوان با نگاهی به شاخص داوجونز که در طی این سالها از 8000 واحد به 19000 واحد رسید پی به قدرت نهان نرخ بهره برد.

حال با نگاهی به قدرت نرخ بهره میتوان علت این همه ریزش فرسایشی بازار را از سال 92 تا به العان فهمید. در واقع نرخ بهره را اگر در بلند مدت در اقتصاد ایران بررسی کنیم متوجه میشویم که تا پایین نیامدن نرخ واقعی بهره نمیتوان انتظار چرخش چرخ های اقتصاد را داشت زیرا نرخ بهره ریسک سرمایه گذاری را بالا میبرد یعنی اینکه یک شرکت برای اینکه خط تولید جدید در کارخانه احداث کند سرمایه با نرخ بهره 20 درصد کمتر در اختیار او قرار نمیگیرد. و چه بسیار اند شرکت هایی که با همین نرخ بهره به تعطیلی کشیده شده اند. گازلوله-صدرا-شرکت های نساجی مثل های بارز این داستان هستند هر چند که این موضوع در کلیت تولید اثر گذار است.

موضوع دیگری که نباید از آن غافل شد این است که ایا واقعا نرخ بهره به 15 درصد تقلیل پیدا کرده است؟

اولا که همین العان هم شما با مراجعه به هر بانکی میتوانید حساب هایی با سود دریافتی بالای 20 درصد اما با عناوین مختلفی همچون صندوق سرمایه گذاری... باز کنید. و موضوع مهم دیگر اوراق اجاره دولتی است که چندی پیش در همین بورس به فروش رسید ان هم با نرخ 18 درصد.
    بنابراین هنوز نمیتوان ادعا کرد که واقعا سودهای بانکی کاهش پیدا کرده است و این موضوع را بازار بهتر از من و شما میداند یکی از عوامل عدم رشد شاخص

عامل مهم بعدی سودآوری شرکت هاست:

بازاری تا به امروز هیچ گاه با توجه به ارزش ذاتی شرکت ها ارزش اسمی برای آنها تعییین نکرده حال چگونه شرکت هایی که بدون تغییری در روند سود آوری که هیچ حتی ناتوان از پوشش سودهای اعلامی را هم بخرد
    در واقع تا به امروز در بورس ایران که البته این موضوع هم دلایل منطقی دارد بر اساس سود به شرکت ها قیمت داده که هنوز این رویه تغییر نکرده بنابراین بازار انتظاری برای سود آوری شرکت ها ندارد

بنابراین:

همانطور که گفته شد دو عامل نرخ بهره و عدم سود آوری شرکت ها مانع اصلی صعود بازار هستند. حال شاخص با رشد تند خود در ماه های گذشته انتظار کاهش سود بیش از این داشت این انتظار تا کنون محقق نشده. در مورد نرخ اوراق اجاره دولتی اگر دولت قصد جذب سرمایه های خردی که در کشور همیشه نقش سفته باز در تمام بازارهای مالی را داشته اند. داشته باشد بنابراین باید بعد از مدتی نرخ اجاره دولتی هم کاهش یافته و با این شگرد دولت نهایتا میزان ریسک سرمایه را برای شرکت ها با کاهش سود پایین می آورد که آنگاه میتوان انتظار رشدی واقعی را از بازار داشت. همچنین پیش بینی ها از عدم پوشش مناسب سود شرکت ها حتی در گزارش های شش ماهه دارد و این واقعیتی انکار نشدنیست. در واقع میتوان گفت بازار در حال پیش خور کردن گزارش های ضعیف 6 ماهه شرکت هاس و احتمالا بعد از ارایه گزارش ها روند حرکتی رو به جلویی در بازار شکل بگیرد.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

تحلیل مجدد کگاز:
    اگر دوستان خاطرشون باشه در زمان بازگشایی این سهم سیگنال فروش رو دادیم و سطح حمایتی رو 515 و 480 عنوان کردیم

این تحلیل به خوبی عمل کرده و سطح 480 تومان توانست که جلوی ریزش بیشتر را بگیرد

در حال حاضر الگوی صعودی در سهم مشاهده شده است اما برای اینکه بتواند ادامه روند را داشته باشد باید سطح مقاومتی 520 تومان را بشکند در صورتی که این اتفاق بیفتد سهم توانایی رشد تا 720 را دارد

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

کپرور:

از زمان سیگنال خرید در 280 چند بار هدف سهم رو نزدیک همین سطح 440 تومان گفتیم امروز مشاهد میکنید که چطور سهم توان صعود ندارد.

در حال حاضر سهم برای صعود بیشتر 3 سطح مقاومتی مهم تا 480 را دارد که به نظر نمیرسد بتواند ان ها بشکند.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

وگردش:
    خرید این نماد در نزدیکی 112 تومان یا زیر این عدد میتواند گزینه مناسبی برای خرید امروز باشد
    در اولین فرصت تحلیل خواهیم کرد.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

آتیه دماوند:

سهم به شرط عدم شکست 250 تومان توانایی رشد می باشد اهداف هم 270-310 و 339 تومان است

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

پیشنهاد خرید کتوکا را داریم زیرا امروز سهم توانست با اصلاح 50 درصدی از روند قبلی خود روند جدیدی را شروع کند و این روند ادامه دار است اما اهداف میتواند 620-669-750 تومان باشد

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

کچینی هم سومین سیگنال خرید امروز می باشد با هدف 310 تومان

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 38 از 57 نخست ... 283536373839404148 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)