صفحه 4 از 1074 نخست 123456714541045041004 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 10740

موضوع: شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال
    شاخص بیمه و اواخر موج 4؟

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال
    موج شماری شاخص کل

شاخص افتاده در ريز موج 4 از موج 3 که فکر مي کنم تا اواخر ارديبهشت طول ميکشه.
    البته ريزش و حبابو... به هيچ وجه فعلا در کار نيست . فقط حرکت عمودي به افقي تبديل شده تا به کانال مشکي برسيم.
    و از اونجا ميريم براي ريز موج 5 , 40000 و کانال آبي.
    و بعد..............

4. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    فردا شاخص در منطقه حمایتی قرار میگیره که امیدوارم بازار به این حمایت پاسخ خوبی بده .......

همونطور که در تصویر مشخصه هم نظر میرسه شاخص مشغول ساختن مثلث هست و هم در اندیکاتور نمای گوه رو داریم .

عضو فعال pani آواتار ها
    تشکر شده 20,378 بار در 2,005 ارسال
    شنبه بازار مثبت است

با توجه به نمودار زیر شاخص کل پس از برخورد به سقف کانال جدید در 26771 بصورت تصحیح ABC عمل نموده است

شاخص 25870 که چهارشنبه شاهد ان بودیم به دلیل برخورد با کف کانال و فیبوی 161.8EXT موج A از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد ومیتواند موجب برگشت شاخص کل از این سطح شود
    به احتمال زیاد شنبه بازار مثبت و متعادل تری را شاهد خواهیم بود.

[IMG][URL=http://uploadtak.com/][/URL[/IMG]

7. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ناهید آواتار ها
    تشکر شده 8,901 بار در 1,437 ارسال
    *كاهش 699واحدي ارقام شاخص

فعالان حقيقي و حقوقي بورس اوراق بهادار بعد از پشت سرگذاشتن آخرين روزهاي فروردينماه كه به طور معمول هر ماه با تسويه حساب سرمايه گذاران و كارگزاران و در نتيجه كاهش تحرك همراه شد، شاهد جهش 128 واحدي شاخص در روز شنبه و بازگشت رونق نسبي به بازار بودند اما افزايش شايعات و مشخص نشدن ابهامات، منجر به كاهش قيمت اكثر سهام شركتهاي بزرگ و ارزنده و در نتيجه ترسيم نزولي نمودار دماسنج بازار سهام شد. به طوري كه اين متغير در روزهاي يكشنبه و دوشنبه با از دست دادن 70 و 278 واحد، روز سهشنبه را با افزايش اندك و 12 واحدي سپري كرد ولي تشديد شايعات در چهارشنبه منجر به ريزش 491 واحدي شاخص شد تا با اين اتفاق، خط حمايت 26 هزار واحدي شكسته شود و شاخص بر روي 25 هزار و 781 واحد جاخوش كند.
    در اين ريزش كه طي سه سال اخير (از 8 آبان 87) بيسابقه بود شركتهاي ارزنده و بزرگي كه در گذشته با رشد قيمت و صفهاي خريد روزهاي خوشي را گذارنده بودند نقش بسزايي داشتند.
    شركتهاي مخابرات، ملي مس، فولاد مباركه، مپنا، سرمايهگذاري غدير، بانك پارسيان، سايپا، گل گهر، چادرملو، سرمايه گذاري اميد، صندوق بازنشستگي و غيره كه در گروه 15 شركت بزرگ بورس جاي دارند، با كاهش قيمت هر سهم در سقوط 699 واحدي شاخص طي 5 روز كاري هفته پيش نقش بهسزايي ايفا كردند تا شاخص بورس در 24 روز كاري طي سال جاري با 8 روز منفي و 16 روز مثبت را پشتسر گذاشته باشد.
    حضورهیچ کس در زندگی ما اتفاقی نیست !
    خداوند در هر حضور جادویی نهان کرده برای کمال ما
    خوشا آن روزی که در یابیم جادوی حضوریکدیگر را

9. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ناهید از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    یک استراتژی عملی برای روزهای آینده
    با سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوار
    تعداد زیادی از دوستان که بر بنده محبت داشتند ،در پی ام در ارتباط با وضعیت بازار و اینکه فردا چکار کنیم و همچنین معرفی سبدهاشون و اینکه ایا سهام اونهارو رو تغییر بدیم یا نه از بنده پرسش داشتند ،البته من سعی میکنم تا فردا قبل از 8 صبح پاسخ تک تک دوستان رو بدم ،اما بخش مشترک تمام پاسخها به نظر من وضعیت شاخص هست که بر مبنای اون میشه استراتژی تدوین کرد

قبل از عرایض فعلی یک تاکید بر عرایض قبلی داشتم اون هم اینکه بنده از بابت مسائل سیاسی به هیچ عنوان صلاحیت اظهار نظر ندارم ،پس اگه بازار و وضعیت موجود رو صرفا سیاسی میبینین این تحلیل راهگشا نخواهد بود ،اما اگر بخواهیم اینگونه در نظر به گیریم که تمام مسائل اعم از سیاسی و اجتماعی و .... بر قیتها تاثیر گذار هستند و از دید تکنیکال صرف بخواهیم به موضوع نگاه کنیم ،شاید این تحلیل بتواند کمکی باشد .......

اما ابتدا وضعیت کلی شاخص :

شاخص در حدود دو سال است در کانال فوق در حال حرکت بوده است و چیزی در حدود یک ماه است که با شکست خط فوقانی از کانال خارج شده است ،میدانیم اصولا شکست مقاومتها با پول بک همراه است و این پول بک در شکست مقاومتهای بلند مدت بیشتر دیده میشود ،اتفاقی که فعلا در مورد شاخص در حال اتفاق است به اعتقاد من پول بک برروی خط فوقانی کانال است ،اما در این راستا بهترین کار موجود چه میتواند باشد ؟آیا خروج از بازار مناسبتر است یا صبر کردن ،این مطلبیست که باید مقداری بیشتر موشکافی شود ........
    ما اگه بخوایم تقسیم بندی بر سهام مختلف داشته باشیم ،میتونیم اونها رو به چند دسته تقسیم کنیم ،طبیعیه که هر کدوم از این دسته سهام واکنش مختلفی در قبال روند اصلاحی شاخص نشون بدند ،پس برای اینکه بتونیم تصمیم گیری خوبی راجع به سهاممون کنیم اول باید ببینیم جزو کدوم یکی از تقسیم بندی ها هستند ،

1-سهامی که علیرغم داشتن بنیادی ضعیف صرفا به دلیل شناور کم یا سفته بازی صعود زیادی داشتند.

گروه اول که خوب مشخصه بیشترین تصحیح رو خواهند داشت و شخصا از ورود به اونها از روز اول اجتناب میکنم و درهرصورت اگر وارد شدین به اعتقاد من خروج مناسبترین استراتژی هست.

2- سهامی که بنیادی مناسب و قوی دارند و صعود بیش از حد داشتند

اما اگه سهام گروه دوم رو داریم اینجا باید ببینیم از کدوم دسته افراد هستیم ،اگر نوسانگیر هستیم از استراتژی A استفاده کنیم(توضیح میدم)
    اما اگه میان مدت هستیم از استراتژی B استفاده کنیم

3-سهامی که بنیادی مناسبی داشتند وصعود مناسبی داشتند و تصحیح خوبی هم شدند

اینجا به این مطلب بر میگردیم که این تصحیحی که میگیم تصحیح خوبی هست آیا تکنیکال هم تایید میکنه یا نه ،به عبارتی آیا تکنیکال هم تایید میکنه سهم ما به انتهای تصحیح رسیده یا خیر فقط چون چند روزی منفی خورده فکر میکنیم تصحیح کامل هست ،اگر واقعا به انتهای تصحیح تکنیکال رسیدیم ،باید بدونیم در بازار منفی اصولا سهام یک فیبو میتونه بیشتر پایین بیاد ،پس با علم به این موضوع میشه صبر کرد
    اما اگر تکنیکال خاتمه روند اصلاحی سهم با بنیادی مناسب رو تایید نمیکنه ،بر مبنای وضعیت ،اگر نوسانگیر هستیم استراتژی A و اگر میان مدت و بلند مدت کار میکنیم ،استراتژی B رو پیشنهاد میکنم .......

4-سهامی که بنیادی مناسبی داشتند ولی صعود خوبی نکردند
    به نظر من این دسته از سهام در بازار موجود کمترین ضرر رو میکنند و تاخط فوقانی کانال که در حال حاضر مشغول پول بک به اون هستیم نشکسته ، میان مدت ها اصلا بفکر فروش نباشند و کوتاه مدتها هم به نظر من شاید با فروش نتونند به موقع جایگزین کنند و پیشنهادم برای کوتاه مدتها فروش نصف سهامشون از این گروه هست که پایینتر و قیمت مناسبتر اگر تونستند بخرند که میانگین رو پایین آوردند و الا باز همین حدود جایگزین خواهند کرد و در هرصورت نصف سهم رو دارند و مقداری هم پول نقد که این استراتژی خوبی میتونه باشه .........

اما استراتژی A :
    این استراتژی خاص دوستان نوسانگیره و نه دیگران ، منظور بنده از این استراتژی اینه که اصولا بازار ما و هر بازاری به شکل سقوط آزاد پایین نمیاد (که اگر احیانا بازاری به این شکل مشغول نزول بود واقعا خطرناکه )
    و پس از هر چند کندل منفی ،یک یا چند کندل مثبت خواهیم داشت که این امواج بازار رو شکل میده ،کسانی که میخوان از این استراتژی استفاده کنند
    باید منتظر و مترصد و به عبارتی دست به ماشه باشند تا در نوسانات مثبت بازار از سهم خارج بشند

استراتژی B :
    منظور بنده از استراتژی B صبر کردن و بستن چشم بر نوسانات مثبت و منفی هست تا در میان مدت سهام به اهدافشون برسند و در وضعیت فعلی هم کسانی که پیرو این استراتژی هستند یا باید در میان مدت با رسیدن به هدف خارج بشند یا اینکه صبر کنند و اگر خط فوقانی کانال قدیم که در حال حاضر سهم مشغول پول بک بر روی اون هست نتونست جلوی نزول رو بگیره ،بعد مجدد شرایط رو برای خروج یا ادامه بررسی کنند .

پ.ن :ضمنا دوستان قیمتها جهانی رو هم برای تقسیم بندی سهامشون در گروههای چهارگانه فوق دخیل کنند.

من تصور میکنم چکیده بررسی که برروی سهام مختلف و همینطور شاخص انجام دادم رو تو این پست آورده باشم ،امیدوارم به کار دوستان بیاد .
    با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز

عضو فعال گرگین خان آواتار ها
    تشکر شده 8,162 بار در 1,073 ارسال
    با سلام
    در لایحه بودجه امسال دولت مقدار12%از درامدها را از محل واگذاری شرکتها لحاظ کرده است.
    خب این یعنی چی؟
    دولت با توجه به نیاز مبرمی که به ان بخش از پول ازمحل واگذاریها دارد(بروی این پول حساب کرده)باید(دقت کنید باید)،تنور بازارسرمایه را داغ نگاه دارد.
    باورکنید اگر استراتژی مناسبی برای خریدوفروشهایتان داشته باشید میشود ازهمین بازارهم سربلندبیرون امد.

حمایت بی چون وچرای اخر وقت روزچهارشنبه را بنده یک نشانه مثبت قلمداد میکنم.

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید گرگین خان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 69 بار در 19 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    یک استراتژی عملی برای روزهای آینده
    با سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوار
    تعداد زیادی از دوستان که بر بنده محبت داشتند ،در پی ام در ارتباط با وضعیت بازار و اینکه فردا چکار کنیم و همچنین معرفی سبدهاشون و اینکه ایا سهام اونهارو رو تغییر بدیم یا نه از بنده پرسش داشتند ،البته من سعی میکنم تا فردا قبل از 8 صبح پاسخ تک تک دوستان رو بدم ،اما بخش مشترک تمام پاسخها به نظر من وضعیت شاخص هست که بر مبنای اون میشه استراتژی تدوین کرد

قبل از عرایض فعلی یک تاکید بر عرایض قبلی داشتم اون هم اینکه بنده از بابت مسائل سیاسی به هیچ عنوان صلاحیت اظهار نظر ندارم ،پس اگه بازار و وضعیت موجود رو صرفا سیاسی میبینین این تحلیل راهگشا نخواهد بود ،اما اگر بخواهیم اینگونه در نظر به گیریم که تمام مسائل اعم از سیاسی و اجتماعی و .... بر قیتها تاثیر گذار هستند و از دید تکنیکال صرف بخواهیم به موضوع نگاه کنیم ،شاید این تحلیل بتواند کمکی باشد .......

اما ابتدا وضعیت کلی شاخص :

شاخص در حدود دو سال است در کانال فوق در حال حرکت بوده است و چیزی در حدود یک ماه است که با شکست خط فوقانی از کانال خارج شده است ،میدانیم اصولا شکست مقاومتها با پول بک همراه است و این پول بک در شکست مقاومتهای بلند مدت بیشتر دیده میشود ،اتفاقی که فعلا در مورد شاخص در حال اتفاق است به اعتقاد من پول بک برروی خط فوقانی کانال است ،اما در این راستا بهترین کار موجود چه میتواند باشد ؟آیا خروج از بازار مناسبتر است یا صبر کردن ،این مطلبیست که باید مقداری بیشتر موشکافی شود ........
    ما اگه بخوایم تقسیم بندی بر سهام مختلف داشته باشیم ،میتونیم اونها رو به چند دسته تقسیم کنیم ،طبیعیه که هر کدوم از این دسته سهام واکنش مختلفی در قبال روند اصلاحی شاخص نشون بدند ،پس برای اینکه بتونیم تصمیم گیری خوبی راجع به سهاممون کنیم اول باید ببینیم جزو کدوم یکی از تقسیم بندی ها هستند ،

1-سهامی که علیرغم داشتن بنیادی ضعیف صرفا به دلیل شناور کم یا سفته بازی صعود زیادی داشتند.

گروه اول که خوب مشخصه بیشترین تصحیح رو خواهند داشت و شخصا از ورود به اونها از روز اول اجتناب میکنم و درهرصورت اگر وارد شدین به اعتقاد من خروج مناسبترین استراتژی هست.

2- سهامی که بنیادی مناسب و قوی دارند و صعود بیش از حد داشتند

اما اگه سهام گروه دوم رو داریم اینجا باید ببینیم از کدوم دسته افراد هستیم ،اگر نوسانگیر هستیم از استراتژی A استفاده کنیم(توضیح میدم)
    اما اگه میان مدت هستیم از استراتژی B استفاده کنیم

3-سهامی که بنیادی مناسبی داشتند وصعود مناسبی داشتند و تصحیح خوبی هم شدند

اینجا به این مطلب بر میگردیم که این تصحیحی که میگیم تصحیح خوبی هست آیا تکنیکال هم تایید میکنه یا نه ،به عبارتی آیا تکنیکال هم تایید میکنه سهم ما به انتهای تصحیح رسیده یا خیر فقط چون چند روزی منفی خورده فکر میکنیم تصحیح کامل هست ،اگر واقعا به انتهای تصحیح تکنیکال رسیدیم ،باید بدونیم در بازار منفی اصولا سهام یک فیبو میتونه بیشتر پایین بیاد ،پس با علم به این موضوع میشه صبر کرد
    اما اگر تکنیکال خاتمه روند اصلاحی سهم با بنیادی مناسب رو تایید نمیکنه ،بر مبنای وضعیت ،اگر نوسانگیر هستیم استراتژی A و اگر میان مدت و بلند مدت کار میکنیم ،استراتژی B رو پیشنهاد میکنم .......

4-سهامی که بنیادی مناسبی داشتند ولی صعود خوبی نکردند
    به نظر من این دسته از سهام در بازار موجود کمترین ضرر رو میکنند و تاخط فوقانی کانال که در حال حاضر مشغول پول بک به اون هستیم نشکسته ، میان مدت ها اصلا بفکر فروش نباشند و کوتاه مدتها هم به نظر من شاید با فروش نتونند به موقع جایگزین کنند و پیشنهادم برای کوتاه مدتها فروش نصف سهامشون از این گروه هست که پایینتر و قیمت مناسبتر اگر تونستند بخرند که میانگین رو پایین آوردند و الا باز همین حدود جایگزین خواهند کرد و در هرصورت نصف سهم رو دارند و مقداری هم پول نقد که این استراتژی خوبی میتونه باشه .........

اما استراتژی A :
    این استراتژی خاص دوستان نوسانگیره و نه دیگران ، منظور بنده از این استراتژی اینه که اصولا بازار ما و هر بازاری به شکل سقوط آزاد پایین نمیاد (که اگر احیانا بازاری به این شکل مشغول نزول بود واقعا خطرناکه )
    و پس از هر چند کندل مثبت یا منفی ،یک یا چند کندل مثبت خواهیم داشت که این امواج بازار رو شسکل میده ،کسانی که میخوان از این استراتژی استفاده کنند
    باید منتظر و مترصد و به عبارتی دست به ماشه باشند تا در نوسانات مثبت بازار از سهم خارج بشند

استراتژی B :
    منظور بنده از استراتژی B صبر کردن و بستن چشم بر نوسانات مثبت و منفی هست تا در میان مدت سهام به اهدافشون برسند و در وضعیت فعلی هم کسانی که پیرو این استراتژی هستند یا باید در میان مدت با رسیدن به هدف خارج بشند یا اینکه صبر کنند و اگر خط فوقانی کانال قدیم که در حال حاضر سهم مشغول پول بک بر روی اون هست نتونست جلوی نزول رو بگیره ،بعد مجدد شرایط رو برای خروج یا ادامه بررسی کنند .

پ.ن :ضمنا دوستان قیمتها جهانی رو هم برای تقسیم بندی سهامشون در گروههای چهارگانه فوق دخیل کنند.

من تصور میکنم چکیده بررسی که برروی سهام مختلف و همینطور شاخص انجام دادم رو تو این پست آورده باشم ،امیدوارم به کار دوستان بیاد .
    با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز
    استاد خیلی کامل بود دست شما درد نکنه
    فقط یه سوال دارم محل برخورد نمودار با کانال در چه عددیست
    مرسی

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید nader از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط nader نمایش پست ها
    استاد خیلی کامل بود دست شما درد نکنه
    فقط یه سوال دارم محل برخورد نمودار با کانال در چه عددیست
    مرسی
    خواهش میکنم ،از لطف شما سپاسگزارم

اما در ارتباط با محل پول بک باید عرض کنم ،بستگی به شدت نزول داره ،اگر ما نزول شاخص رو با شیب خیلی زیاد درنظر بگیریم حدود 24900 - 24800خواهد بود اما هرچه این شیب رو کمتر در نظر بگیریم محل پول بک بالاتر میاد که میتونه 25000 یا 25100 یا حتی 25200 هم باشه ...........

16. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    درود و سلام بر یگانه عزیز
    اگر اشتباه نکنم جنابعالی از دوستان قدیمی و عزیز فرابورس هستین (البته اگر تشابه آیدی نباشد) در هر صورت خوشحالم که در خدمتتان هستم.
    اما در ارتباط با بازار یگانه عزیز ،دو رویکرد وجود دارد ،اول اینکه بعضی معتقدند این ریزش اخیر تکنیکال است که بنده به شخصه این موضوع را قبول ندارم و دلیل عرضم هم ریزش تمامی سهام با هم است ،که این بحث ریسک سیستماتیک و .... تداعی میکند بعنوان دلیل بر این امر ما قبلا هم بارها شاهد ریزش یا اصلاح شاخص بودیم که در آن مواقع سهمهایی که همگرایی با شاخص نداشت به عبارتی واگرایی با شاخص داشت بعنوان مثال دارویی ها یا از این دست سهامی که بتا منفی داشت نه تنها منفی نمیشد که حتی رشد مینمود اما در حال حاضر تمامی سهام چه واگرا با شاخص و چه همگرا با شاخص در حال سقوط است به همین دلیل پذیرفتن تکنیکال بودن اوضاع مقداری برای بنده سخت است و خوب طبیعیست که اگر تکنیکال به اوضاع نگاه نکنیم تحلیل برای بازگشت بازار به شکل تکنیکال ناممکن است .
    اما در این وانفسا من این فرض را درنظر میگیرم که درصدی بازیگردانان این عرصه سیستماتیک ، حداقل برای بازگشت بورس سعی کنند بر مبنای تکنیکال عمل کنند و به عبارتی سرو صورتی به ظاهر مسئله بدهند و آبرو داری بنمایند (البته حتی المقدور) در آن صورت به اعتقاد من شاید یکی از بهترین جاهایی که میتواند شاخص بازگشت نماید ،در پول بک به کانال دو ساله باشد که در این راه ار آس ای هفتگی و نمودار ایچیموکو
    و تعدادی اندیکاتور هم کمک کننده است ،اما همانطور که در پستی که نقل قول فرمودید عرض کردم محل دقیق پول بک بر مبنای شدت ریزش تفاوت دارد چون کانال ما شیب مثبتی دارد هرچه ریزش یا اصلاح ملایمتر باشد پول بک در مکانی بالاتر اتفاق میوفتد اما متاسفانه دوروز گذشته ما شاهد ریزش با شیب فوق العاده زیاد بودیم ،لذا اگر بخواهیم بر مبنای نمودار قبل توقع بازگشت داشته باشیم بازگشت از حداقل
    عرض شده در حدود 248000 خواهد بود مگر اینکه فردا از شیب نزول کاسته شودکه این قضیه بتواند 100-200 و مجموعا در همین حدود محل تلاقی را به بالاتر منتقل کند ......
    اما بنده بشخصه دعا میکنم بزرگان حداقل بازار سرمایه را به حال خود رها کنند تا بتوانیم رفتار منطقی و تکنیکالی از آن را شاهد باشیم.
    موفق باشید دوست من

18. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع