صفحه 153 از 1075 نخست ... 53103143150151152153154155156163203253653 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,521 به 1,530 از 10749

موضوع: شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

عضو فعال hamid-reza آواتار ها
    تشکر شده 671 بار در 262 ارسال

پاسخ : شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

جناب بهزادي تك سهم هايي كه شما انتظار حركت بهتري از اونها داريد ميشه بفرماييد؟؟
    وبصادر و شرايط حاكم بر اونو و نظر خودتونم لطفا بفرماييد......
    پس حركت گروه خودرو را هم بايد در سال 94 با توجه به اثار احتمالي برداشتن تحريم جستجو كرد؟؟

ممنون بزرگوار

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hamid-reza از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال بهزاد بهزادی آواتار ها
    تشکر شده 13,872 بار در 488 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aravil نمایش پست ها
    فارغ از بحث تورم یا پی بر ای انچه که مهم است بازدهی ثبت شده میباشد.

نمیتوان به طور کلی نسخه ای واحد برای اقتصاد نوشت.
    خیلی ها هستند که در بورس سرمایه شان رو از دست دادند و خیلی ها در بانک موفق شدند سرمایه شان رو حفظ کنند.

به هر حال هر دوره ای و هر بازه زمانی در اقتصاد کلان سک کشور نسخه خودش رو داره و نمیشه تعمیم داد.

در دوران رونق بورس طبیعی است که سرمایه گذاری در بورس بسیار پر بازده تر از بانک هستش اما در دوران رکود قضیه متفاوت هستش.

کسانی که در اوج قیمتهای بورس در 82 الی 83 قبل از ریزش بزرگ بورس سهامشان رو فروختند و در بانک سپرده گذاری کردند بسیار بسیار موفق تر از کسانی بودند که در بورس ماندند.

کسی که سیمان شرق رو 4000 تومان فروخت مثل خود بنده و در بانک سپرده کرد و بهد 5 سال همان سهام رو 100 تومان خرید انهم با پولی که در بانک در 5 سال دوبرابر شده بود بازدهی 100 برابر بیشتری کسب کرد.

مشکل جامعه ما اینه که بسیار کلی به قضایا نگاه میکنیم و همه چیز رو تعمیم میدیم.

یک سرمایه گذار حرفه ای باید با در نظر گرفتن چرخه های زمانی در اقتصاد و سیکل های رونق و رکود تصمیم به شیفت از حوزه ای به حوزه دیگر بگیره.
    ممنون از شما

خواستم مثال نقض برای دوست عزیزمون بیارم که شما زحمتش رو کشیدید... از این نمونه ها کم نبوده است...

در هر حال اینگونه نیست که در تمام ماه ها و سال ها بورس بهترین ماوای سرمایه گزاری باشد... با این حال اگر شرایط مناسب رونق و روشنبینی سیاسی شکل بگیره مسلما بازار سرمایه محلی مناسب برای سرمایه گزاریست...

شب بخیر- بهزاد

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid-reza نمایش پست ها
    جناب بهزادي تك سهم هايي كه شما انتظار حركت بهتري از اونها داريد ميشه بفرماييد؟؟
    وبصادر و شرايط حاكم بر اونو و نظر خودتونم لطفا بفرماييد......
    پس حركت گروه خودرو را هم بايد در سال 94 با توجه به اثار احتمالي برداشتن تحريم جستجو كرد؟؟

ممنون بزرگوار
    حمیدرضای عزیز

حتما می دونید که بنده در هیچ انجمنی سهمی رو معرفی نمی کنم. اما در جواب شما به صورت کلی اینطور اشاره کنم که از دید من فعالیت در بازار به صورت تک سهم صحیح نیست و مدیریت سرمایه درست این هست که سبدی متنوع از گروه های احتمالا پیشرو را داشته باشید.

اگر فرض را بر این بگیریم که مذاکرات ختم به خیر خواهد شد، من به شخصه روی این گروه ها دیدم مثبت هست:

شیمیایی ها چرا که هنوز جا برای رشد اصلی خود دارند...
    بانکی ها چرا که یکی از کم ریسک ترین ها در بلند مدت هستند...
    خودرویی ها چرا که با اتفاقات چند سال اخیر می تونند آماده حرکتی مجدد باشند هرچند ریسکی بالاتر دارند...
    سیمانی ها چرا که گروه عقب مانده بازار در سالیان اخیر بوده اند...

البته علاوه بر گروه های فوق همواره نماینده ای هم از گروه هایی که ایران در اونها حرفی برای گفتن داره نگه می داشتم مانند معدنی ها، فلزی ها، شیمیایی ها و پالایشی ها

در نهایت شاید تشکیل یک سبد به نحوی که ترکیبی از گروه های عنوان شده باشه بد نباشه و برای انتخاب سهم هم نگاه می کنم ببینم کدام نماد از هم گروه های خوب P/E تحلیلی پایین تری داره مشروط به اینکه به جهت بنیادی تحلیل اون سهم نشان از ارزندگی اون و احتمال رشد و یا تعدیل مثبتش بدهد.

این رو هم اشاره کنم بنده با چنین سبدی زمانی در بازار حضور دارم که بازار ریسک پذیر باشه و در زمان ریسک گریزی بازار حالا به هر دلیلی که می خواهد باشه ترجیح می دهم به مطمین ترین بازار موازی شیفت کنم.

امیدوارم پاسخ شما رو داده باشم...

ارادتمند- بهزاد

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال جعفرزاده آواتار ها
    تشکر شده 11,930 بار در 4,539 ارسال

خیلی ها هستند که در بورس سرمایه شان رو از دست دادند و خیلی ها در بانک موفق شدند سرمایه شان رو حفظ کنند.

به هر حال هر دوره ای و هر بازه زمانی در اقتصاد کلان سک کشور نسخه خودش رو داره و نمیشه تعمیم داد.

در دوران رونق بورس طبیعی است که سرمایه گذاری در بورس بسیار پر بازده تر از بانک هستش اما در دوران رکود قضیه متفاوت هستش.

کسانی که در اوج قیمتهای بورس در 82 الی 83 قبل از ریزش بزرگ بورس سهامشان رو فروختند و در بانک سپرده گذاری کردند بسیار بسیار موفق تر از کسانی بودند که در بورس ماندند.

کسی که سیمان شرق رو 4000 تومان فروخت مثل خود بنده و در بانک سپرده کرد و بهد 5 سال همان سهام رو 100 تومان خرید انهم با پولی که در بانک در 5 سال دوبرابر شده بود بازدهی 100 برابر بیشتری کسب کرد.

یک سرمایه گذار حرفه ای باید با در نظر گرفتن چرخه های زمانی در اقتصاد و سیکل های رونق و رکود تصمیم به شیفت از حوزه ای به حوزه دیگر بگیره.
    اقاااا اقااااا حساس نباش حساس نباش / اون زمان محمود بود و الان حسن است/ از جملات شما میشه فهمید که شما سشرق را نفروخته و در بانک نگذاشته اید/ فقط چون معما حل شده است اسان شده / ضمنا بنده نیز کنتور سازی و قنیشا 80 تومانی همون موقع خریدم و الان اگر بخواهم بفروشم جندین 100 درصد سود میشود نه 100 درصد (( ....کنتور نمیاندازد ))

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جعفرزاده از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 886 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط 6500400 نمایش پست ها
    اقاااا اقااااا حساس نباش حساس نباش / اون زمان محمود بود و الان حسن است/ از جملات شما میشه فهمید که شما سشرق را نفروخته و در بانک نگذاشته اید/ فقط چون معما حل شده است اسان شده / ضمنا بنده نیز کنتور سازی و قنیشا 80 تومانی همون موقع خریدم و الان اگر بخواهم بفروشم جندین 100 درصد سود میشود نه 100 درصد (( ....کنتور نمیاندازد ))
    بنده صحبت 100 برابر کردم نه 100 درصد. کاش کمی با دقت میخواندید.

دوما هم که کافر همه را به کیش خود پندارد

سوما هم که بنده احساس کردم یک بحث علمی شده منم اومدم نظر خودم رو بگم البته نمیدونستم که بحث علمی نیست بلکه بحث کینه و دردهای کهنه هست که سر باز میزند.

واقعا از طرز ادبیات و نوشتار میتوان به شخصیت اخلاقی و چنته علمیش پی برد.

و در اینجاست که شاعر میگوید

تا کاربر ویژه سخن نگفته باشد
    عیب و هنرش نهفته باشد.

به هر حال من نظر خودم رو گفتم و مستندات و دلایل علمیش رو هم دارم

چه خوبه انسان بتونه جواب یک نوشتار و تحلیل رو با تحلیل علمی بده یا نقد کنه و به جاش نظرات علمی تر خودش رو بده نه اینکه سعی کنه چهره واقعیش رو به همه بشناسونه و رو کنه.

در پایان بهتره قبل از سرمایه مالی کمی سرمایه اخلاقی هم داشته باشیم.

ثروت بدون اخلاق مساوی با وضعیت فعلی جامعه

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید aravil از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها
    تشکر شده 6,544 بار در 1,669 ارسال

سلام دوست من کلیت نوشتار شما رو قبول دارم ...........................ولی بنظر من الان زمان خروج از بورس نیست.....................شما بهتره صبر کنید شاخص 110000-120000-135000 هزاری شد برید سپرده کنید شاید اتمام موج5 الیوتی در تایم هفتگی .............................تا برج-9-11 زمان ببره.......................... بنظرم فعلا زود هست از سپرده بانکی صحبت کنیم.
    تمام ناتمام من با تو تمام ميشود.....

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها

روزی که روند نزولی شاخص شروع شد به این موضوع اشاره کردم که احتمالا با یک موج 4 بزرگ روبرو هستیم نه یک ریزموج 4. خیلی از افراد تصور بازار صعودی رو در ماه های اسفند و فروردین داشتند و دیدیم که اینگونه نشد.................صحبت واحتمالات شما متین ولی بنده نظرم این است که احتمالا در یک موج4 هفتگی هستیم که از کف اون بسلامت کذشتیم و وارد موج5 هفتگی شدیم اتفاقا بنظر من زمان خوبی برای سرمایه گذاری وسود بردن از موج 5 هستش از لحاظ زمانی من احتمال میدم این موج تا برج8-9 حتی 11 به درازا بکشه...................................

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

صبح بخیر

تحلیل تایم فریم ماهیانه شاخص....

تصور می کنم برای اتمام موج 4 الیوتی هنوز خیلی زود باشه.... به جهت تکنیکال و دیدگاه الیوتی هم نیمه دوم تابستان و پاییز شروع موج 5 خواهد بود که با فرضیات بنیادی که ارایه دادم نیز تا حدودی هماهنگی داره...

به هر حال این یک احتمال و فرضیه هست و باید دید چه میشود...

ارادتمند- بهزاد

16. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها

به هر حال شرایط سرمایه گزاری در بازارهای موازی خوب نیست. طلا روندی نامعین و احتمالا نزولی رو در دنیا تجربه می کنه. قیمت دلار در ایران تا حدودی به ثبات رسیده است و انتظار افزایش ناگهای از آن را نمی توان داشت مگر اینکه اتفاق بدی در مسیر مذاکرات بیفتد... در بازار مسکن حجم عرضه ها چندین برابر تقاضا هاست و فعلا جهشی در اون بازار شاهد نخواهیم بود..............................بااحترام دوست من بنظر من طلا کلا صعودی هست................بنظرم از دید الیوتی فعلا در تایم هفتگی در حال پایان -ساخت موج1 هست .....................واحتمال میدم 5 موج هفتگی طلا بیشتر از2000 دلار باشد2300-2600- وحتی 3000 دلار -خوب احتملا زمانی بین 1-2- نهایتا3 سال نیاز دارد......بحر حال از نظرات شما قدر دانی میشود وبخشهاای از نظرات شما را من هم قبول دارم...........................ولی در مورد طلا وحال روز بورس من این احنمالات را میدهم ونظرم این است....

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    صبح بخیر

تحلیل تایم فریم ماهیانه شاخص....

تصور می کنم برای اتمام موج 4 الیوتی هنوز خیلی زود باشه.... به جهت تکنیکال و دیدگاه الیوتی هم نیمه دوم تابستان و پاییز شروع موج 5 خواهد بود که با فرضیات بنیادی که ارایه دادم نیز تا حدودی هماهنگی داره...

به هر حال این یک احتمال و فرضیه هست و باید دید چه میشود...

ارادتمند- بهزاد

دوست من جسارتن یک مکدی بندازید روی چارت تا مشخص شود که احتمال شما ........................ جسارتن احتمالا اشتباه است....................همچنین نمودار هفتگی لطف کن بزار با مکدی.........................ضمنا از رهاور نوین مخصوصا برای موج شماری استفاده شود درست تر خواهد بود.به دلیل دیتای زیاد این نرم افزار........

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع