صفحه 53 از 1075 نخست ... 34350515253545556631031535531053 ... آخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 10749

موضوع: شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

عضو فعال جان مورفی آواتار ها
    تشکر شده 1,115 بار در 182 ارسال
    پرش 600 واحدی شاخص بورس در 50 دقیقه?!!چه خبره!!!!

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید جان مورفی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    فرض کنید سوار بر یک اتومبیل فراری پر سرعت در یک اتوبان با سرعت 240 کیلومتر در حال رانندگی هستید اما مشکل اینجاست که ماشین فاقد شیشه جلو میباشد !
    چه حسی پیدا میکنید ؟! باد با شدت به صورت و چشمانتان می خورد طوریکه روی دید شما تاثیر منفی میگذارد ، تنفس سخت تر میشود و هرچقدر شتاب و سرعت بیشتر میشود احساس ترس نسبت به لذت بیشتر میشود! شاخص کل اکنون در حال انجام چنین رفتاریست!
    من ترجیح میدهم سوار بر اتومبیل معمولی تر و با سرعت 120 کیلومتر اما با وجود ایمنی و شیشه جلو رانندگی کنم تا از لذت رانندگی بهره ببرم.

گفته بودیم عدد 27700 در شاخص بسیار مهم است. چند روز پیش با قدرت از آن قسمت عبور کردیم اما در کمال ناباوری و خارج از انتظار در همان روز 2 شکست مقاومت داشتیم و از مقاومت روانی 28000 نیز عبور کردیم!منطق حکم میکرد چنین شکستی نیازمند حداقل یکی 2 روز استراحت و تنفسگیری است جهت صعودی شارپ . این صعود شارپ میتوانست حدود 10 تا 12 روز به تا رسیدن به مقاومت اصلی 29650 از دید بنده به طول انجامد اما بازهم کاملا غیرمنتظره فقط ظرف امروز بیش از یک سوم صعود طی شد!! یعنی اگر وضع را به همین منوال در نظر بگیرم تا 2 شنبه و اگر کمی حرکت کندتر شود حداکثر تا آخر هفته به هدف نهایی میرسیم. و بازهم برای من باور نکردنی خواهد بود که یکضرب بتوانیم 30000 را هم رد کنیم !!!!
    هرچه می اندیشم میبینم هیچ دلیل موجه و منطقی جهت چنین رشد شتابان و غیرمنطقی وجود ندارد. نه توافق و صلحی شده و نه اوضاع مملکت رو به بهبود است. اگر ملاک دلار است که اتفاقا این نشان از وخامت اوضاع اقتصادی و بنیادی کشور می دهد که میتواند منجر به ورشکستگی دولت و سقوط بسیاری از صنایع گردد. درست است که تاثیر افزایش نرخ ارز در بعضی سهامها باعث سودآوری بیشتر میگردد اما واقع گرا که باشیم میبینیم این در برآیند کلی یک فاجعه برای اقتصاد و تجارت است.
    من به شدت احساس نگران کننده ای دارم به نظرم باید خیلی احتیاط کرد....
    ویرایش توسط کیوان : 2012/09/29 در ساعت 17:57
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابي چارلتون آواتار ها
    تشکر شده 5,665 بار در 986 ارسال
    کيوان جان يکي از دوستان در مورد شاخص حرف قشنگي زده بود امروز ، نقل قول مي کنم اون قسمتي که مربوط به شاخص ميشه رو ::

""
    ظهر دوستان بخیر
    ......................
    ................
    .........
    ....
    به نظر من الان بازار در مرحله ای هست که هیچ تحلیل نمی پذیرد، به نظر من یه حکم کلی باید راجع به بازار داد ، مثل اون خلاصه ای که یه بنده خدا از توضیح المسائل نوشته بود که : اساسا هر چیزی که باعث شود انسان لذت ببرد حرام است ، به نظر من راجع به بازار و تحلیل تکنیکال و فاندامتال هم یه همچین حکمی باید داده بشه که اصولا هر تحلیل تکنیکال و فاندامتال که راجع به بازار داده بشه ، قبلا فیلد شده محسوب می شه و فعلا سهام آفتابه سازی چلقوزآبادسفلی هم باید صف خرید باشد ، چون پول "وار "و منطق "یوخ" (جان هر کی دوست دارید سهام بی بنیه نخرید که فردا خدای ناکرده برخی از این سهم ها که الان صف خریدند نه تنها صف فروش می شن بلکه حتی نمی شه فروختشون )
    ---
    یادش به خیر چند مدت پیش که قندی ها هی بالا می رفتن و هی تکنیکال کارها یه سقفی می دادن و اینها از اون هم بالاتر می رفتن ، یه بنده خدایی که تکنیکال کار می کنه : زده بود فلان سهم دیگه هم مقاومت های پیش رو را شکسته و الان از منظر علم تکنیکال سقفی نداره و می تونه تا هر جایی که بخواد رشد کنه ( یعنی دیگه خودشو خلاص کرده بود) ، جالبه از فرداش قندی ها صف فروش شدند ، الان هم فکر کنم بازار این شکلیه و تقریبا با این وضع می شه به 50000-60000 هم فکر کرد ، کی به کیه ، بگو ماشالله
    .................................
    .........................
    ..................
    ..........
    .....
    خوش باشید

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید بابي چارلتون از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی کریم مهدوی آواتار ها
    تشکر شده 3,846 بار در 775 ارسال
    ثبت ركوردي ديگر براي بورس تهران /شاخص بورس بر فراز 29 هزار واحد
    تو مرد باش و میاندیش از گرانی درد/همیشه درد به سروقت «مرد» می آید

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کریم مهدوی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محسن مختاری آواتار ها
    تشکر شده 12,431 بار در 690 ارسال

شاخص انبوه سازی

شمارش شاخص انبوه سازی رو بدین شکل میدونم و انتظار دارم سقف کانال قرمز بشکنه:

*.در صورتی که این شاخص به 487 برسه شمارش رو بی اعتبار میدونم

کاربر ویژه بورسی کریم مهدوی آواتار ها
    تشکر شده 3,846 بار در 775 ارسال
    شاخص بورس به کانال 28 هزار واحدی عقب نشینی کرد
    تو مرد باش و میاندیش از گرانی درد/همیشه درد به سروقت «مرد» می آید

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کریم مهدوی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال
    با سلام و عرض ادب :
    این روزها همه جا از رکود شکنی شاخص بورس سخن گفته میشود حال با توجه به اینکه شاخص باید میانگین و برایند قیمتهای بازار باشد رکورد شکنی شاخص بدین معنی خواهد بود که قیمتهای نمادهای بورس به بالاترین سطح رسیده اند .
    ولی آیا واقعا اینگونه است ؟
    شاخص بورس که اکنون تقریبا در 29 هزار واقع شده مهرماه سال گذشته در کانال 26 هزار بوده است و سه هزار رشد نشان میدهدحال اگر نگاهی به قیمتهای نمادهای بازار داشته باشیم در بسیاری از سهامهای مطرح بازار قیمت نسبت به سال گذشته در سطح کمتری قرار دارد .
    اکنون بد نیست مقایسه ای داشته باشیم از قیمت چند سهام طی یکسال گذشته .
    مهرماه سال گذشته قیمت برخی از نمادهای تاثیر گذار از این قرار بوده است :
    اخابر 350 , فولاد 300 ,سایپا 220 , مپنا 270 , وبصادر 130,ایران خودرو 230 ,فملی 520,کگل 670,غدیر 450,وپاسار200,کچاد 640,
    نمادهای فوق بخشی از نمادهای بزرگ بازار هستند که به نمادیندگی از چند گروه انتخاب شده اند و تقریبا کلیت بازاربه همین گونه است بنابراین در حالی که اعلام میشود دماسنج بازار در بالاترین سطح تاریخی قرار دارد ولی قیمت نمادها این جهش شاخص را تائید نمیکند حال سئوال مطرح است مشکل در کجاست ؟
    همانگونه که قبلا نیز گفته بودم و در نمایشگاه بورس در کارگاه بورس 24 نیز مطرح کردم مشکل از فرمول محاسبه شاخص است که از آذرماه 87 نحوه محاسبه تغییر داشته و سود تقسیمی مجامع در شاخص لحاظ میشود و موجب متورم شدن نمودار آن میشود به عبارت دیگر چنانچه سود مجامع از عدد شاخص خارج شود به میانگین واقعی قیمتها خواهیم رسید که در سطح به مراتب کمتری خواهد بود .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

13. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال amir2003 آواتار ها
    تشکر شده 6,244 بار در 1,084 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیوان نمایش پست ها
    بازار را تا 4 شنبه منفی میبینم !
    فردا بسیاری از سهمها به مقاومتهایی که شنبه و یکشنبه شکستند و حالا حمایت محسوب میشن پولبک میکنن یعنی من انتظار دارم از همین اواسط فردا بازار بسمت مثبت شدن حرکت کنه.
    غدیر به 400 وذوب 229 و فولای 221 و.....
    اگر نتوانید ریسک کنید نمی توانید رشد کنید . اگر نتوانید رشد کنید نمی توانید بهترین باشید . اگر نتوانید بهترین باشید نمی توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید چه چیز دیگری مهم است.
    "دیوید ویسکات"

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید amir2003 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir2003 نمایش پست ها
    فردا بسیاری از سهمها به مقاومتهایی که شنبه و یکشنبه شکستند و حالا حمایت محسوب میشن پولبک میکنن یعنی من انتظار دارم از همین اواسط فردا بازار بسمت مثبت شدن حرکت کنه.
    غدیر به 400 وذوب 229 و فولای 221 و.....
    با سلام
    بله اتفاقا منهم حمایتهای ذوب و غدیر را در همین اعداد میبینم. اما پارامترهای دیگری هم در نظر گرفتم برای سایر سهمها باعث شد چنین تصوری از شاخص داشته باشم. مثلا خود شاخص فلزات اساسی را حداقل یک منفی دیگر میدیدم. یا خودرویی ها هم مانند همین. حالا ببینیم بازار فردا چطوری میشه
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال شاهین محلوجی آواتار ها
    تشکر شده 17,393 بار در 2,087 ارسال
    شاخص کل:

تایم هفتگی

-----------------------------------------------------
    تایم روزانه

شاخص بعد از شکست سقف قبلی در 27410 و مقاومت سالیانه و خروج از مثلث پهن شونده حوالی 27770 حرکتی تا سقف چنگال پیچفورک(زرد رنگ) و بالای آن داشته که فعلا در حال اصلاح و پولبک بسمت مقاومتهای شکسته شده میباشد.....

بنظرم تا حوالی 28000 اصلاحی داریم که در صورت شکست این حمایت ! حمایت بعدی 27770 ولی با این حجم پولی که وارد بازار شده بعید میدونم به این حمایت برسیم......
    ولی در صورت برگشت هدفهای فعلی شاخص کل 30700 بعدی 31200
    با توجه به رشد شرکتهای مانند فملی فولاد ومعادن فسرب کچادو..... کلا برخی از پتروشیمیها - کانی فلزی و فلزات اساسی و ...... (قندیها هم که جای خود دارند -) بنظرم در آینده نزدیک رقمهای بالایی از شاخص ببینیم...

موفق باشید
    جهــــان هــر کــــس بـــه وســــعت فــــــکر اوســـت...

19. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید شاهین محلوجی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع