صفحه 388 از 1075 نخست ... 288338378385386387388389390391398438488888 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,871 به 3,880 از 10749

موضوع: شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

عضو فعال ابوذر آواتار ها
    تشکر شده 2,513 بار در 603 ارسال

پاسخ : شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    عجب غلطی کردم یک مطلبی نوشتم

دوست عزیز

اگر شاخص رو میذاشتن بطور طبیعی اصلاح کنه

اونوقت یک عده

پیدا میشدن میامدن هر روز میگفتن

شاخص اجازه خروج بما نداد

وای بد بخت شدیم

سهم موند رو دست مون

اینگار اینجور چیزا رو ندیدم

شاخص تو یکشنبه سیاه

مرگ رشد خودشو اعلام کرد اونکه گرفت گرفت

هر چند اعلایم ان از قبل برای خیلیها واضح بود

ولی کمتر تجربه دار ها دل به رشد سهم و همراهی هر روزه برای بازگردانندن

حداقل 10 درصد اولیه داشتن

ولی بازار فرصت 3 ماه داد ولی انها باز هم بر امید خود باقی مانند

الان هم هر روز دارن لعن و نفرین میکنن

عالم و ادم رو

واشتباه خودشون و نا اشنایی با بازار بورس رو گردن

همه میاندازن

پ.ن خدا میداند با چه شوقی ان تاپیک اموزشی را راه انداختم شاید برای بعضیها

مکانی برای یاد گیری باشد

اگر بخواهن این راه را ادمه بدهن ولی دریغ و صد حیف

یا علی
    سلام سخن شما درست است اما مشکل این است که کمتر کسی باور میکرد اینگونه سقوط بکند وهر بار دروغ جدیدی در مورد حمایت بگویند ودر سایت های بورسی هم کسی اینگونه پیش بینی کند انگشت شمار بودن که به نقد شدن وخروج توصیه کنن واکثرا صحبت از برگشت بازار بود.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ابوذر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,025 بار در 1,826 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط H.samimi نمایش پست ها
    واقعا درمانده شديم
    بفروشيم. بد
    نفروشيم. بد
    بخريم. بد
    نخريم بد. جرأت نميكنيم مجموع قيمت پرتفوى مون هم نگاه كنيم
    ميترسم يه روز آرزوى قيمتهاى الان و بكنيم
    دوستان يه كف قيمتى بر اساس تحليل تكنيكال بفرمايند كه ديگه خارج بشيم
    چى فكر ميكرديم چى شد
    چه آرزوها پيش خودمون داشتيم
    خوب شد پيش كسى عنوان نكرديم وگرنه مسخره خاص و عام شده بوديم
    چرا عزیز دل، چرا شما باید مسخره بشی؟
    مسخره اون مسوولین بی لیاقت بورس و حقوقی های حرامخواری باید بشن که حقیقی خرده پا رو به این روز انداختن. یا اون وزارت اقتصاد که اب سرد رو روی بورس ریخت.

سرت رو بالا بگیر دوست عزیز
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال H.samimi آواتار ها
    تشکر شده 6,542 بار در 1,909 ارسال

اگه قرار بود همه کسانیکه توی بورس فعالیت میکنند تحلیلگر حرفه ای باشند که حال و روز بنده و امثالهم اینگونه نبود کما اینکه همونها هم که ادعا میکنند اکثرا درمانده شده اند. نه اینکه خدای ناکرده تحلیل شان اشتباهه
    از آنجا که متولیان این سیستم خودشان سراپا مشکل اند و اصلا دغدغه شان پویایی تولید و اقتصاد این مملکت نیست بل جیب مبارکشان است که اگر غیر از این بود میشدیم همانند کشورهای پیشرفته و نه جهان چندمی ؟ و جالب است که ما تاکنون از آقایان توقع ارایه سیستمی پاک و خالص را داشته ایم و چقدر ساده اندیش و .... خلیم (خودم و میگم)
    از طرفی قرار نیست درد دلهای بورسی مان را با دختر همسایمون در میان بگذاریم که نه تنها ایشان که تمامی اونهایی که در این محفل نیستند نخواهند فهمید که چه می گوییم. چه ساده ایم!!! حتی بعضی از اینها هم که هستند. متوجه نمیشوند
    دوستان افرادی هستند که به زمین و زمان گیر میدهند و اگه کسی هم پیدا نکنند به خودشان گیر میدهند.
    من نمیدونم واقعا توی این بازار میشه سود کرد اگه کسی تونسته خرید و فروش هاشو همون روز که انجام میده بفرمایند بقیه هم استفاده کنند.
    در انتها این بازار منم منم و بگم بگم نداره و تحلیل احتمالاتی است که ممکن است تکرار میکنم ممکن است مارا به واقعیات بازار نزدیک کند. و اونهایی که به این بازار ورود کرده اند به اختیار خود و با سرمایه خود و با مسوولیت خود وارد شده اند و با اختیار خارج خواهند شد.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید H.samimi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,035 بار در 4,774 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آریو نمایش پست ها
    وزن شرایط رکودی حاکم بر اقتصاد شاید خیلی بیشتر باشد

نصف شدن ساخت و ساز در کشور و متوقف شدن ساخت مسکن مهر : صنعت فولاد ...سیمان ..کاشی .. سرامیک .. شیرآلات و...

رینگ فلزات رو که دنبال میکنی شاید هر پارتی که رو رینگ میاد فقط 10 درصدش معامله میشه

بازار صادراتی اوره و آمونیاک .. کاشی و سرامیک و سیمان و لبنیات و بستنی ..در عراق و سوریه دچار مشکل شده

دوستان قیمت گذاری را مطرح میکنند اما دوستان این قیمت گذاری فقط رو چندتا صنعت تو بورس تاثیر میگذاره بقیه جهانی هستند و با قیمت دلار همخوانی میکنه

بانک ها به خاطر منابع مازادی که دارند به هزینه پول بالا دچار مشکل شدند ... و زیان ده شدند از محل عملیاتی

..........

اعتراف میکنم دیر حساب کتاب کردم ...

شاید فرصت هایی در سطوح قیمتی بالاتر برای ما فراهم بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط آریو نمایش پست ها
    طبق گفته خودشان یک سوم این مبلغ تحت کنترلشان نیست

بازار قابل تکان دادن هست ... اما بیشتر ماهیت تکان دادن مهم هست

دولت دوست دارد رشد ها واقعی باشد بر گرفته از واقعیت اقتصاد باشد ...

البته ممکن است رشدی در بازار رخ دهد اما باز هم مثل سال گذشته تیر تا زمستان 92 غیر واقعی باشد و فقط فرصتی دست دهد تا تجدید نظری کنیم !

قطع ارتباط بورس با اقتصاد واقعی؟

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/810749/
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بهزاد بهزادی آواتار ها
    تشکر شده 13,872 بار در 488 ارسال

صبح همه دوستان بخیر

ممنون از پست های محبت آمیز شما...

اگر موضوع کناره گیری مطرح میشه صرفا از تیم مدیریتی انجمن هست و کما فی سابق بنده هم کنار شما به ارایه نقطه نظرات خودم از بازار و شاخص کل در همین تاپیک خواهم پرداخت... در هر حال بنده انتظاراتی از تیم مدیریتی دارم که اگر تحقق پیدا کنه همچنان در اونجا حضور دارم و در غیر این صورت به عنوان کاربر عادی به ارایه مطالب خواهم پرداخت...

ناراحتی این روزهای بنده از فرو رفتن در ضرر نیست چرا که همانطور که اشاره کردم از اصل سرمایه ای که امسال وارد بازار کرده ام تا امروز کمی بیشتر از 1 درصد در ضرر هستم که در بازارهای دارای ریسک این مورد بسیار طبیعی و پیش پا افتاده هست... ناراحتی من از برخی رویکردها و اتفاقاتی در انجمن هست که در شان یک انجمن حرفه ای و سالم مانند آدان نیست... بنده چیزهایی رو میبینم که خیلی از عزیزان احتمالا به اونها توجهی ندارند...

از این موضوع می گذریم چون قصد واکاوی موضوعی رو در اینجا ندارم...

در مورد بازار وضعیت این روزها قابل تحلیل نیست... جهت حرکتی بازار رو نه تکنیکال معین می کنه و نه فاندامنتال.... بازار بدون توجه به سطوح مقاومتی و حمایتی و بدون توجه به اخبار حرکت می کنه... حجم معاملات پایین هست و از دید بنده هوشیاری بازار در شناسایی جهت از بین رفته است... با این حال نباید ناامید بود... علی القاعده این روزها تمام میشه... اینکه بازار از کجا برخواهد گشت رو هیچ کسی نمی دونه...

قبلا هم اشاره کردم که با توجه به نبود نقدینگی دلیلی محکم برای برگشت سرمایه ها مورد نیاز هست... از دید من فقط و فقط خبر توافق هسته ای می تونه بازار رو روی سیکل صعودی بیندازد... خبر توافق هسته ای نه فقط امیدواری ها رو به اینده بورس زیاد می کنه بلکه منجی وضعیت رکود اقتصادی فعلی است...

وضعیت نوسانی بازار ( یک روز مثبت و یک روز منفی) حداقل تا دور بعدی مذاکرات ادامه داره... اگر دقت کنید همه بازارها دچار رکود شده اند و این بدین مفهوم هست که نقدینگی پارک شده در کنار بازار می تونه با رفع ابهام از وضعیت مذاکرات وارد یکی از این بازارها بشه و یک موج قوی رو منجر بشه.... امیدوارم با خبر توافق هسته ای این سرمایه به جای درست خود هدایت شود تا بار دیگر شاهد تورم شدید و افسار گسیخته شدن دلار و سکه نباشیم...

باید با بازار در روزهای آتی همراه بود تا ببینیم چه پیش می آید...

ارادتمند- بهزاد

عضو فعال moslem.zm2060 آواتار ها
    تشکر شده 452 بار در 113 ارسال

اون موقع که شاخص داشت به 89000می رسید یه عده گفتند شاخص خیلی صعودی شده و ممکنه خیلی ها بخوان دیگه خروج کنن بعد تصمیم گرفتن با تبلیغ برای بورس و دادن کد ها بورسی و کد معاملات انلاین یه عده ای که هیچی از بورس نمی دونستن را به بورس اوردن تا وقتی شاخص دیگه تو 89000می خواست نزول بشه مشکل نقدینگی نباشه که هرکسی می خواست بفروشه مشکل نداشته باشه بعد هم که دیدن شاخص خیلی داره نزول می کنه و خیلی از تازه وارد ها رفتن تو ضرر بعد با دست کاری (همون صندوق) تو شاخص از افت بیشتر جلوگیری کردن و نزاشتن شاخص طبق میل خودش اصلاح کنه (که بنفع تازه وارد های بورسی شد و از افت بیشتر حلوگیری کرد)
    Using Tapatalk

11. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید moslem.zm2060 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

دکتر بهزادی عزیز بیا

داره اینجا

به تاپیک هر چه میخواهد دل تنگ بگو

تبدیل میشه

چقدر فرق است بین

معامله گر و تحلیل گر

چقدر در بازار های مالی ایران

کمبود اموزشهای مدیریت سرمایه

و از اون مهمتر

اموزشهای روانی رنج میبره

معامله گری که با منفی شدن حسابش

سعی بر تغییر بیرون از وجود خودش داره

بدونه

این بازار جایی برای اون نیست

بهتر بره

پولش رو بذاره بانک

من قول میدم حتی شاخص پرواز کنه

اون شخص با زهم برایند معاملاتش منفی خواهد بود

بعضی ها چنان در چارت شاخص غرق شدن که

فرصت بازنگری در رفتار خودش و شیوه معاملاتشون رو ندارن

اینگار که با مقصر دانستن شخصی دیگر

مسولیت اشتباه خودشون رو به ان شخص و یا سازمان انتقال میدن

شاید از بار غذاب وجدان راحت بشن

ولی

والله

با این روش نمیشه معامله گر شد

اصل اول معامله گر ی

قبول مسولیت اشتباه های خودمون است

و شاید

به این نتیجه برسیم بورس جای ما نیست

یا علی
    نمیدونم

امریکا رفتی یا نه

ولی جاذبه لاس وگاس هزاران برابر بیشتر از بورس تهران است

ولی یک قمار باز نمیاد بگه من باختم

چون اینجا خیلی جاذبه داشت !!!!!!!!!

شخصا علاقه ای به بحث با شما ندارم
    حالا که پولت رو باختی

داری مطالب بالا رو مینویسی

اگر پارسال از همین موقع اومده بودی بورس و بعد از 6 ماه خارج شده بودی

میگفتی

عجیب بهشتی وارد شدم

شب میخوابم

صبح پولم داره زیاد میشه

اونوقت از این شاخص و اهلش کمال تشکر رو داشتی

الان هم دیر نشده

ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازه است

ولی اگر میخواهی ادامه بدی و فکرت اینکه

با سر زدن به این تاپیک زودتر از خیلیها متوجه تغییر روند شاخص نزولی میشی

و میتونی انتقام شکست ها تو بگیری و بعد برای همیشه از بورس خارج بشی

میگم بازم داری اشتباه میکنی

بهتر الان تصمیم بگیری برای همیشه از بورس خارج بشی

و یا اگر میخواهی در بورس بمانی

سعی بر اموزش داشته باش

و بدون راه برای این کار هموار است

ومن برای راحتی عزیزان

کلی مطلب اموزشی در لینک امضا خودم قرار دادم

از یک جایی شروع کن

و به پست قبلی من رجوع کن

و از ایینه بخواه نام نجات دهنده ات را

پ.ن اصراری بر قبولاندن مطالبم ندارم و شما مختار به گرفتن هر تصمیمی برای اینده مالی خود هستی

در صورت پاسخ به پست من از ادامه جواب معذورم

شب خوش
    عجب غلطی کردم یک مطلبی نوشتم

دوست عزیز

اگر شاخص رو میذاشتن بطور طبیعی اصلاح کنه

اونوقت یک عده

پیدا میشدن میامدن هر روز میگفتن

شاخص اجازه خروج بما نداد

وای بد بخت شدیم

سهم موند رو دست مون

اینگار اینجور چیزا رو ندیدم

شاخص تو یکشنبه سیاه

مرگ رشد خودشو اعلام کرد اونکه گرفت گرفت

هر چند اعلایم ان از قبل برای خیلیها واضح بود

ولی کمتر تجربه دار ها دل به رشد سهم و همراهی هر روزه برای بازگردانندن

حداقل 10 درصد اولیه داشتن

ولی بازار فرصت 3 ماه داد ولی انها باز هم بر امید خود باقی مانند

الان هم هر روز دارن لعن و نفرین میکنن

عالم و ادم رو

واشتباه خودشون و نا اشنایی با بازار بورس رو گردن

همه میاندازن

پ.ن خدا میداند با چه شوقی ان تاپیک اموزشی را راه انداختم شاید برای بعضیها

مکانی برای یاد گیری باشد

اگر بخواهن این راه را ادمه بدهن ولی دریغ و صد حیف

یا علی
    دوست عزیز حالا تحلیل شما به عنوان یک تحلیلگر از آینده بازار چیه؟
    فقط خواهشا از کلی گویی بپرهیزید

وگرنه از قدیم گفته اند معما چون حل گشت آسان شود
    ویرایش توسط ebiman : 2014/06/25 در ساعت 09:45

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال صولت الدوله قشقایی آواتار ها
    تشکر شده 3,909 بار در 815 ارسال

علی الحساب به نظر میرسه شاخص تا 71750 رو که میره
    تا یکشنبه
    خودرو هم تا یکشنبه وقت داره از حوالی 250 برگرده

اگه برنگرده از این حوالی شاخص 69000 تا آخر تیرماه دور از ذهن نیست که خودرو هم به 220 میرسه

15. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید صولت الدوله قشقایی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال daryadel120 آواتار ها
    تشکر شده 2,505 بار در 537 ارسال

خرس بزرگ وال استریت

عامل زمان........................................ یک تحلیلگر باید بتواند زمان درست ورود و خروج از یک ترید را درست تشخیص دهد تا موفق شود.

جس ليورمور (۱۹۴۰-۱۸۷۷)قطعاً يكي از بزرگترين تريدرهاي تاريخ است. او از سن ۱۴ سالگي به عنوان پادو در يكي از كارگزاري هاي بوستون شروع به كار كرد. استعداد فوق العاده او در رياضيات باعث شد كه او به وجود «الگوهايي» در نوسانات قيمت ها پي ببرد و اين زماني بود كه اكثر مردم نوسانات قيمت را تصادفي مي دانسته و روي سهام قمار مي كردند. او نخستين تريد خودش را با خريد ۵ دلار از سهمي آغاز كرد كه سيستمش سيگنال خريد داده بود و دو روز بعد سهم را با ۱۵/۳ دلار سود نقد كرد. در آن روزها مغازه هايي براي قمار روي نوسانات زنده بازار وجود داشت و جس با سيستمش آنقدر در اين مغازه ها موفق عمل كرد كه تمام اين مغازه ها ورود جس را به محل كسبشان ممنوع كردند. جس كه در سني حدود ۲۰ سال توانسته بود ده هزار دلار پول نقد داشته باشد براي خريد و فروش به وال استريت رفت. يكي از مهمترين درس هايي كه او در ۵ سال اول تريدش گرفته بود اين بود كه وقتي شروع به استفاده از يك سيستم مطمئن كرد با رعايت كامل ديسيپلين، هرگز خارج از سيگنال هاي سيستم تريد نكند، درسي كه برايش به قيمت چند هزار دلار تمام شده بود. جس به سرعت در وال استريت ورشكست شد و به بوستون باز گشت. جس شروع كرد به بررسي دلايل شكستش در وال استريت و متوجه شد كه سيستم او يك سيستم بي نقص اسكالپينگ (ناخنك زني) است كه بر مبناي قيمت زنده عمل مي كند و به سرعت و با چند پوينت سود خارج مي شود. در حالي كه در وال استريت تا رسيد خريد شما از كارگزار نرسد، شما نمي توانيد متوجه شويد كه نماد مورد نظر را به چه قيمتي خريده ايد. جس به سرعت و با چند تريد موفق در مغازه ها پولش را به دست آورد و شروع كرد به تدوين سيستمي براي خريد در وال استريت. بازگشت جس به وال استريت در ۱۹۰۱ با ۵ برابر شدن سرمايه اش همراه بود: ۵۰ هزار دلار نقد. پولي كه بازهم با درسي ديگر از دست رفت. جس درست ۲ روز صاحب ۵۰ هزار دلار نقد بود. درس ۵۰ هزار دلاري كه جس را بار ديگر ورشكست كرد، اين بود: به توصيه هاي ديگران توجه نكن. روزي ليورمور با يكي از دوستان قديمي خود در كارگزاري صحبت مي كردند كه شخصي به دوست ليورمور گفت: سهم الف را بفروش، پايين مي آيد. دوست جس مي گويد: اما بازار گاوی (صعودي) است. و اينجا بود كه جس در مي يابد كه او در تمام اين سال ها بيشتر به نوسانات (swing) كوچك نظر داشته تا حركت هاي بزرگ. با تمركز بيشتر روي حركات بزرگ و طراحي يك سيستم خوب، ليورمور شروع به كسب درآمد از بورس مي كند. او مي گويد: فكر كردن من را پولدار نكرد، صبر كردن برايم سودآور بود. يك درس گران قيمت ديگر: جس پي مي برد كه بازار به قله رسيده و زمان سقوط فرارسيده. او شروع به فروش مي كند اما قيمت ها هر روز بالاتر مي روند تا اينكه او با ضرر هنگفت از بازار خارج مي شود. چندي بعد از اين زيان بزرگ، تغيير روند قيمت ها آغاز مي شود و پيش بيني جس درست از آب در مي آيد. اينجا بود كه جس درس بزرگ ديگري گرفت: عامل زمان. يك تحليلگر بايد بتواند زمان درست ورود و خروج از يك تريد را درست تشخيص دهد تا موفق شود. ليورمور زمان برگشت بزرگ ۱۹۰۷ را چنان درست تشخيص مي دهد كه تنها در روز ۲۴ اكتبر ۱۹۰۷ سه ميليون دلار سود مي كند. اين فروش هاي او چنان موثر عمل كردند كه مورگان (از كساني كه چند سال قبل از اين سقوط با دادن ۲۰ ميليون دلار به وال استريت آن را از ورشكستگي نجات داد) شخصاً از جس مي خواهد كه فروش را متوقف كند والا به تنهايي بازار را نابود مي كند. بعد از اين روز او به خرس بزرگ وال استريت مشهور شد. يكي از مهمترين دستاوردهاي ليورمور در تريد تشخيص محدوده هاي مقاومت و حمايت توسط اوست. اصل ديگري كه تقريباً همه بزرگان بازار بعد از او هم رعايت مي كنند، خريد پله اي است. ليورمور هميشه به صورت پله اي به معاملات وارد مي شد با رعايت اين نكته كه در خريد هميشه قيمت خريد در پله دوم بالاتر از اول بود، قيمت خريد در پله سوم بالاتر از دوم و.... در فروش هم به عكس. او هميشه قبل از ورود به يك تريد محاسبه مي كرد كه چه تعداد سهم خواهد خريد و هميشه حدود ۲۰درصد سرمايه اي كه براي اين تريد را كنار گذاشته بود درگير مي كرد. اگر قيمت در جهت ميلش پيش مي رفت در پله هاي بعدي بقيه سرمايه را وارد مي كرد والا با ضرر كمي خارج مي شد.ليورمور معتقد بود كه پايين بخر و بالا بفروش غلط است و بايد بالا خريد و بالاتر فروخت.ليورمور براي هر معامله يك عامل زمان هم قائل بود و پيش از ورود مي دانست كه اين تريد تا چه زماني باز است و به عبارت ديگر او نقطه خروج با ضرر زماني هم داشت.نكات اصلي روش او بدين ترتيب بود:

۱- او صبر مي كرد تا بازار جهت دار شود.
    ۲- صنايع پيشرو در جهت بازار را بررسي كرده و سهام پيشرو در آنها را شناسايي مي كرد.
    ۳- حجم يكي از اركان اصلي سيستم او بود.
    ۴- آنقدر صبر مي كرد تا نماد مورد نظر سيگنال بدهد و سپس با اطمينان و بدون تجديد نظر وارد مي شد.
    ۵- به محض حركت سهم در جهت دلخواه، خريد پله اي را شروع مي كرد.
    ۶- صبور با سهم همراه مي شد و به نوسانات كوچك قانع نمي شد.

""""""""""""" برگرفته از وبلاگ یک تریدر""""""""""""""""""""
    .................................................. .................................................. .

فروم بورسی ارزش نوشته های من را ندارد ... وگرنه زمان ورود را در آینده ای نه چندان دور خدمتتان عرض می کردم... این پست را هم به خاطر روی گل برخی از کاربران دوستم قرار دادم ... والسلام
    ویرایش توسط daryadel120 : 2014/06/25 در ساعت 10:35
    برخی از متغیرهای کلان اقتصادی عبارتند از: نرخ ارز، نرخ تورم، نرخ واقعی سود بانکی، نرخ رشد نقدینگی، تولیدات صنعتی، مالیات، کسری بودجه، درآمد های نفتی و ...

17. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید daryadel120 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط daryadel120 نمایش پست ها
    خرس بزرگ وال استریت

عامل زمان.......................................... ...................... یک تحلیلگر باید بتواند زمان درست ورود و خروج از یک ترید را درست تشخیص دهد تا موفق شود.

جس ليورمور (۱۹۴۰-۱۸۷۷)قطعاً يكي از بزرگترين تريدرهاي تاريخ است. او از سن ۱۴ سالگي به عنوان پادو در يكي از كارگزاري هاي بوستون شروع به كار كرد. استعداد فوق العاده او در رياضيات باعث شد كه او به وجود «الگوهايي» در نوسانات قيمت ها پي ببرد و اين زماني بود كه اكثر مردم نوسانات قيمت را تصادفي مي دانسته و روي سهام قمار مي كردند. او نخستين تريد خودش را با خريد ۵ دلار از سهمي آغاز كرد كه سيستمش سيگنال خريد داده بود و دو روز بعد سهم را با ۱۵/۳ دلار سود نقد كرد. در آن روزها مغازه هايي براي قمار روي نوسانات زنده بازار وجود داشت و جس با سيستمش آنقدر در اين مغازه ها موفق عمل كرد كه تمام اين مغازه ها ورود جس را به محل كسبشان ممنوع كردند. جس كه در سني حدود ۲۰ سال توانسته بود ده هزار دلار پول نقد داشته باشد براي خريد و فروش به وال استريت رفت. يكي از مهمترين درس هايي كه او در ۵ سال اول تريدش گرفته بود اين بود كه وقتي شروع به استفاده از يك سيستم مطمئن كرد با رعايت كامل ديسيپلين، هرگز خارج از سيگنال هاي سيستم تريد نكند، درسي كه برايش به قيمت چند هزار دلار تمام شده بود. جس به سرعت در وال استريت ورشكست شد و به بوستون باز گشت. جس شروع كرد به بررسي دلايل شكستش در وال استريت و متوجه شد كه سيستم او يك سيستم بي نقص اسكالپينگ (ناخنك زني) است كه بر مبناي قيمت زنده عمل مي كند و به سرعت و با چند پوينت سود خارج مي شود. در حالي كه در وال استريت تا رسيد خريد شما از كارگزار نرسد، شما نمي توانيد متوجه شويد كه نماد مورد نظر را به چه قيمتي خريده ايد. جس به سرعت و با چند تريد موفق در مغازه ها پولش را به دست آورد و شروع كرد به تدوين سيستمي براي خريد در وال استريت. بازگشت جس به وال استريت در ۱۹۰۱ با ۵ برابر شدن سرمايه اش همراه بود: ۵۰ هزار دلار نقد. پولي كه بازهم با درسي ديگر از دست رفت. جس درست ۲ روز صاحب ۵۰ هزار دلار نقد بود. درس ۵۰ هزار دلاري كه جس را بار ديگر ورشكست كرد، اين بود: به توصيه هاي ديگران توجه نكن. روزي ليورمور با يكي از دوستان قديمي خود در كارگزاري صحبت مي كردند كه شخصي به دوست ليورمور گفت: سهم الف را بفروش، پايين مي آيد. دوست جس مي گويد: اما بازار گاو (صعودي) است. و اينجا بود كه جس در مي يابد كه او در تمام اين سال ها بيشتر به نوسانات (swing) كوچك نظر داشته تا حركت هاي بزرگ. با تمركز بيشتر روي حركات بزرگ و طراحي يك سيستم خوب، ليورمور شروع به كسب درآمد از بورس مي كند. او مي گويد: فكر كردن من را پولدار نكرد، صبر كردن برايم سودآور بود. يك درس گران قيمت ديگر: جس پي مي برد كه بازار به قله رسيده و زمان سقوط فرارسيده. او شروع به فروش مي كند اما قيمت ها هر روز بالاتر مي روند تا اينكه او با ضرر هنگفت از بازار خارج مي شود. چندي بعد از اين زيان بزرگ، تغيير روند قيمت ها آغاز مي شود و پيش بيني جس درست از آب در مي آيد. اينجا بود كه جس درس بزرگ ديگري گرفت: عامل زمان. يك تحليلگر بايد بتواند زمان درست ورود و خروج از يك تريد را درست تشخيص دهد تا موفق شود. ليورمور زمان برگشت بزرگ ۱۹۰۷ را چنان درست تشخيص مي دهد كه تنها در روز ۲۴ اكتبر ۱۹۰۷ سه ميليون دلار سود مي كند. اين فروش هاي او چنان موثر عمل كردند كه مورگان (از كساني كه چند سال قبل از اين سقوط با دادن ۲۰ ميليون دلار به وال استريت آن را از ورشكستگي نجات داد) شخصاً از جس مي خواهد كه فروش را متوقف كند والا به تنهايي بازار را نابود مي كند. بعد از اين روز او به خرس بزرگ وال استريت مشهور شد. يكي از مهمترين دستاوردهاي ليورمور در تريد تشخيص محدوده هاي مقاومت و حمايت توسط اوست. اصل ديگري كه تقريباً همه بزرگان بازار بعد از او هم رعايت مي كنند، خريد پله اي است. ليورمور هميشه به صورت پله اي به معاملات وارد مي شد با رعايت اين نكته كه در خريد هميشه قيمت خريد در پله دوم بالاتر از اول بود، قيمت خريد در پله سوم بالاتر از دوم و.... در فروش هم به عكس. او هميشه قبل از ورود به يك تريد محاسبه مي كرد كه چه تعداد سهم خواهد خريد و هميشه حدود ۲۰درصد سرمايه اي كه براي اين تريد را كنار گذاشته بود درگير مي كرد. اگر قيمت در جهت ميلش پيش مي رفت در پله هاي بعدي بقيه سرمايه را رد مي كرد والا با ضرر كمي خارج مي شد.ليورمور معتقد بود كه پايين بخر و بالا بفروش غلط است و بايد بالا خريد و بالاتر فروخت.ليورمور براي هر معامله يك عامل زمان هم قائل بود و پيش از ورود مي دانست كه اين تريد تا چه زماني باز است و به عبارت ديگر او نقطه خروج با ضرر زماني هم داشت.نكات اصلي روش او بدين ترتيب بود:

۱- او صبر مي كرد تا بازار جهت دار شود.
    ۲- صنايع پيشرو در جهت بازار را بررسي كرده و سهام پيشرو در آنها را شناسايي مي كرد.
    ۳- حجم يكي از اركان اصلي سيستم او بود.
    ۴- آنقدر صبر مي كرد تا نماد مورد نظر سيگنال بدهد و سپس با اطمينان و بدون تجديد نظر وارد مي شد.
    ۵- به محض حركت سهم در جهت دلخواه، خريد پله اي را شروع مي كرد.
    ۶- صبور با سهم همراه مي شد و به نوسانات كوچك قانع نمي شد.

""""""""""""" برگرفته از وبلاگ یک تریدر""""""""""""""""""""
    .................................................. .................................................. .

فروم بورسی ارزش نوشته های من را ندارد ... وگرنه [B]زمان [/B]ورود را در آینده ای نه چندان دور خدمتتان عرض می کردم... این پست را هم به خاطر روی گل برخی از کاربران دوستم قرار دادم ... والسلام
    با سلام قبلا نظر شما برگشت 2 ماهه بوده که در آن زمان هستیم ولی نظر شما باز تغییر کرده !! حالا هر جور که خودتان احساس راحتی می کنید !! با تشکر
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

19. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع