صفحه 54 از 57 نخست ... 44451525354555657 آخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 561

موضوع: { تحلیل های جنب پل حافظ }

عضو فعال
    تشکر شده 4,049 بار در 1,548 ارسال

پاسخ : { تحلیل های جنب پل حافظ }

از مجمع غالبر خبری ندارید؟ ممنون

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط جنب پل حافظ نمایش پست ها
    غالبر:

چند وقت پیش روی قمیت های نزدیک به 190 از ریزش این سهم گفتیم که این امر محقق شد هدف رو اون موقه 145 گفتیم که امروز نزدیک به این هدف هم شد فعلا با توجه به خارج شدن سهم در بازه زمانی چهار ساعته از باند بولینگر انتظار داریم فردا مثبت شده و احتمال رشد 10 تومانی در سهم هست اما فعلا چیزی از برگشت سهم دیده نمیشود و نیاز به رفتار بیشتر سهم هست تا بتوان بهتر پیش بینی کرد فعلا باید صبر کرد البته نکته دیگر را باید در نظر گرفت و این ریزش شاخص است که اگر اتفاق بیفتد مانع از رشد سهم خواهد شد به نظر میرسد در صورت ریزش بازار سهم در همین حوالی مدتها بازی کند.
    اما توصیه میکنیم این سهم را حتما در سبد خود داشته باشید این سهم شگفتی ساز خواهد بود.البته برای بلند مدت 2 ساله

دو سال تموم شد .آیا صعودش شروع شده؟

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید احمدخان از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 1,574 بار در 506 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط احمدخان نمایش پست ها
    دو سال تموم شد .آیا صعودش شروع شده؟

با سلام
    دوست گرامی هر چند که هنوز دو سالی که گفتم تموم نشده اما اگر کمی صبر کنید متوجه خواهید شد که صعود سهم شروع شده یا نه...
    به عقب نگاه کردم خدا را شکر کردم, به جلو نگاه کردم به او اعتماد کردم

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

مجمع خوبی داشت به فرمایش شما تا آخر سال سهم عالی میشود.
    ممنون از زحمات مخلصانه جنابعالی.

عضو فعال

تحلیل روند واتی در میان مدت:
    نماد واتی قبلا یک موج صعودی را از 170 تومان تا 430 تومان ساخت که در موج دوم اصلاحی با ایجاد گپ نتوانست پیرو قوانین الیوت عمل کرده و موج سوم صعودی خود را فیل کرد.
    در شرایط کنونی سهم از سطح 170 تومان تا سطح کنونی در حال نوسان میباشد که باید توجه داشت این سطح حمایتی یک سطح ده ساله برای سهم میباشد.
    سهم تا 65 هفته دیگر میتواند(توجه داشته باشید که الزامی برای نوسان در این سطح وجود ندارد)در این سطح نوسان کرده و به طور کلی یک روند نوسانی را از خود بسازد.
    در صورت شکست سطح 170 تومان ریزش تا 100 تومان حتمی خواهد بود و در صورت شکست سطح 260 تومان که سطح فعلی نیز هست روند صعودی شکل خواهد گرفت و وارد منطقه خاکستری خواهد شد که در این منطقه سطح 329تومان سطح مقاومتی دیگری برای سهم خواهد شد و سپس در صورت شکست این سطح رشد سهم تا سطح 486 تومان نیز به وقوع خواهد پیوست.
    بنابراین برای ورود به سطح باید منتظر شکست سطح 260 بود و تارگت را باید در دو سطح 329 تومان و 486 تومان قرار داد.
    توجه داشته باشید که در صورت عدم شکست سطح 170 تومان روند نوسانی سهم تا 65 هفته دیگر دنبال خواهد شد تا در آنجا سهم با فشار خوبی صعود کند.

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

هشدار دکتر محمد حسین ادیب به دولت نسبت به وضعیت بانک ها:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدحسین ادیب با انتقاد از سیاستهای اقتصادی دولت معتقد است، در صورتی که اقتصاد به سبک موجود اداره شود و تغییری در سیاست های اقتصادی دولت ایجاد نشود ، ادامه وضعیت موجود طی حد اکثر دو سال آینده به ریزش همه دارایی های حبابی می انجامد.
    وی بر این باور است که با شکستن حباب دارایی های سرمایه ای، ریسک بی اعتبار شدن وثائق بانکی بزرگ ترین ریسکی خواهد بود که شبکه بانکی را تهدید می کند.دیگر نظرات این پژوهشگر ریسک را در ادامه در گفت وگو با تسنیم بخوانید.

• اگر نرخ بهره بیش از ده درصد از نرخ تورم بالاتر باشد اقتصاد به صورت قطعی وارد فاز رکود شده است

تسنیم: رونق و رکود در نظام بانکی چه نشانه ای دارد ؟ادیب: اگر نرخ تورم 3 درصد بیشتر از نرخ بهره باشد اقتصاد در فاز رونق قرار دارد ، اگر نرخ بهره بیش از ده درصد از نرخ تورم بالاتر باشد اقتصاد به صورت قطعی وارد فاز رکود شده است.
    • با تورم بیش از نرخ بهره، اقتصاد حبابی می شود

تسنیم: آیا پول کم بهره ملاک شناسایی دوران رونق است ؟ادیب: در دوران رونق نرخ بهره از نرخ تورم کمتر است ودریافت وام بانکی رانت و امتیاز تلقی می شود و هر چه تورم بیشتر از نرخ بهره باشد رونق شتاب بیشتری دارد ،اگر تورم ده درصد یا بیشتر از نرخ بهره بالا تر باشد رونق به سوداگری تبدیل شده و اقتصاد حبابی می شود.تسنیم: حباب در بخش مسکن به چه معناست ؟ادیب: حباب به این معناست که قیمت مسکن از قدرت خرید مردم بیشتر رشد مَی کند.تسنیم: حباب در بورس به چه معناست ؟ادیب: در بورس حباب به این معناست که ارزش سهام رشد مَی کند اما عایدی سهام به نسبت افزایش ارزش سهام رشد نمی کند.تسنیم: حباب در بخش نرخ ارز چه ویژگی هایی دارد ؟ادیب: در خصوص ارز، حباب به این معناست که ارزش پول ملی بیش از میزان واقعی که تولید را اقتصادی نگه دارد افزایش مَی یابد.
    • ایجاد حباب در مسکن و خدمات ناشی از فشار پول کم بهره به اقتصاد

تسنیم: آثار ارزش گذاری بیش از حد پول ملی چه تبعاتی دارد ؟ادیب: وقتی پول ملی بیش از حد ارزش گذاری شد ، آن بخش از تولید داخلی که در معرض رقابت خارجی است رو به کاهش خواهد بود، لذا سرمایه گذاری در آن بخش از تولید که در معرض رقابت خارجی است روند نزولی پیدا مَی کند. وقتی تولید در معرض رقابت خارجی ، فاقد توجیه اقتصادی شود و اقتصاد تحت فشار پول کم بهره واقع شود ، در بخش مسکن و خدمات حباب ایجاد می شود و این اتفاقی بود که در دوران رونق نفتی از سال 1380 تا آذر 1390 ( قبل از تحریم) رخ داد.تسنیم: تشکیل حباب در بخش مسکن و خدمات در دهه 80 محصول چه عواملی بود؟ادیب: حباب در بخش مسکن و خدمات محصول پول کم بهره و ارزش بالای پول ملی است .تسنیم: دوران رکود با چه شاخصی تعریف می شود ؟ادیب: در دوران رکود ، نرخ بهره حداقل ده درصد از نرخ تورم بیشتر است، لذا ملاک دوران رکود پول پر بهره است.تسنیم: آثار دوران رکود بر بخش مسکن را چگونه ارزیابی می کنید ؟ادیب: در دوران رکود ، مسکنی که در دوران رونق بیش از قدرت خرید مردم رشد کرده بفروش نمی رود و معاملات مسکن به علت نداشتن قدرت خرید کاهش مَی یابد .تسنیم: آثار دوران رکود بر ارزش سهام چگونه است ؟ادیب:سهامی که عایدی آن به نسبت ارزش سهام رشد نکرده معاملات ان به شدت کاهش یافته و در مرحله بعد قیمت ان سقوط مَی کند .تسنیم: آثار بالانگهداشتن ارزش پول ملی در دوران رکود چه تبعاتی دارد ؟ادیب: در دوران رکود ارزش پول ملی همچنان بالا نگه داشته شد ، تورم ارزی در خرداد ٩٦ نسبت به ده سال قبل در خرداد ٨٦ بالغ بر 307 درصد و تورم تولید کننده در این فاصله٤٣٨ درصد بود لذا در فاصله ده سال تورم ریالی 131 درصد بیش از افزایش نرخ ارز بود لذا عدم افزایش نرخ ارز متناسب با تورم در دهه گذشته آن هم به میزان 131 درصد، به غیر اقتصادی شدن آن بخش از تولید داخلی انجامید که در معرض رقابت خارجی بود.تسنیم: اثر بالانگهداشتن ارزش پول ملی و پول پر بهره چگونه تجمیع می شود ؟ادیب: اگر نرخ بهره سالانه بیش از ده درصد از تورم بالاتر باشد( مصداق پول پر بهره ) و ارزش پول ملی هم مصنوعا بالا نگهداشته شود ، دارایی حبابی تحت فشار کاهشی قرار مَی گیرد ، فشار کاهشی ابتدا با کاهش معاملات حبابی خود را نشان مَی دهد ، در صورت تداوم بالا بودن نرخ بهره نسبت به تورم به میزان بیش از ده درصد ، نهایتا فشار کاهشی به شکسته شدن همه حباب ها مَی انجامد .
    • ریزش دارایی های حبابی تا دوسال آینده

تسنیم: سقوط ارزش دارایی های حبابی را پیش بینی می کنید ؟ادیب: در صورتی که اقتصاد به سبک موجود اداره شود و تغییری در سیاست های اقتصادی دولت ایجاد نشود ، ادامه وضعیت موجود طی حد اکثر دو سال آینده به ریزش همه دارایی های حبابی می انجامد .
    • ریسک بی اعتبار شدن وثائق بانکی بزرگترین ریسک تهدید کننده شبکه بانکی

تسنیم: آثار سقوط ارزش دارایی های حبابی بر بانکها چگونه است ؟ادیب: با شکسته شدن حباب دارایی های سرمایه ای مثل مسکن ، املاک تجاری و سهام ، بانکها که در ازای تسهیلات : مسکن ، املاک تجاری و سهام را وثیقه گرفته اند، ارزش وثیقه آنها به شدت کاهش یافته و در بسیاری از موارد ارزش وثیقه کمتر از ارزش وام شده و بانکها قادر به وصول تسهیلات پرداختی نخواهند بود لذا ریسک بی اعتبار شدن وثائق بانکی بزرگ ترین ریسکی است که شبکه بانکی را تهدید می کند. شبیه این روند در سال 1991 میلادی در ژاپن اتفاق افتاد ، در دهه 80 میلادی ارزش سهام و ملک در ژاپن ماهانه افزایش می یافت ، هر کس در هر نقطه کره زمین، این برداشت را داشت که برای ثروتمند شدن باید اقدام به خرید مسکن و سهام در ژاپن کند، عده ای دهه 90 میلادی را دهه ژاپن می دانستند قیمت مسکن در ژاپن به قدری بالا رفت که بانکهای ژاپنی وام مسکن را دو نسله پرداخت می کردند. به عبارت دیگر بر اساس حقوق تا پایان عمر، هیچ فردی قادر به خرید آپارتمان نبود لذا اقساط وام را فرد و فرزندش تقبل می کردند . به عبارت صریح تر خرید آپارتمان مستلزم پرداخت اقساط برای دو نسل بود و مسکنی که تا این اندازه گران شده بود وثیقه وام بانکی قرار گرفت، در سال 1991 میلادی اقتصاد ژاپن دچار فروپاشی شد و قیمت مسکن به 20 درصد سابق سقوط کرد و بانکهایی که اینگونه وثایق را در ازای وام پذیرفته بودند ورشکست شدند ، اکنون نیز بانکها در ایران وثائق حبابی را به عنوان تضمین وام پذیرفته اند که در صورتی که نرخ بهره تعدیل نشود نرخ بهره بالا به سقوط قیمت مسکن انجامیده و وثیقه ها بی اعتبار شده و وام گیرندگان ترجیح می دهند به جای پرداخت وام ، بانکها وثیقه را تملک کنند.
    • بی اعتبار شدن وثائق جدی است

تسنیم: راهبرد بانک مرکزی در بحران بانکی را چگونه ارزیابی می کنید ؟ادیب: من بانک مرکزی را به بازاندیشی در سیاست های پولی دعوت می کنم ، ورشکست شدن بانکها به سبب بی اعتبار شدن وثائق جدی است . بانکها از ناحیه ای در معرض آسیب اند که پیش بینی آن را نداشتند .

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

این رو از بنده نشنیده بگیرید:

یکی از زیر مجموعه های توتال قبل از سالهای تحریم یکی از سهامداران عمده ونفت بود که با تحریم های بین المللی همانند زیمنس که مجبور به فروش ایران ترانسفو شد، مجبور به فروش ونفت شد . علت شناوری آزاد بالای این نماد هم همین موضوع است .
    حال با قرارداد توتال خبرها از ورود این زیر مجموعه توتال به ونفت حکایت دارد.

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 26,301 بار در 6,124 ارسال

اگر صحت داشته باشه ونفت میره بالای500تومان

عضو فعال

در اواخر بهمن ماه بود گفتم که ونیرو چشم ها رو خیره میکنه:

#ونیرو با تصویب معامله 860 میلیاردی خرید غول صنعت در مجمع:"ونیرو" با افزایش سرمایه 2400 درصدی 1000 میلیاردی می شودبا برگزاری مجمع عادی به طور فوق‌العاده سرمایه‌گذاری نیرو ، سهامداران با تصویب معامله 860 میلیارد تومانی خرید غول صنعت برق ، تمایل خود را به افزایش سرمایه 2400 درصدی اعلام کردند.به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، درحالی سرمایه گذاری توسعه ملی 20 بهمن سال گذشته، 42.7 درصد سهام سرمایه گذاری نیرو را به فروش رساند که این بلوک (شامل 171 میلیون و 164 هزار و 579 سهم ) به قیمت پایه هر سهم 1855 ریال و به ارزش 31.6 میلیارد تومان توسط شرکت سرمایه گذاری ایران ( با ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی علی نقی خاموشی و عباس صمیمی) خریداری و سپس اواخر اردیبشهت سال جاری عیسی حسین پناه (مدیر سابق نظارت بر بورس ها و مدیرعامل سرمایه گذاری سایپا) مدیرعامل "ونیرو" و عضو هیات مدیره و حانشین علی ملکی شد.بعد از با این تحولات، اخیرا" مجمع عادی به طور فوق‌العاده سرمایه‌گذاری نیرو برگزار و طی آن در تصمیمی سرنوشت ساز و با اکثریت آرا ، سهامداران جزء با تصویب معامله 860 میلیارد تومانی خرید غول صنعت برق ، تمایل خود را به افزایش سرمایه 2400 درصدی اعلام کردند ****منبع *****

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

کابگن یکی از شگفتی سازهای دیگه هست که البته باید بریزه و میریزه و بعد باید خرید کرد...

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)