صفحه 2 از 57 نخست 123451252 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 561

موضوع: { تحلیل های جنب پل حافظ }

عضو فعال
    تشکر شده 1,574 بار در 506 ارسال

پاسخ : { تحلیل های جنب پل حافظ }

وقوام امروز خوب معامله شده.

گفتیم اگه بتونه قیمت پایانی رو به بالای 105 بیاره رشد 50 درصدی رو متحمل خواهد شد
    به عقب نگاه کردم خدا را شکر کردم, به جلو نگاه کردم به او اعتماد کردم

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

بازار به کدام سو؟

در طی چند روز گذشته سخن از مشاهد اشباع خرید در بازار کردیم. از رشد بازار گفتیم و فروش حقوقی ها طی یک هفته گذشته
    امروز سازمان به نوعی واکنش نشان داد و به نوعی موجبات ریزش دستوری بازار شد
    این موضوع میتواند استارت اصلاح باشد و میتواند هم جلوی ورود نقدینگی را نگیرد
    اما کفه ترازو به سمت اصلاح سنگینتر است
    زیرا در همین منطقه مقاومت مهمی وجود دارد.
    باید منتظر ریزش بازار بود
    اما تا کجا؟
    فعلا محکمترین سطوح حمایتی در محدوده 72200 است.

اما احتمال شکست این مقاومت هم وجود دارد
    که حمایت های بعدی در 69500 هست

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

یک سهم مشکوک به نزول تند:

غالبر سهمی که در این بازار رشد زیادی نکرد ولی بنیادی بسیار قوی دارد. در چارت این سهم دو چیز واضح هست. یک عدم ورود به کانال صعودی 2 که هدف ان 233 تومان هست و دو که مهمتر است تشکیل الگوی سقف دو قلو در سهم که احتمال ریزش تند و شاید زیاد را بسیار بالا برده است.
    این الگوی سقف دوقلو در ار اس ای چارت هم به وضوح دیده می شود البته هنوز تکمیل نشده و احتمال ریزش زیاد است
    اگر بخواهیم تاییده این الگو را بگیریم با نگاهی به الگوهای هارمونیک سهم متوجه ایجاد سقف قیمتی در بازه هفتگی خواهیم شد

انتظار داریم ریزش تا منطقه 50 ار اس ای در بازه هفتگی حداقل اتفاق بیفتد
    اولین حمایت هم در 151 وجود دارد.
    و به طور کلی انتظار ریزش تا 145 تومان را داریم.
    اگر سهامدار غالبر هستید کمی محتاطانه عمل کنید.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

مروری بر سهم هایی که چند روز گذشته سیگنال خرید بودن:

پلوله-انتظار اصلاح داریم تا 350

تکشا- هنوز منتظر رشد هستیم و انتظار داریم حتی در بازار منفی هم توانایی رشد دارد ولی برای تثبیت رشد باید پایانی بالای 288 بسته شود

وقوام- تا کنون که پایانی بالای 105 بسته نشده پس هنوز هم خرید نشده

زمگسا- خبر تایید افزایش سرمایه 1400 درصدی را داریم الگوی کف دقلو بسیار متحمل و رشد به 3500 حتمی

وپترو- هنوز انتظار رشد را داریم اما اگر شرایط بازار نزولی هم شود انتظار ریزش خاصی نیست

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

شکربن:

دوستان اگر به سهامداران بالای یک درصد نگاهی بکنند یه سهامدار میبین که 3 میلیون سهم شرکت رو در دست داره که مثل اینکه یکی از مدیران صندوق سرمایه گذاری اگاه هستن در واقع این شخص که سال قبل به داخل سهم وارد شده بود پیرو اخبار فروش زمین شرکت در اهواز بود که
    مثل اینکه زمین شرکت فروخته شده به صورت نقد و اقساط .اخبار متفاوتی درباره میزان سود سازی این زمین به گوش رسیده که بیشترین مبلغ 380 تومان هست اما بحث این هست که شرکت به دنبال اضافه کردن به زیر مجموعه هاش هست که شنیده شده پلوله یکی از اون هاست البته این خبر هنوز تایید نشده اما این مسلم هست که وپترو چند سال هست که به شدت به دنبال بالا بردن ارزش زیر مجموعه هاش هست که برای بالا بردن ارزش شکربن پلوله میتونه گزینه خوبی باشه چون پلوله اینده درخشانی دراره
    به هر حال خبر فروش زمین مثل اینکه انجام شده در این مدت هم اگر دقت کرده باشین حجم معاملات سهم رشد سنگینی کرده
    از طرفی هم خود شرکت هم اذعان به بالا رفتن فروش به ترکیه کرد که میتونه سود اوری شرکت رو متحول کنه

چارت سهم در بازه ماهانه در قیمت های 212 تومان یک کف دوقلو زده که نتیجه اون 100 درصد رشد تا به العان هست سقف قیمتی سهم 528 تومان که حتما سهم به اون قیمت خواهد رسید چون چارت که یک الگوی کاپ زده در حال تکمیل این الگو هست و بعد از اون هم همونطور که میدونید عموما سهم ها دچار رشد خوبی میشن
    اما در کوتاه مدت اگر بازار وارد روند اصلاحی بشه سهم هم میتونه تا محدوده 350 هم اصلاح کنه

شکربن به ازا هر سهم 100 تومان سود انباشته داره و ارزش ذاتی سهم هم در محدوده 500 تومان هست.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

فنرژی:

163 میلیون سهم
    سرمایه:16 میلیاردو سیصد میلون تومان
    جمع حقوق صاحبان سهم:343 تومان
    زیان انباشته:325 تومان

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

اقتصاد کلانتوهمات جنب پل حافظ)(چرخش سرمایه جهانی)

بدهی خارجی کشورهای جهان از سال 1980 تا العان بیش از 36 برابر شده از زمانی که رونق اقتصادی از کشورهای غربی به سمت حوزه شرق آسیا اومد و اقتصاد هایی مثل چین و هند پدیدار شدن اما امروز بدهی کشورهای غربی خصوصا امریکا 36 برابر تولید ناخالص ملی اونها شده که از زمان جنگ جهانی دوم هم بیشتر هست یکی از عواملی که باعث جنگ جهانی دوم شد.

تا کنون کشورهای غربی از دو راه بدهی های خودشون رو از دو راه تونسته پایین بیارن
    1-جنگ در کشورهای دیگه مثل خاورمیانه و فروش اسلحه به اونها
    2-برگشت سرمایه به کشورهای غربی و بالا بردن تولید ناخالص

در مورد گزینه جنگ خب العان میبینیم که جنگ منطقه خاورمیانه رو تصاحب کرده هدف این جنگ هم عربستان هست که بیش از 700میلیارد دلار ذخایر ارزی داره و بعد از ژاپن قدرتمند ترین ذخیره در ارز هست حالا بماند ذخایر طلا عربستان که نتیجه اون فروش 30 سال نفت از زمان وقوع جنگ ایران و عراق هست چرا که قبل از وقوع جنگ ایران و عراق فروش نفت عربستان زیر 1میلیون بشکه بود اما مشکلی که در اینجا هست این هست که این گزینه نمیتونه به تنهایی این بدهی عزیم کشورهای غربی جبران منافات بکنه

در مورد گزینه دوم داستان کمی پیچیده تر اما بهتر است 30 سال پیش با حرکت پول از کشورهای غربی به سمت چین محلی که هزینه های بیمه-کارگر و... پایین بود این داستان اتفاق افتاد
    و کشورهایی مثل ایران که قدرت اول در فروش نفت بود و همچنین ذخایر خوبی از ارز هم داشت گریبانگیر مشکل جنگ شد و نهایتا عربستان جایگزین ایران-عراق و ونزولا شد اما ایا میشه این طوری ادامه داد راه حل جذب سرمایه به سمت کشورهای غربی در چی هست؟ در اونجا هزینه کارگر و بیمه بالاست برای جبران این منافات کافیست قیمت مواد خام اولیه سقوط کند اتفاقی که دو سالی هست افتاده.
    با این کار سرمایه میتواند دوباره به سمت کشورهای غربی سرریز بشود در نتیجه کشورهایی مثل چین رو به سمت ورشکستگی خواهند رفت اتفاقی که امسال به وضوح در اقتصاد چین مشخص هست و قطعا ادامه دار خواهد بود اتفاقات جالب توافق ایران و ورود عربستان به ورطه جنگ از چند جهت مصداق این موضوع هست
    چند اتفاق رو در سالهای اخیر کنار هم وقتی بزاریم تایید کننده این موضوع هست-داعش و فروش نفت-بالا رفتن فروش نفت در عراق-بالا رفتن فروش نفت در ایران به وسیله توافق- دسترسی امریکا به ذخایر عظیم نفت شیل-ورود عربستان به جنگ در چندین جبهه و...

اما چه اتفاقی خواهد افتاد:
    همه میدونیم کشوری که وارد جنگ شد زیر ساخت های خودش رو از دست میده از جمله توان تولید نفت بیشتر مثل عربستان از طرفی هم هزینه جنگ بسیار بالاس و میتواند ذخایر ارزی و طلای عربستات رو به اتمام خواهد رسوند .چین و هند هم دست به گریبان رکود و به احتمال فراوان ورشکسته خواهند شد اتفاقی که 30 سال پیش گریبان کشورهای امریکای مرکزی را گرفت
    اما ایران با توجه به اقتصاد بکر و کوچیکی که داره میتونه دچار رشد سنگینی بشه از طرفی هم برجام هم به این اتفاق کمک خواهد کرد. وبه احتمال فراوان اقتصاد ایران در حال ورود به یک جهش بزرگ هست .
    از نظر نظریه های اقتصادی هم زمانی که رکورد در کشورها حاکم میشه طبیعتا مواد خام سقوط میکنن و نتیجه اون میشه چرخش سرمایه کلان از سمت کشورهای شرق اسیا به سمت کشورهای غربی هست.
    .................................................. ....
    موفق باشید.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جنب پل حافظ از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 30 بار در 12 ارسال

با سلام

مهمترین چالش پیش روی بازار، عرضه های خصوصی سازی است که عزم خودش رو جزم کرده تا پایان سال 95، مطابق سیاستهاش، عرضه هایی داشته باشه

با تمامی این احوال، اگر شما جای دولت بودید، چه کار میکردید؟

مگر نه اینکه یک فروشنده ساده، از میوه فروش بگیر تا قصاب، تا بوتیک دار و آجیل فروش، اول آشغالهاش رو رد میکنه و بعد قمیت مقطوع میزنه روی کالاهای ارزنده اش؟

رازِ افعال معکوس هم در همینه

اول قندی ها رفتند تو پاچه
    بعد خوردوریی ها
    بعد فلزی ها
    بعد پالایشی ها

دست آخر میرسیم به پترو شیمی ها و بانکی ها

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید الاغ سوار بورس از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

الباقی بازار هم (کمتر از 5 درصد حجم و ارزش) به اندازه خودشون، عین بنجل فروشی های شب عید، از این بلبشو، منتفع میشند

اینجوری حداقل چیزی که دستگیرمون میشه اینه که، میزان ارزندگی سهم ها با میزان تبلیغاتشون (جو سازی ها) مشخص شده و با خیال راحت میشه بلند مدتی کار کرد

Banned

همه اینهابه کنار، گاهی اوقات هم
    نباید ماشه را کشید و این زمانیه که، شما دید کافی ناشی از گرد و خاک (گل آلود کردن) چه عمدی چه سهوی ندارید

یعنی، انتخابات این دوره، تو تمامی دوره ها، متفاوته و پر از اما و اگر

هنوز عده بسیار زیادی عظمت برجام رو درک نکرده اند، علی الخصوص، گیر هایی که یه زمانی فکر کردن بهش حتی، تابو بود، مثل پی ام دی، چه برسه به اینکه زیر سیبیلی رد بشه بره پی کارش

صفحه 2 از 57 نخست 123451252 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)